Červen

úterý 30.6.

Včerejší aspekty slibovaly krásný a příjemný den a dnes nás čeká zesílení příznivých aspektů díky zapojení Luny. Večer mezi šestou a osmou se uzavírá velmi přesný ohnivý trigon s Lunou ve Střelci, Uranem v Beranu a Venuší a Jupiterem ve Lvu. Energie proudí směrem ke vztahům, ženským silám (které tím ale nabírají výrazně na mužské aktivitě), k odvaze a svobodomyslnosti. Máme elán, svět má šťávu, dobrodružství volá a rychlost láká. Jenže je v tom - jako vždycky - čertovo kopýtko. Musíme si hlídat zbrklost, pocit, že nám všechno projde, že jsme nejlepší... Jinak můžeme za těchhle skvělých aspektů nasekat spoustu neméně skvělých chyb :-) Lépe využít pro lásku a jiné formy radosti ze života...

pondělí 29.6.

Luna ve čtyři hodiny ráno prošla přes konjunkci se Saturnem a o hodinu a půl později vkráčela do znamení Střelce. Splíny a smutky, nejistota a pochybnosti, tápání a zklamání mohou být vyřešeny, odloženy a zapomenuty. Přichází krásný prvek - Venuše se rozzařuje, přibližuje se k Jupiteru (jejich přesná konjunkce nastává pozítří) a dnes je v trigonu k Uranu. Záležitosti lásky, radosti, optimismu nabírají nový směr, mohou přijít nové začátky. Naše vztahy procházejí proměnou a jsou zalévány živou vodou. Máme odvahu učinit první - nebo také poslední, každopádně ten rozhodující a zásadní krok.

neděle 28.6.

Co jsme nepochopili a neprocítili hned po půlnoci, s tím budeme ve dne muset podstoupit riziko nesprávně pojednaných dobrých úmyslů. Uvědomujeme si radost a lásku, které v životě dostáváme jako velký dar, ale neumíme je naplno vnímat, a tak zažíváme bolest i tam, kde je zbytečná. Nejde o žádné zásadní záležitosti, jen se do nás opírá kvadrát mezi Lunou ve Štíru a Venuší s Jupiterem ve Lvu. Naštěstí se zítra uzavírá trigon mezi Venuší a Uranem, vtahován do hry je i Jupiter, a tak máme možnost začít znovu a lépe, zejména ve všem, co souvisí s našimi srdečními záležitostmi. Což je myšleno obrazně i doslovně, ozdravné vlivy pro naše srdce nejsou zanedbatelné...

sobota 27.6.

Krom toho, že odpoledne může sejít z některých naplánovaných setkání či návštěv, máme tu velmi příjemný a okouzlující den. Uzavírá se velký vodní trigon, s Neptunem v Rybách, Sluncem a Marsem v Raku a Lunou ve Štíru. Na intuici, inspiraci, poetické a umělecké počiny dokonalá záležitost. Na vnímání mezi lidmi navzájem, na soucítění, něhu, lásku a jemnost v praxi partnerských a rodinných vztahů úžasná atmosféra... Tak krásnou sobotu přeji!

pátek 26.6.

Včera jsme byli nuceni řešit věci související s naší hrdostí, osobní svobodou, chcete-li egem, ve vztahu ke druhým lidem. Doufám, že napáchané škody nejsou příliš velké, proces čištění je totiž poměrně intenzivní. Dnešní atmosféra je zklidněná a pomáhá nám pracovní terapie. Svá zranění a prožité emoce si stahujeme do sebe a necháváme je dozrát, aby se po víkendu mohly projevit zpracované, obohacené moudrostí a nadhledem.

čtvrtek 25.6.

Pokud ze včerejška zůstaly nedořešené konflikty, není dobré chtít je "dovysvětlit" dnes odpoledne či v noci na zítra - máme tady totiž další kolo lunárního provázání s Plutem (kvadrát v jednu odpoledne) a Uranem (opozice chvilku po půlnoci). Z vysvětlování by snadno mohl vzniknout střet. A vazba mezi Merkurem a Neptunem už sice slábne, nicméně v případných slovních potyčkách by logickému argumentování a porozumění nepomohla. Opřít se můžeme o smysl pro humor, lásku a radost - hledejme je cíleně v každé situaci, zejména v těch, které nás nějakým způsobem zabolí...

středa 24.6.

Noc před svátkem svatého Jana Křtitele má pověst noci plné kouzel a takříkajíc neomezených možností... Tentokrát planety ukazují na možnost noci plné kouzelných omylů a ráno zasvěcené pilné práci, která povede k jejich nápravě. Takže pokud budeme chtít hledat poklady, nezapomeňme si vyprosit doprovod ochranných bytostí - jinak bychom se nestačili divit :-)
Den se pak nese v duchu kvadrátu mezi Lunou, přecházející před osmou hodinou ranní z Panny do Vah, a Sluncem a Marsem, který se přesouvá odpoledne z Blíženců do Raka. Tahle konstelace nepatří k těm nejpříjemnějším. Pod jejím vlivem můžeme být lehce kousaví, ironičtí vůči okolí, ale sami nedůtkliví na sebemenší kritiku své osoby. A pokud se necháme unést zlobou, pak budeme partnerské a rodinné nesváry řešit ještě několik dní. Takže opět - než něco řekneme, nejprve hluboký nádech, hluboký výdech, a potom úsměv...

úterý 23.6.

Podivnosti na obzoru, podivnosti kolem nás a podivnosti uvnitř nás - tak by se velmi zjednodušeně dal popsat dnešní den. Zapomenout na schůzku, splést si datum, neodeslat napsaný mail, dělat chyby z nepozornosti, ospalost - a škála dnešních možných "kiksů" je mnohem širší. Tak to vypadá, když se postaví do přesné kvadratury planeta racionality Merkur s planetou fantazie a snů Neptunem - a přesně tak to vypadá dnes.
Můžeme den využít pro spřádání snů, pro užívání si kouzla okamžiku, pro meditace a umění, pro naslouchání své duši nebo spánkovou terapii. Ale nechtějme po sobě (ani po druhých) jasnou argumentaci a logické závěry.

pondělí 22.6.

Uzavírá se přesný aspekt Jupitera s Uranem, ze Lva do Berana, aspekt odvahy, ohně a velkorysosti se změnou, originalitou a razancí... Kdo z nás nevyužil konstelace posledních dní a čeká na správný okamžik k zásadnímu kroku, má ho tady. Jen je potřeba v časném odpoledni být opatrnější na slova, myšlenky, dokumenty, informace ve všech podobách - náročnější provázání Merkura, Neptuna a Luny ukazuje možnost nedorozumění, zmatku, nečestného jednání, případně snahy ovlivnit naše názory podle přání někoho jiného. Brzy po obědě není rozumné dát si "trávicí skleničku" a sednout za volant - ospalost a nesoustředěnost visí ve vzduchu i bez naší pomoci. Krásný den přeju!

neděle 21.6.

V 18.38 hodin středoevropského letního času Slunce vstupuje do znamení Raka. Nastává slunovrat, máme nejdelší den a nejkratší noc z celého roku, začíná léto. Luna navíc o dvacet minut později vstupuje do znamení Panny a tvoří spolu se Sluncem přesný sextil. To je velmi příznivá konstelace, která charakterizuje celé nastávající léto krásným, příjemným, milým způsobem. Přidává se přesný trigon mezi Jupiterem a Uranem doplněný Venuší - vitalita, pohyb, láska a radost, o kterých jsem se už zmiňovala, nás provázejí celé léto. Měli bychom si dávat pozor jen na mlhavé a nepřesné zacházení s informacemi a nepozornost na cestách, o kterých hovoří kvadrát Merkura s Neptunem. Také pro děti je dobré mít rodičovské oko stále v pohotovosti, zejména pokud jde o vodní hrátky. A Luna v kvadrátu k Saturnu mírně vytvrzuje naše city, jsme trošku nedůtkliví a máme tendenci se urážet. Jenže proč, když je kolem tak krásně...

sobota 20.6.

Ve Lvu se odehrává planetární paráda. Venuše se pomalu dostala do sféry vlivu Jupitera a nadále se k němu přibližuje, a dnes se k nim navíc přidává Luna. Nádherný aspekt, probouzející radost, lásku, krásu, dobrosrdečnost, laskavost, empatii. Prvek, pobízející nás k tomu, abychom ze svých rejstříků chování zvolili ten nejvstřícnější ke druhým lidem, abychom probudili své královské vlastnosti - a navíc si to ještě spolu se svým okolím náramně užili. A když připočteme fakt, že na všechny tři planety vrhá trigon planeta Uran ze znamení Berana, máme tady opravdu výjimečnou možnost vykročit novým směrem, odvážit se k novým začátkům, potkat nové lásky nebo rozdmýchat oheň v těch stávajících. Můžeme se směle pustit do realizace svých plánů, ať již jsou pracovní nebo osobní, protože síly, odvaha ani podpora nebeských ochránců nám neschází. Ejchuchů! :-)

pátek 19.6.

Luna se ráno přemístila do Lva a sérií pěkných aspektů nám na dnešek a zítřek slibuje příjemné nálady, hladký průběh událostí a navzdory zamračenému počasí vnitřní sluníčko. Zejména večer pak přeje setkávání a povídání, dobré náladě.
Jupiter s Uranem plují nebem spojeni v trigonu a dlouhodobě nám zaručují dostatek nápadů i energie k jejich realizování, ukazují nám možnosti nových začátků a slibují zdárné konce. Zkrátka jaro se s námi loučí způsobem krásným a zapamatováníhodným.

čtvrtek 18.6.

Luna přeskakuje přes opozici k Plutu a kvadrát na Uran a nabízí nám den, kdy se zřejmě opět nebudeme nudit. Zejména ráno a v časném odpoledni se můžeme nadít zajímavých překvapení, technických objevů a nečekaných setkání, z nichž málokteré bychom si vybrali dobrovolně. Zhluboka dýchat, připomínat si podle nátury oblíbené vtipy nebo pasáže z moudrých knih a zachovávat si nadhled a důstojnost - univerzální recept pro  všechny nepříjemnosti. Odměnou může být podvečerní setkání a popovídání v kruhu přátel - Merkur v tigonu na Lunární uzel ve vzdušných znameních zajišťuje nadstandartně příjemný závěr náročnějšího dne.

středa 17.6.

V pondělí brzy ráno se Saturn na tři měsíce vrátil do znamení Štíra a poskytuje nám možnost ještě dořešit stará, složitá, bolavá a hluboko uložená témata. Až se v září na další dva roky usadí ve Střelci, bude se nám hodit moci se naplno věnovat filosofickým, studijním či právním záležitostem bez nutnosti ohlížet se zpět.
Včera odpoledne nastalo zajímavé novoluní, v těsné konjunkci s Marsem a volně v sextilu na Uran a Jupiter. Nesmírně energická, silová záležitost, která nás už pár dní mohla nutit do činnosti a akcí i tam, kde nebyly na místě - ať už se jednalo o partnerské záležitosti, situace na silnicích, případně vysvětlení šéfovi, co si o daném tématu myslíte... Doufám, že jsme všichni přežili bez úhony :-) Po takto akčních dnech máme dnes planetárně naplánovaný odpočinek. Necelou hodinu po půlnoci se Luna usadila ve svém domovském Raku - důraz je kladen na domov, rodinu, klid, bezpečí a sbírání sil před další výpravou do velkého světa.

neděle 14.6.

Zvláštní kombinace rychlosti a zbrždění, elánu a opatrnosti, lehkomyslnosti a zodpovědnosti. Vnímáme vliv přesné konjunkce Slunce s Marsem v Blížencích a Luny, která se sem také přesouvá kolem půl šesté odpoledne - mentální rychlost, neuvážlivost, aktivita až splašená, energie ve slovech a myšlenkách na straně jedné. A proti nim Saturn, ve zpětném pohybu, na přechodu ze Střelce do Štíra, hovoří o stažení se do sebe, úspornosti vyjadřovaného a zahledění se ke kořenům. Doporučuji opatrnost na cestách pěších i autem, doporučuji rozmýšlet třikrát svá slova. Pokud se někoho dotkneme, fyzicky či slovně, důsledky se mohou ukázat okamžitě, nebo také až za několik měsíců s patřičnými úroky...

sobota 13.6.

Merkur se pomalu rozbíhá směrem kupředu, ospalost by nás měla opouštět. To je dobrá zpráva pro všechny, kdo v posledních dnech nedokázali pracovat na svých úkolech, zejména pokud se ty úkoly týkají mentální aktivity. Můžeme se cítit lehce posmutnělí a nebýt si vědomí příčiny - to vyplouvají na povrch staré zasunuté zkušenosti a umožňují nám jejich pochopení a odložení (Venuše paralelou spojená se Saturnem i Plutem). Ale naši náladu určují zejména aspekty Luny, hlazené Neptunem a Plutem - příjemné, milé, jemné, patřičně idealistické a neztrácející kontakt s realitou. Venuše se spojila s Lunárním uzlem a nabízí možnosti k příjemným setkáním, motivovaným touhou po radosti a lásce. Pro víkend jako stvořené :-)

pátek 12.6.

Včerejší den byl doprovázen opět jakousi lunární aktualizací, tedy vytažením na povrch dlouhodobého kvadrátu Uran Pluto. Když byl tento aspekt přesný, Luna se obou planet stihla dotknout během pár minut a síla oné konstelace vykypěla s veškerou dramatičností. Nyní při uvolění vazeb je rozdíl mezi aspektem Luny k Plutu a k Uranu osm a více hodin. Den je tím ovlivněn celý, ale divokost efektů se naštěstí zmírnila. I tak mohl být včerejší den náročný.
Dnešek tak zůstává pod vlivem stacionárního Neptuna a Merkura, rozptýlený, nesoustředěný a ospalý. Aktivizující sextil Luny ke Slunci a Marsu proběhl brzy po půlnoci a maximálně nám narušil spaní - to denní bdělosti nepomůže. Odpoledne ve čtvrt na pět Luna vstupuje do Býka - poklid má oficiální zelenou. Kdo může dospávat, bude stíhán závistí všech okolo :-)

čtvrtek 11.6.

Volný kvadrát mezi dvěma čerstvě stacionárními planetami, které navíc stojí obě ve znameních, kterým vládnou - to se až tak často nevidí. Merkur s Neptunem v této pozici jsou něco na způsob mentální deky, která na nás dnes padla a sedí a nechce se nám nic jiného, než spát, snít, nemyslet a nebýt. Lehce depresivní prvek připomínající stojatou louži může být zlehounka rozhýbán energickým spojením Slunce, Marse, Urana a Jupitera - ale nespoléhala bych na to úplně. Držme se zbytků smyslu pro humor, pěstujme dobrou vůli a pozitivní vidění světa. Každá stojatá louže totiž může skrývat různá překvapení a vždycky se dá překročit nebo obejít...

středa 10.6.

Jeden z úžasných, příjemných, laskavých a optimistických dnů. Luna brzy odpoledne vstupuje do Berana a rozhýbává dění - ale zejména tím, že doplní krásnou a přesnou vazbu Merkur v Blížencích sextil Venuše ve Lvu. Smysl pro humor, veselá mysl, pohodová atmosféra a slunce v duši jsou naše zisky z tohoto spojení. A předpůlnoční spojení Slunce sextil Uran je dokonalost sama - doplněno Marsem a Jupiterem do bisextilu dává neskutečné množství energie, organizační schopnosti, rychlost, s jakou se nám daří vymýšlet a řešit vše potřebné. Je to impuls k novým začátkům, je to energie pro činnosti, které se zatím nedařily, je to adrenalinová sprcha pro naše dobrodružství, a je to také pohlazení pro naše unavené a posmutnělé duše....

pondělí 8.6.

Neděle se nesla v duchu příjemných vazeb Luny a pondělí ji příjemně následuje. Luna se dopoledne přesouvá do Ryb a lehce se zpomalí průběh událostí, zejména kolem jedenácté hrozí překážky v našich aktivitách důsledkem jejího kvadrátu k Saturnu. To však poneseme s úsměvem a nadhledem, neboť atmosféru prosvěcuje večerní sextil mezi Sluncem a Jupiterem a také s nimi spojený, zítra přesný sextil Marse a Urana. Jsme rázní, rychlí, energie nám srší z konečků prstů, máme odvahu říci důrazně, co si myslíme, máme podmínky k zásadním krokům a změnám. Jediné, na co bychom měli být opatrnější, je jakési "naspídování" a přesvědčení, že se nám nemůže nic stát - adrenalinová, ale ne právě bezpečná záležitost. Za volantem je vhodné zbystřit, okolí je nevypočitatelné.

pátek 5.6.

Kdo čtou tyto stránky pravidelněji, možná si vzpomenou, že před časem jsem mluvila o lunárních kotrmelcích, tobogánech a emocionálních "pádech ze schodů". Nastávaly jednou za týden, když Luna doplnila (dlouhodobě hodně přesný) kvadrát mezi Plutem a Uranem. To se děje opět i dnes, jenže vazba už je volnější, na čtyři a půl stupně, a tak Luna přecházela přes Pluta ráno v pět a s Uranem se potká v jednu odpoledne. Tou dobou je lepší nespěchat, hlídat nejen své kroky, ale i jednání druhých lidí, invektivy nebrat vážně a hloupostem se zkusit smát. Pak se mohou naše city jen lehce zhoupnout, ale otřesy by hrozit neměly.
V půl šesté odpoledne se Venuše vkráčí do znamení Lva. Zatímco v Raku byla krotká, zaměřená na domácí štěstí a pohodu, ve Lvu se z ní stává svůdná tygřice, vášnivá, erotikou sálající, hravá, dráždivá. Jinak řečeno, velmi výrazně se mění jiskření v atmosféře. A pro ty, kdo se umí ze života radovat, dobrá zpráva - s krátkou přestávkou od devatenáctého do třicátého července Venuše ve Lvu vydrží čtyři měsíce, až do osmého října. Máme se na co těšit... ;-)

čtvrtek 4.6.

V noci Luna přesunula své pozice do Kozoroha. Myslím si, že kdybyby to bylo jen na ní, že tam nepůjde - chlad, přísnost, řád a odstup tohoto znamení jí právě nelahodí. Ale společně s ní to budeme muset příští dva dny vydržet a můžeme situaci využít k tomu, abychom si udělali pořádek ve svých emocích, ve svých rodinných vztazích i ve svém domově.
Odpoledne nastává kvadrát mezi Lunou a jejím uzlem - může se stát, že některé naplánované schůzky se neuskuteční, ale v podstatě nehrozí žádné škody. A večerní sextil Luny k Neptunu zjemní, změkčí a zněžní naše city - Kozoroh - neKozoroh :-)

středa 3.6.

Úplňkové konstelace přehřměly a čeká nás příjemné planetární "počasí". Půl hodiny po půlnoci ještě Luna prochází opozicí na Mars a nese s sebou mírně vzbouřené emoce, prudší reakce a jakousi hranatost. Tím se definitivně upustí zbývající napětí a nastává vliv velmi příjemného, lahodivého uzavřeného trigonu mezi Lunou, Jupiterem a Uranem v ohnivých znameních. Optimismus, dobrá nálada, elán a chuť ke změnám nás doprovázejí od časného rána po celý den. Zdatně jim sekunduje Venuše na konci Raka, která dochází do trigonu k Saturnu na rozmezí Střelce a Štíra - společně vnášejí zralou a moudrou radost ze života. A na nás je, co si s těmi krásnými podmínkami počneme...

úterý 2.6.

Příjemné vazby ze včerejšího dne sice trvají, ale dnes jsou překryty aktuálním lunárním vlivem. Ve čtvrt na sedm odpoledne nastává úplněk a Luna kromě s tím spojené opozice na Slunce vytváří dnes také opozici na Merkur a Mars a zároveň kvadrát na Neptun. Jinak řečeno mnoho povyku, mnoho zmatku, mnoho informací - a výsledek velmi pochybný. Neklid, stres a podrážděnost visí ve vzduchu, lidé mohou být protivní a samovznětliví. Ordinujme si hluboký nádech a hluboký výdech jednou za pět minut (mezitím samozřejmě nezapomínejme dýchat normálně! :-) ), čtyři kapky nadhledu jednou za hodinu a štamprlátko optimismu tak pětkrát denně. A večer už bude všechno v pořádku :-)

pondělí 1.6.

Velmi silný den s velmi silně angažovanými stálicemi - Jupiter i Slunce se dotýkají královské hvězdy Aldebaran, Merkur je v paralele s hvězdou Arcturus. Projevuje se v nás to dobré a ještě lepší, a to skrze práci se slovy, nápady, komunikaci a vyjadřování myšlenek. Zároveň se k sobě blíží Slunce s Marsem a Jupiter v harmonickém úhlu a díky tomu velkorysost, čestnost, hrdost a odvaha nám stojí po boku a slouží nám ku prospěchu. A protože dnešek je první den měsíce června, mohly by se tyto energie nést atmosférou celý měsíc... Asi bychom se nezlobili :-) Krásný den a začátek týdne i měsíce přeji. A dětem všechno nej k jejich svátku!