Červenec

pátek 31.7.

Krátce před půlnocí Luna vstoupila do znamení Vodnáře a dochází do úplňku, který je přesný čtyřicet tři minut po poledni. Pnutí posledních dní se tím uvolňuje a nám se zase lépe dýchá. Venuše se dnes přemisťuje po čtrnáctidenním výletu do Panny zpět do znamení Lva, kde zůstává od pátého června do osmého října. Jakkoli je Panna ženské znamení a Venuše ženská planeta, přece jen jí v hrdém, reprezentativním a vášnivém Lvu je lépe, než v pečlivé, skromné a opatrné, někdy kousavé a detailistické Panně. Můžeme se tedy těšit na lepší náladu a příjemné dny.

čtvrtek 30.7.

Předúplňkový den (přesně se kulatí zítra ve 12.43) je podbarven ranním kvadrátem Luny k Uranu a popolední opozicí k Marsu. Tématem dne je netrpělivost, podrážděnost a choleričnost, které se daří zvládat až s postupujícím večerem. Sebereflexe, některé snadnější relaxační techniky a příjemné vůně jsou dnes nezbytné doplňky, nadhled bude slušet a laskavost bude oceněna. Tak vzhůru do ne-boje :-)

středa 29.7.

Vcelku příjemný den, kdy se daří mužsko-ženské komunikaci (ti, kdo mají pár let zkušeností na téhle planetě, vědí, že to není zdaleka taková samozřejmost, jak bychom mnohdy rádi...), a kdy se s postupujícím večerem může lehce zahušťovat atmosféra směrem k emocionálnímu vydírání a jiným nepřístojnostem. Doporučuji nenechat slunce zapadnout nad naším případným hněvem, neboť zítřejší ráno by hrozilo eskalací střetů.

úterý 28.7.

Kdo jsme se těšili na příjemné konstelace, máme je tu. Nevadí, že jsou tvořeny Lunou a netrvají dlouho - jsou krásné, veselé, radostné, příjemné a optimistické. Luna ve Střelci dnes uzavírá trigon k Uranu do Berana a později také k Jupiteru ve Lvu a k Venuši na rozhraní Lva a Panny. Užijme si příležitost k nádechu, k odvázání se, příležitost pustit se do toho, co nám delší dobu nešlo. Máme elán, nápady, odvahu a pomoc shůry, stačí zapojit důvěru a vnitřní čistotu, půjde to :-)

pondělí 27.7.

Luna běží Střelcem a jediné dnešní aspekty uzavírá v noci a brzy ráno. Noční sny mohou být inspirující, může nám ve spánku podprahově "sepnout" cosi, co nám ve dne uniká - proto docela stojí zato zapsat si, co se nám zdálo, a zamyslet se nad tím. Ráno je poměrně chaotické, zmatené a mírně podivné. Neberme tedy zcela vážně všechno, co slyšíme vycházet z úst lidí kolem sebe, dokonce i z vlastních... A hlídejme si, abychom se dobře nasnídali, neboť jak praví jeden docela moudrý nápis na tričku - "Omlouvám se za vše, co jsem řekl, když jsem byl hladový..."

neděle 26.7.

Včera se do zpětného pohybu obracela Venuše, dnes tak činí Uran. Záležitosti, které má tato planeta pod patronátem, tedy technické a s elektřinou související věci; vše, kde projevujeme svou svobodu; naše vize a ideály i naše přátelství... - toto vše je zpomalené nebo přímo nehybné, volající po důkladném prozkoumání. Je třeba zvážit, co budeme opravovat, co odložíme a kde půjdeme novou cestou.
Další aspekty dnešního dne podporují souladný průběh událostí, dobrou náladu, rodinné zázemí, setkávání se v rámci blízkých i vzdálenějších kruhů. Luna přecházející odpoledne do Střelce také nese téma otevřenosti a optimismu - rozhodně nemůže škodit, i v množství větším, než malém :-)

A všechno nejlepší krásnojmenným Aničkám (všem, nejen té mé... ;-) )

sobota 25.7.

Den plný nebeských událostí - nenápadný, ale milý sextil Merkura k Lunárnímu uzlu zahajuje program dnešního představení příležitostí některé věci si ujasnit, napsat, urovnat, vyříkat, pochopit. Následuje číslo Venuše, která před šesti dny vstoupila do Panny a stala se poněkud nevenušinsky skromnou a plachou, a dnes je v bodu své stacionarity. Její obrat do zpětného chodu znamená, že okolnosti našich lásek, radostí a vztahů váznou, potřebují revizi a čas na regeneraci. Rušno nastává s dalším bodem nebeského programu, tedy přesným kvadrátem mezi Marsem a Uranem. Jeho vliv obrací všechno naruby - výbušnost, netrpělivost, shon, střety, agrese přehluší snahy o domluvu i ochotu počkat si na výsledek. Co s tím? Držet se zpátky, nereagovat hned, nelitovat se a zhluboka dýchat. A nezapomínat, že to brzy přejde...

čtvrtek 23. a pátek 24.7.

Čtvrtek byl velmi náročný den - Luna ve Vahách ráno procházela kvadrátem a opozicí k dost přesně zkříženým bojovným a výbušným planetám, Marsu a Uranu. Agresivita byla cítit ve vzduchu, spěchali jsme, byli jsme netrpěliví a nepozorní. Slunce s Merkurem dnes došli do přesné konjunkce na samém začátku znamení Lva a podporovali společně rychlost, soupeřivost a ochotu riskovat. Dnešní statistiky nehodovosti na silnicích velmi přesně odpovídají těmto konstelacím. A protože Venuše přešla do znamení Panny, drží se v kvadrátu na Saturn na konci Štíra a na své dráze se pomalu chystá do obrátky, pak v těchto dnech bohužel umírají lidé víc než jindy...
Pátek začíná přechodem Luny do Štíra, stahujeme se v pocitech malinko do sebe. Jenže kvadrát ke Slunci a Merkuru (nastává v šest a v sedm hodin ráno) situaci právě dvakrát nezklidní, takže je lepší si přivstat, abychom měli na své cesty za povinnostmi dostatek času a nemuseli chvátat. Astrologicky se později s postupujícím dnem vyčasuje.

15. a 16. července

V noci ze středy na čtvrtek nastává jedno z nejdivočejších novoluní tohoto roku. Luna se Sluncem se setkávají před půl čtvrtou ráno, a předtím v deset hodin večer Luna uzavírá přesný kvadrát k Uranu. Novoluní si tento kvadrát podrží, byť už nebude přesný. Co ovšem je velmi přesné, je konjunkce Merkura s Marsem v opozici k Plutu; všechny tři exaktní aspekty nastávají v rozmezí čtrnácti hodin od středečního odpoledne do čtvrtečního časného rána. 
Nenechávejme si na tuto dobu vysvětlování sporných záležitostí, nechtějme rychlostí či ráznou akcí dohonit ztracený čas. Nedopusťme agresivitu, odpusťme si kousavá  slova. Napětí ve znamení Raka, kde stojí Slunce s Lunou i Merkur s Marsem, se týká domácích záležitostí, rodiny, dětí, bydlení - nebuďme tedy lhostejní ani k tomu, co se děje kolem nás. A opozice do Kozoroha, kde je dlouhodobě zabydlený Pluto, dává tvrdost, chlad, nátlakové momenty. Výbušnost naopak zesiluje kvadrát do Berana, kde se nalézá cholericky se projevující Uran. Zkrátka nudit se asi nebudeme, jen si pohlídejme, abychom se nedivili, kam až nenápadné začátky mohly vyústit. 
K čemu je nejen dnešní noc dobrá, je pozorování hvězdné oblohy - nerušeny měsíčním světlem mohou hvězdy předvést svou plnou nádheru...

čtvrtek 2.7.

Noc na dnešek byla silně ovlivněná úplňkem - neklid, nervozita, i díky kvadrátu Marse k Uzlu stopy agrese a celkově nepříjemného vyladění. Před půl pátou ranní úplněk kulminoval, napětí by se tedy už mělo rozvolňovat. Jenže to by nesměla Luna opět procházet přes Pluta a kvadrátem k Uranu. To první v poledne, to druhé úderem desáté večerní. Čekat můžeme ledacos, nudu nikdy (ani v Brně ne.. :-) ). Na druhou stranu večer nastává přesný sextil mezi Merkurem a Uranem, takže i díky vybublávajícímu napětí se mnoho věcí konečně vyjasní, osvětlí, pochopí, vysloví a může nastat jasno. To má určitě hodně do sebe.

středa 1.7.

Včerejší večer nabízel dobrou viditelnost a s ní krásnou, byť přes zbývající světlo zapadajícího Slunce jen jemně viditelnou konjunkci Venuše Jupiter. Paráda nebeská... Kdo jste nestihl včera, máte možnost ještě pár dní. Zítra ráno je nicméně tato konjunkce úplně přesná a pomalu se bude rozvolňovat, takže bych pozorování moc neodkládala :-)
Kromě radosti, optimismu a dobré vůle, kterou tato vazba přináší, se můžeme těšit na docela zajímavý úplněk. Nastává dnes v noci (tedy ze středy na čtvrtek) kolem půl páté ráno a je v přesném aspektu na Neptuna. Souhra Slunce v Raku s Neptunem v Rybách je nesmírně citlivá, vnímavá, jemná, mírná a laskavá záležitost. Situace se budou zcela jistě tímto směrem ubírat, ale cesta se zdá být kodrcavá a plná výmolů - neboť Luna dopoledne vstupuje do Kozoroha a navečer prochází opozicí na Mars a kvadrátem na uzel. Buďme opatrní, koho potkáváme, s kým se pouštíme do křížku, atmosféra totiž nahrává setkáním s agresivními týpky. Ale výsledek bude fajn.