Červenec

úplněk se zatměním Luny - pátek 27.7.

V pátek se chystá na večerním a nočním nebi velmi atraktivní podívaná - Luna bude zakrytá stínem Země, její světlo zčervená a dostane lehce strašidelný nádech. V novinách se píše o tom, že jde o nejdelší zatmění Měsíce v celém 21. století. Důvodem je jednak takzvané "odzemí", tedy největší vzdálenost Měsíce od Země, a jednak přesnost, s jakou se úplněk dostává na osu lunárních uzlů. Navíc v těsné blízkosti Luny bude pozorovatelný červenavý Mars. Zajímavé pokoukání.
Astrologicky už tak radostná tahle událost není. Úplněk ve Vodnáři navázaný na Mars a jako bonus v kvadrátu na Uran v Býku slibuje akční situace, ale velmi často tam, kde se nám nehodí. Nekontrolovaná rychlost, agrese, zběsilá neústupnost a tvrdost mohou být doprovázeny nespavostí a nervozitou. Aspekty fungují už několik dní dopředu, tak se nenechme zneklidňovat ještě myšlenkami na to, proč se nám tyhle stavy dějí. Dějí se, mají svou příčinu a jsou pochopitelné. A stejně tak, jak přišly, zase odejdou. Jen si v den zatmění, a zejména večer, kdy zatmění vrcholí (22.20), dávejme trochu víc pozor než jindy. Všichni jsme podrážděnější, méně pozorní, snáze vybuchující a máme tendenci dělat blbosti. Zvířata se chovají nestandartně, zemina se sype, technika se bouří a nám se to nelíbí. Není vhodné na pátek domlouvat důležité věci, cesty, schůzky a podobně.

úterý 10.7.

Jsem tu zase s denním horoskopem. Kdo byste si myslel, že si beru dovolenou, byl byste na omylu. Práce kolem zahrady ve výstavbě a kolem šestidenních štěňátek, jejichž maminka má zdravotní problém a v důsledku toho ztratila mléko, mi berou veškerý čas... Držte nám palce, ať je brzy všechno v pořádku - poznáte to podle znovuzavedení pravidelných příspěvků.
Dnešek slibuje zlepšení situace. Slunce sice přechází přes hvězdu Wasat, jejíž pověst není z nejlepších, ale zato Venuše si libuje v konjunkci s Regulem (se kterým se přátelskou paralelou potkává i Uran) a Merkur je v paralele s další královskou hvězdou, Aldebaranem. Výsledek by mohl být hodně pěkný. Ranní trigon Luny k Marsu slibuje, že práce půjde rychle od ruky. Odpolední sextil Luny s Merkurem je povídací, milý a kamarádský aspekt. Nejzajímavější jsou ale dva jiné prvky. Venuše se v půl páté ráno přesunula ze Lva do Panny, naše lásky a radosti jsou méně okázalé a více pro ně děláme. V praktických a zemitých věcech se projevuje vkus, krása a dobré výsledky činností. A k tomu je dnes den, kdy se po stodvacetitřech dnech zpětného pohybu Jupiter zastavil a obrací se kupředu. Štěstí, ochrana a pomoc jsou konečně nablízku.

sobota 7.7.

Mohli jsme mít hektickou noc. A mohlo jich být víc za sebou. Dnes krátce po jedné v noci se Merkur ocitl v šířkové antiparalele s Uranem. Prvek je to neklidný, podrážděný, stresotvorný a ukvapený, a cítit byl už asi tři dny předem. Dnes odpoledne je ještě další menší příležitost trochu zaharašit zbraněmi - to díky Luně, která se dostane do konjunkce s Uranem. Nicméně její ranní trigon na Venuši mluví o dobré náladě a přechod téže Luny do Býka je vysloveně příjemná záležitost. A večerní trigon se Saturnem zklidní a ochladí horké hlavy.

úterý 3.7.

Po hektičtějším ránu (Slunce v antiparalele s Marsem zakopává o vlastní energii a Luna v antiparalele s Uranem je podrážděná a mírně hysterická) se vyčasuje příjemný a veselý den. Před polednem se Merkur dostává do konjunkce s Lunárním uzlem a můžeme se nadít příjemných setkání. A večer se spojuje Luna s Jupiterem a Sluncem do uzavřeného vodního trigonu a nabídnou nám radost, optimismus, důvěru, naději a jiné dobroty. Nechme věci uzrát, vyvinou k lepšímu.

pondělí 2.7.

Luna vyhlazuje podivnosti minulého týdne. Ranní paralela s Jupiterem je prvek na dobrou náladu a trochu toho optimismu, který nám poslední dny mohl chybět. A předpůlnoční sextil k Uranu je dobrodružný, nápaditý, svobodomyslný a nespoutaný. Že bychom večer doháněli, co jsme nestihli o víkendu?

neděle 1.7.

Jsou to zvláštní dny... Povahu člověka a kvalitu okamžiku určuje v horoskopu to, jaké aspekty uzavírají Slunce s Lunou a Merkur a Venuše. V těchto dnech je Merkur okopávaný Uranem a Marsem, takže je podrážděný a protivný a spolu s ním všechno, co Merkur symbolizuje - tedy mysl, slova, nervy a pohyb. Venuše, která mluví o lásce, a jejíž přítomnost ve vášnivém Lvu by v tomto směru mohla mnohé slibovat, ta se sice už zbavila nepříjemného vlivu Marse, ale teprve pomalu se vymaňuje z kvadrátu na Jupiter. Stále ještě mnohé přislíbí a máloco vyplní - a pod vlivem Jupitera se z ní stala učiněná koketní slibotechna. No a Luna, jež má v popisu práce ovlivňovat náladu a pocity, ta se v Kozorohu potkávala s bručivým Saturnem a manipulativním Plutem a po včerejším ranním přechodu do Vodnáře dnes v noci přecházela přes drsný Mars a přes den se chytá paralelami na Urana a Saturna. Za těchto okolností skřípe a drhne vše, co by mělo být měkké a jemné; nálada mrzutá, v lepším případě ospalá. Harmonický aspekt ani jediný, vlákénka naděje se z nebe nesypou. Jediné Slunce se činí - opouští saturnskou opozici a blíží se do trigonu na Jupiter a na Neptun, maže chmury a ukazuje laskavější a optimističtější pohled na svět.