Březen

úterý 31.3.

Dnešní den znatelně zamíchá energiemi. Ve třičtvrtě na čtyři ráno zahájil den velkých planetárních přestupů Merkur, když vstoupil do znamení Berana. Přechod mezi Rybami a Beranem je spojený s hvězdou Scheat (v pátek 20. března na této hvězdě nastalo zatmění Slunce a připomněla nám tak svou nepříjemnou a záludnou povahu) a Merkur ve spojení s ní mohl přinášet kousavé, nepříjemné a nátlakové situace v rozhovorech i v myšlení, případně nepozornost a záseky na cestách. Včera auto přede mnou nepochopitelně najelo do opravdu hluboké díry na krajnici - tak tohle umí krom jiného Scheat. Merkur v Beranu posiluje obsazenost ohnivých znamení - nachází se v nich dnes sedm (!) planet z deseti, ve vzduchu je plno energie počátků, odvahy, síly, tvořivosti, ale také destrukce a agrese. Naše volba určuje, co z toho použijeme.
V půl sedmé odpoledne přechází Mars ze svého domovského Berana do Býka a naše síla získává na kultivovanosti, je směřována konstruktivním směrem, nebojíme se práce pro soulad, krásu a pohodlí. A v osm hodin dnešní přechody zvršuje Luna svým vstupem do znamení Panny. Zklidnění, pracovitost, skromnost, opatrnější projevy emocí, péče o domov a rodinu... Skoro se zdá, že usínat dnes budeme ve zcela jiné atmosféře, než o dvacetčtyři hodin dříve. Už jen to probuzení dneska...

pondělí 30.3.

Po delší době máme před sebou den jako malovaný. Luna prochází Lvem a tak vše, co cítíme, naplno žijeme. Potkává se dnes krásnými vazbami se Sluncem, Jupiterem a Uranem a naladí nás do optimismu, radosti, dobrosrdečnosti, laskavosti, sebedůvěry - zkrátka nechává promlouvat to nejpěknější, co v sobě máme. A kdyby se nám to zdálo málo, uzavírá se dnes přesný trigon mezi Venuší v Býku a Plutem v Kozorohu. Pod vlivem těchto planet přijímáme naplno zodpovědnost za vše, co milujeme. Ke všem svým srdečním záležitostem přistupujeme s odvahou podívat se pod povrch, s odhodláním ke hlubokým změnám. A nebo dovolujeme odejít tomu, co už zemřelo. Promlouvá naše touha i vášeň, chuť žít život v souladu s naším přesvědčením.

neděle 29.3.

Ve čtyři ráno Luna vytváří kvadrát k Marsu a přináší netrpělivost, vznětlivost, vzbouřené emoce, vášeň (nikoli právě něžnou). Spěcháme i ve snech, akční filmy snad vstupují z obrazovky do našeho podvědomí. Ráno ve třičtvrtě na osm opouští Luna vody svého domovského znamení Raka a vplouvá do ohnivých drah Lva - přichází hravost, zábava, trocha fanfarónství, špetka erotiky a řídíme se heslem - hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo...
Odpoledne je zklidněné, šetříme síly, dokončujeme, co bylo rozehráno, a nacházíme svou zodpovědnost právě včas před začátkem nového pracovního týdne.

sobota 28.3.

Adrenalinová noc z pátku na sobotu mohla přinést všelijaká překvapení, málokteré bych však předpokládala příjemné. Luna v Raku prochází - opět, jak dlouho ještě nás tento každotýdenní cirkus bude doprovázet? - přes setrvalý kvadrát Pluta s Uranem. Svou pozicí mezi zatměními lehce dramatizuje už tak náročnou konstelaci, a zejména od dvou hodin do čtvrt na čtyři ráno je třeba být opatrnější - na slova, na emoční dramata, na přehnanou potřebu řídit průběh událostí. K tomu se přidává ve stejnou dobu kulminující kvadrát Venuše k Jupiteru a spolu s ním mnohé naděje a očekávání, co se životních radostí a lásek týče.
Naštěstí se všechny divočejší a přeháněcí vazby proženou v noci a den už je v klidnějším a pohodovějším duchu. Tak kéž na tu sobotu vstáváme správnou nohou :-)

pátek 27.3.

Ráno ve třičtvrtě na devět nastává kvadrát mezi Sluncem a Lunou, takzvaná lunární čtvrť. Není to nejpříjemnější aspekt, sám o sobě by však tolik škody nenapáchal. Tentokrát ale doporučuji opatrnost, protože se jedná o moment uprostřed dvou zatmění - jedno vizuálně i energeticky efektní nastalo před týdnem v pátek, druhé zatmění, tentokrát Luny, nastává při úplňku v sobotu 4.4. ve 13.05 hodin. Z logiky věci vyplývá, že u nás nebude viditelné, to mu ale nikterak nebrání, aby nemohlo svým vlivem působit i na nás středoevropany. Proto zítřejší ráno není vhodné, abychom nechávali věci na poslední chvíli, není nejlepší na vyvolávání složitých rozhovorů nebo konání důležitých rozhodnutí nebo počinů. Výrazně lepší je pozdější odpoledne nebo večer, kdy kolem půl deváté nastává sextil mezi Lunou a Venuší. To se hravě podaří (zejména s použitím  ženského šarmu) úplně všechno. Tedy téměř úplně... :-)

čtvrtek 26.3.

Rychlý, zbrklý, ukvapený den. Noční Luna v Blížencích v kvadrátu na svého vládce Merkura rozbíhá myšlenky nezastavitelným způsobem. Odpolední sextil Luny na Mars v Beranu rozbíhá úplně všechno. A pozice Urana uprostřed mezi Sluncem a Marsem a současně mezi Merkurem a Venuší onen běh činí přímo zběsilým. Netrpělivost utněme hned v začátku, jinak nás převálcuje. Ordinujme si nejdřív klid, dýchat, počítat pomalu do třiceti - a pak si to můžeme užít :-)

středa 25.3.

Podivné časné jitro mohlo být plné zmatených snů, zapomenutých záležitostí, nezvonících budíků a chaosu ve všech směrech. Kvadrát Luny k Neptunu byl přesný před pátou ranní. Nicméně další vývoj nebeských sil mluví o milých setkáních, příjemné atmosféře, dobrosrdečnosti, laskavosti a přátelské atmosféře. Den přeje nejrůznějším technickým záležitostem a vychytávkám, naše nápady hraničí s genialitou. Naprosto vážně, s Lunou v Blížencích v sextilu k Uranu a k Jupiteru a se Sluncem v trigonu k Saturnu je široko daleko nejlepší den pro pořízení a zprovoznění nového nebo opravu staršího mobilu, počítače či dokonce auta. Cokoliv dnes započatého bude technicky v pořádku a dlouhodobě fungující, což platí pro nejrůznější záležitosti, například i pro projekty nebo vztahy.

úterý 24.3.

Podbarvení atmosféry dnešního dne, jako v tomto čase pořád, určuje kvadrát Pluta s Uranem a doznívající vliv pátečního zatmění. (Všimli jste si také, jak policie komentovala uplynulý víkend na silnicích? Strašidelná čísla...)
Nad tím však dnes panuje kouzelný trigon mezi Venuší v Býku a Neptunem v Rybách. Obě planety jsou posílené pobytem ve svém vlastním znamení a jemnost, krásu, něhu, lásku, soulad a příjemné pocity jimi vyvolané si skutečně umíme prožít a vychutnat. Chvilku před půl třetí se Luna rozloučí se znamením Býka, kde zdatně doplňovala Venuši v jejím ženském a smyslném působení, a přechází do Blíženců. Ve vzduchu je cítit neklid, pohyb, živost a zvídavost a zejména večer je příjemně čilý díky sextilu Luny ke Slunci v Beranu. Jen si s pokračujícím večerem hlídejme slova - opozice Luny k Saturnu navozuje přecitlivělost na to, co bylo řečeno, a být nemělo, nebo naopak nebylo vysloveno a zaznít mělo... Známe to všichni, a tentokrát následky mohou být na delší lokte.

pondělí 23.3.

Den neobvyklé, "ženské" logiky, do které silně a dobře promlouvá intuice. Způsob, jakým uvažujeme a mluvíme, hodně souvisí s tím, čemu věříme a zda podle toho i žijeme. To samozřejmě platí vždy, jen dnes je to mnohem zjevnější a navíc sklízíme, co jsme v minulosti zaseli. Pokud jsme se svým přesvědčením v souladu, mohou k nám dnes přicházet velmi důležité informace, až jakési prozření, naše myšlenky a slova jako kdyby řídila vyšší síla. Jestliže však máme ve svých zásadách chaos, můžeme ho dnes čekat naplno projevený i kolem nás. A s ohledem na dopolední kvadrát mezi Lunou a Jupiterem trošku hrozí sami sobě namlouvat lepší úmysly, než ve skutečnosti máme...

neděle 22.3.

Aspekty několika příštích dnů jsou příjemné, měkké, souladné a po sobotním emočním kotrmelcování si můžeme užít pěknou neděli. Dnes dopoledne se ještě Luna nachází v Beranu a spolu s ní je celkem šest planet v ohnivých znameních - věci se dějí rychle, máme chuť něco podnikat, převládá aktivita, v něčem možná až nerozvážnost. Před polednem Luna vstupuje do klidnějšího Býka, kde už se nachází jeho panovnice Venuše. Velmi ženské znamení tak hostí obě ženské planety a znamená to vstřícnost, laskavost a schopnost vyzařovat krásu, harmonii a půvab. Večer slibuje být mimořádně příjemný, jednak se Venuše spojí s Lunou a všechny jejich krásné vlastnosti rozkvetou, a současně je Merkur v přesném sextilu k Plutu. Očekávejme večer jako stvořený na rozhovory, dobrou náladu a lásku. A ještě k tomu to jaro...

sobota 21.3.

První celý den jara - tu čtvrthodinu před půlnocí jsme si asi moc neužili :-) - o sobě dává opět vědět Pluto s Uranem. Nikoho už nás to netěší, jsme z nich unavení a možná i otrávení, řešíme jejich neustálé působení a nejvíc jednou za týden, kde přes jejich pozice přechází Luna - a je celkem jedno, jestli konjunkcí, opozicí nebo kvadrátem. Jakmile se k nim přimotá, aktualizuje a zpřítomňuje jejich vliv, nutí nás uvědomovat si ho a žít ho naplno. No a ten den je tady opět. To nejpěknější na nebeské báni nastává dnes ráno po čtvrt na devět, kdy je Luna v přesném trigonu na Jupiter. Nejspíš se nám podaří vstávat s dobrou náladou a bude skvělé, když si ji udržíme celý den. Klasický citát totiž říká, že všech nepřátel se zbavíme, budeme-li se usmívat.
P.S. - a kdyby to nezabralo, pak platí jiný - "úsměv možná nevyřeší všechny tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si ho udržet"
:-)

pátek 20.3.

Dnešek je astrologickou lahůdkou - i když, pravda, ne všechny lahůdky jsou pro naše tělo zdravé, a toto je jedna z těch nejméně stravitelných... Jde o to, že nastává úplné zatmění Slunce v místě, kde na nebi stojí hvězda Scheat. Zatmění Slunce i Měsíce jsou vlivy, které nelze brát na lehkou váhu, jimi způsobené napětí ovlivňuje fyzické pochody v přírodě i v našich buňkách. Chováme se jinak, podrážděně, zmateně, ukvapeně, podivně. Chovají se tak všichni kolem nás, zvířata nevyjímaje. A kombinace se stálicí Scheat (což je Beta v souhvězdí Pegase) je nepříjemná, protože tahle hvězda svým vlivem věci pokřivuje, dělá záležitosti záludnými, přináší intriky a smůlu. Dnes bych doporučovala nedělat žádná závažná rozhodnutí nebo kroky, nedalo by se od nich očekávat příliš mnoho dobrých výsledků.
Zároveň ve 23.45 středoevropského času Slunce vstupuje do znamení Berana a začíná astronomické jaro. Je to také okamžik počátku nového astronomického roku, tedy jeden z nejdůležitějších momentů v roce. Pokud bychom z horoskopu začátku nového astronomického roku chtěli soudit, jaký ten rok bude, pak první a jednoznačnou odpovědí bude - rychlý. Ovládaný dobrými úmysly, velkorysostí, hrdostí, přímočarostí a akčností. Budeme donuceni dělat věci důkladně a překonávat překážky, ale kupodivu nám to nebude vadit. Budou se hodně řešit záležitosti jistot, především finančních, ve vztahu k rodinám, bydlení, nemovitostem. Zbude i dost času na radost a lásku, a zapeklité věci se jednoznačně obracejí k dobrému.
Tak vám přeju krásný nový rok!
:-)

čtvrtek 19.3.

Luna pluje Rybami, kde po půlnoci míjí Neptuna a o dvě hodiny později později i Merkura. Vytváří společně představu tří houpajících se zasněných bárek; vyvolávají chuť zachytit jejich obraz na plátno či do poezie. Ale možná dříve, než tuto chuť zrealizujeme, necháme se jimi ukolébat do snů plných představ a fantazie. V těch snech rozhodně nebude cítit aktuální nebeské dusno, ani zítřejší velmi zajímavé novoluní, doprovázené zatměním Slunce... Zkrátka tendence uniknout ode všech starostí je to, co nás ovládá ze všeho nejvíc. Skvělý den pro pořádání mistrovství v prokrastinaci...

středa 18.3.

Po včerejším astrologickém vzbouření nabízí dnešek prostor pro odpočinek. Ne snad, že by přestaly působit tvrdé aspekty, spíš naše únava z jejich dlouhodobého vlivu dostoupila vrcholu a zákonitě přichází útlum. Mluví o tom hned několik vlivů - především dopolední přechod Merkura přes Neptun. Pokud jsem se v pátek 13. zmiňovala o mentální dovolené, kterou vyvolává Merkur v Rybách, pak Merkur v Rybách na Neptunu je něco jako mentální black-out. V téměř pravé poledne se Luna překuluje do Ryb také a ospalá nálada vládne všude. Nechtějme od sebe nadměrné intelektuální výkony - jsou věci, které jdou zvládnout vůlí, a pak ty, kde si poručit nemůžeme, a toto je jedna z nich. Hlasovala bych pro zákaz zkoušení, písemek a známkování - a pokud už takovou nepředloženost někdo z pedagogů udělá, tvařme se jako rodiče, že se to nestalo. Nejlepší řešení je zrušit všechno, co zrušit jde, a pořádně se vyspat :-) A za sextilu mezi Lunou a Venuší se bude spát elegantně, s radostí a úsměvem na tváři :-)

úterý 17.3.

Dlouho netrpělivě očekávaný moment je tady - po téměř třech letech, od června 2012, se posedmé a konečně naposledy utkávají Uran a Pluto v přesné kvadratuře. Přichází poslední vrchol na cestě přes hory a doly, na které řešíme mohdy holou existenci. Museli jsme a stále ještě musíme zvládat zásadní osobní i partnerské krize, pracovní a kariérní zvraty, domácí a rodinné anabáze. To období připomíná lis na olivy - ždímá z nás šťávu a nutí nás vydat ze sebe naprosto všechno, neexistuje žádná možnost schovat si něco ze svých zdrojů na příště. Ale konečně jsme v posledním horském průsmyku a už můžeme vidět krajinu, která leží před námi, konečně víme, že horší už by to být nemělo.
Venuše dnes opouští znamení Berana a z divokých vášní přeřazuje na poklidnou, příjemnou a pohodlnou jízdu svým domovským znamením Býka. A Luna ve Vodnáři se potkává sextilem s Uranem a Marsem, nabízí prostor pro aktivní projevy emocí, pro posuny díky originálnímu či lehce technickému pohledu na věci. Neboli ženská energie je dnes "v kurzu" a pomáhá udržet si pevnou půdu pod nohama.

pondělí 16.3.

Pro nezaujaté pozorovatele jsou tyto dny velmi zajímavý a poučný astrologický materiál. Pnutí je takové, až můžeme slyšet posouvání zemských desek, praskají ledy v nás i kolem nás. Nervová soustava dávno hodila bílý ročník do ringu, ale soupeře to nezajímá a mydlí ji dál hlava nehlava... Šťastni jsou ti, kteří si dokáží i v současných okolnostech udržet nadhled, optimismus a dobrou náladu. Dnes nám může pomoci sextil Luny ke Slunci, který ale nastává ve tři hodiny ráno a pro běžné smrtelníky tak moc příležitostí nadechnout se a uklidnit nedává. A poté, co Luna přejde do Vodnáře, může zklidnit vzbouřené vlny díky sextilu na Saturna - podvečerní káva nebo čaj, případně sklenička vína či něčeho silnějšího přijdou po náročném dni velmi vhod.

neděle 15.3.

Máme tu jeden z nejsložitějších a nejnáročnějších dnů letošního roku. Do přesně zařezávajícího ozubeného soukolí Pluta a Urana zapadla i Luna. Ukrajuje se tím její jemnost a měkkost, narůstají technické i mezilidské problémy, vznětlivost, tvrdé reakce, neústupnost a pomstychtivost. Dobíhá také přesný kvadrát mezi Merkurem v Rybách a stacionárním Saturnem ve Střelci, což není právě ideální na rozhovory vedené s nadhledem a vzájemným pochopením. Nechtějme dnes řešit složité věci, dovolme si počkat se zásadními rozhovory. Mlčení může být ve spoustě situací nejlepším řešením.

sobota 14.3.

Utahuje se závit plutonsko-uranské mašinérie. K jejich nejpřesnějšímu spojení dojde v úterý 17. března a zítra můžeme očekávat "generálku" všeho, co má tato drsná planetární konstelace ve svém rejstříku. Prochází tudy totiž opět po týdnu Luna a nutí nás prožít a hluboce procítit to vše, co by jinak mohlo zůstat v oblasti potenciálních možností.
Dnes je ale ještě den klidu - příjemný, laskavý, milý, přemýšlivý a jemný. Luna v půl osmé ráno přešla do Kozoroha a souladně se váže postupně s Venuší, Merkurem a Neptunem. Hladí nás po duši a nechává nás tuhle vnitřní pohodu posunout i do reálného, fyzického fungování. Navíc Saturn se na své dráze dostal do bodu obratu, na pěti stupních Střelce zastavil a bude se pomalým tempem vracet až na dvacet osm stupňů Štíra, kde se začátkem srpna překlopí opět do cesty směrem kupředu. Nyní nabízí zpomalení a možnost po zralé úvaze změnit směr svých kroků, třeba se i kousek vrátit a začít v něčem znovu a lépe.

pátek 13.3.

Po čtyřech týdnech nám kalendář opět naděluje pověrami opředený pátek třináctého. S ohledem na zakousnuté planetární kmotry Urana s Plutem, v poslední době zmiňované téměř denně kvůli přítomnosti energického Marse v jejich rajónu, můžeme skutečně očekávat nárůst nepříjemných situací. Krom toho se ráno Merkur přesouvá z Vodnáře do znamení Ryb a tak trochu si bere mentální dovolenou - hloupé je, že naše mozky může vzít s sebou. Můžeme být roztěkaní, nepozorní a popletení, se spoustou věcí si jakoby nevíme rady. I podvečerní kvadrát Luny ke Slunci, tedy lunární čtvrť, vybízí k opatrnosti ve slovech i pohybech, riziko tvrdších nárazů je větší.
Ale vzhledem k Luně, která dnes v noci prochází trigonem k Jupiteru, Marsu i Uranu, by měla většina zejména dopoledních komplikací dobře dopadnout a zůstane po nich radost z dobrodružství.

středa 11. a čtvrtek 12.3.

Středa byla velmi složitá v souvislosti s Marsem, který přesně doplnil tvrdou a dlouhodobě působící vazbu mezi Plutem a Uranem. Lítalo všechno, co mohlo, počínaje našimi náladami, přes hrníčky a talíře a konče - bůh sám ví, čím vším...
Čtvrtek by mohl být o lehké poznání lepší. S Lunou ve Střelci, kam přešla půl hodiny po půlnoci, můžeme čekat optimismus, dobrou vůli a trošku nadhledu - ale když vezmeme v úvahu, že přechází přes Saturn a kvadrátem k Neptunu, budeme muset řešit rozdíl mezi našimi očekáváními a tvrdou realitou. Jinak řečeno, to vylepšení proti včerejšku si nejspíš zase až tak moc neužijeme. Tak se nenechme otrávit tím, že věci nejsou přesně podle našich představ, a užjme si, že vůbec jsou.

úterý 10.3.

Luna kráčí od pondělního odpoledne Štírem a na potvrzení a posílení této skutečnosti dnes uzavírá sextil k jeho vládci Plutu a také trigon k Neptunu v Rybách. Přináší tím zadumanou, zasněnou atmosféru, kdy máme chutě zabývat se vzpomínkami, složitějšími myšlenkami nebo zkoumat velmi podrobně všechny své pocity a prožitky. Mohlo by to přinést lehce unylý a chvílemi až melancholický den.
Jenže nepřinese. Mars se totiž dnes ráno na cestě k Uranu a ke kvadrátu na Pluta (což slibuje cokoliv, jen ne pohodu nebo nedejbože nudu) dostává do přesného trigonu k Jupiteru. Akční a ohnivý Mars je ve svém vlastním znamení Berana, má tedy enegrie na rozdávání. Ohnivý a velkorysý Jupiter je v žhavém a aktivně založeném znamení Lva. Větší energetickou bombu si neumím představit, snad jen kdyby se k nim připojilo ještě Slunce třeba ve Střelci. Takže melancholie zůstane na jindy - dnes budeme konat, činit, působit, jednat, dělat, vyzařovat, podněcovat a i jinak se aktivně projevovat. Nezapomeňme dnes doma vnitřní brzdy, pojedeme rychle...

neděle 8.3.

Divoká noc, divoká. Luna je ve Vahách - a zasvěcení vědí, že opět prochází kotrmeci a dramaty uransko-plutonského kříže, tentokrát obohaceného a okořeněného přítomností Marse a Venuše poblíž Urana. Přeloženo do lidštiny - lámou se ledy v zásadních otázkách fungování života, jde o to, kdo prosadí svou vůli a kdo se bude muset podřídit. A týká se to vztahů mezi muži a ženami. Nefungující vztahy končí, problémy řešitelné se řeší, ale za velmi bouřlivých doprovodných efektů. Tušíme, že výsledek bude ku prospěchu všech zúčastněných, ale kdo má zvládnout tu práci na změně, že? Jediné, co se dá poradit, je snaha udržet si lehký odstup a opakovat si, že cíl je dobrý, jen ta cesta je složitá a náročná.

sobota 7.3.

Ve dvě ráno se opět mění nálada díky přechodu Luny do znamení Vah. Okamžik změny asi zaznamená málokdo, zejména proto, že většina z nás tou dobou spí, a ti, kdo nespí, mají asi jinou zábavu než pozorovat lunární přesuny. Ráno se ale probouzíme do příjemné, přátelské, zvídavé a sdílné atmosféry. Sextil Luny k Saturnu ukazuje, že nebudeme brát tyhle nebeské výhody jako samozřejmost, naopak si jich můžeme vážit a využít vše, co nám nabízí. A večer je dokonalý pro zábavu, setkání s přáteli, navazování nových kontaktů a zkoušení nových příležitostí. Tak přeji pěknou sobotu :-)

pátek 6.3.

Luna od včerejšího večera běží bez uzavírání aspektů, v takzvaném jalovém běhu, a vydrží jí to až do noci na zítra, kdy se překutálí do znamení Vah. O jedinou, zato poměrně významnou astrologickou událost dnešního dne se stará Slunce uzavírající ve čtvrt na dvě v noci sextil k Plutu. Tato vazba především pomáhá částečně vybalancovat současné silné napětí mezi Plutem v Kozorohu a Uranem, Marsem a Venuší v Beranu. Pomáhá nám porozumět souvislostem, pochopit, proč se nám dějí věci, které nás nyní tolik zaměstnávají; pomáhá nám objevit, kam máme směřovat svůj další krok, kde můžeme nalézt pomoc. Otevírá kanály, kterými k nám mohou proudit informace. Zajímavé je také rozložení planet na stupních jednotlivých znamení, jsou totiž obsazeny téměř výlučně úseky, které mluví o emotivitě, důrazu na duši a city. A jestliže se uzavírá aspekt mezi Sluncem v Rybách a Plutem, pak téma duše, citů a hlubokých emocí je nesmírně akcentováno. Dnešní den tedy je spíše než o rozumu o srdci a o naladění se na jeho poselství.

čtvrtek 5.3.

Úplňkový den je nad ránem doprovázený složitými aspekty - především Venuše v kontaktu s Uranem vytváří kvadrát na Pluta a dramatizuje veškeré záležitosti kolem citů, lásky, radostí a partnerství. Zejména ženy pod jejím vlivem podléhají náladám, které jsou vším možným, jen ne ženskou něhou, vstřícností a laskavostí. Doprovází ji Mars v opozici na Lunární uzel a Luna v opozici na Neptun. Dají se čekat divočejší setkání plná nezvládnuté energie, doprovázená různými uklouznutími - v lepším případě pouze slovními.
Úplněk nastává v devatenáct hodin a mělo by se jím všeobecně panující napětí uvolnit. Pak přichází pročištění vzduchu, posun zablokovaných záležitostí o kousek kupředu. Slunce i Luna mají totiž harmonickou vazbu na planetu vnitřní proměny, na Pluta.

středa 4.3.

Luna v jednu hodinu odpoledne proplouvá přes královskou hvězdu Regulus a vstupuje do znamení Panny. Jako kdyby ji tato audience u hvězdného veličenstva (a Regulus je skutečně velkolepá, mocná a ochranná stálice) zaměstnala nad pomyšlení, více než šestatřicet hodin nevykonává žádný aspekt - od včerejšího dopoledne až do dnešního pozdního večera.
Zajímavé věci tropí Venuše - nejprve trigonem k Jupiteru navnadí naše očekávání a povzbudí touhu užívat si krásy života, a následující konjunkce s Uranem (a zítřejší kvadrát na Pluta) nám ukážou, že bychom si moc vyskakovali a že si budeme muset nejspíš nechat zajít chutě. Připočteme-li zítřejší úplněk a dlouhodobý kvadrát mezi Uranem a Plutem, který se znovu pomalu zpřesňuje a Venuší dnes ještě nabírá na aktuálnosti, vychází den plný zvratů a ne vždy příjemných překvapení. Můžeme s nadějí vyhlížet lepší zítřky... :-)

úterý 3.3.

Kromě krásného data se dnešní den honosí také krásnou, příjemnou a přesnou planetární vazbou mezi Lunou a Jupiterem na straně jedné a Uranem na straně druhé. Jednoznačně nejsilnější záležitost současných dní, která přináší rychlé a dobré změny, aktivitu, kuráž, dobrodružné chutě i počiny. Velkorysost, která neváhá být ihned realizována. Nápady, které nás zvednou z křesla a donutí k akci. Laskavost a intelekt, které se snoubí ne právě běžným způsobem. Přátelství, optimismus, originalita a vizionářství spolu s ohleduplností vůči druhým. Uvidíme večer, bylo-li milo :-)

pondělí 2.3.

Třicetčtyři minut po půlnoci Luna vplouvá do znamení Lva a pro příští dva a půl dne posílí už tak neobvyklé množství planet v ohnivých znameních. Mars, Venuše a Uran v trojkonjunkci v Beranu, Jupiter a Luna ve Lvu a Saturn ve Střelci jsou navzájem provázaní trigony a my zažíváme akční, rychlé, adrenalinové dny, jsme plní odvahy a chuti pustit se do něčeho nového. Události kolem nás běží jako ve zrychleném filmu a lépe to snáší ti z nás, kdo mají ve svých vlastních horoskopech dostatek prvků v ohni nebo ve vzduchu, protože umí tenhle energetický vír zpracovat. Nám ostatním nezbývá, než si najít činnost, při které budeme schopní přicházející energii předávat dál. K tomu nám budiž nápomocno co může :-)

neděle 1.3.

Luna celý den kráčí znamením Raka nedotčena vztahem k ostatním planetám a vnáší do našich dnešních nálad prvek lehce introvertního stažení se do sebe, přemýšlení, užívání si rodinné pohody, domácího klidu a nedělního odpočinku s něčím velmi dobrým k odpolední kávě nebo čaji. Jenže to je pouze zdání na povrchu.
Základní melodii dnešního dne určuje provázání Merkura s Jupiterem a Uranem - můžeme očekávat nejrůznější nápady, velkorysé a životaschopné, které se nepokoušejme vysvětlit, spíš je zrealizujme.
Za pozornost stojí druhá hudební linka, nenápadné propojení Venuše a Marse se Sluncem a Neptunem díky výjimečně přesnému polosextilu. Aspekt pro něžné divochy, umělce, kteří se perou o své vize, aspekt pro vášnivou a přitom něžnou lásku. A připočteme-li, že Venuše dnes stojí uprostřed mezi Uranem a Marsem v Beranu, pak veškerá touha po harmonii, radosti, kráse a lásce má snahu být projevena a naplněna teď hned, netrpělivě a bezohledně. A jen Slunce s Neptunem vyhladí hrany našich agresí, převedou je do citlivějšího a ohleduplnějšího způsobu projevu.