Datum: 21.03.2019

Vložil: Miroslav Vladyka

Titulek: Symbolika znamení na jižní polokouli.

Dobrý den. Omlouvám se, že Vás obtěžuji a zřejmě i zdržuji, ale potřeboval bych od někoho fundovaného radu, jak přistoupit k nativnímu horoskopu u svého budoucího vnuka či vnučky, jež se má narodit na Novém Zélandu v městě Christchurch. Jsem už dosti let začínajícím rodinným astrologem amatérem, kterého zajímají hlavně astrologická psychologie. Rád bych pomohl svému synovi se správnou výchovou jeho budoucího potomka a se správným postojem k němu (podpora jeho talentů či silných stránek a upozadění jeho slabostí apod.). Konkrétně si nevím rady s tím, zda zvěrokruhová znamení fungují i na jižní polokouli při narození stejně. Potomek se má narodit v říjnu 2019 a na severní polokouli by to tedy byl buď Štír nebo Váha. Tato znamení ale odpovídají na severní polokouli určitému vegetačnímu období a člověk narozený na podzim má tendenci řešit problémy jinak, než ten, který se narodil např. na jaře jako Skopec, který symbolizuje počátek jara, probouzející se přírodu, sklon vycházet z prapůvodního pudu a jeho jednání je určováno vášní a hněvem s typickým bezhlavým jednáním a stálým mířením za něčím novým atd. A jak tedy k tomuto přistoupit v případě Nového Zélandu, kde se potomek narodí jako Štír či Váha, ale na jaře!? V mé skromné literatuře jsem nalezl o tomto jen zmínku v knize Praktická astrologie od Nicholase Campiona, kde pro jižní šířku radí vyměnit znamení zrcadlově. Naopak v brožuře Úvod do astrologie od Richarda Novotného je napsáno, že symbolika zvěrokruhových znamení funguje i na jižní polokouli úplně stejně i přes jiná tamní vegetační období. Jinde se mi nepodařilo nic jiného najít, a proto se na Vás obracím o nějakou radu.
Nerad bych synovi dal špatný horoskop a jeho potomka tak mohl případně i negativně ovlivnit. Moc Vám děkuji na pochopení a za jakoukoliv Vaší radu či doporučení.
S pozdravem Miroslav Vladyka, Mariánské Lázně

Přidat nový příspěvek