Říjen

čtvrtek 31.10.

Napínavá kombinace fyzické harmonie a emocionálního neklidu. Tomu druhému se dnes nevyhneme, zejména s postupujícím večerem a v noci na pátek se výbušné prožitky stupňují. Při zvládání divokých nálad je výborná právě fyzická aktivita, práce, překonávání překážek všeho druhu. Sport, zejména vytrvalostní, má dnes zelenou. (S jednou výjimkou - ne pro vzteklouny, co neumí prohrávat.)

středa 30.10.

Na pozadí fungujícího napětí (a myslím, že si ho v těchto dnech i týdnech uvědomujeme a zažíváme všichni na nejrůznějších rovinách) nám planety připravily pro dnešní den chuť i možnost vidět věci z nadhledu, s radostí, velkorysostí a citem pro druhé. Dnes je čas pro setkávání se, otevírání se novým možnostem a zejména novým formám sdílení poznatků či studia.

úterý 29.10.

Závěr tohoto týdne bude náročný - v pátek nás čeká přesný kvadrát Uran Pluto a v neděli zatmění Slunce.
Dnes však od časného rána Luna běží znamením Panny a drží si po celý den sextil na Slunce. Zapadá do pracovních, přemýšlivých, přesto velmi příjemných konstelací. Vhodná atmosféra pro práci s energií ve všech podobách, pro vyčištění starých myšlenkových vzorců. Díky za to.

pondělí 28.10.

Luna se celý den pohybuje znamením Lva a vytváří trigon na Venuši do Střelce. Tenhle aspekt je něco jako dámská volenka. Pro dnešek nám dává zapomenout na přípravy střetu Urana a Pluta. Užijme si tedy dnes ten tanec!:-)

neděle 27.10.

Uzavřenost, málomluvnost a hloubavost, vzpomínky a smutky - dušičkové nálady nás v těchto dnech mohou doprovázet víc, než bychom chtěli. Má v tom prsty silně obsazený Štír a zejména konjunkce Saturna s retrográdním Merkurem zde. Luna dnes večer vytvoří kvadrát ze Lva na tuto konstelaci. Pokud se něco dotkne našich citů, mohou z nás vyplavat hluboko zasunuté křivdy a zranění takovým fofrem, že se nestačíme divit ani my sami - o okolí nemluvě. Proto zkusme využít časně popolední vazbu Luny s Uranem k hravosti nebo pohybu a vytvořme si zásobu dobré nálady - ať vydrží!

sobota 26.10.

Až do odpoledne běží Luna svým znamením Raka, kde podporuje vztah k domovu a rodině. Přináší staromilské, romantické a zasněné naladění.
Po čtvrté hodině odpolední Luna vstoupí do znamení Lva a energie se rozproudí. Večerní kvadrát mezi Sluncem a Lunou dává bojovnou a neústupnou atmosféru. Je třeba nadhled, protože případné střety by měly dlouhodobé dozvuky.

pátek 25.10.

Včerejší energie dnes pokračují, klidnější po večerním napětí mezi Lunou, Uranem a Plutem. Nálada nepřeje rozhodným řešením, ale spíše vyčkávání. Je čas pro přijímání a zpracovávání toho, co k nám přichází. Nostalgická a hloubavá atmosféra.

čtvrtek 24.10.

Dnes ráno Luna přešla do svého znamení Raka a zesílila tím výjimečně silné obsazení vodních znamení. Žijeme vodou, pocity, emocemi, rodinou, vztahy. Žijeme přijímáním, vnímáním, splýváním a prožíváním. Žijeme své nitro, svou duši. Je velmi dobré své pocity sledovat a číst jejich poselství. Dny jako stvořené pro práci s intuicí.

středa 23.10.

V 8.10 hodin středoevropského letního času Slunce vstupuje do znamení Štíra. Posiluje tak dlouhodobě působící vliv Saturna, Merkura, Jupitera a Neptuna spolu s lunárním uzlem ve vodních znameních. Zvyšuje v nás citlivost a schopnost prožívání. Objevují se splíny a zádumčivé nálady. Prohlubuje se vnímavost, smyslnost a vášnivost. Ve vzduchu visí vytrvalost a neústupnost, bráníme si intimitu svého vnitřního prostoru. Ke slovu přichází spoluprožívání a touha po kráse - a to i ve formě vztahu k umění.

úterý 22.10.

Pokud plánujete nákup nové techniky nebo komunikačního zařízení - počítač, mobilní telefon a podobně, je k tomu dnešní dopoledne velmi příhodné. Zařízení mají velkou šanci splňovat vše, co od nich čekáme, a podržet si tuto základní vlastnost dlouhodobě.
Den pro intelektuální jiskření, zejména mezi muži a ženami. Den, kdy vnímáme kouzlo druhých a uplatňujeme to své.

pondělí 21.10.

Dnešek připomíná přípravu kvásku - zdánlivě se nic neděje, sem tam se objeví nějaká bublina. Situace se teprve připravují a ve vzduchu visí očekávání.
Pohyb nastává s odpoledním přesunem Luny do Blíženců, ale i tak se dnes výsledky míjejí s přáními. Vhodný den na uvolnění, pozorování plynutí a nezasahování do průběhu událostí.

neděle 20.10.

Den, kdy nás zaměstnává téma bezpečí a jistot. Ve smyslu finančním, ve smyslu citovém. Ve smyslu moje potřeby versus tvoje potřeby, ve smyslu mé ohrožení a následně ohrožení těch kolem mne. Se stacionárním Merkurem ve Štíru se nedaří nacházet řešení podle našich představ, s podvečerní opozicí Merkur Luna nám racionalitu komplikují ještě navíc emoce. Podržme si vědomí vlastních schopností zvládnout každou situaci a zachovejme si nadhled.

sobota 19.10.

Luna dopoledne přechází do Býka a jemnou vazbou k Neptunu podporuje citlivost a mezilidské plynutí, vnímání a ono lehké "cosi" ve vzduchu, kdy cítíme společnou radost ze sdílení. Luna s Marsem dnes posiluje i manuální dovednosti a navíc astrologům připravuje půdu pro lepší práci.
Doporučit dnes můžeme opatrnost při pohybu, jednání i prudkých reakcích - uklouznutí hrozí ve všech možných významench toho slova.

pátek 18.10.

Dnes v noci nastává zatmění Luny a velmi ovlivňuje nálady a dění dnešního dne. Napětí je výrazné, potřebujeme ho cíleně ventilovat u sebe a chápat, že druzí jsou na tom podobně. Nemůžeme se příliš spoléhat na dobré úmysly, ty pro dnešek (jako v jednom známém rčení) dláždí cestu do pekel. Pomáhá naopak velmi spolehlivě cit pro harmonii a krásu a smysl pro humor.

čtvrtek 17.10.

Ambiciózní den, kdy máme mnoho plánů, přání, vizí a potřeb - a ty se nám vytrvale pletou pod nohy a překáží, kamkoli jdeme. Luna v Beranu se potkává s Uranem a kříží s Plutem, společně se starají o vybublávání nespokojenosti.
Později večer je mimořádně vhodné v klidu si sednout a buď sami pro sebe nebo s nejbližšími probrat, co nás těší a co se nepovedlo. Vše se zklidní a mnohé vyčistí.

středa 16.10.

Naše jednání je motivováno dobrými úmysly, ale ve snaze vyjít druhým vstříc můžeme šlápnout vedle. Celkově je ale dnešek jedním z nejlepších dnů tohoto období. Luna v krásných vazbách na Jupiter a Merkur ve vodních znameních dává citlivost, velkorysost, ochotu se domluvit a pomoci si navzájem. Co cítíme, to říkáme a děláme. Venuše v ohnivém Střelci dnes uzavírá trigon na Uran a své city a touhy umíme projevit a zrealizovat.
Krásný den přeji!

úterý 15.10.

Luna ráno prošla přes Neptun v Rybách, umocňuje obsazenost vodních znamení. Zdůrazňuje citlivost, vnímavost, intuici, zasněnost. Aspekty na Pluta a Saturna dávají křehkým touhám na jednu stranu sice zasmušilost, ale také pevný základ a schopnost mnohé z našich snů zrealizovat.

pondělí 14.10.

Startuje nám velmi zajímavý týden, jehož součástí je zatmění měsíce v noci z pátka na sobotu.
Dnešek je den pro nová setkání, kontakty, nápady, dopoledne přeje uvolněnosti a bytí sami sebou. Pozdě večer se objevuje potřeba projevit svou sílu a rozhodnost v reakci na nevyjasněné pocity. Udělejme si ve svém nitru nejprve trochu pořádek, abychom případným výbuchem zbytečně nezranili sebe i své nejbližší.

neděle 13.10.

Pestrý, košatý a proměnlivý den. Luna ve Vodnáři spolu se Sluncem ve Vahách dává příležitost k setkávání, sportovním aktivitám, relaxování ve společnosti přátel. Jsme plní nápadů, originálních pohledů na souvislosti, dopřáváme si svobodu myšlení i projevu.
Odpoledne se vynořují se staré vzorce prožívání. Pocity křivdy a nepochopení mají kořeny v minulosti, nemusíme se jimi nechávat ovlivňovat. Dopřejme si odložení staré zátěže - a odlepíme se od země

sobota 12.10.

Odpoledne kolem páté nastává kvadrát mezi Sluncem a Jupiterem a zkouší naše sebevědomí. Pokud jsme srovnaní a zakotvení ve vlastní hodnotě, podpoří v nás velkorysost a optimismus. Jestli ale o sobě pochybujeme, může se ukazovat tendence předvádět se, klást důraz na vlastní důležitost.
Večerní přechod Luny do Vodnáře dovolí mávnout rukou nad tím, co se nepovedlo a případným úletům se zasmát.

pátek 11.10.

Luna v Kozorohu prochází během dopoledne přes Pluta a v kvadrátu na Uran, přináší plno výkyvů nálad, smutků i výbuchů. Večer nastává kvadrát Luny na Slunce a opozice na Jupiter - vyplouvá potřeba dokazovat své schopnosti a kvality sobě i druhým. Velmi si usnadníme situaci, dokážeme-li zůstat sami sebou, vědomi si své ceny bez ohledu na hodnocení druhých lidí.
Oporou může být dopolední sextil mezi Lunou a Saturnem a Merkurem ve Štíru, nabízející příležitost porozumět kořenům našeho jednání a následně upravit výstupy.

čtvrtek 10.10.

Dopoledne kolem jedenácté hodiny se sešly dva přesné aspekty - Luna trigon Mars a Venuše kvadrát Neptun. Máme dnes potřebu aktivně projevovat své pocity, ve kterých ale nemáme vůbec jasno. Výsledkem je mlhavá touha po čemsi, lehká nespokojenost a nenasměrovaná energie. I to je jedna z našich stránek, přijměme ji.

středa 9.10.

Podivné dny trvají. Máme cíle a přání, máme je jakoby na dosah ruky, ale zdají se dělat si z nás legraci. Dnešní pěkná vazba mezi Sluncem a Lunou může pomoci nadhledu a chuti věci změnit - aneb budiž požehnána Světla. Ta nebeská i ta naše vnitřní.

úterý 8.10.

Přemýšlivý, hloubavý den. Můžeme mít pocit, že nám schází životní jiskra, že věci jdou opačně, než by jít měly, zkrátka že si na nás nahoře někdo zasedl. Budeme-li ale jen trošku upřímní sami k sobě, přijdeme na to, že by mohlo být i podstatně hůř. Proto hlavu vzhůru a očekávejme lepší příští :-)

pondělí 7.10.

Máme za sebou víkend, kdy se pomalu vyjasňovalo těžké napětí posledního týdne. Zase můžeme dýchat, i když do úplného uvolnění ještě kousek chybí.
Čtyři planety včetně Luny a Venuše a spolu s nimi lunární uzel se nacházejí ve Štíru. Naše pocity a prožitky jsou hluboké, vášnivé a nevyzpytatelné. Naše myšlenky a komunikace jsou spíše vážné, uvědomujeme si souvislosti, které nám nedělají radost. Situace se výrazně vylepšuje navečer, kdy se Venuše přesouvá do Střelce a Luna uzavírá trigon na Jupiter. Prima večer, společenský, optimistický. Zasloužíme si ho!

pátek 4.10.

Dneškem vrcholí napětí tohoto týdne. Slunce včera přešlo opozicí přes Uran, předevčírem kvadrátem na Pluta se všemi výbuchy, strkanicemi a neústupnou silou. Dnes se připravuje popůlnoční novoluní, Luna večer a v noci opakuje a doplňuje divokou trojici Uran-Pluto-Slunce a přináší do třaskavé směsi citové výlevy.
Nechtějme za každou cenu dosáhnout svého, mít pravdu, být nejrychlejší - zkusme raději vnímat svět kolem sebe i druhé lidi v plné kráse a košatosti. Zítra je taky den a bude lepší.

čtvrtek 3.10.

Den, kdy se vyplatí vzpomenout si na různé způsoby ventilování napětí. Fyzickou prací počínaje, výtvarnými počiny konče. Výsledky budou zcela jistě originání.

středa 2.10.

Luna v Panně dává cit pro detail, smysl pro zodpovědnou a pečlivou práci. Zejména odpoledne můžeme dotahovat do konce věci dlouhodobě rozpracované. Máme podmínky pro mentální práci, práci kolem domova a zahrady, pro péči o zdravou výživu.
Především ve věcech vztahových není vhodné tlačit na vývoj událostí, výsledek by nás určitě nepotěšil.
Kolem jedné hodiny po poledni nás může zaskočit vznětlivá atmosféra - nenechme se připravit o svůj vnitřní klid.

úterý 1.10.

Věci drhnou a skřípou. Chceme je zvládnout, máme plány a vize, máme vytrvalost a pevnou vůli. Jenže to všechno chytáme za nesprávný konec - z touhy po splnění plánů a představ se rodí agresivita a z vytrvalosti sklouzáváme do umanutosti a neústupnosti.
Pomůže práce s vlastní citlivostí, důvěra ve vnitřní vedení. A zkusme zpívat - uleví se, potěší nás to, naladí do veselejší roviny. Hudební den přeji!
:-)