Únor

úterý 28.2.

Poslední únorový den začíná pokusem o likvidaci toho jediného, co na nebi ještě funguje spolehlivě a příznivě. Totiž Saturn a díky němu klid, stabilita, zodpovědnost, trpělivost a píle. Hned sedm minut po půlnoci dochází Luna do kvadrátu na Saturn a zkouší narušit sextil od Jupitera a trigon od Urana a Marse - jenže takové síle rozhodně nestačí. Zřejmě to pochopí rychle a se sklopenou hlavou a zahalenou tváří jalovým během postupuje koncem Ryb až do 5 hodin a 52 minut, kdy vstupuje do Berana. Zřejmě ji pokus o rozvrat vyčerpal natolik, že až do středečních čtyř hodin ráno si bere volno.
Situaci i a s ní i den výrazně vylepšuje Merkur na stálici Fomalhaut, prvku duchovním, jemném, hledajícím poznání. Fomalhaut je jedna ze čtyř královských hvězd, ta, která své hodnoty nestaví na vnějším úspěchu, ale na spiritualitě a pochopení.

pondělí 27.2.

Mars doplnil opozici Urana s Jupiterem a panuje chaos... Může bláznit technika, může šílet naše mysl a může blbnout i naše tělo. Zejména tam, kde přeháníme, přeceňujeme síly, jednáme zbrkle a chceme strhnout všechno rychle a naráz. Také všude tam, kde se snažíme dokázat druhým lidem, že jsme nejlepší. Máme tendenci slíbit nesplnitelné, vykonat nemožné, pokořit nepřemožitelné. Aspekt pro workoholiky na vzestupu... Klid, piánko, zhluboka se nadechnout, a nebude to tak žhavé.
Večer je pod vlivem opozice Merkura k Uzlu; buď se nepodaří zrealizovat schůzky, kde mělo být tři a více lidí, nebo se můžeme připlést do nějakého konfliktu. A nejméně vhodné by bylo večer to ještě chtít řešit a vysvětlovat si vzájemné pocity - těsně po půlnoci řádí kvadrát Luny k Saturnu a díky tomu je mírně protivno.

neděle 26. února

Čtyři planety v Rybách a tři v Beranu; pět planet v základních znameních a pět v pohyblivých. Citlivost a umění, intuice a láska, spolu s rychlostí a aktivitou vypjatými až do výbuchů. Nervní naladění ústící do cholerických reakcí. K tomu přesná konjunkce Marse a Urana a k tomu ještě to dnešní prstencové zatmění Slunce. Klid vypadá jinak. Dnešek je lépe přežít s pusou na zámek a třeba u sledování dobrého filmu. Jen se zdržet komentářů na téma "já bych se v té situaci určitě zachoval lépe", a máme to v kapse... A kdo se vrací z víkendu, držme si rozvahu a kochejme se s aspoň jedním okem na silnici :-)

sobota 25.2.

No páni, dneska se slavívalo jakési výročí, ne? Ještě že je to dávno a možná se už i pletu...
Před zítřejším hromobitím v podobě zatmění Slunce a konjunkce Marse s Uranem (které už jsou samozřejmě cítit nejmíň od včerejška) dělá Luna v průběhu dne všechno, co je v jejích silách, aby nás pohladila, potěšila, pozvedla a dobře naladila. Sextil na Uran a Mars, trigon k Jupiteru, sextil na Saturna nabízí dobrou vůli, ochotu se domluvit, ukazuje na možnosti šikovného odvedení nahromaděné energie. A to potřebujeme, protože - kdo si hraje, nezlobí; tohle pravidlo platí i pro planety. Zapojit je aktivně znamená nenechat je páchat neplechu.
V noci se ještě Merkur s Lunou společně přesouvají do Ryb. Na jednu stranu nás zklidní, na druhou stranu trochu hrozí sebelítost, pofňukávání. Nenechme se strhnout, protože navzdory divokostem by dnešek mohl být krásný den.

pátek 24.2.

Dnešek je mírně odpočinkový mezi tvrdšími dny. Chtělo by se napsat - klid jako v oku uragánu, ale to by bylo opravdu hodně nadsazené, takhle divoké to zase není. A vichřice oko nemá ;-)
Jde o to, že k dlouhodobému a naštěstí už ne přesnému kvadrátu Urana s Plutem v základních znameních se v těchto dnech přidává Mars. Výživné situace plné nutnosti řešit neřešitelné (což je v popisu práce onoho kvadrátu) jsou doplněny silou, prudkostí, rychlostí, ambicemi a agresí. A kdyby se nám toho zdálo málo, máme těsně před zatměním Slunce, které nastává v neděli 26.2. v 15.58. Bude prstencové, viditelné v Jižní Americe, v jižní Africe a v Antarktidě, ale cítit bude i u nás v podobě nervozity, napětí, tlaků a jiných mňamek. A protože přesná konjunkce Marse s Uranem přichází v noci z neděle na pondělí, a protože martické aspekty uplatňují svůj vliv spíše dopředu, nevypadá tento víkend jako ideální pro sport, cesty, ani ledacos dalšího. Doplněno včerejší a dnešní poloviční vzdáleností Slunce mezi inkriminovanými Uranem a Plutem, je to "veselé". Nicméně, jak jsem řekla na začátku, dnes je trochu úleva díky odpolednímu sextilu Luny s Venuší.
Tak nám všem přeju, ať zvládneme tyto dny bez ztráty kytičky...

středa 22.2.

Náročnější den. Především díky přesnému kvadrátu Marse na Pluta, který v noci na čtvrtek umocní připojená Luna v konjunkci s Plutem. Co hrozí? Vymáhání vlastních představ silou, manipulativní jednání, neústupnost, agrese, zneužívání moci. A co pomůže? Otevřenost a přátelský přístup, takt, trocha diplomacie. A kdyby ne, tak nohy v teple a něco ostřejšího do kalíšku, a pak už zůstat doma a cvrkot sledovat jen z okna :-)

úterý 21.2.

Poměrně vyhrocená kombinace docela silných vlivů... tak by se dal v jednoduchosti charakterizovat dnešní den. Na jednu stranu Merkur v trigonu k Jupiteru a sextilu k Uranu, nápady, bystrost, svižnost, vtip, laskavost a optimismus. Na druhé straně je cítit už i zítřejší kvadrát Marse k Plutu doplněný Sluncem na poloviční vzdálenosti mezi nimi - nátlakovost, manipulace, silové argumenty, neklid, zkratové jednání. Chtěli bychom si zvolit tu radostnou část atmosféry (jestli ne všichni, tak naprostá většina), ale ona kakabusí stránka se chtě nechtě mísí do všeho. Ranní přechod Luny do Kozoroha (8.08) taky trochu ochladí entuziasmus, ale pořád máme na své straně sextil Luny ke Slunci (14.15 hodin) a spolu s ním vědomí toho, co je správné; co jsme a co nejsme, co chceme a co už je za čárou.

pondělí 20.2.

Opozice Jupitera ve Vahách a Urana v Beranu může delší dobu promlouvat do partnerských i dalších mezilidských vztahů, způsobem střídajícím pohodu, důvěru a očekávání s bouřemi, neklidem a nemilými překvapeními. Dnes a zítra jsou dny "D", kdy je možné z napětí vyloupnout dohodu, řešení, změnu k násobně lepšímu stavu; kdy se ukazuje, že každá krize může být pro vztah katarzí. Působí tak Luna s Merkurem, kteří se společně staví do sextilu a trigonu k oběma prvkům, vytvářejíc dva propojené bisextily. Vnímání a cit pro druhého člověka spolu s komunikací a schopností se zamyslet nad jiným úhlem pohledu jsou tím, co může vyřešit veškerou nepohodu. Požehnané dny...

neděle 19.2.

Den pro radost a ženskou energii, den velkých očekávání... po cimrmanovsku prostřídaných částečnými zklamáními. Noční kvadrát Luny k Uzlu nás většinou moc nebolel, málokoho postihne ve tři ráno setkání, které nevyšlo (pokud to tedy není objednané taxi po vydařené akci). Odpolední trigon Luny k Venuši je roztomilá, vkusná a ladná záležitost, dámy si mohou pod jejím vlivem příjemně vyhodit z kopýtka - v ohnivých znameních Střelce a Berana slibuje slušné odvázání se ze zaběhaných konvencí, ovšem jak řečeno, se šarmem a noblesou. Podvečerní kvadrát Luny k Neptunu hraje na romantickou notečku, ale popravdě, ovolánkované roztomile bezradné naivky dnes berou za srdce málokoho... ;-)
S tímhle materiálem se dá užít příjemná a fajnová neděle.

sobota 18.2.

Ve dvanáct hodin a třicet jedna minut vstupuje Slunce do znamení Ryb. Ryby jsou dvojité znamení, stejně jako Blíženci a Střelec, a jako takové mohou působit dvojím způsobem - velmi citlivě, křehce, jemně, emotivně, umělecky nebo duchovně. Nebo na druhou stranu podivínsky, zmatečně, mlhavě, nečitelně, podvodně, manipulativně. Jak říká moje kamarádka - piraňa je taky ryba... Naštěstí tohoto typu Ryb není mnoho.
Pár minut před osmou večer vstupuje Luna do znamení Střelce, v kvadrátu na Slunce. Máme tedy před sebou zhruba dva a půl dne s dvojakou atmosférou. Nedivme se, když se ráno vedle nás objeví náš partner či potomek, kterého důvěrně známe, a za chvíli ho vystřídá někdo zcela jiný. Když nějakou dobu počkáme, proběhne pár metamorfóz na jeho i naší straně a mezi nimi probleskne i ona důvěrně známá bytost...

pátek 17.2.

Poslední celý den se Sluncem ve Vodnáři a počasí téměř jako kdyby předjímalo už uplakané Ryby. Neptun v Rybách se v šest ráno dostal pod trigon Luny ze Štíra a spojily se tak vodní planety ve vodních znameních; Slunce je ve znamení s "vodou" v názvu a chystá se do vodního znamení - a prší a prší. Luna opouští pásmo aspektu v průběhu dne, první následující vazba je kvadrát na Merkur ve Vodnáři ve čtvrt na čtyři odpoledne, mělo by se vyčasit.
Zajímavé jsou poloviční vzdálenosti. Mluví silně o tom, že se dotýkáme duše, podvědomí, intuice, zvnitřňujeme se (Slunce spojuje osobní planety Venuši a Merkura s těmi nadpozemskými, Neptunem a Plutem, a mezi nimi ještě stojí Merkur sám); žijeme ale vedle toho i vášnivě a naplno (Slunce mezi Venuší a Plutem a Mars mezi Venuší a Uranem je pořádně temperamentní kombinace, ono co v tom počasí taky dělat, že...?) Řád a trpělivost nám dodává Saturn mezi Sluncem a Jupiterem, takže i na pracovní povinnosti nakonec dojde.

čtvrtek 16.2.

V noci se díky sextilu Luny k Saturnu a trigonu ke Slunci dokonale zklidnilo vše, co se mohlo v průběhu středy rozbouřit. Vlnobití ustalo, vysvitlo pomyslné sluníčko... Před třičtvrtě na osm ráno vstupuje Luna do Štíra, stahujeme se trochu dovnitř a vnímáme okolí trochu vážněji. Zásadní ale je sextil Merkura k Marsu, prvek pro rychlost, splavnost v pohybu, řeči i myšlenkách. Ovlivňuje několik dní, přesto nejsilnější je dnes navečer. Super aspekt na svižné a bystré rozhovory, skvělé na běh a cvičení, jen na silnicích tuhle tendenci k zrychlování kroťme.

středa 15.2.

Astiologicky zajímavý den. Nestává se moc často, aby byli skvěle a silně aspektovaní Slunce, Merkur a Saturn. Na druhou stranu Luna je divoká, opět doplňuje T-kvadraturu Pluto-Uran-Jupiter. Co z toho plyne? Nesázet na emoce, nenechat city cloumat naším majestátem, mohlo by to být horší, než jsme plánovali. Místo toho nezapomínat na to, kdo jsme, spoléhat spíše na rozum, trpělivost, práci a vnitřní klid. Večer se situace vyčasuje i tam, kde emoce přece jen promluvily.

úterý 14.2.

Den svatého Valentina radí ke klidu. Slunce sextil Saturn je prvek stability, umírněnosti a nepřehánění. Můžeme mít tendenci nechat se strhnout k rozněžnělým projevům, on ten Neptun s Merkurem v polovičních vzdálenostech se ještě potkává; znáte to - takové to "měl bych...", a "to se přece čeká", a "co když to nebude stačit..?". Jenže dnes mají navrch spíše ti, kdo tento svátek s nejmladší tradicí nemusí, a Luna v opozici k Venuši a Marsu o tom ví své. Zejména večer můžeme narazit na rozjitřené city, prudké a nepříjemné reakce, výstupy na veřejnosti tam, kde měla panovat romantická atmosféra. Zkrátka dnes platí - s nohama na zemi.

pondělí 13.2.

Necelé tři minuty po půlnoci Luna prošla trigonem k Plutu. Kdo praktikuje noční meditace, mohl mít silnější prožitek než obvykle, kdo se věnoval jiným svým vášním, ten mohl dobrodiní dané konstelace ocenit ještě víc...
Půl hodiny po poledni nastává kvadrát Luny k Saturnu z Panny do Střelce. Není radno cokoli řešit, domlouvat, probírat, zejména v případech, které se dotýkají našich emocí - hrozí podrážděnost, urážení se, kousavost a výčitky. Naopak je více než vhodné vzít za práci a obout se do všeho, co vyžaduje píli, trpělivost a zodpovědný přístup - zítřejší sextil Slunce k Saturnu je cítit a je k tomu více než vhodný (a při práci bručouny přejdou roupy...). O převádění myšlenek v činy hovoří i sextil mezi Merkurem ve Vodnáři a konjunkcí Venuše Mars v Beranu. Půjde to s radostí a plným nasazením, bude u toho legrace, budeme to dělat s vášní a inspirací. To vše slibují i poloviční vzdálenosti, Neptun mezi Merkurem a Marsem a Slunce mezi Merkurem a Neptunem.

neděle 12.2.

Dokonce i když přidáme aspekt nastávající těsně po půlnoci na pondělí, stejně se dopočítáme jen dvou astrologických událostí, které ovlivňují dnešní den. Jednak je to poněkud ospalá a chaotická opozice Luny k Neptunu ve třičtvrtě na jedenáct dopoledne, a potom v pondělí v 0.03 (skoro agentí čas, co myslíte?...) trigon Luny k Plutu. Možná budeme pozdě večer o něco výkonnější, dopřejme si tedy zasněnou a odpočinkovou neděli.

sobota 11.2.

Den po zatemnělém úplňku slibuje být příjemný, milý, radostný a podařený. Zásluhu na tom bude mít především přesný trigon mezi Sluncem a Jupiterem, který budeme vnímat nejen v půl páté odpoledne, kdy se uzavírá exaktně, ale nejméně celý víkend. A k tomu se přidává Luna v souladných vazbách k Saturnu, Jupiteru a Lunárnímu uzlu, přičemž cestou před třetí odpoledne vklouzne do znamení Panny. Myslím, že nás čeká velmi pěkný den. Milý, hravý, hřejivý, útulný...

pátek 10.2.

Dnešek je ovlivněný sextilem Merkura k Venuši, radostí, smyslem pro humor, šarmem, vkusem, citem pro krásu, schopností slovy dělat skvělou atmosféru... Ale také nočním úplňkem, tentokrát doprovázeným stínovým zatměním Luny - vrchol nastává v jednu hodinu a třiatřicet minut po půlnoci na sobotu na 22°28´ znamení Lva. Nečekejme rudý měsíc, spíš jen jakoby zastíněné jeho světlo. Jako u každého zatmění i tentokrát jde o jev, doprovázený zesíleným napětím. Mimořádné ovšem je, že při zatmění pobírá Luna ve Lvu sextil od Jupitera a trigon od Saturna a Urana. Takto skvěle ozářené zatmění poskytuje příležitost ukončení nezdravých věcí a začátek něčeho nového, lepšího, pozitivního. Týká se to především Lvů a Vodnářů, ale zkrátka by nemuseli přijít ani Berani, Blíženci, Váhy a Střelci. Pro Býky a Štíry nemusí být dnešek příjemným dnem, těm bych doporučovala spíš se do nových věcí nepouštět.

čtvrtek 9.2.

Luna dopoledne běží naprázdno, bez přesných aspektů, takzvaným jalovým během - až do třičtvrtě na jedenáct, kdy vstupuje do Lva. Mohlo by se zdát, že záležitosti stagnují, ale tomuhle zdání bych rozhodně nevěřila. Jednak se lví energií rozdmýchá, co může, ale především jednoznačně cítíme večerní sextil Slunce k Uranu. Přátelství, dobrodružství, změna, odvaha, rytířskost (nosí se vůbec ještě tahle kvalita?), rychlost, nezávislost. Tyto vlivy působí o to silněji, že souvisí se samotným Vodnářem, kde se Slunce aktuálně nachází, jinak řečeno Slunce se dostává do sextilu ke svému vládci. A navrch se přidává nastupující sextil Merkura k Venuši, vtip, radost, jiskra, láska, příjemná, splavná komunikace. A až se přidá odpolední a podvečerní opozice Luny k Merkuru a sextil k Venuši, rozehraje nám to pěkné, co se na nebi nachází, přímo do hudební sonáty.

středa 8.2.

Bude potřeba si pohlídat odpoledne a večer, co se děje nám a co dějeme my sami. Nebeský kvadrát mezi Uranem a Plutem, který nás trápil někdy od roku 2011 a naposledy byl přesný v březnu před dvěma lety, se ještě ozve jednou za týden, když přes něj přechází Luna a svými aspekty jej propojí a dodá mu životaschopnost. Ten den je dnes a nám se mohou připomenout náročné starosti uplynulých roků, kdy jsme řešili asi každý něco na osobní rovině, ve vztahu ke druhým lidem, ve vztahu k rodině nebo bydlení, případně ve vztahu k profesi a společenskému postavení. Nicméně pokud se nenecháme vtáhnout do tlaků a tanečků svého okolí, bude na pozadí cítit i nastupující sextil Merkura k Venuši a s ním smysl pro humor a laskavost vyjadřování, a také Slunce v sextilu k Uranu, přátelská, pozitivní a tvůrčí atmosféra.

úterý 7.2.

Den velkých přestupů zahajuje několikadenní období velmi příznivých aspektů (tedy s dvěma výjimkami, ale to až za chvilku). Nejprve Luna dvě minuty po osmé vstoupila do svého vlastního znamení Raka, kde s sebou nese důraz na domov, rodinu, děti, péči o výživu i péči o city. Po půl jedenácté se potom přemisťuje Merkur z Kozoroha do Vodnáře, který mu svědčí - komunikace je otevřená, stejně jako naše hlavy. Myslí nám to, pálí nám to, jsme upřímní, přátelští a optimističtí. Naše mysl se přestává zaobírat těžkostmi, ale plánuje a do budoucna hledí s důvěrou.
Retrográdní Jupiter projde znovu všechny dobré skutky, které se za poslední týdny a měsíce udály, a posoudí, kde ještě přilepší. A Neptun mezi Venuší a Sluncem tomu všemu dodá trochu lesku a romantiky.
V příštích dnech nás čekají silné a dobré aspekty, jen je potřeba zítra odpoledne a večer si pohlídat navázání Luny k Plutu a Uranu - může panovat zvýšená podrážděnost. A cítit začíná být také stínové zatmění Luny v noci z pátka na sobotu, zkrátka dramatičtější úplněk. Nicméně i přes tyto drobnosti se chystá pár milých a příjemných dní.

pondělí 6.2.

Týden začíná krásně. Slunce i Luna dnes přijímají jen harmonické aspekty a navíc spolu se stacionárním Jupiterem uzavírají velký vzdušný trigon - den bude svižný, veselý, optimistický, komunikativní, přátelský. O podobných energiích hovoří i odpolední sextil Luny k Uranu, navíc s nádechem dobrodružství a objevitelského ducha. Onou výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je opozice Luny k Saturnu, která nastává sedm minut před půlnocí. S trochou dobré vůle by k nám nemusela dosáhnout - pokud půjdeme včas na kutě, vyhneme se smutkům, obavám, pocitu osamění nebo bolestem.
Nálada je ovlivněna navíc způsobem jemným, něžným, romantickým, éterickým a múzickým, a to až do středy, díky Neptunu uprostřed mezi Sluncem a Venuší.

neděle 5.2.

Luna vklouzla do Blíženců a svět (aspoň ten planetární) je v pohybu. Fyzickém i myšlenkovém, a docela mu to svědčí. První aspekt je sextil na Venuši v Beranu, dámská část světa je aktivní, hravá, projevuje se odvážným a tvůrčím způsobem. Podobně působí i odpolední sextil k Marsu. Navíc Venuše mezi Neptunem a Uranem kombinuje romantickou a dobrodružnou stránku lásky a krásy. Stacionární Jupiter poblíž hvězdy Spica zesiluje očekávání a podporuje dobré výsledky. Jen před půlnocí trochu hrozí přemíra tekutin ve všech oblastech, mlhavo, slzavo, klouzavo, připito... Možná je lepší jít spát včas.

sobota 4.2.

Procházíme dny se stacionárním Jupiterem - jím poskytnuté štěstí má šanci držet velmi dlouhodobě a jím naznačená sebestřednost taktéž. Zejména pro jedince narozené mezi devátým až dvanáctým únorem a také mezi třináctým až šestnáctým srpnem může být současná kombinace Jupitera, Urana a Saturna zásadní pozitivní změnou v životě. A ti, kdo tam Slunce nemají, se mohou utěšovat, že možná jiný příznivý prvek horoskopu by na tuhle konstelaci třeba mohl zareagovat :-)
Nejdůležitější ale je, že napětí posledního týdne je definitivně pryč. Luna ještě ráno před půl šestou vytváří kvadrát ke Slunci, ale ten je dopoledne překonán trigonem k Plutu a večer ještě trigonem k Merkuru - příjemné bytí, příjemné vnímání, příjemná komunikace, fajn sobota...

pátek 3.2.

Ve 2.50 vstoupila Luna do znamení Býka a naše prožívání se tím zklidňuje; z výškových turbulencí jsme hladkým přistáním skončili na rozkvetlých lukách dobré nálady a pozitivního pohledu na svět. Venuše se v 16.50 přesouvá z Ryb do Berana, míjí onu potížistickou stálici Scheat, a rozžíhá v nás zájem o cokoli mezi muži a ženami (nebo i jinak, to podle preferencí...), dává nám iniciativu ve vztazích, dovoluje projevit své touhy a přání a jít za jejich realizací přímočaře. Jen bych s prvním krokem počkala aspoň do zítřka, protože se Scheatem za zády můžeme šlápnout někam, kam jsme nechtěli, dotknout se něčích zjitřených citů, zkrátka napáchat víc škody než užitku. Slunce se v polovičních vzdálenostech dnes dostává hned mezi dvě dvojice planet a nabízí nám výběr, zda se oddáme práci, vytvalostním disciplínám a horskému sportovnímu vyžití pod vlivem kombinace Marse a Saturna, nebo zda půjdeme cestou vnitřní, duchovní, uměleckou a jemnou pod vlivem Neptuna a Pluta.

čtvrtek 2.2.

Tak už jen vydržet dnešek, a turbulence posledních dní budou za námi. A šťastni jsou ti z nás, kdo neví, o čem mluvím...
Na nebi se uzavřel takzvaný T-kvadrát (útvar, kde dvě planety v opozici doplňuje třetí, jež je s nimi oběma v kvadratuře) mezi Uranem, Jupiterem a Merkurem. Není to příjemný aspekt, napětí jím vyvolané je cítit už pár dní a souvisí s neklidem, stresy, nervozitou, vztekem, úrazy, haváriemi, konflikty - a ty mají konkrétní a hmatatelné důsledky... Prvek je dnes posílen hned dvěma okolnostmi. Merkur se ocitá na poloviční vzdálenosti mezi Jupiterem a Uranem a ono napětí tak ještě roste. Navíc Luna, která souvisí s naším prožíváním, city a emocemi, prochází Beranem a onu T-kvadraturu doplňuje a posiluje díky konjunkci s Uranem. Nechtějme dnes nic řešit, nepoddávejme se výkyvům nálad, mohlo by to sklouznout až do hysterie. Neodsuzujme ty, kdo dnešní sílu neustojí, zkusme mít pochopení.
Další nepříjemností je přechod Venuše přes stálici Scheat (přesně je na ní kolem páté hodiny zítra ráno, ale tento vliv je cítit dnes i celý zítřek). To je záležitost, která může vyvolat žárlivost, citové vydírání, různé vztahové propady a peripetie.
Pomáhá nám fyzická činnost, držet se osvědčených tradičních postupů, vnitřní kázeň, moudrost, trpělivost a nadhled. A zítřkem se vše uvolňuje a obrací se k dobrému.

středa 1.2.

Nějak to utíká, máme za sebou už jednu dvanáctinu nového roku, a to si mnozí z nás ještě ani nezvykli psát novou číslovku na jeho konci...
Dobrá zpráva je, že konec současného planetárního blázince máme na dohled. Dnes v noci a nad ránem nastává vrchol v podobě konjunkce Luny s Marsem, trochu vznětlivé směsi, a kvadrátu Merkura k Uranu, což je totéž na druhou. Cholerici mají žně a dopravní policisté (nejen) díky nim taky. Potíž je, že se aspekty odehrávají v základních znameních a tudíž s dopadem do konkrétních situací. Ale - zítra odpoledne se Merkur poměrně rychle prosmýkne kvadrátem k Jupiteru a tím současné trable skončí. A dnešní večerní (21.50) sextil Luny ke Slunci může být příslibem světlých zítřků.
P.S. Já vím, že ta sněženka je dost brzo, ale k tomu příslibu ji nemůžu nedat... :-)