Září

sobota 30.9.

Poslední zářijový den je intenzivní, a zejména to platilo o noci. Skoro jako bychom se probudili do úplně nové atmosféry. Proběhla opozice Venuše k Neptunu a spolu s ní touha po něčem nedosažitelném, podivné smutky a splíny. Proběhl i t-kvadrát Luny s Uranem a Jupiterem a s ním podrážděnost a potřeba mít pravdu stůj co stůj. Ale také vstoupil Merkur do Vah a krátce po něm, držíce s ním trigon, Luna do Vodnáře, komunikativní, velmi přátelská a otevřená záležitost. A máme před sebou - a dobře vnímáme - trigon Luny se Sluncem a především Marse s Plutem. Pozitivní den žitý s nadšením a vášní. Krásnou sobotu nám planety slibují...

pátek 29.9.

Den je trochu tvrdší - nejen kvůli Luně v Kozorohu a její časně ranní konjunkci s Plutem (stacionárním), ale i další okolnosti hovoří o stejném tónu.
Především Pluto je dnes navázán poloviční vzdáleností na Slunce a Uran. Tvrdost, překvapivost, naléhavost; změny, razance, ostré řezy. Slunce je také uprostřed mezi Jupiterem a Marsem, všechny ohnivé, energické planety působí společně a s jejich silou si potřebujeme dobře poradit, což v tomto množství není snadné. Přidává se i poloviční vzdálenost Marse mezi Sluncem a Uzlem, i náhody a setkání mohou být dramatičtější. A k tomu Luna kráčí do kvadrátu k Uranu a Jupiteru a až do noci na sobotu jsou naše reakce ostřejší, i když často právě proto, že hájíme dobré úmysly. Ach jo... Tak nám nezbývá, než si s tím dobře poradit - méně bojovat a vnímat i lásku a radost.

čtvrtek 28.9.

Včerejší technické záludnosti v průběhu dne pomíjejí, ke slovu přichází užívání si životních radostí - Luna odpoledne uzavírá trigon k Venuši a sextil k Neptunu, Venuše je mezi Merkurem a Uzlem, zkrátka svět je krásný. Chybí obsazení pevných znamení, neuplatňujeme tedy pevnou vůli a jedeme na vlně lehkosti. Stacionární Pluto působí hluboko vevnitř, proměňujeme se s radostí. To jde, ne?

středa 27.9.

Stacionární Pluto, opozice Jupitera s Uranem. To jsou nejdůležitější vlivy, které ovlivňují současné dny. Pluto vynáší na povrch vše, co by nemělo zůstat skryto. Dává příležitost pochopit, změnit, vyrůst a vyzrát... Jupiter s Uranem nesou možnost občas šlápnout vedle, i když máme úmysly nejčistší. Ale také mohou dát změny tam, kde už je jich třeba. Nesou i riziko technických komplikací, ale nijak závažných.
Nálada je ale výborná a přeje milým setkáním, poloviční vzdálenosti Merkura s Uzlem a Venuší i Jupiterem potěší a zahřejí na srdci. Také Luna po noční konjunkci se Saturnem odpoledne a večer hladí díky souladu s Jupiterem i Uranem. Večer bude živo a veselo, ale přitom jde i o zásadní a správné věci.

úterý 26.9.

Včerejší kvadrát Merkura se Saturnem mohl pozlobit ukřivděností, urážlivostí, nepříjemnostmi v komunikaci i na cestách, zdržováním a překážkami. Dopolední sextil Luny se Sluncem ledacos vylepšil, ale celkové vyznění dne nemuselo být ideální. Úterý se trochu uklidňuje, ale ráno se Luna ve Střelci dostává do kvadrátu k Mersu a Neptunu a je potřeba hlídat si nepozornost a chaos, dokonce i drobnější neférovosti. Zlepšení může přinést poloviční vzdálenost Merkura mezi Sluncem a Marsem, ale jen těm, kdo jsou vyrovnaní. Jejich výhodou je svižnost v myšlení i na cestách. Netrpěliví a nevyrovnaní jedinci naopak mohou o přemíru energie zakopávat, obrazně i doslovně.

pátek 22.9.

Ve 22.02 letního času začíná podzim, Slunce vstupuje do znamení Vah okamžikem podzimní rovnodennosti. Vzhledem k Luně ve Štíru, ale především s ohledem na přesný trigon Merkura s Plutem slibuje být přemýšlivý, trochu introvertní (nakonec takové podzimy bývají), ale také nabídne možnosti k pochopení zákonitostí, duchovní vývoj a osobní pokrok. S výjimkou času kolem patnácté hodiny, kdy nastává opozice Luny k Uranu, slibuje být poslední letní den klidný a velmi příjemný.

čtvrtek 21.9.

Jediným dnešním aspektem je v devatenáct hodin kvadrát Luny a Pluta. Zdálo by se mrzuto, manipulativno a vyčítavo. Ale nebude! Máme totiž Venuši stále ještě na Regulu (paralelou), máme Slunce mezi Venuší a Jupiterem a navrch Merkur mezi Sluncem a Venuší v polovičních vzdálenostech. Milo bude! Veselo, útulno a radostno a navíc bude chuť se bavit a smát. To si necháme líbit ;-)

středa 20.9.

Poslední dny léta a Venuše vstupuje do Panny. Na jednu stranu můžeme mít pocit, že skončila legrace, ale na stranu druhou Venuše míjí stálici Regulus a to je pro záležitosti vztahové a věci radosti celkově velmi dobrá zpráva. Ranní novoluní (dnes ho máme v půl osmé) obvykle nese něco málo komplikací, ať už v náladě, v komunikaci nebo v dopravě. Jenže tohle novoluní je na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Jupiterem, mezi kterými ještě doznívá sextil. Zkrátka všechno je trochu jinak, než se zdá. Z trablů vznikají skvělé výsledky, z nedorozumění smích a radost. A i ta opozice Merkura s Neptunem pomalu odeznívá a zase vysvítá sluníčko, na nebi i v duši.

úterý 19.9.

Včerejší konjunkce Venuše s Lunou v trigonu na Uran byla příjemná, přátelská a laskavě ženská záležitost. Noc z pondělí na úterý je o něčem dost jiném. Luna doplnila konjunkci Merkura s Marsem v opozici na Neptun. Krom vlhka a deště to s sebou nese podivnou dotčenost, kousavost a ne zcela průhledné jednání, naštěstí s příchodem dne jsou konstelace z většiny zažehnány. Ono ale zítřejší novoluní na konci Panny (nastává v 7.30) taky umí potrápit z hlediska kritičnosti a šťouravosti. A přechod Venuše ze Lva do Panny v noci na středu omezí společenské jednání a vášeň, naopak přichází skromnost, opatrnost, důraz na pečlivost a práci. Ve vztahu k lásce to není úplně ono...

neděle 17.9.

Všechno nejlepší oslavencům, třeba Laďce...:-)

Neděle slibuje být příjemná. Luna v trigonu k Saturnu a sextilu k Jupiteru, a zejména Venuše docházející do trigonu k Uranu. Atmosféra je laskavá, milá, příjemná a veskrze pozitivní. Co se má dařit, to se daří. A okolí nás zve, abychom se zapojili a přidali svou trošku do mlýna k příjemným dneškům i zítřkům...

sobota 16.9.

Den radí k opatrnosti, je mimořádně úrazový. Luna nad ránem přešla do znamení Lva a svádí ke sportovním aktivitám a předvádění se. A Merkur dnes doputoval na Mars a je s ním také v obou paralelách, šířkové i deklinační. Konjunkce Merkura s Marsem, stejně jako jejich kvadráty, dělá zbrklost a nepozornost, ukvapené pohyby s úrazovými následky. A aby toho nebylo málo, jejich šířková paralela k sobě přitáhla i Saturna, zatímco v deklinační paralele se Merkur s Marsem nasunuli na Urana. Merkur poškozený všemi škůdci je splašený a k pádům a nárazům má mimořádně blízko. Hrozí konflikty, neboť můžeme být velmi podráždění a prudcí ve svých reakcích. Takže brzdit, zpomalovat, nevyhledávat adrenalinové situace a nedat se...

pátek 15.9.

Velmi zjednodušeně řečeno - panuje dobrá nálada a my si jí nevážíme... Venuše na Lunárním uzlu mluví o dobrých příležitostech a příjemných setkáních. Odpoledne nastává sextil Luny ke Slunci a s ním soulad a dobrá nálada. Ale ze všeho nejlepší je sextil Venuše a Jupitera, který na večer slibuje skvělou zábavu, ať ji hledáme kdekoli. Jen ta Luna a s ní naše nálada v průběhu dne bublá, opozice na Pluta a kvadráty k Jupiteru a zejména k Uranu mohou rozhoupat hladinu emocí. Příležitost k procvičování čtyř dohod...
Mimochodem, v těchto dnech slavím čtvrté výročí svých téměř každodenních astrologických předpovědí. Díky, že je čtete

čtvrtek 14.9.

Dvanáct minut po půlnoci Luna vstoupila do Raka a přinesla téma splínu, vzpomínek, vlhka a domova. Jenže ono nám to svědčí - dneska doma pracujeme, doma píšeme, doma přemýšlíme a kultivujeme. A užíváme si skvělých aspektů Venuše, které nepřehlédnutelným způsobem podporují partnerství, lásku, půvab, vstřícnost, milá setkání a cit pro krásu a umění. To nejlepší se ale děje zítra odpoledne - Venuše v aktivním a smyslném Lvu se dostává do sextilu s Jupiterem ve Vahách na oněch nádherných stálicích Spica a Arctur. Společenské akce mají šanci vstoupit do dějin, týmová spolupráce je nejlepší možná a ve věcech lásky... nad pomyšlení krásno. Takže ranní kvadrát Slunce k Saturnu možná mohl dát trochu obav, aby bylo vše připraveno tak, jak má, ale z tohohle mráčku velké starosti pršet nebudou.

středa 13.9.

Mohli bychom s nadsázkou říci, že dnes na nebi probíhá souboj dobra a zla.
Jasně že je to trochu přehnané; slovo zlo nahraďme výrazem nepříjemnosti a pojem dobro upřesníme jako optimismus, laskavost a dobrá nálada - jenže takhle napsané už to tak nezní :-)
Co že se to tedy děje? Slunce dochází do kvadrátu k Saturnu, děje se z Panny do Střelce a tak máme o bručení, stresy a obavy postaráno. A Luna se dnes dopoledne přidává do party, z Blíženců háže kvadrát a opozici a zesiluje nenaladěnost. Tolik tedy stránka "zla". A na straně "dobra" stojí přesný trigon Venuše k Saturnu, s Jupiterem volně mezi nimi, a Luna se zapojuje sextilem k Venuši a trigonem k Jupiteru. Láska, city, zájem o druhé, sociální cítění, dobrá vůle - to jsou zbraně, se kterými dnes zvítězíme na celé čáře.

úterý 12.9.

Všechno nejlepší, milé Marušky...
Venuše se blíží do trigonu k Saturnu a sextilu k Jupiteru, láska je stabilní a přináší nám radost, vztahy se upevňují a kvetou. V takovýchto vyhlídkách jsou dnešní lunární kvadráty (ten k Marsu mohl dát mrzutosti po ránu, večerní k Neptunu nese žízeň a zmatenost) drobnou mrzutostí, nad kterou můžeme snadno mávnout rukou.

pondělí 11.9.

V současných velmi příjemných dnech je ten dnešní o trochu složitější. Všechno stále drží Jupiter se třemi senzačními stálicemi a navíc v sextilu na Lunární uzel, což slibuje příjemná a úspěšná setkání a velmi dobré příležitosti, kterých je radno se chopit. Jenže kolem čtvrt na tři odpoledne se Luna dostává do pásma vlivu hvězdy Algol, kde vydrží až do osmnácti hodin. Touto dobou se mohou dít divné věci, zejména tam, kde se dotýkáme citů, vztahů, dětí nebo domova. Potřebujeme-li kárat ratolesti, lépe ne v tuto dobu; čeká-li nás zákrok u lékaře, je lepší načasovat jej na dopoledne.

neděle 10.9.

Krátce před pátou hodinou ranní se Merkur zabydlel v Panně. Znamená to i přechod přes hvězdu Regulus a s tím spojené bonusy pro veškerý pohyb fyzický i mentální. Další výhody poskytuje Jupiter hned na trojici skvělých stálic, na Spice a Arcturu a paralelou i na Rigelu. Hrdost a velkorysost, spravedlnost, optimismus a srdečnost. Pár jemných výhod přihodí i Luna v sextilu k Neptunu a trigonu k Plutu i noční trigon ke Slunci. Výsledek je šance na skvělou neděli, i když stále platí - jaký si to uděláš....

sobota 9.9.

Prožíváme královské dny... Alespoň soudě podle zaangažovaných stálic. Merkur v noci na neděli přechází přesně přes vůbec nejpozitivnější hvězdu, královského Regula. Tento vliv je cítit pár dní, směrem ke schopnosti vymyslet, domluvit, napsat - zkrátka intelektové schopnosti jsou požehnány. Jupiter se nachází v pásmu vlivu dvou velice silných, pozitivních hvězd Spica a Arcturus. Jejich spojené působení by znepokojilo každého statistika, neboť nepravděpodobně často bývají k vidění v horoskopech panovníků a mimořádných osob. Mohly by se dít pohádkové věci... a Luna doplňuje silný ohnivý trigon, zatímco Slunce se dnes dostává do trigonu k Plutu. Je v tom hodně síly a potřebujeme zvážit, kde a jak ji použijeme, ale výsledek má naději být mimořádný.

pátek 8.9.

Den má několik drobných nepříjemností a několik zásadních pozitiv. Nepříjemností je například večerní kvadrát Luny k Plutu, který může vnést urputnost a neústupnost tam, kde má být jemno a útulno. Možná také slábnoucí opozice Slunce a Neptuna, pod jejímž vlivem můžeme hledat, kdo nese vinu za naše vlastní chyby. A to by tak asi bylo všechno. Zato pozitiva jsou nepřehlédnutelná. Především několikanásobný uzavřený trigon v ohnivých znameních; není úplně přesný, ale Luna jej bude doplňovat a večer začne trigonem k Venuši, příjemný a láskyplný start víkendu. Dalším silným prvkem je zítřejší trigon Slunce a Pluta, hloubavost, intuice, vnitřní síla a charisma zvíci Roberta Redforda. Ale to nejdůležitější na dnešním dni je zapojení stálic. Venuše dopoledne v paralele s Aldebaranem, Mars v paralele s Regulem, na kterého Merkur pomalu dochází konjunkcí, a k tomu Jupiter v pásmu Spiky a Arctura. Aldebaran a Regulus jsou dvě ze čtyř královských hvězd a Spica s Arcturem bývají mimořádně časté v horoskopech vladařů a velmi úspěšných a charismatických lidí. Děti dnes narozené mají veškeré předpoklady být velmi silnou osobností a někam to dotáhnout. (Před pár dny, 30.8., byly také zapojeny silné stálice, je to poměrně neobvyklá situace ve výjimečné době...)

čtvrtek 7.9.

Po včerejším úplňku s Lunou v Rybách, který se navíc dotýkal Neptuna, a po nočním kvadrátu Luny k Saturnu by měl být dnešek úlevou. Včera jsme se mohl cítit všelijak, zmateně, unaveně, bolavě a ztraceně, a dnes se můžeme divit, proč to tak vlastně bylo. Ve 14 hodin Luna přechází do Berana, začne být živěji. Jen s tím přechodem samotným opatrněji, protože na konci Ryb (jak zasvěcení vědí) působí hvězda Scheat. Podivná, záludná, křivá. Luna je v pásu jejího vlivu od půl dvanácté asi do čtvrt na čtyři a touto dobou není radno uzavírat důležité smlouvy, investovat větší finanční částky nebo uvěřit neznámým lidem.

úterý 5.9.

V půl osmé ráno přesně Luna opozice Mars a Slunce opozice Neptun. Neklidné, nejisté, podivné a chaotické ráno. Se stacionárním Merkurem nespoléhejme na bystrost úsudku, mozek vyspává. A přidáme-li skutečnost, že už "táhne" zítřejší ranní úplněk, nemáme před sebou nejstabilnější nebo snad nejvýkonnější den. Ale dobrá zpráva je, že se třeba ze středy na čtvrtek už vyspíme... Protože teď se to moc nedaří.

pondělí 4.9.

Začátek školního roku... trocha nostalgie, trocha smutku, trocha zvědavosti a taky kousek úlevy... Jaký že by měl ten nadcházející školní rok být? Hlavní "nepřítel" je zasněnost, nepozornost, nesoustředěnost a chuť být někde úplně jinde. (Opozice Slunce s Neptunem nastává zítra ráno, ale dnešní atmosféru ovlivňuje velmi citelně, včetně nekvalitního spánku. A zasvěcenci vědí, že horoskop začátku vypovídá o průběhu celku.) Podobně stacionární Merkur hovoří o zpomaleném startu a potřebě si nejdříve ujasnit všechno, co už skončilo; až pak se můžeme naplno pustit do zpracovávání nových informací. Výsledek by ale měl být mimořádně dobrý - Luna v trigonu k Saturnu a Jupiteru dává píli i chuť žít naplno. Ale nejdůležitější jsou výsledky, a ty slibují být skvělé - ozáření os je pro osmou hodinu ranní dokonalé...

sobota 2.9.

Uzavřený trigon Merkura s Marsem ve Lvu, Urana v Beranu a volněji Saturna ve Střelci slibuje den plný šťávy. Luna v kvadátu k Jupiteru a odpoledne v kvadrátu k Uranu říká - pozor, aby to nebyla naše šťáva, ta červená... ;-)

pátek 1.9.

Taky máte pocit, že v září už není léto? Že odešlo se srpnem? Přemýšlím, nakolik je to pozůstatek školních let a nakolik opravdu stavem přírody. Nevím. Dnešek ale už bude dávat vědět o trigonu Marse s Uranem v ohnivých znameních Lva a Berana, který se uzavírá zítra odpoledne, a který by mohl dát přemíru ohně. Všichni tři škůdci (Mars se Saturnem a Uranem) se v současnosti nacházejí v ohnivém živlu a mohou páchat nedobrotu v záležitostech tepla, ohně, energie, vitality. Je to aspekt pro choleriky, žháře i dobrodruhy, ale výsledek bych nečekala z kategorie ideálů. Tahle konstelace dodá energii, ale vyžaduje od nás pokoru a rozvahu, kam a jak ji nasměrujeme.
Luna dnes svým nočním trigonem se Sluncem a poledním sextilem k Neptunu potěší a naladí do jemnosti, večer je díky konjunkci s Plutem trochu silový. Nenaléhat, nepřesvědčovat o své pravdě, jinak probudíme choleriky :-)