Duben

sobota 30.4.

Na nebi se pomalu uzavírá trigon mezi Sluncem, Jupiterem a Plutem v zemských znameních. Příjemná, laskavá, velkorysá a radostná záležitost, která přeje klasickým jarním činnostem, práci na zahradě, kontaktu s přírodou v jakémkoli směru. Možná do svých domovů, zahrad, nových rostlin investujeme více než jiné roky, možná si plníme dlouholeté sny, možná vynakládáme značné úsilí ke zlepšení svých každodenních domácích okolností a do svého prostředí. Vnímáme krásu kolem sebe, uvědomujeme si ji i tam, kde jsme ji dosud brali jako samozřejmost.
Venuše dnes v noci také vstoupila do svého vlastního znamení Býka a působí stejným směrem - zemská znamení a vše s nimi spojené, příroda, pobyt venku, květy a zeleň nám přináší radost a nadšení. Podobně působí i odpolední sextil mezi Lunou a Saturnem. Nádherně do tohoto tématu zapadá výjimečně povedená reklama Hornbachu - ŽIJEŠ! Vzpomínáš si? Tak hurá ven - a Žijme!
Večerní svátek čarodějnic, oslava zítřejšího keltského Beltainu, nabízí možnost očisty, spálení starostí a všeho nepotřebného, abychom mohli žít láskou a radostí na plný plyn.

středa 27.4.

Luna před druhou ranní vstoupila do Kozoroha. Není to pro ni nejlepší znamení, patří do protilehlého Raka a v Kozorohu je opatrná, kontroluje si projevy emocí, nedovolí si vyjádřit, co se v ní odehrává, a může pociťovat strachy. Je ale stabilní a férová, a především, dnes odpoledne ji čeká trigon ke Slunci v Býku a v noci na zítra sextil k Neptunu a trigon k Jupiteru. Stabilní, výkonný, příjemný den.
Zítra je stacionární Merkur, na třiadvaceti a půl stupních Býka se obrací do zpětného pohybu. Pokud chceme stihnout něco vymyslet, zařídit, domluvit, bylo by to lepší dnes - v příštích čtyřech týdnech, kdy se bude Merkur zvířetníkem pohybovat nazpět, to dá trochu více práce.

úterý 26.4.

Ráno ještě může být o sem-tam potkaném protivovi, ale později se den vyčasuje. Dopoledne přeje technice, nápadům, změnám k lepšímu, jak už to trigon Luny k Uranu umí. Odpolední trigon mezi Venuší a Lunou podporuje ženskost, radost, vkus a šarm, příjemné záležitosti.

pondělí 25.4.

Luna se pohybuje Střelcem a nepříjemně kopíruje podivné vazby Jupitera, Saturna, Marse a Neptuna v pohyblivých znameních. Neklid, netrpělivost, zbrklost, nervozita a stres, také chyby a konflikty - to jsou záludnosti dnešního dne, které je potřeba hlídat a eliminovat jejich dopad. Pomůže sportovní vyžití nebo fyzická práce, pokud pohlídáme drobnější úrazy. Přeji navzdory předpovědi krásný den.

neděle 24.4.

Astrologicky by to vypadalo na den, kdy se toho zase tolik dít nebude. Ve třičtvrtě na tři odpoledne přechází Luna do Střelce a to je z aspektů všechno. Zajímavější je to ale v deklinačních paralelách, tam se kolem čtvrté hodiny naprosto přesně spojí Venuše s Jupiterem a Uranem. Vzhledem k tomu, že na Uranu se ještě pořád tak trochu vyskytuje i co do polohy na ekliptice, mohlo by to být jemné varování z hlediska zbytečného spěchu a netrpělivosti. Výbuchy emocí, dobře míněné věci mohou končit ne úplně nejlépe. Mohou nastávat zajímavé obraty v přátelství, jak nové začátky, tak k náhlé konce. Tak přeji nejen všem Jiřím, Jirkům, Jurajům a Jurášům, ať se neděle vydaří.

sobota 23.4.

Luna v noci i v průběhu dne vytváří aspekty ze Štíra postupně k Neptunu, Jupiteru a Plutu a otevírá tak pohled do skrytých míst i souvislostí. Vidíme i to, co bychom někdy možná raději neviděli, dozvídáme se věci, se kterými můžeme zásadním způsobem pracovat na nejhlubších rovinách; cítíme i to, co je jindy mimo dosah našeho vnímání. Co se nálady týče, je to příjemné, je to o dobré vůli a laskavosti, ale pro vzájemnou otevřenost a sdílnost si umím představit lepší aspekty. Pěknou sobotu přeji.

pátek 22.4.

Ve čtvrt na tři v noci Luna přechází do znamení Štíra a připravuje se na nastávající úplněk. Přesný je v 7.23 ráno. Ono krásně kulato bylo už večer, a navíc jasno a viditelno a dobře koukatelno, stálo to za to :-)
Tedy zase ne že by v tomhle úplňku bylo všechno jen ku radosti; pokud je doprovázený konjunkcí Venuše s Uranem, můžeme s klidným svědomím říci, že to má grády. Je to o smyslnosti a vášnivosti, je to o prudkosti projevů veškerých emocí, nejen těch příjemných. Je to o dravosti a o potřebě rychle dosáhnout uspokojení, chybí v tom něha a jemnost. Dobré je to pro avantgardní umění a možná i pro sadomasochistické praktiky, ale jinde bych doporučila trochu brzdit...

čtvrtek 21.4.

Ráno si ještě nese energii opozice Luny k Uranu. Ta mohla do snů i ranních situací vnášet zlost, nebo také otevření důležitých témat a třeba nápovědu k jejich vyřešení. S tím se snoubí vliv zítřejšího úplňku ve Štíru, který se dotýká záležitostí finančních a obecně témat bezpečí, jistot, toho, co je naše a co je sdílené, onoho proslulého a jednou mojí známou doplněného: "má dáti, dal, ukradli jsme, ukradli nám"... Je dobré udělat si ve finančních záležitostech pořádek, i ve svém svědomí.
Večerní trigon Merkura k Lunárnímu uzlu nabízí příjemná setkání, povídání s přáteli, zajímavé informace a nové příležitosti.

středa 20.4.

Den slibuje být klidnější díky sextilům, které Luna vytváří k Marsu a Saturnu. Tedy klidnější - spíš nabízí možnost nasměrovat současné konstelace směrem do fyzické aktivity. Každý z nás si ji může představit jinak, někdo půjde rozštípat deset kubíků dříví (jasně, na jaře asi ne, ale odpovídalo by tomu to nasazení, a když si vzpomenu na skoro useknutý prst svého kamaráda, tak i ta rizika....), někdo vygruntuje celý dům a půl zahrady, někdo půjde na tři hodiny do fitka.... Krásně s tím koresponduje milá scéna, kterou jsem právě pozorovala z okna - na terase vyzobávala sýkorka psí chlupy z kartáče, kterým vyčesávám naši Fuji. Soustředěná, zobáček plný rozježených chlupisek, šťastná, že našla skvělou vystýlku pro mladé do hnízda.
Noc je trochu méně příjemná, Luna doplňuje a násobí divoké vazby Venuše k Plutu a Uranu. Ženskosti to moc nepřeje, s laskavostí se nedá počítat. Lépe to zaspat :-)

úterý 19.4.

V 17.29 středoevropského letního času vstupuje Slunce do znamení Býka. Nastává měsíc stability, příjemných situací, požitků, radostí, krásy a lásky - nastává měsíc Venušin. Abychom si toho opravdu mohli všimnout a užít, i Luna dnes v půl druhé odpoledne vstupuje do Vah, druhého znamení pod vládou Venuše. Soulad, harmonie, laskavost a diplomacie, to jsou charakteristiky tohoto znamení, a také partnerství a láska. To zní skvěle, až na to, že... Venuše sama pomalu odplouvá z trigonů k Marsu a Saturnu, namísto toho se blíží k Uranu a dnes před jedenáctou večer uzavírá kvadrát k Plutu. Tahle krása, láska a radost, řeknu vám, ta není úplně bezelstná a nezištná. Je na každém z nás, abychom si uvědomovali, kdy máme tendenci tlačit na druhé ve snaze něčeho dosáhnout. Navíc chybí nadhled a optimismus, nápadů není moc, a když se nějaký objeví, je ještě ke všemu praštěný, doprovázený nepozorností (včera během asi kilometrové cesty po městě mi nejdřív vešel před auto chlapík, jen si tak šel a díval se na druhou stranu, a pak na stejném místě cestou zpátky psík na vodítku vyběhl mezi zaparkovanými auty přímo před to moje jedoucí...). Tak nám přeju, ať se ty divné nápady a stavy sunou do dobrých výsledků, ať protivnosti rychle přejdou a my si můžeme užít příjemný a harmonický čas.

pondělí 18.4.

Od večera panující neklid díky Luně, doplňující kvadratury a opozice v pohyblivých znameních, mohl přinést netrpělivost, nepozornost a stres, které mnohdy vyústily do střetů nebo do drobnějších úrazů. Stacionární Mars s Plutem v tom zrovna nepomohli, jen zmnožili naši snahu něco dokázat. Odpoledne se situace zlepšuje, Luna kopíruje a doplňuje trigon Merkura k Plutu, zklidňuje a stabilizuje, nakolik je to jen za daných konstelací možné. A přesný trigon Venuše k Saturnu je skvělá zpráva pro stabilitu vztahů, dlouhodobé plány a nákupy něčeho, co nám má dlouho sloužit a přinášet radost.

neděle 17.4.

Astrologicky silný den se stacionárním Marsem i stacionárním Plutem. Může se nám zdát, že to, na čem dlouhodobě pracujeme - ať se to týká práce navenek, nebo té uvnitř, se zaseklo, nepokračuje, vyžaduje to trpělivost a důkladnost. A možná se nám to jen nezdá. Přichází čas na důkladné prověření výsledků, zhodnocení, nakolik odpovídají původním záměrům, a případné revidování. Podobné téma v sobě nese dlouhodobá paralela Saturna s Plutem, ta nedává nic zadarmo nebo snadno. Ani šířková paralela Venuše s Plutem nemluví o snadnosti nebo povrchních radostech; je vášnivá, ale tam, kde situaci důkladně prozkoumala. Na druhou stranu nám pomáhá také docela dost okolností, počínaje dnes přesným trigonem Merkura k Plutu (přičemž si ještě uchovávají vazbu na Jupiter), společně nabízejí směr i pomoc na cestě. Jupiter v paralele s Uranem je o změnách, které dobře končí, podobně Uran na poloviční vzdálenosti mezi Sluncem a Venuší (ty změny nás navíc baví a jejich cílem je láska a radost) i Venuše uprostřed mezi Merkurem a Neptunem - inspirace, umění, nadšení a ideály.
Je třeba dávat si pozor na rozptylování zbytečnými pochybami a prokrastinováním, Luna v noci přešla do Panny a dnes v noci a zítra dopoledne doplňuje t-kvadrát Jupitera, Saturna a Neptuna, který k tomu dlouhodobě tenduje.

sobota 16.4.

Den se stacionárním Marsem ve Střelci slibuje zaměření na činnosti, které potřebujeme udělat zgruntu, třeba se k nim i vrátit a dokončit něco, co dokončeno nebylo. Jedná se o činnosti spíše mentálního rázu, které v důsledku vedou k vyčištění hlavy. Může nás rozptylovat spousta možností a variant, snaha vyhovět představám druhých o potřebném výsledku, ale pokud si jasně stanovíme cíl, budeme mít za dva měsíce skvělé výsledky.
Náladu dne ovlivňuje stále vazba mezi Merkurem, Jupiterem a Plutem, směrem k optimismu, komunikaci, "aplikovanému intelektu" :-) Přidává se ranní trigon Luny k Uranu a večerní ke Slunci, zkrátka máme před sebou úžasnou sobotu, volný den jako vymalovaný.

pátek 15.4.

Bezesporu jeden z nejlepších dní široko daleko. Ne snad, že by přestaly působit složité konstelace posledních týdnů, zejména t-kvadrát Saturna, Jupitera a Neptuna - ale dnes jsou doplněny a převáženy dvěma uzavřenými trigony, přinášejícími energii, radost, nadšení a dobrou náladu. Prvním z nich je už včera zmiňovaný zemský trigon mezi Merkurem, Jupiterem a Plutem, radost v praktickém provedení. Druhý trigon se uzavírá dnes ráno a po poledni díky Luně, doplňující spojení Marse s Venuší v ohnivých znameních. Jak už Mars s Venuší napovídají, daří se lásce v jejích hmatatelných projevech, v erotickém jiskření, v dárcích, výběru toho správného oblečení sladěného s doplňky, aby nám to slušelo; daří se kombinace správných chutí a vůní, zejména pokud je vybíráme ve snaze zaujmout svůj protějšek. Ale protože jde o Mars v ohnivém znamení, výsledkem je také nevšední pracovní nasazení a skvělé výsledky, které přinášejí radost. Tak jde jen o to, kam ten elán napřeme :-)

čtvrtek 14.4.

Včerejší bouřka procházela nad středními Čechami za kvadrátu Luna Uran, veselé to bylo, a internetové připojení se obnovilo až skoro v jedenáct dopoledne. Opožděná prognóza mluví o náročné noci, kdy proběhl i kvadrát Luny ke Slunci, a od šesti hodin ráno běží Luna jalovým během. Před čtvrtou odpoledne pak vstupuje do znamení Lva. Den je ale velice příjemně ovlivněný přesným trigonem Merkura k Jupiteru. Celkově máme před sebou několik pěkných dní, Merkur propojuje uzavřený trigon v zemských znameních s Jupiterem a Plutem, ještě si drží jemný sextil k Neptunu a nám tak poskytuje úlevu, zklidnění, radost, možnost rozmyslet si další kroky a pustit se do nich. Své aktivity činíme s rozvahou, ale přesto v nich nechybí nadšení. Nejdůležitější ale je, že jsou za námi vidět konkrétní výsledky.

středa 13.4.

Merkur dochází do trigonu k Jupiteru a Luna se dopoledne pohybuje mezi nimi v sextilu k oběma - úžasná, milá, laskavá a příjemná záležitost. Co můžeme stihnout domluvit, zařídit, vymyslet, udělat ráno nebo v časném odpoledni, nebude mít chybu. Pokud věci necháme na pozdější odpoledne (od tří - čtyř hodin) nebo na večer, budeme mít co dělat s opozicí Luny k Plutu a následně s jejím kvadrátem k Uranu - chaos, zmatky, práce pod tlakem, rozhovory nepříjemné a často se týkající tématu práce a peněz - nechme to raději plavat, nestojí za to kazit si pěkný den.

úterý 12.4.

S dneškem přichází úleva. Merkur v sextilu k Neptunu slibuje zklidnění mysli a důvěru v budoucnost, Venuše v trigonu k Marsu z Berana do Střelce nabízí ohnivou aktivitu v rámci fyzického fungování, a to i co se fyzické lásky týče. V deset dopoledne se Luna přesouvá do Raka, zklidňují se i emoce. Vypadá to na velmi příjemný den.

pondělí 11.4.

Zejména dopoledne je neklidné, nervózní, chaotické a nestíhací. Luna kopíruje T-kvadrát Neptuna, Saturna a Jupitera a rozvibrovává nám nervovou soustavu až k neunesení. Dýchejme, zhluboka, nemluvme hned, ale až po jemné pauze; neplánujme stihnout nemožné a ono to půjde. Odpoledne a večer se vyčasuje, aspoň astrologicky, Luna sextilem pozdraví Urana se Sluncem a přinese nápady k dobrému řešení starostí, přinese optimismus a pozitivní přístup. Dobré to bude.

neděle 10.4.

V osm hodin ráno Luna vstoupila do znamení Blíženců. Jsme neposednější, zvědavější a neklidnější, nicméně můžeme se těšit na odpoledne, kdy nás ovlivňuje sextil Luny s Venuší. To je krásný, příjemný a ženský aspekt. Můžeme si naplno užívat odpolední návštěvy, výlety s dětmi, přípravu i mlsání něčeho dobrého, laškování mezi partnery, společenské hry nebo sport. Později večer nedoporučuji dotýkat se v rozhovoru ožehavých témat a budiž řečeno, že šťastny jsou ty domácnosti, kde nic takového neexistuje. Hrozí totiž zvýšenou měrou střety, konflikty a hádky kvůli naprostým malichernostem. Příčinou je opozice Luny k Marsu ve Střelci, přinášející myšlenkový neklid a slovní hrubost.
Doporučuji připravit si na zítřejší ráno všechno předem, protože pondělní ráno by mohlo být mnohem nervóznější, než je obvyklé.

sobota 9.4.

Luna v Býku dnes působí jako laskavá utěšitelka, která nám fouká bolístky, konejší nás ve své náruči a brouká nám do ucha, že už to bude brzo lepší... Spolu s Jupiterem v Panně a Plutem v Kozorohu vytvořila uzavřený zemský trigon, zklidňující, stabilizující, pomáhající s věcmi běžného života a přes ně i s dobrou náladou a pocitem pohody. (A když mluvím o utěšování, nemám na mysli Vendulku utěšitelku, to by musela tímto způsobem fungovat Venuše.)
Díky takto nabytému vnitřnímu klidu můžeme lépe zvládnout i konjunkci Slunce s Uranem, která svůj příchod avizuje hlasitě a nepřehlédnutelně už několik dní. Přesná je v půl dvanácté dnes v noci a po jejím odeznění se nám opravdu uleví. Dobře, bude cítit neklid t-kvadrátu Saturn, Jupiter, Neptun, a když ho občas doplní Luna, budeme zřejmě vnímat nervozitu, ale s obrovským tlakem těchto dní se to opravdu nedá srovnávat.

pátek 8.4.

Luna ráno po osmé přechází do znamení Býka a snaží se jemně zklidnit situaci. Moc se jí to ovšem nedaří, s ohledem na to, kolik rozbouřených vlivů by musela zvládnout. Slunce dochází na Uran, to samo o sobě by vydalo na neklidný a vztekací den. Doznívá ještě středeční kvadrát Slunce na Pluta, cítit je kvadrát Jupitera k Saturnu a kdyby toho náhodou bylo málo, poskládaly se na nebi tři uskupení paralel s obdobně výživným vlivem. Už od ledna nás zlobila dlouhodobá a přesná deklinační paralela Saturna s Plutem a v těchto dnech se vrací, tento týden na ni navíc dosedl paralelou i Mars. Na fyzické vytrvalostní výkony je to "po čertech dobré", na cokoli jiného zůstává jen to "po čertech"... Další velmi přesnou paralelu tvoří Slunce s Uranem a Jupiterem, prvek na změny, jenže takové trochu vynucené, dějící se mimo naše záměry. A do třetice, tentokrát šířkovou paralelu tvoří Pluto s Jupiterem a v antiparalele s nimi je Venuše - dobrá vůle, altruismus se nějak zvrhávají, je s nimi zacházeno podmínečně, podivně. Zvláštní den, vyžadující opravdovost.

čtvrtek 7.4.

Ve třináct hodin a dvacet čtyři minuty letního středoevropského času nastává novoluní - v Beranu, v kvadrátu na Pluta, v konjunkci s Uranem a téměř na Mediu Coeli. Znalí se chytají za hlavu a neznalí si mohou říkat, že někdy je lepší nevědět. Silný moment, kdy se mohou věci zásadním způsobem proměnit. Pokud máme ve svém životě téma, které chceme opustit, se kterým si delší dobu nevíme rady a cítíme, že to chce změnu, akci, tvrdé odstřižení se - je to ta chvíle. V těchto krocích, ale i v běžném dnešním fungování nám pomůže, že novoluní má také trigon na Saturn. Vědomě, zodpovědně a plánovaně dokážeme mnohem více a mnohem lépe. Přeji nám co nejklidnější den.

středa 6.4.

V jednu v noci Merkur přešel do Býka, ale počet planet v Beranu opět na čtyři doplňuje Luna, která sem vstupuje před devátou ráno. Přechod z Ryb do Berana je přechodem přes bránu záludností a podivností, zvanou Scheat, proto buďme ráno opatrnější na svá slova i činy, a rozhodně není od věci hlídat si myšlenky. Konjunkce Luny s Venuší, která pak nastává, přeje ženské aktivitě, souladu, kráse a harmonii, konané navenek a trochu silou - co bychom taky čekali od dvou ženských planet v Beranu. Určitě ale můžeme čekat jiskru v oku, až se z toho pánům může hlava zatočit :-)
Dál je to zase trochu méně veselé. Slunce večer uzavírá přesný kvadrát na Pluta, blíží se k Uranu, a navíc především Luna dochází do konjunkce se Sluncem. Shrnuto a podtrženo, zítra před půl druhou odpoledne nás čeká novoluní na Uranu a v kvadrátu na Pluta. Dobré na razantní ukončení starých záležitostí a odložení všeho nepotřebného; dobré na nové začátky tam, kde čekáme něco zgruntu jiného, včetně dřeně v kostech. Drhne to, ale je to síla. Není to dobré na cokoli, co má jít krásně, pohodlně, harmonicky a příjemně.

úterý 5.4.

Máme před sebou den nabitý astrologickými událostmi. Luna v noci a ráno prochází oním nepříjemným t-kvadrátem Saturna, Jupitera a Neptuna v pohyblivých znameních a vytváří nám atmosféru jako stvořenou pro zmatky, překlepy, stresy, nedorozumění a konflikty. Na nich je nejhorší to, že v devíti případech z deseti vznikají s dobrými úmysly, takže jakýkoli hněv na pachatele je zbytečný a vlastně nespravedlivý... Situaci ani trochu nepomáhá přechod Venuše přes stálici Scheat. Byl citelný už včera a dnes si ho užíváme naplno. Cokoliv, kde čekáme radost a lásku, má v sobě cosi podmiňujícího, neprůhledného, zkrátka je tam skryto čertovo kopýtko. Před sedmou hodinou večer Venuše přechází do Berana, začneme být ve věcech radostí a krásy aktivnější a rozhodnější. Podobně mění pole působnosti Merkur, v jednu hodinu v noci na středu přejde do Býka a trochu uvolní situaci, zklidní rozlítané myšlenky. Nejlepší a nejsilnější dnešní okolností je ale trigon Slunce k Saturnu, prvek pro důslednost a zodpovědnost, pro dlouhodobé projekty, dokončení něčeho vleklého, začátek něčeho trvalého. Aspekt je přesný v šest hodin večer, zabarvuje dnešek a zítřek, a zítra navíc končí vliv Scheatu. Takže kdo se delší dobu k něčemu zásadnímu odhodláváte, přišel den D....

pondělí 4.4.

Ráno ve třičtvrtě na sedm Luna přešla do Ryb. Stoupá zasněnost, únava, malátnost, klesá nadhled, optimismus, komunikativnost a otevřenost. Chybí vytrvalost, vůle a cílevědomost. Měli bychom je nahrazovat trpělivostí a zodpovědností, jenže nám se dneska tak úplně nechce....

neděle 3.4.

Už nějakou dobu vnímáme napjaté planetární vazby, především kvadrát Pluta s Uranem, který se váže i k Merkuru a v průběhu pár dní přes něj bude procházet Slunce. Týká se základních znamení a komplikuje nám osobní a partnerský život, pracovní a rodinné záležitosti, tedy ty nejdůležitější věci v životě. Dává o sobě vědět i t-kvadratura mezi Neptunem, Jupiterem a Saturnem v pohyblivých znameních a díky ní jsme neklidní, podráždění, nepozorní, nesoustředění. Ozývá se psychika, ozývají se nervy - a to i na fyzické rovině.
Proto je úlevou dnešní den, kdy Luna prochází harmonickými vazbami a odlehčuje, vyhlazuje a napravuje důsledky dlouhodobého tlaku. Ve tři ráno nastal sextil Luny ke Slunci, příjemná, milá záležitost. V půl osmé ráno sextil k Saturnu dává nadhled, klid, trpělivost i chuť na věcech pracovat. Ve dvě odpoledne sextil Luny a Urana pomáhá s nápady, technickými řešeními, samostatností, a přináší "Wind of Change". Nápadům svědčí i čtvrt hodiny po půlnoci sextil k Merkuru - ale nebojte se, není nutno čekat kvůli tomu na hlubokou noc, i díky Uranu uprostřed mezi Merkurem a Sluncem je "chytro" celý den. Další poloviční vzdálenost je krásná, poetická, jemná - Venuše mezi Sluncem a Neptunem nás táhne do přírody, ke kráse. lásce a radosti. Tak hurá do toho! :-)

sobota 2.4.

Od půl třetí v noci Luna pluje znamením Vodnáře a nese s sebou auru optimismu, přátelství, změn, vizí a dobrodružství. Poskytuje nám potřebný nadhled a univerzální lásku. Uvolňuje tenze, rozvazuje uzly a ukazuje nám cestu. Ve čtvrt na pět odpoledne prochází sextilem k Marsu a zvyšuje nejen hladinu energie, ale i chuť něco dělat. Příjemnou sobotu přeji.

pátek 1.4.

Aprílové žertíky si raději nechme na odpoledne, poránu to není nějak ono. Napadají nás pitomosti, objekty našich vtípků reagují podrážděně, zlobíme se kvůli hloupostem. Vinu nese kvadrát Luny k Uranu po čtvrt na devět ráno následovaný kvadrátem k Merkuru a předcházený noční konjunkcí s Plutem. Vynahradit by to mohl sextil Luny k Venuši po půl šesté odpoledne, slibuje výrazné zlepšení nálady, ženský šarm a půvab a radost v srdci. On ten duben nakonec začne dobře :-)