Starší prognózy

středa 18.4.

Dneškem končí prapodivné konstelace spojené s pobytem Slunce a dalších planet v Beranu současně s kombinací Saturna, Marse a Pluta v Kozorohu. Slunce přechází přes Uran a nese prvek rychlosti, zmatků a překvapení. Vše je ale doprovázeno konjunkcí Venuše s Lunou (na večerním nebi včera společně tvořily krásnou podívanou) v trigonu na Pluta a volném sextilu na Neptun. Citlivost, jemnost, ženskost. Krása, smyslnost a vášeň. Inspirace, touha, tvorba. Přidejme krásně aspektovaný Jupiter a uvidíme, že napětí se velmi snadno přetaví do skvělých výsledků. A navíc nás čekají světlé zítřky.

sobota 14.4.

Milí, vzhledem k tomu, že jsem momentálně v zahraničí, nebudu se tu s denními horoskopy asi vyskytovat každý den. Dnes to ale vychází - tak voila, zde je:
Máme zajímavý den se dvěma silnými sextily. Jupiter s Plutem nesou velkou sílu, pozitivní energii, která je schopná měnit celý svět silou záměru. Přejme si dobré věci a život bude dobrý. Mars s Neptunem jsou trochu podobní, propojují sílu a vitalitu s citlivostí a schopností vnímat. Každá činnost, kterou děláme s citem a respektem k okolnostem, přinese skvělé výsledky. Krom toho je tohle super aspekt na lásku a intimní život, takže... :-)

čtvrtek 12.4. a pátek 13.4.

Po delší době krásné aspekty... hurá, těšili jsme se, prahli jsme po nich a nutně je potřebujeme!
Začnu stálicemi, protože dnešní den jsou zapojené hned tři velmi významné. Jupiter je v paralele s hvězdou Sirius. Ten není vždycky jen pozitivní, ale s Jupiterem dohromady spojí síly do požehnání. Slunce je v paralele s hvězdou Altair, hvězdou smělou, odvážnou a vůdcovskou. A Venuše je - také paralelou - spojená s jednou ze čtyř královských hvězd, s Aldebaranem. Trochu jí to ubírá na ženskosti a přidává na odvaze a samostatnosti. Pod vlivem těchto stálic můžeme mít tendenci řídit celý svět, ale přidáme-li pokoru, bude výsledek skvělý.
I aspekty jsou veskrze pozitivní. Slunce v paralele s Venuší je o radosti a lásce, Venuše v sextilu s Neptunem posílí jemnost a ženskost a vyrovná tak aldebaranskou "hranatost"; a navíc vyladí do optimismu a naděje. A Luna v sextilu k Saturnu po druhé hodině odpoledne přináší - konečně - uklidnění.
Pátek třináctého tentokrát pověrčivé škarohlídy zklame. Paralely pokračují v nejpozitivnějším duchu. Merkur se přidává ke Slunci a Venuši a nesou dohromady smysl pro humor, vtip, šarm a laskavost. Luna v Rybách, kam vstoupila ve čtvrtek před devátou večer, dochází na Neptuna a vytváří sextily a trigony k Marsu, Venuši, Plutu a Jupiteru a hladí a laská a svádí a těší... Mňam je to!

středa 11.4.

Máme tu další z vln méně příjemných konstelací v těchto dnech. Slunce se ráno dostalo do kvadrátu k Plutu, krátce před půlnocí je s Plutem paralelou spojený Merkur. Ten si nad ránem užil i antiparalelu Urana. Jednoduše řečeno, jestli se cítíte pod psa, máte k tomu důvod. Jestli se cítíte bídně, můžou za to aktuální planetární aspekty a nikoli vaše nepatřičnost. Nevěšme hlavu, už to bude lepší; cesta vede dopředu a vzhůru. Zítra se odehrává mnoho pěkného a očekává nás potom už jen novoluní spojené s Uranem a to budeme řešit od pondělka do středy příštího týdne. Teď to chce klid, nepoužívat manipulaci ani jiné formy nátlaku. Vztek není dobré řešení na nic, pomstychtivost je tabu. Pomáhá nám trigon Venuše s Marsem, aspekt pro lásku, aspekt pomáhající jakékoli aktivitě vykonávané s radostí.

úterý 10.4.

Neděje se nic závažného, ale děje se to se vší parádou. Mrzutosti, konflikty, spěch a shon, zklamání... To nejpříjemnější se děje dnes kolem poledne paralelou Luny k Venuši, až na to, že mnohá setkání se zruší, mnohé uskutečněné schůzky přinesou zklamání díky kvadrátu Venuše k Uzlu. Merkur ve večerní antiparalele s Marsem umí dodat atmosféře ono technické cosi, co dělá motory zážehovými. Doporučení na dnešní den - nehádejme se, neřešme, hleďme si svého, pracujme a zpívejme si u toho. Klidně falešně, to je taky druh pomsty ;-)

pondělí 9.4.

Nad ránem kvadrát Luny k Uranu zahoupal psychikou směrem k neklidu a stresu. Někde konflikty, někde nespavost, někde nervozita a podrážděnost. Ufff. Taky se těšíte, až tyhle dny jak z divokého západu skončí? Potřebujeme zvládnout novoluní na Uranu, které nastává šestnáctého brzy ráno, a potom přechod Slunce přes Urana osmnáctého. A pak nám všem slibuju, že už to bude mnohem lepší. S přechodem Slunce do Býka se uklidní mnohé. Prožíváme jedno z nejnáročnějších období celého roku, tlačí na nás, škrtí a svírá - máme nárok na starosti, nervy, nespavost a vůbec, ale kdo to má zvládnout, že? No přece my, vždyť jsme zkušení a rozumíme tomu, že po každé bouřce vykoukne sluníčko...

sobota 7. a neděle 8.4.

To, co se odehrává v kolečku horoskopu v těchto dnech, je docela slušný mazec. Takový hned tak nenajdete. Na jedné straně neskutečné napětí mezi Kozorohem a Beranem, kde se aktuálně nachází sedm těles z deseti. Za přítomnosti Luny, procházející v Kozorohu přes Saturna, Marse a Pluta, prožívání lítá nahoru dolů, nervozita a stres mohou ovlivňovat a doprovázet vše, co souvisí s prací, povinností a zodpovědností. Na straně druhé Venuše s Jupiterem ve skvělých harmonických aspektech zvedají náladu, přinášejí laskavost a dobrosrdečnost a nabízejí možnosti přetavit napětí ve skvělé konce. Takže cokoli bude uchopeno za laskavý provázek, dá se dotáhnout mnohem dále a snáze, než kdybychom tahali za lano konfliktů.

pátek 6.4.

Odpolední trigon Luny k Uranu, nesoucí se mezi akčními znameními Střelce a Berana, rozproudí energii a dá nadšení do počátku víkendu. Zrychlí také pohyb - mladí, rychlí a ambiciózní řidiči s velkými a rychlými stroji by měli být opatrnější, protože dneska nemusí být sami, kdo bude předjíždět odstavným pruhem...
Minutu po osmé hodině večer vstupuje Luna do Kozoroha a trošku zklidní rozběhanou energii a dá trochu vážnosti. Cítit bude také dvojice nenápadných aspektů z noci na sobotu - antiparalela Slunce s Neptunem je nepozorná, klouzavá a úplně nepomáhá klidnému spánku. Antiparalela Jupitera s Uzlem dává zklamání z víkendových setkání, zejména tam, kde jsme si hodně slibovali.

čtvrtek 5.4.

Po včerejším zrychleném a prudkém kvadrátu Merkura k Marsu přichází jinačí kalibr - Merkur dopoledne zachytává kvadrát druhého z hráčů v Kozorohu, Saturna. Mlčeti zlato a spěchati pomalu, to jsou moudra aplikovaná v tomto dni, dokonce aniž bychom to měli v úmyslu. Ale krom toho uzavřenost a odstup. Potřeba samoty a rozmyslet si další kroky. Bručounství, rozvážné plánování, neústupnost. Workoholici si v těchto dnech přijdou na své. Na cesty bude lepší nechat si o trochu víc času - jestliže jsme včera na silnicích potkávali bláznivé hazardéry, dnes budeme míjet zpomalené strýce s těžkou technikou. Výhodou aspektu je rozvaha, vytrvalost a důslednost.
Velmi pomáhá odpolední trigon Slunce a Luny v ohnivých znameních, podpoří energii a mezilidskou vřelost a úplně obyčejně zvedne náladu.

středa 4.4.

Kombinace neklidu, podrážděnosti, střetů a stresu, které pilně generuje přesný kvadrát Merkura k Marsu (podpořený Lunou ve zbrklém a aktivním Střelci), spolu s jemností, laskavostí a citlivostí Merkura na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Neptunem. Výsledků této směsi může být mnoho, jeden z nejlepších je vymalovat nebo vyzpívat se z případného naštvání, další dobrou variantou je zachovat si nadhled, mírnost a úsměv i ve vypjatých situacích.
Vždycky jsem si říkala, jaké by to bylo, když už nastane střet, odzbrojit slovního protivníka tichem a klidným, nikoli jízlivým úsměvem - dodnes nevím, nikdy se mi to nepovedlo. V mém horoskopu se totiž jeden kvadrát Merkura k Marsu skví a ponouká k neuváženým prohlášením, a dalo by se to říci i jinak... Tak nám přeju, ať se dnes nenecháme strhnout, a že vím, o čem mluvím! ;-)

úterý 3.4.

Začátek zkráceného pracovního týdne se rozbíhá pomalu. Také proto, že noc byla zvláštní - úderem půlnoci Merkur v antiparalele s Neptunem podporoval účinky skleničky na dobrou noc i romantické okouzlení. A následující paralela Venuše s Marsem mezi partnery vedla od okouzlení k činům... V půl páté ráno trigon Luny k Neptunu prohloubil spánek, vnesl náruč snů a nám se z postele ne a nechtělo. Jemná zmatenost může pokračovat i během dopoledne, naštěstí odpoledne slibuje konečně pořádnou energii. Luna v sextilu k Plutu a především v konjunkci s Jupiterem rozproudí, rozhýbe a ještě k tomu baví.

2.4. - pondělí velikonoční

Pokud jsme včera trochu váhali mezi duchovnější a rozvernější stránkou oslav, dnešek už je jasný - radostné a nevázané oslavy jara jsou tu. Meteorologové už slibují pro příští dny i teplo - doteď nás ochlazovala a zhranaťovala konjunkce Marse se Saturnem v Kozorohu. Ta je přesná dnes ve třičtvrtě na šest odpoledne a potom její vliv zeslábne. Příjemné je také, že Luna (od jedné hodiny v noci ve Štíru) vytváří navečer k Marsu a Saturnu sextil a večer se projevuje i trigon Slunce k Lunárnímu uzlu - prvek nápaditý, povídací, aktivní a kontaktní.
Zajímavé jsou dnes i zapojené stálice - Venuše je v paralele s hvězdou Regulus, jednou ze čtyř královských hvězd, nejsilnější a nejpozitivnější ze všech, jejichž vliv zkoumáme. A navíc je v konjunkci s hvězdou Mesarthim. Její vliv popsaný příliš není, ale pokud jste četli od Samanthy Shannonové knihy Kostičas, Vidořád a A zrodí se píseň (což mimochodem opravdu vřele doporučuji, jsou skvělé!) a stejně jako já se těšíte na další díly, pak vám určitě nemusím vysvětlovat, že stálice Mesarthim vzbuzuje očekávání. A Neptun je v kontaktu s hvězdou Achernar, která popsaná je, a to tím nejlepším možným způsobem. Jemnost, citlivost, umělecké schopnosti... Ale to jen tak na okraj - veselé a barevné velikonoční pondělí nám přeju, pojďme si ho užít!

neděle 1.4.

Neděle velikonoční a apríl - to vám povím, to je tedy kombinace... Jak propojit nejduchovnější křesťanský svátek s nevázanou uvolněností aprílových žertíků? Něco bude muset jít pravděpodobně stranou, ale bude od nás vyžadovaná větší dávka respektu k volbě druhých osob.
Pokud se podíváme na kolečko horoskopu, jako první nás zaujmou dvě poměrně přesné konjunkce (Slunce se spojuje s Merkurem dnes před osmou a Saturn s Marsem zítra odpoledne) provázané navzájem kvadrátem. Ten sice není přesný, ale dva a půl stupně jsou vážně cítit. Myšlení je rychlé a slova prudká, názorová tuhost značná, jsme ochotní (nejen) za svoje názory rozdávat rány. Lépe je ony rány rozdávat pomyslně, formou fyzické aktivity. Ano, uznávám, poslední dny jsem v tom poněkud monotematická, ale tenhle recept opravdu funguje. A k tomu úsměv a laskavost, podávané v množství větším než malém. Krásné Velikonoce nám přeji.

sobota 31.3.

Poslední březnový den je docela nepříjemný. Luna ve Vahách vyzobává všechno, co se mezi Beranem a Kozorohem zaseklo, a přidává k tomu procítění. Ve výsledku si všechno hodně bereme, jdeme do sporů po hlavě, neboť se nás TO přece dotýká. Úplněk, který je přesný ve 14.34, pnutí zhoršuje o to výrazněji, že mezi Beranem a Váhami jde o zásadní věci mezi námi a ostatními lidmi. Recept - fyzická námaha a následná únava. S Venuší v Býku, kam se přesunula krátce před sedmou hodinou ráno, bude i v hromobití laskavěji a jakákoli aktivita vedená snahou o zpříjemnění a zkrášlení (a je jedno, jestli těla nebo záhonu) nás bude bavit a dá dobré výsledky.

pátek 30.3.

Velký pátek, začátek velikonoc v té podobě, jak je známe dnes, a planety ukazují příjemnou tvář. Noční antiparalela Luny s Neptunem (mezi druhou a třetí) byla v lepším případě zaspána - v tom horším spánku mohla bránit. V sedm ráno ale sextil Luny k Jupiteru otevřel dveře dobré náladě a s ní krásnému dni. Potěší i přechod Luny do Vah v 19.52, protože vzdušný živel nám v této době schází. Postrádáme pohyb, postrádáme nadhled, postrádáme trochu optimismu a Luna ve Vahách to může citelně zlepšit. Dobré je větrat, hýbat se venku.
Den, ale zejména večer je skvělý na setkání, povídání, kontakty a příležitosti - ve 20.22 se uzavírá trigon Merkura k Lunárnímu uzlu a na přátelská posezení je to ideální příležitost.

čtvrtek 29.3.

Hektické ráno... Mezi šestou a devátou se spojily Luna, Venuše a Uran do trojité paralely (teda nevím jak vám, mně to připomnělo trojitý odpíchnutý Rittberger a jiné vylomeniny - není to úplně od věci, tohle přirovnání) a všechno bylo zrychlené, zmatené, jinak než jsme plánovali. Třeba já zaspala a vzbudila jsem se ve chvíli, kdy v domě už byla paní na úklid, na zahradě zahradníci a za plotem známý, který vezl kontejner na suť... Vyřídila, začala psát prognózy a přišla návštěva ohlášená o půl hodiny později... Přesně to vystihuje tanečky na nebi :-) Ale zase je legrace, to je těmto aspektům potřeba přiznat.
Menší legrace je, když pomíjí vliv této paralely pod přesilou odpoledního kvadrátu Slunce k Saturnu (exaktní v 16.16) - zdržení, náročnost, mrzutosti, kabonění a fůůůůra práce.

středa 28.3.

Luna ve Lvu nejen nahrává péči o vlasy tam, kde chceme, aby zdravě, dobře a rychle rostly, ale také podporuje vyjadřování emocí - vřele, bez zábran, rychle, kreativně. Dopoledne vytváří trigon k Venuši a Uranu a nese tak radost, svobodu, lásku, hravost a tvořivou energii. Skvělý aspekt na vášeň ve všech oblastech, kde je vášeň potřebná - ať je to v umění nebo ve vztazích. V půl páté odpoledne vstupuje Luna do Panny a od ohňostroje nápadů přecházíme k jejich realizaci.
V noci na zítra nastává konjunkce Venuše s Uranem ve znamení Berana. Pravda, je trošku drsnější, ale nedostatek sexuální jiskry jí rozhodně vyčítat nemůžeme.

úterý 27.3.

Máme před sebou jeden z příjemnějších dnů. Noční trigon Luny se Sluncem pohladil do snů a odpolední paralela Merkura s Venuší slibuje příjemná povídání, radost z hovorů i vymýšlení. Pro ty, kdo mentálně pracují, bude dnešek velkou pomocí. Také díky Merkuru na poloviční vzdálenosti mezi Sluncem a Venuší - pojí se dohromady duch, mysl a láska. Ve stejném duchu, jakkoli jemnější, je i odpolední trigon Luny k Merkuru. A protože mluvíme o ohnivých znameních, vyplývá z toho tvorba, radost, akčnost, vyzařování. Milým bonusem je konjunkce Luny s Uzlem, která nahrává setkání a příležitostem.

pondělí 26.3.

V devět ráno se aspektem Luny k Uranu vyčerpal arzenál překvapení, podivností a tvrdostí (a to jsem slušná!), které nabízely kvadráty a opozice mezi znameními Berana, Raka a Kozoroha. O další podobné "příjemnosti" a zvraty by se mohli přičinit Slunce s Uranem, kteří jsou dnes provázaní polovičními vzdálenostmi hned nadvakrát. Jednak se mezi nimi ocitl retrográdní Merkur, a jednak je Slunce uprostřed mezi Uranem a Neptunem. Kdybyste měli pocit, že vás slova neposlouchají a žijí si trochu svým vlastním životem, je to ono. Kdybyste se potýkali s technickými záludnostmi, víte proč. A kdyby vám poklička vnitřního klidu probublávala náhlým vztekem, taky budete tušit, odkud vítr vane.
Ve třičtvrtě na dvě odpoledne Luna vstupuje do Lva. Mohlo by se oteplit, zejména od zítřejší noci, kdy Slunce s Lunou v ohnivých znameních uzavírají trigon. Je to sice trošku spekulace, ale bylo by to milé.

neděle 25.3.

Luna, pohybující se Rakem, vychytává a propojuje velmi silně obsazená znamení Berana a Kozoroha. Je to především o práci a výkonu. Je to o nadšení a akčnosti. Je to o potřebě něco (si) dokázat. Je to o touze vyniknout a zvítězit. Všechno fajn, jenže je v tom jistý prvek agrese (zapojeny jsou i planety Mars, Saturn, Uran a Pluto) a nadaní jedinci jeví tendenci to přepísknout a z toho vznikají spory, střety a hrubosti. Vzhledem k tomu, že mimo ona tvrdší znamení se nacházejí všeho všudy jen dvě planety, máme takříkajíc živo...
Naštěstí - jako vždy - máme do značné míry na výběr. Pokud zvolíme fyzický výkon v podobě namáhavější práce nebo sportu, trochu se odrovnáme, ale budeme v pohodě. Pokud budeme jen sedět a koukat na televizi nebo z okna, může si ono planetární pnutí najít cestu v podobě hloupého střetu. Bylo by škoda první jarní neděle.

sobota 24.3.

Ve vzduchu to voní, zpívá, citelně startuje jaro - všimli jste si? Přírodě jsou fuk konstelace a okolnosti, tedy většinou, příroda má svoji vnitřní sílu a moudrost a jen tak něco ji nerozhází. Kéž bychom si dokázali vzít příklad a jenom byli... neřešili, neusilovali, nelitovali, prostě jenom byli a vnímali a radovali se.
Dneska by to šlo (soudě podle té jiskry, která je ve vzduchu), a navíc by se to i hodilo. Protože na dnešní konstelace se úplně spoléhat nedá, že by vyřešily situaci za nás. Kvadráty, kam se člověk podívá. Ten mezi Venuší a Plutem proběhl chvilku po půlnoci a trápit by nás už nemusel. Ale ten mezi Sluncem a Marsem přichází v pět hodin odpoledne a půl hodinky předtím jej doplňuje Luna, která před desátou dopoledne vstoupila do svého domovského Raka. Neboli takzvaný T-kvadrát Slunce-Luna-Mars je odpoledne hodně přesný. Skvěle ho můžeme využít na fyzickou práci - kdo má zahradu, nemá co řešit. Jarní úklid asi nenajde lepší konstelaci :-) Ale není úplně dobré vytahovat na sebe zbraně, ani slovní, agrese a tvrdosti tento prvek může přinést hodně. Soupeřivost je pochopitelná, nicméně dnes není moudrá. Pojďme ven....

pátek 23.3.

Merkur čerstvě retrográdní spolu s ranním kvadrátem Luny k Neptunu může způsobit pro dopoledne jakousi zmatenost, zaseknutost, zpomalenost - hlava nemyslí, nohy nechodí, motorům se nechce a nám koneckonců taky ne... Slunce na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Neptunem taky není prvek, který by hýřil energií a aktivitou na všechny strany - tohle je tak zalézt do pelíšku, do křesla, s knížkou, čajem, poslouchat muziku, prohlížet obrázky, snít... Nebo se nechat třít vonnými mastmi, to ja taky tuze dobrá činnost pro dnešní den. Jen nevím, jak tohle půjde dohromady s pracovním tempem.
Trošku náročnější je kvadrát Venuše a Pluta, který nastává sedmnáct minut po půlnoci na sobotu a ovlivňuje celý dnešní den energií podivnou, nátlakovou, žárlivou, podmiňovací a temnější. Nicméně sextil Luny k Merkuru kolem poledne a potom podvečerní sextil k Venuši podrží dobrou náladu i většinou dobré konce.

čtvrtek 22.3.

V půl sedmé ráno Luna vstoupila do Blíženců a ledy se hnuly - zejména tam, kde přikrývaly nedořešené záležitosti nebo vnitřní nestabilitu. S Lunou v Blížencích dostávají věci spád, emoce jsou živé (někdy až moc), a kdo má tendenci ke stresům, může si je užít. Mnohé ale uhladí a vyřeší dopolední sextil mezi Lunou a Sluncem v Beranu, poskytne nám živnou půdu pro aktivitu mentální i fyzickou, pro sbírání informací i pro jednání na základě znalosti situace.
Důležitá zpráva pro mentální činnost jakéhokoli druhu, ať jde o domluvy, psaní, vymýšlení - zejména tam, kde se jedná o něco, kde je žádoucí vývoj kupředu: v noci na pátek se Merkur obrací do zpětného chodu. Dnes je jeho pohyb kupředu velmi pomalý, proto můžeme dobře rozvážit okolnosti a rozhodnout se tam, kde je to potřeba. Zitřkem začíná období, které potrvá tři a půl týdne, a které je vhodné pro to, abychom si dali do pořádku nahromaděné dokumenty. Třídění, převracení, zpracování posbíraného a vyhazování nepotřebného. Uklidit v knihovně, poprat se s účetnictvím, pročíst si staré poznámky... Myslím, že všichni budeme dobře vědět, kde se angažovat. A kdo nemá v papírování resty, má můj obdiv! :-)

středa 21.3.

Tento den máme spojený se začátkem jara. Vlivem posunů dat s ohledem na přestupné roky jaro oficiálně začalo už včera, ale komu se oslavy líbily, může dnes klidně pokračovat, protože tohle je první CELÝ jarní den. A kdo by jaro neměl rád, (a řečeno s tetou Kateřinou i doktorem Vlachem ze Saturnina - ráda bych viděla toho smělce! ;-) ), může slavit třeba s některým Radkem.
Popravdě astrologická atmosféra na oslavy byla včera o trošku lepší. Dnes nad ránem se uzavřela antiparalela Venuše se Saturnem, trochu smutků, trochu trucování, trochu samoty a trochu úplatnosti. Odpoledne se Luna dostává do opozice k Jupiteru, která toho o trochu víc naslibuje, než opravdu přinese, ale v zásadě neublíží. Noční sextil Luny k Neptunu a odpolední trigon k Plutu jsou jemné, citové a intuitivní prvky, podobně jako Slunce na poloviční vzdálenosti mezi Neptunem a konjunkcí Merkura s Venuší. Jenže jsou dobré právě na tu intuici, představivost, vnímání, pro hmatatelný svět s nimi nemůžeme moc počítat.

úterý 20.3.

Dnes v sedmnáct hodin, patnáct minut a ještě nějaké vteřiny navíc nastává astronomické jaro - Slunce se ocitá v bodě jarní rovnodennosti, takzvaném jarním bodě, a tím okamžikem vstupuje do znamení Berana. Můžeme se těšit na nový cyklus, znovuzrození naděje, radosti, života. Pohled z okna je zimovatější, než tomu bylo skoro celou zimu, ale to jsou mimikry - jaro je tu!
Aspekty, které tento okamžik doprovázejí, nejsou špatné. Ano, Slunce je ještě ne Scheatu, ale to na přelomi zimy a jara jinak být nemůže. Zato v pět hodin ráno nastala konjunkce Merkura s Venuší, milo, radostno, povídavo, tvořivo a hravo z toho máme. Venuše navíc odpoledne tvoří paralelu s Neptunem, což je prvek jemný, citlivý, romantický a něžný. I Luna, která se od dvou hodin v noci pohybuje znamením Býka, tvoří trigon na Mars a Saturn; vede nás k aktivitě a směřuje naši pozornost k praktickým každodenním záležitostem.

pondělí 19.3.

Všem Josefům krásný den!
Zítra v 17.15 začíná jaro, přechodem Slunce přes bod jarní rovnodennosti a jeho vstupem do znamení Berana. Dnešek, poslední den zimy, je po astrologické stránce zajímavý - bohužel ne úplně příjemně. Luna byla sice po půlnoci v konjunkci s Merkurem a odpoledne vytvoří paralelu s Venuší, obojí je příjemné a milé, ale na ostatní hvězdné hemžení to nestačí. Táž Luna se totiž v deset dopoledne dostává pod kvadrátovou palbu Pluta a v osm večer do konjunkce s hrubiánem Uranem. Ale především je cítit silný vliv hvězd. Merkur je na Altairu a Lunární uzel na Aldebaranu, tyto stálice poskytují vliv příjemný a ledacos by v dnešním dnu zlepšily, posílily a podpořily. Jenže Jupiter jako vrchní ochránce se potýká s vlivem Unuku, jehož pověst není valná, a především Slunce, jako každoročně na konci zimy, prochází pásmem vlivu hvězdy Scheat, jejíž pověst je jedna z nejhorších. Podivnosti, záludnosti, neférovosti; zklamání a věci jdoucí šejdrem - to je výsledek spojení sil Slunce a Scheatu. Příležitost podívat se do očí problémům a vyčistit si, co vyčistit lze. Tak mne napadá, jestli se jarní úklid neinspiroval podobnou zkušeností. Nejspíš ne, děláme ho až když je teplo, a Scheat se velice pomalu pohybuje koncem znamení Ryb, ale myšlenka je to inspirativní. Jdu si udělat pořádek v papírech!
(Dnešní obrázek si zaslouží komentář - Oldřich Blažíček Chalupy v předjaří)

sobota 17.3.

Den je dvojitý - jak jinak nazvat zcela odlišnou atmosféru poměrně příjemného a pozitivního rána a dopoledne a tvrdší, hranaté odpoledne a večer. Ranní trigon Luny k Jupiteru vyhladí nejednu vrásku na tváři, dokonce i novoluní v Rybách, které nastává ve 14.11, je díky tomuto volnějšímu trigonu laskavější, než obvykle. Jen je vlhko - Ryby a Štír o sluníčku moc nejsou. Odpoledne ale přichází změna. V 17.40 Mars vstupuje do Kozoroha a předtím se potýká kvadrátem se stálicí Scheat na konci Ryb. Tedy dobře, on tam ten kvadrát je cítit už dva dny, a díky tomu jde energie tak trochu šejdrem. Přinejmenším máme pocit, že jsme v poklusu, že se nezastavíme, a výsledek se moc nekoná. Opatrně na drobné úrazy zejména prstů na nohou. Mars v Kozorohu je prvek sice trochu drsný, ale neuvěřitelně výkonný. Kdo potřebujeme udělat nějakou náročnější fyzickou práci, o které jsme dosud jen přemýšleli a mluvili, budeme mít příští dva měsíce zelenou. Nicméně dnes večer, kdy Luna vstupuje v osm hodin do Berana, předtím tak dvě hodiny pobírá energii téhož Scheatu a zároveň dělá kvadrát k onomu zmíněnému Marsu, není radno dráždit hada bosou nohou. Namíchnutost je taková, že by nás mohla kousnout i ochočená užovka. Konfliktní témata nechme stranou, raději si pusťme pořádně akční film - to by mohlo napětí trochu odventilovat.

pátek 16.3.

Slunce v Rybách i Luna v Rybách, v konjunkci s Neptunem, v paralele s Neptunem, chystající se na zítřejší novoluní - voda, kam se podíváme. Pak se jeden nemůže divit, že prší a prší a prší navzdory tuzemským i norským meteorologům.
V sedm ráno proběhla antiparalela Luny s Uranem, trochu nestabilní, prskací a bouchací aspekt. Večer v půl jedenácté je přesný trigon Merkura k Lunárnímu uzlu a to je věc příjemná a ovlivňující dnešek i zítřek - setkání a příležitostem se daří navzdory nepřízni počasí, jen nám lépe bude někde v teple. A tam se budeme společně těšit na jaro.

čtvrtek 15.3.

Jediným dnešním rizikem a nepříjemností je ranní antiparalela Merkura s Neptunem. Antiparalela je něco na způsob opozice, takže podpory mnoho nenabídne. A když se jedná o Merkura a Neptuna, můžeme očekávat zmatky. Chaos, nepozornost, zmatené informace, omyly i úmyslné lži. Zprávy je dobré zkontrolovat, jestli vůbec odešly, ať se jedná o sms, maily nebo písemné dokumenty; případně tam, kde to jde, je odbavujme až odpoledne. Drobný nesoulad v podobě zklamání může dát ještě kolem půl osmé ráno antiparalela Luny s Jupiterem.
Zbývající dnešní planetární vazby jsou hladivé. Dějí se výlučně dopoledne, tak nám nastaví náladu hned po ránu do příjemna. Sextil Luny k Marsu a Uranu je skvělý na technické záležitosti - opravy, instalace, uvádění do provozu a podobně. První z nich je v půl páté ráno a druhý v půl deváté dopoledne a v mezičase by mohlo panovat technické nebe... Jenže onen Merkur s Neptunem se mohou chovat podle cimrmanovského výroku, mylně připisovaného dědovi Vševědovi a jeho vztahu k trpaslíkům - nene, řeč je o neptunských záludnostech, prostě "ty potvory vám vlezou všude!" Neboli i v technice se dnes může vyskytnout nadměrné množství kurvítek.
Venuše mezi Sluncem a Uranem je smyslná, kurážná a veselá, ta legraci nepokazí. Ale citlivost narůstá s přechodem Luny do Ryb v 11 hodin a 12 minut - proto je lepší držet kamarádský tón a nevstupovat do výčitek nebo bolestínství.čtvrtek15.3.
Jediným dnešním rizikem a nepříjemností je ranní antiparalela Merkura s Neptunem. Antiparalela je něco na způsob opozice, takže podpory mnoho nenabídne. A když se jedná o Merkura a Neptuna, můžeme očekávat zmatky. Chaos, nepozornost, zmatené informace, omyly i úmyslné lži. Zprávy je dobré zkontrolovat, jestli vůbec odešly, ať se jedná o sms, maily nebo písemné dokumenty; případně tam, kde to jde, je odbavujme až odpoledne. Drobný nesoulad v podobě zklamání může dát ještě kolem půl osmé ráno antiparalela Luny s Jupiterem.
Zbývající dnešní planetární vazby jsou hladivé. Dějí se výlučně dopoledne, tak nám nastaví náladu hned po ránu do příjemna. Sextil Luny k Marsu a Uranu je skvělý na technické záležitosti - opravy, instalace, uvádění do provozu a podobně. První z nich je v půl páté ráno a druhý v půl deváté dopoledne a v mezičase by mohlo panovat technické nebe... Jenže onen Merkur s Neptunem se mohou chovat podle cimrmanovského výroku, mylně připisovaného dědovi Vševědovi a jeho vztahu k trpaslíkům - nene, řeč je o neptunských záludnostech, prostě "ty potvory vám vlezou všude!" Neboli i v technice se dnes může vyskytnout nadměrné množství kurvítek.
Venuše mezi Sluncem a Uranem je smyslná, kurážná a veselá, ta legraci nepokazí. Ale citlivost narůstá s přechodem Luny do Ryb v 11 hodin a 12 minut - proto je lepší držet kamarádský tón a nevstupovat do výčitek nebo bolestínství.

středa 14.3.

Po krásném včerejšku, kdy jsme se mohli vznášet na vlnách naděje pár metrů nad zemí, máme přistání v realitě. Luna v opozici na Uzel nad ránem neublíží, ani v kvadrátu k Jupiteru večer Luna nezraní, ale v průběhu dne vystřídá paralely ke všem škůdcům (Mars, Saturn a Uran) a navrch přidá antiparelelu na Pluta. A to je, dámy a pánové, tuze nedobrá zpráva pro naše dnešní naladění. Tady budou bručouni bručet, vzteklouni vztekat, protivové protivnět a housenky houstnout. Není každý den posvícení ani trigon Slunce s Jupiterem, no...

úterý 13.3.

Kombinace dvou docela protichůdných vlivů nám může zamotat hlavu a jemně zatřást s emocemi. Brzy po obědě se Venuše dostává do kvadrátu k Saturnu a spolu s tímhle prvkem se objevují pocity nemilovanosti, odmítání, samoty a chladu. Nedoporučuji zajídat chmury sladkostmi, jakkoli po nich můžeme mít tendenci sahat - ztěžklo by bříško i myšlenky. Naopak doporučuji počkat do pozdějšího odpoledne, kdy nastupuje vliv přesného trigonu Slunce s Jupiterem. To je úplně jiná káva - svět se díky tomu jeví v radostných, pastelových a jásavých barvách, jsme přátelští s každým, kdo není pařez nebo balvan, budoucnost je zářná a neexistuje nic, co bychom nedokázali. V tomhle nevyhlášeném planetárním souboji (tým Venuše-Saturn versus duo Slunce-Jupiter) funguje Luna coby rozhodčí a jednoznačně připískává druhým jmenovaným - během odpoledne a večera vytváří postupně sextil na Venuši, paralelu s Jupiterem a sextil s Merkurem. Výsledek se tak dá dopředu odhadnout, vyhrává radost, na celé čáře!

pondělí 12.3.

Pracovní týden startuje zvesela; s bisextilem Luny, Jupitera a Slunce je to milé, svižné, optimistické a krásné. Není ale dobře přepálit start, sportovci by mohli vyprávět... Takhle krásně totiž vypadá jen pondělní ráno a časné odpoledne. Na nebi se ocitl Merkur mezi Sluncem a Uranem - nápady se jen sypou, ale většina z nich jsou ukrutné pitomosti. Máme tady také kvadráty provázaného Berana s Kozorohem, v každém z těchto znamení je po třech planetách a mydlí se mezi sebou ostošest. Je to pracovní, je to ambiciózní. Je to tvrdé, ostré a zubaté. Nedaří se v tom lásce a kráse, spíš je v "kurzu" žena údernice. Fuj, to jsem vážně napsala?!? Dámy nedámy, dáme se nebo nedáme?

neděle 11.3.

Sobota byla prvním jarním dnem - podle počasí určitě, podle nálady a aspektů už trochu míň. Zato dnešek vypadá na docela zásadní změnu k lepšímu. Ještě do osmi hodin ráno nic moc, dějí se aspekty smutku a samoty, bručení a mrzutostí - Luna v konjunkci se Saturnem a Merkur v kvadrátu na něj. Ale kolem deváté-desáté se to láme. Přichází ke slovu celá řada krásných aspektů, nejdříve Merkur v paralele s Jupiterem, potom trigon Marse s Uranem a sextily Slunce s Plutem a Luny s Neptunem. Zkrátka nedělní odpoledne je povídací, pohodové, pohyblivé a dobrodružné. Kdo by rád v životě dotáhl nějaké to vypořádání s minulostí, s něčím, co už nevyhovuje; kdo by chtěl někde začít nanovo - Voila! - tady to máme! A kdo nic takového nepotřebuje a žije život podle svých představ, dnešek si může užít naplno a od podlahy. Krásnou neděli!

sobota 10.3.

Plamenná noc? Luna se v noci ocitla v konjunkci s divokým Marsem v ohnivém Střelci a v trigonu na neméně divokého Urana v ještě ohnivějším Beranu. Někde vášeň, někde konflikt, někde plameny pekelné; někde potíže s technikou, která si žije svým vlastním životem, u někoho geniální nápad a u jiného bolest hlavy. No a jako vždy - u většiny v klidu prospaná noc, jen s živými sny.
Zbytek soboty se tváří trochu uzavřeně. Doprovází nás vlhká, zasmušilá a zmatená antiparalela Merkura s Neptunem - díky ní se zdá, že nevíme, čí jsme, a počasí tomu odpovídá (tady vlhko, deštivo a nevlídno). Před jedenáctou dopoledne Luna vstupuje do znamení Kozoroha, kde je pracovitá, zodpovědná, ale taky uzavřená a má pocit, že lásku dá najevo nejlépe odstupem a prací pro druhé. Večerní kvadrát Luny s Venuší je pro ženské prostředí trochu konfliktní; a protože se jedná o Berana a Kozoroha, spory se dějí nejlépe na téma kdo že měl nebo má udělat to či ono. Dámy, je sobota, že se na tu práci nevykašleme... ;-) Neděle slibuje být veselejší.

pátek 9.3.

Tak trochu zaseklý den... Luna v noci pobírala kvadrát od Neptuna, mnohým způsobila potíže se spánkem a podivné sny; v poledním kvadrátu na Slunce není tragická, jen netěší a věci komplikuje. Poloviční vzdálenosti Saturna mezi Marsem a Plutem a Merkura mezi Neptunem a Uranem jsou podivné, tvrdší ve fyzické i mentální oblasti. Víkendový kvadrát Merkura a Venuše k Saturnu slibuje uzavřenost a nemluvnost, mrzoutské nenaladění. K tomu stacionární Jupiter zapomíná chránit a pomáhat tam, kde bychom pomoc a ochranu shůry potřebovali a očekávali. (A nemám teď na mysli ono známé "pomáhat a chránit" ;-) ) Jediným opravdu pomáhajícím prvkem dnešního dne je bisextil (dva sextily a jeden trigon) Jupitera, Slunce a Pluta, kde ten prostřední je mezi oběma dobroději - mluví o tom, že kde si dokážeme udržet jiskru optimismu, kde budeme otevření a féroví, tam můžeme čekat dobré výsledky s dlouhodobým dosahem.

čtvrtek 8.3.

Kdysi se tenhle den rozdávaly karafiáty... a slavilo se proudem... Vzpomínám, jak moje maminka hledala kdysi v prási svou sestru a nedopatřením přišla do oslavy MDŽ. A jak ten sympatický pán, co se na něj obrátila na chodbě, kde že by ji našla, vstoupil do sálu s větou: "Soudruzi, je tady soudružka sestra od soudružky Spěvákové!"
Pro ženy - ale i pro silnější polovinu lidstva - je dnešek nastavený na příjemno. Noční trigon Luny k Merkuru a Venuši potvrdí i večerní paralela Luny s Jupiterem - radost, pohoda, paráda, veselo a družno. I poloviční vzdálenost Pluta mezi Sluncem a Jupiterem tentokrát radost nepokazí, naopak vzhledem k tomu, že spolu uzavírají takzvaný bisextil, dodají radosti trvanlivost a podstatnost. Starosti mohou vyvolávat jen Saturn spolu s Marsem a Plutem, kde je také poloviční vzdálenost - aspekt dobrý na práci a zásadní čistky, méně dobrý na lehkost žití. Ale jako většinou, je na nás, jakou interpretaci daných aspektů podpoříme. Ne vždy se nepříjemnostem dá vyhnout, ale naše jednání může ovlivnit a zmírnit průběh událostí.

středa 7.3.

Včerejškem se uvolnila přetíženost vodních znamení, zejména Ryb - Merkur i Venuše (ta dnes v 0.45) vstoupili do Berana. Slábne ospalost, únava a apatie, méně se objevuje vyhýbavost a nechuť do čehokoli, potěší nás i pomíjející bolestínství a sebelítost. To jsou "venkoncem" dobré zprávy. Tím spíš, že Luna podporuje obrat k pozitivnímu přístupu dopolední konjunkcí s Jupiterem. Hodinu před půlnocí se pak sama přesouvá do znamení Střelce a v noci vytvoří trigon s Merkurem a Venuší. Nedivila bych se podstatnému oteplení, které by tento aspekt mohl přinést.
Děje se ale ještě jeden důležitý vliv - Jupiter se při svém pohybu znamením Štíra dostal do zastávky, takzvané stacionarity. V pátek brzy ráno změní směr pohybu na retrográdní, bude se pohybovat (viděno pohledem ze Země) nazpět. Interpretace tohoto prvku je různá; důležité asi je vědět, že ono štěstíčko, podpora shůry, se nějakou dobu nemusí konat stejně viditelně jako v poslední době. Že bude potřeba získané pozice a statky finanční i nehmotné zvážit, přetřídit, posoudit a ocenit. Že se teď bude pracovat na jejich upevnění. Tam, kde jsme udělali chybu a něco přeskočili, bude příležitost k nápravě. A budeme se věnovat spíše těm nehmotným oblastem a bude to dobře.

úterý 6.3.

Merkur s Venuší na přechodu mezi Rybami a Beranem, v kontaktu s hvězdou nechvalné pověsti, zvanou Scheat. Všechno je trochu jinak, než se zdá; daří se předstírání, citovému vydírání a podvůdkům. Ale také končí bolestínství a sebelítost a na jejich místo nastupuje odvaha, sebedůvěra a akce. Z chladu a vlhka se stává teplo (to by se nám mohlo líbit), ze zasněnosti se vylupuje chuť něco podniknout. Merkur - racionalita - mění nebeské hřiště v 8.34 a Venuše 45 minut po půlnoci z úterka na středu.
Ráno je trochu hektické, neklidné a uspěchané díky antiparalele mezi Lunou a Uranem, ale večerní souladné spojení Luny se Sluncem obrousí hrany, uhladí spory a potěší duši.

pondělí 5.3.

Startuje nám předjarní pracovní týden. Víkend mohl být krásný a pohodový, byť trochu ospalý - s konjunkcí Slunce a Neptuna v Rybách se můžeme nadít nedorozumění, zmatků, snění, záměny představ s realitou a především únavy a ospalosti. Vůbec v posledních dnech se zdálo, že kdo jen trochu může, napodobuje medvědy v hluboké zimě - s Neptunem se kamarádil i Merkur a vzhledem k současné obsazenosti Ryb... no...
Jenže Ryby nejsou pouze zasněné a poetické, umí někdy kousnout nebo ranit jedem. Dnes a zejména zítra, částečně ještě ve středu dopoledne, se toho jedu, záludností a podivností hraničících s podvodem může objevit hodně. Důvodem je konjunkce Merkura s Venuší, sama o sobě sice milá, jemná a hladivá, ale přecházející přes hvězdu Scheat na konci Ryb. V takové chvíli platí mluviti stříbro, mlčeti zlato a démanty k tomu. Další aktuální přísloví je důvěřuj, ale prověřuj.
Dnes ráno Luna v opozici na Urana nepotěšila, a u někoho dokonce vzhledem k umístění na šestadvaceti stupních Vah mohla spustit potíže s krční páteří - s dopadem do migrény nebo jiných lahůdek. Ve 14.23 Luna vklouzává do Štíra, trochu se uzavíráme, trochu bručíme, trochu si libujeme v křivdách spáchaných (skutečně i domněle) na naší persóně. Nedejme se, nekažme náladu sobě ani okolí :-)

sobota 3.3.

Luna v 9.20 vstupuje do Vah a slibuje příjemný, přátelský a společenský víkend. Dnes jí to malinko kazí večerní kvadrát na Saturna a s ním přicházející smutky, splíny a pocity samoty, které u někoho můžou vést k protivnostem a trucování. Nedejme se strhnout, pokazit zítřejší sextil Merkura s Venuší by byla velká škoda. Je totiž moc fajn a nenastává zase až tak úplně často.

pátek 2.3.

Víkend, první předjarní - alespoň podle jména, když za oknem je sníh - začíná tochu zběsile. Smršť protichůdných aspektů, o kterých něco říci jednou větou dost dobře nejde. To nejdůležitější ale je, že je po úplňku (byl přesný v 1.51 hodin) a ty důležitější dnešní aspekty jsou příjemné. Merkur v paralele s Venuší a v trigonu k Jupiteru pohladí, uklidní, potěší a mohl by přinést dobré zprávy. Slunce v Rybách se paralelou dotýká Neptuna a připomíná nám příbuznost s jezevci nebo medvědy touhou někam zalézt a spát až do jara... Pokud bude někdo tuto (nebo jakoukoli jinou) touhu večer někomu narušovat, bude dráždit hada bosou nohou, protože Luna aktivuje už proběhlý kvadrát Merkura s Marsem a reakce díky tomu mohou být opravdu prudké.

čtvrtek 1.3.

Máme tady březen! Taky vám to zní jarně? Teploměr je sice pořád ještě v červených číslech (jak to vlastně mají výrobci teploměrů? červená evokuje teplo, tady to moc nesedí!), ale sám pojem "březen" je příslib změny k lepšímu.
Astrologické počasí se vybouřilo včera - kvadrát Merkura s Marsem, navíc v pohyblivých Rybách a Střelci, je aspekt snížené sebekontroly a zvýšeného hlasu. Kdo si zakřičel, odfoukl pnutí i nadcházejícího úplňku; a kdo to ustál, ten už zvládne zbytek levou zadní. Máme sice na nebi kulato a s tím se většinou sveze nějaká ta nepohoda, ale úplněk (nastává v noci na pátek v 1 hodinu a 51 minut) je doprovázen dnešním sextilem Merkura k Plutu a především trigonem Venuše a Jupitera. Hloubavo, přemýšlivo, objevitelsko a moudro, ale také veselo, milo, radostno a dobrosrdečno. Jen si dopřejme dost pohybu a vzduchu - větrejme, dýchejme, nezavírejme se; na nebi chybí vzdušný živel, díky tomu postrádáme odstup a nadhled.

Únor

Leden

2017

2016

2015

 2014 

2013