Duben

pondělí 30.4.

Tohle datum na konci dubna registrují asi všichni - někdo přes tradici pálení "čarodějnic", někdo jako předvečer keltského svátku boha Belena, kdy se pálením ohňů očišťuje a propouští všechno staré, oslavuje se začátek jara a spolu s ním láska a plodnost. S Beltainem souvisí i prvomájové líbání pod rozkvetlou třešní, věděli jste to?
Den se nese ve znamení úplňku, který byl přesný dvě minuty před třetí hodinou ranní. Máme na co svést případnou podrážděnost a nespavost. Neměli bychom to s těmi výmluvami ale přehánět, protože úplněk je doprovázený přesným sextilem a trigonem Saturna, a to znamená klid, trpělivost a práci. Slunce s Lunou jsou také v kvadrátu na Uzel, někde budou rozchody s určitým okruhem lidí, někde rozvázání pout, někde zklamání, někde padne pár schůzek. Je to ale v klidu a pohodě, Luna dochází večer do konjunkce s Jupiterem a Slunce je přesně mezi Merkurem a Venuší - a tak si užíváme v tenhle magický večer radost, pohodu a dobrou náladu...

neděle 29.4.

Duben končí v jemných nepříjemnostech, které se nejvíc projevovaly v sobotu a v neděli ráno. S vynaložením minimální snahy ale můžeme získat pochopení a klidný nadhled, můžeme se více než kdy jindy poučit z každé situace. Slunce v trigonu k Saturnu je zralé, moudré, stabilní - a navíc pilné. Kolik z nás si půjde zítra odpočinout do zaměstnání...?

sobota 28.4.

Dát dnes, zejména odpoledne, průchod emocím rovná se zaděláno na průšvih. Luna v kvadrátu na Pluta a Marse je hrubšího zrna, poněkud hokynářské jemnosti. Stavět se dá na trigonu Merkura s Uzlem, který nastal v půl čtvrté ráno, nápady a komunikační dovednosti pomohou vytáhnout z ledasjaké šlamastyky, popovídání s náhodnými kolemjdoucími pohladí. Zejména ale dnes pomáhá trigon Slunce se Saturnem. Jednak je pilný, pracovitý a zodpovědný, ale především zklidňuje, přináší rozvahu a trpělivost. A z jeho dobrodiní se můžeme těšit i několik nadcházejících dnů.

pátek 27.4.

Se Sluncem v Býku a Jupiterem ve Štíru máme období, kdy řešíme finance a jistoty obecně - a také naději, že vše vyřešíme ke všeobecné spokojenosti. Jen v období kolem osmého devátého května, kdy nastane mezi oběma planetami opozice, hrozí přehnaný finanční optimismus, neuvážené investování a bezhlavé utrácení.
Včera nastal kvadrát mezi Merkurem a Saturnem v pracovitých znameních Berana a Kozoroha. Tvrdost a neústupnopst, přesvědčení o vlastní pravdě, nemluvnost, uzavřenost a chlad, pocity smutku a samoty, únava... Dozvuky jsou cítit dnes večer díky zaangažovanosti Luny ve Vahách, která konstelaci doplní a posílí. Nicméně ranní trigon Luny s Venuší v Blížencích naladí na příjemnou notu sympatií a radosti. A hlavně, pro mnohé z nás prodloužený víkend doprovází trigon mezi Merkurem a Uzlem, který slibuje setkání, povídání, náhody, radost a zábavu.

sobota 21.4.

Stacionární Pluto v těchto dnech připomíná, kde je potřeba něco vyřešit, k něčemu se vrátit, něčemu se postavit tváří v tvář. Pro některé z nás je to hračka, buď proto, že po sobě nechávají průběžně čistý stůl, nebo proto, že se jim hříšky sčítají jinde a jinak. Ale jiní si mohou v těchto dnech hmatatelně uvědomit, že odkládat řešení problémů na potom není nejlepší strategie.
Zajímavou roli hrají také stálice, mohou se zachovat jako božstva vstupující do života podobně jako Deus ex machina ve starořeckých tragédiích. Slunce se dotýká slabší, ale mimořádně laskavé hvězdy Mirach, působící umělecky a láskyplně, a také - a to je mnohem zásadnější - je v paralele s hvězdou Regulus, velkorysou, vládcovskou, silnou a mimořádně pozitivní královskou energií. Jupiter je stále v paralele se Siriem, který jeho síle poskytuje větší razanci. Jen Venuše jako planeta lásky v těchto dnech strádá kontaktem s nejméně příjemnou hvězdou vůbec, a tou je Algol. Ve vztazích, kráse a radosti brzděme, mohli bychom přehánět nebo vyvíjet nepřiměřený nátlak; nelze čekat příliv štěstí. Naštěstí je tento vliv záležitostí jen asi tří dnů a ostatní okolnosti výrazně vylepšují výsledek.

čtvrtek 19.4.

Poslední den se Sluncem v Beranu - první, aktivní, začínající část jara máme za sebou a s příchodem Býka (kam Slunce vstupuje zítra ráno v 5.12) nastane zklidnění, mírnost, užívání si, bude konečně prostor pro lásku a krásu. Na trůn aktuálního vládce usedne Venuše, oproti dosud panujícímu Marsu je to velká a vítaná změna.
Dnešek je ale ještě Marsem ovlivněn - o to víc, že ten se dostává do antiparalely se Saturnem. Díky tomu se spolu přetlačují o to, jestli budeme pracovat rychle a železem, nebo pomalu a kamenem. Jestli budeme zbrklí a agresivní, nebo důslední, opatrní, pečliví a tvrdí na sebe i lidi okolo. Heslo dne - nepředřít se, uvolnit se, nezapomenout na radost.

středa 18.4.

Dneškem končí prapodivné konstelace spojené s pobytem Slunce a dalších planet v Beranu současně s kombinací Saturna, Marse a Pluta v Kozorohu. Slunce přechází přes Uran a nese prvek rychlosti, zmatků a překvapení. Vše je ale doprovázeno konjunkcí Venuše s Lunou (na večerním nebi včera společně tvořily krásnou podívanou) v trigonu na Pluta a volném sextilu na Neptun. Citlivost, jemnost, ženskost. Krása, smyslnost a vášeň. Inspirace, touha, tvorba. Přidejme krásně aspektovaný Jupiter a uvidíme, že napětí se velmi snadno přetaví do skvělých výsledků. A navíc nás čekají světlé zítřky.

sobota 14.4.

Milí, vzhledem k tomu, že jsem momentálně v zahraničí, nebudu se tu s denními horoskopy asi vyskytovat každý den. Dnes to ale vychází - tak voila, zde je:
Máme zajímavý den se dvěma silnými sextily. Jupiter s Plutem nesou velkou sílu, pozitivní energii, která je schopná měnit celý svět silou záměru. Přejme si dobré věci a život bude dobrý. Mars s Neptunem jsou trochu podobní, propojují sílu a vitalitu s citlivostí a schopností vnímat. Každá činnost, kterou děláme s citem a respektem k okolnostem, přinese skvělé výsledky. Krom toho je tohle super aspekt na lásku a intimní život, takže... :-)

čtvrtek 12.4. a pátek 13.4.

Po delší době krásné aspekty... hurá, těšili jsme se, prahli jsme po nich a nutně je potřebujeme!
Začnu stálicemi, protože dnešní den jsou zapojené hned tři velmi významné. Jupiter je v paralele s hvězdou Sirius. Ten není vždycky jen pozitivní, ale s Jupiterem dohromady spojí síly do požehnání. Slunce je v paralele s hvězdou Altair, hvězdou smělou, odvážnou a vůdcovskou. A Venuše je - také paralelou - spojená s jednou ze čtyř královských hvězd, s Aldebaranem. Trochu jí to ubírá na ženskosti a přidává na odvaze a samostatnosti. Pod vlivem těchto stálic můžeme mít tendenci řídit celý svět, ale přidáme-li pokoru, bude výsledek skvělý.
I aspekty jsou veskrze pozitivní. Slunce v paralele s Venuší je o radosti a lásce, Venuše v sextilu s Neptunem posílí jemnost a ženskost a vyrovná tak aldebaranskou "hranatost"; a navíc vyladí do optimismu a naděje. A Luna v sextilu k Saturnu po druhé hodině odpoledne přináší - konečně - uklidnění.
Pátek třináctého tentokrát pověrčivé škarohlídy zklame. Paralely pokračují v nejpozitivnějším duchu. Merkur se přidává ke Slunci a Venuši a nesou dohromady smysl pro humor, vtip, šarm a laskavost. Luna v Rybách, kam vstoupila ve čtvrtek před devátou večer, dochází na Neptuna a vytváří sextily a trigony k Marsu, Venuši, Plutu a Jupiteru a hladí a laská a svádí a těší... Mňam je to!

středa 11.4.

Máme tu další z vln méně příjemných konstelací v těchto dnech. Slunce se ráno dostalo do kvadrátu k Plutu, krátce před půlnocí je s Plutem paralelou spojený Merkur. Ten si nad ránem užil i antiparalelu Urana. Jednoduše řečeno, jestli se cítíte pod psa, máte k tomu důvod. Jestli se cítíte bídně, můžou za to aktuální planetární aspekty a nikoli vaše nepatřičnost. Nevěšme hlavu, už to bude lepší; cesta vede dopředu a vzhůru. Zítra se odehrává mnoho pěkného a očekává nás potom už jen novoluní spojené s Uranem a to budeme řešit od pondělka do středy příštího týdne. Teď to chce klid, nepoužívat manipulaci ani jiné formy nátlaku. Vztek není dobré řešení na nic, pomstychtivost je tabu. Pomáhá nám trigon Venuše s Marsem, aspekt pro lásku, aspekt pomáhající jakékoli aktivitě vykonávané s radostí.

úterý 10.4.

Neděje se nic závažného, ale děje se to se vší parádou. Mrzutosti, konflikty, spěch a shon, zklamání... To nejpříjemnější se děje dnes kolem poledne paralelou Luny k Venuši, až na to, že mnohá setkání se zruší, mnohé uskutečněné schůzky přinesou zklamání díky kvadrátu Venuše k Uzlu. Merkur ve večerní antiparalele s Marsem umí dodat atmosféře ono technické cosi, co dělá motory zážehovými. Doporučení na dnešní den - nehádejme se, neřešme, hleďme si svého, pracujme a zpívejme si u toho. Klidně falešně, to je taky druh pomsty ;-)

pondělí 9.4.

Nad ránem kvadrát Luny k Uranu zahoupal psychikou směrem k neklidu a stresu. Někde konflikty, někde nespavost, někde nervozita a podrážděnost. Ufff. Taky se těšíte, až tyhle dny jak z divokého západu skončí? Potřebujeme zvládnout novoluní na Uranu, které nastává šestnáctého brzy ráno, a potom přechod Slunce přes Urana osmnáctého. A pak nám všem slibuju, že už to bude mnohem lepší. S přechodem Slunce do Býka se uklidní mnohé. Prožíváme jedno z nejnáročnějších období celého roku, tlačí na nás, škrtí a svírá - máme nárok na starosti, nervy, nespavost a vůbec, ale kdo to má zvládnout, že? No přece my, vždyť jsme zkušení a rozumíme tomu, že po každé bouřce vykoukne sluníčko...

sobota 7. a neděle 8.4.

To, co se odehrává v kolečku horoskopu v těchto dnech, je docela slušný mazec. Takový hned tak nenajdete. Na jedné straně neskutečné napětí mezi Kozorohem a Beranem, kde se aktuálně nachází sedm těles z deseti. Za přítomnosti Luny, procházející v Kozorohu přes Saturna, Marse a Pluta, prožívání lítá nahoru dolů, nervozita a stres mohou ovlivňovat a doprovázet vše, co souvisí s prací, povinností a zodpovědností. Na straně druhé Venuše s Jupiterem ve skvělých harmonických aspektech zvedají náladu, přinášejí laskavost a dobrosrdečnost a nabízejí možnosti přetavit napětí ve skvělé konce. Takže cokoli bude uchopeno za laskavý provázek, dá se dotáhnout mnohem dále a snáze, než kdybychom tahali za lano konfliktů.

pátek 6.4.

Odpolední trigon Luny k Uranu, nesoucí se mezi akčními znameními Střelce a Berana, rozproudí energii a dá nadšení do počátku víkendu. Zrychlí také pohyb - mladí, rychlí a ambiciózní řidiči s velkými a rychlými stroji by měli být opatrnější, protože dneska nemusí být sami, kdo bude předjíždět odstavným pruhem...
Minutu po osmé hodině večer vstupuje Luna do Kozoroha a trošku zklidní rozběhanou energii a dá trochu vážnosti. Cítit bude také dvojice nenápadných aspektů z noci na sobotu - antiparalela Slunce s Neptunem je nepozorná, klouzavá a úplně nepomáhá klidnému spánku. Antiparalela Jupitera s Uzlem dává zklamání z víkendových setkání, zejména tam, kde jsme si hodně slibovali.

čtvrtek 5.4.

Po včerejším zrychleném a prudkém kvadrátu Merkura k Marsu přichází jinačí kalibr - Merkur dopoledne zachytává kvadrát druhého z hráčů v Kozorohu, Saturna. Mlčeti zlato a spěchati pomalu, to jsou moudra aplikovaná v tomto dni, dokonce aniž bychom to měli v úmyslu. Ale krom toho uzavřenost a odstup. Potřeba samoty a rozmyslet si další kroky. Bručounství, rozvážné plánování, neústupnost. Workoholici si v těchto dnech přijdou na své. Na cesty bude lepší nechat si o trochu víc času - jestliže jsme včera na silnicích potkávali bláznivé hazardéry, dnes budeme míjet zpomalené strýce s těžkou technikou. Výhodou aspektu je rozvaha, vytrvalost a důslednost.
Velmi pomáhá odpolední trigon Slunce a Luny v ohnivých znameních, podpoří energii a mezilidskou vřelost a úplně obyčejně zvedne náladu.

středa 4.4.

Kombinace neklidu, podrážděnosti, střetů a stresu, které pilně generuje přesný kvadrát Merkura k Marsu (podpořený Lunou ve zbrklém a aktivním Střelci), spolu s jemností, laskavostí a citlivostí Merkura na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Neptunem. Výsledků této směsi může být mnoho, jeden z nejlepších je vymalovat nebo vyzpívat se z případného naštvání, další dobrou variantou je zachovat si nadhled, mírnost a úsměv i ve vypjatých situacích.
Vždycky jsem si říkala, jaké by to bylo, když už nastane střet, odzbrojit slovního protivníka tichem a klidným, nikoli jízlivým úsměvem - dodnes nevím, nikdy se mi to nepovedlo. V mém horoskopu se totiž jeden kvadrát Merkura k Marsu skví a ponouká k neuváženým prohlášením, a dalo by se to říci i jinak... Tak nám přeju, ať se dnes nenecháme strhnout, a že vím, o čem mluvím! ;-)

úterý 3.4.

Začátek zkráceného pracovního týdne se rozbíhá pomalu. Také proto, že noc byla zvláštní - úderem půlnoci Merkur v antiparalele s Neptunem podporoval účinky skleničky na dobrou noc i romantické okouzlení. A následující paralela Venuše s Marsem mezi partnery vedla od okouzlení k činům... V půl páté ráno trigon Luny k Neptunu prohloubil spánek, vnesl náruč snů a nám se z postele ne a nechtělo. Jemná zmatenost může pokračovat i během dopoledne, naštěstí odpoledne slibuje konečně pořádnou energii. Luna v sextilu k Plutu a především v konjunkci s Jupiterem rozproudí, rozhýbe a ještě k tomu baví.

2.4. - pondělí velikonoční

Pokud jsme včera trochu váhali mezi duchovnější a rozvernější stránkou oslav, dnešek už je jasný - radostné a nevázané oslavy jara jsou tu. Meteorologové už slibují pro příští dny i teplo - doteď nás ochlazovala a zhranaťovala konjunkce Marse se Saturnem v Kozorohu. Ta je přesná dnes ve třičtvrtě na šest odpoledne a potom její vliv zeslábne. Příjemné je také, že Luna (od jedné hodiny v noci ve Štíru) vytváří navečer k Marsu a Saturnu sextil a večer se projevuje i trigon Slunce k Lunárnímu uzlu - prvek nápaditý, povídací, aktivní a kontaktní.
Zajímavé jsou dnes i zapojené stálice - Venuše je v paralele s hvězdou Regulus, jednou ze čtyř královských hvězd, nejsilnější a nejpozitivnější ze všech, jejichž vliv zkoumáme. A navíc je v konjunkci s hvězdou Mesarthim. Její vliv popsaný příliš není, ale pokud jste četli od Samanthy Shannonové knihy Kostičas, Vidořád a A zrodí se píseň (což mimochodem opravdu vřele doporučuji, jsou skvělé!) a stejně jako já se těšíte na další díly, pak vám určitě nemusím vysvětlovat, že stálice Mesarthim vzbuzuje očekávání. A Neptun je v kontaktu s hvězdou Achernar, která popsaná je, a to tím nejlepším možným způsobem. Jemnost, citlivost, umělecké schopnosti... Ale to jen tak na okraj - veselé a barevné velikonoční pondělí nám přeju, pojďme si ho užít!

neděle 1.4.

Neděle velikonoční a apríl - to vám povím, to je tedy kombinace... Jak propojit nejduchovnější křesťanský svátek s nevázanou uvolněností aprílových žertíků? Něco bude muset jít pravděpodobně stranou, ale bude od nás vyžadovaná větší dávka respektu k volbě druhých osob.
Pokud se podíváme na kolečko horoskopu, jako první nás zaujmou dvě poměrně přesné konjunkce (Slunce se spojuje s Merkurem dnes před osmou a Saturn s Marsem zítra odpoledne) provázané navzájem kvadrátem. Ten sice není přesný, ale dva a půl stupně jsou vážně cítit. Myšlení je rychlé a slova prudká, názorová tuhost značná, jsme ochotní (nejen) za svoje názory rozdávat rány. Lépe je ony rány rozdávat pomyslně, formou fyzické aktivity. Ano, uznávám, poslední dny jsem v tom poněkud monotematická, ale tenhle recept opravdu funguje. A k tomu úsměv a laskavost, podávané v množství větším než malém. Krásné Velikonoce nám přeji.