Srpen

čtvrtek 31.8.

Konec srpna je tradičně spojený s koncem prázdnin. Školáci a studenti mají ještě tři dny k dobru, srpen nikoli. Jeho rozloučení probíhá v duchu příjemných aspektů, které v těchto dnech na nebi panují. Merkur na Regulu nabízí možnost férové, otevřené a úspěšné domluvy ve všech směrech, možnost používat racionalitu a inteligenci způsobem nanejvýš konstruktivním. Dopolední trigon Luny k Merkuru, který navíc přichází z praktického Kozoroha, situaci ještě zesiluje. Odpoledne v půl šesté Merkur přechází zpět do Lva a slibuje k tomu všemu ještě zábavu.

středa 30.8.

Poslyšte, tohle je zajímavý den... Málokdy se stane, aby byly zapojeny tři takhle silné a především dobré stálice, navíc k osobním planetám. Merkur se při zpětném pohybu dostal na Regula, Venuše si ještě drží paralelu s Arcturem a Slunce je v paralele s hvězdou Altair. Česky? To živé v nás, náš duch i mysl i srdce, jsou požehnány laskavostí, optimismem a přízní hvězd. Dnes by se mohl narodit opravdu hodně výjimečný člověk... Luna navíc dochází odpoledne na Saturn, dá vážnost a sílu myšlenek, a do sextilu k Jupiteru s jeho dobrosrdečností a láskou k lidem.

úterý 29.8.

Luna ve Střelci naznačuje T-kvadrát mezi Sluncem a Merkurem v Panně a Neptunem v Rybách. Jeho hlavní vliv "oceníme" za týden - opozice Slunce s Neptunem je o nedorozuměních a následných zmatcích, nedostatku vůle a tendenci utéct někam úplně jinam. Luna tyto aspekty dnes předuzavírá a můžeme čekat komplikace v komunikaci i myšlení, a na cestách také. Navíc se Merkur paralelou dotýká hvězdy Betelgeuse, která je ještě zmatenější než výslovnost jejího názvu. Zato Venuše je v paralele s hvězdou Arcturus a proto dnes zcela jistě důvěřujme věcem lásky a citů mnohem více, než záležitostem racionality a mysli. Přesně o půlnoci nastává kvadrát Luny k Neptunu; sny budou barvité, tím více, čím větší měrou podlehneme lákání žíznivého večera...

pondělí 28.8.

Neděle pokračovala v duchu příjemných aspektů celého víkendu a zejména sextil Jupitera a Saturna si budeme hýčkat ještě pár dní - schopnost dát hlavy dohromady a vymyslet strategie složitých bojových operací, ať už se "válka" týká čehokoliv, ta se hodí vždycky. Zato pondělí je tvrdším přistáním na pozadí, zejména pro ty, komu skončila dovolená. Kontakt se všemi nastřádanými nepříjemnostmi hned v pondělí dopoledne není něco, co bychom vítali s otevřenou náručí, a šéfa, který je přesouvá na nás, taky ne... Takže jak říkám, dát hlavy dohromady a vymýšlet strategie - a ono to půjde ;-)

sobota 26.8.

Venuše ve Lvu a večerní konjunkce Slunce s Merkurem naznačují přátelský a zábavný den. Jediné komplikace mohou nastat ráno kolem půl osmé s opozicí Luny a Urana - partnerské neshody ohledně víkendových plánů, pokud žena zastává představu rodinné nebo kamarádské sešlosti a muž si touží vyrazit na kolo nebo se věnovat technickým koníčkům. Jestliže se podobný scénář rozběhne, hrozí jako další bod dopolední uraženost (Luna vstupuje do Štíra pár minut před jedenáctou) a následná podpásovka v podobě odmítnutí manželských povinností, naštěstí jen v podobě přípravy teplé krmě (kvadrát Luny s Venuší chvilku před půl dvanáctou). Naštěstí odpoledne a večer se všechno vyřeší, vyhladí a rozzáří, Luna v sextilu k Merkuru a Slunci je zárukou dobrých konců.

pátek 25.8.

Saturn se odpoledne otáčí do dopředného pohybu, připravuje se na cestu posledním úsekem znamení Střelce. Signalizuje čas na to, abychom si udělali pořádek v myšlenkách a probrali neroztříděné písemnosti, abychom se konečně rozmysleli, kam nasměrujeme svou energii - fáze příprav totiž vrcholí a na obzoru začínáme tušit období realizace.

Den může začít trochu nepříjemně, jelikož jednak ještě cítíme kvadrát Venuše k Uranu a také ranní kvadrát Luny s Plutem. Zásada dnešního dopoledne zní - nevynucovat si, nevydírat, netrucovat, netlačit... Zato kolem půl šesté odpoledne se situace obrací k sobrému a začíná senzační víkend. Konjunkce Luny a Jupitera předznamenává sérii krásných aspektů, které nás budou ve volných dnech doprovázet. Páteční večer je plný elánu a chuti k přípravám víkendových aktivit. A v sobotu ráno po probuzení (aspoň ty z nás, kdo vstávají po půl sedmé) nás čeká Venuše ve Lvu - hravá, zábavná, milá, společenská a sexy záležitost, která nás bude doprovázet až do 20. září

čtvrtek 24.8.

Tři hodiny po půlnoci Luna vstupuje do znamení Vah a odlehčuje náladu směrem k uvolněnosti, společenským aktivitám a hlavně tolik potřebnému nadhledu a lehkosti. Venuše v kvadrátu na Uran možná poskytne lehkosti v něčem až moc, někde se mohou pálit mosty, někde se může konat vrhání po hlavě do dobrodružství. Je možná lepší trochu si zejména věci lásky rozmyslet, zvážit pro a proti, než uděláme nevratné kroky. Tím spíš, že Venuše po delším období náročných aspektů konečně dnes prochází tím posledním a na nějakou dobu se vrací radost, láska a pohoda.

středa 23.8.

Dvacet minut po půlnoci Slunce vstoupilo do znamení Panny a léto do své poslední, nestabilní a k podzimu se přehupující třetiny. Přechod ze Lva do Panny je jedním z těch citelnějších - atmosféru přestává ovlivňovat hrdost, hravost, soupeřivost, smyslnost, velkolepost a potřeba se předvádět a namísto nich nastupuje skromnost, plachost, pečlivost, opatrnost, potřeba pečovat a analyzovat až do puntičkářství. Je to čas pro péči o zdraví a čistotu vnitřního i vnějšího prostředí, je to doba pečlivých plánů a příprav.
Luna v Panně v kvadrátu k Saturnu tak trochu tohle téma v průběhu dneška zdůrazňuje. Nicméně večerní sextil k Venuši je bezpochyby příjemná záležitost.

úterý 22.8.

Včerejšek nemusel být prokaždého z nás příjemný, ale zatměním se z atmosféry odfouklo nastřádané napětí a mohli bychom očekávat úlevu. Dnešní přesný trigon Marse se Saturnem je jeden z nejsilovějších a nejpracovitějších aspektů, jaké bychom vůbec mohli najít. A když je ještě navázaný sextily na mezilehlého Jupitera, pak jsou pracovní i sportovní výkony zaručeny (tedy samozřejmě jen tam, kde s nimi začneme... protože tuhle dávku vytrvalé mužské energie je možno použít různými směry, když je Mars ve Lvu... ;-) ).
Slunce dvacet minut po půlnoci na středu vstupuje do znamení Panny a od dnešního dopoledne je v kontaktu s hvězdou Regulus. Ti dva, Regulus a Slunce si spolu sluší, mají charisma, noblesu, šarm a kouzlo osobnosti. Jsou nepřehlédnutelní a sympatičtí, a to je určitě radno si užít naplno.
Co začíná být cítit, je stacionární Saturn. Jeho otočka do dopředného chodu nastává v pátek, ale vliv této události pomalu přichází ke slovu. Opatrnost, důslednost a pečlivost jsou hodnoty, které se dějí samy od sebe. Píle a zodpovědnost nás doženou, i kdybychom nechtěli. Je lepší je mít na své straně, než s nimi bojovat - zejména v těchto dnech.

pondělí 21.8.

Nedělní sextil Marse s Jupiterem nastavil pracovní výkon jindy, než bychom ho čekali - ale na dobrodružné výlety a sportovní výkony to nebylo špatné. Jen si nejsem jistá, jestli všechna ta rychlost a odvaha nebyly častěji než jindy zakončeny pádem či havárií. Ono totiž máme dnes to úplné zatmění Slunce... Kulminuje ve 20.30 středoevropského letního času, v Evropě bude jako částečné viditelné jen ve Skotsku a Irsku, ale užít si pohled na něj mohou obyvatelé celých Spojených států. Příjemné ale nebude pro nikoho, jak už tak zatmění mají ve zvyku. Je pravda, že pobírá dost přesný trigon od Urana a slabý trigon Saturna, kteří společně pochytají dost komplikací a zmírní je. Jenže je taky pravda, že Venuše se dnes nachází na ne právě ideální hvězdě Alfard a současně je na poloviční vzdálenosti mezi Jupiterem a Uranem, se kterými tvoří volné kvadráty. A ještě je pravda, že Jupiter stojí mezi Plutem a Venuší a kvadráty koná taktéž... Navíc pro Prahu se v momentu zatmění nachází na ascendentu Neptun a na Mediu Coeli Saturn. Pro ty, kdo to potřebují přeložit do srozumitelného jazyka - dneska není čas na hádky, frajeřiny, risk, adrenalin ani jiné pokoušení osudu. Dnes je čas na pokoru, klid, rozumné uvažování a opatrnost.

sobota 19.8.

Luna doplňuje volnější T-kvadrát Venuše, Jupitera a Urana. Můžeme se dnes díky tomu těšit na překvapení, z nichž ne všechna nás potěší. Má-li technika dělat radost, pak se spíš zasekne. Máme-li se potkávat s přáteli, mohou do toho ženy vnést nečekané a nevítané střety. Zkrátka takový den s cimrmanovskou kompozicí - střídání prvku očekávání a prvku zklamání...

pátek 18.8.

Tak trochu silový a hodně výkonnostní den. Mars paralelou na královské hvězdě Aldebaran je hrdý a přímočarý, ale tak trochu moc hrr. Venuše na Castoru je asi tak, jako když chytrá a hezká studentka chodí s popelářem, co ji občas zmydlí. Jupiter uprostřed mezi Marsem a Saturnem přeje drsným horalům, a dokonce i těm, kteří jako horal dřevorubec vypadají a sekerou by se přitom zranili během půl minuty. Jupiter je zároveň také uprostřed mezi Venuší a Plutem, což může vést k dobře míněným, ale přesto manipulativním situacím ve vztazích nebo kolem financí. Luna ten posledně jmenovaný trend večer ještě podtrhuje, není dobré v páteční noci pokoušet náhodné známosti na jednu noc. Přes den se ještě projevuje vazba Luny k Merkuru a Neptunu, psavcům a komunikátorům se bude zřejmě dařit...

čtvrtek 17.8.

Noc příležitostí, setkání a možností (Slunce na Lunárním uzlu čtvrt hodiny po půlnoci). Den nenaplnění, přehnaných očekávání a následných pocitů zklamání (s Venuší v kvadrátu k Jupiteru vážně nevíme, co chceme, a hlavně nedáme pokoj, dokud... nejsme naštvaní všichni široko daleko). Den energie, nápadů a drobných změn (Ranní sextil Luny ke Slunci a odpolední sextil Luny k Uranu). No a v podvečer Luna, která vstupem do Raka nabírá na domáckosti, pečovatelských schopnostech, rodičovství a možná tak trochu uzavření se do sebe. Nevypadá to zle...

středa 16.8.

Luna ve vzdušných Blížencích v kvadrátu k Merkuru a Neptunu - nevím jak jinde, ale tady prší přesně podle tohoto aspektu... Splínovato, nenaladěno, neujasněno a pak zase výbuchy optimismu a nadšení - Blíženci a Luna dohromady jsou rozkolísané emoce. A s Merkurem a Neoptunem i podivné myšlení. Kolem deváté Luna přecházela přes hvězdu Aldebaran a emoce pod tímto vlivem ještě nabraly na bojovnosti. Že si to neumíte představit? Já taky úplně ne, ale bude zajímavé to pozorovat :-) Večerní sextil Luny s Marsem a celý den působící Jupiter na poloviční vzdálenosti mezi Marsem a Saturnem může z dnešního dne dělat mimořádně pracovně nabitý a úspěšný den. Pozornost si zasluhuje způsob, jakým projevujeme náklonnost - Venuše se dnes nachází na hvězdě Wasat, která lásce a harmonii není právě přátelská.

úterý 15.8.

Retrográdní Merkur v opozici na Neptun a Venuše v přesné opozici k Plutu. Noční kvadrát Luny se Sluncem a s Uzlem a dopolední přechod Luny přes Algol. A k tomu fáze mezi dvěma zatměními, to lunární proběhlo sedmého, to sluneční bude 21. srpna. Trochu divočina - moc nám to nemyslí nebo myslí šejdrem, trochu žárlíme nebo máme tendenci si vynucovat svou představu lásky silou. A dopoledne nás emoce dostávají do slušné vývrtky. Pomocí v tomto směru může být onen zmiňovaný uzavřený trigon v ohnivých znameních se Sluncem a Marsem, Saturnem a Uranem. Potíž je, že jsou to všichni tři škůdci v ohni, příliš mnoho energie jde do akce a nemusí to být k dobrému výsledku... Není den na blbnutí, chce to zklidnit se na nejvyšší možnou míru a své činy dobře rozmyslet.

pondělí 14.8.

Prožíváme silné a příznivé dny. Na nebi se uzavřel velký trigon mezi Sluncem a Marsem ve Lvu, Uranem v Beranu a Saturnem ve Střelci. Vazba Slunce se Saturnem byla přesná včera, ostatní aspekty jsou volnější, ale o to více prvků se na nich podílí. Znamená to příliv energie, pozitivní pohled na svět, nadšení a srdečnost, které se objevují i v jindy zachmuřených koutech. Jupiter doplňuje harmonickými aspekty tam, kde by se ještě někomu mohlo zdáti dobrého málo, a Luna dnes dělá co umí, aby rozehrála komunikaci, radost a jemnost. Jediné náročnější chvíle mohou přijít kolem půl páté odpoledne s kvadrátem Luny k Marsu, a s nimi shon, vypjaté emoce a prudké neuvážené reakce. Také trochu působí zítřejší opozice Neptuna s Merkurem a s ní neupřímnost; neříká se všechno, co by se říkat mělo, a ne všechno, co se říká, je pravda. Nicméně i tady působí vliv Luny podobně jako Mirek Dušín nebo kapitán Karotka z noční hlídky - lhát v jeho přítomnosti budou jen největší zatvrzelci. Na místě je pouze hlídat si nepozornost a chyby z ní plynoucí.

neděle 13.8.

Stacionární Merkur dává dnešnímu dni nádech zadumanosti. Komunikace se nemusí dařit, protože složitě hledáme správná slova - zdržuje nás velká potřeba precizního vyjádření. Ale pokud jsme měli vykonat nějakou mentální práci, která se nedařila, protože myšlenky byly příliš rychlé, rozběhané a nesoustředěné, je dnešek tou správnou chvílí pro zastavení se a vykonání všeho potřebného. V noci na pondělí přichází Slunce do přesného trigonu se Saturnem a nese velmi podobné téma - důkladná a pečlivá mentální práce, spousta sil, energie, kterou umíme nasměrovat potřebným způsobem. Opatrnost bychom měli volit v čase kolem desáté hodiny dopoledne, kdy se Luna v Beranu dostává do konjunkce s Uranem. Chaos, nesoustředěnost, zbrklost, nezvládnutá rychlost, touha po dobrodružství a potřeba shodit vše, co nás svazuje a zdržuje. Pokud nebudeme umět tuhle potřebu usměrnit, může nám docela slušně podrazit nohy. Jinak by neděle měla být příjemná.

sobota 12.8.

To podstatné je na dnešním dnu zároveň i to nejlepší - ranní trigon Venuše k Neptunu vnáší do atmosféry citovost, lásku, něžnost, inspiraci, kouzlo a půvab. Podvečerní trigon Slunce a Luny je o setkáváních a projevování toho dobrého, co v sobě máme, jakkoliv odpolední přípravy k tomuto momentu mohou zavánět shonem, nátlakem a manipulací. A mezitím Luna v Beranu potkává trigonem Marse ve Lvu a také Saturna ve Střelci - kdo potřebuje pracovní výsledky, má je mít; kdo touží po sportovních výkonech, nestačí se divit. Pěknou sobotu přeji.

pátek 11.8.

Rušno bylo ve čtvrtek, a krásně rušno... Hodinu před polednem Merkur v sextilu k Venuši potěšil a zahřál srdce i mysl i ucho i oko; je to prvek pro umění a krásu. A půl hodiny před půlnocí proběhl sextil Slunce s Jupiterem, aspekt hrdosti, velkorysosti, spravedlnosti, entuziasmu a radosti ze života. Po takovémhle dni je pátek planetárně dnem odpočinku. Jen v 7.22 prochází Luna Jarním bodem a vstupuje do znamení Berana. Je konec slzám a splínům, je čas pro akci a možná i pro bouchnutí pěstí do stolu. (Lepší je, když k tomu máme důvod, jinak se to trochu hůř vysvětluje a nedělá to dobrý dojem ;-) )

středa 9.8.

Neděje se v podstatě nic špatného, přesto Luna v Rybách může být lítostivá, plačtivá nebo ukřivděná. Podobně může fungovat Venuše dvojnásob spojená se Saturnem, vytváří s ním antiparalelu jak šířkovou, tak deklinační. Smutky, splíny, neradost, podmínečnost... Dnes nám navečer nejprve trochu pomůže trigon Luny s Venuší (víc je cítit u ženské části populace), následná opozice Luny s Merkurem neublíží. Ale to podstatné se bude konat ve čtvrtek a už teď se můžeme těšit, protože je rozhodně na co - Merkur v sextilu s Venuší a Slunce v sextilu s Jupiterem. Vše podstatné směrujme na čtvrtek :-)

úterý 8.8.

Večerní úplněk a s ním spojené zatmění zafungovaly jako regulační ventil - upustily napětí a dnes si můžeme zpívat s Karlem Plíhalem, že máme Príma den. Hned hodinu po půlnoci se Luna dostala do trigonu k Jupiteru a po nepříliš kvalitním spánku předúplňkovém nám spací skóre vylepšila. Ranní sextil na Saturn nese zodpovědnost, trpělivost, pracovitost a chuť pomáhat těm, co máme rádi. Večer v devět nastává sextil Luny a Urana, prvek skvělý na technické věci, dovednosti, nápady a zábavu. Potřebujete restartovat mobil nebo počítač? Potřebujete opravit nějaký elektrický přístroj? Chcete rozběhat nové zařízení? Dnes odpoledne a večer je na to skvělý čas, Saturn podrží trvanlivost, Uran pomůže, aby technika dobře fungovala. Čtyři minuty před půlnocí potom Luna vplouvá do citlivých a zasněných Ryb, nese čas na poezii, okouzlení, lásku i umění. A dokonce ani Venuše v paralele s Wasatem a dvojité antiparalele se Saturnem neublíží, nadcházející sextil s Merkurem dá dobrou náladu i přes jemné tendence ke smutkům.

pondělí 7.8.

V neděli Luna přešla do znamení Vodnáře a s ohledem na pobyt Slunce ve Lvu (a také podle pohledu na noční nebe ;-) ) můžeme vbrzku očekávat úplněk. Vbrzku tentokrát znamená dnes večer ve 20.10, navíc je obohacený částečným zatměním měsíce. Pokud bychom se chtěli na zatmění podívat, budeme muset doufat, že potrvá dostatečně dlouho - v Praze totiž Luna vyjde nad obzor o dvacet minut později, než je maximální fáze zatmění. (Noviny píšou osm, ale astrologický program říká něco jiného, a pokud dovolíte, podržím se "neoficiálního" zdroje, poněvadž na rozdíl od novin kecá poměrně zřídka...). Nebo bychom měli vylézt na nějaký kopec či věž s dobrým výhledem na východ, Luna je při maximálním zastínění osm stupňů pod obzorem (aha, žeby zdroj informace novinářů? ;-) ). Případně bychom mohli z Čech vyrazit na Moravu či Slovensko, tam Luna vychází nad obzor dříve. Vzhledem k tomu, že se úplněk se zatměním dotýká Marse, s těmi cestami bych ale tak moc nespěchala. Ono obecně zatmění vždycky vyvolá neklid, vzrůstá napětí v míře, na kterou reagují naše buňky a s nimi celé tělo včetně nervů. A když je poblíž Mars, roste netrpělivost, rychlost reakcí a chuť do něčeho praštit nemusí zůstat ve stádiu úmyslu. Takže - dneska večer klid a vychutnávat si pěknou podívanou. Užijte si to!
P.S. Jen tak pro pobavení - titulek na AHAonline - Dnes je zatmění Měsíce posílené úplňkem! - Já si tedy zatmění Měsíce bez úplňku představit neumím, a myslím, že ani nikdo jiný krom novinářů. Zatmění totiž nastává tehdy, když se Slunce, Země a Luna dostanou do jedné přímky - a v tu chvíli buď vidíme Slunce zakryté Měsícem, což je při novoluní, nebo naproti Měsíci, a to je při úplňku. Jen na rozdíl od běžných úplňků a novoluní při zatmění Luna přechází přes ekliptiku. To nastává dvakrát do roka a zatmění bývají dvě, někdy i tři za sebou. Vždy úplňkové a novolunní, tedy zatmění Měsíce a Slunce.

pátek 4.8.

Luna v Kozorohu - dopolední opozice na Venuši neublíží, spíš nese určité téma zklamání, nedorozumění mezi ženami; dámské týmy mezi sebou mírně brojí, matky s dcerami se dohadují o to, kdo vidí věci správně (mimochodem, všimli jste si, že vztah matek a dcer je jedna z největších záludností, které příroda lidem vymyslela? - spousta lásky a spousta rivality a bolestí a s nimi spojených výčitek....) - ale všechno je to jemné, spíše v rovině nenaplněných očekávání. Po desáté večer převládá nálada pod vlivem trigonu Luny s Merkurem, povídat, sdílet, bavit se, objevovat a užívat si. Mírnou opatrnost vyžaduje v těchto dnech kvadrát Jupitera s Plutem - dobrosrdečnost trochu zneužitá, laskavost podmíněná, velkorysost s postranními úmysly, potřeba ovládat a kontrolovat spojená s dobrosrdečností. Vyklubat se z toho může ledacos.

čtvrtek 3.8.

Den se stacionárním Uranem slibuje, že technika si může občas poplést kolečka a my dvounožci vůči tomu taky nejsme imunní... Jenže on ten Uran je v trigonu se Saturnem a chvíli před půlnocí i s Lunou, má volný trigon na Lunární uzel a doznívá ještě sextil na Venuši. Jednoduše řečeno, nemělo by to s těmi kotrmelci být zas až tak zlé - jen tak moc nechvátejme, lepší je nechat si časovou rezervu na nečekaná překvapení. Troška mrzutostí může nastat ráno kolem půl desáté - spíš ve formě zdržení nebo rozhovorů, co nás rozhodí, ale v celodenním vyznění je to detail. Co je ovšem opravdu pěkný prvek, to je poloviční vzdálenost Venuše mezi Merkurem a Uranem. Krom jiných radostí nás tenhle prvek přesvědčí, že inteligentní dámy existují a dnes můžeme některou i zahlédnout ;-) (O paralele oné Venuše s Wasatem raději taktně pomlčím, nebo mě pod jejím vlivem některá z dam klepne kramflíkem do hlavy za podceňování ženského pléměte. A za ten tvar mě navíc praští i lingvisti; jenže já to fakt našla na netu jako jihočeskou variantu skloňování onoho úžasného slova!).

středa 2.8.

Drobnou zajímavostí dnešního dne je, že vypadá, jako kdyby aspekty plánoval nějaký akurátní úředník - Luna kvadrát Merkur ve 4.00, Luna trigon Mars v 6.30, až u trigonu Luny ke Slunci si dovolil čas 10.44. Skoro to připomíná jízdní řád :-)

To podstatné ale je propojení konjunkce Slunce s Marsem, tedy dvou ohnivých planet v ohnivém Lvu, s ohnivým Střelcem, kde se nachází Luna. To nejspíš proto, aby nám nebylo zima... Nese to s sebou spoustu energie, ale vybít ji můžeme tak nejvýš ve vodě, protože pohyb kdekoli jinde vede k rozpouštění tkání. Vpodvečer bude nejspíš ve vodě našlapáno, kvadrát Luny k Neptunu ve třičtvrtě na šest (dobře, dvě minuty před) je přecitlivělý a převlhčený, není radno sahat k slzám jako zbraním. A vemi významný spoluhráč dnešní nálady je stacionární Uran - změny, zvraty, překvapení. Osvobození se, samostatnost, originalita a rebelství. Zkusme jim najít cestičku, aby si ji neprobouraly samy...

úterý 1.8.

Srpen začíná na první pohled nezajímavým planetárním děním - v půl třetí v noci se Luna dostává do kvadrátu na svůj Uzel a minutu po čtrnácté hodině vstupuje do znamení Střelce. Nevydařená setkání budou v noci trápit málokoho, doufejme... Zajímavé jsou ale poloviční vzdálenosti. Venuše se dostala do opozice k poloviční vzdálenosti mezi Jupiterem a Neptunem a současně je Neptun v opozici mezi Slunce a Jupiter. Dobrodějové zašmodrchaní s Neptunem mohou naznačovat, že s dobrými úmysly to není tak, jak bychom si přáli - nejsou přijaty stejně nadšeně, jak byly zamýšleny, případně se jejich nezištnost pouze deklarovala... K tomu přidejme Uran hned ve dvou opozičních polovičních vzdálenostech, mezi Merkurem a Saturnem a ještě mezi Sluncem a Plutem. Prudké vyústění nepříjemných konfliktů; zadržování, které vede k průlomům; nečekané konce urputného uplatňování síly vůle. Takže bude lepší brát věci spíš za ten lehčí konec a netlačit tak moc na pilu...