Březen

pondělí 31.3.

Nálady nočního novoluní doznívají pomalu. Luna předchází vazby, do kterých se tento týden propracovává Slunce, a vazby jsou to skutečně nepominutelné - nejméně komplikovaný je kvadrát na Jupiter, velmi citelné jsou konjunkce s Uranem a kvadrát na Pluta. Máme mnoho chutí něco dokázat, ale způsoby, jaké volíme k realizaci těchto tužeb, jsou mírně řečeno nevhodné. Jsme vystaveni důsledkům jednání lidí v našem okolí - a světe div se, i oni mají tendenci věci nezjednodušovat. Okolnosti jsou rychlé, zbrklé a výbušné. Držme si svou hrdost a nedopusťme, aby zlost cloumala naším majestátem :-)
Večerní sextil mezi Lunou a Venuší nabízí možnost překonat denní starosti v náruči milovaných, čerpat sílu ze vzájemné lásky.

neděle 30.3.

Máme před sebou novoluní v Beranu v blízkosti planety Uran a v kvadrátech na Pluta a Jupiter. Jedna z mála jistot dnešního dne je ta, že nudit se skutečně nebudeme. Den je rychlý, výbušný, akční. Dobrý je pro všechny nové začátky, kdy se nechceme a nebudeme ohlížet nazpět a kdy potřebujeme zcela nový úhel pohledu.
Venuše se dnes ocitla v zajímavých přesných vazbách, kdy jí díky trigonu na Mars více svědčí rychlá akce, než váhavé přešlapování na místě. Nejméně jí však svědčí výčitky a neústupnost - a stejně tak nám
:-)

pátek 28.3.

V noci Luna přechází do znamení Ryb, kde se může výtečně projevit její schopnost prožívat emoce a cítit vše, co se děje kolem nás. Navíc současné období je pro znamení Ryb velmi příznivé díky vazbám na Jupiter do Raka. Máme před sebou den, kdy projevujeme své dobré úmysly. Kdy jsme vnímaví k potřebám našeho okolí a ochotní těmto potřebám vyjít vstříc. Den přeje snílkům, umělcům, vizionářům, altruistům a charitativním angažovancům. Můžeme projevit svůj šarm i svou tvůrčí invenci. Jediné, co dnes nemůžeme projevit naplno, je náš bystrý důvtip - den je lehce zpomalený a může působit ospale. Na jemné záležitosti je však jako stvořený.

čtvrtek 27.3.

Dnešní aspekty, které Luna na nebi uzavírá, hovoří o naladění plném vstřícnosti, lásky a radosti (konjunkce s Venuší ráno kolem půl desáté), energie, aktivity a přímočarosti (trigon na Mars kolem půl čtvrté odpoledne). Postačí si ohlídat tendenci k ublíženosti, kterou brzy odpoledne vnímáme pod vlivem kvadrátu Luny na Saturn do znamení Štíra, a máme před sebou příjemný den. Pro noční toulání a pozdní návraty se ukazuje možnost velmi zajímavých setkání na cestách nebo v jejich cíli. Dobře se dívejme kolem sebe, mohli bychom potkat někoho velmi zajímavého. Možná pro vztah, možná pro inspiraci a tvorbu, každopádně pro radost a poučení.

středa 26.3.

S Lunou ve Vodnáři máme před sebou příjemný, přátelský, komunikativní a optimistický den. Dobrou náladu, velkorysost a invenci podtrhnou sextily Luny na Slunce, ke kterému dochází kolem půl deváté ráno, a po osmé hodině večerní potom vazba Luny na Uran.
Odpoledne se však uzavírá další přesný aspekt mezi Merkurem v Rybách a Jupiterem v Raku. Díky němu máme v těchto dnech schopnost vyjádřit, co cítíme, a máme schopnost porozumět beze slov.
Přeji příjemný a krásný den.

úterý 25.3.

Dnešní dopoledne se nese ve znamení nastupujícího sextilu mezi Lunou v Kozorohu a jejím vládcem Saturnem ve Štíru. Děláme si pořádek v emocích, ve vzpomínkách, v rodinných vztazích. Děláme si pořádek doma i na zahradě, pracujeme na vyklizení dlouho zanesených zákoutí. Odpoledne se naše práce zrychlí, zintenzivní a stane se chaotičtější. To přináší kvadrát mezi Lunou a Marsem. My se díky němu s přibývající únavou z pracovního vypětí můžeme stát podrážděnější. Náladu jednoznačně pročistí pozdně večerní přechod Luny do Vodnáře.

pondělí 24.3.

Noční kvadrát mezi Sluncem v Beranu a Lunou v Kozorohu nejspíš přinesl neklidné spaní, více neplechy asi natropit nezvládl. Den zahajujeme pod vlivem sextilu Luny na Neptun a Merkur - jemná, zasněná a lehce romantická nálada může dát ospalé ráno plné omylů z nesoustředěnosti.
Postupem času události nabírají obrátky, jak se Luna noří přesněji do konstelací mezi Plutem, Uranem a Jupiterem. Dnes bude lépe držet si klobouky, pojedeme z kopce...

neděle 23.3.

Den ovlivňuje sextil mezi Lunou a Marsem - díky němu jsme aktivní, pracovití, zruční, plní elánu a optimismu. Daří se nám technické činnosti, astrologické aktivity přinášejí výborné výsledky, sportovní počiny nás baví a překonáváme při nich sami sebe. Podvečerní setkávání a nové kontakty jsou plné smíchu a dobré nálady, máme možnost potkávat staré známé a získávat nové přátele.
Po osmé hodině večerní atmosféra lehce ochladne. Ve vzduchu visí nastávající pracovní týden se všemi jeho povinnostmi a my se stáváme mrzutějšími - souvislost s přechodem Luny do znamení Kozoroha je zřetelná. Je dobrý čas na pečlivou přípravu pracovních záležitostí.

sobota 22.3.

Kolem třetí hodiny ranní nastal dnešní nejméně příznivý aspekt, totiž kvadrát mezi Lunou a Neptunem. Jeho vliv nám však přinesl nejspíš romantické a touhyplné sny, což zase tak špatné není :-)
Pokračování dne je ještě lepší - brzy po poledni astrologicky inspirativní trigon mezi Lunou a Uranem a kolem devatenácté hodiny sextil mezi Lunou a Venuší. Laskavé a láskyplné spojení dvou ženských planet naznačuje příjemný den pro ženy, mezi ženami a se ženami. Tím pádem ani muži nepřijdou zkrátka :-)

Třetí ženská planeta, Neptun, se večer kolem deváté hodiny dočká konjunkce s Merkurem a díky tomu mají žně múzy všech oborů. Jen racionální a logické obory dnes mohou mít lehce "zatemněno".

pátek 21.3.

Noční konjunkce Luny se Saturnem ve Štíru mohla přinést nad ránem podivné sny plné strachu a pocitů samoty a ohrožení. Probuzení je mnohem příjemnější a celý den se s přibývajícím časem vylepšuje víc a víc. Je totiž cítit nastávající trigon mezi Lunou a Sluncem, který plně dá vědět o své energii poté, co Luna těsně po čtvrt na pět vstoupí do Střelce. Máme elán, vitalitu, dobrou vůli, smysl pro humor - a navíc s nimi umíme zacházet. Tak ať nám vydrží co nejdéle...

čtvrtek 20.3.

Před šestou hodinou odpolední nastává přesný okamžik jarní rovnodennosti, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana a nám tím začíná nový astrologický rok. Silný moment, který si zaslouží oslavit. Zatím není tradice jarních předsevzetí, ale vůbec by nebylo špatné se o ni pokusit. Předsevzetí by mohlo vypadat třeba takto - budeme se snažit každý den si uvědomovat, co nám v životě dělá radost a co jsme dostali krásného darem...

středa 19.3.

Dopoledne se naše city a prožívání stávají méně otevřenými a přátelskými. S přechodem Luny z Vah do Štíra jsme přecitlivělí, zranitelní a nedůtkliví. Společně se Sluncem v Rybách se však otevírá naše intuice a vnímavost k energiím neměřitelným. O to více, že ve vodních znameních se nachází i Jupiter, Saturn, Merkur a Neptun. O to hlubší je naše schopnost věnovat se duchovním disciplínám, že Luna dnes odpoledne uzavírá trigon k Neptunu. Pokud očekáváme obchodní či jinak hmatatelné výstupy, můžeme dnes být zklamaní. Pokud hledáme pochopení hlubokých souvislostí, můžeme je dnes svým srdcem navnímat.

úterý 18.3.

Tvrdé noční konstelace jsme prospali a tak nám mohly nabídnout nanejvýš jen divoké sny plné střetů a adrenalinu jako filmy s Jamesem Bondem. A zadarmo...
Den je pod vlivem dvou zajímavých aspektů a prvním z nich je konjunkce Luny s Marsem. Dává nám rychlé a prudké reakce, dává nám schopnost zacházet s technikou a nástroji, ale také schopnost podrazit si zcela samostatně nohy vlastní ukvapeností. Druhý z dnešních vlivů je mnohem příjemnější - sextil mezi Venuší ve Vodnáři a jejím vládcem Uranem v Beranu dává podobně rychlé reakce, ale doprovázené láskyplnými pocity, touhou po přátelství a po souladu s druhými. Jako bonus přináší dnes večer výbornou atmosféru pro intimní oblast. Tohle je škoda propásnout...
:-)

pondělí 17.3.

Krátce po půlnoci Luna opouští znamení Panny a přenáší své vlivy do následujících Vah. Na jednu stranu se tu cítí dobře, může projevit svůj cit pro partnerství a společnost, na straně druhé Váhy s sebou nesou opakování letos již zaběhaného - tím nemyslím osvědčeného - scénáře pnutí, drhnutí a skřípání. Tentokrát však můžeme očekávat pomoc od venušinského vlivu lásky, radosti, krásy a souladu - na jejich vlně projdeme vlnami emocí mnohem snáze.
Před půlnocí přichází další změna energií způsobená přechodem Merkura z realistického, přátelského a technického Vodnáře do rozevlátých Ryb. Po příští tři týdny můžeme vnímat roztěkanost a nesoustředěnost.

neděle 16.3.

Dnešní úplněk mezi znameními Panny a Ryb, ke kterému dochází později odpoledne, nastoluje téma zodpovědnosti, práce, kritičnosti a analytičnosti v protikladu k snění, touhám, ideálům a chuti uniknout mimo realitu. Je na nás, jak si poradíme s jejich propojením. Přeji krásné snění

pátek 14.3.

Ráno jsme se probouzeli do nastupujícího sextilu mezi Lunou ve Lvu a Marsem ve znamení Vah a díky tomu si po celý den můžeme nést přátelskou a optimistickou náladu. Daří se nám, nač sáhneme, a práce nám jde od ruky. Jsme kurážní a odhodlaní a navíc máme smysl pro humor. Vpodvečer se k Marsu připojí trigonem Merkur ze znamení Vodnáře a poskytne nám skvělý rámec pro pohyb, povídání, setkávání s přáteli a výbornou zábavu.
Kolem druhé hodiny odpolení se Luna přesouvá na příští dva a půl dne do pracovité, skromné, ale trochu kritické Panny. Pokud si pohlídáme odpolední tendenci ke kousavosti, máme před sebou moc příjemný den.

čtvrtek 13.3.

Říká se, že štěstí přeje připraveným a dnešní noc toho mohla být důkazem. Pokud pracujeme na nějakém problému, pokud vymýšlíme něco zajímavého, původního - ať se to týká technických záležitostí nebo třeba uměleckých kousků, mohla pro nás být třetí hodina ranní zlomová. Můzy dnes v noci měly napilno pod trigonem Luny na Uran a nové nápady se ve snech rodily jako zázrakem. A ti z nás, kdo pomoc Můz neměli na co naroubovat, mohli mít alespoň krásně lítací sny.
S postupujícím odpolednem se projevuje stabilizující a uklidňující trigon Slunce na Saturn. Klade důraz na trpělivost, pečlivost a dlouhodobé cíle. Zdá se, že třináctka tentokrát může být hodně fajn.

středa 12.3.

Nad ránem nám Luna opět - jak je jejím dobrým zvykem - změnila atmosféru. Tentokrát z račího opatrného a domácky orientovaného znamení přeplula do velkorysého, hravého a sebevědomého Lva. Nám tím poskytuje možnost surfovat pár následujících dní na vlně radosti, tvořivosti, tance a umění, zdravé sebejistoty i vědomí svých potřeb.
Ve vzduchu je možné vycítit střet ženských energií mezi sebou navzájem - neladí spolu vnímavost Luny a smyslnost Venuše. Je dobré nerozebírat emoce do hloubky a místo toho zvolit spíše přátelský nadhled.

úterý 11.3.

Vstup do nového dne je ovlivněn silnou vazbou mezi Sluncem a Lunou společně se Saturnem. Záležitost se odehrává ve vodních znameních Raka, Štíra a Ryb - naše pocity a intuice pracují na plné obrátky. Vnímáme nepoznané, tušíme skryté, prožíváme nezažité. Vybavujeme si dávno zasunuté vzpomínky. Se Saturnem ve hře můžeme realizovat své vzdušné zámky a vize.
Není příliš dobrý den na jakoukoli práci se slovy. Dnes prožívejme, verbalizovat, analyzovat a racionalizovat budeme příště.

pondělí 10.3.

Po noci a časném jitru plném něžných a romantických snů a představ nás čeká probuzení do tvrdé reality. Očekáváme mnohé, ale to, co dostáváme, se s našimi očekáváními výrazně rozchází... Připomíná to Cimrmanovský způsob kompozice - prvek očekávání se střídá s prvkem zklamání. Dnes tedy spíše s prvkem naštvání, klasik zřejmě neznal současné konstelace... :-)
V noci na zítra se můžeme těšit na nastávající trigon mezi Lunou a Sluncem a Saturnem - výrazně zlepší situaci v mnoha směrech.

neděle 9.3.

Ranní trigon mezi Lunou a Marsem o sobě dává vědět již při našem probouzení se - vstáváme plní elánu a chuti do nových dobrodružství. Máme nápady a energii do jejich uskutečňování. Reagujeme rychle a s vtipem, pálí nám to.
Odpolední lunární stěhování z Blíženců do Raka navodí domácí atmosféru s důrazem na pořádek, péči o domov, rodinu, domácí mazlíčky a květiny. Ke slovu přicházejí tradice a rodinné setkávání je dnes nejdůležitější ze všeho. Užijme si krásný den!

sobota 8.3.

Dopoledne se nese ve znamení kvadrátu mezi Sluncem v Rybách a Lunou v Blížencích. Ti z nás, kdo jsou ciltivější na lunární fáze, vnímají rozkolísanost v pocitech, náladovost, naše psychika může postrádat stabilitu. Odpoledne se začínají projevovat vazby Luny na Merkur a Mars ve vzdušných znameních a díky nim zejména večer je dokonalý pro přátelská setkávání, nezávazné filozofování a mentální aktivity všeho druhu. Pokud se nám dopoledne něco nepodaří, nechtějme dělat hned závěry - spíše si počkejme do večera a nebudeme litovat.

pátek 7.3.

Brzy ráno Luna nepozorovaně vplula do znamení Blíženců a v průběhu ranních a dopoledních hodin si drží výtečnou náladu díky trigonu na Venuši ve Vodnáři. Skvělá atmosféra pro ženské sdílení, komunikaci probíhající s láskou a něhou. Ženy mají jiskru v oku, dlouhý a ladný krok a veselý úsměv. Pánové by jistě ocenili víc, kdyby tento aspekt nastával odpoledne či navečer - nakonec my ženy bychom si ho také uměly vychutnat lépe. Namísto toho se po poledni Luna naváže na Neptun způsobem lehce nečitelným, uhýbavým, mnohé naznačujícím a málo poskytujícím. Uvolněná atmosféra přichází pozdě večer a v noci na zítra.

čtvrtek 6.3.

Luna si celý den drží bručlavé a neradostné nálady díky opozici na Saturn. Máme pocit, že nám nikdo nerozumí, nikdo neumí naplnit naše potřeby. Naštěstí tato nálada bude zítra zase pryč - a díky obrátce Jupitera ze zpětného do dopředného pohybu, která dnes nastává, se můžeme řešit na změny k dobrému. Upevňuje se naše víra a naděje, naše dobrá vůle a ochota podělit se o to nejlepší v nás. Naše šťastná očekávání se začnou konečně naplňovat, naše velkorysost najde patřičnou odezvu, naše naděje přestávají být liché. V příštích měsících se dočkáme mnoha pomocných rukou i energií.

středa 5.3.

Včera večer se Luna přehoupla do znamení Býka, se kterým má náramný vztah. Nejen, že nám dnes dává pocítit své vlastní radostné rozpoložení, ale postupně nás obohacují i krásné aspekty mezi Lunou a Neptunem, Jupiterem, Plutem a Sluncem. Vnímáme lásku, radost, něžnost a hloubku citů.
Pozdě večer se Venuše po čtyřech měsících přesouvá ze znamení Kozoroha do Vodnáře. Naše záležitosti lásky a radostí dostávají pohyb a glanc, dokážeme se odpoutat od všeho, co nás drželo u země. Tak šťastný let!

úterý 4.3.

Mars se včera otočil do zpětného pohybu a bude v něm příští dva a půl měsíce. Trochu se může zpomalit průběh událostí, naše činnosti nás mohou stát více úsilí, své záležitosti budeme řešit důkladněji a s překážkami.
Dnešní vazba Marse na Lunu a Venuši přináší mnoho jiskření mezi mužskými a ženskými energiemi - mezi bytostmi konečně také. Ne vždy je vše ku prospěchu věci a v zájmu souladu a lásky. Dnes máme příliš mnoho pokušení, příliš rychlé reakce a divoké následky.

pondělí 3.3.

Luna opět naskočila na tobogán aspektů mezi Plutem, Uranem a Jupiterem a nám tím připravuje den plný překvapení, změn a očekávání - bohužel většinou poměrně dynamických, podpásových a nepříjemných. Pokud se ale pustíme do hloubkové očisty (a může se to týkat nejrůznějších oblastí), pak nám dnešní sextil mezi Sluncem a Plutem poskytne prostor pro nejlepší možné výsledky této činnosti. Podobně se zejména večer mohou dařit meditativní či jiné duchovní aktivity.

neděle 2.3.

Prožitky dnešního dne se ubírají dvojím směrem. Máme na výběr mezi zkřížením Venuše a Marse, předznamenávajícím vášně a divoké erotické jiskření, a mezi hlubokými, pomalu a stabilně narůstajícími city. Tuto druhou možnost naznačuje souladné spojení Luny, Venuše a Saturna - a kromě klidu a trvanlivosti v emocích ukazuje i na provázanost domácího a partnerského života. Volba je jen na nás...

sobota 1.3.

Dnešní den byl předznamenán nočním novoluním ve znamení Ryb, které se spojilo se dvěma idealistickými, laskavými a obětavými planetami, Jupiterem a Neptunem. Naše touhy se zdají být na dosah ruky a vše se spojuje, aby nám k jejich realizaci pomohlo. Naše radost je sdílená, hluboká a umíme ji rozšířit do celého světa. Kéž je podobných dnů víc!