Leden

středa 31.1.

Poslední lednový den a první letošní zatmění. Jedná se o zatmění lunární, to znamená, že stín naší Země vrhaný Sluncem částečně zakrývá Lunu, tedy že Země je mezi Sluncem a Lunou, neboli koná se za úplňku. Naproti tomu zatmění solární nastává za novoluní tak, že Luna zakryje výhled ze Země na Slunce. Jedno takové nás potká za dva týdny, ve čtvrtek 15. února. Omlouvám se těm, kdo tohle znají a souvislosti mají v malíčku, ale někteří si třeba rádi ujasní nebo oživí informace :-) Tohle zatmění se koná s Lunou ve Lvu, na dvanáctém stupni. Znamená to, že bychom měli být opatrnější na všechno, co souvisí se srdcem a oběhovým systémem, s hrudní páteří, s mandlemi a oblastí krku - ale také s vůlí a jejím přeháněním. Zatmění u nás není viditelné, týká se Spojených států; po úplném zatmění Slunce v loňském létě jde o druhý takto významný úkaz v severní Americe. Kulminuje ve 14 hodin a 27 minut a o dvanáct minut později Merkur vstupuje do znamení Vodnáře - uzavřenost a opatrnost v komunikaci střídá otevřená přátelskost, kreativita, originalita a neuznávání pravidel. Krátce po sedmnácté hodině se Venuše dostává do paralely s Jupiterem, radost a láska a pohoda nahrazují zatměňové napětí.

úterý 30.1.

Předúplňkový a tentokrát navíc předzatměňový den... Luna v Raku chytá opozicí Pluta a kvadrátem Urana, Venuše prošla opozicí k Lunárnímu uzlu. Něco málo zlobení se, něco málo nespokojenosti, něco málo zklamání. Pomocí nám jsou časně ranní trigon Luny k Jupiteru a díky němu férovost a cit pro druhé lidi; potom i večerní paralela Luny s Venuší a jí nesená láska, ženskost a krása. Také večerní přechod Luny do Lva (19.53) je příjemná, hravá a eroticky podbarvená záležitost - nebýt jen toho nadcházejícího úplňku se zatměním. Nespěchat, netlačit, nehádat se, počkejme s tím až na čtvrtek. A buďme pozorní a soustředění...

pondělí 29.1.

Víkend byl ve znamení Luny v Blížencích, ale zejména sobota s trigonem mezi Lunou a Sluncem s Venuší ve Vodnáři byla příjemná. V noci ze soboty na neděli to jiskřilo, ve vzduchu visely střety a hádky a podrážděnost vyvolané kvadrátem Merkura k Uranu.
Pondělí ovlivňuje Luna v Raku, klidnější, stabilnější, domácká, trochu uzavřená, ale lebedící si zachumlaná v teple a s hrnkem něčeho dobrého... Noční opozice k Saturnu spolu s nadcházející opozicí Venuše k Uzlu může nahrávat jemným splínům, vzpomínání na dávné lásky, nostalgickým zasněním se. Nechme to být, žijeme teď a dopředu.
Měli bychom být ostražitější na ohlašující se vliv středečního zatmění Luny. Nastává na dvanáctém stupni Lva, v místě složitém pro hrudní páteř a trochu i pro srdce, ovlivňuje oběhový systém a také oblast krku a mandlí.

pátek 26.1.

V půl druhé ráno nastává paralela Merkura s Venuší, prvek sympatický, pozitivní, laskavý, umělecký a vůbec lahodný. Jenže tou dobou to ocení jenom flamendři a ti, co slouží noční - většina nás ostatních ve střední Evropě z toho maximálně bude mít mírně sjeté sny... Ba ne, trochu vám lžu, tak to raději napravím - tahle energie mohla být cítit už ve čtvrtek a páteční vstávání jde díky tomu zvesela; nastavená dobrá nálada nás doprovází minimálně po celé dopoledne.
Pár minut před druhou odpolední se Mars přehoupává do Střelce. Nerada bych byla osočena z toho, že nemám tohle znamení ráda - jen je v něm mentální energie natolik silná, že je až nebezpečná. A Mars ve Střelci je neřízená střela, jedinec přemýšlí až poté, co přišel, viděl a vyrobil paseku... K tomu přidejme Lunu, která po půl sedmé večer v stupuje do Blíženců a krátce před sedmou s Marsem uzavře opozici. Pusu držet na zámku; jedinci obdaření nevycválanou hubou by měli být deportováni někam mimo civilizaci, minimálně než se v sobotu sečtou hlasy a v pondělí vyjdou všechny komentáře...

čtvrtek 25.1.

Nejdůležitějším a zároveň nejlepším dnešním aspektem je sextil Merkura s Jupiterem, mezi Kozorohem a Štírem. Prvek pro nápady, pro cesty, pro povídání. Pro vysvětlení a pochopení i pro uvolněnost, legraci a zábavu. A co víc, praktický Kozoroh, dokáže z nápadů vytáhnout to podstatné a zrealizovat to nejlepším možným způsobem.

středa 24.1.

Časně ráno Luna na Uranu a večer Merkur na Plutu - divočina pro duši i pro mysl. V noci na čtvrtek kvadrát Luny a Slunce taky moc nepotěší, snad jen oko romantika pějícího cosi o jejích hlukokých očích ve svitu půlměsíce. Alespoň že se jemně uklidňuje situace, když ve čtvrt na tři odpoledne Luna vstupuje do žírného Býka, a ještě více pozdě večer trigonem Luny k Saturnu. Co s tím? Nedělat z ničeho vědu - bylo líp, ale taky mnohem, mnohem hůř...

úterý 23.1.

Na zítřejší večer je připravená konjunkce Merkura s Plutem - kdo má tendenci k nátlaku na druhé lidi, měl by si dnes a zítra dávat super pozor, neboť astrologické manipulativní rohlíčky jsou obzvláště vypečené... Směrem k významnému tichu, náznakům, naléhání, výčitkám, vydírání a jiným komunikačním nešvarům. A dnes se Luna v Beranu blíží do konjunkce s Uranem a dostává se k oběma zmíněným planetám do kvadrátu, rozehrává konstelaci směrem citově podbarveným. No fuj... Pozor v řeči, pozor v pohybu, pozor na cestách.

pondělí 22.1.

Víkend byl příjemný. V sobotu ve čtyři hodiny ráno vstoupilo Slunce do Vodnáře a spojilo své síly s Venuší, která je tam už pár dní zabydlená. Vodnáři určitě tuhle změnu zaznamenali a spolu s nimi v tom nejlepším i Berani, Blíženci, Váhy a Střelci. Navíc Luna z Ryb vykrývala sextilem předimenzovaného Kozoroha a vedla nás směrem jemným, sentimentálním a emocionálním.

Pondělní ráno je lehce zmatené. Luna mezi pátou a osmou hodinou přechází přes hvězdu Scheat a může začátek týdne ovlivnit chaotičností, ale také notnou dávkou smůly a nejrůznějších podvůdků. V půl osmé vstupuje do Berana a narůstá rychlost, energie a chuť něco podniknout. Sextil ke Slunci (za pět minut dvanáct, doslova) a k Venuši (půl sedmé večer) je příjemný, laskavý, čas mezi nimi v sobě nese vkus, eleganci a ženskou energii v té nejlepší podobě. Jen kvadrát k Saturnu kolem třetí odpoledne je mrzoutský, zpomalující a ospalý prvek. Jednoduše řečeno, když budeme trošku opatrní (zejména ráno), máme před sebou prima start nového týdne.

pátek 19.1.

Víkend začíná a planety se tváří, jako kdyby se neuměly rozhodnout, jakou atmosférou ho pro nás zahrnou. Po kvadrátu Luny k Jupiteru, neškodném, možná trochu přeaktivním vzhledem k tomu, že se konal v jednu ráno, přichází příjemný, přátelský a akční sextil Luny s Uranem. Rychlost, svoboda, odvaha, tady asi pochopíme, co mají na svém jednání oni jedinci, kterým se říká "frikulíni" (kdybyste náhodou nevěděli, co to znamená - free, cool, in). Jenže právě současně působící a jaksi překrývající (poněvadž o dvě hodiny později se uzavírající) aspekt v podobě kvadrátu Luny k Marsu může ukázat, jak snadno lze tuhle honbu za obdivem přepísknout. Pozor na úrazy, pozor na úrazy, pozor na úrazy. Ale je to marný, je to marný, je to... ;-)
Lunární činění doplňují poloviční vzdálenosti - Merkur mezi Saturnem a Plutem říká, že kdo mluvit nemusí, ten ať raději nemluví. Tvrdohlavá umanutost se to jmenuje. Neptun mezi Sluncem a Venuší na straně jedné a Uranem na straně druhé - moc něco chceme a vždycky se to zvrtne, touha po zábavě a dobrodružství fakt klouže. Na silnici tohle platí doslova. Pro umění, lásku a zábavu je to naopak velmi příjemný prvek. A Pluto mezi Marsem a Neptunem je silný na fyzickou lásku i na mimořádné duchovní vlivy - ještě že si můžeme vybrat ;-)
Tak si užijme poslední kozoroží den, zítra ve čtyři ráno Slunce vstupuje do Vodnáře.

čtvrtek 18.1.

Ve dvě hodiny a čtyřicet tři minut Venuše vstoupila do Vodnáře. Odplouvá uzavřenost, strohá a chladná krása, kterou nese Venuše v Kozorohu, a kterou se právem pyšní dámy s touto konstelací v horoskopu. S ohledem na Venuši a krásu totiž Kozoroh konzervuje, zajišťuje nestárnoucí půvab. Vodnář je proti tomu méně výrazný co do exteriéru (hle, stavařina jako původní profese se hlásí o slovo - má ho mít! ;-) ), ale zato mnohem pohyblivější, otevřenější, vstřícnější a veselejší z hlediska vztahu ke druhým lidem. Takže bude živo a kamarádsko, můžeme se pro příští týdny těšit; konkrétně do desátého února, kdy Venuše nastupuje do Ryb.
Dnešek je ovlivněn ještě Lunou v opozici na Uzel v půl čtvrté odpoledne, mohou padnout některé schůzky nebo se vyvíjet jiným než plánovaným směrem. Nicméně předcházející paralela Luny k Jupiteru rozsvítí den a pohladí duši. Sice nakrátko, ale i to se počítá. Trochu složitější jsou poloviční vzdálenosti. Pluto mezi Sluncem a Merkurem komplikuje pohyb fyzický i myšlenkový, čekejme posun kupředu až po překonání mnohých překážek. Neptun mezi Venuší a Uranem je eroticky podbarvený prvek (když musíš, tak musíš, ale nezapomeň na respekt k tomu druhému), ale taky může trochu promlouvat o podivnostech a klouzání zejména tam, kde jsme nastavili vyšší rychlost. Tohle platí pro silnice i pro partnerské vztahy.

středa 17.1.

Noční novoluní někomu mohlo způsobit nespavost a u jiného únavu jako hrom. Záleží na okolnostech a naturelu každého z nás. Pravda je, že když na novoluní vytváří kvadrát Uran, dokáže to rozběhat a rozvířit mnohem víc, než jen sny. A volný sextil od Marse, který ono novoluní také pobírá, moc neuklidní - jen dodá více energie. Svorně si s jeho odchodem trošku vydechneme. Náročně tuto konstelaci vnímají zejména Berani, Raci a Váhy, zatímco pro Ryby, Býky, Panny a Štíry může být pomocí a zdrojem dobré nálady. Kozorozi si novoluní vychutnali neobyčejně silně, ale zejména u tohoto znamení záleží na tom, jak jeho zrozenci zvládají své lekce. Liknavci cítí bič a ti, co mají splněno, sbírají plody.
V půl osmé ráno se Luna dostává do konjunkce s Venuší - hravost, ženskost, vkus a půvab rozzáří ráno. V půl desáté dopoledne Luna vstupuje do Vodnáře, je čas vyvětrat zatuchlé kouty.

úterý 16.1.

Venuše i Luna se snoubí s Plutem (Venuše v noci paralelou a Luna v poledne konjunkcí), ženská energie je díky tomu strohá, houževnatá a nezdolná. Ženy si nenechají líbit nic, co by samy nechtěly; ale zároveň jestliže něco chtějí, pak má protistrana smůlu. S Plutem se ale potkává i Jupiter. Sextilem hned po páté ráno. A to je jiná káva - optimistický a velkorysý, ale především mimořádně duchovní prvek, který posouvá význam celého dne směrem pozitivním. Platí ale, že kde není odpracováno, může se objevit značný tlak. Jsme vedeni ke splnění všech požadavků, o nichž v hloubi víme, ale zavíráme před nimi oči s tím, že ono to ještě chvilku počká... A jakkoli to tak může vypadat, nemám na mysli požadavky od zaměstnavatele.
Příjemným prvkem jsou i sextily Luny k Jupiteru a Marsu, povzbudí, rozjaří a potěší. Jenže jakmile se v půl desáté večer onen sextil Luna Mars uzavře, přichází jako mávnutím kouzelného proutku v rukách škodolibé kmotřičky víly změna. Kvadrát Luny k Uranu kolem třičtvrtě na jedenáct dává konfliktnost a podrážděnost a novoluní, které se uzavírá ve středu ve čtvrt na čtyři ráno, je podivnou třešničkou na dortu.
Tohle novoluní je poměrně důležité. Jednak přichází před sérií zatmění (lunární 31. ledna, sluneční 15. února), ale především se současnou obsazeností Kozoroha může mnohým zrozencům tohoto znamení dát uzavření nějakého cyklu a následný nový start. Jde o to, že Pluto už od roku 2008 a nyní od konce roku i Saturn nutí k zamyšlení, dokončení, změnám a upřímnosti samých k sobě všechny, kdo mají v Kozorohu některé prvky svého horoskopu. Nemusí to být vždy snadné, ale vynaložená námaha přináší zásadní posuny v životě. Tak nám všem přeji šťastné začátky a dobré konce.

pondělí 15.1.

Jestli taky máte pocit, že to byl po čertech divný víkend, dám vám za pravdu. V pátek Luna vklouzla do Střelce a spustila divočinu splašenou, neklidnou a urvanou ze řetězu. V sobotu třináctého si přišli na své nejen pověrčiví jedinci, ale i ti, kdo znají nebo vnímají aspekty - Merkur v ranní konjunkci se Saturnem byl uzavřený, opatrný na slovo, někdy protivný a mrzoutský, někdy přepečlivý co do vyjadřování, ale veselosti bychom v něm našli pramálo. Aspekty pokračovaly sobotně-večerní kvadraturou Venuše s Uranem, prvkem vášnivým a eroticky podbarveným, ale také výbušným a agresivním. No a nedělní večerní kvadrát Slunce s Uranem jen přiléval oleje do ohně. Po podobném víkendu se nám asi úplně stýskat nebude... Pondělí už se nese v energii Luny v Kozorohu. Určitě jde o částečné uklidnění splašené atmosféry. Na druhou stranu máme v těchto dvou dnech šest planet v jednom znamení - Slunce, Luna, Merkur, Venuše, Saturn a Pluto jsou naskládaní v Kozorohu jako sardinky v malé krabičce. Všechny ukazují jedním směrem a všechny se na sebe tlačí, sotva popadajíc dech. Přetížená vlna složitosti, práce, překážek, zodpovědnosti, odstupu, chladu, samoty a tvrdé reality. Cítit je novoluní, které nastává ve středu ve čtvrt na čtyři ráno a které může dát zabrat jak v pracovní, tak v osobní nebo zdravotní rovině. Heslo dne? Nepřehánět, šetřit síly a pro lepší nadhled s sebou nosit aspoň stoličku, když to nejde jinak :-)

čtvrtek 11.1.

Luna dnes opakuje a posiluje konstelaci z pondělka - prochází přes Mars a Jupiter a vytváří sextily postupně na Pluta, Slunce a Venuši. Radost je přítomná, energie na rozdávání, pocity na vrcholu stupnice pozitivity. Složitější je to s racionální, myšlenkovou a komunikační stránkou. Nejen že se těsně po půlnoci Merkur dostal do antiparalely s Uranem a nemuselo se díky tomu úplně dobře spát - myšlenky rozběhané a stres se rodí sám ze sebe. Pár minut po šesté ranní Merkur navíc vstoupil do Kozoroha a spolu s tímto prvkem přichází zvážnění, zklidnění a uzavření se, nemluvnost a rozvaha, s jakou volíme slova. Střelec je pro Merkura zvláštní prostředí, narůstá v něm intelekt, ale chová se trochu jako neřízená střela. Naproti tomu Merkur v Kozorohu působí trochu bručounsky, v něčem až (s velkou nadsázkou myšleno) "retardovaně" - tedy doslova zpomaleně, váhavě. Konečně říkáme slova, která říkat chceme, a ne ta, která z nás vystřelují nekontrolovaně a někdy tak trochu na efekt.

středa 10.1.

Ráno v půl sedmé se Slunce dostalo do sextilu k Marsu a proběhl tak poslední přesný aspekt současných silných konstelací. Přilil energie, síly, vitality a chuti něco dělat. Luna ve Štíru zvolna doplňuje harmonii panující na nebi. Před druhou ranní se dotkla sextilem Saturna a večer uzavře trigon k Neptunu. Vnímací, jemný, křehký, ale zároveň houževnatý prvek. Kdo má ve zvyku večer věnovat pár minut meditaci nebo rozjímání, neměl by dnes vynechat. Kdo má ve zvyku sednout si večer se skleničkou vína nebo koňaku, vychutná si tuhle svoji chvilku dvojnásob. Není ale nejlepší nápad chtít večer řešit konflikty. Merkur se pár minut po půlnoci dostává do antiparalely k Uranu (což je cítit určitě výrazně dřív) a razance, s jakou by se podobné spory řešily, asi není to, co bychom si představovali. Navíc se Merkur s Venuší dostali do paralely se Saturnem a společně se dotýkají vlivu hvězdy Dschubba - co chceme pro radost a lásku, je malinko nátlakové, takže si tohle téma střezme, nenuťme nikoho, ani když jsme přesvědčení, že víme líp, co by měl dělat.

úterý 9.1.

Viděli jste někdy trojkonjunkci (tedy tři planety na sobě) s přesností jedné minuty? Ano, stává se to, ale velmi, opravdu velmi zřídka. A děje se to dnes dopoledne, kolem desáté hodiny. Asi od třičtvrtě na deset do cca 10.20, a mluvíme o Venuši, Slunci a Plutu. Deklinaci mají tyto prvky rozdílnou, takže bychom je v přímém zákrytu na nebi neviděli, byly by nad sebou a malinko bokem - pokud bychom tedy připustili, že Pluto je vidět pouze dalekohledem mimořádně silným, a pokud bychom velkoryse pominuli fakt, že Slunce spolehlivě droboučkého Pluta zakryje a přesvítí. Nicméně do kolečka zvěrokruhu se promítají do jediného pidipuntíku, a to na devatenácti stupních Kozoroha. Sama o sobě by byla tahle konjunkce přítomností Pluta poněkud tvrdá a náročná, ale díky sextilu tvořenému spojenými silami Marse a Jupitera jde o velice silnou pozitivní konstelaci. Pro ty, kdo hledají restart, nový začátek, jde o skutečně mimořádně vhodnou chvíli.
Situaci trochu kazí fakt, že ona trojkonjunkce se už dostává do vlivu kvadrátu na Urana - ale zase to má ony "grády", které pomohou ony změny "odpíchnout". Situaci významně komplikuje fakt, že v 10.45 je Luna v přesné opozici k Uranu. Ty grády by bylo lepší držet pod kontrolou, protože mohou vybuchovat a hysterizovat svým vlastním životem. Pokud ale dojde k partnerskému střetu, nastává večer díky přesnému sextilu Venuše s Marsem a také díky přesunu Luny do Štíra ve 21.05 poměrně vhodná konstelace na partnerské usmiřování... ;-)

pondělí 8.1.

Tak, nebeské divadlo přichází... Tedy ono nejde až tak o podívanou, jako o pocítěnou, takže možná by bylo přesnější říci, že přichází nebeské cítidlo - ale to zase zavádí někam jinam, tak to smažme, jo? Prostě dějí se FAKT zajímavé a velké VĚCI. Po přesné konjunkci Saturna se Sluncem na slunovratové ose máme další přesné propojení několika prvků. Slunce se potkává s Venuší a Plutem na devatenáctém stupni Kozoroha a Mars s Jupiterem na devatenáctém stupni Štíra. Samozřejmě se všemi sextily mezi nimi. Tohle je velké, tohle je výjimečné, tohle je silné. Přinést to může cokoli, co souvisí se zralostí, láskou, radostí, silou, energií, dobrodružstvím, laskavostí, prací, poznáním a mnohými dalšími vlivy. Je možné otevření cesty jinam, nahlížení do skrytých míst. Je možné prožít velmi významné potkání, začátek něčeho důležitého. Je možné "jenom" zažít hodně příjemné a milé dny. Ale také je možné přemíru energie neukočírovat a obrátit ji v něčem proti sobě nebo proti druhým. Tak nám přeju, ať potenciál konstelací využijeme nejlepším možným způsobem.

sobota 6. a neděle 7.1.

Na nebi se řadí planety do velmi neobvyklé konstelace - přesná konjunkce Marse s Jupiterem bude v přesném sextilu k naprosto přesné konjunkci Slunce s Venuší a Plutem - tohle se děje opravdu výjimečně. Aspekt vrcholí v pondělí, ale cítit je už v těchto dnech, a navíc v sobotu se Luna v Panně dostala se všemi prvky do sextilů a trigonů a Slunce s Venuší přecházely přes stálici Vega. Asi bych to měla přeložit do češtiny, že...? Spousta energie, která vychází z hloubky, která nese poznání a pochopení, která nese i radost a lásku. Mužské a ženské energie spolu ladí, hladí a svádí, výsledkem je krása. láska a umělecké aktivity.
O půlnoci ze soboty na neděli jsou v trigonu Merkur s Uranem - prvek na přátelská setkání a geniální nápady. Krátce poté je přesná konjunkce Marse s Jupiterem, to je o oné výše zmiňované energii a síle. Jediné, co nás na tomhle víkendu může trápit, že skončí - v neděli v pět odpoledne spolu s kvadrátem Luny (do Vah přechází v neděli ve 13.14 hodin) k Saturnu přicházejí smutky a splíny.

pátek 5.1.

V devět hodin a dvanáct minut Luna vstupuje do Panny (potkávajíc v tu chvíli nejpozitivnější z hvězd, Regula) a pobírá přitom trigon na Urana i na Saturna. Cit pro detail, píle, skromnost a pečlivost, které jsou Panně vlastní, jsou okořeněny nejprve uranskou stopou geniality, svobodomyslností a přátelským nadhledem. Jakkoli je aspekt k Uranu přesný hned krátce po půlnoci a týká se tedy ještě pobytu Luny ve Lvu, stejně si tu jiskru ráno určitě nenechme ujít. Později dopoledne se více projeví pracovitost, trpělivost a možná až sucharství Saturna v Kozorohu, ale dá se s tímhle aspektem dokázat tolik dobrého.... Na cestu jsme dnes dostali ještě paralelu Marse s Jupiterem, která předznamenává jejich víkendovou konjunkci a nabízí nám náruč plnou energie, aktivity a síly, pracovního nadšení a chuti po životě a dobrodružství. O půlnoci na sobotu je Slunce v paralele se Saturnem, v Kozorohu, saturnské oblasti. Tedy řeknu vám, kdo by chtěl před prací nebo zodpovědností utéct, tomu to dnes dá po čertech hodně práce

čtvrtek 4.1.

Dopoledne se odehrává pod taktovkou kvadrátu Luny k Marsu a Jupiteru. Workoholici si přijdou na své, ostatním se mohou v tom tempu protáčet panenky (zejména těm, co večer užívali dobrodiní vášnivých aspektů). Kolem druhé se situace lehce zklidňuje - šéf nejspíš odchází na pracovní schůzku a své nároky si nese s sebou, nepříjemný mladší kolega nebo spolužák, co dopoledne prudili, vystříleli svůj arzenál protivností a zaměří se na konstruktivnější činnost. Nechtějme se dnes dohadovat, vysvětlovat nebo hádat. Máme přesnou paralelu Merkura s Plutem a pokud bychom chtěli sklouznout do nekonečných argumentačních soubojů, těžko najdeme lepší konstelaci. Večer je úlevou a oázou na unavené nervové synapse, trigon Luny k Merkuru pohladí a potěší. A pod vlivem těsně popůlnočního trigonu Luny a Urana můžeme před usnutím nebo ve snu dostat ten správný nápad na řešení nějakého problému.

středa 3.1.

V 8.22 vstupuje Luna do Lva - bude veselo :-) To je myšleno vážně, nakolik se o veselosti dá vážně mluvit. Luna ve Lvu je hravá, tvořivá, ráda se předvádí, má ráda umění, svádění, zábavu a společnost. Přidejme k tomu přesný sextil Venuše s Neptunem, což je prvek zasněný a romantický, ale také velmi eroticky laděný. A přidejme ještě odpolední a večerní paralelu Venuše s Uranem, ke kterým se kolem půl jedenácté večer přidává i Luna - tohle je divoké, vášnivé a nepřehlédnutelně sexuálně orientované. Dámy a pánové, dnešní večer bude co do rozvernosti stát za to. Ještě že máme ty poloviční vzdálenosti, kde nás Saturn mezi Sluncem s Venuší na straně jedné a Merkurem na straně druhé trochu drží při zemi...
(Poprvé narážím na nevýhody toho, že mne krom spousty jiných lidí občas čtou i moje děti - to se fakt nedá napsat naplno, co že ten dnešní večer může znamenat. Ale stejně je nám to jasné, že? ;-) )

úterý 2.1.

Astrologicky jeden z nejintenzivnějších dní, které vůbec pamatuji, nastává totiž hned deset přesných aspektů, o paralelách nemluvě. Před půl čtvrtou ráno nastává úplněk se Sluncem v Kozorohu a s Lunou ve svém domovském Raku, a pro obě znamení je poměrně citelný. Velmi přesně se dotýká sextilem a trigonem Neptuna v Rybách, další planety, která je dlouhodobě ve svém znamení. Můžeme od této konstelace očekávat výrazné zesílení citlivosti, intuice a duchovního rozměru celkově. Dopoledne se Luna ještě dostává do trigonu k Marsu a Jupiteru ve Štíru, což intuici opět násobí, ale také zručnost, lidskost a laskavost.
Odpoledne se ale projevují v silné míře ony složitější prvky, které dnešek doprovází. Především stacionární Uran s jeho neklidem a technickými záludnostmi. Dále přesný kvadrát Marse k Lunárnímu uzlu, pod jehož vlivem se setkání při sebemenší příležitosti mění na konfliktní a agresivní záležitost. A Luna v opozici k Plutu (14.43) a v noci i v kvadrátu k Uranu (23.46) znásobí neklid a výbušnost. Takže dnes doporučuji vědomě drženou dobrou náladu, klid a trpělivost, úsměv a nadhled. To vše v množství větším než malém.

Nový rok - 1.1.2018

Prvním aspektem nového roku je osmatřicet minut po půlnoci sextil Luny k Uranu z Blíženců do Berana. Tohle je pořádně rozehřívací aspekt, podobný trháku, jaký by jistě zvolila slavná rocková kapela na úvod svého koncertu. Můžeme od něj očekávat nadšení a pohyb, skvělou náladu a schopnost odvázat se, otevřenost a přátelskou atmosféru. Možná trochu ztřeštěnosti, ale to k oslavám nových začátků patří. Kéž nám tenhle drajv vydrží po zbytek roku!
V 9.10 vstupuje Luna do Raka a chystá se na zítřejší úplněk. Přichází na jednu stranu zklidnění, touha zalézt do peřin a následovat medvědího příkladu v zimním spánku. Na druhou stranu stacionární Uran a Mars v kvadrátu k Uzlu, předpolední opozice Luny k Saturnu a paralela Marse se Saturnem naproti Neptunu, to vše je o neklidu, podivnostech, bručení a nespokojenosti. No jasně, když nás z toho pelíšku tahají, ozveme se hlasem mocným a nezpochybnitelným.
Ještě že tak úplně neplatí, že jak na Nový rok, tak po celý rok :-)