Listopad

úterý 14.11.

Pondělí třináctého bylo zajímavější - přesná konjunkce Venuše s Jupiterem je něco, co většinou nepřehlédneme. Nese s sebou radost, pozitivní pohled na svět, umělecké a společenské úspěchy, vztahové blaho a jiná dobra. Večerní kvadrát Merkura k Neptunu prozměnu zmatek, nepozornost, nedorozumění, ztracené zprávy a zatoulané cesty. Oproti tomu dnešek, tedy úterý, působí poněkud fádně. Jediná astrologická okolnost nastává krátce po půlnoci, Luna vstupuje do Vah v 0.26. Užijeme si trochu klidu...

pátek 10.11.

Ani v noci ze čtvrtka na pátek, ani v páteční večer nejde moc spoléhat na šťastnou náhodu. Luna se potkává kvadrátem se Sluncem a Jupiterem, náznaky štěstíčka by byly, ale ve výsledku bychom splakali nad výdělkem. Nezbývá, než se dnes spoléhat na vlastní síly, a to zejména dopoledne - sextil Luny k Marsu v půl desáté dává akceschopnost, zručnost, rychlý úsudek a při jejich použití velmi dobré konce.

čtvrtek 9.11.

Brzy ráno uzavřela Luna kvadrát k Uranu, začátek dne byl divoký, uspěchaný, nepozorný a konfliktní. Naštěstí dnešní přesný sextil Slunce k Plutu nabízí zklidnění, obnovení vnitřních sil na té nejhlubší úrovni, prohlédnutí souvislostí a schopnost regenerace. Takže případné ranní obrazné i doslovné kotrmelce mohou být právě tím, co s námi zatřese, abychom k onomu potřebnému pochopení mohli v našem dennodenním shonu vůbec přijít.
Po půl druhé odpoledne Luna vstupuje do Lva. Nejspíš přestane deštivo a mlhavo, mohlo by se trošinku oteplit; alespoň v prožívání to platit bude určitě. Jakkoli večerní a noční kvadrát Luny k Jupiteru a Venuši může přinést sem tam nějaké zklamání zejména v souvislosti s dámskou záležitostí, noční trigon k Merkuru ve Střelci slibuje dlouhé povídání a svižnost při noční práci, zejména mentální.

středa 8.11.

Nad ránem Luna v kvadrátu na Mars nese neklidné spaní a sem tam mezi ranními ptáčaty něco málo hašteření. Hlavní aspekty se však konají od rána do časného odpoledne, kdy Luna vytváří s Neptunem a Sluncem uzavřený vodní trigon. K čemu že je to dobré? Na vláhu a vlhkost ve všech směrech, na vnímání a intuici, na citlivost a inspiraci, na umění a prožívání. Jen to není dobré na to, abychom někoho druhého bouchali pěstičkou po hlavě ve snaze vysvětlit mu, že je divný, když TO necítí stejně jako my (a opozice Luny k Plutu v šestnáct hodin by k něčemu podobnému svádět mohla...).

úterý 7.11.

Sedmý listopad... a já pořád, co mi to připomíná. Ještě že už se nám to nepřipomíná; a že by se letos připomínalo, kdyby se ještě připomínalo ;-)
Když necháme stranou všechna slavná i neslavná výročí, máme tady den, který slibuje býti příjemným, zajímavým a láskyplným. Obě ženské planety, Luna i Venuše totiž dnes přecházejí do nových znamení. Luna vstupuje do citlivého, pečujícího a na rodinu a domov orientovaného Raka, a Venuše opouští jedno ze svých znamení a přesouvá se do Štíra. Venuše sice souvisí kromě Vah ještě s Býkem, a Štír je vůči Býku v opozici - jenže kdo zažil, kolik vášně a hluboké lásky umí Venuše ve Štíru poskytnout, ten se na její pobyt v tomhle znamení bude těšit. Takže uvítejme lásku, ženskost, vášeň a citlivost. A večerní trigon Luny k Jupiteru to vše jen podtrhne.

pondělí 6.11.

Pondělí začíná nenápadně - Luna v noci vytvořila trigon s Marsem, píle a pracovitost se konaly mimo obvyklou dobu, kdy je potřebujeme. Ranní vstávání se nese pod vlivem kvadrátu Luny s Neptunem, u někoho způsobí ospalost a naprostou neschopnost vystrčit nohu zpod peřiny, u někoho dozvuky nedělních oslav - každopádně výsledek není nic moc výkonného. Navečer Luna v sextilu k Uzlu nabídne příjemná setkání, ale o práci se zase moc nejedná. Dobrou náladu, radost a nadšení připravily měrou neobvyklou, vrchovatou a krásnou poloviční vzdálenosti. Slunce je mezi Merkurem a Venuší a k tomu se mezi Sluncem a Venuší nachází Jupiter. Společensky, umělecky, přátelsky i láskově skvělé prvky. No a šéf má dneska prostě smůlu...

neděle 5.11.

Zrychlený a zrychlující se den. Krátce před půl dvanáctou vstupuje Luna do Blíženců a spolu s tím přichází neklid, shon, upovídanost, ale také roztěkanost. U přípravy nedělního oběda je třeba více soustředění a nezapovídat se po telefonu s kamarádkou nebo sestrou či jinou členkou rodiny. A po osmé večer vstupuje Merkur do Střelce. Od té chvíle je třeba dobře se držet řídítek svého pomyslného stroje, neboť motor samovolně přepnul na nejvyšší rychlost a nejde zpomalit. Chvátáme v myšlenkách i v řeči, spěcháme po chodníku i za volantem, neklid je značný a stres nás dohání. Znáte tu pohádku O včelích medvídcích, kdy brouk Kvapník zpívá ústy Josefa Dvořáka písničku o tom, jak chvátá, chvátá, nemá chvilku klid, on tam, on tam dávno už měl být...? Tak takhle bychom mohli s Lunou v Blížencích a Merkurem ve Střelci vypadat. S jiným klasikem si řekněme: Klíííííííd! :-)

sobota 4.11.

Noční úplněk s sebou kromě romantické nálady nesl i nespavost a nemálo vášně. Nad ránem se uzavíralo úplno-kulato, přesný úplněk nastával v 6.23 - a o dvacet minut dříve proběhla exaktní opozice Venuše s Uranem. Cítíme oba aspekty ještě dnes, i když hlavní působnost měly pravděpodobně v pátek. Venuše zkombinovaná s Uranem je vášnivá, tvořivá, nápaditá a spontánní, ale všeho je při opozici trochu příliš. Ne všechno, co nám přistane v hlavě v podobě jiskřivého nápadu, je radno hned realizovat. Ne všechny ženy, které pány v noci okouzlí, budou ráno stejně neodolatelné. Náhodné známosti jsou rizikovější než jindy a adrenalin vede k podivným koncům. Odpoledne může nastat trocha zklidnění spolu s trigonem Luny k Plutu, ale stejně bych dnes nedoporučovala fungování na autopilota. Pozorné jednání je lepší varianta.

pátek 3.11.

Venuše na Spice a Arcturu, v přesném sextilu k Saturnu... Dnešek je den pro vážně míněné obnovení partnerského slibu, den pro začátek dlouhodobého a krásného vztahu. Je to i den pro umělecké aktivity, zejména takové, které vyžadují docela tvrdou práci. Luna ve třičtvrtě na jedenáct dopoledne vstupuje do Býka a onu tvořivost i píli kvůli krásnému výsledku docela podporuje. Jen při případných večerních dámských dýcháncích dávejmě pozor, komu a v jaké záležitosti svěříme svou důvěru. Případný následný malér by nepřišel hned, spíš až v neděli ráno.

čtvrtek 2.11.

Památka zesnulých - den pro vzpomínku na všechny blízké a milované, jejichž úsměv nás už nedoprovází... Astrologicky malinko napjatý den, kdy zejména kolem čtvrt na dvě odpoledne můžeme zažívat nátlakové situace, snahu někoho přimět nás k jednání či prohlášení, se kterým nejsme v souladu. Luna v kvadrátu k Plutu, zejména, když se koná v základních znameních Berana a Kozoroha, něco podobného umí. Ale cítíme také zítřejší ranní sextil Venuše k Saturnu a spolu s ním zodpovědnost za naše blízké a za jejich lásku; vděčnost za vše dobré, co život přináší; vnímáme trpělivost ve vztahu ke svým milým i ochotu projevit svou náklonnost tím, že pro druhé něco vykonáme.

středa 1.11.

Listopad začíná zostra, přechodem Luny do Berana a podvečerní opozicí k Marsu. Budeme-li jednat bez rozvahy, projeví se sklony chvátat, rychle (a neuváženě) reagovat a trochu více by se měli hlídat jedinci se sklony k hysterii. Opřít se můžeme o dvě příjemné poloviční vzdálenosti - Venuše se dostává do sextilu k Saturnu, nese stabilitu ve vztazích, radost spojenou s prací a rozvahou, a dnes se Merkur dostává přesně mezi ně. Komunikace prospívá, papírování se daří, mentální aktivita těší a nese výsledky. Rozmyslet si slova i kroky je nejefektivnější. Druhou poloviční vzdáleností je Venuše mezi Marsem a Sluncem, láska a radost mají energii a nebojí se projevit. Pěkně nám ten listopad začíná.