Duben

neděle 30.4.

Máme tu čarodějnice, tradici postavenou na starodávném keltském svátku Beltine. Keltové dělili rok na osm částí, svázaných s přírodou. Jejich začátky slavili jako svátky. Čtyři z těchto svátků známe dodnes, jsou to zimní a letní slunovrat a jarní a podzimní rovnodennost. A další čtyři svátky jsou vždy uprostřed ročního období jako jeho vrchol - Beltine patří k jaru, Lugnasad je uprostřed léta a slaví se v noci z 31. července na 1. srpna, Samhain jsou naše Dušičky, slaví se z 30. října na 1. listopadu, a Imbolc odpovídá současným Hromnicím, slaví se z 31. ledna na 1. února.
Takže dnešní Beltine je oslava jara, nových sil, plodnosti, lásky a vášně. Také příležitost pročistit se od všeho, co nám už neslouží, co odpovídalo uplynulému času a v tom novém pro to už není místo - odtud pálení ohňů, jejichž kouř vyčistí i zárodky nemocí.
A jak to koresponduje s dnešními konstelacemi? Ve třičtvrtě na čtyři v noci na neděli Luna vstoupila do svého domovského znamení Raka a před pátou uzavřela kvadrát s Venuší - možná vstáváme jemně nenaladěni, možná chceme stihnout všechny činnosti před večerem, možná mohou ráno nastat jemné neshody mezi ženami či drobné "pohromy" v kuchyni. Ale večer je krásný díky sextilu Slunce s Lunou a nočnímu trigonu Luny k Neptunu. Je čas na obřady i magické rituály, čas na setkání a radost. Luna nám je k tomu nápomocná.

sobota 29.4.

Včera došlo ke dvěma okolnostem, které mohly ovlivnit naši náladu. Po téměř čtyřech týdnech se Venuše přesunula z Ryb do Berana, kde vydrží až do 21. května - čas aktivní, rychlý, pro lásku a vztahy dobrý za předpokladu, že vztah žije, partneři spolu pracují, sportují nebo cestují. Pro ty, kdo mají raději ve vztahu klid a pohodlí, je to zneklidňující a pošťuchující prvek a záleží na každém, jak bude reagovat - někdo vztekle, jiný konfliktně a někdo bouchne dveřmi.
Včera odpoledne nastala konjunkce Mekura s Uranem v Beranu, atmosféra srší elektřinou. Pro bouřliváky je to zážehový aspekt, který se ale dá velmi dobře využít pro tu činnost, do které se musíme správně nahecovat.
Sobota je klidnější a přeje cestám, povídání, studiu, novým zkušenostem - Luna se dostává do trigonu k Jupiteru a sextilu k Merkuru a Uranu. Jen později večer visí ve vzduchu splín a smutek, opozice Luny se Saturnem je prvek pro mrzouty. Dá se zaspat, dá se využít pro romantický film, neměl by se využívat pro výčitky.

čtvrtek 27.4.

Na aspekty tak, jak je obvykle chápeme, tedy jako úhlové vazby mezi planetami, dnešek moc bohatý není. Nastává pouze sextil Luny k Neptunu krátce po půl druhé v noci a trigon Luny na Pluta v 10.50. Vcelku příjemné, i když slabší vlivy. Zajímavá je ale kombinace planet se stálicemi - již jsem zmiňovala, že Venuše se v těchto dnech potýká s vlivem Scheatu, Luna se navíc dnes večer dostává do pásma působnosti hvězdy Algol. Pro ženskost a lásku to nejsou dobré zprávy, emotivita je tvrdší, zvláštní, pokřivená a zneužitelná. Smutky a nenaladěnost jsou očekávatelné. Večer by ženy měly být ostražitější na to, komu a jakým způsobem svěřují svou důvěru či sympatie, a na poli domácím rozhodně není radno pouštět se do vysvětlování nebo nedej bože výčitek - nestačili bychom se divit... Velmi není radno dráždit ženy v jakémkoli řídícím postavení - učitelky a šéfky se dnes zdraví, respektují a obcházejí velkým obloukem.

středa 26.4.

Před čtvrtou hodinou ranní Luna vstoupila do Býka a připravuje se odpolední novoluní. Citlivější mohli hůř spát a všichni bychom se měli připravit na složitější den. Novoluní v Býku přináší příležitost pro to, abychom si udělali pořádek ve svých financích. Nemám na mysli investice, s nimi bych nespěchala, ale spíš zjistit, kam se nám peníze ztrácí nebo kde je utrácíme zbytečně. Pokud by se umoudřilo počasí, je to dobrý čas na práce na zahradě. Ze zdravotního hlediska by se u někoho mohly ozvat zuby, obecně bude citlivější ústní dutina včetně mandlí. Pro ty, kdo trpí na hemoroidy, bych doporučila sedací koupel. A péči bychom měli věnovat i svým lýtkům.
Venuše se drží na hvězdě Scheat, na posledním stupni Ryb, a paralelou se dostala na další nepříjemnou stálici jménem Zavijava. Pro lásku a radost to není dobrá zpráva, proto respektujme, že není dobrý čas na řešení našich milostných záležitostí. Příští týden se situace změní a pak můžeme uvést vztahy do pohybu, odstředivého i přitažlivého :-)

úterý 25.4.

Den může být náročnější, složitější z hlediska emocí a vztahů. Venuše se vrátila do pásma působnosti hvězdy Scheat a bude se v něm pohybovat až do sobotního večera - pro lásku a radost ze života to není nejlepší zpráva. Luna dnes prochází kvadrátem k Plutu (10.46) a konjunkcí s Uranem (20.04), což nese sem tam bouře, sem tam vzedmuté emoce, sem tam chuť si to s někým vyřídit ručně... Zklidnění přichází až s večerní konjunkcí Luny s Merkurem v půl jedenácté a trigonem k Saturnu těsně před půlnocí. Svůj vliv ohlašuje také zítřejší novoluní, které nastává ve 14.16 hodin. Závěr? Nehádat se, a s důležitými rozhodnutími počkat, až hlavy vychladnou.

pondělí 24.4.

Den svatého Jiří, den, kdy vylézá nejrůznější žóžel... a také den, kdy většinou přilétají jiřičky. Tedy řeknu vám, to jsou slova, čeština je úžasný jazyk!
Včerejší konstelace byly dobré na dvě věci, na práci a na konflikty. Kvadrát mezi Marsem a Lunárním uzlem z Blíženců do Panny, tedy ve dvou merkurických znameních, mohl přinést nedorozumění, křížení dobré vůle se špatnou náladou a ještě horší volbou slov. Je to za námi, v půl třetí ráno Luna vklouzla z Ryb (a z kontaktu s protivným Scheatem) do Berana, ve třičtvrtě na šest vytvořila sextil k Marsu a téma aktivity, sportu, pohybu a práce je na světě. Komu by to bylo málo, přidá si trigon mezi Merkurem a Saturnem (nastává ve čtvrt na jedenáct dopoledne), a pak už se práci nevyhne snad nikdo. Dobrý start pracovního týdne tu máme.

sobota 22.4.

Konjunkce Luny s Neptunem v Rybách naznačuje vlahý den. V noci se uzavřel sextil Slunce a Luny a minimálně po dobu spánku dal dobrou náladu, příjemné sny a nejspíš i kvalitní odpočinek. Trochu vzruchu vnáší do povětří poloviční vzdálenosti, retrográdní Merkur se totiž dostává mezi Slunce a Uran a zároveň mezi Venuši a Mars. Kdybych neviděla, co je za oknem, uvažovala bych o možnosti bouřek - takhle je lépe ohlídat si, aby nevznikly v kontaktech s druhými lidmi. Bude svižno, břitko, vtipno a jemně kousavo, řeč se bude stáčet k tématům lechtivým až košilatým. Nuda dnes hrozí jen zapřisáhlým morousům, máme se nač těšit :-)

pátek 21.4.

Pokud bychom chtěli najít k nějakému svému rozhodnutí nebo akci opravdu intenzivní chvíli, těžko bychom našli lepší než dnes krátce po poledni. Nejen že se ve čtvrt na jednu uzavírá sextil mezi Lunou a Uranem, což je skvělý aspekt pro nákupy, opravu nebo uvedení do provozu jakékoli techniky, počínaje mobilem a konče autem nebo dokonce letadlem. Během následující hodiny se ale konají hned tři další zásadní vlivy. Mars vstupuje do Blíženců, díky čemuž se musíme připravit na shon a neklid v mysli, slovech i pohybu; je to prvek jemně úrazový a silně konfliktní, neboť jízlivý, kousavý a bojovný. Je lépe v příštích dnech a týdnech držet pusu na zámek a odemykat jen tehdy, víme-li přesně, co a proč chceme říci. Zároveň ale tento prvek podporuje techniku, zejména takovou, která slouží komunikaci nebo pohybu. Pár minut před jednou se Slunce dostává do přesného trigonu k Lunárnímu uzlu a nabízí setkání, možnosti, příležitosti, které jsou pro nás dobré a přínosné. A pár minut po jedné se Venuše ocitá již naposledy v přesném kvadrátu k Saturnu - děláme si pořádek ve věcech vztahů a lásky, máme tendenci vnímat svět z té smutnější stránky, připadáme si sami a nepochopení. Je to směs aspektů, které nás mohou trochu rozhodit, ale pokud chceme kupovat motorku či auto, jděme do toho. Nebrat s sebou partnerku, nedohodli byste se kvůli barvě :-)

čtvrtek 20.4.

Ranní konjunkce Slunce s Merkurem na začátku Býka se usadila na stálici Mirach a společně nám vylaďují den do radosti, laskavosti a optimismu. Merkur se vpodvečer přesouvá zpět do Berana, komunikace se rozproudí a mentální reakce mimořádně zrychlí. Kdo znáte film Carcoolka a naspídovanou veverku, budete vědět, co mám na mysli... Ono se to popravdě řečeno docela hodí, neboť dnes je den plutonské obrátky do zpětného pohybu. Ty nejhlubší a nejzásadnější procesy, kterými procházíme, a které v nás mocnou silou a pomalým pohybem plynou, se zastavily a mění svůj směr pohybu, projdou znovu všechny zasažené oblasti, vymyjí všechny zarostlé bolesti a křivdy, aby mohly odplout definitivně pryč. Jenže ona obrátka v případě Pluta symbolicky otáčí proud energie ve všech tkáních našich těl, setrvačnost spolu s opačnou silou dělá divy... Na práci na sobě v podobě duchovních praktik dokonalý čas, na očistu a péči o zdraví taktéž, podobně na zásadní rozhodnutí o změně v životě. Na optimismus a vnitřní klid až tak ne - a proto dnes oceníme vliv Merkura na Slunci.

středa 19.4.

Den je živý, plný astrologického dění, nabízí tedy mnoho podnětů a možností. Luna mění znamení svého působení krátce před jednou hodinou odpolední, kdy vstupuje do Vodnáře. Nemuselo by nás až tak bolet, že je tou dobou v kvadrátu na Slunce i na Merkura, předtím totiž uzavřela trigon k Marsu a sextil k Venuši a naladila nás při vstávání na příjemnou notu. To nejdůležitější je ale přechod Slunce do znamení Býka, tři minuty před půl dvanáctou v noci. Začíná období stability, trpělivosti, lásky k životu i k jeho příjemnostem, také píle a zodpovědnosti. Happy New Býk! :-)

úterý 18.4.

Hlavní dnešní řídící vliv je odpolední sextil Merkura k Lunárnímu uzlu. S jeho přičiněním se můžeme odpoledne těšit na setkání inteligentní, povídavá, nápaditá a přátelská. Později odpoledne a v noci se Luna dostává opět do pásma Pluta a Urana, držme své emoce v pohodovém módu, budeme za to sami sobě vděční :-)

pondělí 17.4.

Velikonoční pondělí má být o radosti a dobré náladě, naštvaní a mrzutí koledníci by nejspíš neuspěli ani u svých nejbližších... Na nebi se konečně planety poskládaly do vazeb, které dobrou náladu podporují, nesou kromě tak potřebného uklidnění i nárůst jarní vitality. Zejména se na tom podílí trigon Slunce se Saturnem, který se mezi Beranem a Střelcem uzavře dnes odpoledne, a také sextil Venuše k Marsu, jenž byl přesný v půl čtvrté v noci. "Radujme se, veselme se" se sice zpívá při jiných velkých svátcích, ale dnes by bylo na místě též.

neděle 16.4.

Je krásné vnímat úlevu a radost po tolika náročných dnech a týdnech... A načasování na velikonoční čas, vzkříšení života, jara, nových sil a nadějí - je prostě dokonalé.
Planety se starají o sváteční dobrou vůli trigonem mezi Sluncem a Uranem na straně jedné a Lunou a Saturnem na straně druhé. Samozřejmě že ani jedna z těchto konjunkcí není hladká a samy o sobě by nás trochu potrápily (nakonec páteční konjunkce Slunce s Uranem o sobě dala vědět poměrně přesvědčivě), ale astrologicky funguje harmonické spojení dvou (i tvrdých) konjunkcí velmi příznivě. Souladu ve vzduchu napomáhá i sextil mezi Marsem a Venuší, která se velmi opatrně rozhýbává směrem kupředu. Přesný bude v půl čtvrté zítra ráno a v noci by mohl vzkřísit i partnerskou lásku a touhu. Jediný trochu skřípavý aspekt dnešního dne je kvadrát mezi Lunou na Saturnu a Venuší, který se odehrává večer mezi šestou a devátou. Nechtějme tou dobou slyšet od svého partnera, jak nám to sluší, nechtějme ho svádět novým způsobem, neřešme domnělé ani skutečné křivdy, a užívejme si radosti krásného svátečního dne.

sobota 15.4.

Bílá sobota je charakterizovaná stacionární Venuší v kvadrátu na Saturn (volném a rozcházejícím se, takže bez velkého vlivu) a sextilem na Mars, který bude přesný v pondělí brzy ráno. Smutky a starosti se rozplývají, vnímáme rostoucí vlnu energie a chuti něco podniknout. Nevýhodou je v tuto chvíli spojení Marse s hvězdou Algol, nepříjemnou stálicí, která komplikuje svým působením vše, čeho se dotkne. Je tedy lepší se zásadními akcemi počkat, až se Mars od Algola vzdálí, což bude ve středu. Podstatné je ale to, že Slunce přešlo přes Uran, přineslo technické potíže, zmatky, nedorozumění, myšlenkový chaos, neklid, konflikty... To vše mělo včera své opodstatnění a není třeba brát vyřčená ostrá slova tak vážně; horké hlavy se vybouřily a až vychladnou, bude zase klid. I večerní sextil Luny k Jupiteru hýčká a hladí, takže po náročném týdnu můžeme prožít klidný velikonoční víkend.

pátek 14.4.

Tak je to tu... Kdo jsme se dlouho těšili na uklidnění současných vyčerpávajících konstelací, dočkali jsme se. Přicházejí Velikonoce, svátky vzkříšení, nového začátku, a spojují své působení s planetárními vlivy. Před pár lety tomu bylo podobně, ale celkově je tato situace výjimečná. Velký pátek je spojen se smrtí, Kristovou obětí, a po něm následuje nový začátek, vzkříšení a nový příchod na svět. Dnes v půl osmé ráno přišlo Slunce do přesné konjunkce s Uranem, vyvrcholily náročné planetární vlivy několika posledních týdnů, konečně nastává zklidnění. I Venuše v Rybách, která se pohybuje zpětným pohybem v kvadrátu k Saturnu, se dnes zastavuje a zítra obrací svou pouť směrem kupředu, k sextilu na Mars. Slunce s Uranem vnímají zklidňující vliv trigonu Saturna a do třetice se o velikonoční neděli uzavře trigon mezi Sluncem a Lunou. Můžeme vydechnout, úleva je tu... Krásné a požehnané velikonoční svátky nám všem!

čtvrtek 13.4.

Nebýt toho, že aspekty jsou cítit několik dní okolo přesného momentu uzavření, měli bychom dnes den oddychový, příjemný, milý. Luna v nočním trigonu k Neptunu a odpoledním sextilu k Plutu hladí a konejší zjitřené city. Jenže jak říkám, zítra v půl osmé ráno nastává přesná konjunkce Slunce s Uranem a spolu s nimi se děje všechno nadivoko. Doporučuji chladit horké beranské hlavy, nedělat dnes ani zítra závěry, s vážnými rozhodnutími počkat po velikonocích. A na cestách s rozvahou... Krásný zelený čtvrtek!

středa 12.4.

Čtyřicet minut po půlnoci Luna přešla do Štíra - uzavřenost, opatrnost, zadumanost a vzpomínky, většinou ne zrovna optimistické. Po páté ranní Luna sextil Lunární uzel nabízela možnosti, příležitosti a setkání - pro někoho ve snu, časným poutníkům ve skutečnosti a třeba já jsem se tou dobou po hodině a půl znovu setkala se spánkem... Poslední dnešní aspekt je Luna v opozici na Merkur po půl desáté dopoledne, nemusí se nám úplně dařit sdělovat své pocity, mezi ženami mohou nastat nejrůznější drobná nedorozumění, ale rozhodně to není nic zásadního. Dal by se z toho vyzískat prima den...

úterý 11.4.

Přetemperamentní úplněk... Zapojený do tuze divokého t-kvadrátu s Jupiterem (o toho by až tak nešlo, kdyby byl sám), Plutem (což už je jiná kapitola) a s Uranem, který tomu všemu teprve dodává potřebné grády. Většina se vybouřila v noci, úplněk sám nastává v 8.08 ráno, ale ve vzduchu až do odpoledne zůstává viset energie opozice Luny k Uranu. A s ní spěch, podrážděnost, agrese, technické potíže, sklony k hysterii, úrazové příležitosti a mnohé jiné lahůdky.
Dnešek je jedním z vrcholů současných vážně nepěkných konstelací. Málokomu ozařují jeho horoskop natolik příjemně, aby si tyto dny užíval v radosti a klidu. Většina z nás počítá dny a "stříhá metr" do Velkého pátku, kdy Slunce přijde na Uran, konstelace se završí a po krizi přijde uklidnění. Přeji nám projít dneškem i dalšími dny ve zdraví, klidu a vnitřní rovnováze.

pondělí 10.4.

Jediný dnešní astrologický moment na nebi nastal ve čtvrt na jednu v noci - stacionární Merkur v Býku otočil směr svého pohybu nazpět a v příštích čtyřiadvaceti dnech nás díky tomu v oblasti myšlenek a slov čeká důkladnost, zpomalenost, návrat k již řečeným a rozhodnutým záležitostem. Cokoli potřebujeme sdělit nebo napsat, mělo by být dobře rozváženo, perfektně formulováno a postaveno na pevných základech, jinak bychom za svá slova mohli být hnáni k zodpovědnosti.
Luna se v noci a zítra opět chystá proplout nebezpečnými peřejemi konjunkce s Jupiterem, kvadrátu na Pluta a opozice na Slunce s Uranem - ano, česky řečeno čeká nás trochu divočejší úplněk a jeho vliv je citelný možná už od soboty. V předvelikonoční atmosféře je to velmi dobrá příležitost pro vypořádání se s minulostí a přípravu na nový zrod. Není to dobrý čas pro horké hlavy a silové jednání.

neděle 9.4.

Slunce kvadrát Pluto, stacionární Merkur a Luna doplňující kvadrát Venuše se Saturnem... Někdy si říkám, že zimní spánek má něco do sebe, dokonce i na jaře... Když už ne prospat, pak je dobré tyto aspekty nedráždit. Potkává nás potřeba dobrat se až na dno všech souvislostí, potřeba znát, vědět, vlastnit, kontrolovat, ovládat; odstup, uzavřenost a chlad, případně pocit, že je zažíváme od druhých. Pokud vnímáte něco podobného, zkuste to jen pozorovat a nepřikládat tomu váhu a už vůbec se to nepokoušejte s druhými řešit. Není čas na konstruktivní rozhovory, tohle je čas na destrukci. Ale kde tušíte už delší dobu, že právě na ni dozrál čas, pak vzhůru do toho - a časem se na spáleništi zrodí něco nového.

sobota 8.4.

Vstávání s sebou může přinášet mlhu na nebi i v duši - ranní opozice mezi Lunou v Panně a Neptunem v Rybách má vliv na počasí i na naši náladu. Naštěstí potom nastupuje Luna do trigonu k Marsu a k Plutu, odpoledne a večer navíc docela přesného - sport, pohyb, práce, vytrvalost, láska a intimita jsou výborným využitím pro tuto nebeskou pomoc. Protože jinak tedy noc na neděli nic moc. Venuše v přesném kvadrátu k Saturnu a Slunce totéž k Plutu. Zejména zamilovaní mohou mít potřebu řešit své nenaplněné představy a touhy výčitkami, vydíráním a manipulací, ke slovu se může dostat žárlivost, majetnický a mocenský přístup. Nepouštějme se do vysvětlování a "vážných promluv" - mohly by vést k rozchodům. Takže dnes večer lásku neřešit, lásku s láskou činit...
Trochu vážnější doporučení ale platí pro všechny, kdo se dnes chystají vyrazit někam za zábavou - s poškozenou Venuší a Sluncem není radno riskovat cokoli, natož kombinaci rychlosti a alkoholu. Pěkný víkend nám přeji.

pátek 7.4.

Luna po šesté ranní vstoupila do Panny a stará se nám dnes o optimističtější pohled na svět – snad ne jen díky začínajícímu víkendu. Pohladila trigonem Saturna ve Střelci, odpoledne se pozdraví dalším trigonem s Merkurem v Býku a naladí nás příjemně – a že to opravdu potřebujeme.
Krátce před půlnocí se ale uzavírá opozice Slunce a Jupitera a v noci ze soboty na neděli i kvadrát Slunce s Plutem, rozehrává se tak ona neblaze v poslední době působící vazba mezi nimi a Uranem. Jupiter se Sluncem může dát sklony k přehánění, kde existuje velké ego, tam naroste do nebetyčné výše, kde existují pochybnosti, tam se na nich zhoupneme ještě víc. A Pluto a Uranem nás mohou potrápit starostmi pracovními i mezilidskými, o zdravotních nemluvě. Zdraví je to, co bychom měli řešit okamžitě, ostatní bych nechala dozrát do klidnějších časů – týden dva, a půjde to snáz.

čtvrtek 6.4.

Mars v trigonu na Pluta. Konečně nějaká vzpruha, které se dá v současných napjatých konstelacích využít. Dobré pro práci, pro činnosti vnitřní a sebezpytné, duchovní. Dobré pro sport a fyzickou vytrvalou aktivitu. Nenechme se vtáhnout do smutků a pocitů beznaděje, do omezení, která objektivně mohou přicházet, a kterým jsou otevřenější více ženy - Venuše už dopoledne naštěstí opouští pásmo vlivu Scheatu a kvadrát na stacionárního Saturna působí bez těch podivných příměsí. On si vystačí i tak - ale nedejme svou náladu jen tak lacino. Úsměv povzbudí vždy, a dvakrát - usmívajícího se i příjemce.

středa 5.4.

Pár minut po půlnoci (kdo by chtěl být přesný, tak třináct) vstoupila Luna do znamení Lva a jediná práce, kterou krom svého pomalého pohybu dneska měla vykonat, bylo poprat se s kvadrátem na Merkur v půl sedmé ráno. Vzhledem k tomu, že jde o "zápas" mezi znameními Lva a Býka, mohlo se to projevit třeba ve větším množství něčeho dobrého na snídani, nebo neschopností se rozhodnout, jestli naše tělo poránu víc potěší vajíčka se slaninkou nebo croissant s čokoládou. Případně jaký zvolit outfit (hrozné slovo, že?), abychom zapůsobili nesmazatelným dojmem. Vzhledem k tomu kvadrátu možná skutečně o něco nezapomenutelného půjde, dokonce i tehdy, kdy bychom zapomenout chtěli... Zkrátka nejde o nic vážného, jen jemná dohadování mezi rozumem a srdcem.
Do hry ale vstupuje stacionární Saturn, který se do zpětného pohybu rozhoupává zítra, a také Mars v trigonu na Pluta, taktéž přesném zítra. Aspekty pro práci, výkon, sílu a důkladnost. Pro jarní úklid nejen v domě nebo na zahradě, ale i v myslích, duších a vzpomínkách. Výsledkem vynaložené dřiny by mohl být vnitřní mír a radost z maličkostí...

úterý 4.4.

Musím se přiznat, že v těchto dnech mě psaní prognóz baví mnohem méně, než jindy... Několik týdnů je astrologicky náročných a teď se trochu zahušťuje, a píšu pořád o starostech a splínech a smutcích. Všichni se ptáme, kdy to skončí, a ono to ještě chvilku potrvá... Nicméně se zdá, že příštích deset dnů bude jakýmsi pomyslným vrcholem a pak nepříjemnosti pomalu ustoupí.
A co že se tedy děje a dává nám tolik zabrat? Už jsem tu mnohokrát zmiňovala takzvanou T-kvadraturu, kterou mezi sebou sice volně, ale zato poměrně dlouhodobě drží Pluto s Uranem a Jupiterem. Tlačí nás v kostech, tahají potíže jako králíky z klobouku, zdají se polevovat a pak zase utáhnou šrouby. Kdykoliv se tudy prožene jednou za týden Luna, napne jejich lanka víc a zahraje na ně nervózní serenádu. A v těchto týdnech přes ona pomyslná lanka brnkají i ostatní planety, Merkur nás rozvibroval, a teď se chystá Slunce. Měli bychom počítat s tím, že do čtrnáctého dubna, kdy je Slunce v konjunkci s Uranem, není moudré spoléhat na klidný průběh událostí. Navíc retrográdní Venuše na Scheatu ukradla radost a nadšení a její volný kvadrát na Saturna neukazuje, že by je měla v úmyslu vydat dobrovolně. A do toho dnes má Luna opět svůj den a při průchodu Rakem klopýtá o ony natažené strunky uransko-jupitersko-plutonské.
Co s tím? Nedělat závěry, neřešit nic, co není akutní. Něco rozšťourat je v těchto dnech více než snadné, ale složit to zpět do funkčního celku dokáže jen opravdový fachman. Můžeme si zkusit pustit pozitivní muziku, dobrou komedii nebo sáhnout po osvědčené knize. (Kam že jsem to založila toho Saturnina?)
Navzdory okolnostem a dešti nám přeju, abychom si vybojovali sami na sobě krásný den!

pondělí 3.4.

V noci se Venuše ve svém zpětném chodu vrátila do znamení Ryb a zdrží se tam téměř do konce měsíce. Citlivé Ryby jí svědčí víc, než rázný a akční Beran, ovšem na radosti jí ubírá retrogradita a především aktuální kontakt s hvězdou Scheat. Radosti a lásce se tak úplně nedaří, vyplouvají splíny, může se objevit citové vydírání, vyčerpanost. Situaci pomáhá zachránit Merkur v trigonu k Lunárnímu uzlu, možnost popovídat si, promyslet situaci, najít nový úhel pohledu. Na druhou stranu večerní kvadrát Luny ke Slunci (měsíčku bude vidět právě půlka) taky úplně náladě nepomůže. Taky máte pocit, že čeho je moc, toho je příliš? Ty současné konstelace - volný kvadrát Pluta s Uranem, oživený kvadrátem a opozicí Jupitera, nás trochu trápí. A Jupiter se projevuje přesně podle své povahy a povahy aspektu - láká, nabízí a slibuje, že už bude líp, a pak jen pokrčí rameny a prý možná příště... Nezbývá než to brát taky jen s pokrčením ramen a humorem - nic jiného stejně nepomůže.

sobota 1.4.

Duben začíná velmi příjemně, odpolední sextil Luny ke Slunci zvedá náladu a aktivitu (Blíženci i Beran jsou živí, orientovaní zábavně, sportovně, podnikavě a zvídavě). Před čtvrtou uzavře Luna kvadrát k Neptunu, přijde troška chmur, troška nepozornosti a přecitlivělost, ale s tím se dá pracovat. V noci pak svítí sextil Luny a Jupitera, pro společenský večer a "horečku sobotní noci" aspekt jako dělaný. Jedinou neplechu může způsobit Venuše v retrográdním pohybu, která se pozítří vrací z Berana do Ryb a zdrží se tam téměř do konce měsíce, ovšem od dnešního odpoledne bude po dva dny v blízkosti hvězdy Scheat a to pro naše lásky a radost není úplně nejlepší okolnost. Spolu s ní můžeme vnímat stacionaritu Saturna, ten se do zpětného pohybu obrací ve čtvrtek. Jejich vliv můžeme využít k tomu, abychom přestali zavírat oči nad vším, co ve vztazích nefunguje, zamysleli se nad sebou a nad svou budoucností a třeba změnili své chování nebo učinili potřebné kroky. A protože se tu bavíme o prvním dni měsíce, můžeme předpokládat, že podobné vlivy budou působit po celý duben.
Krásný aprílový den nám přeji!