Únor

pátek 28.2.

Ti z nás, kdo dnes museli vstávat před pátou hodinou ranní, byli vystaveni mrzutým náladám a trochu jm hrozí, že by si mohli stopu této nenaladěnosti nést po zbytek dne. Nám ostatním se povedlo tuto fázi úspěšně prospat a proto si vychutnáme příjemné, přátelské a tvořivé energie, které doprovázejí trigon mezi Lunou a Marsem. Ale především dnes můžeme fungovat na vlně nastupujícího skvělého aspektu mezi Sluncem a Jupiterem. Jsme velkorysí, jsme ušlechtilí, jsme laskaví, projevujeme to nejlepší, co v sobě máme. A jde nám to k duhu.

čtvrtek 27.2.

S Lunou ve Vodnáři v sextilu na Uran máme otevřené spousty možností k nápadům, změnám, originalitám a nezávislostem. Pokud si dokážeme pohlídat chutě k přehánění v požitcích, radostech, očekáváních a dobrých úmyslech, máme před sebou velmi pěkný den. Nadcházející víkend slibuje pokračovat v tomto duchu, tak se máme na co těšit.

středa 26.2.

Dnešní dopoledne je rychlé, jsme prudcí a netrpěliví, naše reakce jsou okamžité a nepromyšlené. Zejména kolem poledne může docházet k úrazům - hlídejme si dnes bradu a krční páteř.
Bonusem je dnes naše schopnost vážit si laskavosti a vstřícnosti ve všech jejích projevech. Bonusem je zodpovědnost, se kterou vnímáme a prezentujeme své city.

úterý 25.2.

Luna v Kozorohu zejména dnes dopoledne svědomitě kopíruje už trochu okoukané, ale stále tvrdě působící vazby Urana, Pluta a Jupitera. S laskavými emocemi trochu šetříme, valí se kolem nás spíše ty hranaté, netrpělivé a vyžadující něco na oplátku.
Později odpoledne přichází zklidnění, prožíváme vnitřní mír, pohodu a dlouhodobě působící radost. To nás pohladí sextil mezi Venuší v Kozorohu a Saturnem ve Štíru. Díky němu víme, co chceme, víme proč - a nebojíme se pilně na tom pracovat.

pondělí 24.2.

Aktivita, energie, přátelskost, laskavost, citovost. Stabilní emoce, intenzivní prožitky. Vnímání a velkorysost, zamlklost a netrpělivost. To je menu dnešního dne. Na vás je, co si vyberete - a vesmír svědomitě a chutně navařil...

neděle 23.2.

Luna ve Střelci dnes pozdraví svými příznivými aspekty nejdříve Urana v Beranu a později Merkura ve Vodnáři. Dá nám den plný nápadů, intelektuálních zájmů, den zajímavý pro astrologické počiny. Den pro vzdělávání, četbu, povídání a sdílení informací.
Dnešek je ale zaznamnenání hodný zejména kvůli konjunkci Slunce s Neptunem na královské hvězdě Fomalhaut. Vyplouvají na povrch naše duchovní kvality, velkorysost a nezištnost, idealismus. Máme možnost prokázat, co v nás dříme hluboko ukryto. Kvalitu však projeví - i ocení - jen ti, kdo ji skutečně mají.

sobota 22.2.

Kolem poledne se Luna přesouvá do znamení Střelce. Namísto zahloubaných nálad přináší rychlost, někdy až ukvapenost v emocích. Reagujeme rychle, prudce, oslnivě - naše prožitky zaujmou široké publikum a nám to velmi lahodí. Komplikace nastává v důsledku lunární čtvrti - nedaří se propojit emoce s chtěním, city jdou jiným směrem než naše vůle. Nastalou případnou nervozitu velmi dobře zklidní velkorysý nadhled.

pátek 21.2.

Nálady dnešního dne jsou protichůdné - na jednu stranu může váznout komunikace, zasekávají se slova, snaha vyjadřovat myšlenky přináší mnohdy spíše nedorozumění. Tím více, čím větší máme snahu po preciznosti formulací. Naopak laskavost, soulad a harmonie, vkus a ženskost v každém našem činu jsou přesně tím, čím dnes budeme bodovat.

čtvrtek 20.2.

V noci se Luna přemístila do znamení Štíra, pro jehož zadumanost a hloubavost má velké pochopení. Tentokrát se ale dějí neobvyklé věci - prolíná se štíří Luna s rybím Sluncem a Neptunem a račím Jupiterem - výsledek je mimořádně empatický, velkorysý, idealistický a něžný. Samozřejmě víme každý stále, kde nás bota tlačí - ale dnes nám to nevadí a dokážeme i s puchýři na nohou tančit v souladu s hudbou, kterou nám zpívá naše intuice...

středa 19.2.

Luna se včera vyřádila ve svých napjatých vazbách a dnes si spokojeně kráčí znamením Vah, jako by se nechumelilo - v čemž má samozřejmě pravdu... Přináší nám den plný společenských, přátelských, komunikativních a otevřených nálad. Den, kdy naše nápady mají jiskru podobně jako zážehové motory. Jediné, co potřebujeme pro příjemný den, je vyhýbat se mrzoutům - i těm uvnitř nás samotných :-)

úterý 18.2.

A po týdnu tu opět máme Lunu v hranatém a ostrém postavení s Uranem, Plutem, Jupiterem a Venuší. Opět si můžeme vyzkoušet svou odolnost vůči drsnějším podmínkám. Náladu okoření atmosféra změn - lunární uzel přechází ze Štíra do Vah, setkávání budou méně nátlaková a celkově radostnější. S uzlem krásně provázané Slunce se dnes večer přehoupává z Vodnáře do Ryb, kde bude měsíc hovořit o pocitech, oddanosti, jemnosti, inspiraci a intuici - ale také o nejasnostech, pochybách a závislostech.

pondělí 17.2.

Máme před sebou den, kdy váhavost ve slovech může vyvolat nedorozumění s dlouhodobými důsledky. Dnes je - poněkud překvapivě - lepší ve slovních a myšlenkových projevech spolehnout na první nápad a reagovat rychle. Oproti tomu v citových hnutích opatrnost a zodpovědnost velmi prospívají výsledku.

pátek 14.2.

Včerejší příjemná vazba Luny a Urana pominula a do hry se dostává úplněk. Dochází k němu v noci na sobotu a je velmi zajímavý - podporuje ho svou rychlostí a vitalitou Mars z Vah a zároveň ho brzdí a vytvrzuje Saturn ve Štíru. Úplněk navíc nastává v místě, kam se složitě opírá svým vlivem stálice Algol. Nejsem si úplně jistá, jak se tohle astrologické klima potkává s dnešním Valentinem - ale každopádně se zdá, že dnešek má všechny šance být zapamatován na hodně dlouho...

čtvrtek 13.2.

Kolem čtvrté hodiny ranní se Merkur vrátil do Vodnáře, se kterým si velmi dobře rozumí a nám tím přináší situace povídací, potkávací, přemýšlící. Nápadité, bystré a rychlé. A bezstarostné a veselé. Zgruntu mu v tom dnes pomáhá Luna ve Lvu, která brzy odpoledne poctí svou přízní Urana ve znamení Berana - a společně se přidají k všeobecné pohodě svou originalitou, nezávislostí a přátelskou atmosférou. Tak ať se nám dnešek povede!

středa 12.2.

Nástup do nového dne je rychlý, plný vzruchů a zakopávání o vlastní emoce. Před polednem Luna doputuje do přesného kvadrátu k Marsu a zbytek dne se dá předpokládat klidnější. Kolem sedmé hodiny večerní se mění nálady s přechodem Luny do hrdého a předvádivého Lva. Naše prožitky budou intenzivní, radostné a nenecháme si je pro sebe. Pravdou je, že si je pro sebe nebude nechávat ani naše okolí a my můžeme potřebovat značnou dávku nadhledu, abychom to ustáli.

úterý 11.2.

Den velkých tužeb, rychlých akcí a ukvapených závěrů. Den, kdy mnohé začneme a nedokážeme přestat. Den, kdy se naše vůle kříží s vůlí vnějšího světa a my neumíme ustoupit. Den, kdy se dlouho řeší, co se nepovedlo. Přeju nadhled a optimismus. I kdyby nepomohly v řešení dnešních kotrmelců, určitě pomohou projít jimi bez ztráty kytičky.

pondělí 10.2.

Ráno Luna přechází do svého domovského znamení Raka a až do odpoledne si drží milé vazby na Merkur s Neptunem. Přichází inspirace a vnímavost do všeho, co se týká rodiny, dětí, domova, domácnosti a nemovitostí. Pečujeme o zvířata a rostliny, můžeme dnes velmi dobře rozumět jejich potřebám. Později večer se roztáčí každotýdenní centrifuga emocionálních výkyvů a skoků, není radno pouštět se do sporných a ožehavých témat. Výsledek by mohl pokazit celkový dojem z příjemného startu nového týdne.

neděle 9.2.

Luna až do večera drží skvělé vazby na Slunce ve Vodnáři a Mars ve Vahách - zdá se, že se vyčasil zatím nejlepší víkend nového roku. Co do pohybových i myšlenkových aktivit, co do plánů a nápadů, co do přátelství a společenských aktivit. Užijme si to, dnes je škoda zůstat sedět doma.

sobota 8.2.

Zaspali jsme noční "výtečné" příležitosti k nedorozuměním a probudili se do dne, který má švih, říz a plno pohybu v sobě. Máme chuť pouštět se do nových projektů, navazovat nová přátelství a utužovat ta stávající. Myslíme, mluvíme, sdílíme. Hrajeme si a jsme zvědaví - tohle vypadá jako fajn den!

pátek 7.2.

Až do večera se Luna pohybuje znamením Býka a ráno zde měří své síly se Saturnem ve Štíru. Její schopnost povzbuzovat příjemné stránky života kapituluje před saturnsko-štírovským principem vážnosti, stažení, důslednosti a strohosti. Nenechme si případnými starostmi pokazit den, určitě i tak bude mít mnohé krásy

čtvrtek 6.2.

Den přeje tradicím a stabilitě. Ráno a dopoledne se daří, máme chuť dělat radost sobě i druhým. Naše očekávání možná ještě nejsou naplněná, ale ve vzduchu můžeme cítit optimismus přicházejících změn. Obecně panuje dobrá nálada, ženy umí nést svou ženskost a muži jsou pozorní. Doporučuji ale využít dnešních možností dopoledne a spíš brzy odpoledne, protože večer se astrologické počasí může trochu pokazit do nenálady, mrzutosti a splínů.

středa 5.2.

V noci opět trochu hřmělo, ale tentokrát spíš mentálně. Luna v opozici na Mars zrychlila naše reakce, myšlení, nápady - jen někdy docela hranatě. Dopoledne Luna přechází do znamení Býka a s ohledem na aspekty, které uzavírá, máme před sebou velmi příjemný den.

úterý 4.2.

Pokud nejsme noční řidiči a pokud nemáme za sebou jinou noční směnu, pravděpodobně nás pravidelná každotýdenní nadílka výbuchů tentokrát minula. Mohli jsme maximálně nad ránem ve snu soupeřit s Jamesem Bondem v divokých dobrodružstvích. Tohle totiž umí Luna, když jednou za týden přechází přes dlouhodobě působící kvadráty rozehrané mezi Plutem, Uranem a Jupiterem. Po nočním "bigbeatu" nás čeká pod ochranou sextilu mezi Sluncem a Lunou aktivní, přátelské, nápadité a příjemné dopoledne. Tak ať se nám líbí!

pondělí 3.2.

V noci nebo brzy ráno nás čeká "emocionální skok". Tak by se dal popsat rozdíl mezi jemným působením Luny v Rybách, které jsme zažívali o víkendu, a jejím fungováním pod vlivem Berana, kam brzy ráno přechází. Pocity a reakce jsou rychlé, ukvapené a mnohdy mohou sklouznout až k agresi. Nálady se mění několikrát v průběhu hodiny. Citové tornádo se může rozpoutat pozdě večer a v noci na zítřek, kdy se Luna potkává s Uranem. Čekat dnes můžeme cokoli, ale nudy se nedočkáme :-)


neděle 2.2.

Venuše se po několika týdnech opět pustila přímým směrem pohybu a slibuje nám, že v příštím roce a půl nebude své jemné a laskavé působení brzdit ani skrývat.
Dnešní aspekty naznačují možnost otevřených a příjemných setkávání. Komunikace probíhá snadno, porozumění je naprosté, z cizích lidí se stávají známí a ze známých přátelé. Starší nedořešené záležitosti se mohou uzavřít k všeobecné spokojenosti.

sobota 1.2.

Luna v Rybách a spolu s ní dalších pět vodních nebeských činitelů. Můžeme se těšit na nálady, pocity, vnímání, spojování se, cítění se navzájem. Ve vzduchu jsou emoce a intuice, inspirace a múzy všeho druhu. Jsou také přítomné závislosti na čemkoli a snadné podléhání nejrůznějším svodům. Je jen na nás, co si s tímhle nebeským nadělením počneme - a počít si také můžeme... :-)