Říjen

pondělí 31.10.

Po včerejším dni nabitém energií, kdy se pořád něco dělo, vířilo to a kolotalo v nás i kolem nás, je tu jakési prázdno. Máme sice začátek pracovního týdne, očekávali bychom od sebe plné nasazení, ale ono se jaksi nekoná. Pravda je, že na nebi se planety uspořádaly do příjemných uskupení, ale ta jsou volnější a navíc trochu ambivalentní. Něco je fajn, něco je divně. Jediný dnešní aspekt se uzavře deset minut před desátou dopoledne, kdy Luna vytvoří sextil k Plutu. Společně nás vedou dovnitř, do skrytu, k tajemstvím, k intuici a nacítění se. Pomohou porozumět všem souvislostem, pomohou v obchodních záležitostech, ale energii od nich asi nečekejme. Skoro bych se přimlouvala dnes si své úkoly pořádně rozmyslet, bádat a hledat podklady, a hlavní výkon směřovat k zítřku nebo středě. I když... pokud nám příroda nenadělila vitalitu do vínku, tyto dny v nás pracovní zápal úplně nezažehnou. Holt máme tu Halloween, Dušičky, to je přece jen jiná než pracovní energie.

neděle 30.10.

Krom toho, že se nám v noci srovnává čas z letního na klasický středoevropský (pro pořádek připomínám, ve tři hodiny v noci se hodiny přesouvají zpět na druhou, neboli tento víkend je nejkrásnější v celém roce, skýtaje hodinu spánku navíc), roztrhl se také dnes pytel se zajímavými a intenzivními aspekty. Začíná to ve třičtvrtě na tři konjunkcí Venuše se Saturnem. A pro ty zvídavé a pozorné upřesnění - nastává to před změnou času, neboli v prvním ze dvou možných momentů, kdy k tomu dojít může. Trocha smutků, trocha splínu, něco mrzutostí a něco bručounství. Ve tři hodiny nového času Luna vstupuje do Štíra, prohlubuje prožitky a nemá chuť brát věci na lehkou váhu. Odpoledne Merkur uzavírá trigon k Neptunu a sextil k Lunárnímu uzlu a v noci tyto aspekty opakuje Luna, chvátajíc do konjunkce s Merkurem. Přinášejí nám společně procítěnost, intuici, fantazii, prostor pro slovo mluvené i psané. Dnes můžeme zažít, co znamená "mluvit jako kniha". Je to čas na romantické filmy, pohádkové příběhy, fantastickou literaturu a snění v nejrůznější podobě. Jediné, co dnešek decentně komplikuje, je novoluní nastávající po půl sedmé večer. Chce to poskytnout snům správný prostor, za volantem při návratu z prodlouženého víkendu na ně není nejvhodnější chvíle.

sobota 29.10.

Tak tenhle den má říz. Ostrý, břitký, tvrdý, chladný a prudký říz. V šest hodin ráno se Mars dostal do přesného kvadrátu k Uranu a kolem poledne je doplňuje opozicí a kvadrátem Luna. Netrpělivost je doprovodným elementem, podrážděnost je kostrbatou základnou. Nepouštějme se do sporů, rezignujme na pokusy přesvědčit soka o své pravdě. Nezkoušejme trhnout rekordy, rekordy by mohly trhnout nás (případně naši hlavu, kolenní vazy nebo slinivku). A kdyby se nám toho nebeského nadělení zdálo málo, připočtěme si v noci na neděli konjunkci Venuše se Saturnem, která se postará o smutky a pocit ukřivděnosti, a nedělní novoluní po půl sedmé večer. Ano, viděli jsme milejší dny. Ale my jsme zkušení, poučení a zralí jedinci a tak se zviklat ve svém nadhledu nedáme... doufám :-)

pátek 28.10.

Jak že je to latinské heslo? Carpe Diem, užij dne? Na dnešek by pasovalo velmi dobře, máme totiž k dispozici planetární pohlazení v podobě konjunkce Luny s Jupiterem krátce po poledni, sextilu Luny s Venuší před pátou odpoledne a sextil Luny se Saturnem v osm večer. Velkorysost, naděje, láska, férovost, trpělivost (aspoň kousek by se večer určitě našel); také ženskost a mírnost a spokojenost. Tohle všechno nabízí dnešek, postupně v ubíhajících hodinách. Potíž je, že v sobotu ráno přichází kvadrát Marse k Uranu, prvek vybublávací, vztekací, netrpělivý a protivný, který o sobě dává vědět dopředu. Neboli co chceme prožít s radostí, chce to hned. Jak říkám, Carpe Diem...

čtvrtek 27.10.

Luna kráčí Pannou jalovým během až do 15.50, kdy vstupuje znamení Vah. Do té doby můžeme plánovat co srdce ráčí, ale s minimálním rizikem, že by se naše plány realizovaly. Znáte to, někdy by jejich splnění byla naprostá pohroma...
Hlavním a nejsilnějším aspektem dnešního dne (no dobře, také jediným, ale v tomhle případě si nemůžeme stěžovat, kvantita je bohatě vynahrazena kvalitou) je ve čtvrt na sedm večer konjunkce Slunce s Merkurem na 4°40´ znamení Štíra. Význam je pochopení, porozumění. Odkrytí hlubokých souvislostí skrze rozum, slova, četbu, rozhovor, verbalizaci skrytých pocitů a prožitků. Není třeba zdůrazňovat, že její vliv trvá několik dní, stejně tak jako dnes ještě cítíme včerejší sextil Venuše s Jupiterem a jím nastolenou radost, lásku a optimismus. Krásně nám ten prodloužený víkend začíná. Ať v něm podnikáme cokoli, může nám to mnohé odhalit a mnohé přinést.

středa 26.10.

Po nočních splínech se probouzíme nespokojení, plní představ o tom, co bychom rádi a co není - Venuše v kvadrátu k Neptunu a Luna kvadrát Saturn. Hrozí smutky, splíny, dotčenost, únava, nespokojenost. U těch, kdo prožívají šťastnou fázi vztahu, je rizikem takzvaná přesvětlenost - v mozku je tolik světla a jasu, že nevnímáme svět kolem sebe. Nápadně se to podobá šílenství, jen tam je příčinou mozková tma...
Tohle jsou ale legrácky, takové to hraní si s osudem na schovávanou - chvilku se nám zdá, že se radost ztratila, abychom si ji potom mohli vychutnat o to intenzivněji. To až začne být cítit odpolední trigon Venuše k Jupiteru podpořený zítřejší konjunkcí Slunce s Merkurem. Vrací se barvy, vrací se radost ze života.

úterý 25.10.

Luna vstoupila ve čtvrt na šest ráno do Panny a chystá se uzavřít dopoledne velmi příjemné vazby k Merkuru a Slunci, vazby, které s sebou nesou otevřenost, nápady, myšlenky a slova, optimismus a dobrý pocit z toho býti člověkem.
Pozdější průběh dne je náročnější, zejména pro ženskou část bytostí (čímž je myšleno více pro ženy, ale i pro ženskou složku v mužích). Pozdní večer je plný romantických snů a představ, plačtivý, přecitlivělý. Ideální na četbu červené knihovny nebo na romantický film. Pánové prominou, ale i ženy mají své dny - a lepší je slzet decentně do kapesníčku nad sladkým příběhem, než do polštáře, že ji partner málo miluje.

pondělí 24.10.

Den je na přesné aspekty chudý, ale nezajímavost od něj nečekejme. Luna ve Lvu před půl třetí odpoledne uzavře trigon k Uranu a nese s sebou téma tolerance, kamarádství, optimismu, otevřenosti a chuti ledacos změnit, vidět jinak. Je to jeden z drobných, ale velmi příjemných prvků podporujících zájem o techniku, práci s technikou, ale také astrologii.
To zásadní se dnes děje ve třičtvrtě na jedenáct v noci. kdy Merkur následuje Slunce a vstupuje do znamení Štíra. Jejich přesná konjunkce nastává za tři dny, ve čtvrtek odpoledne, a už od včerejška jsou nám díky ní odhalovány skryté významy a informace, k nimž jsme dosud neměli přístup. Je dobré všímat si snů a zapisovat si je; vnímat a respektovat své pocity, zkrátka pracovat s intuicí nejrůznějším způsobem.

neděle 23.10.

V jednu hodinu a čtyřicet pět minut letního času Slunce vstoupilo do Štíra. Tohle znamení nemá právě nejlepší pověst, možná kvůli své ostražitosti, zdánlivé uzavřenosti, houževnatosti a vytrvalosti. Tahle vytrvalost se týká jak lásky - když miluje Štír, nikdo mu jeho lásku nevymluví; ale zrovna tak i naštvanosti - namíchnout Štíra není záležitost, kterou napravíte za pět minut... Jejich vášnivost je pověstná, jejich vůle je obdivuhodná, jejich obchodní talent záviděníhodný. A ta tajnosnubnost... u zrozence tohoto znamení si ani jeho vlastní matka není jistá, jaké problémy aktuálně řeší. Ale žádné znamení není tak duchovní, jako když poznání pravdy hledá Štír. Když vás opustí všichni, Štíři zůstanou a drží s Vámi krok nebo černou hodinku, podle toho, co právě potřebujete. Možná vám neřeknou všechno, ale to, co jim svěříte, nevyzradí ani na mučidlech. Zkrátka na ně nedám dopustit...
A planety nám ukazují, jak příjemný onen začínající štíří čas může být. Luna v průběhu dopoledne vytváří trigon k Venuši (dvě ženské planety propojené v ohnivých znameních a Slunce vstoupivší do vášnivého Štíra, joj, to byla noc... :-) ), odpoledne ve třičtvrtě na tři sextil k Jupiteru a před půl jedenáctou v noci ještě trigon k Saturnu. Stihneme se bavit a smát, užívat si rodinnou pohodu i udělat kupu práce. Potřebovali jsme tohle planetární pohlazení.

sobota 22.10.

Poslední den znamení Vah - skoro to na nebi vypadá, jako kdyby se planety snažily připravit půdu pro uvítání Štíra jako zachránce a osvoboditele. Nevím, jestli se jim to podaří, ale po těchto váhovských konstelacích se nám stýskat nebude.
Luna v Raku uzavírá T-kvadrát s Uranem v Beranu a Merkurem se Sluncem ve Vahách. Řeknu vám, klid a pohoda vypadají jinak... Rychlost, spěch, popudlivost, střety; prudké reakce emoční i slovní. Reagovat podle toho budou samozřejmě ti, kteří jsou k podobnému jednání od přírody náchylní, a ti si tuhle jízdu užijí. Ostatním "hrozí" přešlap v podobě necitlivě použitého vtipu (a smysl pro humor se dnes čekat dá) nebo zbytečného vytočení se. Klasický závěr - držme si nadhled, v každé situaci, v každé chvíli.

pátek 21.10.

Předposlední den pobytu Slunce ve znamení Vah nás svou atmosférou nepotěší. Ranní opozice Luny k Jupiteru neublíží, snad jen ukáže, co bychom rádi, a co není. Dopoledne nabídne jemnost a citlivost, možnost navnímání něčeho ukrytého, potkání se s intuicí nebo s uměním (Luna v trigonu k Neptunu a v sextilu k Lunárnímu uzlu), ale s pokračujícím dnem není radno dráždit ani kočku, natož hada bosou nohou. V půl osmé večer se Luna dostává do opozice k Plutu a v deset večer vytvoří opozici k Marsu, konfliktní a silové, urputné aspekty. Ani zítřek nevypadá na naprosto pohodový den, Luna postupně uzavírá kvadráty k Uranu, Merkuru a Slunci, což jsou prvky tak akorát k vzteku. Myšleno doslova. Nezbývá než nedbat na počasí a vyrazit do přírody, nebo si vymyslet sami jiný důvod ke smíchu a dobré náladě.

čtvrtek 20.10.

Chybí nám ukotvenost. Na nebi se konají základní znamení, a s nimi chuť něco dělat a něčeho dosáhnout, a pohyblivá znamení, tedy myšlenkový kolotoč, intelektuální gejzíry. Ale postrádáme znamení pevná, která plány dovedou do konce a myšlenkám dají řád.
Noc a ráno jsou možná hektické, rozstřelené a konfliktní díky opozici Merkura k Uranu (přesná je v 9.48, cítit je pár dní předem). Ráno ještě tuhle opozici odlehčuje Luna sextilem a trigonem, umožní dobré konce střetů a možnost se průšvihům zasmát. Cítit je navíc nastupující trigon mezi Sluncem a Lunou ve vzdušných znameních, podpora intelektu, komunikace, předávání informací, pohyb, živost. Nejméně do půl šesté odpoledne, kdy Luna přejde do Raka, máme prostor pro nápady a mentální práci obecně, pro zábavu a nadhled. Potom už se hlásí o slovo ambice a ambiciózní protivové a mohou pokazit legraci. Tak je na nás, abychom za svou dobrou náladu bojovali - No pasarán! :-)

středa 19.10.

Na nebi se rozprostřely dva T-kvadráty a den je díky nim v duchu onoho starého "stokrát nic umořilo osla". Jeden vytváří Luna k Saturnu a Neptunu a dává o sobě vědět od rána až do časného odpoledne - podmračeno a deštivo na duši i na nebi. Druhý je sice tvořen volnějšími aspekty, ale zato výraznějšími planetami. Merkur ještě volně drží kvadrát na Pluta s Marsem a dobíhá do opozice k Uranu. Mars navíc dochází přesně na Pluta. Hlava jede na plné obrátky a to, co vymýšlí, bychom si docela rádi odpustili - svět se dnes může jevit z té nejčernější stránky, konspirační teorie vyplouvají a týkají se nejen globálních otázek, ale i našeho osobního života... Hlavu vzhůru, není to tak zlé, jak to vypadá!

úterý 18.10.

Ráno a dopoledne je podivné z hlediska ženských energií. Luna v Býku prochází přes stálici Algol a pomalu přichází do opozice k Venuši, která je v kontaktu s hvězdou Toliman (druhý název této hvězdy je Bungula). Jsou možné přešlapy ve volbě dnešního outfitu, jsou možné přešlapy ve vztahových záležitostech, jsou možné jemné pohromy v kuchyni. V devět ráno Venuše přechází do Střelce a získává na razanci, aktivitě a potrhlosti, což oněm přešlapům nahrává. Nicméně nejde o katastrofy, spíš komické situace, kterým se nejpozději odpoledne s chutí zasmějeme.

pondělí 17.10.

Po napjatém a hustém víkendu přichází tolik kýžená úleva. Slunce opustilo rizikové a výbušné pásmo, kam sahají kvadrátem Pluto a opozicí Uran; vybouřili jsme se a můžeme odpočívat. Merkur má za sebou kvadrát k Plutu, čeká jej už jen opozice na Uran a ta nastane ve čtvrtek ráno. Pohlídáme si spěch a podrážděnost, vzteklým pokřikům se budeme jen smát a budeme se moci radovat z toho, jak svižně nám to myslí, je to den pro trochu ostřejší a břitký humor. Mars přichází k Plutu, jejich konjunkce nastává ve středu po poledni a mohla by s sebou nést stopy agrese, nátlakového jednání, demagogie - nicméně dá se skvěle využít pro všechny aktivity, které směřují dovnitř, které mají pročistit, nebo které něčemu vytvoří zcela nový základ.
Luna dnes kráčí nebem, skvělou náladu, květinu ve vlasech, sextil k Neptunu, trigon k Uzlu, Marsu a Plutu. Ufff... :-)

neděle 16.10.

Noc ze soboty na neděli a také nedělní ráno mají ke klidu a pohodě asi tak daleko, jako stopětadvacítka k nejnovějšímu jaguáru xj... Úplněk na Uranu (přesná opozice Slunce a Luny nastává pár minut před půl sedmou ráno) je neklidný, poskakující a stresotvorný prvek. Doprovázený kvadrátem Merkura k Plutu je okořeněn tíživými myšlenkami, manipulativními prohlášeními, více či méně skrytým vydíráním. Hustá atmosféra v průběhu dopoledne postupně odeznívá, a citelná úleva přichází s přechodem Luny do Býka těsně po páté odpoledne. Zachovat si klid, nadhled a smysl pro humor je prima vždycky, dnes je to obzvlášť cenná deviza. Na druhou stranu - přežili jsme horší věci :-)

pátek 14.10. a sobota 15.10.

V pátek Rybí, splínoidní Luna neusnadňuje nic, ani spánek, a už vůbec ne pracovní soustředění - spíš podporuje snění, prokrastinování a nezodpovědnost co se povinností týče. Ráno po deváté hodině se uzavírá trigon Luny k Venuši ve Štíru. Díky tomu se zdá, že ona unylost má v sobě cosi lákavého a pánům připadají dámy neodolatelné (možná vidí v očích onu touhu zalézt do peřin a vykládají si ji po svém...).
Odpoledne po páté se Luna přehoupne přes hvězdu Scheat, vklouzne do Berana a věci dostanou trochu říz, podobně jako když do stojatého rybníčku vypustíme štiku. Večer se potom uzavírá sextil mezi Merkurem a Saturnem a přináší kýžené vydechnutí na konci pracovního týdne. Starosti sice nepomíjí, ale nám se daří se v nich zorientovat, hlouposti hodit za hlavu a v důležitých věcech se zkoncentrovat k výslednému zklidnění.
Doporučuji však vyřešit potřebné rozhovory dnes a nenechávat je na sobotu. Schází se ve stejnou chvíli (před sobotní třináctou hodinou) Slunce opozice Uran a Luna kvadrát Mars, cítit budou celé dopoledne a na jejich vlně přichází netrpělivost, podrážděnost, vztek, agrese, výbušnost a výsledná chuť někomu jednu pořádnou ubalit. Vzhledem k tomu, že se obě vazby konají v základních znameních, nemusí být k realizaci podobných chutí moc daleko. Rizikové jsou tyto aspekty i pro naše zdraví - adrenalinové sporty bych tento víkend vynechala, specielně sobota je vyloženě úrazová. A pro pořádek, motorka v tomto pojetí mezi adrenalinové sporty patří.

čtvrtek 13.10.

Jsou i příjemnější dny. Dopoledne Luna prochází přes Neptun v kvadrátu k Saturnu a vytahuje znovu na světlo boží špinavé prádlo našich nespokojeností a splínů, nechutí a iluzí. Pozdě v noci se uzavírá kvadrát Merkura k Marsu a s ním v průběhu dne roste kousavost, podrážděnost, neuváženost a prudkost v myšlenkách, slovech i pohybech. Lehce roste náchylnost k drobným úrazům (kterou samozřejmě nadaní jedinci mohou dovést k dokonalosti v podobě zraněného kolene či šrámu na hlavě), více roste náchylnost ke konfliktům. Ono vůbec je lepší plánovat si na tento víkend spíš pracovní náplň, než nějaké zásadní kroky, důležité rozhovory a jiné rizikové aktivity - v sobotu je Slunce v opozici k Uranu a v neděli brzy ráno Merkur v kvadrátu na Pluta. Jak říkám, jsou i lepší dny... ale zase už jsme přežili mnohem horší. Hlídat si slova i činy, jinak řečeno být si vědomí sami sebe v každé chvíli - to je, co nám umožní užít si nadcházející dny naplno a s dobrou náladou.

středa 12.10.

Poslední aspekt dnešního dne Luna uzavřela před druhou hodinou ranní a byl to sextil k Uranu - nicméně svoboda a přátelskost tímto aspektem naznačené se pro většinu z nás mohly zrealizovat jen v dobrodružných, létacích nebo bláznivých snech, ve kterých jsme se nepohodli s některou z příslušnic ženského pokolení. O chvilku dříve se totiž uzavřel kvadrát Luny s Venuší. Potom Luna kráčí koncem Vodnáře oním takzvaným jalovým během, až do třičtvrtě na tři, kdy vstupuje do znamení Ryb. Zesílí se citlivost, vnímavost a zranitelnost. Nevím, jaká je předpověď počasí, ale nedivila bych se, kdyby odpoledne zesílil déšť - naše náchylnost k slzám roste také.
Před půlnocí nastává přesný trigon mezi Marsem a Lunárním uzlem, to je prvek na chlapská setkání ve stylu "i muži mají své dny..."

úterý 11.10.

Příjemné aspekty přetrvávají, k naší velké radosti. Je sice poměrně přesný kvadrát mezi Marsem v Kozorohu a Jupiterem s Merkurem ve Vahách, ale jsou umístěny ve znameních tak, že si každá z těchto planet najde svůj přirozený způsob vyjádření (Mars fyzickou trpělivou aktivitu, Jupiter a Merkur příjemnou komunikaci, organizační záležitosti, pozitivní myšlení). To hlavní ale je, že se na každé straně kvadrátu děje něco pro radost, rozptýlení, přirozené zacílení energie konstruktivním směrem. Merkur a Jupiter se dnes spojují do přesné konjunkce, což je opravdu velmi harmonický aspekt pro mentální činnost všeho druhu, a Mars uzavírá přesný sextil s Neptunem, který zjemňuje martickou ostrost a naši aktivitu vede směrem jemným, citovým, uměleckým a erotickým. Přidáme-li ranní sextil Luny k Saturnu, který zklidňuje prožívání, a večerní trigon Luny ke Slunci, který zlepšuje úplně všechno, máme senzační výsledek.

pondělí 10.10.

Včera jsem psala o tom, že na každou dobrou vazbu se na nebi v současnosti najde nějaké to "ale". Dnes včak Luna pluje úsekem, kde si vyzobává jen samé pěkné aspekty, a servíruje svou hladkost i nám v podobě dobré nálady, optimismu, elánu, mentální bystrosti, schopnosti vymyslet, domluvit se. V půl deváté ráno vstoupila do Vodnáře, kde si drží nad starostmi nadhled, kde je přátelská, otevřená, plná lásky ke všem kolem sebe. Večer se setkává trigonem s Merkurem a Jupiterem, jejichž konjunkce je na pořadu zítra. Máme před sebou moc příjemný den.

neděle 9.10.

Prožíváme zvláštní dny, ve kterých je mnoho pěkného, nicméně na každé plus se najde nějaké "ale.." A jako naschvál ona ale mají dost značnou váhu. Je stále ještě jemně cítit kvadrát Saturna s Neptunem, který nás dlouhodobě nutil udělat si pořádek ve snech a iluzích, a to vítá málokdo. Pomalu se uzavírá kvadrát Marse s Jupiterem, což je aspekt přeháněné dobré vůle, tlačení na pilu, velké aktivity a minimálních výsledků - a v něm se nachází i Merkur, který uzlíkuje myšlenky a komunikaci. Slunce prošlo kvadrátem na Pluta, užili jsme si kontakt s nátlakovými situacemi, a za týden v sobotu přijde do opozice k Uranu, takže o nepříjemná překvapení nebude nouze. Luna dnes tyto aspekty opakuje, náladu rozjasňuje jen dopolední sextil Luny a Venuše. Ale i sama Venuše, která má jinak jen pěkné vazby, si prochází paralelou s Uranem a ve svých projevech lásky a radosti je příliš razantní. Poradit si se situací v klidu dokážou ti jedinci, kteří jsou srovnaní, vědí, co chtějí, a nepotřebují si dokazovat nic na druhých lidech; také ti z nás, kdo se nenecháme ovlivnit nenáladou našeho okolí ani svými vlnami v emočním rybníčku. A nejlepší je naplno vnímat to pěkné v každé situaci - ono to tam za tím "ale" vždycky je...

sobota 8.10.

Slunce pomalu odplouvá z kvadrátu na Pluta a naše nálada se rozjasňuje jako nebe po dešti. Merkur spěchá do konjunkce s Jupiterem (spěchá doslova, nachází se v nejrychlejší fázi svého oběhu a za den oproti průměrnému jednomu stupni teď urazí bezmála stupeň a tři čtvrtě) - a nám to myslí, pálí, běhá, chvátá, lehce a svižně plujeme svými myšlenkami i cestami. Jen bychom neměli zapomínat na kvadrát k Marsu, který se uzavře vzápětí, a který právě s tou rychlostí má tendenci přehánět. Můžeme zakopávat, zraňovat se, být netrpěliví, prudcí a vzteklí - je potřeba nenechat věci, aby se nám děly, ale být si vědomí sami sebe, hlídat si svá slova i své kroky. Luna tento stav dnes předjímá, přechází přes Mars a v kvadrátu k Merkuru a Jupiteru - splašenost a ukvapenost se rozpouští navečer, kdy je fajn posedět s přáteli u sklenky něčeho dobrého (sextil Luny k Neptunu a trigon k Lunárnímu uzlu). Krásnou sobotu přeji.

pátek 7.10.

Pokud bychom hledali vhodný den na završení nějaké své snahy, na odhalení něčeho skrytého, co nás užírá, na rozloučení s bolestnou minulostí nebo na pochopení těch nejhlubších souvislostí - máme ho tu. Měli bychom ale být připraveni na náročnost všech kroků, které budeme konat, na to, že nezůstaneme na povrchu záležitostí; že vše bude dokonale rozeznáno, pochopeno a vyčištěno. To je význam dnešního kvadrátu mezi Sluncem a Plutem, který se uzavírá v půl desáté večer. Není rozumné pouštět se do sporů a přesvědčování - tohle je nejlepší aspekt pro demagogii, proti kterému nám nepomůže ani ranní přechod Merkura do znamení Vah. Své vášni a zaujetí pro věc dejme průchod raději jinde, než ve střetech s druhými lidmi.

čtvrtek 6.10.

Den začíná podivným ránem - Luna v kvadrátu na Neptun krátce po šesté a v kvadrátu na Uzel ve čtvrt na devět způsobují deštivo, mlhavo, zamženo a podivno. Způsobují neschopnost spát tehy, kdy jsme ještě mohli, nezvonění budíku či jeho zaspání tam, kde to bylo velmi nevhod. Dnešní ráno můžeme potkávat neobvyklé množství mátoh a sami býti jednou z nich. Udržet si dobrou náladu není kvůli dopolední konjunkci Luny se Saturnem snadné, spíš bručíme, prudíme a urážíme se kvůli hloupostem. Tedy už jsem psala příjemnější prognózy... Naštěstí ve dvě odpoledne nastává sextil mezi Lunou ve Střelci a Sluncem ve Vahách, naše dobré úmysly se potkávají s odezvou u druhých - a naopak. Duše si rozumí s duchem a společně by mohli naše těla oživit (skoro se mi chce napsat exhumovat) a posunout do fajn nálady.

středa 5.10.

Pokus o shrnutí dnešního dne - ženský přístup vede k senzačním výsledkům, mužský přístup může vyvolat střety a přinejmenším dává spoustu zbytečné práce a shon s ní spojený. Nechme tedy věci, aby se děly, a nechme se jimi nést; nepokoušejme se prosazovat za každou cenu svou vůli. Sice bychom to mysleli dobře, ale výsledek by se obracel proti nám. Luna i Venuše jako ženské planety se dnes dostávají do velmi pěkných aspektů a pomáhají nám užívat si onen ženský režim "přijímání", předpůlnoční sextil Venuše s Plutem slibuje i erotický náboj v ženských energiích. Zatímco noční kvadrát Marse k Jupiteru nabádá neplýtvat silami na zbytečnosti, večer by nám to mohlo být líto...

úterý 4.10.

Slunce je v sextilu k Saturnu (dnes v devatenáct hodin) a Venuše se blíží do sextilu k Plutu (zítra před půlnocí). Budeme doufat, že velmi silné harmonické aspekty splní, co slibují, a přinesou tolik potřebné uklidnění všude tam, kde nastoupil chaos... A ta trocha vášně a smyslnosti zapůsobí tam, kde je na místě, a nikoli v pomstychtivosti a tahu na peníze...

podělí 3.10.

Po dvoudenní odmlce kvůli cestování jsem tu zase a omlouvám se těm, kdo se o víkendu nedočkali pravidelných řádek :-)
Luna s Venuší se pohybují znamením Štíra a v citech i veškerých projevech ženskosti je díky tomu cítit hluboký spodní proud. Projevuje se vášní pro život, smyslností, divokostí i nesmiřitelností. Na povrch vyplouvají staré křivdy, můžeme řešit téma odpuštění. Na materiální rovině se hlásí o slovo finanční záležitosti, máme cit pro to, jak se o své finance postarat. Co je důležité, že Venuše se delší dobu drží v harmonických aspektech - trigon k Neptunu sice nabízí více zdání a tužeb, než se v reálu uskuteční, ale nadcházející sextil k Plutu jako vládci Štíra v tomto směru zapůsobí jako velmi dobrý ochránce. A sextil k Lunárnímu uzlu naručuje potkání se s lidmi, kteří našim záležitostem mohou pomoci. V noci se ještě spojila Luna sextilem s Marsem, pro výsledek dnešní noci to není špatné... tedy pokud jsme nepracovali a nepracovali až do rána :-)