Srpen

neděle 31.8.

Poslední srpnový den je ovlivňován silnou konstelací. Luna v noci a ráno vytváří sextil ke Slunci a k Plutu a stále je díky nim cítit i trigon na Neptun. Obě světla navázaná na dvě nejpomalejší planety naznačují den velmi vhodný k naladění se, ponoření se, pochopení na nejhlubší úrovni - což můžeme aplikovat jak v praktické oblasti, tak v rovině emocionální či duchovní. Můžeme mít pocit, že bychom chtěli dosáhnout víc - kvadrát Luny k Jupiteru něco podobného nabízí. Ve spojení s ostatními vazbami nás to však jen pobídne k novým pokusům, k probádání nových oblastí.
Jiná situace přichází večer. Luna se posune po jednadvacáté hodině na Saturn a ve čtyři ráno přechází přes Mars. Kromě zajímavého astronomického úkazu dvou planet v blízkosti měsíčního srpku to vytvrzuje, zesmutňuje naše nálady a dává nám to kousavost, mrzutost a nenaladěnost. V rodinách se školáky si dost umím představit, jak se tohle může projevit
:-)

sobota 30.9.

Luna, která díky svému rychlému pohybu vytváří nejvíce vazeb a tím i nejsilněji ovlivňuje naše prožívání, má od pátečního časného večera prázdniny. Na rozdíl od našich dětí však nastupuje na scénu hned dnes před jedenáctou hodinou dopoledne, kdy vstupuje do znamení Štíra. Jediný dnešní aspekt uzavírá po půl jedenácté v noci, a tím je trigon k Neptunu. Večeru dává romantickou atmosféru, zasněné nálady, umělecké a láskyplné sklony, také poskytuje rámec pro veškeré meditační a spirituální aktivity.

Jsme za její vliv rádi, protože nám pomůže překonat smutky, splíny a pocity samoty, které přinesla ranní antiparalela Venuše k Saturnu. A večer navíc začíná třídenní krásná vazba Venuše uprostřed mezi Sluncem a Jupiterem, pod jejímž vlivem na svou předchozí nenaladěnost zcela zapomeneme. Pro zajímavost, přesné je toto spojení tří dobrodějných planet kolem osmé hodiny ranní v pondělí prvního září. Zdá se, že dětem nastane krásný školní rok…

pátek 29.8.

Den má nálady různých příslibů, možností a tužeb, ovšem nese se nejspíše v duchu Cimrmanovy proslulé hudební kompozice – prvek očekávání se střídá s prvkem zklamání… To je asi nejvýstižnější charakteristika dnešní odpolední opozice Slunce k Neptunu. Ráno je ještě divočejší, vznětlivé, lehce předponaštvané v duchu přetahování Luny s Uranem. Vše uhlazuje a konejší v šest hodin večer přesný sextil Luny k Venuši. Ženské energie vedou, jemnost vítězí, svůdnost boduje. Dámy, zásadní věci řešme až navečer, za laskavý úsměv přijde několik komplimentů a výsledek k všeobecné spokojenosti bude zaručen.

čtvrtek 28.8.

Den v kombinaci Slunce v Panně a Luny ve Vahách je zaměřený na spolupráci všeho druhu, pracovní schůzky a kontakty. Všichni, kdo při své pracovní činnosti potřebují hbitý mozek a svižný jazyk, mají dnes a zítra zelenou. Situaci jen umocňuje odpolední vazba Venuše k Lunárnímu uzlu, která slibuje zajímavá setkání, možnosti a příležitosti a otevírá dveře šťastných náhod. Pak je už jen na nás, zda vše nabídnuté využijeme a proměníme v úspěch.

Maličko složitější nálady panují pozdě večer a zítra brzy ráno, kdy se Luna přehoupává přes kvadrát na Pluta a opozici na Uran. Pokud ale dokážeme uchopit a udržet si skvělé vyladění dané sextilem Luny k Jupiteru, které přichází po osmnácté hodině, není třeba si z čehokoli dělat starosti.

středa 27.8.

Venušinský kvadrát k Saturnu a Marsu nás doprovází po celý den a spolu s ním i ona jistá mrzutost, urputnost ve vztazích či křížení mužských a ženských energiích ve všech směrech, které si umíte představit. Díky tomuto kvadrátu můžeme už několik dní vnímat i zdravotní potíže týkající se srdce a oběhového systému, a to zejména pokud nás vztahově „srdce bolí“.

V noci se lehce ulevuje díky přechodu Luny sextilem k Marsu a později přes Merkur. Dodává to trochu optimismu, vidíme před sebou možnosti jak si pomoci. A skvělou pomocí pro smutky, splíny a zlomená srdce jsou vazby mezi planetami díky polovičním vzdálenostem. Slunce si většinu dne ještě drží poloviční vzdálenost mezi Merkurem a Venuší a po sedmé večerní začíná být cítit Slunce uprostřed mezi Jupiterem a Lunou – prvky podporující radost, smysl pro humor, laskavost, optimismus a vůbec to nejlepší, co v sobě máme. Takže jestli vám někdo šlape po citech, vydejte se do víru večerní zábavy a uvidíte, co se bude dít. Noční přechod Luny do Vah to jen jistí :-)

úterý 26.8.

Venuše dnes přechází paralelou přes hvězdu Aldebaran a současně se Slunce pohybuje uprostřed mezi Merkurem a Venuší. Máme touhu žít své lásky a všechny emoce naplno, se smíchem, porozuměním a veškerou myslitelnou intenzitou. Své blízké toužíme zahrnout vším, co nás jen napadne. Vnímáme však silná omezení a různé překážky, připadáme si osaměle a nenaplněně, můžeme také mít chuť své potřeby si vynucovat. Možná máme dojem, že pocity lásky, něhy a štěstí si musíme nejprve zasloužit tvrdou prací. Fyzických a sexuálních zážitků dnes mnoho není, a kde jsou, jdou až na dřeň a jsou poněkud drsnější. Večerní kvadrát Venuše k Saturnu a noční kvadrát k Marsu toto umí…

pondělí 25.8.

Výjimečně intenzivní den, kdy se schází několik astrologicky významných momentů. Luna se v půl dvanácté dopoledne přesouvá do Panny. Odpolední novoluní přináší mísení nesourodých energií a s tím je vždy spojeno jisté napjato. Jenže tohle panenské novoluní je velmi vhodně doplněno naprosto přesným sextilem Merkura k Marsu se Saturnem a kombinace těchto dvou konstelací nabízí možnost excelovat v intelektových a přesvědčovacích záležitostech, technických a objevovacích oborech. Vymyslet kvadraturu kruhu je možno pouze za takovýchto aspektů. A to tím více, že naše tvořivost a radost z novot je silně povzbuzována přesným trigonem Venuše k Uranu.
Je dobře těchto aspektů maximálně využít, protože zítra se Venuše dotýká těžší vazbou Marse se Saturnem a dnešní rozlet to velmi brzdí.

neděle 24.8.

Luna v průběhu dne kopíruje zajímavé planetární vazby na nebi. Je cítit Venuše docházející do kvadrátu na Mars se Saturnem, jejichž konjunkce se uzavírá zítra večer, a současně Venuše vytváří trigon k Uranu. Luna v konjunkci s Venuší všechny tyto vazby dnes dopoledne předbíhá a zesiluje. Díky tomu jsou všechny naše emoce, prožitky, projevy ženskosti a lásky na jednu stranu uvolněné, toužící po rozletu, experimentech a nových podnětech, na druhou stranu jsou bržděny opatrností, strachem z neznáma, a nejrůznějšími překážkami. A tam, kde si rozlet dovolíme, jsme vystaveni riziku střetů, konfliktů a útoků proti našemu jemnocitu.

Zítra odpoledne nastává novoluní. Jeho napětí už visí ve vzduchu a jen podporuje onu divokou, živočišnou a trochu nebezpečnou atmosféru venušinsko-lunárních aspektů.

sobota 23.8.

V sedm hodin ráno Slunce přechází do znamení Panny. Z určitého úhlu pohledu můžeme litovat oné lví hrdosti, noblesy, jiskry a hravosti, erotického náboje, které Panna postrádá. Na druhou stranu přichází zklidnění, pečlivost, cit pro detail, chuť a schopnost se učit. Neumím si představit lepší znamení pro začátek školního roku, i když doufám, že to školáci s posledním týdnem prázdnin před sebou nebudou číst... Nebo aspoň ta moje školačka :-) Také se můžeme těšit na trochu ironie a kousavého, suchého humoru (že by Angličané byli všichni tak trochu Panny?)
Kolem čtvrté hodiny odpolední přichází Luna do konjunkce s Jupiterem ve Lvu - milá, laskavá, optimistická a vstřícná konstelace. A kdybychom si zítra ráno přivstali, před východem slunce bychom mohli vidět krásný úkaz, srpeček Luny před novoluním poblíž Jupitera a Venuše.

pátek 22.8.

Včerejšek byl na aspekty bohatý a zdálo by se, že dnešku tak trošku lovil v revíru, protože dnes se uzavírá aspekt jediný - a tím je Luna v kvadrátu k Uzlu kolem třetí hodiny ráno. Od té doby má Luna - technicky řečeno - zařazený neutrál, neboli volnoběh.
O nedostatek šťávy se ale určitě obávat nemusíme. Emoce, pravda, běží v nastaveném kurzu a nepodléhají výkyvům. Avšak naši energii, sílu osobnosti a projevy vůle zásadním způsobem ovlivňuje spojení Slunce se stálicí Regulus. Královská "planeta" v královském znamení na královské hvězdě dává královské ambice, ale také velkorysost, hrdost, noblesu a nadhled. Pokud to nepřeženeme s nadřazeností a blahosklonností, dokážeme přirozenou autoritou a promyšleným slovem (trvá vazba Merkura k Plutu) diplomatické zázraky.

čtvrtek 21.8.

Planetární aspekty naznačují, že máme před sebou hodně mentální i fyzické práce. Daří se nám plánování, vymýšlení, bádání a veškeré hloubavé činnosti, zejména když stavíme na dlouhodobě rozpracovaných myšlenkách. To, co v nás dlouhý čas zraje, přináší své ovoce v podobě pravdivých a nezpochybnitelných závěrů. Můžeme dnes domluvit i to, co se dosud nedařilo, a to ke všeobecné spokojenosti - protože víme, co chceme, máme jasno v názorech a slova a argumenty volíme přesně a přesvědčivě. Také je dnes den, kdy se více než jindy vyplatí slova proměňovat ve skutky. Práce nám jde od ruky, bude nás bavit a přijdou výsledky.
Pozor na umíněnost, zbrklost, vztekání se, urážení se a snahu manipulovat. Šlo by nám to samo a výsledky by byly destruktivní.

středa 20.8.

Před pátou hodinou ranní nastává jeden ze čtyř nejpěknějších a nejsilnějších lunárních aspektů z celého měsíce - totiž sextil na Slunce. Naše duše, emotivita a vnímavost je v souladu s naší osobností, silou a vitalitou. Pomáhají si navzájem, my s nimi umíme pracovat, a výsledek je nejlepší možný.
Laskavost, dobrou mysl a souladné energie celého dnešního dne zesiluje nenápadná, ale silně se projevující paralela mezi Lunou, Venuší a Jupiterem. Pohoda, pocit štěstí, radost a láska - myslím, že si to necháme líbit... :-)
Před jedenáctou dopolední hodinou se Luna přemisťuje do svého domovského Raka a klade důraz na domov, zázemí, klid, útulno, děti a také dobré jídlo. To celé dohromady znamená prostor pro užívání si darů života. ...Určitě si to necháme líbit!

úterý 19.8.

Před šestou hodinou ranní nastává opozice Merkur Neptun. Pro nepozornost nočních jezdců jako stvořená, pro chaos a zmatek vstávajících silně podpůrná, pro ranní probouzení riziková. Hrozí zaspání, záměna snu s realitou, přeceňování vlastních mentálních schopností (a všimněte si, jak jsem slušná!... :-) ). Pro lháře a mlžiče nebezpečná konstelace, protože zapomenou, komu co namluvili, a záblesky pravdy jsou pro ně více než nežádoucí. Také nastává možnost zjistit, že v diáři jsou na stejnou hodinu zapsány dvě schůzky, ideálně s místy konání vzdálenými od sebe dvacet kilometrů a víc. Kdo miluje chaotické dny, má se na co těšit.
Lunární aspekty pomáhají ranní blázinec částečně napravit originálním přístupem, geniálními nápady a nezávislostí na konvencích. Budeme je potřebovat.

pondělí 18.8.

Krátce po půlnoci Luna vstupuje do znamení Blíženců. Náš svět se rozpohybovává, spěje k akci a k užívání si života. Ranní konjunkce Venuše s Jupiterem je nádherný astrologický moment, a Luna, která se k nim kolem třetí hodiny odpoledne přidá sextilem, dá příležitost užít si jej naplno. Pro záležitosti radosti, krásy, lásky, velkorysosti, obětavosti, štěstí - pro ty všechny je dnes výjimečná příležitost. Nemluvme o nich a moc o nich nepřemýšlejme, raději je žijme a vychutnávejme si je, protože náš rozum dnes pospává nebo se nechává ovlivňovat touhou zavděčit se druhým lidem. Merkur v opozici na Neptun, který přes den doplňuje Luna procházející kvadrátem na oba, totiž ztrácí racionalitu a nedá se věřit všemu, co je v jeho kompetenci. Zejména cituplná prohlášení berme s rezervou. Skutky, milí přátelé, skutky! :-)

neděle 17.8.

Luna dnes záhy po půlnoci prošla opozicí na Saturn a kolem čtvrté odpoledne utvoří kvadrát ke Slunci. Trochu mrzuté nálady, poněkud neústupné jednání, nelze vyloučit naštvání se kvůli hloupostem a následná neochota učinit vstřícný krok. Ono s pobytem Luny v Býku můžeme zažívat i stopy umanutosti...
Ano, to vše se může dnes ozývat. Jenže ve vzduchu visí úžasný duch nadcházející konjunkce Venuše s Jupiterem (nastává v pondělí ráno na osmém stupni Lva), který rozdmýchává laskavost, radost ze života, lásku a férovost, optimismus. Také hravost, vztah k dětem, k umění a k erotice. No tak posuďte sami, copak má smysl se škaredit? To by ten večer pak za nic nestál... :-) Krásnou neděli přeju!

sobota 16.8.

Včera vpodvečer se Merkur po dvou týdnech pobytu ve znamení Lva přemístil do svého vlastního znamení Panny. Kde se nám nápady sypaly z rukávu samy, kde jsme mohli využívat svou výřečnost, okouzlující slova a vzletné myšlenky, tam ubíráme na rychlosti, analyzujeme, zvažujeme a trochu šťouráme, ironizujeme a jsme kousaví. Slova se stávají tak trochu neřízenou střelou, která může tvrdě zasáhnout citlivou oblast "nepřítele".
V noci a ráno Luna prošla kvadrátem na Venuši i na Jupiter, působíc nerozumnou touhu po čemsi či komsi krásném a neznámém. S ohledem na noční dobu těchto aspektů jsme pod jejich vlivem žádné nepředloženosti napáchat nestihli. Pozor si ale dejme kolem čtvrté odpolední na opozici Luny k Marsu, tady by se zameškané nepředloženosti daly dohonit a předhonit. Staré dobré počítání do deseti dřív, než něco řeknu nebo udělám, se ještě může hodit.

pátek 15.8.

Dnešek se nese ve znamení dvou určujících aspektů - hlavním je Mars v sextilu na Pluta a druhým Luna trigon Slunce. Ten druhý jmenovaný nastává v pět hodin ráno a mohl by svým vlivem pohladit naše ranní vstávání a náladu pro celý den. Silnější je však onen marticko-plutonský vliv, který dává důkladnost veškeré naší činnosti, nenechává nic na náhodě a velmi prospívá všem činnostem, které jakkoliv souvisejí s poznáváním, pochopením, vyzkoumáním a odhalením. Esotericky nesmírně silná záležitost, síla vedená v souladu s Plutem je síla podpořená vůlí, tvořená nejen ve svalech, ale především v mozku a srdci.
Lahodným prvkem je také Merkur na stálici Regulus, naše úvahy, myšlenky a rozhovory běhají s královskou noblesou. Zejména je tento vliv silný kolem šesté hodiny odpoledne, kdy se Luna naváže k Merkuru trigonem a vzápětí přejde do znamení Býka. Mohl by nás dnes čekat krásný den - když si to nepokazíme
:-)

čtvrtek 14.8.

Spojení Luny s Uranem v Beranu a čtyř planet ve Lvu (máme tam aktuálně Venuši, Jupiter, Slunce a Merkur) je lepší než energetický nápoj. Dává sílu, vitalitu a životaschopnost, a na nás je, kde je použijeme. Protože použít se dají i ke spánku a lenošení, nebo ke konfliktu, který bude hoden zapamatování. Nebo k prvnímu kroku v novém projektu, ke sportu nebo k lásce. Přijde na to, co nás koho láká.
Luna se dnes potýká také s kvadrátem na Pluta a konjunkcí s Uranem. Ten energetický nápoj je tím trošku záludný, protože může působit do umanuté tvrdohlavosti a nevylučuje žárlivost (zejména dopoledne kolem desáté). Nebo se může zhoupnout do cholerických výbuchů, hlavně kolem šesté odpolední hodiny. Je skvělé uchovat si vnitřní klid, i když vedle nás soptí hromovládný Zeus... ono ho to zase přejde
:-)

středa 13.8.

Až do patnácté hodiny se Luna pohybuje znamením Ryb. Jakousi uzavřenost nebo ospalost této kombinace podtrhuje ještě antiparalela mezi Sluncem a Merkurem na straně jedné a Saturnem na straně druhé, a současně antiparalela mezi Venuší a Plutem. Spojení Venuše s Jupiterem dá dobrou vůli, chuť být tady pro druhé, ale zbývající aspekty vnáší splín, smutnění a bručivou náladu.
Přechod Luny do Berana zažene chmury a pořádně rozvíří atmosféru. Před šestou hodinou nastane trigon Luny k Venuši v ohnivých znameních - ženy projeví svůj potenciál a odhalí dosud skrývaný temperament. S ohledem na večerní Slunce v sextilu na Lunární uzel rozhodně stojí za to večer někam vyrazit, což platí zejména pro nezadané, ale i pro páry. Tak krásný den přeji
:-)

úterý 12.8.

Na nebi se pomalu skládá zajímavý aspekt mezi Marsem, Plutem a Neptunem, který hovoří o naší schopnosti ovládat vlastní sílu a energii. Dává hloubku porozumění tomu, co děláme. Dává soulad mezi tím, oč usilujeme, a jaké síly a prostředky k tomu použijeme. Dnes v noci a dopoledne těmito vazbami prochází Luna a aktivuje je, vytahuje potenciál aspektů do vnímatelné a použitelné roviny. Nabízí tím šanci na zajímavý den, kde se technická zdatnost přidává k emotivitě a naše inspirace nám pomáhá na každém kroku.
Před půl desátou dopoledne se Venuše přemisťuje do znamení Lva. Velmi tím rozproudí naši hravost, vkus, umělecké aktivity, pozdvihne naši chuť flirtovat a užívat si plnými doušky radost - z erotiky, vztahů i ze života jako takového.

pondělí 11.8.

V noci jsme se někteří kochali úplňkem, někteří z něj nemohli spát a některým to bylo srdečně jedno, jestli na nebi něco svítí nebo ne. Ti, kteří svou nespavost nechali promlouvat až do té míry, že vyrazili ven a sledovali světelné divadlo, mohli zažít na vlastní kůži dobrodiní trigonu Luny k Lunárnímu uzlu. Na svých popůlnočních podměsíčných toulkách mohli potkávat docela zajímavé spolutuláky. Ráno v půl osmé kulminuje další lunárně-uzlový aspekt, tentokrát sextil k Merkuru. Setkání kvůli popovídání, cesty plné nových lidí, jiskra v oku i v myšlenkách, nápady, ze kterých by něco (při troše práce) mohlo být.
Kolem třetí hodiny odpoledne se mění nálada směrem k zasmušilosti, opatrnosti, uzavření se a velké citlivosti. Luna přechází do Ryb a pro příští dva dny z nás jiskru vykřešou možná tak umělci, možná esoterici, nebo spiťaři. Zejména v noci na zítra se těm posledním lehce vyhýbejme, konjunkce Luny s Neptunem udržuje hladinu alkoholu výš, než se na první pohled zdá.

neděle 10.8.

Luna dnes dokráčí do opozice na Slunce, tedy do úplňku. V noci předtím ještě stihne opozici na Jupiter a kvadrát na Mars, mohou se nám zdát divoké sny plné honiček, adrenalinu a dobrodružství a můžeme se po té dřině probouzet unavenější, než jsme šli na kutě :-)
Ta hlavní nebeská paráda, tedy úplněk ve znamení Vodnáře, dnes kulminuje ve dvacet hodin. Chytá aspekty ještě na Merkur, Uran a Saturn - je potřeba počítat s nedorozuměními a ukvapeností v rozhovorech, s lehkou podrážděností (tedy o něco větší, než úplněk obvykle přináší) - a není dobré umíněně trvat na svém. Konflikty bychom "žehlili" dlouho.
Kdo z nás se těšíme na každoroční nebeskou parádu v podobě roje Perseid, budeme asi poněkud zklamaní, protože měsíc v úplňku přesvítí značnou část podívané. Ale určitě se nějaká jasná padající hvězda objeví, aby nám pomohla ke splnění přání...

sobota 9.8.

Merkur se Sluncem dnes procházejí dvěma zcela protichůdnými vlivy. Jejich společný trigon na Uran nejdříve dává tvůrčí rozlet, touhu po změně, nové nápady, potřebu uvolnit vše, co tísní a omezuje, a to rychlostí blesku. Kvadrát na Saturn, který přichází po něm, nastaví téma pochybností, obav a překážek, přináší nutnost být trpělivý, ctít tradice a výsledky si tvrdě odpracovat. V tomhle zauzleném chaosu se ocitá nejdříve naše mysl a posléze celá osobnost.
Luna lehce kopíruje tento vnitřní konflikt, z opatrného Kozoroha před šestnáctou hodinou vstupuje do rychlého a svobodymilovného Vodnáře. Závěr - netrapme se tolik pochybnostmi a perfekcionismem a dovolme si trochu nadhledu. A hlavně nezapomeňme na smysl pro humor, to je univerzální medicína na každou špatnost osudu.

pátek 8.8.

Po včerejšku odpočatá Luna se po hlavě vrhla do nových aspektů a jeden krásný si opět užili noční nespavci. Kolem třetí hodiny nastala vazba mezi Marsem, Lunou a Neptunem zvaná bisextil (dvojitý sextil s jedním trigonem), která je jednou z nejharmoničtějších konstelací, které astrologie zná. Planety zde spojené hovoří o souladu mezi tím, o čem sníme, a tím, co pro to děláme. Vnímáme nejen své touhy, ale i přání blízkých lidí, a záleží nám na jejich splnění stejně jako na těch našich. Ideální konstelace pro intimní záležitosti. Ale také pro uměleckou tvorbu, pro duchovní obory, pro jakoukoli práci s intuicí či energií. Čistá krása...
Další dnešní úžasností je setkání Slunce s Merkurem, kdy Jupiter je oba poloviční vzdáleností propojuje s Venuší. Cynik by řekl, že dnešek má charisma jako jiné zvíře, já řeknu, že dnešek je ladný jako ušlechtilý kůň. Krása, elegance, půvab, intelekt, laskavost, soulad v každém pohybu i myšlence.
No uznejte, to je taková síla, že drobné nuance lunárních klopýtnutí dnes úplně pomineme :-)

čtvrtek 7.8.

Luna se dnes ze svých "pracovních povinností", spočívajících v uzavírání aspektů k jiným planetám nebo prvkům, vyvléká už ve dvě hodiny ráno přechodem přes sextil k Lunárnímu uzlu. Tím navodí pro noční tuláky atmosféru pro zajímavá setkání či příležitosti - ale pak si dává padla až do patnácti čtyřiceti, kdy nastupuje na novou směnu ve znamení Kozoroha.
Náladu dnešního dne tak vytvářejí jiní, silnější činitelé. Své si řekne Slunce setkávající se paralelou se stálicí Aldebaran. Bojovnost, odvaha, síla a charisma jsou zavěšeny ve vzduchu jako křišťálová ozdoba v okně, a hází jiskry na všechny strany, přinášejíc kouzlo okamžiku.
Minimálně stejně silné je však spojení Marse trigonem k Neptunu. Úžasný prvek, plný jemnosti, poetiky a souladu mezi cítěním a činěním (což nebývá právě obvyklé). Prvek, podporující erotiku a harmonickou sexualitu ve všech podobách. Jiskřivý den...

středa 6.8.

Krátce po půlnoci nastává jediný dnešní nesouladný aspekt, kterým je neškodný kvadrát Luny k Neptunu. Někteří jsme mohli podlehnout chuti dát si pozdě večer o skleničku či tři víc, než se jevilo býti rozumným, někteří si dovolili nereálné sny, někteří jsme i ve spaní toužili po něčem nedostupném.
Den se nese v duchu silných a krásných konstelací. V půl osmé ráno nastává Luna trigon Merkur a nám se vstává a rozbíhá den s chutí se domluvit, vymyslet, napsat, sdělit přesně to, co je pro dobro věci i nás samých. A nejsilnější je čas zhruba mezi polednem a pátou hodinou odpolední, kdy se uzavírá takzvaný ohnivý trigon mezi Sluncem ve Lvu, Lunou ve Střelci a Uranem v Beranu. Naše jiskra je nepřehlédnutelná, naše odvaha strhuje a inspiruje, naše energie může lesy kácet a skály lámat. Nenechme se však strhnout k neuváženým krokům, tahle síla neřízená by nám mohla v něčem podtrhnout nohy.
Krom jiného se daří esotericky, intuice a napojení sviští jako po drátech, astrologicky se nám vykládá samo a skvěle. Výzkumníci mohou zažít prozření a po ulicích mohou běhat moderní mokří Archimédové s křikem "heuréka!" Tak ať nám svítí, nadnáší a jinak spíná!
:-)

úterý 5.8.

Až do podvečera trvá blahodárný vliv Merkura míjejícího pozici uprostřed mezi Sluncem a Jupiterem ve Lvu. V mysli nám to hraje a cinká veselými nápady, dobrou vůlí a laskavostí. Uděláme zejména dopoledne nejlépe, když necháme věci hladce plynout bez snahy ovlivnovat výsledek. Samospádem se události krásně řeší, zapojením síly jen sypeme písek do rozběhnutého soukolí.
Po poledni Luna opouští Štíra a přesouvá se do Střelce. Posiluje se se tím už tak mocné obsazení ohnivého živlu, roste naše odvaha a touha něco podniknout, máme v sobě jiskru a živelnost, působí naše osobní kouzlo. Zejména večer po osmé hodině s trigonem Luny k Jupiteru můžeme být neodolatelní, takže rande bych dnes domlouvala spíše později než dříve. Navíc - s napjatým aspektem Venuše k Lunárnímu uzlu, který kulminuje kolem osmnácté hodiny, z těch dřívějších schůzek může sejít. Stůl zamluvený na osmou to jistí :-)

pondělí 4.8.

V noci nastal kvadrát mezi Lunou a Sluncem doplněný pozicí Luny uprostřed mezi Saturnem a Marsem ve Štíru. Aspekt, který v sobě nese riziko dlouhodobých následků všeho, co se dnes v noci nepovedlo. Riziko neúprosného šťourání se v minulosti a ve všem, co by mělo zůstat zavřeno, zejména pokud to souvisí s čímkoli eroticko-vášnivým. Po poledni Luna přechází přes Saturn a my máme tendenci pamatovat si každé slovo, řečené proti nám (možná i ta slova jen myšlená, možná dokonce i ta ani nemyšlená...) A pamatujeme si to všechno s úmyslem v pravou chvíli to "dárci" vrátit i s úroky.
Odpoledne a večer se planetárně vyčasuje, jednak díky Luně v krásném spojení s Venuší, ale zejména díky Merkuru na poloviční vzdálenosti mezi Sluncem a Jupiterem. Ta dobrá nálada, optimismus a charismatičnost, které se zdály zmizet v nedohlednu, přicházejí pohladit naše srdce.

neděle 3.8.

Luna dnes kolem páté ranní vstupuje do znamení Štíra. V průběhu dne pak prochází dvěma silnými nebeskými konstelacemi a svou přítomností jim dodává na aktuálnosti a zesiluje jejich působení.
První a citelnější z nich je již několik dní fungující Merkur s Jupiterem ve Lvu v kvadrátu na Mars ve Štíru. Kdo jsme se těšili, že se už přestaneme rozčilovat kvůli hloupostem, že prosazování pravdy za každou cenu už nebude naší prioritou, zkrátka, že se opět zklidníme - ti z nás asi zažijí zklamání. Zejména mezi jednou a třetí hodinou odpoledne si můžeme být téměř jistí, že o něco z těchto vykutáleností zakopneme. Nebo budeme zakopnuti, ale výsledek je tentýž - naštvanost, pocit, že nás nikdo nechápe, a že "jim" to stejně ukážeme...
Pokud ustojíme tyhle erupce (a ony jsou především o potřebě být bráni vážně), může nám být odměnou kolem šesté odpolední Luna v trigonu na Neptun, když doplní do této vazby jdoucí Mars. Je to bonus pro smyslnost a vášeň, ale také pro schopnost vnímat celým srdcem to vyšší, co dává životu cenu.
Zdá se to být zajímavá neděle.

sobota 2.8.

Dnešek je dobře testovací den :-) V noci a nad ránem nám umožnil vyzkoušet si, jak jsme na tom se vztahem ke své i cizí ženské energii. Bylo trochu rušno díky takzvanému T-kvadrátu mezi Venuší, Lunou a Uranem. Kdo nemá vyladěno, asi nespal právě nejlépe...
A zbytek dne testuje naši sebejistotu. Kdo si nevěří "zevnitř", bude ponoukán dokazovat, přesvědčovat, vítězit, předvádět se a i jinak vyšilovat. Co je jeho okolí - a nakonec i jemu samotnému - platné, že to myslí z legrace, jako hru, když se chová jako slon v porcelánu a nechává za sebou stejně devastující stopu.
Naštěstí je tu výrazná možnost se tomu všemu zasmát. Jupiter konjunkce Merkur kvadrát Mars má v sobě přece jen smysl pro humor a laskavou nadsázku. Jen kroťme toho bojovníka, ať to všechno nepo...

pátek 1.8.

První srpnový den se ukazuje jako jeden z náročnějších. Lehce jsme pozapomněli na dlouhodobý kvadrát mezi Plutem a Uranem. Ten svým působením na pozadí každého z nás někde tlačí a nejde se z něj vyvléci. Dnes se Luna pojí kvadrátem s Plutem a Venuše ráno vytvořila přesný kvadrát k Uranu. Vytahují tak onu náročnost do vědomé a emoční oblasti. Jemné ženské energie jsou dnes pod tlakem. Silné ženy se dnes vytvrzují a není radno jim oponovat, slabší povahy vnímají smutek či nepříjemné zacházení svých blízkých, které těžce nesou. Mnohdy jde přitom jen o neuvážené jednání mužských sil, navíc často dobře míněné, ale nedobře činěné.
Máme však k dispozici několik způsobů, jak tyto nesnadnosti přeskládat do dobrého výsledku. Slunce sextil Luna nabízí dobrou náladu i vůli, Venuše trigon Saturn zodpovědnost za své vztahy a Merkur čerstvě přešel do Lva, což nabízí slovní hravost a smysl pro humor. S jejich zapojením se pročistí vzduch a uvidíme dál.