Červen

pondělí 30.6.

Dnes v noci se propojilo znamení Blíženců se Lvem díky sextilu mezi Venuší a Lunou. Příjemný vliv této vazby nás doprovází většinu dne a dává nám zvídavost, laskavé a příjemné vystupování. Ženy vede k hravé aktivitě v komunikaci a sdílení.
Odpoledne začíná velmi sympatické působení Merkura uprostřed mezi Sluncem a Venuší - po dva dny atmosféra jiskří smyslem pro humor, společenským setkáváním, diplomatickými schopnostmi, ale především chutí něco krásného vytvořit, vymyslet, napsat či namalovat.
Dnes večer se přidávají technické dovednosti a zručnost jako bonus k našim činnostem. A pokud se nám podaří pohlídat si vliv kvadrátu mezi Lunou a Saturnem a nebudeme se čertit, urážet a vytahovat staré záležitosti, máme před sebou krásný začátek nového týdne.

neděle 29.6.

Dopoledne přešla Luna do Lva a přináší tím pro příští dny téma hravosti, hrdosti a předvádění se až k furiantství. Také přímočarého projevování našich emocí, vztahů a citů.
Dnes nás čeká trigon Slunce k Neptunu a večer kvadrát Venuše Neptun - nálada je zasněná a romantická. Nečekejme od sebe velké výkony, do těch se nám dnes nechce. Spíše se oddáváme snění, představám a uměleckým aktivitám. Inspirace dnes neschází, ale tu tekutou raději nepřehánějme - zejména dámám by nemusela večer sednout. Bylo by škoda připravit se (třeba společenskou únavou) o noční sextil Luny k Venuši, kdy každá z nás může být pro toho svého královnou...

sobota 28.6.

Noční planetární střety zklidnil ranní trigon Luny k Saturnu - emoce se usadily, prohloubily a uvědomili jsme si, na čem záleží a co můžeme nechat plavat. V režimu stability, jemnosti, optimismu a dobré vůle se nese dnešní den i nadále - ve vzduchu je cítit večerní Luna konjunkce Jupiter a zítřejší Slunce trigon Neptun. Vše se děje ve vodních znameních, kde je kladen důraz na prožitek, sdílení, city a vztahy. Dnes je nám dobře v párech nebo v rodině, v prostředí domova.

pátek 27.6.

Kolem osmé hodiny ranní nastává novoluní v Raku v trigonu na Neptun. Svým školou povinným ratolestem bychom raději měli ráno ještě připomenout, že s koncem školních povinností nekončí i povinnost chovat se opatrně na silnici. Tahle konstelace totiž dělá zasněnost, nepozornost a jakousi "přesvětlenost". To je na rozdíl od zatemnění mozku, způsobeného třeba šílenstvím, krátkodobá ztráta soudnosti daná přemírou štěstí...
Jinak se dnešní den nese spíše v duchu velkých očekávání a mírných zklamání (Jupiter kvadrát Uzly). Večer a v noci na zítřek se Luna dostává do opozice na Pluta a kvadrátu na Mars a Uran - můžeme čekat prchlivost, fanfarónství a jiné lahůdky prudkých povah.

čtvrtek 26.6.

Po včerejších ostřejších energiích a před pátečním ranním novoluním máme dnes relativně klidný den. Luna spolu s Merkurem i Venuší se pohybují znamením Blíženců a brzy odpoledne se první dvě spojí a společně potkají trigonem Lunární uzel ve Vahách. Nálada je přátelská, komunikativní, myslí nám to, zvídá nám to. Baví nás přemýšlet a mluvit o tom. Chceme sbírat a vyměňovat si informace, umíme prodat to, co máme v hlavě - a okolí nám v tom pomáhá. Pokud ukočírujeme tendenci k přílišné košatosti svých slov a vět, dosáhneme svou řečí všeho, co potřebujeme. Prima!

středa 25.6.

Noční kvadrát Luny na Neptun nezvládl napáchat mnoho zmatků, protože jsme je zaspali (tedy ta většina z nás, co po nocích smí a může spát, což není totéž :-) ). Ale mohli jsme se díky tomu probouzet neochotně či pozdě a poskytnout tak solidní základ dnešní solidní nejistotě. Opozice Marse na Uran z Vah do Berana je nářez. Netrpělivost, rychlost a s ní spojená zbrklost. Agresivita, vznětlivost a neústupnost ve vztazích i sami k sobě, potřeba být všude první a všem se předvést, mít pravdu stůj co stůj...
Napadá mě věta "Výsosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem..." Dnes je vážně lepší se jí řídit. Částečné zklidnění přinese až večerní sextil a trigon Luny na tuto opozici, ale do té doby bychom mohli stihnout natropit spoustu nepředložeností.

úterý 24.6.

Pokud bychom chtěli, asi by nám nedalo příliš práce být dnes podráždění, mrzutí, arogantní či vzteklí. Protože ve vzduchu je cítit nastupující opozice mezi Marsem a Uranem z Vah do Berana, jiskří nespokojenost a hranatost v mezilidských vztazích na všechny strany.
Pokud si ale vybereme dobrou náladu, vstřícnost, přátelskost a velkorysost, můžeme ji opřít o noční sextil mezi Lunou a Jupiterem a trigon Merkur Uzel (psala jsem o příjemných setkáních a překvapeních dnešní noci, minimálně ve snech) a také o odpolední spojení Luny s Venuší v přátelském a neposedném znamení Blíženců, kam se Luna brzy odpoledne přesunula. Takže - co si vyberete vy?
:-)

pondělí 23.6.

Dopoledne si ještě užíváme příjemné energie podobné včerejšímu dni, s Venuší v domovském Býku, Lunou tamtéž a Sluncem v Raku. Venuše se však dostala na poslední stupně svého znamení a propojuje svou energii s vlivem stálic v hvězdokupě Plejády a Luna míří do opozice na Saturn. Vloudil se nám do duše smutek, nespokojenost, pocit osamělosti. Vliv propojení Luny se Saturnem kulminuje kolem čtrnácté hodiny, pak začíná slábnout, a kolem třetí odpoledne Venuše vstupuje do znamení Blíženců. Splíny mohou pomalu slábnout. Pozdě večer a v noci na zítra vlivem trigonu Merkura na Lunární uzel přichází čas pro setkávání s překvapením. Kdo pracujete na směny a sloužíte dnes noční, buďte připtraveni na zvláštní setkání.

neděle 22.6.

Luna ráno vstoupila do znamení Býka a společně s Venuší, která zde dlouhodobě pobývá, a se Sluncem v Raku vytváří velmi příjemnou, laskavou a útulnou atmosféru. Nabízí nám prostor a čas pro rodinná setkávání, pro nejrůznější činnosti doma a na zahradě, s dětmi a přáteli. Poskytuje možnost pro nejlepší projevy naší ženské stránky, té pečující, milující, něžné a jemné, přijímající a dávající, sdílející a naslouchající. V podobných dnech máme pocit, že pojem rodina je mnohem širší a svobodnější, než okruh lidí spojených stejnou krví.
Krásnou neděli přeji!

sobota 21.6.

Dnes ve 12.51 středoevropského letního času Slunce vstupuje do znamení Raka. Tahle věta v sobě skrývá více informací - třeba astronomicky, dnešek je nejdelší den v roce, po kterém následuje nejkratší noc. Nastává letní slunovrat, kdy je Slunce na své zdánlivé dráze po nebi nejvýš na severu od rovníku. Začíná léto, doba zrání a plné síly v přírodě. Také doba sklizně a příprav na zimu, protože dnes jsme na vrcholu, od kterého cesta vede znovu zpět do údolí. První letní den je jeden z osmi keltských svátků, který přetrval ve svatojánských tradicích, spojených s otevíráním země.
Začíná vliv znamení Raka, s důrazem na domov, rodinu, zázemí, bezpečí, jistoty. Přestáváme blíženecky pátrat, zkoumat, zvědavě vyhledávat vše nové, a začínáme se s úctou věnovat tomu, co důvěrně známe. Je to čas pro děti, mateřství a jejich kultivování. Určitě neuškodí malý rituál na oslavu slunovratu.
Přeji vám krásné a požehnané léto.

pátek 20.6.

Luna v Beranu sbírá síly na večerní kvadrát na Pluta a noční střet s Marsem a Uranem. Můžeme se díky těmto vazbám cítit nesví, nabroušení, bezdůvodně podráždění - ale také můžeme mít spoustu elánu a bylo by dobře rozmyslet si, kam ho napřeme.
Venuše na Algolu dnes ještě komplikuje naše vnímání lásky a radosti ze života - mějme s ní i se sebou trpělivost, zítra se už v tomto směru hodně uleví.

čtvrtek 19.6.

Dnes nás čekají zvláštně rozporuplné nebeské okolnosti. Odpoledne probíhá krásná vazba mezi Lunou, Venuší a Jupiterem a můžeme se těšit na panující radost, dobrou náladu, srdečnost, vstřícnost - zkrátka bude se projevovat to nejlepší, co v sobě máme. Jenže v tom je čertovo kopýtko. Slunce s Merkurem budou dnes navázané na hvězdy Polárka a Betelgeuse, Jupiter na Pollux a především Venuše na Algol. Tato kombinace nese riziko zneužití dobrých úmyslů, dává velkou sílu a dravost spolu s bezohledností. Zejména večer kolem desáté, kdy se Luna dostává na hvězdu Scheat a současně je v kvadrátu na Slunce a Merkur, buďme ostražití, komu svěřujeme svou důvěru a jaké motivy vedou naše jednání.

středa 18.6.

Luna v Rybách, dopoledne usazená na Neptunu, a Venuše v Býku skýtají šanci na den jemných energií. Den, kdy naše ženská síla promlouvá sobě vlastním, přirozeným, decentním způsobem. Jsme si jí dobře vědomi, nenutí nás k aktivnímu projevování, stačí jí jen být. Podvečerní spojení Luny s Plutem tuto vnitřní sílu ještě posílí. Užijme si den, kdy i pro nás je nejlepší cestou k výsledku - jen a prostě BÝT...

úterý 17.6.

Pokud byl včerejšek rychlý, dnešek ho předběhne. Pokud jsme se včera kontaktovali a setkávali, dnes budeme ještě víc. Merkur kolem poledne vstoupí zpět do svého znamení Blíženců a blíží se ke Slunci, Luna se odpoledne dostává do trigonu na Slunce i Merkur. Pohyb, zvídavost, cesty, povídání, setkávání, nápady, možnosti, inspirace - to jsou okruhy, v nichž se dnes všichni budeme pohybovat. Bude nás to bavit, budeme si to užívat, budeme volat "ještě a víc!". Navíc Venuše se blíží do sextilu k Jupiteru, panuje radost, velkorysost, dobrá nálada a možná trošku marnotratnost. Dohromady - paráda!

pondělí 16.6.

Slunce v Blížencích a Luna ve Vodnáři - navíc převážnou většinu dne ve skvělých vazbách - nabízí šanci zažít rychlý, společenský, přátelský den. Setkávání jsou otevřená, příjemná, s technikou se dnes kamarádíme k skvělým výsledkům. Myslí nám to rychle a skvěle, víme, co chceme, a přirozeným způsobem k tomu směřujeme. Večerní kvadrát Luny na Saturn by mohl trochu pokazit dojem z dneška, ale my mu - dobře naladěni - nedáme příležitost.

neděle 15.6.

Prima den. Luna v Kozorohu dnes svými aspekty navozuje krásné nedělní ráno plné sympatií, které zejména ženám vysloveně svědčí. Nahrává projevům dobrého vkusu a především dobré nálady. Cokoliv dnes děláme, činíme s chutí a s radostí. Jen asi kvůli opozici Luny na Jupiter čekáme víc, než je možné - ale zase škoda aspoň věci nezkusit, protože co kdyby...
Pozdě odpoledne se mění atmosféra díky přechodu Luny do Vodnáře - přátelská a uvolněná nálada nás bude doprovázet až do úterního večera.

sobota 14.6.

Včerejší silný - téměř magický úplňkový den máme za sebou a dnes nás čeká další zajímavá situace. Luna přešla do Kozoroha a před čtvrtou odpoledne se dostává na Pluta - ale přímo ve chvíli, kdy je také přesný kvadrát Mars a Pluto. Je třeba být si vědomí tvrdší atmosféry dnešního dne - máme tendenci tlačit na pilu a prosazovat svá přání a potřeby docela neomaleně. A spolu s námi samozřejmě i lidé v našem okolí. Následující kvadrát k Uranu vede k ještě většímu hrocení případných střetů. Nenechme se vytočit, kroťme své silové jednání. Raději dnešek využijme k důkladnému vyčištění pracovních restů, nedokončených záležitostí a neberme se tak vážně :-)

pátek 13.6.

Pro pověrčivé přichází vykutálený den - pátek, třináctého, s úplňkem nastávajícím v 6.11 ráno.
Kdo se bojí života s jeho barvitostmi, měl by dnes zůstat doma. Ale kdo ví, že nejhorší na obavách je strach sám, a že pokaždé z mraků slunce zase vykoukne, bude brát dnešní den jako skvělou výzvu, okořeněnou opozicí Venuše Saturn, která je přesná přímo v době úplňku. Tak ať se vám dnešek vybarví do krásy!

čtvrtek 12.6.

Pro citlivé jedince se v noci chystaly zvláštní sny, plné informací, náznaků, vizí a podivností. Pro "běžné smrtelníky" panovalo ráno, kdy se může zaspat (aniž by se smělo), kdy se nedaří probudit a vyskočit křepce z postele s elánem a chutí do nového dne. Odpoledne nám to vynahrazuje - technické záležitosti se řeší skoro samy, práce nám jde od ruky, máme plno nápadů a k nim zbrklou chuť naplnit je ještě dnes. Astrologicky činorodý den, den dobrý pro technické profese, den dobrý pro dobrou náladu a optimismus. Hurá! :-)

středa 11.6.

Jediný astrologický aspekt dnešního dne nastal po páté hodině ranní, trigon Luny na Jupiter. Navodil příjemnou atmosféru, ale s tím, jak jeho působení doznívá, můžeme se cítit lehce zmatení, ztracení a vystavení podivné prázdnotě.
Po sedmnácté hodině Luna přechází do znamení Střelce a okolnosti se dostávají do pohybu. Nápady, nadšení, pohyb. Kontakty, aktivita, optimismus - to je to, co nás bude doprovázet po příští dva dny. Brzděmě své touhy po okamžitých činech - připravují se Mars kvadrát Pluto a Venuše opozice Saturn, pozítří ráno nastává úplněk - ani jedna z uvedených okolností nezaručuje výsledek podle našich představ. Zdá se, že máme skvělý den pro lenošení... :-)

úterý 10.6.

Venuše v Býku a Luna ve Štíru se dnes odpoledne dotýkají opozicí, do které promlouvá svými bručivými tóny i Saturn. Můžeme mít pocit osamělosti, nepochopení od okolí, nenávratnosti citových i jiných investic. U žen se dnes ženskost projevuje komplikovaně, mužská citlivost se nejspíš moc nekoná. Spíše čekejme u pánů rozhodnost a důslednost, zodpovědnost a zralost. Romantika by se mohla lehounce objevit ráno a dopoledne, nakolik jí poskytneme prostor, a to díky příjemným vazbám Luny na Neptuna a Pluta.

pondělí 9.6.

Venuše se drží v přesném trigonu na Pluta a nám dává schopnost cítit a prožívat velmi hluboce své touhy, lásku a vášnivost. Dává praktický rozměr touze po kráse, ať v podobě směnného obchodu (budu tě mít rád-ráda když...) nebo v podobě tvořivosti, inspirace k umění (což je vlastně konkrétní výsledek našeho vkusu či citu). Případně se projeví ve formě fyzické lásky.
Luna před polednem vstupuje do znamení Štíra a znatelně tak posiluje smyslnost a hloubku prožitků, posiluje v ovzduší atmosféru flirtování, pokoušení, svádění a vábení.
Odpolední trigon Luny na Merkur odlehčí citelně smyslnou atmosféru směrem k debatám o rodinných a domácích záležitostech, a může pomoci vyslovení našich přání.

neděle 8.6.

Naše nálada kolísá přesně v souladu s lunárními aspekty dnešního dne. V noci a ráno se prohnaly vazby Luny směrem k Marsu, Uranu i Plutu a s nimi se mohlo dít naše nenaladění. Po poledni se situace uklidní díky trigonu Slunce a Luny. Blíženci s Vahami mají v popisu práce společenské záležitosti, povídací situace, přátelské vztahy, optimismus, nadhled a snazší prožívání všeho, ono "easy-going". Jsou mentální a intelektuální a díky tomu se i dnešek nese v tomto duchu. Večer můžeme zavnímat kvadrát Luny k Jupiteru a přinese krom smutku z končícího víkendu i vědomí toho všeho, co jsme stihnout měli a nezvládli.
Zajímavý prvek dnešního a zítřejšího dne je trigon mezi Venuší a Plutem - vášnivost a síla v prožitcích lásky, krásy, spolupráce a životních radostí. Tak ať se projeví každému podle jeho gusta.

pátek 6.6.

Luna se celý den drží ve znamení Panny, kde ráno a dopoledne spojuje sextilem Jupiter a Saturn. Tenhle příjemný prvek nám nabídne prostor k pročištění nedotažených vztahů, závazků, křivd. Poskytne rámec pro tvořivou činnost všeho druhu a pro zobrazení těch lepších stránek našich bytostí.
To nejdůležitější je však sextil mezi Sluncem a Uranem, který dnes nastává. Nápady, setkávání všeho druhu, originalita a svobodomyslnost, organizační schopnosti, přátelská atmosféra - máme před sebou příjemný začátek víkendu.

čtvrtek 5.6.

S Lunou v Panně nás čeká den velmi vhodný pro řešení záležitostí praktického života. Jenže tentokrát k tomu máme navíc k dispozici radost (Luna trigon Venuše), chuť udělat něco krásného (Venuše sexil Neptun), udělat to zgruntu (Luna trigon Pluto) a originálně (Slunce sextil Uran, zítra přesně). Ať už se to týká vyřízení pracovních záležitostí, péče o domov či zahradu, úpravy vlasů nebo třeba detoxikace našeho těla - vždy můžeme čekat skvělý výsledek.
Jediné, nač je potřeba být dnes ostražitější, je pozdně večerní kvadrát mezi Sluncem a Lunou. Mezi Blíženci a Pannou hrozí slovní střety, nevhodné vtipy, ukvapená vyjádření a hoooodně silná kousavost...

úterý 3.6.

Dnešek vypadá skoro jako životabudič nebo energetický nápoj, tedy minimálně dopoledne. V noci Luna v ohnivém Lvu míjí sextilem ohnivý Mars a ohnivé Slunce, kolem desáté uzavírá trigon s Uranem dlouhodobě zabydleným v ohnivém a akčním Beranu. Odpoledne náš rozjezd trochu zchladí její kvadrát na Saturn, ale s ohledem na stále trvající a dokonce se ještě zpřesňující poloviční vzdálenosti mezi Sluncem a Jupiterem a Venuší a Merkurem se o nedostatek elánu rozhodně jednat nebude :-)

neděle 1.6.

Svátek všech dětí se nese v duchu ranního setkání Luny s Jupiterem v Raku a v trigonu na Saturn - víme, co doma i jinde kolem sebe máme, milujeme to a jsme na "to" hrdí - i když se snažíme nedávat to příliš najevo, aby nám "to" nezpychlo :-)
Atmosféru příjemné nálady a radosti ze spolubytí posiluje vazba mezi Merkurem, Venuší a Neptunem. Máme chuť dovádět, hrát si, zpívat, tancovat, snít si a vymýšlet krásno. Nejlépe i s omladinou. A kupodivu se nám to nejspíš i daří - tak jupí!