Starší prognózy

týden od 4. do 10. května

Taky máte tak hektické období? Vzdušný Uran v zemském Býku je ve volném kvadrátu na zemského Saturna ve vzdušném znamení Vodnáře, kombinuje se v těchto dnech a týdnech urputnost, tradice, pracovitost a zodpovědnost Saturna s nespoutaností, výbušností a touhou po změně, které nese Uran. A projevuje se to ve sféře nápadů, komunikace a lehkomyslnosti, které souvisí se vzduchem, a zarývá se to do hlíny, hmoty a fyzična, které má v popisu práce zemský živel. Navíc jejich kvadrát rozehrálo Slunce svým přechodem na konci dubna. Takže tu máme období, kdy každý nějakým způsobem transformujeme materiální svět. Někdo ryjeme nosem v blátě, jiný předělává bydlení nebo zahradu, další prochází proměnou pracovních nebo finančních záležitostí. A protože hmota má mnoho podob, každý si nacházíme tu svou, kde vyrýváme brázdu saturnským pluhem.
Pondělní kvadrát Venuše s Neptunem může přinést mnohé snění, romantickou notu i sympatickou nepraktičnost, ovšem pokud upřednostňujeme racionalitu, je pro nás večerní konjunkce Merkura se Sluncem velkou pomocí. Ve čtvrtek nastává čtvrt hodiny před polednem úplněk s Lunou ve Štíru - napíná naše finanční toky i emoce, ale spolu s naprosto přesným sextilem Merkura a Neptuna nabízí skvělý prostor naší intuici, fantazii a múzám.
Mimořádně pěkný slibuje být víkend. Doprovází ho hned několik harmonických aspektů, ze kterých si vyberou jak snílkové, umělci nebo esoterici (Merkur trigon Pluto a Slunce sextil Neptun), tak ti, kdo kladou důraz na výřečnost a intelekt (Merkur v trigonu na Jupiter). A na své si přijdou i ryzí praktici díky Luně v Kozorohu v trigonu na Urana.

týden od 30. března do 5. dubna

Zvláštní začátek jara - v polovině února jsem potkala v lese prvního motýla a třicátého března padá v nadmořské výšce 370 metrů nad mořem sníh... Příroda je zmatená stejně, jako jsme zmatení v současné době i my lidé.
V pondělí Venuše opouští trigon k Jupiteru a Plutu, který přinesl krásné víkendové počasí, a prochází přes stálici Algol. Nálada se mění k horšímu, situace se komplikuje a zprávy nejsou dobré. Také Luna v pondělí zasévá zmatky, nepozornost a neklid. Není dobře riskovat, není čas na podceňování situace.
V pondělí večer se Mars přesunul do znamení Vodnáře a umožňuje v příštích týdnech částečné rozproudění stagnující energie. Daří se mentální práci díky konjunkci Marse se Saturnem. Další rozpohybování a zlepšení směrem k nadhledu naznačuje Venuše, která v pátek přechází do Blíženců. Nacházíme způsoby, jak se kontaktovat, přicházejí nové nápady, jejich realizace je snadná a nese dobré výsledky.
Víkend je ovlivněný konjunkcí Merkura s Neptunem. Nepozornost a podivnosti, někdy nepravdivé informace a někdy riziko uklouznutí - v doslovném i obrazném slova smyslu. Soulad Venuše se Saturnem nese zklidnění, důraz na tradiční hodnoty, význam lásky a partnerských vztahů. Víkendový koktejl vlivů doplňuje ještě nedělní konjunkce Jupitera s Plutem, která nabízí regeneraci sil a obnovení těžce zkoušené důvěry v budoucnost.

týden 16.- 22. března

Můj nějakou dobu naplánovaný opětovný začátek psaní astrologických předpovědí se shodou okolností přesně trefil do vládou vyhlášené karantény v celé republice. Tomu tedy říkám entrée...
Uran přesně v opozici na Slunce republiky - je to donedávna nepředstavitelné, rychlé, razantní, poměrně nečekané a tvrdé opatření. Uran v horoskopu naší země znamená vládu, vedení "firmy" zvané Česká republika, Slunce je pro Českou republiku domov, bydlení, zázemí a také bezpečí. Vláda nařizuje: buďte doma! Nám se to možná nelíbí, ale je to v zájmu zdraví - Slunce stojí v šestém, tedy zdravotním domu horoskopu ČR.
K tomu Mars dost přesně mezi nejvyšším bodem horoskopu, tedy tím, který znamená vládu, a bodem znamenajícím vztah ke druhým lidem. Aktivní a silové přerušení kontaktů se zahraničím, vojáci na hranicích.
Co nás v tomto týdnu tedy čeká?
Hned v pondělí ráno v 8.42 Merkur vstupuje do znamení Ryb. Omezení pohybu, komunikace, chápání. Nechtějme rozumět, argumentovat a hádat se, snažme se přijmout. Dějí se věci, které nejsou moc o pracovní disciplíně, jsme stažení do sebe. Prostor dostává umění - literatura, hudba; také povídání si hlubším způsobem, než nač máme čas většinou. Zajímá nás citový život druhých lidí.
V pátek 20. března deset a půl minuty před pátou ranní vstupuje Slunce do Berana a tím okamžikem vypukne jaro. Ono tedy letos rozhodně nečekalo na úřední povolení, pampelišky u nás kvetly v půlce ledna - ale teď to máme oficiálně. Ten den je zároveň Slunce v sextilu na Saturna, od čehož bych čekala poměrně výrazné uklidnění situace, a zároveň Jupiter v konjunkci s Marsem - že by se uklidnění dělo za pomoci mužů zákona?!? Je tu energie, je tu síla a je tu právo.
V neděli se děje poslední poměrně zásadní planetární přestup tohoto týdne. Saturn po více než dvou letech na pár měsíců opouští znamení Kozoroha a vstupuje do Vodnáře. Vnáší se řád do společenských aktivit, mnohé musí ustoupit vyššímu zájmu. Dát si čas na rozmyšlenou je věcem ku prospěchu, může přijít dobré řešení.

neděle 22.9.

Máme dnes před sebou poslední letní den. Zítra v 9.50 SELČ nastává okamžik podzimní rovnodennosti, Slunce prochází přes rovník, vstupuje do znamení Vah a začíná podzim. Podzim ovlivněný v prvních týdnech ještě kvadrátem Jupitera s Neptunem v jejich vlastních znameních Střelce a Ryb. Tento aspekt vnáší obětavost a idealismus tam, kde nejsou na místě, kde jdou proti smyslu věci. Vyžaduje od nás zesílenou pozornost vůči tomu, kde můžeme opravdu pomoci, a kde "pácháme dobro". Na straně druhé společně přinášejí optimismus, laskavost a dobrou vůli. Pokud je budeme užívat pozorně, přinesou mnoho dobrého.
Složitější je nastupující konjunkce Saturna s Plutem v Kozorohu. V soukolí běžného fyzického fungování je nasypaný písek, drhne to, skřípe to, nejde to a štve nás to. Naštěstí v přesném aspektu nastane tato konjunkce jen jednou, 13. ledna příštího roku. Cítit je ale už teď a ještě nějakou dobu nás může potrápit, protože souhra těchto planetárních těles je náročná. Projevuje se neústupností, zesílenými projevy vůle a tvrdosti. Jenže tím si v současné době nepomůžeme - chtít zesilovat výkon a tlačit na sebe a na druhé je cesta do záhuby. Je to čas na pokoru, čas na důkladné zvážení dalších kroků. Čas věnovat se s respektem hmotě, realitě, i svému tělu. Čas umět si říct o pomoc, čas naučit se plánovat odpočinek. A čas užívat si naplno každou krásu, která se vyskytne. Takže vzhůru do krásného ještě oficiálně letního dne

 

Zatmění Luny v úterý 16. července

Ve 23.38 v úterý večer bude kulminovat úplněk doprovázený zatměním Luny. Uzavře se tak extrémně vypjaté období, které začalo zatměním Slunce v úterý 2. července a které nám dává zabrat na všech frontách.
Zatmění Slunce bylo ve volné opozici k Saturnu v Kozorohu. Současné zatmění staví proti sobě Saturna, Pluta a Lunu v Kozorohu a Venuši, Slunce a Lunární uzel v Raku. Budeme-li si připadat bez nálady, smutní, nemilovaní a sami, neberme to jako stav vystihující naši osobu. V těchto konstelacích máme nárok na blbou náladu v množství větším než malém.
Ještě složitější je, že takto rozehraná základní znamení (což Rak a Kozoroh jsou ještě s Beranem a Váhami) přinášejí problémy týkající se fyzického světa. Hmota si pod jejich vlivem dělá psí kusy. Na železničních přejezdech umírají lidé měrou nevídanou (Saturn a Pluto v Kozorohu - velké, těžké, s velkou setrvačností se pohybující stroje, mnoho hmoty najednou). V Řecku v Kefalonii se dnes na chvíli opět chvěla zem a dost pravděpodobně to nebude jediný případ tohoto druhu. Den po prvním zatmění se halasně ozvala Stromboli, Popocatépetl zatmění předběhl o deset dní. Nastřádané napětí se vybíjí posunem zemských vrstev.
Naše hmotné tělo se taky chová divně a neobvykle. Kamarádka dnes dostala předepsaný lék na bolest kloubu a jediná pilulka ji odepsala, jako kdyby někdo vypnul elektrický obvod v mozku. Povrchové napětí kapalin se mění a reagují na to i naše buňky - vždyť v těle máme 50-60% vody. Reagujeme jinak, nepozorně, podrážděně; popudlivost a neklid můžeme pozorovat i u svých čtyřnohých kamarádů.
Vypisováním komplikací současného období vám ale úplně nepomůžu. Snad může pomoci upozornění, že teď není radno přepínat, riskovat a jinak blbnout. Naopak je záhodno chovat se k tělu, přírodě, fyzickému světu celkově s velkým respektem.
Dobrá zpráva je, že by měla následovat úleva. Tak nám všem přeju hodně štěstí i v tvrdších konstelacích.

středa 20.3.

Tato středa je velmi intenzivní den. Schází se několik astronomických a astrologických zajímavostí. Především ve 22.58 nastává okamžik jarní rovnodennosti, Slunce vstupuje do znamení Berana a začíná jaro. Astrologicky je to začátek nového ročního cyklu.
O necelé čtyři hodiny později (přesně ve 2.43 ve čtvrtek 21. března) nastává úplněk. Kdo se jen trošku o dění na nebi zajímá, ví, že úplněk v sobě nese citelné napětí. Tentokrát je o to silnější, že úplněk nastává při přechodu Slunce přes podivnou, matoucí, smolnou, neférovou a záludnou hvězdu Scheat. Na ní je Slunce vždy při začátku jara, tato stálice se nachází na posledním stupni znamení Ryb, ale v kombinaci s úplňkem je to poměrně silná káva.
Naštěstí nás doprovází více přesných pozitivních vazeb mezi ostatními nebeskými tělesy: Mars v sextilu k Plutu poskytne sílu a vůli, Merkur v sextilu k Saturnu dodává potřebnou rozvahu, a ve čtvrtek odpoledne se Venuše dostane do sextilu k Jupiteru. To je ona pověstná třešnička na dortu, ochrana shůry, která nabídne radost a optimismus, doprovázející dobré konce i v případě začátků, které vypadaly všelijak.
Krásné jaro nám přeji!

středa 6.3.

V 9 hodin a 27 minut dnes vstoupil Uran definitivně do znamení Býka. Vloni do něj na pár měsíců nahlédl, vrátil se zpět do Berana a dnes překročil Rubikon (tedy 0°0´ Býka) definitivně. Ovlivňovat nás tato okolnost bude po následujících sedm let, než v dubnu 2026 definitivně Uran přejde do Blíženců.
Býk si s Uranem a jeho energií úplně nerozumí. Býk potřebuje stabilitu a bezpečí, klid, trvalost, jistotu - Uranovou jedinou jistotou je změna. Uran je rebel, který zpochybní a převrátí vzhůru nohama všechno, co mu přijde do cesty.
Přichází proto čas, abychom se sami zamysleli nad tím, co a proč považujeme za své jistoty. Co je nezbytně nutnou součástí našeho života, a co bychom mohli a měli odložit, abychom si uvolnili si cestu kupředu a rozšířili svůj životní prostor. Může se to týkat skříní plných nenošeného oblečení, ale také ulpívání na minulosti nebo na lidech.

Pokud se podíváme na okamžik vstupu Urana do Býka, zaujme nás zakomponování silných stálic. Merkur byl v tu chvíli v přesné konjunkci (na 0°0´) se Scheatem. To není dobrá zpráva pro ty, kdo by chtěli situaci řešit racionálně, rozumově nebo komunikačně. Scheat vnáší podivnosti a cosi zavánějícího. Slunce je ale na 5 úhlových minut v konjunkci s hvězdou Achernar a Neptun se také pohybuje v pásmu jeho vlivu. Achernar poskytuje ochranu, duchovní vedení a laskavost. Luna je s jednominutovou přesností v paralele se stálicí Spica, hvězdou hojnosti, síly a dobrých výsledků. A Mars je v naprosto přesné paralele s královskou hvězdou Aldebaran, poskytující sílu, odvahu a rozhodnost a taktéž napomáhající dobrým výsledkům.
Zajímavou okolností je i dnešní novoluní, nastávající v 18.48 (tedy přesně ve chvíli, kdy toto číslo píšu). Napovídá, že se skutečně jedná o uzavření nějakého cyklu a počátek nových věcí. Novoluní v konjunkci s Neptunem v Rybách a v sextilu na Mars a Saturn opět mluví o důvěře a možnosti nechat se vést citem, a uvádět vnímané ve skutky. Žít to, co cítíme.

Měli bychom se tedy vzdát planého mudrování, prokrastinování a jiných zdržovacích taktik, a vstoupit rázně do změn, které náš život potřebuje. A kéž je nám Býk milostiv - a spolu s ním i vyšší síly.

úterý 19.2.

Po delší době jsem tu s prognózou - máme natolik intenzivní a zajímavý den, že rozhodně stojí za komentář.

 

Už v pondělí dopoledne nastal sextil Slunce s Uranem, jeho aktuálním vládcem. Téma svobody, nezávislosti, změn a krom jiného i astrologie. Nenecháváme si líbit jakékoli narušení vlastních hranic, hlídáme si nezávislost, to vše v režimu otevřeném a přátelském. Zkoumání vesmíru i naslouchání jeho poselství se daří více než jindy.

Krátce před pondělním polednem nastala také konjunkce Venuše se Saturnem - téma poněkud rozporuplné, spojující radost a lásku s vážností, zodpovědností, prací a odstupem. Úterní ráno nese další podobně nesourodou konjunkci, totiž Merkura s Neptunem. Snoubí se racionalita se sněním, fakta s domněnkami, komunikace s intuicí a výsledkem může být nepozornost, ospalost a zmatení smyslů.

Jako kdyby toho nebylo málo, mění se dnes čtyři minuty po půlnoci radikálně situace. Slunce opouští Vodnáře a na čtyři týdny se stává hostem znamení Ryb. Namísto nadhledu se topíme v emocích. Namísto komunikace volíme podobenství, namísto dotazů si vytváříme závěry podle dojmů. Skvělý čas pro umění a lásku, pro intuici a inspiraci, horší čas pro práci a zodpovědnost. Zkrátka, přiznejme si to na rovinu, nechce se nám. Ryby jsou čas pro snění, lenošení a odpočinek; tvrdou práci v tomhle podivném předjarním čase únavy může vyžadovat jen nelida.

A další specifikum dnešního dne, završující všechny podivnosti a neuchopitelnosti, spočívá v úplňku. Rozkulacený mezi Pannou a Rybami nese v sobě všechny zmíněné protiklady natvrdo.

Takže dnes netlačit (ujely by nám nohy a ocitli bychom se bez opory), nehádat se (rychle by se ukázalo, že argumenty stojí na vodě) a spěchat s rozmyslem.

Krásný rybí - předjarní čas nám přeju.

Slunovrat v pátek 21.12.

Ve 23 hodin a 23 minut nastal zimní slunovrat. Jak čeština samotným pojmem naznačuje, Slunce se vrací - je to bod zvratu, okamžik, kdy se věci mění od největší tmy zpět směrem ke světlu. Kéž osvětluje naše cesty; kéž vidíme světlo i tam, kde se zdálo býti temno nejhlubší.
Tradice do tohoto okamžiku umístila zrození naděje, které oslavujeme v podobě Vánoc. Kéž jsou pro nás tyto svátky nové naděje plné klidu, lásky, laskavosti a blízkosti.

úterý 11.9.

Ve tři hodiny ráno vstoupil Mars do znamení Vodnáře - máme více síly, baví nás experimentovat, značná část povinností a pocitu pořetíženosti z nás spadla a život se zdá snazší. Dnes o to víc, že Slunce s Jupiterem a Plutem vytváří naprosto přesný bisextil, harmonický útvar složený z trigonu a dvou sextilů, jehož výsledkem je optimismus, nová naděje, radost a pohoda, vnitřní síla, schopnost překonat každou překážku. Dnešek je jeden z nejpříjemnějších dní široko daleko, i přes nadcházející opozici Venuše k Uranu (přesná je zítra). Ta se dnes může projevit chutí experimentovat i za cenu mírného rizika.

Starší denní předpovědi naleznete v záložce Archiv.

pondělí 10.9.

V těchto dnech prochází Venuše složitějším postavením. Včera před polednem přeplula hranici mezi svým domovským znamením Vah, kde vzkvétá, raduje se a kypí, a následujícím znamením Štíra, kde se jí nedaří. Venuše ve Štíru velmi rozumí vášni a nadšení pro věc, a někdy je tou věcí láska fyzická a někdy je tou věcí láska finanční - ale city dává najevo s nedůvěrou, necítí se svobodná a spontánní. Navíc se nachází v kvadrátu na Mars a v opozici na Uran, obě bojovné a rychlé planety. Něžné lásce není přáno, spíš se můžeme nadít střetů a neklidu, dravosti a necitlivosti. Prvek pro italskou domácnost, který ale nemusí vyhovovat každému.
Po včerejším novoluní dnes odpoledne trochu zlepšuje situaci Luna, která skrze trigon s Marsem a následný přestup do Vah pomůže mezilidskému pochopení a dobré náladě.
To skvělé ale přijde zítra - Slunce se dostává do přesného sextilu k Jupiteru a trigonu k Plutu. Velkorysost a laskavost se snoubí s vnitřní silou a rozhodností. Pokud chceme zásadní změny vycházející zevnitř, tady máme nejlepší možnou příležitost.

pátek 7.9.

Silné aspekty - jednak opozice Neptuna se Slunce, která dělá všechno trochu jinak, než bylo zamýšleno; která souvisí s potížemi v oblasti spánku; která dává vlhko a kluzko (a to se nám nehodí všude...). Ale k ní přesný uzavřený zemský trigon, tvořený Merkurem, Uranem a Saturnem. Daří se nám spojit tradice a zkušenosti s novými nápady a originálním pohledem na věc. Je to prvek geniálních objevů, je to prvek nového poznání, je to prvek skvěle proudící komunikace a informací. A navíc vše v praxi dokonale použitelné (nejen onen uzavřený trigon, ale i Slunce, Pluto a Mars jsou v zemských znameních, a ta mají praktičnost v popisu práce).

čtvrtek 6.9.

Merkur krátce po půl páté ráno vstoupil do Panny a pozměnil atmosféru směrem k péči o tělo a zdraví, ke smyslu pro detail a analytickému zaměření, mentálnímu fungování. Ale znáte to, když najednou všichni víc přemýšlí, můžeme se nadít jak geniálních nápadů, tak i pěkných stupidit... Merkur je na hvězdě Regulus a Uran je s ní dlouhodobě v paralele, nápady - ať jakékoli - mají jistou noblesu. Saturn se dnes odpoledne definitivně obrací směrem kupředu, končí tím zaseknutí v práci, zbytečná zdržování, odmítání zodpovědnosti a další nepříjemnosti. Navíc Merkur a spolu s ním i Jupiter jsou nádherně ozářeni, nesou optimismus a nový nádech...
Co je složitější, je ozáření ženských planet, Luny a Venuše. Luna dnes krátce před čtvrtou odpoledne vstupuje do Lva a cestou utváří opozici na Mars a kvadrát na Urana. A Venuše se na konci Vah chystá pomaleji na totéž s drobnou obměnou (opozice Uran, kvadrát Mars). Jsou to úrazové a konfliktní situace a postihují především ženy - jemnější polovina lidstva by dnes měla být ostražitější jak při používání svých ženských zbraní (včetně jazyka, milé ženy!), tak na cestách a zejména za volantem.
Krásný a pohodový den nám přeji.

středa 5.9.

Slunce se blíží do opozice s Neptunem - zasněnost, ospalost, nesoustředěnost, potíže se spánkem, sem tam trocha manipulace a sem tam něco umění. A hodně intuice - jen pozor na to, co nám říká, ne vše je pod vlivem oné opozice možné brát vážně. Jo - a taky je občas něco jen pod vlivem, nebo někdo... Dnes se projevuje antiparalela mezi oběma tělesy, to je jako kdyby opozice už byla přesná. Saturn je stacionární, po čtyřech a půl měsících se zítra obrací do přímého pohybu a spolu s tím se nám lépe bude dařit vše, co vyžaduje trpělivost, práci a zodpovědnost.
Ale Merkur nám dnes dělá radost. Vymkl se vlivu Algola a místo toho přechází přes Regulus. To je jako kdyby komunikace z manipulativního, vzteklého a arogantního módu přepnula jedním kliknutím na velkorysost, pochopení, nadhled a moudrost - to jde, že? Navíc Luna nás až do večera hladí a těší sextilem ke Slunci, trigonem k Neptunu a trigonem k Jupiteru - nese laskavost, citlivost, srdečnost a dobrou vůli. Co víc si přát? Aby to večerní opozice Luny k Plutu nepokazila zbytečnými výčitkami...

úterý 4.9.

Děkuju všem, kdo jste mi zachovali přízeň i přes další moje odmlčení. Naši psí dorostenci zůstali s péčí na mně, a prší. Chovatelé rozumí, pro neznalé - nemůže TO ven, nudí se TO, a když TO venčíte, odvděčí se TO blátem úplně všude, takže vytíráte pětkrát denně... Stejně TO milujete, a ONO lásku vrací okusováním, škrábáním, olizováním, skákáním, trháním a pištěním...
Tak zpátky k astrologii. Nebi dnes ráno vládne krásný a sympatický bisextil Merkura s Venuší a Lunou - daří se komunikace, vyjadřování pocitů a potřeb jde snadno, je to o příjemném vyladění. Tedy, bylo by to krásné, nebýt takové drobné záludnosti. A tou je kvadrát Merkura na Algol. A protože je to kvadrát ze Lva, pak si umíme ulevit velmi rázně, razantně se vyjadřujeme o všem, co se nám líbí, ale ještě razantněji o tom, co nás štve. A Slunce se dostalo na stálici Zosma, téma oběti nás pronásleduje na každém kroku. Měli bychom se brát míň vážně a neměli bychom se litovat...

pátek 31.8.

Končí srpen, končí prázdniny a pomalu se blíží konec léta... Přemýšlím, nakolik to máme zažité z dětství, ale tenhle čas vyvolává trochu smutky...
Planetární konstelace podobné naladění podporují - ale ještě víc se dnes daří ventilovat vnitřní nepohodu vztekem. V půl sedmé ráno proběhla antiparalela Venuše s Uranem (na noční vášeň prvek poněkud ostřejší, ale někdo si to určitě užil naplno, ráno spíš podporuje nespokojenost). V půl osmé antiparalela Merkura s Uranem vytahuje chvat, nervozitu a vztek, a protože ve stejnou dobu Luna dochází do konjunkce s Uranem, mohou se bublací jedinci držet zásady - když už, tak už a pořádně!
Po bouři se vyčasuje - trigon Luny k Saturnu a vpodvečer i ke Slunci nese zklidnění a zlepšení nálady.
Zítra ještě mohou smutky opět vyplavat - paralela Merkura se stacionárním Saturnem, která nastává ve tři hodiny zítra ráno, má tendenci vidět svět z té tíživější strany...

čtvrtek 30.8.

Prázdniny pomalu končí a planety odrážejí trochu toho splínu a nostalgie, které za nimi můžeme pociťovat. Včera a předevčírem Merkur s Plutem v paralelách a dnes ráno Luna s Plutem v kvadrátu vytahují starosti a tíživé myšlenky, pocity bezútěšnosti a smutků. Cítit je také zítřejší kvadrát Merkura k Uranu a s ním přicházející chuť do něčeho kopnout, třísknout s něčím (nebo s někým), skoncovat rázně se vším, co nás zlobí a netěší. Úklid jde dnes rychle od ruky, ale hrozí, že v zápalu nadšení vyhodíme i něco, co nám po pár dnech bude ještě chybět. Technické a počítačové záležitosti mohou trucovat, stávkovat a připravovat nemilá překvapení. Tady by třísknutí s něčím nemuselo být nejvhodnější formou opravy... ;-)
Na druhou stranu nás chrání a oblažují stálice - Slunce je dnes v paralele s hvězdou Altair, Venuše se Spikou a Uran dlouhodobě s Regulem, stejně jako Neptun se drží na hvězdě Achernar. Takhle pozitivní sestavu stálic najdeme opravdu výjimečně, proto by tyto dny mohly přinést něco zásadního a dlouhodobě pozitivního.

středa 29.8.

Včerejší antiparalela Merkura s Plutem je hned dnes vystřídána jejich paralelou a vytahuje na povrch věci tíživé, splínovité, náročné a smutné - je to poněkud depresivní prvek. Krátce před půlnocí se Luna z Berana dostala do kvadrátu k Saturnu a to na náladě taky úplně nepřidalo. A jiné aspekty se dnes nekonají, není moc čím náladu pozvednout. Nevěšme hlavy, přejde to (snad i brzy...)

pondělí 27.8.

Den se stacionárním Marsem, obracejícím se po dvou měsících retrogradity do pohybu kupředu. Jakkoli jsou všechny akční planety provázány poloviční vzdáleností Jupitera mezi Marsem a Sluncem, dnes bych čekala spíše hrdost a odvahu, než přemíru aktivity. Stacionární Mars se rozhýbává pomaleji, ale jeho chvíle přijde velmi brzy.... Slunce je v antiparalele na Venuši a Lunu - ženskost kvete, ale zejména ráno nenachází zasloužené ocenění. Den, kdy odpoledne a večer slibují býti pěknými a uzavřít den nakonec přeci jen do škatulky s nápisem "povedlo se" - Luna v trigonu na Jupiter a sextilu na Pluto dodá potřebnou radost a trochu toho štěstíčka.

neděle 26.8.

Noční trigon Slunce k Saturnu působil ke klidnému spánku, bohužel brzy se začal projevovat vliv dalších aspektů. Mezi nimi je jednoznačně nejdůležitější úplněk v Rybách, kam Luna vstoupila v půl osmé ráno. Nastává ve 13.56 a je to prvek vnímavý a intuitivní, ale také přecitlivělý a dráždivý. Dopoledne je ještě příjemné díky sextilu Luny k Uranu a Saturnu, odpoledne už převažují napjaté vazby - Merkur je v paralele s Uranem a Venuše v kvadrátu k Plutu. Můžeme zažívat výlevy vzteku, smysl pro humor je Uranem podbarven do kousavosti a jízlivosti. Venuše s Plutem se projevují výčitkami a žárlivostí. Věty typu "kdybys mě opravdu miloval/a..." si dnes odpusťme; jízlivosti jsou tabu, hádky hasme hned v zárodku. Přidáme-li stracionární Mars, máme den, kdy od slov k ráně není daleko. Pusu je někdy lepší ucpat nějakou dobrotou dřív, než stihne vypustit to, co nejde vzít zpět.

sobota 25.8.

Nastal opravdu zajímavý den, a to v dobrém slova smyslu. Jednak po půl sedmé ráno stála Luna ve Vodnáři v trigonu k Venuši ve Vahách a oznamovaly společenský, otevřený, přátelskou atmosférou prodchnutý den. Krátce po poledni nastává paralela Luny k Jupiteru, prvek pro příjemnou a milou atmosféru. Jemná nespokojenost se může objevit kolem půl druhé díky antiparalele Luny a Merkura, nedorozumění mezi duší a myslí... Ale to nejdůležitější a zároveň nejpěknější souvisí s přesným uzavřeným trigonem, který dnes vytváří Slunce v Panně, Saturn v Kozorohu a Uran v Býku. Zemský trigon mluví o praktických věcech, ke kterým přistupujeme s klidem, trpělivostí a současně originálně a nápaditě. Kombinuje se tradice a dobrodružství, stabilita a nadhled... Je to velmi přátelský a tvůrčí prvek. Navíc s Lunou ve Vodnáři se můžeme dočkat krásných setkání, veselé a optimistické nálady, mnohých seznámení a příležitostí. Je to den jako stvořený pro sport a výlety, pohyb všeho druhu.

čtvrtek 23.8.

V šest hodin a osm minut středoevropského letního času Slunce vstoupilo do znamení Panny - začíná čas píle, zodpovědnosti, pečlivosti a trpělivosti. Je to doba pro analyzování a hledání chyb, a také doba na jejich nápravy. Doba přeje výzkumu a vědecké práci, v nejrůznějších oborech. Je to i období se zvýšeným výskytem šťouravosti, jízlivosti a hnidopišství - nicméně jde o čas skvělý pro péči o zdraví a výživu, nejen vlastní, ale i druhých lidí. Jakákoli podpora, kterou v nacházejícím měsíci svému tělu poskytnete, přinese velmi dobré výsledky - a mimořádné úspěchy budeme mít tehdy, když se budeme starat o psychiku a oblast trávení.
Včera a dnes se Slunce pohybuje pásmem vlivu hvězdy Regulus - ano, té, o které poslední dobou píšu v souvislosti s paralelou Urana. Je to jedna ze čtyř královských hvězd, ta, která má nejsilnější vliv na přirozenou autoritu, vůdcovské schopnosti, úspěšnost a ochranu shůry.
Dnešní odpoledne a večer ale trochu komplikují aspekty Luny. Dostává se do paralely se Saturnem, konjunkce s Marsem a těsně před půlnocí i do kvadrátu k Uranu. Tyhle tři planety astrologie zařadila do šuplíku s názvem "škůdci". Mají v popisu práce komplikovat, znesnadňovat a hatit ledacos, zejména v disharmonických vazbách - a to je dnešní případ. Sypou písek do soukolí a dělají blbou náladu. Zkusme je i sebe brát míň vážně... Den ve vlivu Regula by bylo škoda si pokazit brbláním.

úterý 21.8.

Tohle datum u nás nevyvolává nejlepší asociace, a padesáté výročí nás nutí připomínat si... Přesto podle situace na nebi nejsou úplně důvody ke smutkům nebo splínům. Naopak, uzavřený ohnivě-zemský trigon mezi Uranem, Sluncem a Saturnem s Lunou říká - vzpomeňme si, poučme se, ale pojďme dál. Odpolední paralela Merkura s Venuší přeje jiskře v oku a dobré náladě, vtipu, kráse a příjemným společenským setkáním.
Jediná okolnost je hodna varování - delší dobu se drží Neptun na poloviční vzdálenosti mezi Marsem a Uranem a vnáší podivné důvody do prudkého jednání, záhady a neobvyklosti do netrpělivosti a výbuchů. Dobré úmysly se zvrhávají nebo v sobě nesou stopu "šejdrovitosti". A k tomu ty již vícekrát zmiňované stálice, které pomáhají k dobrým výsledkům i v těch nejnáročnějších momentech. Výsledek nejde úplně odhadnout...

pondělí 20.8.

Jediný dnešní aspekt je kvadrát mezi Lunou a Neptunem, který nastal jednu hodinu a dvanáct minut po půlnoci - zvláštní sny, možná nespavost, možná zklamání, nic závažného. Zajímavé ale je zapojení stálic. Už jsem se tu zmiňovala dříve, že kvadrát mezi Marsem a Uranem, který nás trápil v uplynulých měsících (a který v pozadí ještě můžeme cítit, v různé intenzitě podle vlastního nastavení) je doprovázen velmi silnými královskými hvězdami. Uran je v paralele s Regulem, dnes na tři minuty, a Mars je v paralele s Antarem naprosto přesně. Posiluje se bojovnost a odvaha ve všem, do čeho se pustíme - v obhájení projektu například je to síla, kterou máme v zádech a pomáhá nám, ale když se debata zvrhne do konfliktu, je tahle síla velmi nebezpečná, protože nedovoluje ustoupit a nutí nás bránit vlastní pravdu mimořádně tvrdě i tehdy, kdy pravdou není. Z dobrých úmyslů mohou povstat velké problémy, a naopak z problémů se může vyloupnout přínosné a mimořádně dobré řešení.
Nejsou to ale jediné stálice, které nyní působí. Saturn je dnes v naprosto přesné paralele s hvězdou jménem Dschubba, která umí být poměrně nepříjemná - stejně jako Saturn sám. Na vyvážení je dnes Neptun v exaktní konjunkci s hvězdou Achernar, která je spolu s Regulem (už zmíněným v souvislosti s Uranem) tím nejpozitivnějším, co známé stálice nabízejí. Výsledek? Můžeme se dočkat velmi dobrých výsledků - ale velmi zvažujme, do jaké oblasti se pustíme. Duchovně, studijně, pracovně i vztahově - nádherné konce... ale rychlost, zbrklost, konflikty a neústupnost také přinesou patřičné výsledky.

neděle 19.8.

Den, kdy se Merkur obrátil do pohybu kupředu a zaseknuté věci se mohou dát do pohybu. Den, kdy nastává trigon Jupitera a Neptuna, dvou planet, souvisejících s idealismem, důvěrou a dobrou vůlí. Den, kdy se vpodvečer Luna dostává do sextilu kVenuši a trigonu k Merkuru, nese tím laskavost, smysl pro humor, chuť se bavit s druhými, nikoli na jejich úkor, kdy nás baví svět. Ale také den, kdy se Slunce ve Lvu, hrdé, panovačné a nepochybující o sobě, dostává do kvadrátu k Algolu a jeho sebestřednost hvězd se bude dotýkat (Algola tedy určitě...) Doporučení pro dnešní den - nepřehánět.

sobota 18.8.

Svátek mají Helenky a planety jim k tomu chystají prostředí pro oslavnou párty... Pokud pomineme ranní kvadrát Luny se Sluncem (a ten pomineme opravdu snadno, není nijak závažný), máme k dispozici především sextil mezi Merkurem a Venuší a spolu s ním zábavu, smysl pro humor, milou konverzaci, příjemné výlety, radost z pohybu a jiná dobrodiní. Přidejme trigon Jupitera s Neptunem, který je přesný zítra ráno, a nahrává veškerým radostem na vodě a kolem ní, ale také ideálům, snům, vizím a dobrým úmyslům (dovedeným do dobrých konců). Zítra ráno v půl sedmé se Merkur po třech a půl týdnech obrací do přímého směru pohybu. Co stagnovalo, rozbíhá se, co bylo třeba rozmyslet, dozrává k realizaci.

pátek 17.8.

Dnešek kazí jen dvě okolnosti. Tou hlavní je poloviční vzdálenost Neptuna mezi Marsem a Uranem - podivnost, vlhkost a neupřímnost spolupůsobí s rychlostí a agresivitou. Výsledek by mohl být drsnější. Zejména když se spojí s druhým nepříjemným vlivem, kterým je antiparalela Luny s Uranem ve čtvrt na šest odpoledne. Pokud si tyto vlivy pohlídáme - a neměla by to být taková dřina, jsme poslední dobou zvyklí na horší kotrmelce - můžeme si naplno vychutnat velmi příjemnou souhru Luny s Jupiterem, Plutem a Neptunem, hrající do laskavosti, vstřícnosti a optimismu. A zítřejší sextil Venuše s Merkurem podbarvuje atmosféru do hravého humoru, milých rozhovorů a radosti z potkávání. Pěkný víkend máme před sebou!

čtvrtek 16.8.

Po klidném včerejšku a příjemné noci přichází hektický den. Luna se v deset dopoledne dostává do kvadrátu k Marsu, o hodinu později vstupuje do neústupného Štíra a v půl čtvrté odpoledne utváří opozici na Uran. Kdo má tendenci k samovzněcování, měl by dneska nosit nejspíš něco na způsob kyslíkové masky. Ta jednak pomáhá zhluboka dýchat, a pak než promluvíme, musíme ji nejprve sundat - a to jsou ony drahocenné vteřiny, během kterých si můžeme ujasnit, co říci chceme, a co už vhodné není... Zkrátka kroťme prudké reakce. Ve čtyři odpoledne přichází uklidnění díky sextilu Luny k Saturnu a pokud se přes den nedohlídáme, je tam večerní "achich" a "kdybych" spolu s kvadrátem Luny k Uzlu. Držím nám palce, ať večer nemusíme obrazně řečeno zalézt do kouta a stydět se ;-)

středa 15.8.

Po složitějších dnech vítáme každou chvíli uklidnění a volna. Takže platí, že žádné zprávy = dobré zprávy. Dnešek by mohl být z tohoto ranku. Luna se sice brzy odpoledne dostává do kvadrátu k Plutu a nabízí nám v rejstříku emocí ty související s kontrolou, manipulativností a potřebou ovládat, ale v noci uzavírá sextil se Sluncem, který vyhladí a učeše veškeré případné neshody.
To jsou však jemnosti, nic zásadního se neděje. Úlevu pociťujeme zejména díky rozcházejícímu se kvadrátu Marse a Urana, dvou bojovných a agresivních kmotrů, kteří podobně jako na vesnické tancovačce vyhrožují pěstmi a obušky a klid nastane, až když jeden z nich vyklidí pole. Mars se stáhl zpět do Kozoroha a aspekt zeslábl. Přesný bude ještě jednou, 19. září brzy ráno, asi tři dny dopředu bude třeba počítat s podrážděností. Ale teď je, díky bohu, chvíli klid.

úterý 14.8.

V 6.57 letního času vstoupila Luna do Vah. Po včerejším návratu Marse do Kozoroha se tak ocitlo šest planet z deseti v základních znameních. Vzrůstá potřeba do něčeho se naplno opřít, být aktivním hybatelem událostí, vést, nadchnout sebe a následně i druhé... Chvílemi je dobré kouknout pod nohy, jestli náhodou neušlapáváme něco nebo někoho, na čem/kom nám záleží. Chvílemi je i dobré se zastavit a zjistit, jestli naše svaté nadšení stále plane tím správným směrem... jsme totiž splašení.

pondělí 13.8.

Večerní sextil Venuše s Lunárním uzlem krásně podbarvil atmosféru pro pozorování roje meteoritů. Nevím, jestli jste se dívali, byla to nádherná nebeská podívaná.
Ve čtvrt na pět ráno vstoupil Mars do Kozoroha a trochu se nám zpraktičtělo - práce nabírá na razanci a zodpovědnosti, sport je vytrvalejší a pravidelnější, aktivity směřují ke konkrétním výsledkům. Tohle potrvá měsíc, to už se dá ledacos stihnout.
Luna se pobybuje Pannou splavně a mile, zaměřená také více na praktické věci života. Užíváme si je s radostí a nadšením - ranní sextil s Jupiterem a popolední trigon k Plutu naladí do optimismu. Jen kolem půl osmé ráno opozice k Neptunu buď odsouvá vstávání, nebo nese jemnou rozladěnost kvůli tomu, co všechno se nám nechce a musíme - přešlo to rychle, ne? Pěkné pondělí nám přeju.

Srpen

Červenec

Červen

Květen

Duben

Březen

Únor

Leden

2017

2016

2015

 2014 

2013