Září

pondělí 30.9.

Den, kdy můžeme ukázat svou vnitřní sílu, odolnost a schopnosti. Jsme okolnostmi tlačeni do napětí, zlobení se a konfliktů a záleží jen na nás, nakolik se necháme do této hry vtáhnout. Důvěra ve správnost a oprávněnost všeho, co nás potkává, je jedna z možností, jak situacemi projít s nadhledem. Další spolehlivá metoda je fyzická práce, ale je třeba hlídat si zbrklost - úrazy mohou viset ve vzduchu.

neděle 29.9.

Začíná jeden z nejnáročnějších týdnů v roce, kdy chceme dokázat mnohé sobě i druhým, kdy se zlobíme na sebe i celý svět, jsme netrpěliví a vznětliví. Dnešním dopoledním přechodem Luny do Lva nabývají projevy emocí na intenzitě. Po obědě se Merkur na dva měsíce přesouvá z Vah do Štíra a komunikace začíná váznout, dosavadní otevřenost a ochota se domluvit je střídána zamlklostí a tendencí k ublíženosti. Dnešní náladu vylepšuje pozdně večerní sextil mezi Sluncem a Lunou, který je hravý, společenský, umělecký a veselý.

sobota 28.9.

Ranní a dopolední aspekty mezi Lunou, Jupiterem a Venuší přejí naší dobré vůli, radosti a lásce. Máme chuť ukázat a předat to nejkrásnější, co v sobě máme. Máme touhu sdílet prožívanou radost, chceme druhé činit šťastnými. Dnes se nám to bude dařit - jak ve vztazích rodinných a přátelských, tak ve vztazích partnerských a mileneckých. Nejen v těch posledních jmenovaných si to navíc užijeme společně.

pátek 27.9.

Od čtvrtečního večera jde Luna znamením Raka. Kromě posílení romantických nálad vytváří vznětlivou atmosféru díky touze prosadit vlastní představy, potřeby a ambice. Dnes je třeba pracovat na respektu ke druhým. Potřebujeme vnímat a respektovat své emoce, abychom zbytečně nesklouzávali do podrážděných reakcí.
Afirmace pro dnešní den - S láskou přijímám své emoce. S láskou přijímám sebe. S láskou přijímám nedokonalost jako součást dokonalého stvoření.

čtvrtek 26.9.

Den, kdy se můžeme zhluboka nadechnout. Kdy spolu se vzduchem přijímáme prožitky, pochopení, schopnost žít podle poznaného. Kdy máme cit pro slova, myšlenky, chápeme podstatu sdělovaného. Vnímáme lásku jako něco samozřejmého, přirozeně obohacujícího náš život. Máme v sobě velkorysost, touhu rozdat celé srdce a milovat vše kolem nás. Přeji krásný den!

středa 25.9.

Situace dnes přeje technickému myšlení, nápadům, zlepšovákům, výmyslům a vychytávkám, dneska nám to myslí i mluví rychle, originálně a svobodomyslně.
Druhá složka dnešních nálad říká, že dokážeme naplno prožít kombinaci mužských a ženských energií a dokážeme vyjádřit to, co prožíváme. V popředí je slovo, myšlenka, procítění, láska, radost.

úterý 24.9.

V jedenáct hodin dopoledne se Luna přesouvá z Býka do Blíženců. Spolu se Sluncem na začátku Vah udávají dnešku tón v duchu dobré nálady, komunikace, pohybu, intelektu, nápadů. Skvělý den pro setkávání, možnost domluvit se, vymyslet nové řešení, dát věci do pohybu. Skvělý den pro sportovní a pohybové aktivity. Přidáme-li k tomu Merkur na skvělých stálicích Spica a Arcturus a uprostřed mezi Sluncem a Venuší, máme prýštící radost, mentální tvořivost a umělecké prostředí. Ať se vám líbí!

pondělí 23.9.

Před půlnocí Slunce přešlo do znamení Vah, začal astronomický podzim a nálady se změnily směrem k setkávání se, porozumění, spolupráci, citu pro umění. Luna v Býku dnes ráno minula divokou martickou vazbu a my si můžeme pomalu vydechovat a užívat si bonusů, které přináší obě světla pod vládou Venuše. Kéž láska, krása a radost potěší naše životy...

neděle 22.9.

Ranní dobrá nálada, kterou přinesl přechod Luny do Býka, se postupem dne vytrácí. Mohou se objevit pochybnosti o tom, jak to vlastně s námi druzí lidé mají a naše strachy z odmítnutí. Reakce mohou být divočejší a neústupnější, než jsme zamýšleli. Je dobré ani v rozladění nezapomenout, co pro nás druzí znamenají.
Pro dnešní den citát z Malého Prince: "Prosím, ochoč si mne", řekla liška. "Poznat dokážeme jenom ty věci, které si ochočíme. Lidé už nemají čas něco poznávat. Všechno si kupují hotové v obchodech. A protože přátelé se v obchodech neprodávají, lidé už nemají přátele. Jestli chceš přítele, ochoč si mě!"
Antoine de Saint-Exupéry, vyšlo v roce 1943...

sobota 21.9.

Máme chuť dokázat mnohé, zejména pomocí přesvědčování druhých. Máme pocit, že víme nejlíp, co naši blízcí potřebují, a toužíme udělat maximum pro jejich štěstí. Abychom si ušetřili zklamání z nevděku, promluvme si s nimi dříve, než se pustíme do řešení jejich záležitostí. Třeba zjistíme, že o naši pomoc nestojí. Ale hlavně nemusí mít stejnou představu jako my o tom, co je pro ně nejlepší.
Merkur mezi Sluncem v Panně a Saturnem ve Štíru dává podmínky pro pochopení toho, co nám dlouho unikalo, pro důkladné studium a vážně míněné dialogy.

pátek 20.9.

Den plný emocionálního napětí, netrpělivosti, podrážděnosti. Pocity vybublávají stylem připomínajícím přetopený kotel. Není radno činit pokusy o vyjasnění si toho, jak to mezi sebou máme - nemuselo by se nám ani trochu líbit, co bychom se dozvěděli.
Zato je výborná situace pro práci s technikou, cítíme, co potřebuje. Zacházení s jakýmikoli nástroji a zařízeními nám jde, můžeme své okolí ohromovat svým technickým talentem.

čtvrtek 19.9.

Dnes v půl druhé odpoledne nastává úplněk ve znamení Ryb. Máme tendenci být podráždění, neklidní, netrpěliví, přecitlivělí. Přidáme-li k tomu uzavírající se kvadrát mezi Merkurem a Jupiterem, pak naše slovní projevy - byť dobře míněné - mohou působit jako pověstný slon v porcelánu. Rychlost, fanfarónství a neuváženost se projevují i na cestách. Takže pokud dnes někam jedeme, raději si nechme rezervu a hlídejme si namísto minimálního času nízkou spotřebu. Což mimochodem při troše nadsázky funguje i v komunikaci :-)

středa 18.9.

Vypadá to, že dnešních pět planet a šestý Lunární uzel ve vodních znameních ukazují něco o meteorologické astrologii... Nenechme si vytrvalým deštěm pokazit náladu, ani dnešní přesnou konjunkcí Venuše se Sarturnem. Raději se zaměřme na večerní trigon mezi Lunou a Jupiterem, vyzvedává naše nejlepší - jemnost, velkorysost, dobrosrdečnost. Rodinné vztahy mají zelenou, schopnost porozumět si navzájem, pochopit jeden druhého.
Pozdě večer je divočejší erotické dusno, je lépe nedovolit vášním utrhnout se ze řetězu. Kocovina by byla v tomto případě zapamatováníhodná.

úterý 17.9.

Dopoledne je ve znamení komunikace, rychlých reakcí, bystrého intelektu a technického uvažování. Uvědomujeme si, že někteří lidé z našeho okolí jsou pro nás problematičtí, a dokážeme se s nimi rozejít. Některé takové rozchody nás netěší, ale ve finále zjistíme, že se nám okruh známých pročistil a je nám mnohem lépe.
Kolem půl třetí odpoledne Luna vstupuje do citlivého a vnímavého znamení Ryb. Přichází čas zjemnění, ztišení se a věnování se vlastnímu nitru. Společně s doznívající vazbou mezi Venuší a Neptunem vytváří ideální prostředí pro obětavost, pomoc druhým, meditace, duchovní a umělecké aktivity.

pondělí 16.9.

Dnes ráno můžeme zažít momenty náhlého pochopení souvislostí, nových vhledů. Jde to ale ruku v ruce s neklidem, podrážděností a zjitřenými emocemi, které generují Merkur v opozici s Uranem a současně Luna v opozici s Marsem. Zejména dopolední hodiny mezi osmou a devátou a potom mezi desátou a půl dvanáctou jsou jiskřivé - jenže znáte to, když se jiskří kolem sudu se střelným prachem...
Zklidnění můžeme najít díky trvajícím jemným a inspirativním vazbám Venuše a Neptuna, které přejí všem uměleckým a duchovním projektům. Také můžeme hledat vybití skrze Slunce na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Marsem a s nimi související chutí flirtovat, užívat si prolínání mužských a ženských energií.

neděle 15.9.

Před polednem Luna přechází do znamení Vodnáře a vytváří poměrně zarputilou atmosféru, kdy se nám nechce ustupovat z našich názorů ani z představ a cílů. Projevujeme svou tvrdohlavost i tam, kde by úsměv a nadhled zmohl mnohem víc.
Slunce se uvolňuje ze všech aspektů a naše pracovní morálka bere zasvé. Takže udělejme z nouze ctnost a "pilně" si užívejme nedělního lenošení.

sobota 14.9.

Dnes, zítra a v pondělí dopoledne bychom si měli dávat pozor na svá slova i své myšlenky. Máme-li je pod kontrolou, můžeme dojít k zajímavým a hlubokým poznáním. Mentální bojovnost, rychlé reakce a potřeba mít pravdu nám však mohou značně komplikovat komunikaci s druhými lidmi. Věční šťouralové a slovní agresoři mají v těchto dnech žně, proto se jim raději vyhněme.
Venuše dnes ráno prošla přesným sextilem na Neptun, doznívá v nás jejich společná jemnost a měkkost, umělecké nálady. Takže s ohledem na výše uvedené je lepší dnes nemluvit, zato cítit a milovat... Nebo malovat
:-)

pátek 13.9.

Luna přešla do znamení Kozoroha a spolu se Sluncem v Panně tvoří základ pro praktické, pracovní činnosti. Podporují v nás zodpovědnost, chuť udělat věci zgruntu. Odpoledne a večer narůstá pracovní zápal. Jestliže se pustíme do něčeho dlouho odkládaného, možná půjdeme spát až nad ránem, ale velmi spokojení s výsledky.
Na tomto pracovitém podkladu se také uzavírají jemná spojení mezi Lunou, Venuší a Neptunem. Něžné, zasněné, citlivé aspekty ideální pro jakoukoli uměleckou nebo duchovní aktivitu.

čtvrtek 12.9.

Odpolední kvadrát mezi Sluncem a Lunou rozehrává neklid, stres a ve finále až nedorozumění a konflikty plynoucí z pochybností. Ke slovu přichází Čtyři dohody a pravidla Nevytvářejte si domněnky a Neberte si nic osobně.
Až do konce září potrvají vazby mezi Sluncem, Venuší a Marsem, které rozehrávají flirtování a další hry mezi muži a ženami a jejich energiemi. Venuše ve Štíru toto umí náramně, Mars ve Lvu se nemusí za nic stydět a až se Slunce 22. září přestěhuje do Vah, stane se z příjemce aktivním spoluhráčem popsaných hrátek.

středa 11.9.

Luna ve Střelci dnes prochází trigonem na Mars a na Uran, dodává nám energii, odvahu do nových počinů a astrologické cítění. Naše reakce jsou rychlé, emoce ohnivé. Venuše ráno vstupuje do znamení Štíra a přináší zvýšenou smyslnost. Přidáme-li Slunce uprostřed mezi Venuší a Marsem, získáváme jiskřivou atmosféru plnou jemných i jasnějších náznaků. A protože léto podle kalendáře stále ještě trvá, můžeme si zanotovat se známou písničkou z Pomády - "...oh, that summer nights!" :-)

úterý 10.9.

Zejména dopoledne oceníme bonus, který si pro nás planety připravily v podobě hladkých a příjemných vazeb mezi oběma světly a Jupiterem. Máme chuť pomáhat si navzájem, projevit to nejlepší, co v sobě máme.
Nebeští bojovníci Mars se Saturnem už prošli nejostřejším konfliktem a mohou se projevovat ve formě sportovního klání - dobrý základ pro silové a vytrvalostní sporty.

pondělí 9.9.

Saturnsko-martické tlačení, napínání, zlobení se a neustupování podporuje Luna, která se přidala do ringu spolu s nimi. Dnes je správný čas pro zlaté pravidlo počítat do deseti, někdy i třikrát. Svou hrdost nemusíme ošetřovat silou, zkusme nadhled a velkorysost, ještě fungují.

neděle 8.9.

Trvají vazby včerejšího dne a proto trvá i charakteristika včerejších energií. S několika rozdíly - Mars dochází během zítřka do přesného kvadrátu na Saturn a díky tomu nám narůstá bojovnost, prudkost, agresivita a také pracovní urputnost. Slunce již prošlo přesným sextilem na Jupiter a laskavost a nadhled jimi vnášené začínají velmi zvolna slábnout. A jako bonus pro dnešek milá a příjemná konjunkce Luny s Venuší - řečeno (skoro) s klasikem: "Ať se Vám líbí!"

sobota 7.9.

Den, kdy není vhodné chtít chod událostí zlomit vlastní vůlí nebo silou. Chutě k tomu máme, důvody určitě také. Ale výsledkem takových snah by byla jen rozladěnost a bouře široko daleko. Dnešní přesný aspekt mezi Sluncem a Jupiterem vybízí k uvolnění, zábavě, odpočinku a dobré vůli. Vede nás k laskavějšímu chování k sobě i ke druhým. Jako v posledních dnech stále – můžeme si vybrat.

pátek 6.9.

Den, kdy mají zelenou veškeré projevy velkorysosti, otevřenosti, přímočarosti, kdy dobré úmysly vedou k cíli a fair play je základem úspěchu. Je dobré nechat věci plynout svým tempem a důvěřovat ve správnost dění. Pokud totiž v těchto dnech chceme zvrátit výsledek silou ve svůj prospěch a podle svých představ, nezískáme nic víc než konflikty, vyčerpání a zmar.

čtvrtek 5.9.

Dnes v poledne středoevropského času (v jednu hodinu letního) nastává novoluní. Silný den pro Panny a náročnější pro Ryby, spojuje emotivitu se silou, mnoho nesourodých energií dohromady. Výjimečné je dost přesné navázání na Jupiter, který vznikající zmatky usměrňuje, vyhlazuje, poskytuje nadhled a velkorysost a zaručuje dobrým úmyslům skvělé výsledky.

středa 4.9.

Kolem poledne se přechodem Luny mezi znameními mění nálada z radostného, jiskrného a vitálního lvího projevu do skromnější, zvnitřněné a zadumané Panny. Zítřejší novoluní o sobě dává vědět kousavostí, podrážděností, můžeme mít sklony ke konfliktům a nespokojenosti. Zdánlivě banální, ale osvědčená rada - fyzická práce odventiluje vnitřní pnutí spolehlivě, podobně funguje sport, běh, jízda na kole.

úterý 3.9.

Okouzlující spojení Luny ve Lvu a Venuše ve Vahách doprovázené harmonicky aspektovaným Sluncem v Panně zakládá naději na úspěch, ať se pustíme do čehokoli. Zejména bude-li to nějak souviset s radostí, láskou, krásou, emocemi, uměním.
V nadcházejících dnech je ve vzduchu také cítit kvadrát Marse se Saturnem - umíněnost, přepínání, neústupnost a "tlačení na pilu". Máme na výběr, kterou z přítomných energií si zvolíme.

pondělí 2.9.

Den vhodný pro jakékoli astrologické počiny - studium, konzultace, publikování. Den rychlých změn nálad, podrážděných a tvrdých reakcí. Den pro sportovní výkony. A také po delší době den, kdy si umíme uvědomovat lásku v sobě i ve světě kolem nás.

neděle 1.9.

Přemýšlivý, hloubavý, komunikativní a pracovně podbarvený den. Chtělo by se nám něčeho akčního, ale není ten správný čas. Energie v nás pospává a připomíná tygra v kleci - líná velká mourovatá kočka, která nic nemůže, vypadá krotce, ale při první příležitosti ukáže naplno svou dravost. Tak zatím ještě přemýšlejme, kam tygra nasměrujeme, až se otevře klec.