Březen

pátek 31.3.

Poslední březnový den Luna s Merkurem působí dojmem, jako kdyby hráli na honěnou - Luna v 18.40 přechází z Býka do Blíženců a v Býku ji Merkur vystřídá o necelou hodinu později. Večer nás ještě potěší sextil mezi dámskými planetami Lunou a Venuší - naložit se s ním dá všelijak, radost přinese vždy.
Zvláštní je ale dnešní zaangažování stálic - ve 12.47 je Luna přesně na Algolu, jeho vliv bude ale cítit nejméně dvě hodiny dříve a dvě hodiny později. O Algolu bylo řečeno mnohé, pěkného nic... A k tomu je Mars na stálici Menkar a Slunce je s ní v paralele. Menkar bývá zmiňován v souvislosti s loďmi jako poměrně neblahá hvězda, proto cokoli považujeme za svůj koráb, budiž dnes používáno s velikou obezřetností. Přesto ale začátek víkendu může být krásný.

čtvrtek 30.3.

Soupeří spolu dnes dva aspekty, které přicházejí přesně po čtyřiadvaceti hodinách - včera ve čtvrt na devět večer Merkur trigon Saturn a spolu s ním zklidnění mysli, zejména pokud by jí bylo pomoženo fyzickou prací. A dnes ve čtvrt na devět večer Jupiter kvadrát Pluto, prvek naléhavosti a "páchání dobra". Za téhle kombinace je nutné si nejprve dobře rozmyslet, čím vlastně chceme komu pomoci a hlavně proč, a také zda dotyčný si opravdu naši pomoc přeje. Pak bychom se mohli vyhnout zklamání z "nevděčnosti". Ono taky dost dobře nejde být někomu vděční, když vám koupí na rozbitou škodovku náhradní díl z bavoráka, který se tam síce nehodí, ale je přece kvalitnější...
Energii zvyšuje konjunkce Luny s Marsem v Býku chvíli před osmnáctou hodinou, navíc Mars je v paralele s hvězdou Aldebaran. Síly na rozdávání, jen vědět, co s ní.
Krásný den nám přeji.

středa 29.3.

Luna s Merkurem a Uranem uzavírají trigon k Saturnu, hurá... Uklidnění mysli i duše, elán ke změně, spousta podnětů, které nás pobízejí k činorodosti. Tenhle silný trigon nastává v ohnivých znameních Berana a Střelce, podporuje naši jarní vitalitu, nové začátky. Je jako nový nádech do vyčerpaného organismu obohacený kapkou něčeho voňavého a povzbuzujícího (mátu s citronem a k tomu En-R-Gee bych tam viděla, pro nadšence esenciálních olejů YL :-) ). Po složitější noci (Luna kvadrát Pluto a opozice Jupiter nastaly krátce po půlnoci, Luna konjunkce Uran v 7.15) se vybouřilo, vyčasilo a vybíháme ven radovat se...

úterý 28.3.

Jediným dnešním aspektem bylo ve 4.57 hodin novoluní, ke kterému došlo na osmém stupni znamení Berana. Pro zrozence tohoto znamení především, ale spolu s nimi i pro Váhy, Raky a Kozorohy, může znamenat složité ukončování něčeho starého a přežitého a začátek nového období. Pro Vodnáře, Blížence, Lvy a Střelce jde o příznivý moment bez náročných doprovodných efektů. Nicméně spánek mohl být pro všechny tuto noc (a u citlivých lidí i jeden, dva dny dříve) nedostatkovým zbožím, případně byl přerušovaný a s divokými sny. V kombinaci s přechodem na letní čas docela nepříjemná záležitost.
Ani noc na zítřek nebude zárukou kvalitního odpočinku, Luna totiž opět po týdnu dobíhá do vazeb na Uran, Pluto a Jupiter a rozvíří náš vnitřní prostor. Tím ovšem trable končí - Jupiter v přesném kvadrátu na Pluta by nás už rozházet neměl.

pondělí 27.3.

Pracovní týden začíná čtvrt hodiny po poledni kvadrátem Luny k Saturnu - pokud bychom hledali vysvětlení pro to, že se nám opravdu, ale opravdu vůbec nic nechce, máme ho tady. Luna se potom dostává na hvězdu Scheat a to kromě pracovní morálky může rozhodit i emoce. Situace se výrazně mění k lepšímu pár minut po šestnácté hodině, kdy Luna vplouvá do Berana a místo splínů (a někdy i fňukání) přichází ráznost a chuť do života. Nejdůležitější je ale dnešní sextil mezi Marsem a Neptunem, který sice onu pracovní morálku nezachrání, ale cokoli budeme dělat, budeme to dělat s citem, vkusem a správným záměrem. Večerní konjunkce Luny s Venuší nabízí třešničku na dortu pro radost, krásu, lásku a umění. A pro páry - dnes by bylo hříchem nevyužít večer pro něhu a vášeň, konstelace přejí lásce ve všech jejích podobách.

neděle 26.3.

Jemná, umělecká a produchovnělá Luna v konjunkci s Neptunem v Rybách, podporovaná sextilem na Mars, který jí nabízí možnosti aktivního projevení, večer navíc dochází do sextilu k Plutu. Vytvářejí okno k nahlédnutí do míst jinak zakrytých. A k tomu konjunkce Merkura s Uranem, bouřlivá, rychlá, zbrklá. Nevážíme slova ani kroky, narážíme do sebe mentálně i fyzicky, zakopáváme na chodníku i v komunikaci. Nejlépe tuhle kombinaci využít pro aktivní duchovní činnost, súfijské meditace, dechová cvičení, bubnování, tanec. (Nakonec i domácí práce je možné pojmout jako rituální tanec se smetákem... :-) )

sobota 25.3.

Obě zásadní astrologické události nastávají chvilku po jedenácté hodině dopoledne - nejprve Luna vstupuje do znamení Ryb a vzápětí se uzavírá přesná konjunkce Slunce s Venuší. Silné vlivy podporující ženskost, byť díky umístění oné konjunkce v Beranu má tato ženskost snahu projevit se velmi aktivně. Důležité ale je, že společně tvoří protiváhu aspektů Merkura. Mysl (Merkur, nyní kvadrát Pluto, konjunkce Uran) nás totiž v těchto dnech žene do stresů, netrpělivosti, do vnitřní nepohody, zatímco Venuše se Sluncem (srdce) pomáhají nalézt lásku a radost ze života. Máme na výběr.

pátek 24.3.

Včera ráno Luna vstoupila do Vodnáře a soudě nejen podle aspektů se jí tam daří. Ono tedy v těchto týdnech vůbec platí, že Vodnáři a Lvi z panujícího chaosu na nebi vycházejí jako vítězi, mohou si užívat přízně hvězd. Luna včera vytvořila sextil ke Slunci a Venuši a pro dámy připravila mimořádně příznivé prostředí. Jen ti, kdo se rozhodli elán využít pro práci, mohli po desáté večer vnímat náhlý propad, téměř "black-out".
Dnes Luna pokračuje trigonem k Jupiteru a sextilem k Merkuru a Uranu. Samo o sobě je to velmi milé, nebýt ovšem Merkura v kvadrátu na Pluta a v opozici k Jupiteru. Merkur v neděli navíc dojde na Uran a už dnes mohou být cítit závany vzteku, zejména tam, kde jsou k nim dispozice. Drobné úrazy ze spěchu a nepozornosti, neklid a hádky mohou doprovázet tento víkend, není dobré řešit neshody "vážnými rozhovory", není dobré přepínat sportovní úsilí ani jarní práce. A přechod na letní čas nás v těchto konstelacích rozhodně nepotěší.

středa 22.3.

Luna v Kozorohu dnes doplňuje a aktualizuje jinak již rozvolněnou t-kvadraturu Uran-Pluto-Jupiter. Můžeme očekávat záchvaty pracovní aktivity, potřebu prosadit své názory, mohou přijít i emoční bouře. Ráno se konstelace projevují spíše formou nátlaku, odpoledne může být divočejší (kvadrát na Urana ve 14.20). Do této t-kvadratury se blíží i Merkur, v noci na pátek uzavře kvadrát s Plutem. Je proto dobré držet si rozvahu a vnitřní klid, abychom dokázali čelit ne úplně příjemným vlivům okolí. Pokud nás budou v těchto dnech přepadat divné myšlenky, pokud si budeme připadat zmatení, neklidní, unavení a popletení, běžme se projít raději do přírody, než k lékaři. Bude to za pár dní zase v pořádku.

úterý 21.3.

Všechno nejlepší všem Radkům... Zajímavý den z genderového pohledu. Ženy mají po ránu jemné potíže ukočírovat svou ženskost (nepředstavujte si ale ulice plné svádějících dam utržených ze řetězu, spíš můžeme čekat občasné přehánění v líčení nebo v doplňcích či oblečení), ale zbytek dne je pro ně příznivý. Zato mají muži ráno chvíli plnou elánu díky trigonu Luny k Marsu (8.45), ale pak se projevuje konjunkce mužské planety Mars s hvězdou Hamal a síla se může zvrhnout do siláctví, hřmotnosti, buranství až agrese. Potěchou i pomocí je Venuše mezi Merkurem a Sluncem, z jejichž společného vlivu se můžeme těšit až do sedmé hodiny večerní - vtip, šarm, vkus a hravost jsou vždy vítány.

pondělí 20.3.

Máme tu tolik očekávaný první jarní den. Okamžik jarní rovnodennosti, kdy je přesně stejně dlouhý den jako noc, kdy Slunce překračuje na své cestě světový rovník, kdy vstupuje do znamení Berana - ta chvíle nastává dnes v 11.28.35 středoevropského času. Nevím, jak kde, ale tady u nás v tuto chvíli, kdy prognózu píšu, vykukuje sluníčko a ukazuje se modré nebe. Jsou velmi vítány, protože jaro v sobě nese naději a světlo, a počasí by tomu mělo odpovídat, ne?
Je pravda, že astrologicky to ještě není úplně to pravé, nač se všichni těšíme. Představovali bychom si zářivé a veselé trigony a sextily a jen sem tam nějaký mráček kvadrátu. A zatím je dnes Luna na Saturnu, v půl páté odpoledne přejde do Kozoroha a vzápětí uzavře kvadrát ke Slunci. Slunce je na Scheatu (nikde jinde na začátku jara ani být nemůže), a i když už z jeho vlivu pomalu odplouvá, stejně jeho podivnosti mohou být ve vzduchu cítit. Merkur je navíc v paralele s hvězdou Procyon, která rovněž není něžná nebo mírotvorná. A Uran se nachází na poloviční vzdálenosti mezi Venuší v Beranu a Marsem v Býku (jsou tedy navzájem v recepci), a nese s sebou ohnivost a vášeň, ale tak trochu na italský způsob. Nicméně - a na tom trvám - úleva přišla s tím, jak Slunce opustilo kvadrát Saturna. Dnes se ještě něco zachvěje díky vlivu Luny, ale jinak už se rozednívá na lepší časy.

neděle 19.3.

Na svatého Josefa se Slunce dostalo na hvězdu Scheat, doprovázející každoročně přechod mezi starým a novým astronomickým rokem, tedy konec znamení Ryb a vstup Slunce do Berana. Moment tohoto vstupu nastává zítra v 11.29 středoevropského času, okamžik jarní rovnodennosti. Takže dnes je poslední zimní den, zítra začíná jaro.
Ovšem, jak jsem zmínila, Scheat nám komplikuje tyto dva dny způsobem podivným, mrzutým, něco je jako kdyby "jinak", něco tak trochu zavání nekalostmi. Na nás je ošetřit si všechno, co je na naší straně, držet se pravidel férové hry, abychom vliv Scheata nekrmili. Ale jinak se opravdu blýská na lepší časy. Krom tolik očekávaného příchodu jara je hlavní, že Slunce se vymanilo z vlivu Saturna - končí depky, splíny, smutky a mrzutosti, rozjasňuje se na nebi i v našich duších.

pátek 17.3.

Dnes večer ve 22.45 se uzavírá kvadrát mezi Sluncem a Saturnem a spolu s ním kapitola několika poměrně dost nepříjemných dní (a s různými výkyvy až týdnů) s nenáladou, únavou, chmurami a bručením. O pár minut později přichází jiný přesný aspekt, trigon Luny ke Slunci, který oznamuje změny k lepšímu. Většina z nás uvítá posun k optimističtějšímu pohledu na svět. A panující poloviční vzdálenosti nám k tomu optimismu také pomohou.

čtvrtek 16.3.

Je cosi chcíplého ve státě dánském... nebo jak to vlastně ten Shakespeare říkal? Pokud taky máte pocit, že jste divní, bez šťávy a že lodivod vašeho života proměnil jachtu na ponorku, nezoufejte a zkuste ještě vydržet dva dny. Pak se už i Slunce dostane z vlivu kvadrátu Saturna, poté, co z něj odešel Merkur i Venuše, a splíny i pocity únavy zmizí.
Dnes odpoledne se Luna dostává do trigonu k Neptunu, což sice neublíží, ale zadumanou náladu může ještě víc zamlžit. Pomáhají nám trochu poloviční vzdálenosti - planety Mars, Uran, Venuše, Slunce a Neptun se poskládaly po celkem pravidelných rozestupech a vytvořily tak připomínku jiného citátu o "nás klucích, co spolu chodíme". Jejich energie společně ladí do otevřenosti, smyslu pro humor, lásky, erotiky, kamarádskosti. Jen je potřeba se odpoutat od tíživých témat, a bude líp.

středa 15.3.

V noci Luna prošla opozicí k Uranu a tím své mrzutosti z valné části vystřílela - v půl jedné v noci na zítra ještě prochází opozicí k Marsu, předtím může posledních pár šípů ze zásoby vytáhnout. Uklidnění ale přichází dopoledne díky sextilu k Saturnu. Nedá se říct, že by šlo o radostný nebo hladící aspekt, jen je v něm stabilita, racionalita a srovnanost se situací - a na rozbouřené emoce tohle zabírá jako balzám. V 16.11 vstupuje Luna do znamení Štíra, prohlubuje se, zavírá se, stává se vážnější a méně bouřlivou, alespoň navenek.
Na druhou stranu příjemně mohou vyladit i poloviční vzdálenosti. Merkur je dnes mezi Sluncem a Venuší, veselý a umělecký prvek; Uran mezi Venuší a Marsem a současně Neptun mezi Marsem a Plutem nahrávají lásce v jejích fyzických projevech, což se týká nejen vášně, ale i tvorby a kumštu. Takže dnes, mí milí, dnes jdeme naplno žít! :-)

úterý 14.3.

Kdo by připisoval včerejší splíny a nenáladu třináctce v datu, nejspíš bude trošku zklamaný. V současnosti se příjemné aspekty na nebi hledají opravdu složitě. Saturn, který poslední dobou stabilizoval a uklidňoval, už z příznivých vazeb vyklouzl. Venuše se sice paralelou dotýká hvězdy Regulus, ale sama je v Beranu nespokojená a navíc je v retrográdním pohybu; vrací se k tomu, co bylo a není, má potřebu sama něco dělat a dělá to trochu silou a nešikovně. Luna je dnes odpoledne a v noci na zítra atakována aspekty Pluta a Urana a její večerní přechod přes Jupiter, který by za běžných okolností znamenal povznesení nálady a zdravé nadšení, nyní jen zmnoží pocit nespokojenosti. Podržet nás může odpolední přesný trigon Marse s Lunárním uzlem a díky tomu aktivní využití příležitostí, jakákoli pracovní nebo sportovní setkání budou tím, co nám zlepší náladu a přinese dobrý výsledek.

pondělí 13.3.

Včerejšek některé z nás mohl trochu vyčerpat. Kombinace úplňku v Panně a kvadrátu mezi Merkurem v Rybách a Saturnem ve Střelci je něco, co rozkolísá psychiku i myšlení dřív, než se nadějeme. Dnes bych rozum a racionalitu nechala ještě odpočívat vzhledem k tomu, že Merkur se dnes v deset večer přesouvá do Berana a cestou míjí stálici Scheat. To je jedna z nejméně příjemných hvězd z nebeského rejstříku, falešná, záludná, manipulativní a protivná. Jakékoli spory a hádky může podbarvit do agrese, nepochopení je pravděpodobnější než jindy. Pokud už budeme muset něco řešit a domlouvat, je třeba se ujistit, že si obě strany rozumí, že hrají fér hru, že závěry jsou jasné a srozumitelné. Mnohem lepší by ale bylo, pokud bychom mohli dnes spoléhat na lásku a radost, pohodu a laskavost - Venuše se totiž při pomalém pohybu zpět dostává znovu do paralely s Regulem, hvězdou přející dobrým výsledkům a štěstí. Proto všechny činnosti konané s láskou mají mimořádnou šanci na úspěch. Nejen dnes, ale až do čtvrtka.

sobota 11.3.

Užili jsme si pár příjemných dní... Ani dnešní lunární aspekty nejsou špatné. Hned po půlnoci trigon k Marsu, noční konjunkce s Lunárním uzem jsou docela fajn. V zásadě ani odpolední opozice na Neptun (krom ospalosti a zasněnosti a u někoho i neodolatelné žízně) není problém. Jenže nám do atmosféry promlouvají zítřejší aspekty, a to už je trochu silnější a tvrdší. Chystá se na nás kvadrát Merkura se Saturnem a navíc úplněk. Ten nastává pár minut před čtvrtou odpoledne mezi Pannou a Rybami, nejkřehčími znameními z hlediska psychiky, a můžeme pod jejich spojeným vlivem očekávat nejrůznější vyšilování a zkraty. Podobně jako včerejší nahlášené "bomby" ve vlacích... Takže se držme zpět - a hlavně klid.

pátek 10.3.

Luna ve Lvu prochází krásnými aspekty a chystá nám tak opravdu příjemný začátek víkendu. Tvoří volnější uzavřený trigon s Uranem, Marsem a Saturnem, a protože se jedná o ohnivá znamení, máme elán, energii, sršíme nápady a vitalitou, jsme rychlí a nadšení. Ranní sextil k Jupiteru přinesl i značnou dávku optimismu a dobrosrdečnosti. Pravděpodobně budeme vnímat i noční změnu atmosféry, kterou přinesl přechod Marse z Berana do Býka, naše energie má tendenci směřovat k něčemu konkrétnímu, chce přinášet příjemné a pěkné výsledky. V jedenáct večer přechází Luna do Panny a krátce po půlnoci uzavře trigon s Marsem, čímž jeho stabilizující vliv ještě podpoří.

čtvrtek 9.3.

Tedy ne že by na nebi panovalo jenom veselo, ale dnešek by přesto mohl stát za to. Ráno Slunce v přesném sextilu na Pluta přeje všem tajemnostem, hledání a nacházení (také těch založených platebních karet, co jsme je už týden neviděli), zbavování se všeho nepotřebného (včetně detoxikačních akcí) a také vášním všeho druhu. A odpolední trigon mezi Lunou ve Lvu a Venuší v Beranu slibuje, že se ženy mohou rozjet ve velkém stylu - obě ženské planety v ohni a podporující se navzájem slibují akčnost, odvázání se a zábavu. Ženy budou iniciátorkami a muži budou sklízet radostné plody, užijí si všichni.

středa 8.3.

Noc mohla být neklidná, Luna nad ránem opět kontaktovala Urana a pod tímto vlivem se zdávají dobrodružné a bláznivé sny. Den se ale nese v energiích přesného sextilu mezi Sluncem a Merkurem na straně jedné a Plutem na straně druhé. Přemýšlivý, objevitelský a vášnivý aspekt, příležitost pro zásadní rozhodnutí i akce.
P.S. Přiznám se, hromadné karafiáty mi tolik neschází, ale i den žen (stejně jako většina jiných dní) je dobrá příležitost pro květinu. A s Venuší už kolikátý den zabydlenou na Regulu je možné dělat radost s velkým úspěchem. Takže pro všechny dámy dnes jednu speciální :-)

úterý 7.3.

Den začal v půl druhé v noci konjunkcí Slunce s Merkurem v Rybách - na mentální výkon to není ve znamení Ryb právě ideální kvůli roztěkanosti a zasněnosti, ale na inspiraci a tvorbu rozhodně ano. Večer je navíc tato konjunkce rozehrávána trigonem Luny v Raku - kdekoli potřebujeme zacházet s intuicí, pocity a vnímáním, tam máme dnes zelenou. Přidáme Venuši v přesné paralele s Regulem a dostáváme výjimečné podmínky pro všechny kumštýře i pro ty, kdo žijí láskou.
Cítit budeme také zítřejší sextil mezi Merkurem a Plutem a jeho zadumanost, zvídavost, pomalé dozrávání toho, jak chápeme souvislosti. Celkově velmi dobrý výsledek rozhodně nenaruší ani polední kvadrát mezi Lunou a Venuší.

pondělí 6.3.

Luna v ranní opozici se Saturnem sice mluví o možnosti ochlazení emocí, o určitém sociálním odstupu, jenže v sextilu a trigonu k Marsu, Uranu a Jupiteru současně nabízí možnost vyčistit mnohé trable, dosáhnout domluvy a následně i maximální spokojenosti. Od 9.22 do 13.54 běží Luna "naprázdno" jalovým během, než vstoupí do svého vlastního znamení Raka. Spolu se Sluncem v Rybách tím zásadně roste vnímavost, citlivost, vlhkost i tendence k závislostem. V půl druhé v noci na úterý se Slunce dostává do konjunkce s Merkurem, na stálici Achernar (v kontaktu s ní jsou celý dnešek), což můžeme krom klidného a na sny bohatého spánku využít i k nejrůznějším rozhovorům beze slov. A připočteme-li Venuši v přetrvávající paralele s Regulem, máme příslib příjemného dne a krásné noci.

neděle 5.3.

Navzdory polednímu kvadrátu Luny ke Slunci krásný den...
Ano, máme tady Lunu v Blížencích složitěji natočenou k trojkonjunkci Neptun Merkur Slunce v Rybách. Ale také máme ranní sextil téže Luny k Venuši, prvek příjemný, hravý, ženský a láskyplný. Navíc máme trigon Marse k Saturnu - nejlépe se projeví ve sportu a aktivitách zaměřených na výkon, ve fyzické práci, ale celkově umravní a ukázní naši energii, dává nám uvážlivé použití síly a výdrž. A především, zapojené stálice hovoří o senzačních okolnostech, které dnešní den doprovází. Slunce na Achernaru nese laskavost, velkorysost, charisma, dobré úmysly. Merkur je v paralele s Rigelem, což podporuje moudrost a schopnost odít myšlenky do slov. A Venuše, která se včera obrátila do zpětného chodu, je v paralele s Regulem, nejlepší královskou hvězdou. Našim láskám je to skvělou zprávou, neboť trvají, kvetou, kypí, hřejí a těší. Nádhera!

sobota 4.3.

Pro ty, kdo si současné konstelace užívali v tom náročném, tvrdém slova smyslu, máme dobrou zprávu. Je po nich. Včerejší opozicí retrográdního Jupitera k Uranu se začínají rozcházet, bude dobře. Divoké dny budou ještě asi za tři týdny, kdy se Merkur proběhne oním T-kvadrátem, jenž nás nyní tak potrápil, a potom ještě kolem osmého až čtrnáctého, kdy tudy bude procházet Slunce. Ale teď - výdech, hluboký nádech a ÚLEVA....
Včera se Luna dostala do sextilu k Neptunu a ke Slunci a odpoledne do trigonu k Plutu, příjemné, lahodné konstelace. A dnes v 11.05 přechází do Blíženců, věci se rozhýbávají. A protože naše těla jsou také věci a protože venku je nádherně, jdeme se hýbat taky. V poledne nastává konjunkce Merkura s Neptunem, pozor na uklouznutí doslovná i obrazná; ale jinak - den jako korálek.

čtvrtek 2.3.

Den, kdy Slunce dorazilo na Neptun... To zní divně, že? Astronomové by mě zbili za nesmysly, ale vysvětlím-li, že mám na mysli konjunkci obou těles, neboli průmět do stejného místa ekliptiky při pohledu z naší úžasné Země, inzultaci se snad vyhnu.
Pravděpodobně se ale nevyhnu ani já, ani mnozí další přecitlivělosti, splínům, nejasnostem, zamlženostem a nepozornostem, které s sebou tahle konjunkce ve znamení Ryb přináší. Naštěstí Luna, která včera zběsile poskakovala v divokých aspektech, dnes jako mírotvůrce zklidňuje, konejší a klidní. Počínaje nočním trigonem k Saturnu, přes vstup do stabilizujícího Býka v 8.42, dále pokračujíc trigonem k Lunárnímu uzlu až po předpůlnoční sextil k Merkuru. Díky...

středa 1.3.

Poslední únorový den byl na astrologické události chudý a dnešek jako kdyby se to pokoušel vynahradit - ale skoro bych řekla, že si to vážně mohl odpustit... Luna se dnes dostává do konjunkce s Uranem a Marsem v Beranu a doplňuje tak kvadraturu na Pluta (tou celá akce "drama" ve 13.49 začíná, ovšem atmosféra je třaskavá výrazně dříve) a opozici na Jupiter. Můžeme se těšit na ledacos, výsledek nás potěší v máločem... Heslo dne - neprudit, neřešit, nespěchat, nešťourat. Jinak bychom mohli dopadnout jako ty zavařeniny, co je kdysi moje maminka svěřila poště a dorazily s nápisem "Obsah chrastí a hrká!"