Listopad

sobota 30.11.

Dnes ráno Luna vstoupila do znamení Štíra a naše prožívání dostává punc naléhavosti a tíživosti. Mnoho věcí jde vysvětlit, o mnoha věcech jde mluvit nebo třeba i zpívat - určitě se může vyjasnit každá chmura. Všechno nás táhne ven - příroda a čerstvý vzduch budou v těchto dnech přímo čarovat s naší psychikou.

pátek 29.11.

Naše city a vztahy jsou dnes lehce nereálné. Ať už kvůli nadměrným očekáváním a následnému pocitu nenaplněnosti, nebo kvůli euforickým stavům a romantickým úletům - zkusme si držet trochu objektivní pohled, aspoň jednou nohou na zemi... I když lítání si v oblacích má něco do sebe :-)

čtvrtek 28.11.

Ráno a dopoledne se uzavírá neobvyklé množství přesných pozitivních vazeb - Merkur sextil Venuše, Merkur trigon Jupiter mluví o výborných verbálních i mentálních schopnostech, inspiraci při zacházení se slovy, možnosti domluvit cokoliv dlouhodobě neschůdného či dokonce vymámit z jalové krávy tele :-) Přidává se k tomu Luna ve znamení Vah v sextilu na Slunce ve Střelci se společenskými náladami, dobrou vůlí a velkorysostí.
Připojuje se Venuše v opozici na Jupiter, která může zveličovat naše přání a potřeby, dělat nás nespokojenými s tím, co jsme dosáhli. A později odpoledne Luna kříží dráhu Pluta a Urana s tendencí vybuchovat a tlačit na pilu - zkusme brát věci s nadhledem, s humorem a sami sebe ne tak vážně. Zítra se dnešním náladám zasmějeme.

středa 27.11.

Zejména dopoledne panují příjemné, činorodé, pohodové energie. Po poledni přichází možnost ukvapených reakcí na dobře myšlené podněty a s nimi riziko zbytečných nedorozumění. V těchto dnech nevíme, co vlastně chceme - a následná nespokojenost je úměrná nepochopení sebe samých. Hrejme si. Uvolní se zcela jiné nálady a pocity, podpoříme radost.

úterý 26.11.

Máme před sebou několik dní s dobrou náladou, smyslem pro humor, laskavým a milým vyladěním - a dnešek je jejich úvod. Schopnost chápat jeden druhého - a zejména ochota k tomu - nejsou až tak časté. Můžeme současnou vlnu využít k dotažení nejrůznějších záležitostí, k rozhovorům o ožehavých tématech i k radosti a zábavě. Tak ať se vám líbí :-)

pondělí 25.11.

Jeden z těch dní, kdy se příliš nevyplatí spoléhat na své pocity a emoce. Mohou nás vést k idealismu, snění, touhám a nadějím . Je pěkné, že nám je ukážou a my se tak o nich dozvíme  - ale doufat v jejich naplnění není to, co by nám pomáhalo.
Při dnešním spojení Merkura se Saturnem ve znamení Štíra můžeme naopak skvěle využít své racionální uvažování. Důkladně si promyslet, co vlastně chceme, odhalit skryté souvislosti, naplánovat další kroky - k tomu je dnešní den jako stvořený.

neděle 24.11.

Zejména dopoledne můžeme být mrzutí a podráždění, pokud se naše hrdost a sebedůvěra ocitnou v ohrožení. S úspěchem lze z každé případné nepříjemnosti vybruslit za použití nadhledu a citlivého zacházení s dobrou náladou. Bojovnost můžeme odložit, drápky zatáhnout, v podstatě nás čeká prima den :-)

sobota 23.11.

Den plný světla, nápadů, energie, změn. Den, který přeje technickým stránkám našeho fungování. Den originální, jiskřivý. Naše radost má snahu trvat, naše práce nás baví, naše zábava je k užitku. Užívejme si, ne vždy se den vyladí takto pozitivně.

pátek 22.11.

Před pátou hodinou ráno přechází Slunce do znamení Střelce a mění tak dlouhodobou náladu od vyčkávající, přijímající a zpracovávající o trochu víc směrem k akčnosti, rozhodnosti a pohybu. Střelec má blízko k velkorysosti a přímočarosti, má v sobě hrdost i přirozenou autoritu a se Sluncem v tomto znamení budeme k těmto charakteristikám blíže i my. Patří k němu také ukvapenost a povrchnost - i k nim nás to příští měsíc může táhnout.

čtvrtek 21.11.

Po náročném, vypjatém ránu přichází úleva v podobě velmi dobrých intelektuálních schopností. Dnes si můžeme vyjasnit vše, co se dlouhodobě vzpíralo pochopení. Máme dar vidět souvislostem pod pokličku a chápat každý guláš, který se kolem vaří. Nechtějme od sebe akce, v současném období jsme naladění na vyčkávání a zpracovávání okolních energií.
K dnešnímu dni patří příjemná, společenská a rychlá noc.

středa 20.11.

Před jednou hodinou odpolední se Luna přemisťuje do svého znamení Raka. Posiluje své působení z hlediska důrazu na domov, rodinu, pocity, prožívání. Jsme pečující, uvědomujeme si více své bezprostřední okolí, jsme otevření potřebám druhých lidí. Naše citlivost a vnímavost kulminuje odpoledne kolem půl páté, kdy se uzavírá silný podporující aspekt mezi Lunou a Neptunem v Rybách. Mimosmyslové informační kanálky jsou pročišťovány a vedou zprávy krásně, čistě a křišťálově - málokdy je schopnost používat intuici takto silná.

úterý 19.11.

Den plný chutí - chuti pomáhat si, chuti něco dokázat, chuti pracovat, chuti si hrát, chuti na adrenalinové záležitosti, chuti sportovat, chuti předvést to nejlepší, čeho jsme schopní. Zároveň den plný možnosti to všechno dokázat a ještě překonat svá očekávání.
Pokud odpoledne překonáme pokušení mluvit rychleji a více, než je vhodné, vypadá to na super den
:-)

pondělí 18.11.

Před druhou hodinou ranní Luna vklouzla do znamení Blíženců a nastolila atmosféru zvídavosti, komunikace, nápadů, pohybu, změn, neklidu, netrpělivosti a výměny informací. Ráno je o nepozornosti a chybách z roztěkanosti, o nejrůznějších nedorozuměních - pozor cestou do školy a do práce. Později odpoledne a navečer je naopak velmi vhodný čas pro nákup a zprovoznění technických přístrojů, mobilních telefonů a komunikačních udělátek.
Pokud potřebujete domluvit složité záležitosti, použít neobvyklé řešení - nepropásněte odpolední hodiny.

neděle 17.11.

Odpoledne před čtvrtou hodinou nastává úplněk a jeho podivné nálady jsou cítit již od včerejška. Vyzdvihuje téma jistot a bezpečí, financí, příjemných stránek života - můžeme se cíti ohrožení a nejistí Můžeme v sebeobraně jednat dříve, než si stihneme uvědomit, že nás vlastně nic neohrožuje a domnělá sebeobrana je sama útokem.
Ranní počasí k tomu právě neláká, ale pobyt a pohyb venku na čerstvém vzduchu vyléčí kdejakou mrzutost.

sobota 16.11.

Činnosti dnešního dne jsou pečlivé, titěrné, přesné a můžeme díky nim vykonat spoustu práce. Pohodová citová vyladěnost dnes funguje jen kolem poledne, později odpoledne a zejména večer se mohou objevit smutky a pocity samoty.
Den, který zve ven do přírody - na výlety, procházky, sportovní aktivity, cokoli přenesete ven, daří se lépe. Zkusme tedy "externalizovat" i úsměv... :-)

pátek 15.11.

Naše radost s námi nekamarádí. Venuše dnes prochází podivným společenstvím pánů Urana a Pluta a její dobrá nálada je ta tam - a ta naše s ní. Částečně se situace vylepšuje po čtvrt na čtyři odpoledne, kdy Luna přechází ze znamení Berana do Býka - ale dnešek ani tak nelze považovat za výkvět úspěšných dní. Pomáhá příroda, zvířata, pohyb venku.

čtvrtek 14.11.

Zasněný den s podivnými náladami nejasností, tušení a dohadů. Sny, u kterých si nejsme jistí, zda nejsou realitou, a neuchopitelná realita. Naše touhy a vize se zdají daleko a nedosažitelné, a v příští chvíli je máme na dosah ruky.
Z takovýchto zmatků nám pomůže pohyb - běh nebo aspoň rychlá chůze, kolečkové brusle případně kolo jsou tyto dny lepší než auto. Ale nejlepší je tanec - je jedno, jestli balet nebo rokenrol, hýbejme se, vlňme se a svět bude veselejší.

středa 13.11.

Ve vzduchu je ještě silně cítit vazba Slunce a Jupitera, převládá noblesa a charisma, chuť si porozumět a pomoci si navzájem.
S pokračujícím večerem však přichází téma dívčích válek - revolta žen proti mužům, žen mezi sebou, žen proti jiným ženám a žen proti celému světu. Dámy, ženy a dívky - klid, zítra se tomu jen zasmějeme. Pokud ale dnes večer dáme průchod vzbouřeným emocím, poneseme si následky s hořkou příchutí déle, než je milo. Proto je lépe použít své ženské zbraně s rozvahou - a s láskou! :-)

úterý 12.11.

Máme před sebou opravdu velmi výjimečný den, kdy se schází Slunce, Luna a Jupiter v mimořádně přesném uzavřeném trigonu. Nejpřesnější vazby nastávají kolem třetí hodiny odpoledne.
Dnešek přináší optimismus, laskavost, dobromyslnost, velkorysost, touhu po dobrodružství a navrch královské vlastnosti. Přináší jiskru do oka, šarm do každého pohybu, nadhled do každé situace. Věci započaté v tomto dni mají ochranu shůry - můžeme se směle vydat na jakoukoli cestu a víme, že máme dobrý vítr do plachet. Stačí jen udělat ten první krok!

pondělí 11.11.

Brzy ráno Luna přechází do znamení Ryb a doplňuje výjimečnou obsazenost vodních znamení. Pokračují vlivy, které vyzvedávají vnímání, cítění, tušení, intuici, laskavost, dobrosrdečnost, ochotu pomáhat jeden druhému. Aktivita nevládne, převládá přijímání a očekávání. Přicházejí zprávy, které jsme dopředu tušili a vytváříme si další vývoj podle svého vnitřního naladění. Dejme si na něm tedy záležet, ať je naše budoucnost krásná.

neděle 10.11.

Na pozadí dlouhodobého tlaku daného zkřížením Urana a Pluta se odehrávají velmi jemné a souladné vazby. Po odeznění ranního kvadrátu mezi Sluncem a Lunou je cítit silný vliv stacionárního Merkura ve Štíru v sextilu na Neptun do Ryb, Slunce se pomalu blíží do trigonu na Jupiter - to vše ve vodních znameních. Intuitivní, vizionářské konstelace. Čas pro meditace, práci s podvědomím, informace z velmi hlubokých zdrojů. To je přesně směr, kam nás divoké okolnosti současného hmotného světa vedou.

sobota 9.11.

Den vzbouřených emocí, zejména odpoledne je v tomto směru úrodné. Podivná setkání, nenaplněná očekávání. A k tomu schopnost zacházet s technikou intuitivně a velmi zručně (spolu s tím jde vhodný čas pro nákup nových technologických vychytávek) a navíc pracovitost, výkonnost, houževnatost - den jako stvořený pro dobývání vrcholů v jakémkoli smyslu.

pátek 8.11.

Dnes se uzavírá souladné spojení mezi Venuší, Merkurem a Neptunem. Jemná, citlivá, vnímavá a romantická záležitost, výborná na veškerý kontakt s uměním, něžností, obětavostí a éterickými energiemi. Den pro kontakt s přírodou ve všech podobách. Den pro kontakt se spiritualitou.

čtvrtek 7.11.

Luna přešla do Kozoroha, potkává se tu s Venuší a Plutem, podporujíc ženský prostor poněkud odtažitým a uzavřeným způsobem. Téměř všechny planety jsou dnes a zítra v ženských znameních - jsme nastavení na vyčkávání, přijímání toho, co přichází, a nemáme chuť začínat nové projekty.
Mezi jednou a třetí hodinou odpolední panují podrážděné nálady. Nedovolme zlosti cloumat naším majestátem - zbytečně by nás to potom mrzelo. Stacionární Jupiter v Raku má co dělat sám se sebou, takže na pomoc zvnějšku asi příliš spoléhat nemůžeme.

středa 6.11.

Dnešní spojení Slunce a Saturna ve znamení Štíra nás vede do hloubek, minulosti, ke kořenům a zdrojům. Potřebujeme jim porozumět, najít všechno to, čemu jsme se v minulosti vyhnuli, a popracovat s tím. Nebraňme se melancholii, přijměme smutky, vnímejme své bloky. Když je přijmeme, oceníme a překonáme, uvolní nám spoustu místa pro nový život. A bude jen na nás, co si do uvolněného prostoru vpustíme.

úterý 5.11.

V deset hodin dopoledne Venuše přechází do znamení Kozoroha. Naše radost ze života, touha po kráse, lásce a harmonii ubírá plynu pod plamenem a začíná fungovat na úsporný režim. Je skromnější, plašší, méně okázalá a vydrží nám mnohem déle. Vztahy započaté s Venuší v Kozorohu jsou možná méně vášnivé, ale zato mají tendenci zrát jako víno. Tak ať máme dobrý ročník :-)

pondělí 4.11.

Tyto dny příliš nepřejí zbrusu novým nápadům, a dnešek v tom není výjimkou. Navíc od rána běží Luna bez aspektů zádumčivým znamením Štíra bez uzavírání nových aspektů - takže když už nás něco nového napadne, asi z toho kloudný výsledek nebude. Než abychom plýtvali silami na realizaci vzdušných zámků, je lepší využít výhody těchto dnů. Ty trvají v podobě podpory pro čištění a detoxikaci všeho druhu - tělem počínaje a myslí (ne)konče.

Krásné zážitky přeji.

neděle 3.11.

Dnes v půl třetí odpoledne nastává zatmění slunce. Ačkoliv v našem prostředí není viditelné, pnutí s ním spojené cítíme spolehlivě již několik dní. V našem fyzickém světě se dějí podivnosti, úrazy a jiné naschvály. I v přírodě se mohou odehrávat jevy, pomocí kterých se uvolňuje nahromaděné napětí.
Pro nás je ale důležité, že v těchto dnech jsou výjimečně silné podmínky pro hluboký ponor do vnitřního světa, pro jakoukoli duchovní činnost, pro práci s energií v nejrůznějších podobách. Meditace, očista těla i mysli, hledání a nacházení odpovědí - to jsou dary připravené pro nás v tomto čase.

sobota 2.11.

Kombinace protichůdných energií těchto dní je náročná. Extrémní tlak, kterému jsme vystaveni díky vlivům z okolního světa, dnes a zítra ještě narůstá působením zítřejšího novoluní, doprovázeného zatměním Slunce.
Současně se planety uspořádaly do neobvykle souladné formace, která má ale potenciál působit spíš ve vnitřním světě. Výsledkem může být pochopení souvislostí a následné nalezení východiska. Jen pozor na nedomyšlené, lehkovážné či zkratkovité řešení.

pátek 1.11.

Dušičkovou atmosféru podporuje dnešní silná vazba mezi Marsem v Panně, Plutem v Kozorohu a Sluncem, Merkurem, Saturnem a Lunárním uzlem ve Štíru - vedou nás společně k ponoření se do hloubek, vzpomínek, tíživých myšlenek. Nabízejí ale možnost hluboké práce s energií, vyčištění restů z minulosti, a to na všech úrovních - pracovně, vztahově, duchovně i jinak.
Dnes se také uzavírá čtvrtý z celkově sedmi přesných kvadrátů mezi Uranem a Plutem. Tlačí z nás šťávu, teď to může docela bolet - ale lisuje se budoucí víno. Tak ať výsledek stojí za to!