Co to je a k čemu je to dobré?

Co to je horoskop?

Horoskop je něco jako mapa hvězdné oblohy zakreslená pro chvíli, která nás zajímá. Nejčastěji je to chvíle, kdy se narodil člověk, jehož horoskop chceme vyložit.
Můžeme ale sestavit horoskop pro zvíře, založení firmy, okamžik svatby a mnohé jiné situace.

Co to je astrologie?

Astrologie je způsob, jak se horoskop čte. Je to prastarý obor, který umí tlumočit jazyk hvězd a planet do jazyka srozumitelného běžnému člověku.

K čemu je dobré nechat si vyložit horoskop?

Pokud znám svůj horoskop, mohu lépe rozumět sám sobě, lépe řídit a plánovat svůj život. Mohu pochopit, k čemu mám vlohy, v jaké oblasti života se mi bude dařit. Jak a v čem mohu změnit svůj přístup, aby se k lepšímu změnil celý život. Budu vědět, na které oblasti života být opatrnější, aby se neopakovaly chyby.
Když znám svůj horoskop, získávám něco jako „návod k použití vlastního života“ – nikomu z nás ho v porodnici nedali a mnozí bychom jej občas potřebovali.
Někdy se člověku daří lépe a občas věci nevycházejí podle našich představ. Pomocí astrologických prognóz mohu dobře plánovat důležité kroky. Pokud například vím, že současná doba nepřeje změně práce, pak je lépe s výpovědí počkat na vhodnější období.
Je dobré také vědět, ve kterých místech a orgánech má moje tělo tendenci ukládat napětí. Mohu pak tato místa chránit, nepřetěžovat je zbytečně a nezanedbávat u nich prevenci.

Jsou všechny horoskopy stejné?

Určitě ne. Něco jiného jsou horoskopy v časopisech, psané nejčastěji pro jednotlivá znamení, které jsou spíše pro zábavu. A něco jiného je takzvaný osobní horoskop sestavený pro konkrétního člověka, narozeného v konkrétním okamžiku a konkrétním místě. Vypovídací schopnost je naprosto odlišná.
Partnerský horoskop je posouzení vztahu dvou lidí na základě porovnání jejich horoskopů. Nejčastěji mluvíme o vztahu mezi partnery životními nebo intimními, ale posoudit lze i vztah pracovního partnerství, vztah rodiče a dítěte, přátel, příbuzných a podobně. Díky tomu vidíme, čím se partneři navzájem doplňují a obohacují, v jakých oblastech mezi nimi panuje souhra, a na které oblasti partnerského vztahu je potřeba se zaměřit a rozvíjet je, aby v budoucnu nebyly zdrojem problémů. Někdy je potřeba i říci, že právě tito dva lidé by spolu vztah mít neměli, nebo naopak, že pokud se rozejdou, bude to pro ně velká chyba.
Sestavují se i horoskopy dětí, které pomohou rodičům lépe pochopit povahu malého človíčka, jeho schopnosti a dispozice. Pomohou zvolit správný způsob výchovy, který právě tomuto dítěti bude pomáhat rozvinout to nejlepší v něm. Můžeme zjistit, jestli dítko bude více zaměřené na sport a výkon, nebo například na umělecké obory. Jaký profesní směr by pro něj jednou mohl být vhodný a jak mu pomoci se na něj připravit. A také kdy a na jaké záležitosti být opatrný.
A nakonec se horoskopy liší i podle toho, kdo je vykládá. Každý astrolog nebo astroložka má svůj způsob práce, své zkušenosti, klade při výkladu důraz na něco jiného. Základ by ale měl být vždy stejný, vystihující daného člověka.

Má astrologie smysl i ve 21. století?

Určitě ano. Využívat moudrost starého učení můžeme dokonce ještě lépe, protože máme k dispozici počítače a astrologické programy, které za nás udělají náročnou výpočtovou část. Astrolog se pak může věnovat naplno výkladu samotného horoskopu.

Proč potřebuji astrologa nebo astroložku? Copak nestačí horoskop z časopisu?

Horoskop v časopise je určený spíše pro zábavu. A my lidé nejsme rozdělení do dvanácti „šuplíků“ podle znamení, ve kterých jsme se narodili. Takže určitě všichni Býci v jednom měsíci například nepotkají novou lásku a všichni Berani se nepohádají najednou se svým šéfem.
Zkušený astrolog umí popsat kvality člověka nejen s ohledem na to, že má Slunce v nějakém znamení a Lunu v jiném. Nejde o jednotlivé prvky, ale o sestavení těchto prvků do smysluplného celku, který člověka vystihne a pomůže mu pochopit proč, jak a kdy.

Jaký typ horoskopu je vhodný právě pro vás?

Pokud jste si ještě nikdy nenechali horoskop sestavit, pak je pro vás vhodné zajímat se o osobní horoskop. Případně jste zvědaví, jak se liší výklad můj od výkladu astrologa, kterého jste navštívili v minulosti, jestli se ode mne dozvíte něco nového – i v tomto případě sestavíme nejprve osobní horoskop.
Máte v rodině miminko nebo dítě a zajímá vás, jak nejlépe přistupovat k jeho výchově? Chtěli byste vědět, jestli je človíček spíš soupeřivý, na sportovní disciplíny orientovaný, nebo pro něj bude lepší výběr výtvarných nebo hudebních kroužků? Pak je pro vás vhodné nechat mu vyložit horoskop dítěte.
Pokud vás zajímá, zda se k sobě hodíte s partnerem, zda je vhodné uvažovat o společné budoucnosti, případně jak nejlépe řešit problémy, které se mohou objevovat, nebo zda vztah spěje rozchodu, pak je pro vás vhodné vyložit partnerský horoskop. Také tehdy, když chcete vědět, jakým způsobem nejlépe působit na své dítě, nebo jak pochopit složitý vztah s rodičem, s kolegou v zaměstnání nebo se šéfem.
Pokud už jste ode mne slyšeli výklad vašeho horoskopu a řešíte aktuálně nějakou situaci (složitou i krásnou), je možné domluvit se na astrologické konzultaci, kde se zaměříme na dané téma.
Když jste u mne byli před delším časem a zajímá vás, jaké situace můžete čekat v blízké i vzdálenější budoucnosti, domluvíme se na sestavení nových předpovědí.