Leden

sobota 31.1.

Dnešní noc byla velmi zajímavá nenápadným, ale velmi silným propojením pěti planet. Ve Vodnáři se spojil Merkur se Sluncem a společně stáli uprostřed mezi Plutem v Kozorohu a Venuší s Neptunem, kteří pomalu vytvářejí konjunkci v Rybách. Krásné spojení blízkých a vzdálených planet podporovalo fantazii, odrážející se nejen ve snech. Přicházelo pochopení, které vychází nikoli z racionality, ale z hloubi duše. Dokonalý čas na meditace a duchovní aktivity každého druhu. Skvělý čas pro uměleckou tvorbu. Úžasné chvíle pro procítění hluboké lásky. Vše je vydatně podporováno Lunou, která ráno po osmé hodině přechází do Raka a v průběhu dne vytváří souladné aspekty k Venuši a Neptunu.
Chtělo by se nám více takových dní a nocí, ale pak by postrádaly svou výlučnost...

pátek 30.1.

Máme za sebou silně proastrologickou a také protechnickou noc :-) Po půlnoci Luna v sextilu na Uran a o hodinu později v kvadrátu k Marsu přináší nejrůznější nápady a zároveň zběsilou chuť je ihned realizovat. Dává nám schopnost rozumět tomu, jak věci fungují - na zemi i o něco výše. Ale zároveň ukvapenost a nepromyšlenost, jak s nově nabytými informacemi zacházet. Potřebujeme alchymické váhy, abychom dobře vybalancovali akci a vyčkávání...
Dopoledne spolu s kvadrátem mezi Venuší a Saturnem nese téma smutků, pocitů samoty a nenaladěnosti. Ale odpoledne, zejména mezi půl a třičtvrtě na tři se věci lámou k dobrému. Všechno najednou dává smysl, vidíme hlubší souvislosti, umíme o nich mluvit a přesvědčit druhé lidi. Čeká nás dobrý den...

čtvrtek 29.1.

Náročnější dopoledne plné zklamání a nenaladěností si vynahrazujeme později odpoledne a večer. Luna v trigonu ke Slunci vyhladí mnohé trampoty, nabídne nová řešení a možnost domluvit se i v těch záležitostech, které stagnovaly - příjemné a nápomocné propojení světel ve vzdušných znameních tato kouzla umí. Přispívá k tomu i těsně popůlnoční sextil Luny k Uranu. Zkrátka, nevěšme hlavu, věci dostávají spád směrem k dobrému výsledku.

středa 28.1.

Dnešní noc mohla být plná očekávání s ne vždy jistým výsledkem - kvadrát Luny k Jupiteru mnohé naznačí a drží se zásady "slibem neurazíš"... Zato denní přísliby jsou docela reálné. Se sextilem Merkura ve Vodnáři ke svému vládci Uranu přicházejí mnohé nápady a neotřelé úhly pohledu. Užíváme si přímočarou a otevřenou mysl i slovo, daří se nalézt nová řešení, dějí se zajímavá potkání, den má pohyb a šťávu.
Odpoledne mezi třetí a sedmou přechází Luna přes hvězdu Algol, dámu s velmi špatnou pověstí. Můžeme se nadít nejrůznějších podivností, záludností a jiných vykutáleností. S přesunem Luny do Blíženců půl hodiny před půlnocí se umocňuje téma pohybu, mentálních aktivit a čerstvého větru.

úterý 27.1.

Až do čtyř hodin odpoledne máme pět z deseti planet (kdo by chtěl být hodně precizní a namítat, že Slunce a Luna nejsou planety, měl by samozřejmě pravdu, dovoluji si astrologické zjednodušení) v pevných znameních, navíc před šestou hodinou ranní se uzavře kvadrát mezi Sluncem ve Vodnáři a Lunou v Býku. Jednoduše to znamená, že jsme vytrvalí až přes zdravou mez, umínění, urputní a umanutí. Trváme na svých názorech, ideálech, vizích - a jsme ochotní se kvůli nim i poprat. Otázkou je, jestli nám za to skutečně stojí, možná věci zítra uvidíme z jiného úhlu pohledu...
V šestnáct hodin Venuše opouští Vodnáře a příští tři týdny plave znamením Ryb. Můžeme se těšit na umocnění něhy, laskavosti a obětavosti ve vztazích, na vzrůstající fantazii a inspiraci pro všechny umělecky aktivní jedince. Možná bude kolem příliš mnoho růžových mašliček, kytiček, sluníček, dušiček a jiných pocukrovaných slovíček. Komu budou přeslazené výrazy hodně vadit, neměl by zapomenout - vždycky se dají vrkající ústa zacpat kusem čokolády nebo polibkem (pomstychtiví či brutální zvolí kus klobásy...)  :-)

pondělí 26.1.

Venuše má před sebou poslední den a půl ve znamení Vodnáře a pomalinku se připravuje na vstup do znamení Ryb. Můžeme si ještě užívat otevřenost a odvážnou prvoplánovost ve všech záležitostech, které souvisejí s láskou, krásou, souladem, partnerstvím, radostí, mileneckými vztahy i hravou tvořivostí. V Rybách bude náš rozlet Venuše trošku brzdit, pozornost bude obracet spíše k vnitřní a duchovní kráse, jemnosti, něze, citlivosti a obětavosti. Ne, že by to byla špatná vyhlídka - ale kdo si chce užít trošku dobrodružství, neměl by zřejmě propásnout žádnou příležitost. Dnes bude navíc Luna na konci Berana podporovat ony dobrodružné aktivity sextilem k Venuši, nejpřesněji kolem půl čtvrté odpoledne. A tak nezbývá, než zvolat: Vzhůru do akce!... A protože energie podporuje více ženské planety, situace trochu připomíná dámskou volenku... :-)

neděle 25.1.

Neděle byla skutečně náročná - Luna ve znamení Berana procházela přes Uran a kvadrátem přes Pluta. V posledních měsících tuto větu píšu v různých obměnách týden co týden, a ještě nějakou dobu (pár měsíců) ji psát budu. Zakousnutí soupeři Pluto v Kozorohu a Uran v Beranu nás prověřují, nakolik si dokážeme uhlídat optimismus, nadhled a vnitřní klid i v situacích, které jsou složité a většinou mimo naši kontrolu. A pokaždé, když se do jimi obsazených stupňů dostane další planeta, stane se nedobrovolným účastníkem jejich bitky. A nám tím vzniká potíž, že se musíme vyhýbat dalším nástrahám a novým komplikacím. Nedělní večer díky vazbě Luny k Merkuru a Jupiteru přinesl klid na bojišti i v myslích, máme čas si hojit rány a sbírat síly k dalším krokům.

sobota 24.1.

Dopolední Luna v Rybách s sebou nese lehce unylou, ospalou atmosféru, ze které mezi polednem a půl čtvrtou mohou vyplynout ne právě příjemné emotivní výlevy. Prsty v tom má stálice Scheat, přes kterou Luna tou dobou přechází.
V půl třetí odpoledne se nálada docela rázně mění - Luna vstupuje do Berana a ospalost i unylost berou zasvé. Spíš se dá čekat nějaký rázný čin jako reakce na to, co se nás dotýká.
Dnes ale platí, že večer je moudřejší rána, nebo spíš odpoledne... Luna obnoví a posílí uklidňující spojení Slunce se Saturnem a my máme možnost vyhladit všechna případná nedorozumění či klopýtnutí. Tak nám přeju, ať není co žehlit, a jen si užíváme příjemný večer...

pátek 23.1.

Včera Luna přešla do Ryb a během večera a noci na dnešek provázala Neptuna a Marse, kteří se tu nacházejí, se Saturnem ve Střelci. Následně vše, co je na jedné straně hladké až kluzké, vázne a drhne. A to můžeme vztáhnout na myšlení a mentální pohyb všeho druhu i na pohyb fyzický, chůzi, běh i jízdu. Neboli uklouznout můžeme i v myšlenkách a následné zadrhnutí může být nadlouho.
Pomáhá nám ranní sextil mezi Sluncem a Saturnem, doporučující a posilující trpělivost, zodpovědnost a řád ve všech záležitostech. Polední sextil Luny k Plutu může pohladit a dodat empatii, sílu vůle a prožitků.
Hlídat je pořád ještě třeba jupiterskou opozici k Merkuru a Venuši - ačkoli není přesná, přesto láká na nejrůznější třpytky a svádí k nerozumným eskapádám... Je lepší nepřehánět :-)

středa 21.1.

Planety se drží v útvaru takzvaného jupiterského vědra a tři z nich se k Jupiteru dokonce dostaly do opozice. Merkur navíc dnes stojí v obrátce do zpětného chodu - můžeme tedy očekávat mnohé dobré úmysly nesprávně používané, velká očekávání a jemná zklamání, mírně zneužívanou velkorysost. Naše myšlenky a slova lehounce váznou, ne však proto, že bychom neměli co říci - spíš vážíme ta nejvhodnější slova a dovolujeme, ať za nás hovoří naše oči a gesta a činy.
Dopolední vazby Luny k Lunárnímu uzlu a Uranu slibují doprovodit den radostí z potkávání se, dobrými nápady, hravostí, přátelskou atmosférou a celkovou uvolněností.

úterý 20.1.

Máme tady velmi zajímavý den... Popůlnoční konjunkce Marse s Neptunem vnáší zmatek, chaos a nejasnosti, nevyznáme se nejen v tom, co nám dělají druzí, ale ani v tom, co děláme sami. Dopolední opozice Urana s Lunárním uzlem dělá divočejší příležitosti, zvláštní a ne vždy příjemná setkání a možná jsou i křížení plánů.
Především ale Slunce dopoledne ve třičtvrtě na jedenáct přechází do znamení Vodnáře, následováno o tři a čtvrt hodiny později Lunou a ve čtvrt na tři odpoledne nastává novoluní na nula stupních a osmi minutách Vodnáře. Jakkoliv je novoluní na prvních minutách nového znamení velmi neobvyklá situace, objevilo se na začátku Kozoroha, Střelce i Štíra a vrátí se i na začátku znamení Ryb, kde půjde o výjimečně exaktní prvek. Můžeme z toho usuzovat, že význam této zimy a uplynulého podzimu byl a je pro zrozence těchto znamení výjimečný. Dějí se věci zásadního charakteru, nové začátky, které mohou měnit celý život, a to dobrým i složitým způsobem. Tak nám všem přeju, ať jsou to začátky dobré, které přinesou ve výsledku mnohá požehnání.

pondělí 19.1.

V neděli v jednu hodinu po poledni Luna přešla do znamení Kozoroha a pomalu se chystá na úterní novoluní. Tenze s tím spojené nám zpestří a zvýživní svým dnešním provázáním na Urana s Plutem. Stejně jako každý týden při průchodu Luny Beranem, Rakem, Vahami či Kozorohem, přes stupně obsazené urputným plutonsko-uranským soubojem, se můžeme "těšit" na projevy netrpělivosti a vzteku, hektické situace, výlevy nejrůznější podrážděnosti a jiné lahůdky.
Odpoledne se přidává opozice mezi Venuší a Jupiterem a ukazuje nám všechno to, co bychom chtěli a nemáme, v čem spatřujeme naplnění našich tužeb a je to pro nás nedosažitelné. V lepším případě pouze přeháníme své radosti a přeceňujeme význam krásy a pohodlí. Prvek nenaplněných tužeb opakuje i přesná konjunkce Marta s Neptunem, ale pod jejím vlivem bychom mohli chtít vymýšlet ne zcela košer způsoby, jak se k předmětům svého zájmu dostat.
A jaké je tedy pro dnešek doporučení? Radujme se z toho, co máme, užívejme si krásu přítomné chvíle a lidem, co to mají jinak, nedopřejme svou pozornost ani energii.

sobota 17.1.

Pokud včerejšek připomínal pobyt na střelnici, kde návštěvníci ignorují bezpečnostní pravidla a střelmistr se nejspíš zbláznil, pak dnešek vypadá jako procházka příjemným parkem v letním počasí a v milé společnosti. Jsme přátelští, otevření a dokážeme se podělit o všechno, co se v nás odehrává, přičemž nám záleží na tom, aby se druzí vedle nás cítili skvěle. Krásné je i gradování nálad, od originálních a nespoutaných ranních nápadů přes nejrůznější setkávání plné něžné sdílnosti až po radost, lásku a naději, když Luna potkává sextilem Venuši a trigonem Jupiter. Ženám sluší ženskost a úsměv, mužům velkorysost a noblesa. Pěknou sobotu máme...

pátek 16.1.

Luna v devět ráno vstoupila do Střelce a rozhýbává naše nálady a pocity. Neschováváme si je pro sebe, naopak z nás vystřelují jako neřízené střely. Jejich počet a jedovatost zvyšují aspekty, které dnes Luna uzavírá s dalšími planetami - popůlnoční trigon Slunce je zapomenut a ke slovu se hlásí konjunkce se Saturnem a kvadráty na Mars a Neptun. Zejména odpoledne může být zajímavé, asi jako trénink na střelnici. Průběh může vypadat například tak, že se po poledni naprudíme kvůli něčímu tvrdému slovu, pak v nás nepohoda může kvasit a kolem třetí přichází výbuch, kdy budeme chtít dotyčnému (v horším případě někomu, kdo je právě po ruce) vrátit utrpěná příkoří i s úroky za deset let nazpět. A večer lítost, smutek a citlivky slzy... No řekněte, necháme se? Příjemný den přeju, bez podléhání vlivům astrálních sfér... :-)

čtvrtek 15.1.

Dnešní aspekty trochu přitvrdily. Abychom si náhodou nemysleli, že už bude na světě jenom paráda, setkává se dnes Mars v kvadrátu se Saturnem a také Pluto dosahuje stejného aspektu k Lunárnímu uzlu. První jmenovaný nám spolehlivě zajistí množství práce, ne vždy příjemné či radostné, která se bude množit pod rukama a díky které se z nás mohou stát nenaladění protivové - tedy když se dáme. S druhým lze očekávat, že dnešní schůzky mohou váznout, dostávat mnohem zásadnější a naléhavější charakter, než jsme předpokládali a chtěli. Naštěstí se dnes uzavírá i trigon mezi Uzlem a Merkurem a máme značnou šanci domluvit se i v těch případech, které zpočátku vypadaly nahnutě.
Na pozadí těchto silných aspektů dnešní lunární vazby ztrácejí na významu. Za povšimnutí ale určitě stojí příjemný a milý trigon Luny ke Slunci, který nastane hned hodinu po páteční půlnoci a bude cítit už dnes večer.

středa 14.1.

Krátce po půlnoci se Luna přesouvá do Štíra a díky tomu se naše vnímání v příštích dvou dnech velmi prohloubí. Zejména díky spojení s Marsem a Neptunem v Rybách můžeme předpokládat, že intuice bude mimořádně silná, můžeme prožívat na vlastní kůži pocity svých blízkých, můžeme být otevření druhým lidem a okamžitě zjistit, jak jim můžeme být prospěšní. Někteří z nás to mohou mít naopak, takže okamžitě pochopí, jak jim mohou být prospěšní ti druzí... Raději si tedy ověřujme, zda svou důvěru vkládáme do správných dlaní...
To nejkrásnější ale souvisí s aspekty doprovázejícími celý tento týden - tedy Venuše s Merkurem ve vazbě na Uran a Lunární uzel. Dnes je přesný Merkur sextil Uran a Venuše trigon Uzel, takže se projeví největší dávka toho přínosného, čím nás současné planetární vazby obdarovávají. Trvá originalita, nápaditost, smysl pro humor, pozitivní přístup k životu, laskavý a radostný nadhled nad starostmi, setkávání s přáteli, příležitosti k domluvě, nový pohled na staré záležitosti, možnosti pro dobré změny vykonávané s úsměvem na tváři. Juchů! :-)

úterý 13.1.

Včera Luna přeskákala přes uransko-plutonské zkřížení a vybila nám nenaladěnost opět na týden dopředu. Mars se přesunul v pondělí do Ryb, kde je naše odvaha a aktivita ztlumená spíše k vyčkávání na vývoj věcí příštích, případně odevzdání se do moci vyšších rozhodnutí.
Dnešní aspekty jsou však také ohromně zajímavé. Dopolední Luna v kvadrátu na Slunce může naznačit lehkou rozladěnost, ale její ranní sextil k Jupiteru založí dobrou náladu od prvního vysunutí nohou z postele. Astrologickou remízu jednoznačně převáží směrem ke skvělému výsledku sextil mezi Venuší a Uranem a v pozadí stojící Merkur. Uvolněnost, smysl pro humor, optimismus, pozitivní energie. Dnešek bude fajn
:-)

neděle 11.1.

Neděli nám malují společně Merkur s Venuší jako hlavní režiséři nebeského dění. Obrovsky si svou společnou hru užívají, popustili uzdu fantazii a jejich nápady neznají mezí. Připravují nám den plný dobré nálady, přátelské atmosféry, příjemných překvapení, zajímavých objevů a spousty změn. Naše myšlenky jsou nejen krásné a originální, ale také realizovatelné. Napadat nás mohou neobvyklá řešení a domluva je možná ve všech směrech. Situaci dokreslí Luna, která v jednu hodinu odpoledne vstupuje do Vah a pro dnešek poskytuje prostor pro příjemné chvíle ve dvou nebo více lidech.

sobota 10.1.

Zdá se, že konečně začíná být ve vzduchu cítit ona tak dlouho očekávaná úleva po drsných vazbách minulých dnů a týdnů. Luna dnes v noci projde trigonem k Plutu a před sedmnáctou hodinou uzavře trigon ke Slunci. Kromě příjemného vyladění se ukazují i všechny naše lepší vlastnosti. Pravda, Slunce i Luna jsou v praktických a pracovitých zemských znameních Kozoroha a Panny, takže ony dobré vlastnosti by se mohly chtít týkat nedokončených činností a nových pracovních počinů - ale! K nim promlouvá z vodnářského vesmírného prostoru nadcházející zákryt Venuše s Merkurem, a to ještě v sextilu ke svému vládci Uranu, a to je úplně jiná nebeská káva! Tohle spojení je neposedné, veselé, jiskřící vtipem, nápady a optimismem, svolávající všechny kamarády široko a daleko se slovy - pojďme se bavit! Já nevím jak vy, ale já bych byla pro je poslechnout :-)

čtvrtek 8.1.

Kdybychom se chtěli držet toho, co nám pro dnešek slibuje Luna svými aspekty, měli bychom před sebou den plný energie, se kterou bychom si tak trochu nevěděli rady. Začínalo by to postupně jako radost, nadšení a optimismus. Ale mohlo by to pokračovat tak trochu ve stylu staré české pohádky, kde kdosi obdaroval selku tím, že co ráno začne, bude dělat celý den. A selka chtěla měřit peníze, ale než začala, ještě zadělala těsto na chleba.... My bychom večer podobně jako ona zbrocení potem mohli vytahovat z pomyslné pece pětistýdvacátý bochník chleba - výsledek našich neuvážených, byť dobrých úmyslů. Raději nechtějme strhnout všechnu práci najednou, zvažme, kam chceme napřít síly, a spolehněme se na krásnou, veselou a roztančenou konjunkci Merkura s Venuší - radost, příjemné povídání, smích a zábava jsou jejím darem.

středa 7.1.

Ona slibovaná úleva je jako krásná žena - dává si se svým příchodem načas, protože velice dobře ví, že delší napjaté očekávání jen zvyšuje její atraktivitu. V současných planetárních zkříženostech - a že nás koupou ve vlastní šťávě! - oceníme každý kousek lehkosti, radosti a nadhledu. Dnes by se o ně mohla postarat Luna ve Lvu v trigonu na Uran. Uvolnění všeho dosud sevřeného, svobodné prožívání a vyjadřování pocitů, nový příliv energie. Navíc se Luna odpoledne schází v sextilu s Lunárním uzlem a my se můžeme těšit na příjemná setkání a zajímavé příležitosti.

úterý 6.1.

Tříkrálový den je ještě pod vlivem... Nikoli však toho, co vás napadá, ale drsné vazby se na nebi stále křižují - Slunce s Plutem a Uranem, Mars s Jupiterem a lehce se Saturnem, Saturn s Neptunem a dnes odpoledne i Luna s Merkurem a Venuší. Skoro to vypadá, že každý s každým... Naštěstí se vzbouřené vazby většinou už uvolňují. Pouze ty saturnské pomalu nastupují a budou od nás vyžadovat zodpovědnost, trpělivost, řád a dokončování rozpracovaných záležitostí.
Všichni jistě oceníme úlevu díky tomu, že Slunce už odešlo z tvrdého stisku Pluta s Uranem. S Lunou, která po poledni přechází do Lva, se začne objevovat i uvolněná zábava a trochu si konečně vydechneme. Vzduch se pročistil jako po bouři...

pondělí 5.1.

Divoká noc vypadá asi tak, jako vypadala ta dnešní. Pokud jste nemohli spát, skoro bych řekla, že to ještě byla ta lepší varianta. Pokud jste nemohli spát proto, že vás braly zuby nebo jste se zuřivě hádali se svým protějškem, je to jedna z těch horších. A to si umím představit i drsnější scénáře. Jak jsem psala včera, ten dnešní úplněk byl fakt vykutálený.
Nicméně po jeho vyvrcholení kolem šesté hodiny ranní přichází pomalá úleva. Pro jistotu si ještě pohlídejme čas kolem osmé ráno, kdy se úplněk s Plutem položí na osu ascendent - descendent a nám může připadat každý člověk jako úhlavní nepřítel (zejména za volantem je to "fajn" pocit, řidiči vědí...). I kolem poledne můžou emoce probublávat, tak se nenechme strhnout.
To, co nás dnes drží nad vodou, je Merkur s Venuší na začátku Vodnáře v sextilu k Saturnu. Suchý anglický smysl pro humor, trpělivě hýčkaná dobrá nálada, přátelé a nadhled. A nebo se vykašlat na dávnou známku z hudebky a zpívat si z plných plic... Krásný den přeju!

neděle 4.1.

V noci na pondělí nastává úplněk a těsně před ním Luna proplouvá divokými vazbami, kterými včera a dnes procházelo Slunce. S pravděpodobností blížící se jistotě je to jeden z nejvypečenějších úplňků široko daleko. Jeho vliv je zásadní pro Kozorohy a Raky, a cítit ho budou i Váhy a Berani. Prožít ho lze různě - můžeme se čertit, urážet, smutnit a jinak kabonit. Nebo jej využijeme pro razantní kroky, zejména tam, kde je energie dlouhodobě zablokovaná. Dá se také s úspěchem vybít ve fyzické práci, pokud si budeme hlídat hlavu a všechny končetiny před úrazy.
Po odeznění úplňkových vzbouřeností oceníme, že Venuše a po ní i Merkur se přesouvají do Vodnáře a přináší nám úlevu, nadhled, optimistické naladění a přátelskou atmosféru.

sobota 3.1.

Slunce s Plutem a Uranem dělají divy. Nedá se ale říci, že jsou vždy problémem - fungují u každého jinak v závislosti na horoskopu zrození konkrétního člověka. U někoho mohou vyvolat například pracovní starosti (bez ohledu na sváteční dny), u někoho budou zajímavě fungovat v intimní oblasti, u jiného například přes zdraví. Když je řeč o zdraví, pak s ohledem na umístění těchto planet ve znameních bychom v těchto dnech a týdnech měli být laskaví ke své hlavě, žaludku, kolenům, děloze a vaječníkům, pánové k prostatě. Na druhou stranu pro někoho může nastat výborná situace pro zákroky alternativní či klasické medicíny. Zkrátka každý jsme jiný, i když na první pohled třeba situace vypadá stejně.
Vedle toho Luna v Blížencích prochází sextilem k Jupiteru a trigonem k Marsu - energie, elán, radost a chuť do života. Minimálně kolem poledne máme šanci si je užít naplno a v tom nejlepším.

pátek 2.1.

Slunce dochází na Pluta a do kvadrátu k Uranu a slibuje nám, že se nebudeme nudit. Možná nás čeká vzrušení více, než bychom očekávali či vítali, ale máme díky tomu možnost zgruntu provětrat a "rozčísnout" neuspokojivé záležitosti, okolnosti, situace a jiné věci svého života. Tyto aspekty se uzavírají v průběhu soboty a noci na neděli, cítit jsou však nepochybně už dnes. Pokud se v těchto dnech chceme vyhnout střetům, nešťourejme do nestabilních oblastí. Pokud naopak toužíme po vyřešení a jsme připraveni na prudké doprovodné jevy, pak těžko najdeme vhodnější okamžik.
Tím spíš, že Luna po nočních pochybnostech a nereálných snech nabízí odpoledne a večer možnost nového a neotřelého prožívání, přístupu k sobě i ke druhým, a také setkávání, která pohladí duši...

čtvrtek 1.1.2015 - Nový rok

Okamžik začátku nového roku vypovídá také něco o jeho průběhu. Takže dnešní povídání se dá vztáhnout jak k novoročnímu dni, tak i k celému roku 2015. Začátek se zdá být hektický, netrpělivý, výbušný a plný práce. Ta se sice daří, ale máme tendenci nabírat si toho na sebe víc a víc a cítit se také víc a víc ve stresu. Záhy si uvědomujeme, co všechno bychom rádi dosáhli, máme spoustu krásných a dokonalých plánů... Nemůžu si ale v této souvislosti nevzpomenout na staré pořekadlo o tom, jak je cesta do pekel dlážděna dobrými úmysly.
To, co nám nesmírně pomáhá, je smysl pro humor, ochota podívat se na věci z jiného úhlu pohledu, chuť se domluvit a přátelská atmosféra. V průběhu dne mluvím o sedmé až osmé hodině ranní, v průběhu roku se jedná asi o duben. Tohle naladění je trvanlivé, navíc následující aspekt jej ještě potvrzuje. Po jedné hodině odpoledne (během července) přichází laskavost, ženskost a smyslnost, chuť dělat kolem sebe i v sobě krásno.
Věci začínají podléhat neklidu a dostávají spád dnes kolem šesté večerní. Podobné situace, samozřejmě v silnější podobě, přicházejí v rámci roku na přelomu srpna a září. Podzim i podvečer se nese v duchu pracovního vytížení, chuti něco dokázat sobě i svému okolí, ale způsob, jakým to děláme, většinou neuspokojí nikoho ze zúčastněných.
Držme si jarní (ranní) optimismus, vtip a dobrou náladu, oceníme to zanedlouho a výrazně.
Vykročme statečně do roku 2015 a ať nás doprovází štěstí, odvaha, radost, láska a přátelství na každém kroku.