Květen

čtvrtek 31.5.

Květen končí v příjemných, milých a trochu zrychlených aspektech. Natolik, že se mi podařilo dnešní konstelace přiřknout včerejšku... Přechod Luny do Kozoroha před půl dvanáctou dopoledne a následný trigon k Uranu se konají dnes - nápaditost, praktické myšlení a přátelská atmosféra jsou podbarveny zítřejším trigonem Merkura s Marsem, za kterých nám to myslí, mluví, zapaluje a hýbe se o sto šest. Dny plné švihu, jiskry, akce, radosti a pohody - těch nikdy není dost.

středa 30.5.

Napětí na nebi se vybilo, turbulence a kotrmelce proběhly, přichází zasloužená úleva a radost. Příští tři dny (zejména čtvrtek a pátek) jsou poměrně mimořádné v kumulaci pěkných aspektů. Dnes v noci se Merkur přesunul do znamení Blíženců, kde se cítí velmi dobře; posiluje se tím živost, pohyb, zvídavost, schopnost pracovat s informacemi, povídání, psaní... Krátce před půl dvanáctou se přemisťuje i Luna ze Střelce do Kozoroha a díky tomu můžeme očekávat trochu méně vřelosti, ale trochu více rozvahy a klidu.
Zítra se setkává Merkur v trigonu s Marsem - bonus pro rychlost, bystrost, nápady a intelekt. Ve stejné chvíli se dostane Venuše do trigonu s Jupiterem a den poté i s Neptunem. Takzvaný velký trigon, který tvoří Jupiter, Venuše a Neptun, je požehnáním pro lásku, radost, jemnost, umění, něhu, citlivost, velkorysost, idealismus a jiná dobra. Máme se na co těšit.

úterý 29.5.

Půl hodiny po půlnoci vstoupila Luna do Střelce a chystá se na úplněk. Ten nastává dnes v 16.19 a od včerejška nikoho nenechává na pochybách, že pohyblivá znamení (Střelec a Blíženci, kde úplněk nastává) mají vztah k psychice. Neklid, stres, shon a podrážděnost mohou v těchto dnech promlouvat měrou nemilou. Své k tomu přidává i Pluto, který se ocitl na poloviční vzdálenosti mezi Marsem a Saturnem. Práce, vůle, síla a vytrvalost jimi vnucované sluší přece jen líp silnější polovině lidstva, ženy by neměly podlehnout určité hranatosti tohoto aspektu.

pondělí 28.5.

Den by mohl být příjemný, hloubavý, objevný, vnímavý a empatický. Dejme průchod vášni (Luna i Slunce se dotýkají Pluta, Luna je navíc ve Štíru), ale nikoli žárlivosti. Využívejme sílu vůle, ale nenechme ji sklouznout do manipulativnosti. Pěkný den nám přeju!

sobota 26. a neděle 27.5.

V sobotu sice doznívají páteční příjemné aspekty, ale zároveň do hry promlouvá pocit samoty a smutku, naštvanost, uražená ješitnost a večer i podrážděnost a zloba. Není dobré vytahovat ožehavá témata - a Luna ve Štíru, kam vstupuje krátce po půl čtvrté odpoledne, to velmi dobře umí.
Neděle přináší uklidnění a příjemnou náladu, s výjimkou odpoledne zhruba mezi pátou a sedmou. Tou dobou se opět objevuje podrážděnost, zbrklost a tendence reagovat vztekle na sebemenší podnět. Tou dobou je dobré jít do lesa, sednout si na zahradu, projít se kolem vody, dívat se kolem sebe - a mlčet ;-)

pátek 25.5.

Tyto dny jsou silné, zajímavé a mohou mnohé změnit - pokud věnujeme úsilí správným věcem. Před polednem se dnes uzavírá přesný trigon mezi Jupiterem a Neptunem. Aspekt, který nese idealismus, dobrou vůli, laskavost, naději, cit pro správnost a férovost. Jen o pár hodin později přichází další silný prvek, trigon Merkura k Plutu. Napomáhá pochopení, prozření, síle vůle a mysli, proměně pohledu... Za těchto aspektů je ideální mentální a duchovní práce, činnosti, které vedou k pročištění a uspořádání situací z minulosti. Je čas vyházet kostlivce ze skříně - dokonce i fyzicky, probrat šatník, vyházet věci z půdy či sklepa, uspořádat knihovnu a podobně. Možná přitom s lítostí odložíme i to, co jsme dříve měli rádi - Venuše v opozici na Saturn, která přichází v sobotu ráno, přeje rozloučení, ukončení, splínům, ale díky tomu vytvoření prostoru pro něco nového...

čtvrtek 24.5.

Všechno nejlepší Janám, Janičkám a Honzičkám!
Máme zajímavé, silné dny - a tentokrát je to myšleno v dobrém smyslu toho slova. Dnes nad ránem se uzavřel trigon mezi Sluncem v Blížencích a Marsem ve Vodnáři, plno energie ve vzduchu. Nevím, jak jinde, u nás o sobě tahle kombinace dala vědět v podobě docela silné bouřky. Jinak mluvíme o rychlosti pohybu i myšlenek, o nápadech, svižné a zajímavé komunikaci a dalších podobných dobrodiních. Odpoledne mezi druhou a třetí bude tento aspekt znásoben díky Luně, která jej z Vah (kam vstupuje v 8.52) doplní na uzavřený trigon. Nedivila bych se, kdyby se po poledni bouřky zopakovaly, ale téměř jistě máme před sebou velmi rychlý a akční den. Cokoli je potřeba domluvit, vysvětlit, vymyslet, zorganizovat - odpoledne neváhejme a jděme do toho. Výsledek je zaručen.
Večer se dostavuje trocha smutku, zejména u těch, kdo nemohou žít své emoce naplno - Luna vytvoří t-kvadrát se Saturnem a Venuší. Pocity osamělosti, nenaplněnosti a strádání jsou pochopitelné, tak se jimi nenechme zaskočit. Romantická komedie a pár slziček u ní uroněných příjemně upustí přetékající studánku.

středa 23.5.

Dnes dopoledne nastává zajímavý útvar, tvořený Merkurem v Býku, Neptunem v Rybách, Jupiterem ve Štíru a Lunou v Panně. Všechny planety se dostaly do poměrně velmi přesných aspektů na sedmnáctém stupni svých znamení a vytváří tak spolu planetární obrazec zvaný psaníčko. Kombinuje se praktičnost a jemnost, racionalita a citlivost, dobrá vůle s vnímavostí. Možná je trochu víc důvěřivosti, možná se víc mluví, ale ve výsledku je vliv velmi příjemný.
Cítíme už také vliv trigonu Slunce s Marsem, ve vzdušných znameních Blíženců a Vodnáře zrychlí myšlení i pohyb. Energie máme dost, zacházejme s ní rozumně a bude nás čekat krásný den.

pondělí 21.5.

Nový týden, nové znamení a nové energie. Ve čtvrt na pět ráno vstoupilo Slunce do znamení Blíženců. Vzdušná znamení (krom Blíženců ještě Váhy a Vodnáři, a ti posledně jmenovaní zejména) se nadechují a rozkvétají. Panny a Ryby mírně trpí, energie Blíženců je na ně rychlá, nestabilní a nepochopitelná, narušuje jim jejich klid. Berani a Lvi si užívají svižnou jízdu. Pro všechny přišel čas na pohyb, nápady a komunikaci - jakkoli ne všechno je reálné a realizovatelné. Ale jisté je jedno, nuda nebude.
Luna, která svými proměnami ovlivňuje naše nálady, slibuje lepší odpoledne a večer, než bylo ráno. Nic tragického, jen nevychází všechno podle našich představ a máme tendenci to řešit - litovat se, stěžovat si a podobně. Mávnout nad tím rukou dneska stačí, vážně se neděje nic tak zlého.

neděle 20.5.

Jak už jsem psala vícekrát, minulý týden nám dal zabrat. Opakovaně slyším o únavě, smutku, depresích, plačtivosti, pocitu beznaděje. Doslechla jsem se o konfliktech a haváriích i zdravotních obtížích. To všechno je za proběhlých konstelací pochopitelné. Ale není to trvalý stav - s ustupujícím napětím na nebi se i rozbouřená psychika bude pomalu srovnávat.
Noc na dnešek mohla přinést složitější sny, obavy, nebo i nespavost. Luna ve Lvu ale přeje zábavě a její odpolední konjunkce s Lunárním uzlem nahrává setkání, příležitostem a náhodám. V pondělí ve čtvrt na pět ráno vstupuje Slunce do živého, zvídavého a činorodého znamení Blíženců. Přichází čas na cesty, pohyb, studium, kladení otázek a nalézání odpovědí. Aktivita by měla pomoci zahnat zbylé chmury.

sobota 19.5.

Dnešek je příslibem lepších časů. Merkur, Mars i Uran se vybouřili ve vzájemných půtkách, nám smrtelníkům pořádně pocuchali nervy, a teď si plují nebem jako beránci. Většina z nás už popadla po téhle centrifuze dech, pomalu se rozkoukáváme a zjišťujeme, jak mezitím pokročilo jaro...
Planety dnes nabízejí odškodnění za minulý víkend v podobě krásných aspektů. Tím nejmíň příjemným je opozice Luny k Plutu v půl jedenácté dopoledne, kdy je lépe vyhnout se naléhání, výčitkám a sebemenšímu vydírání. Nevěřím ale, že tenhle aspekt zvládne zkazit náladu. Všechny ostatní vlivy totiž hladí. Nejvýznamnějším prvkem tohoto dne je přechod Venuše do jí příznivého Raka. Příští čtyři týdny si budeme užívat radost ve spojení s rodinou, domovem, dětmi. A večerní přesný sextil Venuše s Uranem je prvek pro nápady, tvořivost a (nechme se inspirovat názvem aspektu) také lásku. Krásný víkend nám přeju!

pátek 18.5.

Pokud bychom chtěli hledat příznivý aspekt pro uklidnění mysli, jako první bychom si vybrali Merkur v sextilu nebo v trigonu k Saturnu. Merkur znamená myšlenky, slova, pohyb (velmi zjednodušeno, samozřejmě), a Saturn v harmonickém působení znamená zodpovědnost, řád, kázeň a klid. A přesně to se děje dnes vpodvečer - trigon Merkura se Saturnem by měl upokojit neustálý shon a stres, které zažíváme už více než týden. Možná za cenu, že budeme muset oželet některé příležitosti, které večer nabízí - ale získaný klid za to stojí.
A že si ho po tomto týdnu zasloužíme - aby se najednou sešlo tolik disharmonických vlivů najednou, to není běžné. Především Mars s Uranem v kvadrátu generujícím stresy, vztek, zvraty, nemilá překvapení, rychlost a v neposlední řadě úrazy. Ve spojení s Merkurem spolehlivě rozhodí psychiku a dá obrovskou nesoustředěnost a nepozornost do cest a pohybu. Přidalo se úterní novoluní, které pro citlivé jedince znamená vždycky zesílený nápor, a pokud jsme byli rozvibrovaní už víkendovými konstelacemi, mohlo to někoho docela slušně odpálit. Musíme připočíst i to, že novoluní už bylo na dohled od hvězdy Algol, a ta svým neblahým vlivem jen prohloubila všechno, co jsme si v sobě řešili, nebo s čím jsme se potkávali navenek. Vliv Algola ještě není úplně zažehnaný, je ze všech stálic nejvýznamnější a proto má působnost až dva dny před i po přesném momentu přechodu Slunce přes jeho polohu. To bylo včera v 10.53, dneska už nám ubývá. Zkrátka, máme za sebou jeden z nejhnusnějších týdnů v celém roce, odpočívejme...

čtvrtek 17.5.

Slunce je v přesné konjunkci s hvězdou Algol dnes dopoledne sedm minut před jedenáctou. Můžeme se dnes a v pár okolních dnech nadít vykutáleností a podivností, ale i nejrůznějších tvrdostí. Není vhodné na tyto dny plánovat něco opravdu důležitého, algolský vliv může vnést skrytá rizika.
Nebýt tohoto vlivu, měli bychom příjemný den a zejména večer. Luna se dostává do konjunkce s Venuší (tahle podívaná na večerním nebi vždycky stojí za to, snad se mraky rozpustí) a před půlnocí vstupuje do Raka, kde hned vytváří sextil k Uranu. Dámy a pánové, nevím, jaké máte plány na dnešní večer, ale pokud se hodláte věnovat něčemu jinému než lásce, mohla by to být škoda ;-)

středa 16.5.

Kdo se astrologií nějakou dobu zabývá, má vůči tomuto a zítřejšímu datu nastavenou ostražitost. V těchto dnech každoročně Slunce přechází přes Algol a dobré výsledky to sice přinést umí, ale těch horších to nosí víc...
Algol je totiž hvězda, která si své jméno buduje dlouhá tisíciletí - znali ji už starověcí arabští astrologové, neboť její název v arabštině znamená Hlava ďábla. Pokud je ale dobře ozářená, dává nesmírnou sílu, mimořádné schopnosti a možnost vyniknout.
Dnešek je navíc poslední (na mou duši na psí uši na kočičí svědomí! - zbývá už jen drobounké chvění dané přechody Luny a v sobotu paralelou Merkura - zanedbatelné) z dní, kdy působí Mars s Uranem rukou společnou a válečnickou. Dnes se totiž konečně dohonili do přesného kvadrátu. Děje se tak v devět hodin a pět minut ráno poté, co i Mars přešel do nového znamení, v tomto případě do Vodnáře. Přetlačování mezi Býkem a Vodnářem je urputné, neústupné a dlouhodobě působící, a pokud je na vině Mars a Uran, začátek je rychlý a nečekaný. A Merkur se přidává večer paralelou s Uranem. Co hladí, je v jednu odpoledne Luna v sextilu na Uzel - setkání, příležitosti, milé kontakty. Krom tohoto aspektu je dnešek z kategorie Terryho Pratchetta, trpaslíka Mášrechta a jeho oblíbeného - "a mnozí efektové". Držme slova na uzdě, vztek na oprati a nohu na brzdě...

úterý 15.5.

Včerejšek sliboval býti uklidněním mezi dvěma vlnami kotrmelcování, a nějak zřejmě usoudil, že nestojí za to se namáhat se změnou, když by byla jen na chvilku... Víkendové uransko-martické střety stály za to, ty nám chybět nebudou. Dnešek je ale významný hned ze dvou důvodů. Vezmu je popořadě. Krátce před druhou hodinou odpoledne nastává novoluní v Býku. Kdo jsou na tyto fáze citliví, pravděpodobně špatně spí. Na chebsku se chvěje zem, nedivila bych se silnějším otřesům. Ony otřesy se ale netýkají jen zemských desek, vnímáme je i uvnitř v podbě zesílené tenze, nervozity, chvění a brblání. Domnívala jsem se, že nebude tolik cítit další vliv, který se tohoto novoluní týká - jenže jsem to podcenila. Slunce s Lunou se v tuto dobu dostávají do pásma, kde vládne silnou rukou hvězda Algol. Kdo mne znáte, víte, že před touhle stálicí mám respekt největší. Je silná, tvrdá, podivná, převýkonná a na její zvládnutí je potřeba velikou vnitřní sílu a především férovost. Bez nich je schopná kazit charakter těm, v jejichž horoskopu se objeví, a komplikovat dny, ve kterých k nám promlouvá skrze kontakt s planetami. Proto ode dneška až do sobotního dopoledne přistupujme k situacím s pokorou.
Druhou dnešní astrologickou událostí je vstup Urana do znamení Býka. Po sedmi letech pobytu v Beranu (poprvé tam krátce nakoukl v květnu až srpnu 2010 a zabydlel se tam v březnu 2011) se Uran přesouvá do pevného, stabilního, zajištěného Býka. Rázem se z oné stability, pevnosti a materiálních jistot stávají otazníky. Věci vztahů a životních krás mohou být jinak - v dobrém i v horším slova smyslu. Klasikové přestávají býti klasiky, mravokárci mohou zakopnout, zkrátka můžeme se nadít mnohých překvapení a zvratů. Ale s Uranem nuda není nikdy. Rozhodně jde o dobrou zprávu pro Raky, Panny, Kozorohy a Ryby, pro Býky začíná tobogan, pro Lvy a Vodnáře období nejistoty. A štíři se mohou těšit na poměrně zásadní změny v životě.

neděle 13.5.

Avizované napětí tohoto víkendu dnes kulminuje. Hned po ránu přišla smutná zpráva o úmrtí skvělého člověka, Garyho Younga, zakladatele firmy Young Living. Na netu zpráva o teroristickém útoku v Paříži a bombových útocích na kostely v Indonésii.
Co se vlastně děje? Něco jsem psala včera, ale zkusím to jinak. Astrologie zná tři takzvané škůdce, planety, které mají "v popisu práce" komplikovat a dělat potíže. Jedním z těchto škůdců je Saturn, který vyžaduje zodpovědnost, práci, trpělivost, zralost. Brzdí, zpomaluje, omezuje, říká nám, kde se musíme zastavit a něco udělat jinak, pořádně. Ten se současných konstelací neúčastní. Další dvě jsou Mars a Uran - oba rychlí, zbrklí, vzteklí, agresivní, draví. Oba se spoustou energie a potřebou se prosadit. Oba mají vztah k úrazům a prudkostem, působí jako neřízené střely. Ve středu 16. května se dostanou do vzájemného kvadrátu, neboli kříží své síly stylem kdo z koho. Vždycky je lepší jim pár dní před přesným aspektem jít z cesty, protože jejich rychlá energie působí již před momentem jejich setkání. Je to podobné, jako se dvěma šermíři - jejich meče jdou před nimi, za jejich zády už je klid. Včera a dnes se k nim přichomýtl Merkur, který ovlivňuje naše myšlenky, slova a pohyb. A díky tomuto uskupení jsou kroky i výroky prodchnuté neuvážeností, tvrdostí a výbušností. Můžeme se nadít úrazů komunikačních i fyzických. A dnes odpoledne a večer se do tohoto hustého energetického guláše přimíchává ještě Luna a spolu s ní přecitlivělost, přeprudké reakce na cokoli, co se nás sebeméně dotkne.
Jak reagovat? Brzdit prudkost, ta je dnes nejhorším možným rádcem. Snažit se držet rozvahu, styl počítat do deseti, než nějak reaguji. A třeba si zpívat, tancovat, smát se (ne na úkor druhých...).

sobota 12.5.

Tak tu máme avizovaný nepříjemný víkend... Pozor na cestách, pozor v komunikaci, pozor při sportu a jiném pohybu. Přepínat není radno v ničem, hlídejme si prudké pohyby, protože zejména bederní páteř je ohrožená. Nedivila bych se, kdyby byl dnes zesílený provoz na zubních pohotovostech, protože ono napětí se může projevit i v oblasti zubů a čelistí. A kdo za to může? Určitě ne noční trigon Slunce a Pluta, ten naopak pohladil, dal vášeň večeru a klid spánku. Hlavním prudičem je dnešní přesný kvadrát Marse a Merkura, nastávající v 15.30, ale působící již nejméně dva-tři dny. Napětí a prudy je o to víc, že Mars je v poměrně přesném kvadrátu na Uran a společně tihle dva netrpěliví a vznětliví planetární kmotři vyvíjejí rychlo-svižno-agresivní atmosféru. A připočteme-li zítřejší přechod Luny přes Urana, máme tady jeden z nejnepříjemnějších víkendů celého roku. Buďme opatrnější a laskavější...

pátek 11.5.

Zajímavě pracovní a akční den... V jedenáct dopoledne se Luna dostává do sextilu k Marsu, ve 14.40 potom přechází do Berana. A Mars je dnes v paralele se Saturnem. Práce, sport, pohyb, výkon. Jiskra a vytrvalost, výkon a houževnatost. To by šlo, nebýt onoho přeuspěchaného a předrážděného Merkura, a hlavně toho, že mezi dvanáctou a třičtvrtě na čtyři přeplouvá Luna rizikovým pásmem nechvalně proslulého Scheatu, protivné hvězdy na konci znamení Ryb. Spěchat pomalu, hádat se beze slov, relaxovat velmi a užít si den.
Mimochodem, věřili byste, že v půl jedenácté večer uslyšíte v Chuchli u benzínové pumpy slavíka?!? A k němu vůni rozkvetlých akátů - nevěřila jsem vlastním smyslům. A tohle se děje bez ohledu na aspekty; tak se nám to taky může podařit - jenom být...

čtvrtek 10.5.

Nebýt Merkura a jeho aspektů k nebeským tvrďákům, mohli bychom mluvit o příjemných konstelacích. Luna v Rybách se dnes dotýká Neptuna a spolu vytváří sextil ke Slunci a Plutu, což je prvek na citlivost a jemnost, na práci, která vyžaduje naladění se, na tvorbu a krásu.
Jen ten Merkur nám to kazí. Dochází pomalu do konjunkce s Uranem a do kvadrátu k Marsu. Přesné budou tyto aspekty o víkendu, ale cítit jsou už ode dneška. Konflikty, zbrklost, rychlost. Úrazové to je, měli bychom být opatrní zejména na bederní páteř. Měli bychom zesílit ostražitost vzhledem ke svým krokům, činům i myšlenkám, a zejména slovům. V neděli se k Uranu a Merkuru na rozhraní Berana a Býka přidá ještě Luna a můžeme se těšit na nedobrovolné pročištění všeho, co pročištěno býti má. Chcete to česky? To tedy bude kravál... Co s tím? Vysportovat, vyběhat, pusu na zámek a úsměv na tvář.

středa 9.5.

Planety nás trošku napínají. Nic závažného, nic závadného - přesto jako bychom složitě hledali vnitřní rovnováhu, můžeme se potácet mezi očekáváním a zklamáním, mezi napětím a uvolněností, mezi hrdostí a podceňováním se... V pondělí bylo asi nejsložitěji, kvadrát Merkura k Plutu vytahoval potřebu prosadit své myšlenky a názory nehledě nalevo ani napravo. Doprovázen kvadrátem Venuše k Neptunu a s ním související touhou po čemsi zamlženém, neuchopitelném, krásném a rozplývajícím se pod rukama. Dnes v noci nastala opozice Slunce s Jupiterem, prvek přehánění, očekávání, příslibů a následných zklamání. Prvek související s egem, kdy se buď chováme až nafoukaně, nebo se cítíme jako totální zoufalci (a někdy si to onou nafoukaností hojíme...)
Merkur v antiparalele s Neptunem je nekonkrétní, vyhýbavý, trochu prolhaný a trochu neférový, a Luna, která nad ránem vstoupila do Ryb, mu zdatně sekunduje. Nejlepší by bylo, kdyby pořádně zapršelo - tyhle aspekty by se vybily a přírodě by to pomohlo. A kdybychom se dneska cítili divně ztracení, tak hurá do vody nebo na zahradu s hadicí a dělat duhy

neděle 6.5.

Luna se v Kozorohu dostala do oblasti vlivu Marse, kvadrátu na Uran a paralely Saturna a antiparalely Neptuna. Vrže to, skřípe to, drhne to, zejména v mezilidských vztazích, ale i jinde. Ranní a dopolední paralely Luny k Jupiteru a Venuši, ani odpolední sextil Slunce s Neptunem nestačí zjemňovat a uhlazovat všechny hranatosti a utrpěné šrámy. Tak trochu brzděme, i s ohledem na nastupující kvadrát Merkura k Plutu, jenž nás obšťastní zítra dopoledne. Mlčeti zlato...

sobota 5.5.

Luna pluje oblastí Kozoroha a večer se potkala se Saturnem. Strohost této kombinace je ale pro dnešek, minimálně do večera, zapomenuta. Luna totiž během dne uzavírá trigon se Sluncem a sextily k Neptunu a Jupiteru. Harmonické propojení těchto čtyř planet přináší mnohá požehnání - optimismus, srdečnost, laskavost, jemnost, obětavost, vstřícnost, důvěru, dobrou vůli a celkové mezilidské milo. Náladu může (ale nemusí!) pokazit až noční konjunkce Luny s Plutem. Jakákoli známka nátlaku, žárlivosti či výčitek je tabu, pokud si nechceme pokazit dojem z krásného dne.

pátek 4.5.

Ve čtyři hodiny a šest minut vplula Luna do znamení Kozoroha. Posílila tím jeho už tak dost silné obsazení Saturnem, Marsem a Plutem. Poněkud se ochlazuje, myšleno v srdečnosti a mezilidském fungování, ale dost možná i v atmosféře. Důraz se klade na účelnost, zodpovědnost a trpělivost. Nějaká zábava možná přijde až po práci, ale nepočítejme s tím, že by byla kdovíjak nevázaná. Navíc máme Slunce v Býku, zemský živel je tím velmi zesílený. Stabilita, opatrnost a neměnnost převažují nade vším. Tenhle víkend je nejlepší na práci, na budování všeho, co by mělo vydržet, kde očekáváme dlouhodobost a pevnost. Pro někoho je to betonování základu domu nebo nové výsadby na zahradě, pro jiného budování nového vztahu - ale v tom druhém případě se nebojme trochu odvázat! Zapojme fantazii, naději, jiskru a šťávu, třeba takové, které nesou poloviční vzdálenosti Slunce, Merkura a Venuše a s nimi Urana mezi Venuší a Neptunem. Jinak by nás čekal formální, pracovní, stabilní, ale poněkud fádní svazek.

čtvrtek 3.5.

Pokud bychom předpokládali, že počet aspektů v daném dni určuje jeho akčnost, pak bychom zřejmě dnes ani nevylezli z postele. Jediný zajímavý astrologický moment, kvadrát Luny s Neptunem, nastal deset minut po půlnoci a mohl přinést zasněnost, podivné sny, pochybnosti i sklon k alkoholu. Naši akceschopnost tak zachraňují poloviční vzdálenosti. V těchto dnech nás těší Slunce kráčející mezi Merkurem a Venuší. K nim přistupuje Uran mezi Sluncem a Merkurem a poněkud kalí stojaté vody, nese vzruchy i tam, kde bychom o ně nestáli. Nevím, jakou zkušenost máte vy, ale já teď potkávám na silnicích rychlé a zběsilé, co se mi neustále tlačí na kufr i ve stopadesátce na dálnici, předjíždějí zprava, jezdí pruhem pro autobusy a záchranný systém a vůbec dávají najevo svou nadřazenost. Kéž by dnes zůstali v té posteli....

středa 2.5.

Zvláštní den, alespoň co se aspektů mezi planetami týče. Na každé "ano" je nějaké "jenže", na každé "ne" se vzápětí objevuje "možná". Nejistota, podivnosti, nerozhodnost jsou na pořadu dne, ale většinou s dobrým výsledkem. Na začátek maturit to odpovídá - trocha nervozity k nim patří.
S Venuší na Aldebaranu se objevuje síla ženských zbraní, která díky antiparalelám této vesmírné Dámy k Marsu a Neptunu může místy přeťápnout správnou míru. To hlavní ale dnes přinášejí poloviční vzdálenosti. Slunce s Venuší a Merkurem dávají smysl pro humor, bystrost a vkus. Uran mezi Merkurem a Sluncem zesiluje intelekt, nese různá překvapení, informace se sypou neznámo odkud, ale pozor na zbrklost jak ve slovech, tak na cestách. Jupiter se dostal do opozice na poloviční vzdálenost mezi Venuši a Urana, trochu přeháníme ve snaze zaujmout, trochu více prostoru mají nejrůznější překvapení. Díky této konstelaci se také osvědčuje úsloví, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Uran takto promlouvá do atmosféry, Luna v ohnivém Střelci se dostává do kvadrátu k Neptunu v Rybách - slibované bouřky se zdají být pravděpodobné i z astrologického hlediska.

úterý 1.5.

První máj - neexistuje v celém roce jiný den, který by byl tak silně vnímán ve spojení s láskou. Pokud se podíváme ven, kde všechno roste, kypí, kvete, voní, zpívá, cvrliká a raduje se - pak není těžko pochopit, proč právě toto období vnímáme jako čas lásky. Navíc, jak jsem zmiňovala včera, jde o velmi starý keltský svátek Beltain,oslavující vrchol jara a rozdělující ho na dvě poloviny.
Astrologicky je dnešek kombinací velmi příjemných vlivů s jemnou dávkou smutku. Luna v harmonické vazbě na Mars a Pluto, odpoledne (v 17.19) vstupující do ohnivého Střelce a v noční paralele s Jupiterem potěší; kombinace příjemných polovičních vzdáleností Slunce, Merkura, Venuše, Neptuna a Pluta je jemná, citlivá, veselá i vášnivá. Naproti tomu Venuše dochází do antiparalely s Marsem a paralely se Saturnem. Nemálo z nás se cítí osaměle, nenaplněně, smutně. Nevěšme hlavu - kdo lásku žije, ať si ji užívá plnými doušky a nekalí si ji zbytečnou nespokojeností. A kdo na lásku čeká, připomene si, že na tu pravou se počkat vyplatí.
A těm, kdo v tenhle lásky čas slaví narozeniny, přeju z celého srdce všechno nejlepší!