Prosinec

Silvestr 2017

Na nebi se už pár dní skví volnější bisextil mezi Neptunem v Rybách, Venuší a Sluncem v Kozorohu (pod jejich vlivem v těchto dnech přicházejí na svět holčičky, jejichž krása bude "trvanlivá") a Marsem a Jupiterem ve Štíru. Příjemná, laskavá, dobrosrdečná konstelace s nemalým erotickým podtónem. Merkur navíc v polovičních vzdálenostech vyměnil ve vazbě k Plutu Marse za Jupitera, což významně zlepšuje komunikační a dopravní situaci.
Přesto jsou určité drobnosti, které je dobré mít na mysli a ohlídat si jejich působení. Především je to dnešní doznívající kvadrát Luny k Neptunu - nespavost, podivné a potrhlé sny, přecitlivělost, která se nad ránem mohla objevit v nejrůznějších souvislostech. Druhého ledna se Uran obrací do pohybu kupředu, v těchto dnech je stacionární. Není to úplně dobrá zpráva pro technické a výbušné záležitosti, může se objevit nečekané překvapení, podobné typy předmětů se mohou chovat, jako kdyby měly vlastní (škodolibou) vůli. Někde se zadaří mimořádně pěkně, ale vyváženo to bude na jiných místech neplechou. Vše je podtrženo nadcházejícím kvadrátem Marse k Uzlu, způsobujícím nepříjemné a prudké zásahy lidí kolem nás, zejména mužů nebo dominantních dam. A paralely se taky předvádí v drsnější podobě, dnes máme přesnou šířkovou paralelu Marse se Saturnem, a oba jsou navíc v antiparalele s Neptunem. Prvek na úrazy, nepříjemnosti, tvrdé jednání a vliv alkoholu. Ach jo, na Silvestra... A Venuše v antiparalele s Plutem taky moc nepomáhá. Moc prosím, dneska s rozumem... Přeju nám všem, ať se oslavy vydaří, užijeme si je a můžeme se radovat z příchodu Nového roku.

sobota 30.12.

Jediné dvě astrologické zajímavosti dnešního dne nastaly v noci a ráno. Zhruba od půlnoci do sedmi Luna přecházela přes Algol a jakékoli tlaky tou dobou stály za to, mohli jsme se setkat s agresí a jinými projevy tvrdosti. Dobře, že se to dělo v noci, minimalizuje se riziko střetů. V 9.31 vstoupila Luna do neposedných Blíženců. Věci se rozhýbávají, myšlenky také, za volantem veselo, mezi lidmi cvrkot. Získáváme trochu nadhledu, míň si s věcmi lámeme hlavu. Ono vzhledem k přetíženosti Kozoroha v tomto období - potřebujeme to jako sůl :-)

pátek 29.12.

Na dopoledne plánovaná dámská setkání nemusí být tím, nač jsme se těšili a připravovali - Luna je v kvadrátu k Lunárnímu uzlu a v opozici k Jupiteru. Na druhou stranu Merkur v půl osmé ráno vytvořil k uzlu trigon, mentálně se daří využít každou příležitost k povídání, pochopení, pohybu a výměně informací... Jen si podobně jako včera musíme hlídat ostrá slova a jízlivost, s Merkurem mezi Marsem a Plutem platí mnohonásobně, že slova mohou způsobit zranění s trvalými následky. A vzhledem k tomu, že už několik dní na nebi schází vzdušný živel, postrádáme patřičnou schopnost nadhledu a humoru, vyřčená slova můžeme brát příliš vážně.
V noci na zítra není radno riskovat, Luna přechází přes Algol (přesná konjunkce je ve třičtvrtě na čtyři, vliv je patrný nejméně šest hodin) a důsledky mohou být divoké.

čtvrtek 28.12.

Poslední čtyři dny roku 2017... někomu se uleví, ale někomu se bude stýskat po dnech, jako je tento. Krátce před osmou ráno Luna vstoupila do Býka, kde jí to svědčí mnohem víc, než v prudkém a přeakčním Beranu. Zklidnila se, raduje se, hýčká sebe i nás senzačními trigony k Saturnu (9.03), Venuši (14.37) a Slunci (19.47 hodin). Nejsilnějším prvkem je trigon mezi Marsem a Neptunem, který nese čistotu úmyslů a jejich soulad s jednáním, schopnost nacítit hlubší smysl ve všem, ale také v sobě obsahuje velmi silný erotický náboj. Uznejte, tohle vypadá jako moc fajn den... Potřeba je jen víc jednat, než mluvit, víc cítit, než přemýšlet - Merkur ve Střelci je sám o sobě splašený, a navíc se dostal do dvou polovičních vzdáleností s Plutem. Jednou doplněn Marsem, mezi nímž a Plutem stojí sám, a podruhé se Saturnem, který stojí mezi Merkurem a Plutem. Merkur, Pluto a dva škůdci mohou v komunikaci a na cestách způsobit mnohé škody. Takže pomalu a s citem, a bude to fajn.

středa 27.12.

Tak jsem tu zpět s prognózami... :-)
Letošní vánoční svátky byly mimořádné - každoroční oslava zimního slunovratu dostala úplně jiný rozměr vstupem Saturna do Kozoroha a blízkostí Venuše u Slunce a Saturna. Návrat k tradicím, zodpovědnosti za ně, důraz na skutečné, trvalé hodnoty. Doprovází nás láska, která je zralá, bere na sebe i schopnost vztah budovat a vážit si ho. Na Štědrý večer byla Luna v trigonu k Jupiteru, na vztahy v rodině a radost ze vzájemné blízkosti dokonalý aspekt. Takže doufám a věřím, že jsme si všichni svátky užili v tom nejlepším slova smyslu.
Dnešní noc a ráno byly příjemné, klidné, ale před polednem se nálada trochu mění. Luna v Beranu vytváří kvadrát k Plutu a večer před desátou se dostává na Urana - kde něco dusíme pod pokličkou, tam může dojít k vyvření problémů. Nechtějme dnes řešit, není vhodná chvíle. Zato zítřejšek přinese spoustu pěkného.