Červenec

čtvrtek 31.7.

Poslední červencový den trochu šetří energií. Přesný aspekt se koná pouze jediný, kolem sedmnácté hodiny sextil mezi Lunou a Merkurem. Sám o sobě milý, přející, vtipný a laskavý prvek podpoří podobné vlastnosti v mezilidských vztazích. Hodinu po jeho uzavření přechází Luna do znamení Vah a večer bude již živější, společenštější, než předchozí dny.
Nejvíce nás však dnes ovlivňují zítřejší aspekty. Mars dochází do kvadrátu na Jupiter a Venuše do téhož typu vazby k Uranu. Ve vzduchu to jiskří, erotika o sobě dává vědět a trochu nám zkouší podrazit nohy. Můžeme chtít stihnout tři schůzky ve stejném čase, můžeme flirtovat ostřejším způsobem, než obvykle, a nechceme si nechat ujít žádnou příležitost. Vypadá to, že nuda opravdu nehrozí...

středa 30.7.

Podobné nálady jako včera, byť vykouzlené jinými aspekty. Luna se v průběhu dne dotýká trigonem Pluta, sextilem Venuše a stejnou vazbou Saturna - rozumíme sami sobě i druhým lidem, máme schopnost měnit náladu směrem k optimismu a radosti. Umíme okouzlit a vyčarovat úsměv na tváři, umíme si počkat na správný okamžik, umíme přiložit ruku k dílu, kde je to třeba.
To nejhezčí v dnešním dni se ale týká silnějších hráčů (tedy při vší úctě k Luně). Jupiter se po poledni dostal na poloviční vzdálenost mezi Slunce a Merkur a nejpřesněji mezi nimi se ocitne zítra ráno kolem osmé. Harmonické spojení síly, energie a vitality (Slunce) s velkorysostí a férovostí (Jupiter) spolu s racionalitou a schopností vyjádřit to nejlepší, co v sobě máme (Merkur) nabízí možnost posunout věci správným směrem, pustit se do chytrých nápadů, nebo se jen tak radovat z krás kolem. Jen prosím, hlídejme si určité velikášství, fanfarónství - a nezapomeňme sledovat okolí, kvadrát na Mars je stále aktuální.

úterý 29.7.

V půl šesté ráno Luna dorazila na hvězdu Regulus a spolu s tím vplula do znamení Panny. Nevím, jak vy, ale já tou dobou většinou spím. Časněji vstávající jedinci si ale mohli vychutnávat příjemné a milé nálady. Avšak i pro nás založením spíše sovy má dnešní den připravené okouzlující aspekty, třeba kolem deváté ráno Lunu v sextilu na Mars, a s ní elán, odvahu a zručnost, ale zejména Merkur na poloviční vzdálenosti mezi Sluncem a Venuší. Tohle je bonbónek, vtipný, šarmantní, laskavý aspekt s bonusem smyslu prointeligentní humor.
Pokud si pokryjeme lehká rizika aspektů na pozadí, nebudeme přepínat ve snaze se předvést, máme zaručený krásný den.

pondělí 28.7.

Panující kvadráty mezi Sluncem a Jupiterem ve Lvu na straně jedné a Martem ve Štíru na straně druhé mluví o jisté urputnosti, se kterou trváme na svých dobře míněných představách a plánech, ale od nichž nás nedokáže odradit nikdo a nic, snad jen naše moudrost. Tedy popřejeme-li jí sluchu :-)
Dnešní aspekty tomuto ještě nahrávají. Ráno nastává opozice Venuše k Plutu, která naši laskavost, dobrou náladu a radost podmiňuje vykonáním spousty práce a nejrůznějšími "když..." a "až..." Neberme sami sebe ani druhé lidi s jejich požadavky tak vážně, a možná přijde ona radost dřív.

neděle 27.7.

Včera se změnila forma naší činorodé aktivity z váhavé, neagresivní, spíše umělecky zaměřené na hloubavou, introspektivní, ale také vášnivou a trochu nebezpečnou. Toto představuje přechod planety Mars z Vah do Štíra, ke kterému došlo v noci na včerejšek. Máme možnost konat kroky ke změnám hluboko pod povrchem, pracovat se skrytými zdroji a utajenými informacemi.
Dnes v noci před jednou hodinou nastalo novoluní na začátku znamení Lva, v blízkosti Jupitera a v kvadrátu na přávě onen zmiňovaný Mars. Napětí, které včera kvůli tomu panovalo, se rozvolňuje a poskytuje nám sílu a motivaci učinit právě ty kroky, které od nás život vyžaduje. Skáčeme do věcí po hlavě, a i kdyby byly pro naše okolí nepochopitelné, my máme nadšení a vytrvalost a dotáhneme je do konce. Tak vzhůru!

pátek 25.7.

Naše myšlenky a emoce dnes víří a kolotají v souladu (možná spíše v nesouladu) s aktuálními konstelacemi. Merkur i Luna dnes uzavírají kvadrát k Uranu. Ten je dlouhodobě ve znamení Berana a jeho nespoutanost a rebelská povaha si momentálně neví rady sama se sebou vzhledem k právě probíhající obrátce do zpětného chodu. Proto se zbržděná energie chytá jakékoli příležitosti jako katalyzátoru k výbuchu nahromaděného napětí.
Tak jo, umožněme tato vyvření k pročištění všeho, co dlouhodobě víří v skrytu, podívejme se tomu do tváře, zkusme to pochopit a potom se zachovejme podle těsně následujícího trigonu Merkura i Luny k právě se rozbíhajícímu Saturnu. Tvrdá práce s objevujícími se tématy, poctivost k sobě i k problému, trpělivost a nakonec přicházející zklidnění. To jsou možnosti, nabízené současnými aspekty.

čtvrtek 24.7.

Den krásných, milých, příjemných a laskavých aspektů má šanci být krásným, milým, příjemným a laskavým dnem :-) Planetární vazby a energie velmi přejí ženskosti, ženské síle, vnímavosti a citlivosti na všech možných úrovních. Počínajíce nočním přechodem Luny do znamení Raka a pokračujíce odpoledne a večer trvajícím trigonem mezi Venuší a Neptunem, ke kterým se přidává právě Luna. A večerní přesná konjunkce Slunce s Jupiterem přidá velkorysost a chuť se předvést se vším krásným, co se v nás nachází.
Hlídejme si jen přehánění, Martická vazba je stále přítomná. Také neklid a netrpělivost v komunikaci a myšlení mohou ohrozit úžasně rozběhnuté aktivity vlivem nastupujícího kvadrátu mezi Merkurem a Uranem. Pryč s konflikty, pojďme si nekazit mimořádně pěkné příležitosti.

středa 23.7.

Těsně před půlnocí Slunce vklouzlo do svého domovského znamení Lva a připravuje pro nás konjunkci s Jupiterem. Setkávají se tak dvě nejsilněji energeticky působící planety, dva planetární dobrotvůrci, v silném, hrdém a soutěživém znamení. Dává nám to vitalitu, chuť žít a radovat se, ve vzduchu je erotika, svádění a hrátky nejen milostné. Až dosud je to silný a pozitivní prvek. Záludný rarášek spočívá v přítomnosti aspektu na Mars na konci Vah, kvadrát mezi třemi ohnivými planetami dává řinčení zbraněmi, potřebu předvést svou sílu a ukázat světu své vítězství. Včerejší opozice Merkura k Plutu vyhrotila slovní projevy, dnes může dojít na činy.
A stejně jako vždy nesmírně záleží na každém z nás, zda se necháme zlákat hrou svalů a boje, nebo svou hrdost dáme najevo vnitřním mírem a laskavostí, diplomatickým jednáním a přirozenou autoritou. Protože tu v sobě máme všichni a v těchto dnech je posílená, aktivní a viditelná.

úterý 22.7.

Po celý den nás doprovázejí ranní aspekty Luny v Blížencích v kvadrátu na Neptun v Rybách a především Merkur v opozici na Pluta. Od samého rána máme potřebu obhajovat své názory a prosazovat je proti druhým lidem. A to bez ohledu na to, zda si jsme či nejsme svou pravdou úplně jistí nebo se přímo mýlíme. Klíčové se dnes zdá slovně vyhrát, neustoupit, přesvědčit druhé lidi, že jsme nejinteligentnější široko daleko.
Tak pojďme brzdit, méně mluvit a více se usmívat. Je to hezčí, laskavější a dnes s tím určitě dosáhneme lepších výsledků.
P.S. - Já vím, že tu pravdu máte!
:-)

pondělí 21.7.

Není příliš obvyklé, aby byly současně dvě planety stacionární, tedy při pohledu ze Země neměnily svou polohu. Dnes si takto "vzaly dovolenou" planety Saturn i Uran. Zatímco Saturn se několik měsíců pohyboval znameními nazpět, tedy proti pohybu Slunce a Měsíce, Uran se nyní do tohoto zpětného pohybu dostává. Saturn v zastaveném chodu jsem popisovala ve včerejší předpovědi, stacionarita Urana je o něčem podstatně jiném. Tam, kde jsme dělali změny, kde jsme uplatňovali svou svobodu a nezávislost, tam si nyní dopřáváme moment nádechu k přemýšlení, kam dál. Zda vykonané změny byly k dobrému, zda v nich chceme pokračovat. A také kde všude by bylo potřeba svou svobodnou vůli projevit, a zatím jsme to neučinili. Dnešní den je jakoby určen k rozvahám. Tomu nahrávají i odpoledně - večerní lunární vazby, kdy Luna kolem půl sedmé přechází do znamení Blíženců a setkává se sextilem se Sluncem a Jupiterem. Máme nadhled, máme dobrou vůli, máme laskavost - co víc si přát, než je použít nejlepším možným způsobem. Krásný den přeji!

neděle 20.7.

Ranní trigon Luny k Plutu může dávat zajímavé pochopení souvislostí skrze sny, které se zdají před probuzením. Zkusme je vnímat a zkusme rozklíčovat jejich sdělení...
Hlavní astrologickou událostí dnešního dne je stacionarita Saturna. Při své cestě zpět znamením Štíra, kdy vytahoval na povrch všechny těžké, smutné, nedotažené záležitosti a volal nás k zodpovědnosti za jejich vyřešení, se dostal do bodu, kdy se zdá, že všechno potřebné bylo učiněno, ukázáno, a je čas nadechnout se a jít dopředu. Kde jsme uvázli v emocích, touhách či v minulosti na mrtvém bodě, tam se naskýtá konečně možnost odpracovat si svůj díl dřiny a pohnout se kupředu.
Zítra se k němu ve stacionaritě přidá i Uran, což je velmi neobvyklé, a máme se nač těšit.

sobota 19.7.

V noci a ráno se vyřádily divoké aspekty Slunce, Luny a Marse, prudké, nepozorné, tvrdé a nebezpečné. Hrály na struny soupeřivosti, potřeby prosadit sebe a vlastní zájmy. Doprovázeny příjemným aspektem Merkura k Neptunu také mohly přinést nepozornost na nevhodném místě.
Před jedenáctou hodinou Luna vstupuje do znamení Býka a po absolvování kvadrátu na Jupiter přináší konečně zklidnění. Odpoledne se už nese ve znamení sextilu k Venuši a až do pozdního večera běží souladný aspekt mezi Lunou, Merkurem a Neptunem. Neradno tento aspekt využít pro alkohol a jiné "náladovky", protože stoupají do hlavy výrazně rychleji než jindy. Naopak výborný čas pro meditace, duchovně a umělecky laděné činnosti, vnímání lásky a citů ve vztazích. Aneb neupijme svůj sex-appeal, byla by to škoda
:-)

pátek 18.7.

Máme před sebou opět jeden z "málo nudných" dní. Luna cestou znamením Berana kodrcá přes kvadrát na Pluta a konjunkci s Uranem a vypadá to zase, jako by nám někdo hodně zlomyslný sypal písek do soukolí emocí, pocitů a nálad. Tentokrát se však události zrychlují a zintenzivňují směrem do výbušnosti a agresivity, protože je cítit sobotní ranní kvadrát Slunce k Marsu. Dva nebeští válečníci, jeden ve zlaté zbroji a s královskou korunou na hlavě, druhý v ocelovém brnění od hlavy až k patě, haraší zbraněmi a chystají se světu předvést, kdo je nejlepší. Jejich soupeřivost a zbrklost se přenáší i na nás, obyčejné smrtelníky.
Málo tomu pomůže přechod princezny Venuše do znamení Raka - připomíná tím dámu na pódiu nad kolbištěm, o kterou má být sveden boj, a ona přihlíží, koho nakonec pasuje na svého rytíře.
Zdá se, že bude čemu přihlížet :-)

čtvrtek 17.7.

V šest hodin ráno Luna opustila citlivé a lehce unylé Ryby a nastoupila jiný druh jízdy přechodem do Berana. Okamžitě spojila své síly s Jupiterem ve Lvu a dá se očekávat, že jejich společný vliv bude o jiskřivé energii, rychlosti reakcí, velkorysosti, která zcela jistě záhy najde oběť, které vnutí svou pomoc Časně odpolední kvadrát Luny na Merkur může způsobit, že si nebudeme rozumět se svými pocity - ale pocity ve znamení Berana si jistě najdou způsob, jak to rozumu vysvětlí. Krásný a rychlý den přeji.

středa 16.7.

Jupiter dnes v půl jedné odpoledne opouští znamení Raka a zabydluje se v ohnivém Lvu. Jako ohnivé planetě mu to tam jednoznačně svědčí a my se můžeme těšit na novou vlnu energie, rozhýbání stojatých vod a spálení starých bolístek. A až se k němu v úterý ve 23.41 přidá Slunce, vládce Lva, možná začne i opravdové léto...
Dnešní atmosféra je silně ovlivněná i večerním trigonem Luny na Slunce, příjemná nálada a užívání si domácího zázemí by nás neměly minout. Úskalím je pouze ve čtvrt na jedenáct přesný kvadrát mezi Sluncem a Lunárním uzlem, ohroženy jsou dnešní plány a schůzky. Když vám dnes na poslední chvíli někdo zruší domluvený termín, nezlobte se na něj, třeba by ze setkání plynulo jen zklamání a jindy to vyjde k všeobecné spokojenosti.

úterý 15.7.

Nad ránem Luna přesunula své působení do znamení Ryb. Slunce je v Raku, spolu s ním také Jupiter a Merkur. Saturn se nachází ve Štíru a v Rybách je i jejich vládce Neptun. Voda dnes vládne našemu světu; kam se podíváme, tam je vlhko, měkko a poddajno. Nedivila bych se, kdyby voda padala i z nebe v podobě vytrvalého deště či husté mlhy. Podstatné ale je, že tento živel zcela ovládá naše fungování. Z hlediska emocí, vztahů, prožívání a vnímání jsme otevření, citliví, přijímající a obětaví. Máme chuť projevovat se navenek tím nejlaskavějším, co v sobě máme. Jenže příliš mnoho naší energie plyne do snění a jemnohmotných záležitostí, chybí nám síly a elán do konkrétních činností. Chceme se objímat a rozněžňovat, ale nechce se nám pracovat a přemýšlet. Co můžeme, odložme na čtvrtek, stejně naše soustředění stojí za zlámanou grešli. Zkusme se soustředit na meditace, práci s intuicí a umělecké aktivity.

pondělí 14.7.

Vzduch a voda nadále vládnou našim energiím - cítíme, vnímáme, vztahujeme se, a přemýšlíme a mluvíme o prožívaném. Vstřícnost a férovost rozhodně nejsou na škodu.
Podaří-li se nám vyhnout se úskalí ranního kvadrátu Luny se Saturnem, ušetříme si nepříjemnosti v podobě dlouhodobého usmiřování a napravování napáchaných nepředložeností. Za odměnu nás ovšem večer čeká krásná konstelace v podobě uzavřeného trigonu mezi Lunou, Venuší a Marsem s Lunárním uzlem. Skvělý čas pro milá setkání, důležité rozhovory, navazování přátelství, proudění a mísení energie mezi mužskou a ženskou částí společnosti. Máme se nač těšit :-)

neděle 13.7.

Luna v noci vstoupila do Vodnáře a potvrdila tak současnou dominanci vzdušných a vodních znamení. Nachází se v nich devět z jedenácti bodů, kterých si všímáme, včetně Merkura, který se brzy ráno přesunul z Blíženců do Raka. Vytváří to atmosféru rychlosti, změn, pohybu, komunikace, kreativity, živosti a současně laskavosti, jemnosti, citlivosti a sdílení. Prožíváme spoustu věcí velmi hluboce a přemýšlíme o nich, mluvíme o nich se svými blízkými. Potkáváme se se spoustou lidí a zejména setkávání mezi muži a ženami jsou příjemná a překvapivá a mají v sobě možnost přerůst v něco víc. Takto působí trigon mezi Venuší v Blížencích a Marsem s Lunárním uzlem ve Vahách, navíc na stálicích Spica a Arcturus. Přeji příjemný den!

sobota 12.7.

Dnešek je další den, kdy se přicházející situace dají nazvat chůzí po žhavém uhlí, nebo schodopádem, chcete-li. Především ve 13.25 nastává úplněk, a to s Lunou v Kozorohu a Sluncem v Raku. Tedy plný rozporů mezi měkkostí a laskavostí, rodinným zázemím na straně jedné, a odstupem, určitým chladem, pocitem odcizení a nepřijetí či nenaplněnosti na straně druhé. Jako každý pořádný úplněk nás vede do střetů a pnutí, a je celkem jedno, zda se jedná o potíže vnější, nebo se pereme sami se sebou.
Dnes se ale Luna prohání jednou divokou vazbou po druhé a věci tak mají netušené grády. Brzy po půlnoci Luna přechází přes Pluta, kolem osmé ranní kvadrátem na Uran, pak již zmíněná opozice na Slunce, a večer ještě kvadrát na Mars a Lunární uzel. Není dobré čekat laskavý den, a namísto slov je lepší se pouze usmívat a modlit se, ať už je neděle...

pátek 11.7.

Jestli byl včerejšek zajímavý, pak dnešek je rovnou podivný. Den před úplňkem (nastává v sobotu ve 13.25), den se Sluncem přímo na stálici Wasat, den, kdy Luna přechází brzy ráno do "opačného" znamení Kozoroha. Nic z toho nám nepomáhá vyznat se ve svých pocitech, fungovat přímočaře, radostně a s nadhledem. Takže je to - opět a jak jinak :-) - na nás. Dáme se zlákat k smutkům, protivné náladě nebo tvrdosti ke svému okolí, nebo si dokážeme i v ne právě souladných nebeských konstelacích udržet pozitivní a optimistický pohled na svět? Držím nám všem palce...

čtvrtek 10.7.

Zajímavý den, kdy se úplně nedaří ženským silám a energiím, ale zato mužná odvaha, síla, energie, vitalita a razance slaví úspěchy. Máme k dispozici technické schopnosti, chuť praštit do něčeho a zkusit stvořit nové struktury místo těch původních. Nahrávají nám příležitosti, kontakty a možnosti, zejména podvečer je v tomto směru plodný a úspěšný.
Zakopaný pes je v zaangažovanosti stálice Wasat u Slunce i u Venuše, můžeme se potkávat se záludností na nejrůznějších rovinách. Nenechme se svést k oplácení stejného stejným, za tenhle úlet nám nikdo nestojí.

středa 9.7.

Vše podstatné se dnes událo v noci - zklidnění a zodpovědnost přicházející s trigonem Slunce k Saturnu, laskavost a velkorysost Luny ve vazbě na Jupiter, a nakonec i přechod Luny z temného, zádumčivého a vášnivého Štíra do optimisticky laděného a přímočarého Střelce. Naše ranní probuzení je do vybouřené a projasněné atmosféry a máme šanci udržet si toto nastavení po celý den. Za předpokladu, že mineme nastraženou pastičku v podobě Luny v kvadrátu na Neptun, tedy nespokojenosti v důsledku přehnaných očekávání. Princ na bílém koni se dnes zkrátka nekoná, buď má jinou, nebo zaspal, případně zrezivěl - ale pokud na něm nebudeme umanutě trvat, máme před sebou naprosto fajn den :-)

úterý 8.7.

Dnešní planetární nálady mluví o chuti, touze a potřebě dělat vše teď hned. Rychle, bez okolků, a včera zdá se bylo pozdě. Atmosféra je bouřlivá, konfliktní a agresivní. Není místo pro trpělivost a pochopení. Pokud potřebujeme udělat rozhodující krok, který odkládáme spoustu týdnů, je nyní ten správný čas. Pokud dlouho hledáme ten správný impuls ke změně, dnes ho najdeme. Ale pokud se nám právě dnes vylíhne v hlavě nápad a bude chtít být realizován bezodkladně, počkejme s ním den, nebo tři. Zkusme rozlišit mezi zbrklostí a tvořivou silou. Jasno do pochybností co je co vnese půlnoční trigon Luny a Jupitera a ještě více zítřejší trigon Slunce na Saturn. Tak přeji hodně sil - a k tomu rozvahu.

pondělí 7.7.

Luna ve Štíru před polednem spojí své energie s Neptunem a před osmou večerní si to zopakuje ještě s Plutem - dává nám prostředí pro intenzivní práci s energií, intuicí, svým nitrem na všech úrovních. Intuici a hloubku citů podporuje a zesiluje také ranní sextil mezi Venuší a Uranem. Díky němu vnímáme intenzivněji krásu a lásku, můžeme novým způsobem nahlížet na své vztahy. Tahle vazba je o tvořivosti, svobodě, nových začátcích - ale především o radosti, čisté radosti ze života.
Zítřejší Slunce kvadrát Uran vytvrzuje razanci, se kterou prosazujeme své zájmy a touhy. Tuhle sílu však můžeme použít k uvolnění všeho, co brání oněm novým začátkům, naznačeným Venuší a Uranem. Tak ať se nám daří energii ovládat ku prospěchu věci, a nejsme ovládáni sami jejím chaosem.

neděle 6.7.

Tyhle současné vazby mezi Uranem a Plutem mi připomínají rozbité schodiště, ze kterého jsme jednou týdně chtě nechtě shozeni díky průchodu Luny patřičnou částí zvěrokruhu. Ti zkušení z nás už umí padat s elegancí Jean-Paula Belmonda v dobách své největší slávy - doutník v ústech, úsměv na líci a krásnou dívku v náručí... Ti méně zkušení nebo nepoučitelní padáme na ústa či na pozadí, pak sedíme na posledním schůdku a podle nátury si tiše či hlasitě nadáváme, co jsme to zase vyváděli. Tak přesně tohle se dělo včera a v noci na dnešek. Ale hurá, máme to za sebou a před sebou týden na pochopení techniky - nebo užívání si pohody, opět jak je komu vlastní.
Pro dnešek máme bonus v podobě vydařených setkání. Informace hluboce prožité a sdílené, pochopení ze zkušenosti bolesti i radosti - to vše nabízí vazba ve vzdušných znameních, Luna konjunkce Uzel na stálici Spica a v trigonu na Merkur. Dopřejme si to.

sobota 5.7.

Máme před sebou pravděpodobně nejnáročnější den z celého měsíce. Nastává lunární čtvrť, sama o sobě znamenající střet mezi vůlí a vitalitou v podobě sluneční energie na straně jedné, a s lunou spojenými emocemi na straně druhé. Tentokrát se ale navazuje na Pluta, Urana a Marta v jejich stále působících kvadrátech a opozicích. Tvrdá planetární provázání mohou bořit - nebo tvořit. Dnes se dají předpokládat střety, snaha prosadit se za každou cenu, silové jednání. Ale také můžeme využít sílu aspektů dnešního dne k zásadním krokům, změnám, které vyžadují úsilí a prolomení bariér, k novému startu...

pátek 4.7.

Kolem šesté hodiny ranní proběhla Luna sextilem na Jupiter a završila tím v posledních dvou dnech trvající aspekty dobré vůle. K dispozici z nich máme i nadále ještě jeden, trigon mezi Merkurem a Lunárním uzlem. Oblast setkávání, sdílení, výměny informací, nových či znovuobnovených kontaktů je tím, co nám pomáhá, dělá radost a kde se cítíme dobře. Před polednem Luna vstupuje do podobně přátelsky, společensky a kontaktně laděného znamení Vah. Atmosféra tedy celkově nahrává pohybu mezi lidmi, zmnožení našich aktivit směrem ven. A na pozadí těchto okolností o sobě dává vědět opozice Slunce na Pluta. Kamkoli se hneme, tam se potkáváme s potřebou přesvědčovat sebe i druhé o svých potřebách, pravdách a schopnostech. Všude jsme vystavení tlaku pracovních povinností a vysokých nároků na sebe či na své okolí. Chybí krůček k tomu, aby se manipulovalo, a mnohde byl onen krůček učiněn. Zkusme odolat planetárnímu lisu a ono nátlakové jednání neopakovat, ani mu nepodléhat. Krásný den přeji.

čtvrtek 3.7.

V noci Luna minula trigonem Pluta a ráno se navázala sextilem na Saturn, ránu a dopoledni to dává pracovní elán a punc zodpovědnosti. Slunce si drží po celý den poloviční vzdálenost mezi Merkurem a Jupiterem a s ním máme stále chuť pouštět ze sebe do světa to nejlepší, co v nás dřímá. Přidáme-li k tomu vazbu Merkura na Lunární uzel, máme základ pro příjemné nálady a máme se oč opřít. Jenže nemůžeme nevnímat zítra dopoledne nastupující opozici mezi Sluncem a Plutem, která nás už dnes tlačí ke zdi a testuje, nakolik umíme zůstat sami sebou i pod tlakem vnějších okolností. Je jen na nás, zda to "dáme" s vnitřní rozvahou...

středa 2.7.

Dnešek je astrologicky zajímavý hned z několika důvodů. Jednak Merkur po několika týdnech zpětného pohybu opět kráčí kupředu a pomáhá nám rozmotávat zauzlené myšlenky, rozhýbávat těla a spolu s nimi všechny zatuhlé situace. Dnes večer se také Luna v Panně dostane do hladivého, laskavého a včeobecně příjemného sextilu na Slunce, což kromě jiného nabízí možnost pohnout s nejrůznějšími dlouhodobě odkládanými činnostmi kolem práce, domova, zahrady a podobně. Ale mně osobně se nejvíc líbí zdánlivá drobost v podobě Slunce na poloviční vzdálenosti mezi Merkurem a Jupiterem. Naše energie a vitalita žije a svítí dobrou vůlí, velkorysostí, intelektem, chutí se domluvit, ochotou vnímat a pochopit druhé lidi. Užijme si krásu, kterou dnešní den nabízí.

úterý 1.7.

Začátek nového měsíce se odehrává v astrologicky půvabných vazbách. Ranní dvojitý sextil mezi Lunou, Merkurem a Lunárním uzlem (ten je na stálici Arcturus), Venuše na Aldebaranu v polosextilu na Slunce a mezi nimi uprostřed stacionární Merkur. Laskavá a příjemná atmosféra; komunikace, která hladí. Přátelská setkávání, jiskřící nápady, hřejivý humor.
Letní den jako korálek, ten jistě nezklame naše očekávání.