Starší prognózy

pondělí 19.2.

To nám ten týden začíná od podlahy - pracovně, ostře a zhurta. Luna kvadrát Saturn bručí a maká, ale co nadělá ve čtvrt na dvě v noci za práci, to jsem zvědavá... Ve čtvrt na pět odpoledne je Luna v trigonu k Marsu, s tím už se dá něco podniknout.
Jiná věc je, že v těchto dnech máme čtyři z deseti planet v Rybách, krom Slunce je zde i Neptun a Merkur s Venuší; k tomu Jupiter ve Štíru. Tahle přetíženost vodních znamení je spíš o vnímání, pocitech, intuici, umění a lásce, než o fyzických výkonech. A navíc nám trochu schází nadhled kvůli absenci planet ve vzdušných znameních. Možná se míň utápět v tom, co bylo, a naplno žít to, co je - to je poselství pro dnešní den.

sobota 17. a neděle 18.2.

Sobota je ovlivněná kvadrátem Marse a Neptuna za asistence Luny - zmatky, podivnosti, nepříjemnosti, nedorozumění, podvody a další neférové "ňamky". Kříží se podvědomí a jednání, zdání a realita, úmysly a akce. Věci nepomáhají ani poloviční vzdálenosti - Pluto mezi Merkurem a Marsem dává do komunikace tlak, sílu a neústupnost; Venuše mezi Plutem a Uranem tlačí, škrábe a kouše tam, kde bychom žádali lásku, radost a něhu. Konjunkce Slunce s Merkurem na konci Vodnáře je bystrá a free, ale ostatní aspekty sama překrýt nedokáže. Snad až večerní trigon Luny k Jupiteru dá dobrý konec.
Neděle je hodně zajímavý den - nepamatuju si, že bych za čtyři a půl roku, co své předpovědi píšu, zaznamenala něco podobného. Dobře, sklerotička jsem, ale stejně tohle tak často nepotkáte. Děje se totiž to, že nenastává žádný úhlový aspekt mezi planetami, ale zato hned tři planety v průběhu třinácti hodin mění pole své působnosti. Merkur vstupuje do Ryb v 5.28 ráno, Slunce ho tam následuje v 18.18 a mezitím Luna ve 13.04 přechází do Berana. Jak to číst? Den na změny, den narůstající citlivosti, ale také den, kdy emoce stoupají do potřeby projevit se a pokud jim neposkytneme možnost, někde bouchnou. Specielně dopoledne a čas kolem oběda je v tomto směru podivné, protože Luna přechází přes hvězdu Scheat - vyčítavou, vydírající, neférovou, manipulativní a celkově hodně nepříjemnou.

pátek 16.2.

První, hlavní a nejlepší aspekt dnešního dne je sextil Venuše se Saturnem - prvek pro trvanlivé radosti, pro dlouhodobé a staré lásky, pro úctu k citům, zodpovědnost za vztah a trpělivost, co přináší růže. Ne, že by se dnes nedělo nic jiného, ale vzhledem k tomu, že Luna po svém vstupu do Ryb odpoledne tento venušinsko-saturnský soulad doplní a posílí, máme šanci potkávat jeho příjemné důsledky na každém kroku.

čtvrtek 15.2.

Novoluní, zatmění a začátek čínského roku zemského Psa... Vzhledem k tomu, že nový rok podle čínského kalendáře začíná vždycky na novoluní, zákonitě se jednou za čas naváže na zatmění Slunce. Naposledy se to stalo 7.2.2008 a pak hned 26.1.2009. Neumím vyhodnotit, co to přinese, ale budeme si toho všímat s jemnou podezíravostí...
Zemský Pes je popisován jako sympaťák, ale v tomhle směru nemůžu úplně sloužit, nezbude, než spolehnout na zasvěcené. To, co k začátku roku Psa můžu říci, je milé - jednak ono zatmění je v konjunkci s Merkurem a v sextilu na Uran - nápady jiskří, komunikace sviští, pohyb je svižný a otevřenost nemalá. Dobrá nálada je podpořena i příznivým spojením Merkura s Uranem a Venuše se Saturnem. Nové přichází dobře, snadno a lehko, to starší nás stále baví a funguje. Ono to nakonec půjde...

středa 14.2.

Kdo má rád oslavy, romantiku, dárečky a tak trochu davové šílenství (a má pocit, že vánoce v tomto směru jsou dávno zapomenuty) - má tu novodobý svátek svatého Valentina. Osobně si myslím, že říci tomu druhému - mám tě rád - nemusí být na povel v jednom konkrétním dni v roce, ale pokud chcete slavit, určitě si to užijte. Tentokrát to půjde velmi pěkně, i planety nám přejí příjemný a milý den. Slunce se v noci dostalo na šedesát stupňů od Urana, a sextil je skvělý aspekt - v tomto případě přátelský, milý, optimistický a volnomyšlenkářský. Luna se zdraví s Marsem i Jupiterem, máme sílu, radost, vidíme svět jako snadné a krásné místo k životu. Co víc, Venuše se dostala na poloviční vzdálenost mezi Slunce a Neptuna a navíc je na hvězdě Fomalhaut. To znamená jemnost, citlivost, láska, romantika, něha, úsměv a laskavost. Krása, že? Jen je potřeba mít na mysli, že zítra večer nastává pro nás sice neviditelné, ale přesto působící částečné zatmění Slunce. Užijí si ho v jižní Americe, ale i pro nás je vhodné v těchto dnech neriskovat.

úterý 13.2.

Kdo je pověrčivý a třináctku považuje za nešťastné číslo, možná bude mít dnes důvod si své přesvědčení připomenout. Ne, že by se děly tragédie - ale štěstíčko nám nenahrává. Nejlepší aspekt dnešního dne se děje třičtvrtě hodiny po půlnoci - což si užije naplno málokdo, tím spíš, že jde o sextil Luny k Jupiteru, milý, ale slabší aspekt. Ráno před sedmou přichází kvadrát Luny k Uranu, popudlivý a střetový prvek, který se může spěchem s následky projevit při ranních cestách za prací nebo do školy. Merkur je dnes akční, potkává antiparalelou Lunární uzel a kvadrátem Jupitera, objevuje se trocha zklamání a taky tendence pustit si pusu na špacír a vyplácnout něco, co jsme si měli raději nechat pro sebe. Zejména pozdní večer je v tom úrodný; také proto, že Luna v 16.11 vstupuje do přátelského a přímočarého Vodnáře a k tomu je cítit sextil Slunce s Uranem. Pod jejich společným vlivem ztrácíme zábrany, uvolňujeme se a jsme mnohem otevřenější, než jindy.

pondělí 12.2.

Časné ráno může být pod vlivem sextilu Luny k Neptunu zasněné, romantické, mírné, ale také ospalé a zmatené. Naproti tomu večer je díky plutonským vazbám poněkud nátlakový - Luna v konjunkci s Plutem a Mars v paralele s touž planetou nesou lpění na představách o tom, jak by věci měly vypadat - ale nezapomínejme, že cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly. Jinak řečeno - ne všechno, o čem se domníváme, že je dobrý nápad, je vhodné pro všechny zúčastněné.
Díky poloviční vzdálenosti Venuše mezi Merkurem a Neptunem se jeví láska a citlivost jako řešení včech rozhodování; a zároveň Saturn mezi Jupiterem a Merkurem říká, že na nejlepší výsledky je třeba chvíli počkat.

sobota 10.2. a neděle 11.2.

Sobota je na vlně free style... Dopolední sextil Luny ve Střelci a Slunce ve Vodnáři je nápaditý, rychlý, dobrodružný, akční a uvolněný - možná trochu ztřeštěný, ale rozhodně ne zapšklý nebo nudný. Později odpoledne nastává trigon Luny k Uranu, což je totéž v bleděmodrém. Využijme sobotu na pohyb a setkání, nápady a činorodost. V noci na neděli se dost citelně změní atmosféra, když devatenáct minut po půlnoci Venuše vstoupí do Ryb a o minutu později nastává kvadrát Slunce s Jupiterem. Unylá a zasněně romantická nálada nesnese kritiku okolí, sebevědomí se potácí z nuly na sto za dvě vteřiny (a zpátky ještě rychleji), a když před půl čtvrtou ráno Luna vklouzne do Kozoroha, máme po legraci už úplně... No tak dobře, neberte mě zase až tak za slovo, večer nastává a celý den je cítit Merkur v paralele s Jupiterem, legrace bude, i noblesní povídání, a dokonce i unylé slečny se od plic zasmějí u nějaké pěkné večerní komedie.

pátek 9.2.

Konjunkce Luny s Marsem je vždycky poněkud neklidná, podrážděná a má tendenci ke konfliktům. Jestliže k takové konjunkci dojde ve znameních, která souvisejí s myšlením nebo názory, s pohledem na svět, pak máme zaděláno na střety zapříčiněné obhajobou té "jediné správné pravdy na celém světě". A to se děje dneska, v 7.40 nastává konjunkce Marse s Lunou ve Střelci. Nehádejme se ani s partnerem, ani s rodiči; nepřesvědčujme řidiče hromadné dopravy, že neměl právo přijet o tři minuty později - důsledky by byly barvité a řečeno slovy Terry Pratchetta, nastali by "mnozí efektové" (z nichž by nás potěšil málokterý, naopak většina by nás nakopla do šimpánu). Opozice Merkura s Uzlem je podobné téma, kvůli slovům si pokazit příležitost, nebo, jak říkaly babičky (tady spíš dědečkové) - dostat pro hubu přes hubu. Ani Venuše mezi Merkurem a Neptunem situaci úplně nevylepší, dobré úmysly nesprávně pojednané přinášejí zmatky a bordel ve výsledcích. Zlepšení přichází až večer, Luna v sextilu na Merkur nese urovnání střetů, a několik dní působící poloviční vzdálenost Slunce mezi Merkurem a Venuší nemůže zastřít dobré úmysly a smích, se kterým jsme ochotní na mnohé trable pohlížet.

čtvrtek 8.2.

Poslední aspekt Luny ve Štíru nastává ve čtvrt na devět ráno a jako všechny lunární aspekty působí nejméně dvě hodiny před i dvě hodiny po tomto okamžiku. Je jím kvadrát na Venuši ve Vodnáři - žádná tragédie, spíš nesoulad mezi ženskými energiemi uvnitř i navenek. Konflikt žen v rodině či na pracovišti; nedobře zvolené oblečení s doplňky, potýkání se s tím, jak kdo vypadá nebo jak je vnímaný okolím... Složité na tomto aspektu je, že se tentokrát dotýká nechvalně proslulé hvězdy Algol - Luna je s ní v opozici a Venuše v kvadrátu, na čtrnáct úhlových minut přesně. Není radno cokoli hrotit, z nenápadné výměny názorů může být zásadní malér. Tím spíš, že zítra se dostává do antiparalely Mars s Uranem, prvek netrpělivý až bouchací. Podporou jsou poloviční vzdálenosti, zejména Slunce kráčející mezi Merkurem a Venuší, které dává smysl pro humor, laskavost a dobré úmysly. Saturn mezi Sluncem a Jupiterem zchladí nadšení, ale taky dovolí pracovat s trpělivostí a zralostí ve všech našich přáních.

středa 7.2.

Na dnešku je jedna nepříjemná záležitost - kvadrát Luny se Sluncem, česky řečeno lunární čtvrť. I bežně jde o jakousi jemnou formu napětí, když se největší a nejjasnější nebeská tělesa mezi sebou přetahují. Není to tak významné, jako úplněk nebo novoluní, ale přesto je to lehce znát. Ten dnešní kvadrát je ale zkomplikován tím, že se nacházíme mezi dvěma zatměními. První, lunární, nastalo ve středu minulý týden, druhé, sluneční, nastane ve čtvrtek patnáctého v deset hodin večer. Celé období mezi zatměními je napjaté, a když se obě tělesa dostávají jako dnes do kvadrátu, vnímáme to výrazněji než jindy. Luna ve Štíru může vést k dotčenosti a urážení se, ke střetu mezi přátelskou a privátní zónou, k finančním úletům a nedorozuměním v intimní oblasti.
Naštěstí jsou všechny ostatní dnešní aspekty harmonické a díky tomu máme mnohem větší šanci si s nastalým tlakem poradit s noblesou. Pomáhá nám především otevřená a přátelská, veselá a k ledasčemu ochotná Venuše v sextilu k Uranu. Citelné a příjemné bude i večerní zapojení Luny do sextilu mezi Plutem a Jupiterem.

úterý 6.2.

Před pátou Luna vplula do Štíra a nálada malinko zhoustla. Nemusí to být ve zlém, ale jsme uzavřenější, opatrnější, lítostivější. I dopolední paralela s Neptunem podobným stavům nahrává, ale také nese nesoustředěnost a ospalost. Tedy, napadá mě, někdy by si učitelé a profesoři měli tyhle prognózy přečíst dřív, než začnou žáky a studenty zkoušet nebo testovat písemkami... Večer Luna v antiparalele s Uranem nahrává technickým aktivitám, ale také vzteku a výbuchům. Naopak zklidnění a pracovní soustředění nese sextil Luny k Saturnu kolem třetí odpoledne; navíc v noci na zítřek nastává sextil Venuše s Uranem, prvek milý, akční, vášnivý, dobrodružný a láskový.
Poloviční vzdálenost Slunce mezi Venuší a Merkurem nahrává vtipu, dobré náladě, povídací a radostné atmosféře. Saturn je mezi Sluncem a Jupiterem, brzdí expanzi a plánuje štěstí. Nejméně příjemný je Merkur mezi Saturnem a Neptunem, který opět komplikuje mentální výkony, částečně nemluvností a uzavřeností, částečně nepozorností, ospalostí a tendencí k omylům. Ten posledně jmenovaný naštěsí večer kolem deváté pomíjí.

pondělí 5.2.

Nedělní kvadrát Venuše s Jupiterem prověřil sny o tom, co bychom si tak moc přáli; možná jsme zjistili, že to, o čem jsme snili, můžeme označit slovy jedné pedagožky na stavařské architektuře na ČVUT - "to je ale hloupost, viďte?!" Následně nás ranní a dopolední paralela Merkura s Marsem mohla prohnat ždímačkou vzbouřených emocí, vzteku, netrpělivosti a konfliktů.
Pondělí je jemnější. Pozlobí nás kvadrát Luny k Plutu a opozice k Uranu, jejich vliv bude dobré zažehnat vstřícností a laskavostí. A pomocí může být jak noční trigon Luny ke Slunci, tak podvečerní trigon k Venuši - ženský svět vede a pomáhá.

sobota 3.2.

Planety se poskládaly do jakéhosi vláčku, kde za sebou jedou v pravidelných rozestupech - Jupiter, za ním Mars, pak je jedna mezera a následují Saturn, Pluto, Merkur a Venuše - a mezi nimi jsou (a fungují) poloviční vzdálenosti. Pokud se dnes narodí nebo začne něco, co do tohoto "vláčku" vtáhne i ascendent nebo Medium Coeli, bude to mít neobvyklou vnitřní sílu a schopnost vyniknout - jen za cenu urputnosti, nátlaku, kalkulace a manipulování. Měli bychom být dnes na tyto projevy opatrnější - Saturn s Plutem působí tvrdším způsobem, než se nám bude líbit.
Aspekty jsou jinak vcelku příznivé - ranní sextil Luny k Jupiteru pohladí a příjemně naladí na celý den. Odpoledne přichází a celý den působí bystrý, rychlý, povídací, hýbací a kamarádský sextil Merkura s Marsem. A večerní přechod Luny do Vah (22.47) je záležitost, slibující přátelskou, společenskou a týmovou neděli. Jen opozice mezi Sluncem a Uzlem některá setkání zruší a jiným přinese jako výsledek zklamání.

pátek 2.2.

Na Hromnice o hodinu více. No ono to sedí, když vezmeme, že u nás je rozdíl mezi slunovratem a rovnodenností zhruba dvě hodiny (myšleno při východu Slunce). Kdybychom mluvili o tom, o kolik je delší den vůči noci, museli bychom říci - na Hromnice o dvě hodiny více. Hromnice označují polovinu zimy, jsou spojené s keltským svátkem Imbolc, který se slavil o den dříve, a připomínají narůstající světlo.
Astrologicky je dnešek trochu zmatený a podivný den. Luna je v Panně, jednom z pohyblivých a tedy neklidných znamení. V noci krátce před třetí hodinou tvořila kvadrát k Marsu a odpoledne se dostane do opozice k Neptunu. Pokud chcete vidět v horoskopu podivnosti, chaos a nesoustředěnost, vypadají nějak takto - pohyblivá znamení a složitější aspekty mezi nimi. K tomu Saturn na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Jupiterem, který brzdí to, co chceme, co nás těší a po čem toužíme. Říká, že si na radost musíme počkat a zasloužit si ji - a nám se to nelíbí... Trigon Luny k Saturnu sice nese trpělivost, ale na tohle asi stačit nebude, tím spíš, že aspekt nastal před půl pátou ráno a odpoledne po něm nebude vidu ani slechu.

čtvrtek 1.2.

Zajímavý den... Většina z nás cítí úlevu po včerejším zatmění - například u nás v rodině se sešel jeden zápal plic s operací na implantaci kardiostimulátoru, naštěstí ne u jedné osoby. Určitě se mi po včerejšku stýskat nebude... Únor začíná jednak trojparalelou Slunce, Venuše a Jupitera (ano, správně, všichni dobrodějové jsou dnes harmonicky provázaní!), ale také paralelou Merkura s Plutem. Na jednu stranu radost, uvolněnost, dlouhej kouř a pohoda, jazz... a na stranu druhou tlak, urputnost, zaťatost a potřeba mít pravdu stůj co stůj. K tomu ranní nesprávně směrovaná dobrá vůle daná kvadrátem Luny s Jupiterem. A k tomu polední svoboda, nezávislost a chuť zkusit něco nového - minimálně v rámci obědového menu... ;-) Ve čtvrt na devět večer Luna přechází do Panny a trochu se uklidníme.

Leden

2017

2016

2015

 2014 

2013