Únor

pondělí 29.2.

Vzato kalendářně, máme den navíc. Dobrá zpráva, můžeme si vybrat, co s ním uděláme. Astrologicky viděno se rozhodujeme mezi příjemným popovídáním, setkáváním se s novými lidmi či oprašováním kontaktů se starými známými na straně jedné a mezi trváním si na svém, dětinskou umíněností, přestože nevíme, co vlastně chceme. Nebo se můžeme povznést nad planetární okolnosti (a dneska by to šlo, protože zase tak silný jejich vliv není) a vybrat si náladu a činnost podle svého gusta...

neděle 28.2.

Vodní den... Slunce v Rybách dochází odpoledne přesně na Neptun a Luna oba doprovází svým trigonem ze Štíra. Zejména ráno můžeme čekat vlhko, mlhy, srážky, nepozornost, zhoršenou viditelnost, ospalost a podivnosti. Noc byla bohatá na zajímavé sny a vize. Ranní meditace či nedělní modlitby jsou hluboké, svou duchovnost prožíváme velmi vroucně a intenzivně. Den je vynikající pro umělce, neboť můzy si lebedí, rojí se a líbají na čelo kdekoho, kdo jde právě kolem. Odpoledne mohou přijít drobná nedorozumění mezi matkami a jejich dcerami, mezi ženami obecně - jde nejspíš o to, že někdo má možnost svobodně se rozhodnout a jiný ne, nic zásadního. Večer se vše vyjasní.

sobota 27.2.

Luna dnes po poledni přechází z Vah do Štíra a jinak má "dovolenou". Dění na nebi ovlivňují tři výrazné aspekty - dlouhodobý, už asi pět let působící a náročný kvadrát Pluta s Uranem. Není přesný (a naštěstí už ani nebude), ale dává o sobě vědět, nic nedostáváme zadarmo a všechno jde víc na dřeň; kdykoli se ho něco dotkne, zajiskří kovem a ohněm. Druhý vliv vytváří Merkur, který se dnes po půlnoci spojil přesným sextilem s Uranem a pomalu odchází ze sextilu k Saturnu. S Merkurem kráčí ve volnější konjunkci Venuše, jsou oba poměrně vzdálení od Slunce a na ranním východním nebi vytvářejí krásnou podívanou. Společně přinášejí bystrost, nápady, radost a uvážlivá dobrodružství. Představit si pod tím můžeme, co chceme... ;-) Třetím planetárním hráčem je Slunce, která se zítra odpoledne dostává do konjunkce s Neptunem v Rybách. Skvělý prvek pro umění, pro oblast duchovní a esoterickou, ale také pro alkoholové i jiné opojení, rozvíjení závislostí, podvůdky a omyly. Jejich volný kvadrát k Saturnu mluví o tom, že cokoli děláme, bude mít náročnější průběh, ale dlouhodobé a důkladné působení.

pátek 26.2.

Dnešní skóre by se dalo vyjádřit jednoduše - rozum versus emoce 5:0. Merkur exceluje díky dvěma přesným sextilům (ten k Uranu nastává dvě minuty po půlnoci na sobotu, ten se Saturnem byl exaktní včera), navíc ještě leží na poloviční vzdálenosti mezi oběma, což sílu aspektů násobí. Přemýšlivost, nápaditost, soustředění, zdůrazněný intelekt. Přidejme Pluta přesně mezi Merkurem a Saturnem a dostaneme hloubavost a důslednost v myšlenkách i slovech. Luna dnes dopoledne navíc prochází sextilem k Saturnu a trigonem k Merkuru, posiluje naše mentální fungování k plnému výkonu. Potíž je, že také prochází svým pravidelným martýriem kvadrátu k Plutu a opozice na Uran - emoce rozbouřené, nálada pod psa, jako by celý svět dostal PMS... Tenhle se neobjevuje po měsíci, ale po týdnu. Ale stejně jako v případě PMS, s odchodem napětí příznaky mizí. Luna kulminuje v kvadrátu na Uran dvacet minut po poledni, pak bude líp :-)

čtvrtek 25.2.

Luna kráčí znamením Vah, většinu dne bez uzavírání aspektů. Nerozptyluje tedy působení toho zásadního, kterým je sextil Merkura k Saturnu. Přes zdánlivou únavu či zpomalenost, související s tímto aspektem, má naše myšlenková oblast možnost fungovat důsledně, s využitím taktiky a strategie, přesně k vytčenému cíli. Večerní sextil Luny k Venuši nabízí radostné a pohodové zakončení dne.

středa 24.2.

V noci a ráno Luna přešla přes Jupiter a Lunární uzel v Panně a míří do sextilu k Marsu. Slibuje nám den, kdy práce jde od ruky, všechny činnosti nás baví - dokonce i ty, které úplně nemilujeme a míváme tendenci je odkládat. Výborným prvkem je bisextil Merkura se Saturnem (jejich aspekt je přesný zítra ráno) a s Uranem, který bystří rozum i smysly, dává analytické a kombinační schopnosti a také realizovatelnost našich nápadů. Zejména ta poslední okolnost je zajímavá, neboť kdo z nás nemá v šuplíku pár geniálních kravin...?

úterý 23.2.

Podivná noc, úplňková, s Lunou v opozici na Neptun - zajímalo by mne, kolik z nás dnes mělo potíže se spánkem... Vpodvečer nás čeká kvadrát Luny k Saturnu, také konstelace nic moc, na bručení, nepohodu, zpruzelost. Co může zachránit před nenáladou, to je Slunce na Fomalhautu, které dává schopnost jednat férově, v souladu s vyššími morálními principy, s moudrostí a vhledem. Také pomalu nastupující sextil Merkura se Saturnem, poskytující zodpovědnost a trpělivý přístup ke všemu, co nás zaměstnává. Pokud se budou mít na čem zachytit, a pokud jim trochu pomůžeme, zafungují nakonec k dobrému.

pondělí 22.2.

Ve čtvrt na tři ráno Luna prošla kvadrátem k planetě Mars, mohly se v nás jemně vzdouvat emoce a zloba, ale naštěstí se to odbylo nejspíš jen v divočejších snech. Mimochodem, to vůbec není špatný způsob, jak si s někým vyřídit účty - ve snu mu vytmavíme, co si o něm myslíme, třeba někomu i jednu vrazíme, a ráno vstáváme už bez napětí a dobře naladění... Kéž by to fungovalo :-)

Působí na nás večerní úplněk, nastává po půl osmé a jeho vliv vzrůstá vstupem Luny do Panny ve 12 hodin 24 minut. Panna a Ryby mluví o tématu pořádkumilovnosti a racionality proti emotivitě a intuici, o řádu a chaosu, fantazii a realitě, zodpovědnosti a úniku. Všechny tyto záležitosti se v nás mohou nějakým způsobem hýbat, mísit, kroužit a prolínat. Nicméně úplněk nastává se Sluncem na hvězdě Fomalhaut, což je jedna ze čtyř královských hvězd, která velmi silně a pozitivně působí v duchovní oblasti. Pokud tedy využijeme konstelace k meditaci, budeme-li k sobě féroví a přiznáme si, co by bylo dobře změnit, můžeme z dnešního případného úplňkového rituálu mnohé získat.

neděle 21.2.

Nedělní náladu modifikují dva prvky - uzavřený ohnivý trigon mezi Lunou ve Lvu, Uranem v Beranu a Saturnem ve Střelci, a zítřejší úplněk. K úplňku nemá příliš smysl cokoli psát, všichni víme, jaké napětí umí vyvolat, a citliví jedinci to pravidelně zakoušejí na vlastní kůži. Jeho vliv je cítit už od včerejška. Zajímavostí je, že příští úplněk 23. března bude spojený se zatměním měsíce, které ale u nás nebude viditelné, a novoluní 9. března je doprovázeno zatměním Slunce, taktéž pozorovatelným v jiných částech planety. Ohnivý trigon je záležitost příjemná, která vlévá energii do žil i těm, kdo jí jindy nemají právě na rozdávání. Stávají se z nás energičtí jedinci sršící elánem, nápady a dokonce i vytrvalostí k jejich uskutečnění.

sobota 20.2.

Luna ráno ve čtvrt na čtyři přešla do Lva a v průběhu dne se dotýká naproti stojící konjunkce Venuše s Merkurem. Jemná nedorozumění, zdání a optické klamy, lehoučké zmatky, drobné kuchyňské přešlapy, ale jinak radost, povídání, chuť se předvést v dobrém světle. Když nebudeme přehánět, čeká nás prima den. Pěknou sobotu přeji.

pátek 19.2.

V noci hřměly peřeje mezi Lunou, Uranem a Plutem, nejvíc od půl třetí do třičtvrtě na pět, některé z nás ten rámus probudil, někteří se na něm mohli podílet, a někteří šťastlivci divokou plavbu prospali. Teď už vody plynou klidně a můžeme se radovat z bisextilu Luny k Jupiteru, Lunárnímu uzlu a Marsu - atmosféra pro práci, výkon, dobré kroky, radost z činů a dobrou náladu.
Hlavní událostí dnešního dne je však přechod Slunce do znamení Ryb v 6.33 hodin a spolu s ním změna celkového klima, které pak lunární i jiné aspekty jen dobarvují. Ryby jsou nejslabším znamením zvěrokruhu co se týče vitality a energie, jsou nejzranitelnější, ale také nejméně vypočitatelné. Jsou jedním ze tří dvojitých znamení, což v jejich případě znamená rozkolísanost nálad a nejistotu v rozhodování. Také to však znamená, že mezi zrozenci Ryb najdeme výjimečně duchovní jedince, nesmírně intuitivní lidi, vynikající umělce, lidi s psychologickým nadáním i bohatou fantazií a neuvěřitelně obětavé osoby, ale také vztahovačné osoby, podvodníky, lháře, fanatiky a zdatné manipulátory. Takže při plavbě tímto znamením se můžeme těšit na éteričnost, citlivost, jemnost, fantazii a umělecké zážitky, ale měli bychom být ostražití na to, co se pod hladinou ukrývá - aneb jak říká Jarmila Gričová, piraňa je taky ryba... :-)

čtvrtek 18.2.

Luna včera později odpoledne uzavřela trigon ke Slunci a v půl deváté večer přešla do Raka, dnes ji čeká pouze trigon k Neptunu. Den pro sny, romantiku, něhu a jemnost. Venuše vstoupila včera brzy ráno do Vodnáře, naše radost tím shodila otěže a může se začít svobodně projevovat, láska se přestává dobrovolně omezovat a zejména zrozenci znamení Vodnáře (ale také Berani, Blíženci, Váhy a Střelci) vnímají nový vítr do plachet. Ten jim bude příznivě vát až do dvanáctého března, kdy Venuše přechází do Ryb.
Noc na zítřek může být divoká, Luna kvadrát Uran a opozice Pluto mohou pozlobit prudkými výkyvy nálad, vztekem a agresí.

úterý 16.2.

Ranní kvadrát Luny k Neptunu a podvečerní opozice k Saturnu mohou dát trochu zabrat naší náladě. V každém vtipu vidíme útok na svou osobu, každá i dobře myšlená nabídka v nás vyvolává nedůvěru, bručíme i v slunečních paprscích a užíráme se pochybnostmi. Tedy - nemusíme, když nechceme, to jen čertík ega nás k tomu svádí. Naštěstí nejde o nic podstatného, jen chceme mít pravdu i v hloupostech. Když odoláme, večer slibuje dobrou zábavu, sextil Luny k Uranu legraci rozumí a přátelská posezení mohou rozptýlit všechny dnešní bubáky.

pondělí 15.2.

Luna opět rozehrává mnohé aspekty s dalšími planetami, podstatný je ranní kvadrát ke Slunci (první lunární čtvrť) a noční opozice k Marsu a na straně druhé půlnoční trigon k Jupiteru a polední trigon k Venuši. Velmi jednoduše shrnuto, silou dnes zmůžeme mnohem méně, než radostí, dobrosrdečností a láskou. Tedy ono to platí skoro vždycky, ale dnes na to máme takříkajíc planetární štempl... S odpoledním přechodem Luny do Blíženců si o tom můžeme i dobře popovídat :-)

neděle 14.2.

Luna při svém průchodu Býkem hladí harmonickými aspekty Neptuna, Pluta a po půlnoci na pondělí i Jupiter, vytváří uzavřený zemský trigon a my se pod jeho vlivem zabýváme něčím krásným, příjemným, pohodlným a hmatatelným. Venuše sice už opouští trigon k Jupiteru a sextil k Marsu, ale jejich slabý vliv je v ní ještě cítit, což vše dohromady nahrává svátku svatého Valentýna. Můžeme si to užít, můžeme se radovat z projevů lásky svých nejbližších. Jenže zároveň Venuše prochází přesnou paralelou se Saturnem a Plutem a k tomu poloviční vzdáleností mezi Saturnem a Neptunem. Tak trochu jsme k těm projevům tlačeni, tak trochu se to od nás očekává, tak trochu nevíme, jestli to vlastně chceme nebo zda musíme... Tak se nenechme do ničeho nutit a užijme si den přesně podle svých představ. Krásnou neděli přeji, a třeba valentýnskou! :-)

sobota 13.2.

Kdo by se chtěl obávat třináctky v dnešním datu, nemusí. To nejhorší, co se dnes děje, je Luna v kvadrátu k Venuši a Merkuru, a to opravdu žádné neštěstí není. Udělá to maximálně lehce nedokořeněné pokrmy (ve čtvrt na pět ráno to zase až tolik lidí neohrozí...) či dopoledne nevědět, zda se věnovat dřív úklidu, nebo četbě novin.
To ostatní je ale od začátku do konce příjemné. Počínaje oním včera zmiňovaným sextilem Slunce a Luny ve dvě ráno a konče minutu před půlnocí přesným sextilem Jupitera a Marse. Ten první je cítit jen pár hodin, ten druhý zato ovlivňuje několik dní a přináší radost z každé činnosti, kterou vykonáváme, šťastné konce všeho našeho konání a navíc pracovní elán. Zúročíme tak dnešních šest planet v zemských znameních, od půl jedné odpoledne, kdy Luna vstupuje do Býka, až do třičtvrtě na jedenáct v noci, kdy se Merkur po dvou měsících přesouvá z Kozoroha do Vodnáře.

pátek 12.2.

Dopoledne a odpoledne se nesou v naprosto odlišných energiích. Předpolední čas je ovlivňován trigonem Luny k Saturnu, zklidňujícím, stabilizujícím, trpělivým prvkem, podporujícím práci a zodpovědnost. Odpoledne však Luna prochází vlivem Pluta a Urana, našich starých známých, se kterými se Luna potkává a utkává jednou týdně. Můžeme čekat nepříjemnosti, nátlakové jednání, protivnost, vztekání, zvraty nálad i situací; naléhavost některých záležitostí nás bude prudit. Usmát se, dýchat, a kde to nepůjde, počítat do deseti. Kde to nepomůže, tak do sta... :-) S postupujícím večerem se vše vrací k pohodě, ve dvě v noci nastává sextil Luny ke Slunci a uvolňuje všechny tenze.

čtvrtek 11.2.

Podobně jako předevčírem, i dnes se toho na nebi astrologicky děje relativně málo. Planety jsou v těchto dnech uspořádané do výrazných konstelací, a Luna jimi buď prochází se vší parádou a rozehrává je, nebo naopak kráčí místy, kam ostatní planety svými aspekty "nedosáhnou" - a to je dnes. Před půl šestou ráno nastal sextil Luny k Merkuru, umožnil nám v tu dobu rychlejší probouzení ze snů, ne nutně ale rychlejší vstávání. Před jedenáctou hodinou pak Luna vstupuje do Berana, získáváme po zbytek dne trochu víc energie, než nám jí mohly poskytnout Ryby.
Trochu dění vnáší poloviční vzdálenosti - Saturn je uprostřed mezi Jupiterem a Neptunem a k oběma uzavírá volnější kvadrát, a zároveň je dopoledne Merkur přesně mezi Saturnem a Neptunem. Rozpor mezi sny a realitou, rozpor mezi dobrými úmysly a neuspokojivými výsledky. Jestliže vezmeme v úvahu ještě (naštěstí už odeznívající) paralelu Merkura se Saturnem a Plutem, nemusí být dnes rozhovory právě hladké, srozumitelné a vedoucí ke shodě. Ale žádné tragédie bych nečekala.

středa 10.2.

Jestliže včera bylo dění na nebi "málo živé", pak si to dnes planety vynahrazují. Luna v průběhu dne vytváří aspekty hned k sedmi prvkům. Konjunkce s Neptunem nastala hned po půlnoci a přinesla noc plnou kouzel, podivných snů a vizí, někomu možná i obtíží se spánkem. V deset dopoledne utváří kvadrát k Saturnu, smutky, odstup a pracovní povinnosti bráníomezují sdílení s druhými. Odpoledne se Luna příznivě váže na Pluta a Mars, podporuje práci a porozumění. Nejdůležitější je ale dnešní trigon Venuše k Jupiteru a Lunárnímu uzlu. Cokoli se bude odehrávat, bude podbarveno radostí, optimismem, láskou a velkorysostí, setkání jsou příjemná, vedou k dobrým výsledkům. Chceme se dělit o to dobré, čím nás život obdařil, milujeme své blízké i své vzdálenější a svět je pro nás nejkrásnějším místem k pobytu. Velká šance prožít šťastný den.

úterý 9.2.

Dalo by se s nadsázkou říci, že dnešek je zajímavý tím, že vůbec není zajímavý... V půl desáté Luna vstupuje do znamení Ryb a jinak se žádné vazby mezi planetami nedějí. Budeme mít čas na rozjímání, snění, fantazii, spřádání vizí a představ. Možná bude čas i na spánek.
Zato zítra nás čeká intenzivní a rušný den, již dnes bude cítit trigon Venuše k Jupiteru a jeho srdečnost a láska ke světu. A zajímavé jsou dnes i poloviční vzdálenosti, Venuše mezi Merkurem a Plutem dává možnost s laskavostí si promluvit o tom, co nás trápí, z čeho máme strach, co vázne a co se nedaří. Mars ve Štíru přímo mezi Jupiterem a Plutem dává výkonnost, pracovní, sportovní i sexuální. Své činnosti činíme zgruntu, ať se týkají čehokoli. Neboli ono to s tou nezajímavostí dnešního dne nebude tak žhavé :-)

pondělí 8.2.

V 15 hodin a 39 minut nastává novoluní ve znamení Vodnáře. Ohlašuje začátek nového čínského roku, roku ohnivé opice. Podle čínské tradice by to měl být rok zajímavý, živý, s důrazem na společenský život, nadhled, zvědavost, inteligenci, schopnost konat potřebné změny a velmi důležitý smysl pro humor. Přináší ale také klidný rodinný život. Hlídat bychom si měli své finance.
Západní astrologie podle aspektů, které začátek nového roku doprovázejí, může dodat, že bude trochu techničtější, orientovaný na práci, a nebude v něm příliš prostoru na emoce. Myšlenky se budou točit kolem náročnějších témat, můžeme vnímat větší tlak na psychiku, než je obvyklé. Zároveň nás však bude práce bavit, bude tvořivá, jej výsledky budou vkusné a budou přinášet radost. Také se bude dařit partnersky, nacházíme dlouho postrádaný soulad a doprovází nás vtip a legrace.
Šťastný nový rok přeji!

neděle 7.2.

Pár vteřin před sedmou hodinou ranní Luna vstoupila do Vodnáře a pomalu kráčí k zítřejšímu novoluní. Staženost, nenaladěnost a jistá tenze s tím tradičně spojené se dnes snoubí se dvěma přesnými martickými aspekty. V jednu hodinu odpoledne nastává kvadrát Slunce s Marsem, furiantský, silový, přepínací a hranatý aspekt, který zejména muže vede k předvádění vlastních sil a klade důraz na potřebu být bráni vážně. O tři hodiny později je střídán sextilem mezi Venuší a Marsem, aspektem příjemným, jiskřivým, podporujícím všechny činnosti sloužící k radosti ze života. Přirovnala bych aspekty k rytířskému turnaji, spousta řinkotu zbraní a předvádění vlastních schopností, načež se všichni přeživší sejdou u hodokvasu a vítěz je odměněn dámou svého srdce...

sobota 6.2.

Musím se přiznat... Udělala jsem astrologický kiks. Mohla bych to okecávat, jako že včerejší aspekty platí dnes, nebo že chřipka se mnou dělá divy..., a vůbec, ale prostě je to tak. Napsala jsem včerejší prognózu podle dnešních aspektů.
Neboli pro dnešek platí totéž, co jsem psala včera - ale zkusíme si k tomu přidat ještě něco navíc, aby to bylo zajímavější :-)
Venuše sedí na Plutu a má nakročeno do sextilu s Marsem ve Štíru, lehce je všechny ještě šimrá svou přízní Jupiter (mimochodem nad ránem nádherně svítil na západním nebi, nedal se přehlédnout). Výsledkem je krásně nezbedná, jiskřivá a erotikou prodchnutá atmosféra. A když k tomu přidáme ony mimořádně příjemné odpolední a večerní aspekty, Lunu v trigonu na Jupiter, sextil Slunce Uran a trigon Jupiter Merkur, pak vůbec nezaškodí střihnout si je ještě jednou a pořádně si je vychutnat. Krásnou sobotu přeji.

pátek 5.2.

Venuše dnes prochází planetární Scyllou a Charybdou - ve čtvrt na tři ráno byla v konjunkci s Plutem a v jedenáct večer uzavře kvadrát k Uranu. Radost není to, co by nás dnes podporovalo na každém kroku, může se snižovat hladina optimismu a spolu s ní může klesat i odolnost vůči chorobám (protože souvislost mezi nimi opravdu existuje). Luna jako druhá ženská planeta tímto úskalím prochází mezi sedmou a devátou hodinou ranní. Nálada nic moc - a dámy, ruku na srdce, nejsme dnes ráno protivnější než obvykle? Nemusíme se obávat nevratných průšvihů, další průběh dne je veselejší. Možnost změnit kurz nabízí sextil Slunce k Uranu po půl šesté odpoledne, možnost promluvit si, pochopit a zasmát se trablům přináší sextil Merkura s Jupiterem ve třičtvrtě na osm večer. Jen ještě mějme na paměti tu nepříjemnou paralelu Merkur Saturn Pluto a nechtějme řešit staré křivdy. Kostlivce nechme ve skříni, není na ně správný čas :-) A zvýšená dávka vitamínů spolu s trochou péče o tělo neuškodí.

čtvrtek 4.2.

Jakási podivná "zpruzelost", nenaladěnost bez zjevné příčiny pomalu odchází s tím, jak Merkur odplouvá z dosahu Pluta a Urana. Radovat se úplně ale ještě nedoporučuji, protože trvá přesná deklinační paralela téhož Merkura s Plutem a Saturnem. Ještě několik dní zažíváme únavu bez příčiny, malátnost, podivnou nechuť cokoli podnikat. Na druhou stranu máme k dispozici příjemné aspekty mezi Sluncem, Saturnem a Uranem, a také mezi Marsem, Jupiterem a Merkurem a Plutem. Ty nás rozhýbávají, poskytují impulzy k novým aktivitám. Pokud se tedy ve výsledku nedokážeme rozhodnout, pokud se střídají akční chvíle s totální letargií, pokud by tělo běželo, ale hlava nefunguje - alespoň víme, kdo za to může :-)

středa 3.2.

Mírně ospalé ráno střídá pracovní a výkonné odpoledne a večer. Mohli bychom očekávat zodpovědný přístup ke všemu, co dnes děláme, trpělivost, výkonnost, vůli a odolnost. Práci i sport konáme s plným nasazením, a zejména vytrvalostní disciplíny (například ani po půl roce neříct šéfovi od plic, že po nás chce naprosté hovadiny) nesou své ovoce (kdy že se to rozhoduje o prémiích?).

úterý 2.2.

Únor včera začal divočejšími konstelacemi, které ovlivňovaly už sobotu a neděli - spojení Merkura s Plutem v kvadrátu na Uran bylo drsné, nepříjemné a konfliktní a jeho vliv jsme v nějaké podobě pocítili v průběhu víkendu nejspíš všichni. Dramatičtější situace mohly nastat v mezilidských vztazích, v myšlenkách a komunikaci, na cestách (včera jsem sama kolem druhé odpoledne hlásila na policii havárii na Mníšku, pánovi se díkybohu prý nic nestalo, jen mikrospánek...). Dávalo o sobě vědět i zdravotně - téma hlava a dýchací cesty, téma žaludek a kolena, ženské orgány a prostata. Naštěstí se dnes jeho vliv už pomalu rozchází a nevím o nikom, komu by se po něm stýskalo.
Namísto dramat se ke slovu hlásí hned tři nebeské bisextily, jakoby nám planety chtěly vynahradit utrpěné příkoří. Silný je bisextil mezi Sluncem, Saturnem a Uranem, který spojuje zodpovědnost, sílu a originalitu, krásný a eroticky fungující je ten mezi Venuší, Marsem a Neptunem (navíc je Venuše uprostřed mezi oběma ostatními prvky, což záležitost násobí). Ale nejsilnější byl včerejší a dnešní noční bisextil mezi Jupiterem a Uzlem v Panně, Lunou ve Štíru a Merkurem a Plutem v Kozorohu - krásná setkání, nenáhodné náhody, spokojenost z rozhovorů a z bytí spolu.
Před pátou odpoledne Luna vstupuje do Střelce a rozhýbe se ledacos, co se zdálo příliš temné a hluboké.