Listopad

neděle 30.11.

Listopad se s námi loučí jemně pracovní atmosférou, danou sextilem Luny k Marsu a trigonem k Saturnu. Jenže s Lunou v Rybách nelze očekávat heroické pracovní výkony - spíše se jedná o práci vedenou fantazií, něco tvořivého, hravého, přivádějícího poetiku a duchovní rozměr do hmatatelných výsledků. Ideální den pro adventní výzdobu (což myslím velmi potěší děvčata z Letizie s jejich dnešním Vánočním zastavením na Dobříšském zámku... A fakt to nepíšu jim na míru! :-) ). Ideální den pro popuštění uzdy fantazii a lásce. Tak nám všem přeji krásný advent, plný světla a něhy...

sobota 29.11.

Zvláštní, zasněný, mlhavý a podivný den nás dnes očekává. Luna kráčí znamením Ryb, vnímavá a otevřená ke všem náladám, záchvěvům, vzruchům a jemným energiím. Potkává se s domácím pánem Neptunem a společně posílají kvadráty na všechny planety momentálně zabydlené ve Střelci. Můžeme očekávat nedorozumění, zadumané nálady, bloudící myšlenky, lehký splín a jemnou napruženost. Vše ale plyne jen z našich velkých a nereálných očekávání a tužeb. Pohlídáme-li si je, nebudeme vtahováni do kolotoče zklamání. Obecně nám v těchto dnech prospívá trpělivost a fyzická aktivita, zejména díky polovičním vzdálenostem mezi Sluncem, Merkurem a Venuší, do kterých vstupuje Saturn.

pátek 28.11.

Pokud se někomu zdály poslední týdny málo mentálně živé a bez vzruchu, zřejmě se po dnešku dočká podstatné změny. Po Slunci a Venuši se ráno v půl čtvrté přemisťuje do znamení Střelce i planeta Merkur a naše myšlení, povídání, logika a rozhodovací schopnosti se dostávají do pohybu. Merkur ve Štíru byl hloubavý, přemýšlivý, pečlivě zvažoval všechny možnosti a snažil se postihnout všechny alternativy - rozhodování v nesnadných záležitostech nám zcela jistě neusnadnil. Střelec našemu racionálnímu fungování poskytuje akceleraci, dává nám odvahu zvolit jednu variantu z mnoha možných a učinit první krok k její realizaci. Tato atmosféra nás bude doprovázet v různých obměnách po celou dobu průchodu Merkura Střelcem, tedy až do sedmnáctého prosince.

čtvrtek 27.11.

Jediné úskalí dnešního dne plyne z možné přehnané důvěřivosti, až naivity, případně jiné podoby zmatků, klamů, nedorozumění a nesoustředěnosti. Slunce v kvadrátu na Neptun od nás vyžaduje zvýšenou pozornost, abychom někde obrazně či doslova neuklouzli.
Ale to ostatní slibuje náramný den! Venuše v ohnivém Střelci se v půl druhé v noci zaplétá přesným trigonem s Uranem ve stejně ohnivém Beranu a Luna ve Vodnáři jim v tom odpoledne vydatně pomáhá sextilem k jednomu i druhému. Je přesný aspekt poloviční vzdálenosti Marse mezi Venuší a Neptunem. Ranní sextil Luny ke Slunci je v tomto směru tou pověstnou třešničkou na dortu. Takhle vypadá den, který přeje lásce, kráse, štěstí, radosti, uvolněnosti, přátelství, změnám - a erotika se sexualitou nezůstávají rozhodně pozadu. Taky se těšíte?
:-)

středa 26.11.

Tentokrát platí klasické přísloví, ovšem v pozměněné podobě - dnes je večer moudřejší rána. V noci je Merkur na Saturnu a vnáší tíživost do myšlenek i do komunikace, řešíme složitá témata, mohou nás potkávat zbrždění na našich nočních cestách. Ráno Luna přechází přes Mars a jsme podráždění, netrpěliví, spěcháme a můžeme být celkově nenaladění. Pokud si budeme těchto planetárních aspektů vědomí, nemusí nás "vcucnout" a s přehledem se budeme bavit nad vybubláváním u druhých lidí.
Odpoledne se výrazně vyčasuje směrem k pozitivnímu pohledu na věci, zejména pokud se chopíme té mentální práce, do které se nám delší dobu nechtělo. Daří se studium, psaní, rozhovor na nesnadné téma, vše jde hladce. A večerní přechod Luny do Vodnáře přináší volnost, nadhled a přátelskou atmosféru pro dva další dny.

úterý 25.11.

Atmosféra je cítit saturnskou tematikou - Merkur pomalu dochází na přísného Saturna, Luna se pohybuje jeho znamením. Obracíme se k zodpovědnosti, trpělivost je potřebným společníkem v našich plánech, práce si žádá být vykonána a překážky jsou naší výzvou. V rozohněném Střelci je to stabilizující a zklidňující prvek. Bude nám užitečný, protože nás dnes opět čeká přechod Luny přes kvadrát Urana a Pluta, což poměrně spolehlivě rozbouří emoce.
Avšak další nebeské dění dává nadhled nad celou situací, dokážeme vidět, že ony bouře se týkají pouze sklenice vody. Máme totiž dvě planety na královských hvězdách. Dlouhodobě laskavostí, jemností a spiritualitou se projevující Neptun na Fomalhautu, a současně Venuši na Antaresu. Poslední souvislost je krásná, hovoří o tom, že láska umí za své rytíře bojovat, a společně vítězí.

pondělí 24.11.

Vliv planet na naše vnímání je v těchto dnech zajímavý. Na pozadí běží dlouhodobý a velmi náročný kvadrát Pluta a Urana, který vyčerpává náročností a houževnatostí nejrůznějších starostí. Pokud se k němu přidají rychlejší planety v ostrých vazbách, tlak se zesiluje a máme co dělat, abychom ho rozdýchali. To však nyní neplatí, protože se objevují optimistické a radostné aspekty. Dnes brzy ráno Luna vytváří harmonické spojení s Jupiterem, dodávající optimismus, nadhled a pocit pohody. Velmi silné jsou však dva nenápadné prvky, totiž Slunce pohybující se přesně uprostřed mezi Merkurem a Venuší, a současně Mars mezi Venuší a Neptunem. Díky nim vnímáme soulad, dobrou náladu, umíme se radovat a užívat si krásu ve vztazích, v práci i v okolním světě. Atmosféra přeje lásce ve všech jejích podobách. Podvečerní přechod Luny do Kozoroha nás vede k zodpovědnosti, ale neubírá na dobré náladě.

neděle 23.11.

Můžeme se těšit na příjemný, radostný a milý průběh dne - Lunární přechod přes Venuši sice nastal už v noci, ale jeho dozvuky ovlivňují naši náladu celý den. Trigonem na Uran nám lunární energie kolem poledne poskytuje volnost, možnost se nadechnout a udělat v nějakém směru první krok, a s večerním sextilem k Lunárnímu uzlu přichází setkávání, možnosti, pohyb směrem k příležitostem.
Současné trio planet ve Střelci - Slunce, Luna a Venuše - nahrává intenzivně žité energii a radosti ze života s jeho krásami. Ocení to zejména zrozenci ohnivých znamení Berana, Lva a Střelce, a spolu s nimi si užívají Váhy a Vodnáři. Pro Blížence jako třetí vzdušné znamení se věci dějí spíše stylem příslibů a odkladů. Což nakonec dnes platí pro všechny záležitosti vyžadující myšlení nebo povídání - Merkur v kvadrátu na Jupiter zanechal stopu velkých očekávání a malých zklamání. Merkur nechme spát a sázejme na Venuši, přátelé! :-)

sobota 22.11.

Dneškem se mění dost podstatně atmosféra díky přechodu Slunce do znamení Střelce. Okamžik "O" nastává v 10.38 středoevropského času. Namísto zádumčivého, neprůhledného Štíra, odhalujícího všechny tajnosti, přichází vláda Střelce - rychlého, ohnivého, akčního, přímočarého, otevřeného a férového znamení. Máme před sebou měsíc plný střelcovských témat, souvisejících s vírou, nadějí, důvěrou, poznáním a přesvědčením.
Po čtvrt na dvě odpoledne následuje i Luna vstupem do Střelce a těsně po půl druhé nastává přesné novoluní. Není obvyklé, aby došlo k novoluní na prvních minutách znamení. Můžeme to vnímat jako otevřené okno mezi dvěma prostory, jako posílení významu nadcházejícího měsíce, jako silný a významný den pro všechny zrozence znamení Střelce.
Pohlídejme si nepozornost a neuvážená slova nebo činy - plni dobré víry ve svou pravdu můžeme působit jako sloni v porcelánu.

pátek 21.11.

Dnešek se týká všeho v pohybu. Hýbou se myšlenky a slova, rozhovory, vzkazy, maily. "Berou nás" jízdy na kole, autem, sport a fyzické aktivity. Ve vzduchu visí neposednost, zvědavost, práce se slovem. Jsme mentálně aktivovaní sextilem Merkura k Marsu, přes který přechází i Luna. A protože jsou Merkur s Lunou ve Štíru, jsou i naše úvahy a na ně navazující činnost zaměřeny na vážnější, hlubší a dlouhodobě fungující témata. Finance, obchod, esoterická oblast či tajemství a záhady, ale také sexualita. Přidejme k tomu několik dní běžící spojení Marse, Venuše a Neptuna a ve výsledku máme zajímavé podmínky pro nevšední vzedmutí vášní... Máte vášeň pro obchod, vážení? ;-)

čtvrtek 20.11.

Dnes nálady trochu zvážněly, prožívání získává na hloubce a neuvěřitelně vzrůstá citlivost. Citliví jsme na slovo, na pohled, na náznaky, na potřeby druhých lidí i na jejich rozlady. "Může za to" Luna vstoupivší v půl sedmé ráno do Štíra a velmi to celé zesiluje dnešní kvadrát mezi Venuší a Neptunem (Luna splývá trigonem s Neptunem v půl čtvrté). Napomáhá také Saturn mezi Merkurem a Venuší, kdy slovům, myšlenkám, citům, kráse a lásce dáváme hloubku a vážnost. A dalším, rozhodně ne nejslabším spolutvůrcem dnešních nálad je Mars mezi Venuší a Neptunem. Vnáší silný erotický podtón, své vášně si uvědomujeme a žijeme v jejich nejryzejší esenci. Dnešek má prostě grády, skryté, ale o to mocnější...

středa 19.11.

Start do nového dne je rychlý, zbrklý a netrpělivý. Luna v kvadrátu k Marsu se postará o mnohá překvapení, ale nespoléhala bych, že ze všech budeme mít radost. Nenechme se naštvat nebo otrávit, rychle se věci dějí a rychle zase opadají. O necelé dvě hodiny později je Luna na Uzlu, můžeme se potkávat a scházet, mohou přicházet nabídky nebo možnosti a bude se nám to líbit. A nejlepší je odpoledne, kdy v půl čtvrté Luna přichází do krásného spojení s Jupiterem, nám se daří, je nám krásně, život má švih a pozitivní náboj. Takže i dnes platí - konec dobrý, všechno dobré :-)

úterý 18.11.

Energie vázne a emoce pádí. Kdyby ke dnešnímu dni nebylo řečeno nic dalšího, tohle by stačilo.
Slunce před desátou dopoledne dosedá na planetu Saturn a nutí nás šetřit silami, uvědomovat si své hranice, být nedobrovolně trpěliví, pečliví a zodpovědní. Brzdí naši výkonnost a co nejde silou, jde vůlí a vytrvalostí. Můžeme situaci využít k dokončení všeho, co se dosud nedařilo, k rozjezdu dlouhodobých projektů a k vytrvalé fyzické práci. Posledně jmenovanou však radím ukončit za světla, večer s ohledem na kvadrát Luny k Uranu můžeme přijít k úrazu. Slovnímu, emocionálnímu či fyzickému. Vynucování si výsledků silou dnes nedoporučuji.

pondělí 17.11.

Stacionární Neptun na planetě Fomalhaut mluví o nejryzejších ideálech, čistotě úmyslů - ale i o jejich nejistém naplnění v nejbližší době. Venuše včera v osm hodin večer vplula do střelcovských vod a získává na uvolněnosti, otevřenosti a radosti ve věcech lásky, krásy a pohody. Luna se připojuje sextilem ke Slunci, Saturnu a před půlnocí i k Venuši, přičemž i ona mění působiště z Panny do Vah. Ve výsledku jsou rozehrány struny partnerské, společenské a citové nejlepším možným způsobem.
A není úplně dobré odkládat věci na zítra. Jednak mě už jako malou babička učila z němčiny pocházející pořekadlo - "zítra, zítra, jen ne dnes, říká každý líný pes", ale především se zítra Luna opět chystá proběhnout divokými úžinami Skylla (Uran) a Charybda (Pluto) a naše snažení by mohlo stát výrazně více práce, nežli dnes.

neděle 16.11.

Máme před sebou dva nádherné dny, kdy Merkur ve Štíru vytváří sextil ke svému vládci Plutu a je doplňován aspekty Luny. Se současnými čtyřmi planetami ve Štíru plavou vzduchem všechna štírovská témata, ne vždy právě snadná, jako je zdraví, bezpečí a zejména nebezpečí; skrývání, záhadnosti, sexualita, moc, ovládání... Ale Merkur s Plutem a dnes i Lunou vytváří prostor pro zdravé fungování všech těchto oblastí, prostor pro komunikaci o hlubokém prožívání naší intimity, pro zcela zásadní životní rozhodování, kdy se dotýkáme nejhlubších souvislostí. Také se můžeme ponořit do starých záležitostí a přijít jim na kloub - s lehkostí, radostí a hravostí odplavujeme staré smutky a zklamání. Zdá se, že nám planety nachystaly pro sváteční prodloužený víkend krásný dárek...

sobota 15.11.

Lehce nostalgickou atmosféru vyvolává Luna procházející kvadrátem na Venuši a opozicí na Neptun. Někdo napíše básničku a jiný se třeba ze smutku opije. Nejlepší způsob, jak se chopit dnešní konstelace, je pustit se do hravého tvoření, popustit uzdu fantazii a vykouzlit něco pěkného (a kouzlení dnes není vůbec špatný termín...). Můžeme k tomu využít také přítomnosti planety Mars na hvězdě Vega, česky řečeno planeta aktivity a síly je na hvězdě, která mluví o vkusu a kráse. Luna v osm hodin ráno přešla do Panny a také vede naši pozornost k jemným činnostem, ručním pracem a věnování se detailu nejrůznějším způsobem. Tak je jen na nás, do čeho se pustíme.

pátek 14.11.

Po krásných a milých večerních konstelacích můžeme dnes uvíznout ve svých snech a očekáváních, můžeme přehánět a chtít se trochu předvádět, případně dokazovat svému okolí i sobě, že jsme fakt dobří... Netlačit na pilu, doporučení pro dnešní den.
Konjunkce Luna s Jupiterem a Slunce s Venuší a Saturnem se nastavily křížem vůči sobě navzájem. Mnohé toužíme získat, ale není na to správný okamžik. Čas je vhodný na utřídění plánů, na práci s trpělivostí, na dlouhodobé projekty.

čtvrtek 13.11.

Noc ze středy na čtvrtek je originální. Už vpodvečer Luna vešla do Lva a nahrává chuti se bavit, užívat si života a jeho radostí. Přesný kvadrát Mars Uran dává dravost do toho, jak moc ony radosti chceme. Jenže Venuše na Saturnu říká, že teď to nejde, a když to náhodou jde, není to to, co jsme chtěli. A vzhledem k tomu, že vazba Venuše Saturn nastává ve dvě ráno a Mars Uran v půl třetí, máme o podivnosti postaráno. Ranní kvadrát Luny na Merkur způsobí, že nás noční dilema může zaměstnávat i po probuzení. Rozuzlení přinese nejpozději večerní trigon Luny k Uranu. Spolu s ním úlevu, pohodu, dobrou náladu a optimismus.

středa 12.11.

Jestli vás včerejšek potrápil, doufám, že bolístky jsou dávno pofoukané a zahojené. Kdyby náhodou ne, dnešní den má v popisu práce na nich léčivým způsobem pracovat - a samozřejmě nejen na bolístkách :-)
Můžeme se těšit na uklidnění situace, na jemnost, citlivost, něhu a krásu. Když si je nezkazíme spěchem, popoháněním situace, když ještě není zralá, máme před sebou prima den.

úterý 11.11.

Dnešní den připomíná neohrabané a neposedné štěně, které vždycky jednou za čas vyleze do schodů a dolů se umí dostat pouze samospádem... Tedy abych byla přesná, dnešek vypadá spíš jako ten pád samotný.
Těsně po půlnoci se totiž Mars v Kozorohu dostává přesně na Pluta, čímž veškeré naše činění získává na urputnosti, umanutosti, neústupnosti a jiných krásách. Konjunkce se koná v kvadrátu na Uran a netrpělivost a nutkavá potřeba do těch schodů vylézt je tady. A abychom si záležitost vychutnali bezezbytku, přichází Luna v průběhu rána a dopoledne tato planetární spojení zkopírovat a posílit, prožít na vlastní kůži.
Ale pro ty, kdo se nedají, je večerní trigon Luny na Slunce tou konejšivou náručí, co hladí a hojí následky našich i štěněcích pádů.

pondělí 10.11.

Luna na konci Blíženců nám ráno dává trošku zabrat - roztěkaností a nepozorností, zmatky a emočními šumy. Svým přechodem do Raka po půl desáté dopoledne nám pomáhá se uklidnit, stabilizovat a máme díky tomu prostor pro nápravu všeho, co se ráno nepovedlo stihnout nebo udělat správně.
Odpoledne se projevuje trigon ve vodních znameních mezi Lunou, Merkurem a Neptunem. Nejvíce jeho blahodárný vliv oceníme, necháme-li ho působit skrze hudbu, poezii, obrazy a umění obecně, nebo budeme-li se věnovat péči o naši duši.
Upozornění pro zítřek: není dobré si na ráno a dopoledne domlouvat zásadní schůzky nebo více věcí najednou. Lepší je to až s přibývajícím odpolednem.

neděle 9.11.

Devět minut po půlnoci Merkur přechází z Vah do Štíra a posiluje současnou silnou štíří energii z dosavadních tří planetárních obyvatel (nebo lépe nájemníků) na čtyři. Může malinko ubýt povídání a legrace, patrně přibude zásadnějších témat a chuti poznávat a porozumět věcem mezi nebem a zemí. Bude nás zajímat bezpečí druhých lidí, bude nás oslovovat oblast existence samotné. Záhady se nám odhalují, tajemné hrady lákají k prozkoumání.
Lunární vazby dnešního dne jsou objevné, velkorysé, potkávací - přejí svobodě a optimismu a pravděpodobně se s nimi budeme cítit velmi příjemně. Před dvacátou druhou hodinou nastává kvadrát Venuše k Jupiteru a nabádá nás, abychom si od večera neslibovali příliš romantiky. Lépe než poezie a světlo svic na naše protějšky zabere kvalitní bonboniéra nebo dobré víno...

sobota 8.11.

Luna ve třičtvtě na tři ráno přešla do Blíženců. Slibuje dva dny zrychlené komunikace, pohybu, zvědavosti, netrpělivosti. Jde nám o informace, o změnu, o vítr - ve vlasech nebo v mysli, na tom skoro nesejde.
Zejména dnes dopoledne můžeme být trochu nesoustředění, lehce ospalí nebo s hlavou maličko mimo - před půl dvanáctou totiž nastává kvadrát Luny k Neptunu a přináší roztěkanost a jakousi zamlženost našich myslí. Důležité věci řešme raději až odpoledne.

pátek 7.11.

Tak tohle vypadá trochu jako Cimrmanovský den. Pamatujete si na Cimrmanův způsob hudební kompozice? Střídání prvku očekávání a prvku zklamání... Vyjádřeno planetárně - Luna opozice Venuše a kvadrát Jupiter. Hodně si toho slibovat, doufat v nejlepší, dopředu se smát radostí - a bác ho potvora, ono se nic nekoná. Tak přitvrdíme, popracujeme na motivaci, zvýšíme úsilí - přesně podle odpolední opozice Luny k Saturnu, a výsledek je taky odpovídající téhle vazbě. Jdeme spát utahaní jako koťata, zklamaní a nespokojení. Skvělá zpráva je, a zkusme si ji před usnutím (ještě lépe i během dne) uvědomit - ono se fakt nic tak strašného neděje. Jen jsme si vytvářeli představy a právě dneska nám nevyšly. Krásný den přeju!

čtvrtek 6.11.

Luna v Býku prochází od rána souladnými vazbami na Neptun, Mars a Pluto, přičemž zejména odpoledne vazbami z Býka do Kozoroha pomáhá stabilitě, zodpovědnosti, pracovitosti a trpělivosti.
Večer nás čeká úplněk se Sluncem ve Štíru a Lunou v Býku, pro zrozence obou těchto znamení to bude významný a důležitý den. Komplikují se věci obchodu a financí, hrozí ztráty a zničení předmětů, naše radosti a pohoda se nemusí chovat podle našich představ. Sexualita není prázdným tématem, vše jde do extrémů - buď se nedaří vůbec, nebo se uvolňuje netušená vášnivost.
Psala jsem včera o úplňkovém napětí tekutin, a jak kdosi vtipně poznamenal, může nám z úplňku lehce šplouchat na maják :-) Nedáme se, jen budeme drobátko víc kontrolovat sebe i své okolí.

středa 5.11.

Luna probíhá znamením Berana, drsné aspekty zodpovědné za včerejší tornádo má za sebou, dnes nás pohladí jemným vánkem trigonu na Jupiter. Vidíme svět z té lepší stránky, obnovuje se nadhled, zaseknuté záležitosti nabírají směr kupředu. Radost a chuť do života se vrátily.
V půl jedenácté večer vstupuje Luna do Býka. Je to znamení, kde se cítí dobře, kde může ukázat to krásné, co má v rejstříku, kde zkrátka jen kvete. Jediné upozornění se vztahuje k čtvrtečnímu úplňku, který nastává v půl dvanácté v noci. Jako každý jiný slušně vychovaný úplněk nebo novoluní má na starost zahýbat se všemi tekutinami, včetně těch v našich tkáních. A ty by mohly tlačit tam, kde nám to není zcela milo, a tak bychom zcela milí nemuseli být ani my. Ale když o tomhle kapalinovém excesu víme, můžeme zůstat nad věcí. Tak krásný den přeju!

úterý 4.11.

Všem Karlům a Karlám všechno nejlepší k jejich svátku - i když okolnosti pro oslavy bych si uměla představit i lepší. Po několika krásných, hladivých dnech přichází den bláznivý. Luna v Beranu prochází kvadrátem na Mars a Pluto a odpoledne opozicí k Uranu a vypadá to, jako kdyby v dobře promazaném soukolí přišel do záběru zoubek, který je poškozený, ohnutý a obalený pískem. Den nám drhne, skřípe, zasekává se a celkově nás vzteká. Odreagování přinese práce, ale i ta má dnes tendenci se česky řečeno zašprajcnout. Zkrátka chce to trpělivost (ale kde vzít a nekrást, že?), chce to dobrou náladu a smysl pro humor, a chce to netlačit na pilu a spokojit se dnes s tím, že věci jdou kupředu. Nechtějme po nich, aby šly hladce.

pondělí 3.11.

První listopadový pracovní týden začíná v podobně zasněném duchu, jako se nesl právě uplynulý víkend. Nebyla by to právě dobrá zpráva s ohledem na nutnost vyvíjet pracovní úsilí, zejména pro školáky a jejich učitele by to mohl být po prázdninách trochu problém - naštěstí v deset hodin dopoledne nastává trigon mezi Lunou a Saturnem, který nás lehce stahuje zpátky na zem a vede nás k zodpovědnosti za své úkoly a povinnosti. Co je však velmi silné, je těsně předpůlnoční sextil mezi Sluncem ve Štíru a jeho vládcem Plutem - naše vnitřní síla se projevuje nekompromisně, intuice u vnímavých jedinců promlouvá přes megafon, i u méně vnímavých šeptá do ucha dost slyšitelně. Vášnivost je tématem večera, a záleží na oblasti našeho zájmu, kde se projeví (někdo má vášeň pro známky, například...).
V osm hodin večer přechází Luna do Berana a věci dostávají trošku spád. Výsledky uvidíme až zítra, kdy bude opět trochu "veselo", dnešek si ještě užijme plnými doušky.

neděle 2.11.

Kdybychom chtěli hledat den na práci s jemnou energií všeho druhu, těžko bychom hledali (a ještě obtížněji nalezli) vhodnější, než ten dnešní. Luna v Rybách otevírá naše přijímací antény a její příznivé spojení se Sluncem, s Neptunem a Marsem a zejména s Plutem a Venuší na stálicích Acrux a Mimosa je vynikající na vnímání všech skrytých informací, pro intuici hraničící s jasnovidností, na veškeré duchovní schopnosti, pro nejrůznější umělecké počiny. Pro terapeuty, maséry a všechny, kdo se jemným hojivým dotykem spojují s tělem druhého člověka s úmyslem najít zdroj obtíží a pomoci, je to vytoužený den D. Užijme ho k nejvyššímu dobru, přinejmenším k projevení citů k našim blízkým. Krásnou neděli vám přeji!

sobota 1.11.

Připomínáme si svátek Všech svatých a na pozadí můžeme vnímat onen historicky hlubší keltský Samhain, bod obratu, keltský nový rok. Psala jsem o nich již včera, ale dneška se to týká stejně, jako když po Silvestru přichází Nový rok. Opona mezi naším a "oním" světem je tenounká, jakoby nadzvednutá, a stačí udělat jen malý krok, jen vztáhnout ruku, a můžeme ucítit dotek něčeho tajemného a přitom důvěrně známého.
Dnešní konstelace jsou k podobným zážitkům výjimečně přátelské. Merkur se včera přesně setkal s Lunárním uzlem a téma kontaktů a příležitostí k nim visí v atmosféře jako vůně kolem kytice růží. Navíc se tato vazba propojuje s Jupiterem nejsilnější harmonickou vazbou, jakou astrologie vůbec zná - díky tomu nám tyto kontakty přinesou radost a pomoc, budou mít výborné konkrétní výsledky. A Luna dnes tyto aspekty kopíruje, klade na ně důraz a zesiluje je.
Pro absolutní stvrzení pozitivního významu současných planetárních vazeb přichází těsně po půlnoci na neděli aspekty Venuše sextil Pluto a současně Mars sextil Neptun. Vášnivost a něha, sexualita a romantika, duchovnost a její realizace ve fyzickém světě. Kolik různých rozměrů toto bude mít....