Květen

středa 31.5.

Květen odchází v nádherných konstelacích, téměř tančíc za svitu Slunce, vůně květů a zpěvu ptactva... pardon, trochu jsem se nechala unést. Jenže dnešní planetární vlivy aby astrolog pohledal, a široko daleko by stejně nenašel. Uzavírá se totiž ohnivý trigon mezi Lunou ve Lvu (v 18.16 přecházející do Panny a míjející královskou hvězdu Regulus, mňam) a Saturnem ve Střelci a Uranem v Beranu. Luna je navíc ve spojení s Lunárním Uzlem, takže tahle vlna energie přinese i příležitosti nebo setkání, která jsou náhlá a mohou na dlouho ovlivnit naše životy. Tento trigon doplňuje ještě Mars, jeho sextil k Uranu byl přesný brzy ráno. Tohle je mimořádná pro-technická konstelace, na spuštění, opravy, koupi přístrojů, které mají běhat a fungovat. Krom toho se dnes Slunce dostává na královskou hvězdu Aldebaran a kolem šesté večer a chvíli poté je Luna na již zmiňovaném Regulu. To nevidíme příliš často, aby se obě světla dotkla královských hvězd, ty jsou totiž jen čtyři. A když navíc ještě přidáme trigon mezi Merkurem a Plutem, který je přesný dnes odpoledne a nese s sebou přemýšlivost, hloubavost a pochopení, bude nám jasné, že tohle je výjimečný den. Dnes narozené děti mohou být mimořádnými osobnostmi. Dnes započaté projekty mají velký potenciál. Dnes žitá radost bude stát za to.

úterý 30.5.

Včera jsme si zdá se odpracovali nebeské protivnosti a dnes je za odměnu prima den. Začal ve čtvrt na šest sextilem Luny ke Slunci, hodinu po poledni pokračuje sextilem Luny k Jupiteru a večerní kvadrátek na Merkura jen víc rozpovídá, ale rozhodně náladu nepokazí. Navíc jsou cítit i zítřejší aspekty Marse v sextilu k Uranu, protechnický, nápaditý, osobitý a odvážný prvek, spolu s hloubavým a objevujícím Merkurem v trigonu na Pluta. Přidáme-li Slunce na Aldebaranu, královské, hrdé, odvážné a někdy zbytečně bojovné hvězdě, je tu den pro velké skutky, zajímavé objevy a příjemná dobrodružství.

pondělí 29.5.

Den může začít kostrbatě, mrzutě a protivně. Copak že se hodinu po půlnoci zkřížily Venuše s Lunou - dámské bojůvky tou dobou nějak nemají tu patřičnou razanci. Jenže v devět ráno se Luna dostává do kvadrátu k Uranu a to jsou jiné grády. Technické, vztekací i agresivní trable mají navíc zásadní oporu v tou dobou naprosto přesné opozici Marse se Saturnem. Tihle siláci mezi Blíženci a Střelcem dokážou rozpoutat slovní, myšlenkový i pohybový uragán. Den na úrazy jako stvořený. Takže ráno piánko, nespěchat, nehádat se, vzteklounům neodpovídat ani vztyčeným prstem (palec by to nebyl, nevymlouvejme se...) a počkat si na odpoledne, kdy bude líp. Ve 14.12 Luna vstupuje do Lva, ranní stresy jsou zapomenuty, přichází pohoda.

sobota 27.5.

Den jako stvořený pro výkonnost. Ráno se Luna připletla do opozice mezi Marsem a Saturnem, která bude sama přesná v pondělí ráno, ale jejíž vliv je doprovodným prvkem celého víkendu - a Luna onu opozici zesiluje a zpřítomňuje. Na výběr je protivnost, agrese, mrzoutství znásobené do nesnášenlivosti k celému světu - nebo vytrvalostní disciplíny, ať se jedná o běh, kolo, hory či práci na zahradě. Můžeme také potkat zajímavé lidi, sextil Luny k Uzlu je v tomto směru slibná záležitost. Ráno také nastává sextil Luny k Uranu a nabízí změny, nápady, svobodu a originalitu. Ve 13.24 vstupuje Luna do Raka, to znamená důraz na domov, rodinu, dobré jídlo, zahradní párty a podobné příjemnosti. Navíc se můžeme potěšit i zítřejším sextilem Merkura s Neptunem, jejichž kombinace přeje snění, fantazii, poetice nebo třeba procházkám kolem vody.

pátek 26.5.

Luna v trigonu na Jupiter a v sextilu k Venuši zpříjemňuje den do laskavého, milého, optimistického a celkově příjemného ovzduší. Zejména večer je v tomto směru skvělý. Po poledni sice může přijít chvilková malátnost, nenaladěnost nebo pocit únavy - ale zase celkem rychle odezní, tak si s ní nelámejme hlavu. Zato noc na sobotu je dobré prospat, a to důkladně - před půl pátou je Luna na Marsu a kolem sedmé ráno na Saturnu. Pokud nebudeme zítra hned od rána tvrdě fyzicky pracovat, mohla by nastoupit podrážděnost a agrese. Jak říkám - zaspat to je nejlepší recept na chmury :-)

čtvrtek 25.5.

Atmosféra dne je ovlivněna dvěma podstatnými prvky. Především cítíme večerní novoluní v Blížencích, jež nastává ve 21.44, prvek neklidný, podrážděný, nesoustředěný a při neopatrnosti i trochu konfliktní. A k tomu Venuše v kvadrátu na Pluta se stopou žárlivosti, majetnických a mocenských tendencí, prudkých vášní a finančních nebo jinak zištných podmíněností. Něhu dnes složitě pohledat, laskavost se nekoná - obě ženské planety mají co dělat samy se sebou. Takže pokud se někdo kolem nás bude chovat podivně, netrestejme ho odsudkem a nehádejme se s ním, zřejmě se konstelace trefily do něčeho vzbouřeného pod povrchem. Trochu nadhledu a hrst úsměvu, okořeněno vnitřní moudrostí, máme-li - to je recept nejen na dnešní den :-)

středa 24.5.

Luna (sama vodní - citlivá, emotivní a mateřská) v Býku tvoří bisextil s vodními planetami Neptunem a Plutem. Den pro veškeré projevy citů, lásky, něhy, touhy. Také pro práci s emocemi formou psychologie i umění. Den pro meditace, ale i pro práci s vodou na nejrůznější způsoby. Den zasněný, ospalý, vlahý, ale i hluboký a mystický. Záleží na nás, co v sobě máme a jaký tomu dáme průchod.

úterý 23.5.

Ranní Luna konjunkce Uran přeje originalitě, ale na klidu nepřidá, rozkomíhá emoce a přinese stresové situace. Přesná v 8.59, cítit je nejméně dvě hodiny okolo. Na zvládnutí stresu pomáhá pustit se do práce, nejlépe fyzické nebo takové, která vyžaduje opravdové nasazení a trpělivost (noční sextil Luny k Marsu a zejména ve čtvrt na devět ráno nastávající trigon k Saturnu). Po poledni přichází sextil Luny k Uzlu, setkání, příležitosti, kontakty, které pomohou, zahřejí a potěší (všimli jste si, jak zabírá třeba úsměv na protivnou pokladní? - schválně, vyzkoušejte, a uvidíte, jestli takováhle setkání můžou zlepšit náladu). V půl třetí odpoledne Luna vstupuje do Býka a splašené energie se uklidňují. Radost ze života, pohoda, žírné lány, pasoucí se Luna... Trochu jsem se nechala unést představou, ale nějaká takováhle idylka by nás mohla potkat :-)

pondělí 22.5.

Luna v Beranu dnes odpoledne prochází přes Venuši a doplňuje tak její proběhlou opozici s Jupiterem, podávajíc nám o ní poslední zprávy. A ty hovoří o tom, že i když se žádná tragédie nekoná, stejně chvílemi může být složitější nacházet a prožívat radost. Že se můžeme upínat ke svým představám, ale jejich naplnění nám samo štěstí a radost nepřinese, pokud je neumíme nacházet sami v sobě.
Nadcházející kvadrát Venuše k Plutu (nastává ve čtvrtek) je taktéž dnes Lunou rozehráván a předznamenává možné vztahové peripetie, žárlení, nejrůznější hry na kdyby... Nechme je plavat, konstruktivity v nich není ani za mák.
Noční sextil k Marsu a ranní k Saturnu předznamenávají aktivní a pilnou noc - kdo potřebuje něco dohonit, bude mít večer a ráno prostor.

neděle 21.5.

Smutky, splíny a mrzutosti, které s sebou nese kvadrát Luny se Saturnem, se naštěstí vybijí pro drtivou většinu z nás dříve, než se v nedělním ránu probudíme - v půl šesté budou vstávat jen ti, co opravdu musí, a k naštvání tak mají pádný důvod...
Deset minut po poledni Luna rozhýbá stojaté vody přechodem do Berana. Je pravda, že tento přechod se děje pod dohledem hvězdy Scheat, a ta jak známo umí různé vykutálenosti (cítit bude od 9.50 do 13.10), ale všechno je překryto sextilem Slunce a Luny jako hlavním dnešním vlivem. Prostor pro dobrou náladu, srdečnost, pohyb fyzický i mentální, energii a chuť do života. Dobrá neděle :-)

sobota 20.5.

Dnes ve 22.31 hodin Slunce vstupuje do znamení Blíženců. Komu vyhovuje spíše poklid a stabilita znamení Býka, ten se radovat nejspíš nebude. Ale kdo má rád a ke svému životu potřebuje pohyb, zvídavost, cesty, proměnlivost a kus svobody, ten dnešním večerem pookřeje a bude se nejspíš cítit jako ryba (s malým r!) ve vodě. Dobře, budiž přiznáno, že Slunce při přechodu z Býka do následujícího znamení prochází pásmem Plejád, známých také jako Kuřátka, a že tento přechod nemusí být jen hladký a radostný, každopádně nuda bere zasvé.
Ráno před osmou Luna procházela přes Neptun, to se to spalo, když se spalo... ;-) Odpoledne v pět je v sextilu k Plutu, ale potom nastupuje prudší kvadrát k Marsu. Kolem půl sedmé a chvíli předtím se nehádejme, nechvátejme, nevztekejme, ušetříme si hrozící hysterický záchvat nebo přinejmenším značný stres.

pátek 19.5.

Sto drobných hloupostí a zklamání může den znepříjemnit, navíc Luna v Rybách způsobí, že si to moc bereme a trochu se litujeme, což situaci moc nezlepší. Pomůže trpělivost, změna pohledu a nadhled. Krátce před polednem nastává sextil Luny k Merkuru, s tím se dá docela pracovat, jenže se nám nejspíš nebude úplně chtít - Ryby a Býk mají raději pohodlí. Trigon Saturna a Urana je eso v rukávu, které přebije všechno ostatní díky kombinaci nápadu a práce na jeho realizaci, díky schopnosti smířit se se změnou, a díky možnosti skloubit nezávislost a řád. A jestli nám nevyjdou plány na večer (což se s kvadrátem Slunce k Uzlu a navíc opozicí Venuše s Jupiterem může stát), neberme si to tak moc, důležité věci jsou v pořádku.

čtvrtek 18.5.

Slunce opouští pásmo Algola - komu se bude stýskat? Snad jen těm, kdo v těchto dnech slaví narozeniny, ale i oni nejspíš vypozorovali, že dny kolem výročí pro ně nejsou úplně ideální...
Den přeje technice ve všech podobách. Krátce po půl osmé ráno nastal trigon Luny z Vodnáře k Marsu v Blížencích, který s sebou navíc nese i zručnost, rychlost a akceschopnost. Večer v jedenáct ale přichází nejlepší protechnický prvek široko daleko - Luna v sextilu ke svému vládci Uranu a ještě k Saturnu ve Střelci. Technické přístroje poběží jako po másle, přinesou značný užitek a radost a dlouho vydrží. Dokonce i starší přístroje je možné drobným technickým zásahem obnovit a vylepšit. A krom toho by mohl být dobrý čas na astrologii ve všech podobách, na nápady, které mají přinést praktický efekt, na zorganizování si myšlenek a také rozhovory, co mají být konstruktivní. To jde, ne? ;-)

úterý 16.5.

Pondělí se neslo ponejvíce v duchu velkých očekávání následovaných mírnými zklamáními. Pozdě večer se Luna na Plutu zakousla do všemožných nátlakových situací.
Úterý je vylepšeno díky trigonu mezi Lunou a Sluncem, který nastává ve čtvrt na dvanáct dopoledne - ovšem současně se Slunce dostalo na hvězdu Algol a díky tomu není radno podceňovat nic a nikoho. Zmíněná stálice nás bude oblažovat příští dva až tři dny a zítřek je okořeněný ještě kvadrátem Luny k Merkuru a Uranu. Neriskujme a nechtějme se hádat, nechtějme řešit věci silou ani manipulací; respekt ke druhým i sami k sobě je základní přísadou tam, kde chceme dojít k dobrému výsledku. Přeju nám co nejsnazší proplutí algolskými úskalími.

sobota 13. a neděle 14.5.

Nevím, jak vás, ale mne sobota trápila konjunkcí Merkura s Uranem - technická překvapení, z nichž ani jedno nebylo příjemné, organizační chaos a jiné lahůdky. Krom jiného se mi ráno nepodařilo proniknout do prostředí facebooku...
Noc ze soboty na neděli je velmi zajímavá, protože Luna se spojuje se Saturnem a společně vytvářejí trigon na konjunkci Merkura s Uranem. Můžeme se těšit na uklidnění situace, vyřešení technických záludností a snad i klidnější spánek (úplněk jej rozházel u spousty lidí). V neděli po půl osmé ráno Luna vstupuje do znamení Kozoroha a usadí se v praktickém a výkonném režimu. Den je ovlivněn večerním trigonem Merkura k Uzlu, nese s sebou setkávání kvůli informacím, rodinné a přátelské sešlosti a jiné příjemné komunikační či pohybové aktivity.

pátek 12.5.

Luna ve Střelci s sebou nese mentální a studijní atmosféru. Kdo potřebujeme něco zařídit, vyběhat či vytelefonovat, ideální čas k tomu najdeme kolem poledne. Luna v trigonu k Venuši potěší dobrou náladou a radostí, ale Mars v přesném trigonu k Jupiteru s sebou nese energii, činorodost, chuť po dobrodružství a navrch férovost, rytířské a galantní jednání.
Pozdě večer se Luna vmíchá do aspektů Marse k Neptunu a k Jupiteru. City bychom snadno mohli zneužívat v přesvědčení, že jednáme správně nebo že je to v zájmu druhých - proto dobře zvažme, co říkáme a hlavně proč.

čtvrtek 11.5.

Včerejší zmatek daný úplňkem a konjunkcí Merkura s Uranem se rozpouští a zůstává po něm zakalená atmosféra, podivné mlhavo a nejisto. Křišťálově jasno a čisto ani být nemůže, na nebi se dnes uzavírá přesný kvadrát mezi Marsem a Neptunem. Tyhle dvě planety si spolu v disharmonických vazbách opravdu nerozumí, první jedná a druhá váhá, první je přímočará až agresivní, druhá vyhýbavá a manipulativní (rozhodněte to vy a udělejte to; já pak řeknu, že bylo přece jasné, že takhle to nemohlo fungovat - taky vám to připomíná politickou scénu?). Nevadí, večerní přesný trigon Merkura se Saturnem nabízí řešení v podobě důkladného rozmyšlení následujících kroků, tohle je aspekt pro šachisty nebo kvalitní poradce (a konjunkce Merkura s Uranem může přinést opravdu překvapivá fungující řešení). Dohody jsou dnes možné, ale spíš pozdě večer.

středa 10.5.

Den, kdy není na místě lehkomyslnost a pokoušení štěstěny. Ráno nastává přesná konjunkce Merkura s Uranem, prvek rychlý, vznětlivý, prudký, nepozorný a úrazový. A večerní úplněk (přesný je dnes ve 23.42) zesiluje napětí, tím spíš, že nastává na poloviční vzdálenosti mezi Marsem na straně jedné a Merkurem s Uranem na straně druhé. Že často radím počítat do deseti a zhluboka dýchat? Dnes to platí trojnásob (rovná se počítat do třiceti). Že občas cituji klasiky? Dnes bych připomněla Jana Amose a jeho "všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest". Takže den si vychutnávat, nechvátat a nehádat se :-)

úterý 9.5.

Jediný nepříjemný aspekt, který se v těchto dnech zpřesňuje a tedy může mít vliv na naše vnímání, je kvadrát Marse k Neptunu. S ním přicházejí podivné situace, kdy se situace jinak jeví, než jaké opravdu jsou, kdy jsou skutky prezentovány jinak, než jsou konány, kdy sami můžeme něco předstírat a setkáváme se s mlžením či úmyslnou nefér hrou.
Pokud si tohle ohlídáme, je dnešek opravdu příjemný den. Noční sextil Luny na Saturn má vliv na píli a vytrvalost (cítit byl i včera). V sedm ráno Luna vstoupila do Štíra a potkala se sextilem s Lunárním uzlem na stálici Regulus, ráno nahrává krásným náhodným setkáním a zajímavým schůzkám. A v půl deváté večer se dostávají do trigonu Slunce s Plutem a obě světla tak mají štírovskou charakteristiku. Atmosféra je geniální pro objevy, duchovní obory, meditace, vytrvalost a důkladnost v jakémkoli směru; pro dokončování procesů, ale přeje i smyslnosti a vášni.

pondělí 8.5.

Po včerejším svižném nedělním odpoledni tu máme další sváteční den. Noční konjunkce Luny s Jupiterem rozehrála jinak už rozvolněný (a tedy uklidněný) t-kvadrát Jupiter-Uran-Pluto. Zejména pozdě odpoledne a večer je spěch a vztek tím nejhorším možným rádcem, opozice Luny k Merkuru s Uranem je nepříjemná a hraje na emoce. Důrazně doporučuji při návratu z prodlouženého víkendu ubrat na síle stisku plynového pedálu. Venuše v Beranu není zapojena do žádného aspektu, chránit nás moc nebude, Jupiter má co dělat sám se sebou a jediné Slunce je pomocníkem a strážným andělem. Raději na něj nenakládejme víc, než zvládne...
Čemu se daří, je myšlení. Merkur dochází do konjunkce s Uranem a současně do trigonu na Saturn. Spousta nápadů s praktickým využitím, originalita, která se může osvědčit a přinést trvalý zisk. Jde domluvit, objevit a pochopit více, než jsme mysleli, že je možné :-)

sobota 6.5.

Venuše konečně po několika týdnech opouští opozici na Saturn, slibuje nám, že začne být trochu veseleji – doteď jsme se drželi obav, co by bylo kdyby, myšlenek na to, proč si radost nemůžeme dovolit, pravidel typu nejdřív práce, potom zábava… Nejzajímavější na dnešním dnu je ale zapojení stálic. Ze čtyř královských jsou zapojené hned dvě. Slunce je v paralele s Aldebaranem a Mars je s ním v konjunkci, zatímco Lunární uzel je na Regulu. Ať se děje cokoli, budeme mít tendenci dělat to ve velkém stylu. Energie, odvaha, elán a dobrodružství jsou na naší straně, především ve sportu, ale i v jiných aktivitách. A co se týče setkávání, můžeme čekat shon, spěch a možná i drobnější konflikty díky Merkuru poblíž Urana, trochu smutku a nostalgických vzpomínek díky odpolednímu kvadrátu Luny k Saturnu, ale ve výsledku noblesu a radost, protože Regulus je s Uzlem pro společenské akce požehnáním

pátek 5.5.

Na nebi se uzavírají silné a protichůdné konstelace a Luna, která svým rychlým pohybem mění atmosféru, je doplňuje a rozehrává. Ráno a brzy odpoledne se účastnila T-kvadrátu s Marsem v Blížencích a Neptunem v Rybách, téma poněkud sebelítostivé, nervózní, konfliktní a manipulativní. Odpoledne a večer naopak doplní uzavřený trigon se Sluncem a Plutem v zemských znameních, prvek příjemný, uklidňující a stabilizující. Neboli neřešme věco s horkou hlavou, kolem čtvrté odpoledne se začne rýsovat výsledek lepší, než jsme doudali, a večer bude jasno a krásno. Silně působí také trigon mezi Saturnem ve Střelci a Uranem s Merkurem v Beranu - výborný na originální řešení, která přinášejí uklidnění. Mimochodem, tato konstelace velmi zajímavě ovlivňuje horoskop České republiky.

čtvrtek 4.5.

Při pohledu na dnešní aspekty se skoro chce říci - jéééé... takové pěkné a milé to je. Slunce se v noci dostalo do sextilu k Neptunu, což s sebou nese zasněnost, jemnost, citlivost, inspiraci pro tvorbu i lásku; čas na snění a fantazii. Na druhou stranu ale také mlhavo, vlhko a ospalo. V noci se i Luna procházela harmonickými vztahy k Merkuru, Uranu a Saturnu - kdo měl v posledních dnech potíže se spánkem, měl by být dnes vyspaný dorůžova, až natolik, že by v tom klidně mohl pokračovat nejméně celé dopoledne. Krátce před polednem Luna vstupuje do znamení Panny a o hodinu později se dostává na Lunární uzel, čas vhodný pro pracovní setkání. Pokud někdo hledá práci, měl by zkusit kolem jedné projít inzeráty a jiné nabídky a ozvat se na všechny zajímavé - přicházejí dobré příležitosti.

středa 3.5.

Nad ránem ve 4.47 se dostanou Slunce s Lunou do kvadrátu a způsobí jemné disharmonie - ranním spáčům v podobě rušnějších nebo trhaných snů a těm vstávajícím možná v podobě nenálady či sporu cestou do práce. Vzápětí je ale vyžehleno, veselo, optimistično a pozitivno, v devět ráno se totiž Luna dostává do sextilu k Jupiteru a ranní neshody jsou zapomenuty.
Dnes ale nepůjde úplně spoléhat na naši obvyklou výřečnost. Stacionární Merkur v Beranu v konjunkci s Uranem se chová poněkud nevypočitatelně, někdy mluví víc a jinak, než chceme, jindy ze sebe nevypraví slovo. V půl sedmé navečer je okamžik, kdy se jeho zpětný "nepohyb" mění v "nepohyb" dopředný a věci naberou spád. Zejména díky trigonu Luny k Merkuru ve čtvrt na dvě v noci.
Každopádně je dobré držet se osvědčených postupů - pro dnešek bych doporučila Jana Wericha a jeho větu: "Já když mluvím, tak se poslouchám ... abych neřek něco, co nechci slyšet..."

úterý 2.5.

Pracovní týden se rozbíhá výrazně příjemnějším způsobem, než ten kalendářní - jen nevím, co s tím budeme dělat :-) Luna ve čtvrt na sedm vstoupila do znamení Lva, kde se ráda předvádí, kde dokáže popustit uzdu svým náladám a potřebám, kde je tvořivá, akční, energická a sexy. Dopolední trigon na Venuši v Beranu je vysloveně erotická záležitost, ovšem je možné jejich energii využít i pro aktivní umělecké nebo sportovní činnosti. No a kde není jiná příležitost, půjde i ta práce skvěle od ruky... Podvečerní sextil Luny k Marsu ještě doplní aspekt s Venuší a máme tu ono klasikovo - "večerní máj, byl lásky čas". Sice s jednodenním zpožděním (zřejmě nejen pozemská pošta vzdala slogan Dnes podáte, zítra dodáme...) - ale máj podle našich představ je tu!
P.S. Jemné upozornění pro pány: pokud si dáma dnes usmyslí, že je dámou vašeho srdce, a vy máte jiný názor, začněte prchat hodně rychle - spasí vás pouze dostatečný náskok.

pondělí 1.5.

Květen začíná konstelacemi, které by slušely spíš aprílu nebo ještě prvním dvěma dekádám června. Neklid, neposednost, nestabilita. Luna se po nočním sextilu k Neptunu (na pohádkovou noc a sny plné fantazie je to aspekt jako malovaný) dostává do opozice k Plutu a kvadrátu k Jupiteru a ke konjunkci Merkuru s Uranem. Co víc, Mars je v současnosti pod vlivem hvězdokupy zvané Hyády a v paralele s hvězdou Wasat. Ani jedno není k zulíbání, dává to prudkost do jednání a podivné výsledky. A do třetice se ukazují poloviční vzdálenosti - bouřlivá konjunkce Merkura s Uranem je uprostřed mezi Marsem a Neptunem. Není radno používat silové jednání, není nejlepší nápad tvrdě prosazovat své nápady a ambice. Den může připomínat ohňostroj - spousta efektů, spousta emocí a vzruchů a výsledek minimální. Naštěstí současné bouře rychle vzniknou a také rychle pominou. Užijme si krásu májového dne a nenechme se strhnout k závodům v jakékoli podobě, k předvádění vlastního ega nebo jiným zbytečnostem. Ona ta láska, jíž je květen zasvěcený, přece jen přijde...