Červenec

neděle 31.7.

Červenec se s námi loučí příjemnými aspekty - dopoledne se ještě Merkur dotýká stálice Regulus a pozvedá naše myšlenky a slova k vyšším tématům, v komunikaci se projevuje to nejlepší, co v sobě máme. Až do půl osmé večer se také projevuje slábnoucí poloviční vzdálenost Merkura mezi Sluncem a Jupiterem, téma radosti, optimismu, naděje, velkorysosti - trošku hlídat je třeba přehánění nebo přílišnou rychlost ve slovech, v dobré víře bychom mohli říci něco nerozvážného.
Odpoledne se uzavírá trigon mezi dvěma vodními planetami Lunou a Neptunem, které jsou obě velmi silně postavené ve svých domovských znameních Raku a Rybách. Trochu je to opět cítit na počasí, voda a vlhkost všude, kam se podíváme, od včerejška se docela zásadně počasí změnilo. Uran, který se jen velmi pomalu rozhýbává směrem zpět po oběžné dráze, by mohl přinést něco z výbojů a nepředložeností, takže při dnešních případných bouřkách chraňme citlivější techniku před přepětím.
Také zítra přicházejí dva pěkné aspekty Venuše v trigonu k Uranu a Slunce v trigonu k Saturnu, můžeme se těšit na pěkný den.

sobota 30.7.

Po dvou divočejších dnech přichází úleva, dobrá nálada a spokojenost. Podílí se na tom hned dva činitelé, takže na výsledek je možno se spolehnout. Prvním z aktérů je nadcházející trigon mezi Venuší a Uranem, do kterého dnes dvěma sextily promlouvá Luna – jiskřivá radost, vtip a šarm, jemně pokušitelská atmosféra, která hladí naši duši. Přicházejí nápady, jak se skvěle bavit, den má své nenapodobitelné kouzlo.

Druhým nádherným prvkem je Merkur uprostřed mezi Sluncem a Jupiterem a navíc na stálici Regulus, což znamená, že přechází do svého domovského znamení Panny. Neumím si představit lepší aspekty pro bystrost, intelekt, povídání, setkávání, pohyb. Naše komunikace je vedena s nejlepšími úmysly, s jiskrou, laskavostí, optimismem a nadšením. A celou záležitost korunuje pozdně večerní vstup Luny do vlastního znamení Raka a následný sextil k Merkuru. Budiž požehnán dnešní den. Nakonec ani ty technické vykutálenosti dané stacionárním Uranem nejsou tak protivné, dají se řešit a ještě se u toho zasmějeme.

pátek 29.7.

Scénář dne připomíná včerejšek - ráno příjemný aspekt, sextil Luny ke Slunci, ale zbytek podivný. Luna brzy odpoledne doplňuje kvadrát Saturna s Neptunem a díky tomu prožíváme rozpor mezi tím, co bychom si přáli, a tím, co máme. Hlavní komplikace nám ale připravuje večerní kvadrát Merkura s Marsem, ukvapený, netrpělivý, vztekací a i jinak nepříjemný prvek, který dozrává po celý den. Doprovázeno stacionárním Uranem poskytuje naději na den blbec, na hromy a blesky, které nemusí být jen na obloze. Na cesty si nechme více času, nepodceňujme přípravu a ono to nějak dopadne. Zbytek víkendu už by se měl nést ve veselejší notě.

čtvrtek 28.7.

Nejpříjemnější, a popravdě jediný příjemný aspekt dnešního dne většina z nás prospala, protože trigon Luny k Jupiteru nastal ve třičtvrtě na šest ráno letního času. A podle vlastních zkušeností se domnívám, že většina těch, co byli v tu dobu vzhůru, si ho ve stavu polospánku stejně nejspíš neuvědomovali. Takže skvělou náladu, nadšení a potěšení z přítomnosti druhých lidí si neseme pouze jako stopu, ale i tak jako základ dne je fajn. Zbytek je totiž náročnější. Zítra nastává přesný kvadrát mezi Marsem a Merkurem, prvek podporující rychlé myšlení a bleskurychlé reakce, jenže v sobě skrývá i slovní agresi, vzteklost, urážlivost a podobné mentální přešlapy. No a dnes odpoledne tento aspekt doplňuje Luna, čímž jeho působení okoření ještě citovou nestabilitou, plačtivostí a dotčeností. Nečekejme emočně ani komunikačně klidné odpoledne, takže nám nezbude nic jiného, než si náladu vytvářet vědomě sami. Večer ve čtvrt na devět přechází Luna do Blíženců, což sice na klidu nepřidá, ale aspoň se podaří mnohá nedorozumění vyřešit humorem.

středa 27.7.

Mimořádně inspirovaný a inspirující den. Jednak Luna potkává v takzvaném bisextilu Neptuna s Plutem, otevírá a podporuje naši intuici a vnímavost, zjemňuje a prohlubuje prožívání. Ale především se uzavírá přesný trigon mezi Merkurem ve Lvu a Uranem ve znamení Berana, záležitost nápadů přicházejících rychlostí blesku, bystré a vtipné komunikace, vynalézavosti, intelektu, svěžích myšlenek. Ale také rychlého pohybu a chuti po změně. Co vymyslíme, rychle realizujeme. Kéž nám naše nápady slouží k radosti a nejlepším možným výsledkům.

úterý 26.7.

Všem Aničkám přeji hodně radosti k svátku, zejména té, které jsem tohle nádherné jméno sama vybírala ;-)
Den svaté Anny slibuje vzrušení. Po osmé hodině ráno nastává konjunkce Luny s Uranem, která většinou nese chaos, zmatky, výbuchy a střety na nejrůznějších rovinách; dnes je však zjemněna trigonem na Merkura a díky němu příjemně směrujeme onu sílu do rychlosti, nápadů, povídání či psaní, pohybu. Po půl šesté odpoledne vstupuje Luna do Býka a trochu nás usadí, budeme pohodlnější, laskavější a mlsnější. Večer by mohl být cítit noční kvadrát mezi Lunou a Sluncem, jenže z Býka do Lva - ve dvou smyslných znameních slibují smyslné požitky. Takže dnes popřeji nejen krásný den, ale i noc :-)

pondělí 25.7.

Neděle a pondělí přinášejí mírné zklidnění. Včera se Luna dostala do volnějšího uzavřeného trigonu se Sluncem a Marsem, a zejména po přechodu z Ryb do Berana (v půl třetí odpoledne) přišla vlna energie díky dvěma ohnivým planetám a dvěma ohnivým znamením. Dnes nastává obměna, Luna prochází volnějším uzavřeným trigonem s Venuší a Saturnem. Zejména mezi osmou hodinou ranní a devatenáctou, než Luna opustí aspekt k Venuši, můžeme čekat stabilizaci našich citů i vztahů. Uvědomujeme si, proč máme rádi, jsme ochotní se kvůli lásce něčeho vzdát, něco pro ni udělat; a je skoro jedno, jestli je to láska k partnerovi, k dětem, nebo třeba k zahradě - žijeme všechno dneska naplno, s hloubkou a zodpovědností. S drobnou výhradou, zejména kolem půl šesté je cítit vlna žárlivosti nebo jistá podmíněnost v našich vztazích. Nenechme si tím pokazit krásný a lásky plný den.

sobota 23.7.

Luna prochází znamením Ryb a kopíruje aspekty, které už delší dobu rozvibrovávají pohyblivá znamení a jejich zrozence - kromě Ryb také Blížence, Panny a Střelce. Zejména ráno a dopoledne je v tomto směru náročnější, večerní opozice k Jupiteru už tolik tlačit nebude. Náladu můžeme čekat splínovitou, malinko mrzutou, nenaladěnou. Pomůže nám rozhýbat tělo i mysl sportem nebo fyzickou prací, rozhýbou se tak i okolnosti. Po druhé hodině odpoledne můžeme čekat zlepšení díky sextilu, který Luna uzavře s Plutem - poskytne hlubší pochopení toho, co nás trápí, a uleví se.

pátek 22.7.

V deset hodin a třicet pět minut Slunce vstupuje do znamení Lva. Poměrně zásadně se proměňuje atmosféra od račího důrazu na rodinu, domov, bydlení a péči o naše blízké k sportu, zábavě, hrám, předvádění se a užívání si. Se Sluncem ve Lvu je každý z nás tak trochu králem ve svém vlastním království, tu velkorysým a spravedlivým, tu pyšným a okázalým. Projevuje se hrdost na potomstvo, projevuje se smyslnost a erotika, hravost. Výborný čas pro kulturní aktivity, výlety, aktivní dovolenou.
Přechod Slunce do Lva je o hodinu dříve uveden ještě jednou změnou, a sice vstupem Luny do Ryb. Vnáší atmosféru citlivosti a křehkosti, přimíchává poetičnost a zasněnost a společně se Lvem podtrhuje téma umění, kultury a tvořivosti.

čtvrtek 21.7.

Poslední celý "račí" den si pro nás připravil něco jako planetární odstávku. Jediný dnešní aspekt nastal v šest hodin ráno a byla jím opozice Luny k Merkuru, ranní nálada se díky tomu nesla v duchu jemného střetu mezi rozumem a srdcem. Většinou ale ráno řešíme trochu jiné věci, takže nějaká nerozhodnost ve smyslu co na sebe, zda to tričko, které tak milujeme, ale má na sobě nevypraný flíček, nebo čistou košili, která trochu škrtí v podpaží - to nás prostě nerozhází. Takže se můžeme v klidu těšit na zítřejší přechod Slunce do znamení Lva.

středa 20.7.

Je po úplňku, Luna přešla v pět hodin ráno do Vodnáře a hlavním dnešním aspektem je trigon Venuše k Saturnu. Výsledek? Uvolněnost, přátelskost, optimismus, zklidnění. Co k tomu dodat...? Krásný den přeji.

úterý 19.7.

Předúplňkový den bývá plný napětí a stresů a ten dnešní by mohl něco podobného také nabídnout; zejména je k tomu náchylné pozdější odpoledne a podvečer, kdy se Luna v Kozorohu dostává do kvadrátu k Uranu. Na druhou stranu máme několik velmi příjemných aspektů, které mohou náladu dost výrazně překlopit do plusu. Luna prochází po půl jedenácté dopoledne trigonem k Jupiteru, což je laskavý, velkorysý, optimistický prvek, působící zejména na rovině mezilidských vztahů. Po deváté večer se dostává Luna do sextilu k Marsu, práce nám jde od ruky, dobře se bavíme, veškeré činnosti konáme s nadšením. A především Merkur se dostal do trigonu k Saturnu, dokonalý aspekt na studium, závažnější rozhovory a úvahy, literární počiny, vytrvalou mentální činnost jakéhokoli druhu. Také třeba na dálkové pochody, vytrvalostní běh, nadšení vyvolávající výkony v posilovně a jiné silácké kousky. No a ten úplněk.... Přesný je v jednu hodinu po půlnoci na zítra. Romantika, která navíc tentokrát slibuje zásadní očistné kroky. Užijme si ho!

pondělí 18.7.

Na počet aspektů není den bohatý, v půl osmé večer Luna sextil Neptun podpoří kouzlo dozrávajícího úplňku a s ním spojenou romantiku. Hodinu před půlnocí Luna dojde do trigonu k Lunárnímu uzlu a díky tomu budou večerní setkání zajímavá a potěší nás, i kdyby to bylo potkání se s laní nebo kočkou (jen na silnici bychom asi radost tak velkou neměli).
Co je ale zajímavé, jsou zapojené stálice. Saturn se dlohodobě drží v paralele s Antaresem a Pluto na stálici Vega. Myšlení je důkladné, můžeme přicházet na zásadní objevy, které jsme dlouho hledali. Náš vztah ke kráse je podbarvený vášní, hluboký a transformační. Slunce je na Procyonu, jenž má blízko ke konfliktům a tvrdosti. Merkur s Venuší jsou v konjunkci hned s třemi hvězdnými prvky, hvězdokupou Praesaepe a severním i jižním Oslíkem (Asellus Australis i Borealis). Je třeba být opatrní na zrak, všechny tyto stálice jsou pro oči rizikové. Naštěstí pohled na úplněk oči neohrožuje :-)

neděle 17.7.

Podstatná část soboty se nesla podle náročných konstelací - v půl čtvrté odpoledne se uzavřel přesný kvadrát Slunce k Uranu a působil na nás už pár dní. Tlačil nás do vzteku, výbuchů, agrese, potřeby se prosadit za každou cenu. Vedl nás do bláznivých dobrodružství, tlačil nás do konfliktů s druhými, zapomínali jsme na přátelského ducha a nadhled. Změny jím vyvolané byly neuvážené, dramaticky prosazované a výsledek je nejistý. Včera dopoledne procházela navíc Luna ve Střelci přes Saturn a kvadrátem k Neptunu a vytvrzovala naši náladu do protivnosti a zmatených útoků.
Tak tohle máme díky Bohu za sebou. V noci se ještě projevil kvadrát Luny k Jupiteru, ale pak přichází trigon Slunce k Marsu (5.45) a trigon Luny k Uranu (jedenáct hodin dopoledne), díky kterým krotíme svou energii, používáme ji hravě, kreativně a konstruktivně. Tak zapomeňme na střety posledních dní, o půlnoci z úterka na středu nastává úplněk doprovázený příjemnými aspekty a ten vyčistí svinčík napáchaný uplynulými konstelacemi. A dnes přeji krásnou, mírnou neděli.

pátek 15.7.

Den je hodně zajímavý, pestrý. Kombinují se silné napjaté vazby a silné příjemné aspekty a je otázka, co z toho vyjde.
Slunce zítra uzavírá kvadrát k Uranu, což je prvek na zásadní změny procházející spíše formou erupcí, málokdo z nás by si dobrovolně vybral takovou razanci. Slunce má ale mimořádnou sílu díky trigonu k Marsu i slabému sextilu k Jupiteru, spojují se tedy všechny akční, ohnivé planety. Na naší straně díky nim stojí jako tři dobré síly Duch, Odvaha a Moudrost. Stojí při nás i dobré víly v podobě trigonem provázaných Luny, Venuše a Merkura. Ve Střelci a Lvu mají sílu i moudrost, ale především hrdost, a nabízejí ji i nám, smrtelníkům. Jako v pohádce je můžeme použít ke všemu, co potřebujeme. Je potřeba si ale dobře rozmyslet, jestli je opravdu nutné tu "uranskou obludu", které čelíme, zabíjet...

čtvrtek 14.7.

Luna a Mars ve Štíru, Slunce v Raku a Neptun v Rybách se zdají využívat naplno svého pobytu ve vodních znameních, aspoň co se české kotliny týče - prší a prší a prší...
Merkur ráno opouští vliv hvězdy Wasat, Slunce je z tvrdých račích stálic pryč, Luna se prochází krásnými aspekty k Plutu, Jupiteru a Slunci - mohli bychom čekat rozpouštění chmur a zvednutí nálady. Merkur navíc před třetí hodinou ráno vstoupil do Lva, kde může být aktivnější, zábavnější, pohyblivější než dosud v Raku. Potíž je ale ve dvou vlivech, které naši náladu mohou přeci jen brzdit v rozletu. Jednak se Slunce blíží do kvadrátu k Uranu (nastane v sobotu odpoledne) a jím tvořená netrpělivost, vztek a chuť do všeho praštit obrazně i doslova jsou cítit už teď. A ačkoli se o nich nezmiňuji, stále je cítit kvadrát Saturna s Neptunem, který nás tolik potrápil zejména v červnu. Obě planety jsou v retrográdním pohybu, kráčí pomalu a jejich aspekt se rozchází jen velmi neochotně. To je vysvětlení většiny současných přetrvávajících pocitů nespokojenosti, únavy, rozladěnosti z toho, že co bychom chtěli, nemáme. Na druhou stranu - stále trvá, že situace se pomalu ale jistě zlepšuje. A bude ještě líp :-) A navíc dnes je Luna vážně úžasná...

středa 13.7.

Pověrčivé jedince mezi námi zaujme kombinace číslic v dnešním datu, spojení šťastné sedmičky a "nešťastné" třináctky se však v astrologické situaci na nebi neodráží. Jediné dva dnešní aspekty od sebe dělí dvacet dvě hodiny - Luna kvadrát Venuše nastává půl hodiny po půlnoci, Luna trigon Neptun přichází ve třičtvrtě na jedenáct v noci. Hovoří o ženských energiích, o cestě, kde na začátku stojí mírná nevraživost v citové sféře, a která vede k romantismu, idealismu, jemnosti a něze.
Zapojení tvrdších stálic, Castora a Wasatu, nejspíš znamená občasné přistání na pozadí při cestě k oněm ideálům, naznačeným Lunou a Neptunem.

úterý 12.7.

Dnešek vyžaduje zvýšenou dávku trpělivosti, diplomacie a tolerance. Bylo by pěkné, kdybychom ji mohli někde v koncentrované podobě dokupovat - dnes bychom to pravděpodobně velmi ocenili. Luna opakuje včerejší bouřlivé aspekty, zejména dopoledne před půl dvanáctou, kdy nastává její opozice k Uranu, je dobře držet se zpátky. V sedmnáct hodin se dostává do kvadrátu k Merkuru a pak se napětí trošku zvolňuje. Ke klidu nám nepomohl noční kvadrát Luny ke Slunci, sny mohly být barvité, zmatené a divoké, ranní vstávání ne vždycky úplně pohodové. Nepomáhá nám ani kontakt Slunce s náročnějšími hvězdami ve znamení Raka, Castor i Wasat jsou hvězdy tvrdé, bojovné, nepříjemné. Procyon, se kterým se dnes potkává Merkur, taky není hladící či laskavá stálice. V podstatě jediný příjemný prvek dnešního dne je přechod Venuše do znamení Lva, můžeme se v příštích týdnech těšit na zvýšenou dávku legrace, hravosti, šarmu a lásky. To, co pomáhá, je hodit za hlavu tendenci ke vzteku a vybít napětí fyzickou aktivitou.

pondělí 11.7.

Den pro technické myšlení, pro mužský způsob uvažování a komunikování. Den výpočetní i strojní techniky, logiky, intelektu. Den netrpělivosti, pracovitosti – zejména dopoledne; den jemných nátlaků, zejména večer. Ale také den smyslu pro humor, byť by bylo dobré si hlídat úroveň jeho ironie, snadno bychom mohli překročit čáru únosnosti.

neděle 10.7.

Nedělní konstelace posilují šanci, aby se tento víkend stal jedním z favoritů na titul nejkrásnější víkend roku. Ačkoli nemluvím o počasí, i ono je mimořádně příjemné. To podstatné se však týká naší vnitřní atmosféry, radosti a pocitu štěstí. Tyto dny jsou plné příležitostí zažít něco mimořádného, krásného, s někým se seznámit, podniknout krásné výlety či setkání - určitě vás napadne ještě spousta jiných možností, jak využít výjimečné konstelace. Slunce v sextilu k Jupiteru se nevidí každý den, doprovázeno ranní Lunou v sextilu k Venuši je to krása a radost... Daří se nám i po mentální stránce, je cítit zítřejší technický prvek Merkuru v trigonu k Marsu a kvadrátu k Uranu. Pohlídáme-li si tendence vztekat se, když není po našem, mohou přijít zcela geniální nápady, a není od věci připravit jim půdu :-)

sobota 9.7.

Luna se dnes dostává do nejpříznivějšího postavení, v jakém se za současných konstelacích vůbec může nacházet - a hladí, zjemňuje a vylepšuje všechno pěkné, co na nebi máme. Předbíhá zítřejší sextil Slunce k Jupiteru a propojuje jej už dnes dopoledne. Doplňuje trigon mezi Venuší a Merkurem na straně jedné a Marsem na straně druhé do bisextilu. Výsledkem je radost, optimismus, aktivita, dobrá nálada a jiskra v oku. Kouzelné aspekty přinesou krásný víkend.

pátek 8.7.

První prázdninový pracovní - nepracovní týden končí nadějně. Máme za sebou plutonské tlaky na Slunce a Merkur, které si s radostí užije jen někdo, kdo má sám tendenci manipulovat. Většina si vydechne úlevou, že dnešní nocí a přechodem Slunce opozicí k Plutu tohle už skončilo. Před jednou hodinou Luna vstoupila do Panny a stihne dnes ještě kvadrát k Saturnu a opozici k Neptunu, zkrátka večerní nálada asi nebude nic moc.

Jenže to nejpodstatnější se týká sextilu mezi Merkurem a Jupiterem, který nastává v jedenáct hodin dopoledne a potvrzuje pravidlo "konec dobrý, všechno dobré". Prošli jsme nepříjemnostmi a neseme si z nich poučení, už zase se můžeme smát a "skákat přes kaluže". A sextil Slunce k Jupiteru nás ještě čeká....

čtvrtek 7.7.

Jestliže včerejšek byl příjemný a laskavý, o dnešku to úplně říci nemůžeme. Uzavírá se několik divočejších aspektů, které mohou přinést pár výbojů a rozvířit stojaté vody našich životních rybníčků. V půl šesté ráno nastala konjunkce Merkura se Sluncem, sama o sobě příjemná záležitost, nebýt ovšem v opozici na Pluta. Merkur se do opozice dostává přesně ve čtyři hodiny odpoledne a Slunce půl hodiny po půlnoci. Hodinu před polednem je navíc Luna v kvadrátu na Mars. Výsledkem je neklid, tendence stresy vytvářet, nebo jim alespoň podléhat. Máme sklony používat nátlakové jednání, máme sklon se urážet. V záležitostech lásky a vztahů máme chuť zvolit rychlé razantní řešení - jenže to dnes opravdu není nejvhodnější, Venuše kvadrát Uran umí pálit mosty v nejpřekvapivější a nejméně příhodnou chvíli.
Naštěstí k tomu máme podporu a ochranu v podobě hned několika příznivých aspektů. Luna v trigonu k Uranu poskytne nápady, vedoucí k dobrému řešení. Trvající trigon Jupitera s Plutem chrání sílu charakteru a dobré vůle. Soulad mezi Venuší a Marsem poskytne radost z činnosti, erotický náboj a šmrnc. A lehký, ale o slovo se hlásící sextil Jupitera se Sluncem a Merkurem je o vtipu a humoru, schopnosti a ochotě najít řešení a domluvit se. Zkrátka dnešek má šanci pořádně pročistit atmosféru.

středa 6.7.

Dnešek je dnem mimořádných setkání a příležitostí. Nabídky, které k nám přicházejí, jsou beze zbytku výborné. Mohou se týkat pracovních i osobních záležitostí, na tom nesejde – výsledek může být skvělý. Záleží jen na nás, jak se těchto příležitostí chopíme. Nejlepší čas na schůzky, zprávy a kontakty je před pátou hodinou odpoledne, ale příznivý je v tomto směru celý den. Takže pokud například chcete odpovědět na inzerát, nebo poslat svůj životopis potenciálnímu novému zaměstnavateli, určitě to neodkládejte.
Dnes večer nastává přesný trigon mezi Venuší a Marsem, jejich velmi harmonické spojení. Snoubí se radost a práce, aktivita s krásou, láska se silou, mužské a ženské energie navzájem. Toto je večer pro milence i manžele, ze kterých se nedočkaví milenci opět mohou stát…
Beran
Den na práci i sport, na fyzickou aktivitu a mimořádnou odvahu, na boj i lásku. Vytrvalost a mimořádné výkony projevíte nejvíc před druhou hodinou odpoledne.
Býk
Vaše velká očekávání jsou korunována velkými výsledky. Pokračuje vaše velká vlna úspěšného období. Večer se ale zdržte jakéhokoli projevu žárlivosti, mohli byste pokazit slibně se vyvíjející situaci.
Blíženci
Pokud vás ještě trápí stesk po bývalé lásce, neřešte ho utápěním se ve vzpomínkách ani pokusy ji znovu kontaktovat. Raději si vyjděte s kamarády a proberte s nimi, zda někde neopakujete nějakou chybu. A neberte si to tak moc, bude líp :-)
Rak
Jste dnes v centru pozornosti. Volají staří známí a zvou vás na kafe či do hospůdky, dávají o sobě vědět bývalé lásky s nostalgickým připomenutím se, potkáváte lidi, které jste třeba několik let neviděli. Jediné, co si v té záplavě obnovených kontaktů potřebujete pohlídat, je žárlivost vašeho protějšku.
Lev
Kolem oběda a brzy po něm jste v centru pozornosti, ale nejspíš z pracovních důvodů. Nemusíte si vůbec dělat starosti, všechno, co se na vás nahrne, zvládnete s přehledem a ještě díky tomu zvýšíte svou reputaci.
Panna
Krása a radost, kam se podíváte. Jen už odložte ty neustálé pochybnosti o sobě a svých schopnostech, přestaňte si dělat starosti, jak věci dopadnou. Čím méně se budete obávat, tím dopadnou lépe. A užijte si dnešní láskyplný večer plnými doušky, zasloužíte si to vy i váš partner.
Váhy
Pokud se stanete nechtěným svědkem hádky vašich kamarádů nebo sousedů, zachovejte klid. Určitě se mezi ně nemíchejte, vaši snahu pomoci by nejspíš obrátili proti vám. Kolem oběda jste na vrcholu sil, zvládnete i hory přenášet.
Štír
Pro vás jsou zlaté časy. Daří se práce, upevňuje se zdraví, v lásce jste ve fázi akutní zamilovanosti, která je navíc opětovaná. Nechtějte ale dnes probírat s kamarádkami, jak je váš partner skvělý, možná by si to chtěly samy vyzkoušet…
Střelec
Ve tři čtvrtě na dvě odpoledne je pro vás chvíle, kdy můžete zazářit. Potkat skvělou ženskou nebo sympatického chlápka, možná i přesto, že jsou svátky, vysvětlit šéfovi, že váš přístup k problému je nejlepší, zavolat klientovi a domluvit výhodné podmínky… a kdyby náhodou nebylo nic jiného, aspoň si zacvičte, zvedne vám to náladu.
Kozoroh
Jestliže to mezi vámi a partnerem poslední dobou trochu vázne (nejspíš kvůli vašemu pracovnímu vytížení), dopřejte si večer čas jen na sebe. Dobré víno, svíčky, vždyť si to určitě ještě pamatujete. Jen s ním proboha neřešte, co bude zítra v práci…
Vodnář
Že kolega nebo nadřízený dostal nápad a i přes volné dny vám zavolali všeobecné usnesení, že to odpracujete vy? Odložte nespokojenost a všimněte si, jak jste pro ně důležitý. A odpoledne si jděte zaběhat, přijdete na to, jak se s tím nejlíp popasovat.
Ryby
Nejraději byste hodili všechno za hlavu a jen plánovali a připravovali dnešní večer se svou láskou. Samozřejmě, že si to musíte užít, když se vám ve vztahu teď tak daří, ale aspoň chvíli přece jen věnujte i ostatním oblastem…

úterý 5.7.

Luna v noci přecházela přes Venuši a trigonem k Marsu – tuhle noc jsme se zřejmě moc nevyspali, ale z těch nejpěknějších možných důvodů. Skvělý prvek na projevy lásky, něhy a radosti z toho, že dva jsou dva. Vstávání je trochu hektické, divoké a nedivila bych se nasbíranému zpoždění hned od rána. Nechtějme to dohonit cestou autem kamkoli, okolnosti tomuto způsobu spěchu vážně nepřejí. Navíc se Merkur dnes dotýká Neptuna harmonickou vazbou, což je krásné pro poezii, hudbu i jiné druhy uměleckého vyjádření, ale není to nejlepší na plnou soustředěnost nebo na logické uvažování. Tenhle aspekt podporuje ospalost, zasněnost a stavy jemně mimo realitu. Co už vůbec nemůžeme doporučit je řízení na autopilota – možná bychom se nestačili divit, kam nás zavezl. V půl sedmé večer Luna přechází do znamení Lva a nám roste chuť se bavit, potkávat se s přáteli, chodit do kina nebo aspoň zajít s kamarády na kafe.
Beran
Včera se na vás něco sesypalo a dnes máte pocit, že vám leží na ramenou přímo celý svět. Určitě nevěšte hlavu, situace se pro vás změní úderem půl sedmé, a výrazně k lepšímu. A jestli vás štvou sousedi, trocha dobře mířené hudby ledacos napraví… A ráno buďte opatrnější na krční páteř.
Býk
Co potřebujete stihnout, nebo u čeho chcete zajistit dobrý výsledek, bylo by dobré udělat nejpozději dnes odpoledne. Možná se vám úplně nechce, možná vám myšlenky odbíhají někam jinam, ale překonejte se. V cílové pásce se totiž nepočítá motivace, ale výsledek – a ten bude fajn.
Blíženci
Jako kdybyste koukali přes plot, co se děje u sousedů – pořád nějaké novinky a u vás tak maximálně starosti a obavy. Pozvěte večer sousedy nebo kamarády k vám, povede se prima akce.
Rak
Ráno se pro vás neslo v tempu kvapíku. Otázkou je, na co jste v tom shonu zapomněli, a otázkou taky je, jestli vás to tak moc trápí. Den je pro vás totiž nádherný, protože po sladké noci máte myšlenky jen na svou lásku, představujete si dnešní večer. Nechtějte po sobě práci, je svátek...
Lev
Ožíváte s dnešním večerem. Sice je do víkendu ještě daleko, ale vy se držíte zásady, že víkend je tehdy, kdy si ho uděláte, a navíc máme volné dny. Na večer je možné domluvit setkání s přáteli a muzikou, nebo využít podvečerního příjemného ochlazení a vyrazit za sportem.
Panna
Jakkoli by to do vás spousta lidí neřekla, v těchto dnech se chováte lako lev salónů, svůdník a milovník života. Možná překvapujete i sám sebe, ale v téhle roli jste se našli. Dnes večer na vás ale mohou dolehnout pracovní povinnosti.
Váhy
V čem se vám může opravdu dařit, je studium, případně nějaká literární aktivita. Co takhle oprášit starou sbírku básniček ze střední školy, nebo nedokončenou skicu povídky? Možná si plánujete zahraniční dovolenou a v tom případě doporučuji večer strávit nad pečlivým studiem turistického průvodce. Uklidníte své obavy a navíc vás to bude bavit.
Štír
Zažíváte velice pěkné období z hlediska lásky, vztahů či flirtování – záleží jen na tom, čemu dáváte přednost. Daří se vám všechno, nač sáhnete, a nejen dnes. Dnes odpoledne a večer a také zítra mohou být chvíle, kdy něco přeženete, objeví se písek v soukolí. Rychle ale situaci zvládnete a půjdete dál svým vítězným tažením.
Střelec
Luna v Raku pro vás je tak trochu nečitelná – klade důraz na domov, rodinu, zázemí a jistoty, a to jsou oblasti, které úplně neřešíte. Běží vám samospádem, nemáte důvod věnovat jim svou pozornost. Proto podvečerní přechod Luny do Lva uvítáte, začíná být živo a mnohem více zábavy.
Kozoroh
Připadáte si přetížení a ne že byste neměli aspoň trochu pravdu. Jen zkuste míň bručet, protože vaši blízcí mají jen omezenou trpělivost pro poslouchání nářků a následné utěšování. V půl deváté ráno mohlo přijít nemilé překvapení, ale vpodvečer se věci začínají vyjasňovat. A jestli se vám ozvaly zuby, neodkládejte návštěvu zubaře.
Vodnář
Práci zvládáte poslední dobou v pohodě, jste kreativní a výsledky jsou vedením náležitě oceňovány. Počítejte s tím, že ve středu a ve čtvrtek můžete být ze svého soustředění rozptylováni ženami ve svém okolí, takže je lepší stihnout dnes všechno, co půjde.
Ryby
Žijete něhou, láskou, krásou, radostí a city. Vždycky, vaše znamení k tomu má velmi blízko. Ale v těchto dnech je možnost uplatnit to nejlepší, co se ve vás nachází. A krom toho se ozývá vaše intuice, tak jí naslouchejte.

pondělí 4.7.

V pravé astronomické poledne, tedy ve třináct hodin letního času, nastává novoluní ve znamení Raka. Spojení kulminace Slunce s novoluním je opravdu výjimečná chvíle, která uzavírá mnohé cykly a zahajuje nové. Na novoluní se účastní i Merkur s Venuší a proto se počátky a konce budou týkat nejen naší osobnosti a duše, o kterých hovoří Slunce s Lunou, ale i lásky, partnerství a spolupráce s druhými lidmi a také naší komunikace a racionality. V některých oblastech mohou tyto začátky být zásadnější nebo bolestnější, než by nám bylo příjemné. To má na svědomí planeta Pluto, která stojí v opozici k tomuto novoluní. Společně vytvářejí poměrně nepříjemný tlak, nutí nás do kroků, do kterých se nám opravdu nechce. Zejména se to může týkat domova, rodiny, bydlení a práce. Ale to, že jsou pro nás ony kroky důležité a přinesou mnoho dobrého, naznačuje harmonické provázání na Jupiter a Neptun.

Beran

S vaším znamením začínáme zostra. Novoluní i Pluto se do Beranů opírají rukou společnou a nerozdílnou. Navíc vaše znamení už pár let hostí planetu Uran, která má tendenci nenechat kámen na kameni. Procházíte změnami a otřesy, ale máte výbornou šanci začít nový a skvělý život.

Býk

Můžete se s klidem pustit, do čeho vás jen napadne. Nové projekty dobře dopadnou, štěstěna vám sedí na rameni a láska pracuje pro vás. Dokonce i kdybyste dnes nedělali vůbec nic, vyděláte na tom.

Blíženci

Zdá se, že jste plně zaměstnáni očekáváním lepších zítřků. Neškodilo by přestat o sobě pochybovat a místo toho začít něco dělat.

Rak

Tak tohle dnešní novoluní je vám šité na míru. Můžete přijmout docela zásadní rozhodnutí, jak si vylepšíte bydlení, jak upravíte fungování v rodině. A nebudeme nikomu moc vykládat, že jste k tomu tlačení okolnostmi už docela dlouho – výsledek bude stát za to.

Lev

Dnešek není úplně den pro cokoli zásadního. Kolem vás se toho děje spousta, kamarádi a kolegové šílí, ale vy si můžete s klidem fungovat po svém. Možná zkuste pomoct nějakému zoufalci, zvýší vám to body v jeho i ve vašich očích.

Panna

Dnešek je váš velký den, pro radost, lásku i práci. Vaše píle nese výsledky, a vás to konečně zase baví. Zkuste překvapit doma své nejbližší neplánovanou oslavou, budete určitě ocenění. A šéfa dnes neberte s jeho nenáladou vážně.

Váhy

Tedy vy dnes nejste ten třetí z úsloví o tom, že když se dva perou, třetí se směje. Vy jste pravděpodobněji jeden těch prvních dvou, případně ten čtvrtý, který po nich bude uklízet binec… Nebylo by rozumné plánovat dnes činnosti nebo schůzky, na kterých hodně záleží – počkejte tak dva dny a dopadnou lépe.

Štír

Poslouchejte dnes svou intuici, zejména co se týče obchodu a investic. Naplánujte pro sebe a partnera skvělou večeři a rozhodně, ale rozhodně neprospěte večer – dnes jsou vám nakloněna všechna božstva lásky.

Střelec

Mrzutost zahoďte hned ráno doma do koše. Kdyby vás nemělo potěšit nic jiného, tak přinejmenším se dnešní hektické situace týkají někoho jiného.

Kozoroh

Novoluní vám trochu kazí plány na poklidný den. Pokud máte kolem oběda domluvené pracovní schůzky, zapojte před nimi všechny své schopnosti zvýšit trpělivost. Případné zdržení napravíte svým osvědčeným způsobem, prací. Ale po počátečních zmatcích pro vás věci dopadnou dobře.

Vodnář

Jste pověstní svým nadhledem, ale dlužno říci, že vám dnes nedá vůbec žádnou práci si ho udržet. Na shon ve světě kolem se díváte s pobavením, protože se vás netýká. Odpolední a večerní setkání se mohou překazit kvůli náhlé indispozici druhé strany.

Ryby

Stres je pryč a vám svítí sluníčko, i kdyby venku náhodou pršelo. Jestli to jen trochu půjde, utrhněte se z práce a pozvěte svou lásku na oběd – dnes můžete vyjevit city a odezva bude úžasná. A že vám uteče práce? Ani náhodou, s romantickou vzpomínkou doženete vše zameškané dřív, než si pomyslíte.

neděle 3.7.

Den nám může nachystat nějaká překvapení. Aspekty mezi planetami jsou příznivé, jak ranní Luna sextil Uran, tak celý den působící trigon mezi Sluncem a Neptunem. I přechod Luny do svého vlastního znamení Raka v 15.20 letního času je sympatický prvek. Také poloviční vzdálenost Jupitera mezi Sluncem a Marsem, které spolu ještě navíc uzavírají volné sextily, je prvek na sport, pohyb, energii a vitalitu pro první prázdninovou neděli jako dělaný. Trošku temnější podtón ale přinášejí jednak stálice - Venuše je na Wasatu a Merkur v paralele s Plejádami. A potom Pluto, který je v opozici na ploviční vzdálenost mezi Sluncem a Venuší. Nese to v sobě žárlivost, naléhavost, neústupnost; ne všichni své úmysly projevujeme otevřeně. V pěkném dni by se mohly objevovat drobné skvrnky vad na kráse. Ale možná půjde jen o potřebu užívat si zaběhaného pohodlí a trochy luxusu i v prázdninových podmínkách :-)

sobota 2.7.

Luna je tím prvkem na nebi, který je nejproměnlivější a který řídí naše prožívání a naladění - proto pokud se v průběhu dne přesune do nepříjemného aspektu, vnímáme to na své psyché. Příznivé aspekty samozřejmě cítíme taktéž, naštěstí... Jenže dnes se koná ten první případ, protože Luna doplňuje T-kvadrát mezi Saturnem, Jupiterem a Neptunem a tak to naší náladě právě nepřidá. Měli bychom tedy počítat s tím, že věci budou trvat o něco déle, než obvykle. Že z dobrých úmyslů nemusí vždy povstat dobré výsledky. A že se můžeme potkávat se zmatky, nedorozuměními, úlety a zkreslením informací. Když tohle pohlídáme, mohl by to být prima den :-)

pátek 1.7.

Prázdniny začínají podivně. Všem, kdo si na dnešní ráno naplánovali odjezd na dovolenou, velmi doporučuji sbalit si na cestu i trpělivost. V množství větším, než malém. A k ní smysl pro humor, schopnost odstupu (i od auta před sebou....) a pozornost. Nebo aby nechali své cesty až na večer, ale to ne vždy můžeme naplánovat.
Co že způsobuje taková podivná doporučení? První červencový aspekt vytváří po čtvrt na tři ráno Luna v opozici k Marsu, navíc pomalu nastupující do pásma hvězdy Algol. Na něm je přesně před osmou ranní, ale v jeho dosahu je až do půl jedenácté. Pak se dotýká Plejád, kam sahá paralelou i Merkur, a podobně jako aspekt k Marsu nám nesou neklid, chvat a mrzutost. V půl šesté ráno byla přesná i opozice Venuše k Plutu, prvek žárlivý, nátlakový a podmiňující dobré činy protihodnotou. Výsledek nic moc.
Naštěstí u toho nezůstane a platí, že večer je moudřejší rána. Po ranním mumraji a stresových situacích se odpoledne vyčasuje. Ve třičtvrtě na dvě Luna přechází z Býka do Blíženců. Algol je zapomenut a Plejády taktéž, a především, rozjasňuje se atmosféra i naše nálada díky večernímu přesnému trigonu Venuše k Jupiteru. Dva dobrodějové společně říkají, že konec dobrý, všechno dobré, a že ty prázdniny nakonec mohou začít pěkně.