Říjen

pátek 31.10.

Poslední říjnová noc je zajímavá. Merkur se ve Vahách potkává s Lunárním uzlem a přináší nejrůznější setkání - nespaví staří známí se potkávají na místech, kde by se pravděpodobně nikdy nehledali. Spavci mají živé sny a mohou ve své mysli potkat sami sebe i své vize. Přidává se Luna v kvadrátu na Slunce i Venuši, ukazujíc, že co bychom rádi, ne vždy dostaneme.
Zajímavý je však především dnešní večer, kdy se novodobě slaví Halloween jako předvečer křesťanského svátku Všech svatých. Obojí je variantou jednoho ze čtyř hlavních keltských svátků, Samhainu. Jde o začátek nového keltského roku, který je spojen se smrtí všeho starého, včetně slunečního boha. Stírají se hranice mezi naším světem a zásvětím a mezi nás mohou přicházet duše našich zemřelých předků. Zapalují se ohně, které jednak ukazují cestu duším domů, ale zároveň symbolicky pálí a čistí vše staré a zlé. Proto není od věci se dnes večer zastavit, zamyslet nad svým současným životem, odložit a spálit vše přežité a připravit se na příchod nových věcí, příležitostí, událostí i vztahů. Krásnou oslavu nového keltského roku vám přeji!

čtvrtek 30.10.

Luna se dnes v rámci svých pracovních aktivit příliš nepředře... Ve čtyři hodiny ráno vytváří sextil k Saturnu do Štíra, zklidňuje, zpomaluje, dělá všechny záležitosti důkladnější a závažnější, ale také méně optimistické, lehké či veselé. Pak je až téměř do tří hodin odpoledne "bezvětří", astrologickou terminologií řečeno Luna prochází prázdným během. Před třetí vstupuje do znamení Vodnáře a záležitosti se trošku rozhýbávají, asi jako Rákosníčkův rybník poté, co do stojatých vod přinesl vodníček štiku. Přicházejí nápady, život, změna, nová energie. Přichází přátelství, zájem o druhé lidi i o nové myšlení. Přichází optimismus, otevřenost a důvěra.
Buďtež vítány...

středa 29.10.

Současné propojení planet je zvláštní. Na jednu stranu existuje pomalu se rozvolňující velmi souladné spojení Slunce s Venuší, Marsem a Neptunem. Na stranu druhou dlouhodobý tvrdý aspekt mezi Uranem a Plutem, ke kterému se ve své obrátce přiblížil Merkur. Luna má v popisu práce zesilovat ty vazby, přes které právě přechází - jako by je svou přítomností aktivovala. A tak včera přebírala laskavé, hladké, jemné energie oné první konstelace, zatímco dnes se vyostří a zhrubne konstelací druhou. Můžeme se připravit na ne právě laskavé chvíle, na zvýšenou podrážděnost a neochotu ustoupit při setkání protichůdných názorů. Myslí nám to skvěle, reaguje nám to rychle - ale možná by bylo lepší mezi impuls a bleskovou reakci na něj vložit moment pro nádech... a výdech.... a rozmyslet si, zda naše reakce je opravdu ta nejlepší... Ustát se to dá :-)

úterý 28.10.

Luna pokračuje ve spanilé jízdě včerejšího dne. V deset hodin vklouzne do znamení Kozoroha. To pro ni obyčejně není až taková výhra, ale tentokrát má k dipozici aspekty, které rozehrávají radost, pohodu a dobrou náladu žité v praktickém, běžném životě. Oněmi aspekty jsou sextil ke Slunci, Neptunu a večer ještě stihne sextil na Venuši. Kouzlo celému dni a zesílení lunárním vazbám dodává přesný trigon Slunce k Neptunu, který nastává před jedenáctou dopoledne. Jemnost, citlivost, něha. Soulad, dobrá vůle, ochota pomáhat si. Poezie, romantika, snění - to vše si můžeme od dnešního dne slibovat a nejspíš nám to splní. Jindy kostrbatý přechod Luny přes Mars (před čtrnáctou hodinou) tentokrát ukazuje na možnost užít si ony éterické vlivy i v případě, kdy jsme založení konkrétnějšího, fyzičtějšího. Veškerá naše činnost je prodchnuta radostí a nadšením, a to oceníme bezezbytku všichni. I kdybychom se večer místo slibných venušinských záležitostí chtěli věnovat spánku, budeme usínat radostně a s entuziasmem :-)

pondělí 27.10.

Jeden z milých, krásných a kouzelných dnů. Luna prochází harmonickými vazbami k Uranu, Merkuru, Jupiteru a Lunárnímu uzlu a navíc se večer Venuše dostává do trigonu k Neptunu. Do srozumitelného neastrologického jazyka přeloženo - budeme si užívat radost, dobrou vůli, bystrý intelekt, originální nápady a setkávání s příjemnými lidmi a večer o tom můžeme psát verše nebo u sklenky vína zasněně vzpomínat na všechny, koho jsme dnes potkali. Případně strávit velmi romantický večer s našimi protějšky. V "nejhorším" případě usnout uprostřed filmu a nechat si zdát sny plné vody, mlhy, něhy a lásky.

neděle 26.10.

Zdá se, jakoby proběhl jakýsi "nebeský draft" a dnešek je dnem planetárních přestupů. Luna mění dres ze Štíra do Střelce, nicméně vzhledem k tomu, že své přestupy koná přibližně každé dva dny, není to až tak překvapivé. Namísto hloubavých nálad, uzavřenosti a neústupné vytrvalosti nás čekají mentální aktivity, zvědavost a rychlé střídání pocitů. U Marse se přesuny nedějí až tak často, a proto jeho přechod ze Střelce do Kozoroha nás bude zajímat víc. Naše práce se začíná týkat konkrétních, hmatatelných, reálně těžkých a náročných věcí. V atmosféře začíná být cítit jakási hranatost nebo tvrdost, kterou vybíjíme kromě té zmiňované fyzické dřiny třeba lezením po horách, jiní například v posilovně a někteří jedinci zase rozbíjením úst jiným jedincům. Dobré je to na nový začátek čehosi konkrétního, kam je potřeba vložit vytrvalé úsilí. Tak přeju práci zdar, přátelé... (já vím, že tam bývalo jiné oslovení, ale na tolik legrace si netroufnu!)

sobota 25.10.

Dopolední krásné spojení Venuše se Sluncem podbarvuje celý víkend - a ve Štíru celkem nebude pochyb o tom, jakým že to bude způsobem... Štírovská témata jsou vášeň, hluboké poznání, vytrvalost, ovládání a obchod. Venuše se Sluncem si velmi dobře rozumí se dvěma z nich, oním ekonomickým a tím vášnivým. S nadsázkou řečeno dnes může kvést obchod s erotickým zbožím, dnes nás může bavit vymýšlet vydělávání peněz a jejich uvádění do oběhu s milenkami či milenci. Nebo si jednoduše můžeme užívat všeho toho, co probíhá mezi muži a ženami.
Večer se zastavuje Merkur a obrací se opět do dopředného pohybu - co stagnovalo, rozbíhá se, co odolávalo rozlousknutí, přichází nám na mysl samo. Zablokované komunikace znovu proudí, věci dostávají nový spád. Rychlost a lehkost jsou opět frekventovaná slova našeho jazyka. Jen ten dnešní večer trochu opatrně - ze zpátečky na jedničku je třeba vyřadit, zastavit a znovu se rozjet. Při snaze přeskočit klidovou fázi úpí přinejmenším motor a spolu s ním ucho i srdce každého motoristy (a následně také naše peněženka). A protože jde o Merkur, je alespoň krátká fáze ticha a klidu nezbytná.

pátek 24.10.

Doznívá vliv půlnočního zatmění Slunce, které bylo opravdu výjimečné přesným spojením s Venuší. Někomu přineslo spoustu radosti, lásky (zejména navázaností sextilem na Mars a trigonem k Neptunu je to velmi sexy aspekt) - a někomu smutky, komplikace, možná i zdravotní starosti.
Dnešek je o postupném zklidnění, pomalém nádechu po extatickém včerejším večeru a dnešní noci. Ke slovu se dostává téma duše, vnitřních energií, jemnosti, vnímání a pochopení. Téma hledání a nacházení, téma záhad a tajemství, téma poetiky v běžném životě i v naší fantazii.

čtvrtek 23.10.

Máme před sebou nesmírně zajímavý den. Sám o sobě je plný krásných a harmonických aspektů - především nás o půlnoci na zítřek čeká naprosto přesná trojkonjunkce Slunce s Venuší a Lunou. Předtím, než Luna doplní Slunce a Venuši, projde sextilem k Jupiteru a Marsu. Laicky řečeno to podstatné - máme energii, máme sílu a odvahu, máme radost ze života a krása se ztělesňuje všude kolem nás. Naše životní síla je plná lásky a touhy po tom nejlepším, co život nabízí.
Ano, to je skvělé. Jenže přes veškerou venušinskou úžasnost je to pořád novoluní, navíc novoluní, kdy si Luna takříkajíc stoupne před Slunce a zakryje ho v podobě částečného zatmění Slunce. Tyhle síly nás vedou do stresu, napětí v atmosféře je hmatatelné, a ona radost je tak trochu vymačkávaná z osudu silou. Je lépe na dnešní události pohlížet trošku s nedůvěřivostí, i v těch nejpříjemnějších může být skryté čertovo kopýtko. K tomu se Slunce ve dvě hodiny odpoledne přemisťuje do znamení Štíra a Venuše s Lunou ho následují v jedenáct večer. Dochází k výrazné změně ovzduší směrem k uzavřenosti, zvídavosti, vášnivosti a záhadnosti. A kdyby vás náhodou bolela bederní páteř, nelekejte se - jsme k tomu náchylní.

středa 22.10.

Po několika krásných a příjemných dnech se planety shodly, že je třeba lehce připomenout, co že je hlavním nosným nebeským tématem mnoha posledních měsíců. Luna ve Vahách prochází opozicí k Uranu a kvadrátem k Plutu a připomíná tím silně brněnskou dálnici - najeli jsme na úsek ve zúžení a se spoustou protivných hrbolů k tomu... A abych se držela tohoto příměru, novoluní se zatměním (o půlnoci ze čtvrtka na pátek) je cítit asi jako havárie nezodpovědných bláznů v tomhle zúžení. Mrzuté je, že do Brna dnes jedeme všichni.
Dobrá zpráva je, že před půlnocí nastává sextil Jupitera k Lunárnímu uzlu. Což znamená jednak to, že do toho Brna všichni taky dojedeme, a potom že ta akce, kvůli které se tam pomyslně kodrcáme, bude rozhodně stát za to.

úterý 21.10.

Na pozadí krásných aspektů začínají být cítit i jiné tóny. O půlnoci ze čtvrtka na pátek nastává zatmění Slunce - samozřejmě u nás nebude viditelné, ale jeho vliv můžeme lehce vnímat už teď.
V půl šesté ráno nastává kvadrát Luny s Marsem z Panny do Střelce. Tohle je přesně ten kousavý, šťouravý, kritický, protivný a konfliktní prvek, který bych si klidně odpustila. Jenže je pro nás nachystaný jako nebeský testík z učebního předmětu zvaného trpělivost, nadhled a tolerance. A výsledky si bodujeme na závěr dne nejspíš sami. Sama za sebe doufám, že nepohořím...
Kolem čtvrt na dvě odpoledne se Luna přesouvá do příjemných Vah. Kritičnost je nahrazena diplomacií a taktem, objevuje se smích a uvolněná atmosféra. Co se nepodařilo dohodnout konfliktem, podaří se vyjednat po dobrém
:-)

pondělí 20.10.

Náladu dne určují jednoznačně dva silné přesné aspekty. Především Venuše ve Vahách v sextilu k Marsu ve Střelci, kdy si planeta lásky po ránu ještě uchovává vliv příjemné stálice Arcturus. Kouzlo Venuše ve Vahách funguje partnerským, společenským, umělecky a vztahově orientovaným způsobem, a Mars ve Střelci má sílu, odvahu a mužnou rozhodnost. Krásný aspekt pro erotické jiskření, kde muži i ženy umí zacházet se svými dary a energiemi jako virtuosové se svými nástroji.
Doplněno přesným sextilem Merkura k Jupiteru téma košatí o zábavu, chytrou, vtipnou a okouzlující konverzaci. Dnešek je nejvhodnější den k tomu, abychom oslovili a zaujali objekt svého zájmu. A kdoví, třeba zapracuje i Luna v příjemné vazbě k Saturnu a láskyplné emoce vydrží...

neděle 19.10.

V jednu hodinu ráno Luna vstupuje do znamení Panny a drajv posledních dnů bere tak trochu zasvé. Namísto expandujícího, exhibujícího Lva, plného chuti žít a radujícího se z každého projevu života, hrdého sám na sebe a strhujícího všechny okolo ke stejnému nadšení, máme rázem úplně jiné klima. Luna v Panně je skromná, tichá, hodnotí sebe i druhé lidi podle množství vykonané práce. Raduje se z toho, co oddřela, koho všeho nakrmila a napojila, komu pomohla a jak stihla jakoby mimochodem vysmýčit celý byt. A když jí zbude chvilka, usedne k analytickému rozboru situace... Děvče do nepohody se zdá být taková Luna ve znamení Panny.
Dnešní aspekty ukazují i na rozměr duchovní. Zejména před půlnocí díky trigonu na Pluta je vhodný čas na meditace, mentální cvičení a podobné aktivity.

sobota 18.10.

Pokud jsem včera psala o skvělých konstelacích, dnešek je v tomto duchu ještě posílený přechodem Luny přes všechny aktuální souladné aspekty. Pokud si pohlídáme kolem půl desáté dopoledne kvadrát Luny k Saturnu s odpovídající mrzutostí a bručounstvím, je začátek i zbytek dne velmi příjemný. Zpíváme si my i všechno kolem nás. Energie přejí úsměvům, dobré náladě, flirtování, sportu, optimismu a chuti se dobře bavit. Takhle vypadá začátek skvělého víkendu. Tak ať se podaří...

pátek 17.10.

Ačkoli se nacházíme v čase mezi dvěma zatměními, který bývá sám o sobě napjatý až k prasknutí, přesto procházíme jedním z nejlepších týdnů tohoto roku. Důvodem je přesné spojení Merkura s Venuší a Sluncem v harmonických a laskavých Vahách, v exaktním sextilu na Mars ve Střelci, a navíc se stále ještě přetrvávající vazbou k Jupiteru ve Lvu. Máme elán, optimismus, dobrou náladu, schopnost vidět nové zítřky - a navíc chuť se o tohle všechno podělit s druhými. Když to nejde jinak, tak alespoň v podobě úsměvu. V pět hodin odpoledne se ještě přidává Luna v trigonu k Uranu a doplní energie dnešního dne o volnost, svobodomyslnost, nadhled a vtipně technického ducha. To nemá chybu...

čtvrtek 16.10.

Včerejší příliv energie dnes lehce slábne, ale málokdo bude asi želet změny nálad mezi planetami. Přeci jen nejspíš bylo všechno ostřejší, než bychom si dobrovolně vybrali.
Zklidnění je sice pozvolné, ale přesto vítané. Stále cítíme souladné vazby Slunce, Marse a Jupitera. Navíc Luna vybouřila své ne-nálady a mírná jako vosa Otylka z pohádky o Křemílkovi a Vochomůrkovi, když skončilo rojení, po poledni přechází do Lva.
Slunce se pozdě večer spojí svou silou s intelektem a oduševnělou povídavostí Merkura. Užijeme si obyčejné rozhovory, oslňující debaty i umělecké komentáře. Dá se čekat vtip i moudrost, nadhled i prostá přítomnost. Jeden z těch velmi příjemných dní...

středa 15.10.

Luna má "bláznivou". Téměř všechny aspekty, které dnes vykonává, se zdají být testem pro naši odolnost nechat či nenechat si hnout žlučí (rozuměj emocemi). Výjimku tvoří zpomalující trigon k Saturnu, jejž lze využít coby stabilizační kotvu. Odolnou, pevnou, trpělivou. Jedinou nevýhodou je, že si na něj musíme počkat až do půl deváté večer, a mezitím nenapáchat nějaké nepředloženosti.
Lepší je nesázet dnes na své pocity, nenechat se rozhodit něčí neomaleností a nebrat si vše osobně. Pokud místo toho spolehneme na činorodost, pohyb, aktivitu a elán, neuděláme chybu. Jít si zaskákat, naštípat půl fůry dřeva, umýt okna v celém patře paneláku - a přitom si popovídat, poznat se s novými lidmi a vyměnit pár flirtovných replik. To je dobrý způsob, jak využít přesný sextil Slunce k Marsu a zároveň konjunkci Venuše s Lunárním uzlem...

úterý 14.10.

Soudě podle aspektů, které se dnes uzavírají jako přesné, máme před sebou další krásný, příjemný a láskyplný den. Luna v noci přechází do znamení Raka a klade svou pozornost do rodičovských, rodinných, domácích, prožitkových záležitostí. V půl jedenácté dopoledne se setkají v nejpřesnějším souladném aspektu Venuše s Jupiterem a chvíli poté Luna s Neptunem. Jemnost, krása a soulad mají zelenou, dobrá vůle panuje světu, a pokud neprošvihneme něco důležitého kvůli kochání se příjemnými záležitostmi, nemá dnešek chybu. Pozdě večer přichází opozice Luny k Plutu, vyhněme se tlaku od či na okolí, a noční kvadrát k Uranu slibuje trochu divočejší sny - ale to se týká až noci na středu.

pondělí 13.10.

Třináctka v dnešním datu se zdá klamat tělem. Všichni tři takzvaní dobrodějové, tedy Slunce, Venuše a Jupiter, se poskládali do souladných aspektů a slibují nám radost, elán, velkorysost, podporu a pomoc do dnešního dne. Po celou noc se s nimi přátelí i Luna, strážkyně našich nálad, emocí, ženskosti, domácí pohody, vazeb s našimi nejbližšími. Ve čtvrt na osm ráno procházíme spolu s Lunou opozicí na Mars, můžeme chtít spěchat, můžeme být netrpěliví a propadat mírné hysterii ze stresu. Naše podrážděnost může vyústit v ranní střety, ale v podstatě jde maximálně o pořadí do koupelny nebo o to, zda na chleba ke snídani patří šunka, džem nebo kolečko rajčete. Banality nás nerozhází! V osm večer se v mírném tanečním rytmu setkává citlivost Luny s racionalitou a komunikativností Merkura a dávají příjemný, přátelský a také poučný večer. Fajn, já tohle beru! :-)

neděle 12.10.

Noční Luna v kvadrátu na Neptun s sebou nesla podivnou neuchopitelnou atmosféru. V našich snech se vnášel onen zvláštní prvek nejistoty, ten stav, kdy si říkáme, zda se nám to ještě zdá, nebo jsme už vzhůru. Přesně jako v pohádce Sůl nad zlato, kdy král v oné klasické scéně říká - "Chci se probudit, chci se probudit, probudit se co? Chci!" Ale když se nám to konečně podařilo - a ještě že většina z nás si může v neděli přispat - čeká nás příjemný den. Slunce na Lunárním uzlu tíhne k setkávání, přináší nové příležitosti a rozmnožuje počty lidí kolem nás. A večerní Luna v sextilu k Uranu a v trigonu na Venuši je prvek veskrze laškovný, flirtovní, společenský, kamarádský a příjemný. Nebýt toho, že Slunce na Uzlu s sebou vždy přináší stav mezi dvěma zatměními, a tedy různě intenzivní neklidno, nescházelo by nám ke spokojenému dni vůbec nic... Z neklidu se vydýcháme, příležitosti využijeme a kamarády pozveme na skleničku něčeho dobrého, a bude to fajn den.

sobota 11.10.

Den má zvláštně dvojitou charakteristiku - a to od samého rána, nikoli až od osmnácté hodiny, kdy Luna vstupuje do dvojitého znamení Blíženců. Na jednu stranu je totiž plný mužské energie, síly, akčnosti, odvahy, hrdosti, férovosti, přímočarosti - ranní sextil Slunce k Jupiteru je úžasný a noblesní aspekt. Podvečerní sextil Marse k Lunárnímu uzlu rozmnoží příležitosti, jak to všechno krásné zažít, vychutnat a ukázat světu. Na stranu druhou naše citová a vnímavá stránka strádá, zažíváme vnitřní smutek a pocit samoty "díky" opozici Luny k Saturnu a další opozici Venuše k Uranu. Ta druhá dává i chuť své frustrace někomu docela citelně vpálit. Ženské energie (tedy popravdě nejen energie, i ženské samotné) jsou ostřejší a není radno je zbytečně dráždit.... A když už, tak potom intenzivně hladit a konejšit, vybít konstruktivním - kreativním - oboustranně příjemným způsobem za pomoci oné výše zmiňované mužské síly ;-)

pátek 10.10.

Ranní trigon Luny k Plutu klade zejména dopoledne důraz na práci a praktické stránky života, ovšem dokonale a do hloubky pochopené a zvládnuté. Cítíme, co je třeba udělat, a vnitřně se s tím nepereme, naopak si vážíme toho, co nám naše činnost přináší.
To nejpodstatnější se děje v půl osmé večer. Merkur se nasouvá ze Štíra zpět do Vah, kde pobude až do devátého listopadu. Vzdušná planeta a vzdušné znamení si rozumí, dávají nám v příštích týdnech prostor pro mentální i fyzický pohyb, společenský život, kulturní a umělecké počiny, nápady a sdílení všeho nového. Zvědavost kvete a nese rovnou ovoce, nuda není na pořadu dní, přirozeně se vyjadřujeme a aktivně nasloucháme svým partnerům, týmová spolupráce běží jako po másle.
Večerní napjatá vazba Luny k Jupiteru neříká nic víc, než jen - dejme si pozor, ať neočekáváme nereálné a ať dokážeme ocenit to dobré, co k nám přichází - bez onoho známého "ale když já jsem chtěl...."

čtvrtek 9.10.

Po včerejším divokém tanci se dnešní tempo výrazně zklidňuje. Luna odpoledne ve třičtvrtě na dvě vstupuje do Býka, kde se cítí nesrovnatelně lépe než v dosavadním Beranu. Vychutnává si půvab, krásu, radost ze života, příjemné aktivity všeho druhu. Dopřejeme si díky ní péči o tělo, o to, co na tělo oblékáme, i o to, co do něj vkládáme v podobě jídla a pití. Popouštíme lehce uzdu své poživačnosti, dopřáváme si mírné lenošení a užíváme si pohodlí.
Odpolední opozice na Merkur může dát jakousi zaseknutost a neochotu přiznat druhým jejich právo na odlišný úhel pohledu - to je jemné, to se dá zvládnout, za poslední dny jsme trénovaní v horších kalibrech :-)
Noc bude romantická, zasněná a poetická. S Lunou v sextilu na Neptun je to přímo krajková něha...

středa 8.10.

Luna si dnes vynahrazuje včerejší nedostatek činnosti ohledně vykonaných aspektů a užívá si jich rovnou sedm. To vždy znamená den plný pohybu, změn, výkyvů nálady, překvapení. Slovo nuda není ve slovníku, který dnes budeme používat - ale možná bychom ji v některých momentech brali raději, než zmatky a napětí dnešního dne. Ve 12.50 nastává úplněk se zatměním Luny. Zatmění sice u nás není viditelné, ale nastává na Uranu v kvadrátu na Pluta, navíc je zapojená i Venuše. Tahle planetární lahůdka o sobě nepochybně dá vědět. Nechtějme dnes řešit zásadní věci. Nevyvozujme důsledky ze svých pocitů a rozkolísaných emocí, byli bychom zbytečně radikální. Něco jiného je samozřejmě stav, kdy dlouhodobě víme, že je potřeba udělat nějaký krok, uvolnit se z nevyhovující situace - potom dnešní pnutí může pomoci k dosažení bodu zvratu. Protože to, co je dnes mimořádně pozitivní, je přesný aspekt Mars trigon Jupiter, doplněný dalšími trigony Luny. Odvaha, síla, princip neohroženého bojovníka, dokonalé ovládání vlastních zbraní - to jsou síly, které dnes stojí na naší straně.

úterý 7.10.

Den je chudý na přesné aspekty, přesněji řečeno nastává dnes pouze jediný. A to výživná opozice Slunce k Uranu v jedenáct hodin večer, která je citelná již několik dní. Kdyby se vám zdálo, že sami sebe nepoznáváte, že jste podráždění, vzteklí, netrpěliví, že se cítíte pod obrovským tlakem a velmi v nepohodě, pak se můžete uklidnit - nezdá se vám to a máte na to nárok. Sama o sobě tahle konstelace dá zabrat. Přidáme-li k ní kvadrát obou planet na Pluta, dostává to celé urputnější a hlubší rozměr, se kterým není radno špásovat. A vezmeme-li v úvahu, že Luna v poledne přechází do Berana, kde se chystá doplnit popisované konstelace, a že - aby toho nebylo náhodou málo - k středečnímu popolednímu úplňku se pojí zatmění Luny, je nám jasné, že máme před sebou jeden z nejnáročnějších dnů letošního roku.
Není ale třeba se obávat. Jednak už bylo i hůř, a jednak nesmírně záleží na tom, jestli si uvedené vazby uvědomujeme. Když ulítneme, což se může stát, vždycky se můžeme zasmát a vzít to třeba jako hru - planety vedou jedna nula, jdeme dál! :-) Přeju veselý den!

pondělí 6.10.

Luna si razí cestu znamením Ryb a slibuje zasněnou noc - jak ve smyslu spánku plného snů, tak ve smyslu romantiky a poezie. Časně ráno nastává sextil Luny k Plutu a probouzíme se s pocitem, že rozumíme nejen poselstvím ve snech ukrytých, ale přímo celému světu. Popolední kvadrát na Mars nutí ke spěchu a vede ke střetům, doporučuji řidičům dávat si více času na své cesty. Večerní trigon k Saturnu do Štíra uklidňuje a vede nás k uzavření záležitostí smírnou cestou, nad naším případným nenaladěním slunce nezapadne.
K tomu se přidává již nějakou dobu trvající uzavřený ohnivý trigon Mars Jupiter Uran, který dává odvahu, sílu a hladkost průběhu počínajících záležitostí. Souladné působení těchto vlivů pomáhá zvládat základní obtíže rozehrané střetem Slunce, Pluta a Urana. Hlídáme-li si výbušnost a neústupnost a hýčkáme-li si optimismus a dobrou náladu, pak nad sebou máme roztažený deštník proti nepřízni nebeských hráčů.

neděle 5.10.

Na pozadí běží tvrdý T-kvadrát mezi Sluncem, Plutem a Uranem, který podbarvuje atmosféru do konfliktna, napjata, nepříjemna a vůbec má tendenci trefovat se co největší silou na solar co největšímu počtu z nás. Nicméně dnešek přináší také mnohá příjemná překvapení. Především ohnivý a akční trigon mezi Marsem a Uranem rozkvedlává stojaté vody, kdekoliv by se mohly nacházet. A k tomu se pojí Luna, která před polednem přechází do Ryb a spojuje trigonem Neptun s pomalinku couvajícím Merkurem. Prvek jemné fantazie, okouzlení, zasněné nálady. Přináší chuť projít se kolem vody, pak si sednout do křesla s lehce kýčovitým románem a skleničkou dobrého vína. No a teď někdo odhadněte, jak se tyhle tři rozdílné planetární vlivy spojí... Možností jsou tisíce, žádná nudná. Tak přeju krásný den, ať se děje co se děje.
P.S. - Přece jen - nedoporučuju prohodit pořadí, tedy nejdřív sklenička či jiný neptunský počin a potom ohnivá akce. Pak by mohla přijít ta rána na solar...

sobota 4.10.

Den protichůdných energií. Noční trigon Luny z Vodnáře ke Slunci ve Vahách a její dopolední sextily k Marsu a Uranu hovoří o otevřené, přátelské, technickým a poznávacím směrem orientované atmosféře. O setkávání s přáteli nejlépe kvůli výměně informací. O možnostech nového pohledu na staré záležitosti, o aktivitách, které mají smysl. Z tohoto pohledu je dnešní den takový "free".
Ale druhá strana té dnešní mince se týká dopoledního přesného kvadrátu Slunce k Plutu a večerního kvadrátu mezi Lunou a Saturnem. To jsou energie umanuté, zakousnuté, neústupné a protivné. Varujme se dnes zarputilců, pouštět se s nimi do sporu o čemkoli je jistá cesta do záhuby, minimálně pro naši dobrou náladu. Heslo dne - "No pasaran!", pro východně orientované jedince třeba "Nas nědogonjat!" - myšleni jsou protivové, přemoudřelci a náfukové všeho druhu :-)

pátek 3.10.

V deset hodin Luna přechází do Vodnáře. Atmosféra se uvolňuje, napětí opadá, vidíme nové horizonty a znovu objevujeme optimismus. Všichni ho máme více než zapotřebí.
Odpolední kvadrát Luny k Merkuru do Štíra může svádět k urážení se, zakousnutí se a následném bazírování na hloupých detailech. Tím spíš, že odpoledne se Merkur ve svém chodu zastavuje a nám se nechce měnit názor, jsme umínění a paličatí. Jedině podvečerní sextil na Venuši může zabránit tomu, abychom se snažili ukousnout si větší sousto, než jaké zvládneme… :-)

čtvrtek 2.10.

Máme před sebou několik - přesněji řečeno sedm - složitých dní, které vyvrcholí ve středu osmého října zatměním Luny. Slunce se nasouvá do kvadrátu na Pluta a opozice na Uran, vše se odehrává v základních znameních a tedy postihuje napětím, tlakem a silnou nepohodou všechny klíčové oblasti života. Okolnosti osobního i partnerského života, práce, zdraví, domova, rodiny se zdají být silně testovány na odolnost vůči vnějším vlivům. Do konce týdne nám pomáhá vliv Jupitera na Aldebaranu a tedy odvaha, bojovná nálada a férovost. Chtělo by se říci, že od neděle nám pomáhá jen bůh, ale pomocníků bude mnohem víc. Zejména naše akceschopnost, síla svalů i síla ducha. Především však pomáhá přesvědčení, že má-li být lépe, musíme projít katarzí a pochopit, která témata našeho života volají o naši pozornost, zásah, změnu. A pak bude třeba ty změny udělat.
Dnešek vyžaduje pozornost zejména mezi čtvrt a třičtvrtě na osm ráno, po čtvrt na sedm odpoledne přichází výrazné uklidnění situace.

středa 1.10.

Začátek nového měsíce je trochu ostřejší. Ve třičtvrtě na sedm ráno se Luna přemisťuje do Kozoroha, kde se nemůže projevovat podle své přirozené nátury. Naše jindy hladká citlivost má najednou hrany a udržet si příjemné vystupování může dát trochu víc práce. Zato se nám dnes může dařit vše, kde naše fantazie potřebuje dostat pevnější rámec, a to díky sextilu Luny k Merkuru a k Neptunu. Navíc již několikrát zmiňované krásné spojení Jupitera s hvězdou Aldebaran dnes vrcholí a bude cítit ještě v příštích třech dnech, byť už ne tak silně. Určitě alespoň částečně vyváží večerní, noční a zítřejší ranní tvrdé vazby mezi Lunou, Sluncem, Plutem a Uranem, což by jinak byla docela nepříjemná záležitost. Jen je potřeba pohlídat si, abychom pod jupiterským vlivem nepřeháněli. Abychom například neměli pocit, že víme vše nejlíp, a ostatním (samozřejmě v jejich "zájmu") musíme vysvětlit, co mají dělat. Tipuju, že by si to nenechali líbit. :-)