Starší prognózy

úterý 15.8.

Retrográdní Merkur v opozici na Neptun a Venuše v přesné opozici k Plutu. Noční kvadrát Luny se Sluncem a s Uzlem a dopolední přechod Luny přes Algol. A k tomu fáze mezi dvěma zatměními, to lunární proběhlo sedmého, to sluneční bude 21. srpna. Trochu divočina - moc nám to nemyslí nebo myslí šejdrem, trochu žárlíme nebo máme tendenci si vynucovat svou představu lásky silou. A dopoledne nás emoce dostávají do slušné vývrtky. Pomocí v tomto směru může být onen zmiňovaný uzavřený trigon v ohnivých znameních se Sluncem a Marsem, Saturnem a Uranem. Potíž je, že jsou to všichni tři škůdci v ohni, příliš mnoho energie jde do akce a nemusí to být k dobrému výsledku... Není den na blbnutí, chce to zklidnit se na nejvyšší možnou míru a své činy dobře rozmyslet.

pondělí 14.8.

Prožíváme silné a příznivé dny. Na nebi se uzavřel velký trigon mezi Sluncem a Marsem ve Lvu, Uranem v Beranu a Saturnem ve Střelci. Vazba Slunce se Saturnem byla přesná včera, ostatní aspekty jsou volnější, ale o to více prvků se na nich podílí. Znamená to příliv energie, pozitivní pohled na svět, nadšení a srdečnost, které se objevují i v jindy zachmuřených koutech. Jupiter doplňuje harmonickými aspekty tam, kde by se ještě někomu mohlo zdáti dobrého málo, a Luna dnes dělá co umí, aby rozehrála komunikaci, radost a jemnost. Jediné náročnější chvíle mohou přijít kolem půl páté odpoledne s kvadrátem Luny k Marsu, a s nimi shon, vypjaté emoce a prudké neuvážené reakce. Také trochu působí zítřejší opozice Neptuna s Merkurem a s ní neupřímnost; neříká se všechno, co by se říkat mělo, a ne všechno, co se říká, je pravda. Nicméně i tady působí vliv Luny podobně jako Mirek Dušín nebo kapitán Karotka z noční hlídky - lhát v jeho přítomnosti budou jen největší zatvrzelci. Na místě je pouze hlídat si nepozornost a chyby z ní plynoucí.

neděle 13.8.

Stacionární Merkur dává dnešnímu dni nádech zadumanosti. Komunikace se nemusí dařit, protože složitě hledáme správná slova - zdržuje nás velká potřeba precizního vyjádření. Ale pokud jsme měli vykonat nějakou mentální práci, která se nedařila, protože myšlenky byly příliš rychlé, rozběhané a nesoustředěné, je dnešek tou správnou chvílí pro zastavení se a vykonání všeho potřebného. V noci na pondělí přichází Slunce do přesného trigonu se Saturnem a nese velmi podobné téma - důkladná a pečlivá mentální práce, spousta sil, energie, kterou umíme nasměrovat potřebným způsobem. Opatrnost bychom měli volit v čase kolem desáté hodiny dopoledne, kdy se Luna v Beranu dostává do konjunkce s Uranem. Chaos, nesoustředěnost, zbrklost, nezvládnutá rychlost, touha po dobrodružství a potřeba shodit vše, co nás svazuje a zdržuje. Pokud nebudeme umět tuhle potřebu usměrnit, může nám docela slušně podrazit nohy. Jinak by neděle měla být příjemná.

sobota 12.8.

To podstatné je na dnešním dnu zároveň i to nejlepší - ranní trigon Venuše k Neptunu vnáší do atmosféry citovost, lásku, něžnost, inspiraci, kouzlo a půvab. Podvečerní trigon Slunce a Luny je o setkáváních a projevování toho dobrého, co v sobě máme, jakkoliv odpolední přípravy k tomuto momentu mohou zavánět shonem, nátlakem a manipulací. A mezitím Luna v Beranu potkává trigonem Marse ve Lvu a také Saturna ve Střelci - kdo potřebuje pracovní výsledky, má je mít; kdo touží po sportovních výkonech, nestačí se divit. Pěknou sobotu přeji.

pátek 11.8.

Rušno bylo ve čtvrtek, a krásně rušno... Hodinu před polednem Merkur v sextilu k Venuši potěšil a zahřál srdce i mysl i ucho i oko; je to prvek pro umění a krásu. A půl hodiny před půlnocí proběhl sextil Slunce s Jupiterem, aspekt hrdosti, velkorysosti, spravedlnosti, entuziasmu a radosti ze života. Po takovémhle dni je pátek planetárně dnem odpočinku. Jen v 7.22 prochází Luna Jarním bodem a vstupuje do znamení Berana. Je konec slzám a splínům, je čas pro akci a možná i pro bouchnutí pěstí do stolu. (Lepší je, když k tomu máme důvod, jinak se to trochu hůř vysvětluje a nedělá to dobrý dojem ;-) )

středa 9.8.

Neděje se v podstatě nic špatného, přesto Luna v Rybách může být lítostivá, plačtivá nebo ukřivděná. Podobně může fungovat Venuše dvojnásob spojená se Saturnem, vytváří s ním antiparalelu jak šířkovou, tak deklinační. Smutky, splíny, neradost, podmínečnost... Dnes nám navečer nejprve trochu pomůže trigon Luny s Venuší (víc je cítit u ženské části populace), následná opozice Luny s Merkurem neublíží. Ale to podstatné se bude konat ve čtvrtek a už teď se můžeme těšit, protože je rozhodně na co - Merkur v sextilu s Venuší a Slunce v sextilu s Jupiterem. Vše podstatné směrujme na čtvrtek :-)

úterý 8.8.

Večerní úplněk a s ním spojené zatmění zafungovaly jako regulační ventil - upustily napětí a dnes si můžeme zpívat s Karlem Plíhalem, že máme Príma den. Hned hodinu po půlnoci se Luna dostala do trigonu k Jupiteru a po nepříliš kvalitním spánku předúplňkovém nám spací skóre vylepšila. Ranní sextil na Saturn nese zodpovědnost, trpělivost, pracovitost a chuť pomáhat těm, co máme rádi. Večer v devět nastává sextil Luny a Urana, prvek skvělý na technické věci, dovednosti, nápady a zábavu. Potřebujete restartovat mobil nebo počítač? Potřebujete opravit nějaký elektrický přístroj? Chcete rozběhat nové zařízení? Dnes odpoledne a večer je na to skvělý čas, Saturn podrží trvanlivost, Uran pomůže, aby technika dobře fungovala. Čtyři minuty před půlnocí potom Luna vplouvá do citlivých a zasněných Ryb, nese čas na poezii, okouzlení, lásku i umění. A dokonce ani Venuše v paralele s Wasatem a dvojité antiparalele se Saturnem neublíží, nadcházející sextil s Merkurem dá dobrou náladu i přes jemné tendence ke smutkům.

pondělí 7.8.

V neděli Luna přešla do znamení Vodnáře a s ohledem na pobyt Slunce ve Lvu (a také podle pohledu na noční nebe ;-) ) můžeme vbrzku očekávat úplněk. Vbrzku tentokrát znamená dnes večer ve 20.10, navíc je obohacený částečným zatměním měsíce. Pokud bychom se chtěli na zatmění podívat, budeme muset doufat, že potrvá dostatečně dlouho - v Praze totiž Luna vyjde nad obzor o dvacet minut později, než je maximální fáze zatmění. (Noviny píšou osm, ale astrologický program říká něco jiného, a pokud dovolíte, podržím se "neoficiálního" zdroje, poněvadž na rozdíl od novin kecá poměrně zřídka...). Nebo bychom měli vylézt na nějaký kopec či věž s dobrým výhledem na východ, Luna je při maximálním zastínění osm stupňů pod obzorem (aha, žeby zdroj informace novinářů? ;-) ). Případně bychom mohli z Čech vyrazit na Moravu či Slovensko, tam Luna vychází nad obzor dříve. Vzhledem k tomu, že se úplněk se zatměním dotýká Marse, s těmi cestami bych ale tak moc nespěchala. Ono obecně zatmění vždycky vyvolá neklid, vzrůstá napětí v míře, na kterou reagují naše buňky a s nimi celé tělo včetně nervů. A když je poblíž Mars, roste netrpělivost, rychlost reakcí a chuť do něčeho praštit nemusí zůstat ve stádiu úmyslu. Takže - dneska večer klid a vychutnávat si pěknou podívanou. Užijte si to!
P.S. Jen tak pro pobavení - titulek na AHAonline - Dnes je zatmění Měsíce posílené úplňkem! - Já si tedy zatmění Měsíce bez úplňku představit neumím, a myslím, že ani nikdo jiný krom novinářů. Zatmění totiž nastává tehdy, když se Slunce, Země a Luna dostanou do jedné přímky - a v tu chvíli buď vidíme Slunce zakryté Měsícem, což je při novoluní, nebo naproti Měsíci, a to je při úplňku. Jen na rozdíl od běžných úplňků a novoluní při zatmění Luna přechází přes ekliptiku. To nastává dvakrát do roka a zatmění bývají dvě, někdy i tři za sebou. Vždy úplňkové a novolunní, tedy zatmění Měsíce a Slunce.

pátek 4.8.

Luna v Kozorohu - dopolední opozice na Venuši neublíží, spíš nese určité téma zklamání, nedorozumění mezi ženami; dámské týmy mezi sebou mírně brojí, matky s dcerami se dohadují o to, kdo vidí věci správně (mimochodem, všimli jste si, že vztah matek a dcer je jedna z největších záludností, které příroda lidem vymyslela? - spousta lásky a spousta rivality a bolestí a s nimi spojených výčitek....) - ale všechno je to jemné, spíše v rovině nenaplněných očekávání. Po desáté večer převládá nálada pod vlivem trigonu Luny s Merkurem, povídat, sdílet, bavit se, objevovat a užívat si. Mírnou opatrnost vyžaduje v těchto dnech kvadrát Jupitera s Plutem - dobrosrdečnost trochu zneužitá, laskavost podmíněná, velkorysost s postranními úmysly, potřeba ovládat a kontrolovat spojená s dobrosrdečností. Vyklubat se z toho může ledacos.

čtvrtek 3.8.

Den se stacionárním Uranem slibuje, že technika si může občas poplést kolečka a my dvounožci vůči tomu taky nejsme imunní... Jenže on ten Uran je v trigonu se Saturnem a chvíli před půlnocí i s Lunou, má volný trigon na Lunární uzel a doznívá ještě sextil na Venuši. Jednoduše řečeno, nemělo by to s těmi kotrmelci být zas až tak zlé - jen tak moc nechvátejme, lepší je nechat si časovou rezervu na nečekaná překvapení. Troška mrzutostí může nastat ráno kolem půl desáté - spíš ve formě zdržení nebo rozhovorů, co nás rozhodí, ale v celodenním vyznění je to detail. Co je ovšem opravdu pěkný prvek, to je poloviční vzdálenost Venuše mezi Merkurem a Uranem. Krom jiných radostí nás tenhle prvek přesvědčí, že inteligentní dámy existují a dnes můžeme některou i zahlédnout ;-) (O paralele oné Venuše s Wasatem raději taktně pomlčím, nebo mě pod jejím vlivem některá z dam klepne kramflíkem do hlavy za podceňování ženského pléměte. A za ten tvar mě navíc praští i lingvisti; jenže já to fakt našla na netu jako jihočeskou variantu skloňování onoho úžasného slova!).

středa 2.8.

Drobnou zajímavostí dnešního dne je, že vypadá, jako kdyby aspekty plánoval nějaký akurátní úředník - Luna kvadrát Merkur ve 4.00, Luna trigon Mars v 6.30, až u trigonu Luny ke Slunci si dovolil čas 10.44. Skoro to připomíná jízdní řád :-)

To podstatné ale je propojení konjunkce Slunce s Marsem, tedy dvou ohnivých planet v ohnivém Lvu, s ohnivým Střelcem, kde se nachází Luna. To nejspíš proto, aby nám nebylo zima... Nese to s sebou spoustu energie, ale vybít ji můžeme tak nejvýš ve vodě, protože pohyb kdekoli jinde vede k rozpouštění tkání. Vpodvečer bude nejspíš ve vodě našlapáno, kvadrát Luny k Neptunu ve třičtvrtě na šest (dobře, dvě minuty před) je přecitlivělý a převlhčený, není radno sahat k slzám jako zbraním. A vemi významný spoluhráč dnešní nálady je stacionární Uran - změny, zvraty, překvapení. Osvobození se, samostatnost, originalita a rebelství. Zkusme jim najít cestičku, aby si ji neprobouraly samy...

úterý 1.8.

Srpen začíná na první pohled nezajímavým planetárním děním - v půl třetí v noci se Luna dostává do kvadrátu na svůj Uzel a minutu po čtrnácté hodině vstupuje do znamení Střelce. Nevydařená setkání budou v noci trápit málokoho, doufejme... Zajímavé jsou ale poloviční vzdálenosti. Venuše se dostala do opozice k poloviční vzdálenosti mezi Jupiterem a Neptunem a současně je Neptun v opozici mezi Slunce a Jupiter. Dobrodějové zašmodrchaní s Neptunem mohou naznačovat, že s dobrými úmysly to není tak, jak bychom si přáli - nejsou přijaty stejně nadšeně, jak byly zamýšleny, případně se jejich nezištnost pouze deklarovala... K tomu přidejme Uran hned ve dvou opozičních polovičních vzdálenostech, mezi Merkurem a Saturnem a ještě mezi Sluncem a Plutem. Prudké vyústění nepříjemných konfliktů; zadržování, které vede k průlomům; nečekané konce urputného uplatňování síly vůle. Takže bude lepší brát věci spíš za ten lehčí konec a netlačit tak moc na pilu...

pondělí 31.7.

Po víkendovém sextilu Venuše k Uranu (radost, přátelská atmosféra, chuť k dobrodružství v lásce i pohybu) a nedělním podvečerním kvadrátu Luny k Marsu a Slunci (mrzutosti, umíněné trvání na svém a střety) si můžeme dnes trochu odpočinout. K tomu je přece začátek pracovního týdne stvořený, ne? ;-)
Luna ve Štíru se dnes potkává souladnými aspekty s Neptunem a Plutem, nálada může být jemně zasněná, ospalá, zpomalená, hloubavá. Odpoledne krátce před pátou Venuše vstupuje do znamení Raka a spolu s tím narůstá ženská intuice a citlivost, ovšem může snadno sklouznout do přecitlivělosti a výčitek. Bylo by škoda využít obě ženské planety ve vodních znameních takhle hloupě, lepší je užít si otevřené srdce jak pro vztahové "souladno", tak třeba pro meditace nebo obyčejné otevřené popovídání si s dětmi a nejbližšími. Venuše v Raku navíc nabízí možnost zútulnění domova, radost z toho, že jsme doma se svými milými.

pátek 28.7.

Poslední červencový víkend začíná opravdu příjemně. Tím nejpozitivnějším je samozřejmě skutečnost, že se po dvou velmi napjatých týdnech situace konečně uvolnila - čtvrteční konjunkce Slunce s Marsem byla posledním výstřelem (pro ty, kdo dávají přednost angličtině a také pro fanoušky Pink Floyd šlo o Final Cut) hrubosrstých aspektů uplynulých dvou týdnů. Samy dnešní aspekty se odehrávají v noci, ve 2.32 sextil Luny k Marsu a o půl hodiny později ke Slunci, a mohou naladit náš spánek do harmonie, krásných snů, které potom ovlivňují atmosféru celého dne. Další příjemný prvek nese konjunkce Luny s Jupiterem půl hodiny po půlnoci z pátku na sobotu. A do třetice - Venuše ve volných sextilech k Uzlu a Uranu a v poloviční vzdálenosti mezi nimi může přinést příjemné překvapení, milé setkání a možná i příležitost k letní lásce.

čtvrtek 27.7.

Noc je z těch méně příjemných, zejména kolem třetí hodiny ráno mohou nastávat různé složité situace. Není radno řešit konflikty, není radno podnikat noční rychlé jízdy, není vůbec radno pokoušet náhodná seznámení. Luna v kvadrátu na Saturn a současně Slunce v přesné konjunkci s Marsem - obě světla navázaná na škůdce nejsou zárukou milých chvil. Na druhou stranu je pravda, že Slunce je ve Lvu doma, mohlo by ledasjaký průšvih "vyžehlit", ale pokud se oba aspekty dějí přesně šest minut po sobě, není to ideální chvíle. Naštěstí v Čechách nenastává to, že by se některá z konstelací v onu chvíli ocitla na ose ascendent - descentent nebo Medium Coeli - Immum Coeli nebo v kvadrátu na ně, to by bylo opravdu varující. Nejjistější a nejlepší bude situaci prospat. Ranní kvadrát Luny k Venuši nepotrápí, odpolední přechod Luny do Vah je příjemná záležitost. A nejlepší na celém dni je paralela Slunce se stálicí Arcturus, pozitivní, vůdcovskou, autoritativní, ale laskavou.

středa 26.7.

Svátek svaté Anny... stejně je to asi nejkrásnější české dívčí a ženské jméno, Anička, Andulka, Aninka... A věděli jste, že to znamená milá, líbezná? Všem těm milým a líbezným přeju hodně radosti a lásky k dnešnímu svátku
Planety přes den slibují také docela milou až líbeznou atmosféru. Zejména díky Merkuru, který v jednu hodinu a čtyřicet minut po půlnoci přechází ze Lva do svého domovského (přesněji jednoho ze dvou domovských) znamení Panny a hned na začátku se potkává se skvělým a královským Regulem. Merkur v Panně je nejen analytický, inteligentní a důkladný, ale umí být i kousavý, šťouravý a někdy tak trochu "na pěst" - to ovšem Regulus překlene okouzlujícím vystupováním, brilantním vyjadřováním, byť možná trochu s patosem nebo předváděním, jenže i to mu všichni rádi odpustíme. Další velmi sympatický prvek, ovlivňující zejména půvabnější část populace, je sextil Venuše s Uzlem, prvek pro milá a roztomilá setkávání, půvab, šarm a přátelství. Krátce po poledni se může zachmuřit opozicí Luny k Neptunu a její vztahovačností a mírným citovým vydíráním - nic zásadního. Horší je to pozdě večer a v noci na zítra, kdy se konečně dohoní Slunce s Marsem (stíhali se tak deset dní a jejich honička byla z drsnějších zábav) a ve stejnou dobu, tedy krátce před třetí ráno, dojde Luna do kvadrátu k Saturnu. Raději tedy jít spát v rozumnou dobu.

úterý 25.7.

Luna se dnes snaží, seč jí síly stačí, aby nám zpříjemnila den - noční konjunkci s Lunárním uzlem asi tolik nezaznamenáme a tím pádem ani neoceníme, ale trigon k Uranu v deset hodin ráno už na sebe může upozornit nápady, rychlostí, přátelskou a celkově pozitivní atmosférou. Dnešek je ale opravdu výjimečný jednou nádhernou konstelací - asi půl hodiny před polednem se uzavírá přesná konjunkce Luny s Merkurem v blízkosti hvězdy Regulus. Navíc tahle konjunkce pobírá volný sextil Venuše a stejně volný trigon Saturna, ale hlavně poměrně přesný trigon Urana. Cítit tenhle vliv bude od rána a díky Merkuru ještě celou středu. Co od něj můžeme čekat? Porozumění, nacítění se jeden na druhého. Soulad mezi emocemi - duší a racionalitou - duchem. Souhru prožívání s myšlenkami a díky tomu i schopnost utřídit si prožité, pochopit a ujasnit si hluboké pocity, možnost o nich mluvit. A to vše s mimořádně vysokou šancí na dobrý výsledek pro všechny zúčastněné. Pro poutníky a výletníky záruka krásných zážitků. Krása nebeská, tedy planetárně hvězdná...

pondělí 24.7.

Po víkendovém vzedmutí je pondělí zklidněním - Luna vytváří v průběhu odpoledne a večera sextil k Venuši a Jupiteru a také trigon k Saturnu; přináší úlevu, mír... Odpolední opozice Venuše se Saturnem není o radosti, spíš o zodpovědnosti, vážnosti a smutku. Hraní na city nebude fungovat. Tím nejlepším, co dnešek nabízí, je podvečerní trigon Merkura (který je navíc v paralele s Regulem) a Urana, který nese nápady, otevřenou a přátelskou atmosféru. Zkrátka dnes všechno vyřešíme racionalitou, rozumem a domluvou.

sobota 22. a neděle 23.7.

V sobotu v 17.15 vstoupilo Slunce do svého vlastního znamení Lva a léto se tak dostalo do své vrcholné fáze. Je to čas sportu, hravosti, vášně a smyslnosti. Doba akčnosti, energie a ohně. A jsme u toho - ohně je v tuhle dobu moc. V ohnivých znameních Berana, Lva a Střelce se nacházejí současně všichni tři škůdci, tedy Mars, Saturn a Uran. Je zde i Merkur, Lunární uzel a Slunce a v neděli v 10.33 do ohnivého Lva vstupuje ještě Luna. Oheň jako živel se může trhat ze řetězu (jasně že je to divný obrat, ale navrhněte lepší, mě vážně nenapadá...) a plašit se v podobě požárů, blesků a jiných divokostí. A pokud v sobotu do Lva vstoupilo Slunce a v neděli dopoledne se přidává Luna, je jasné, že novoluní na sebe nenechá dlouho čekat - nastává v 11.45. Nejen, že bych nenechávala nedělní oběd na plotně bez dozoru, ale našlapovala bych po špičkách všude tam, kde hrozí vztekání, bouchání, kypění a klokot, doslovný i přenesený, jelikož tohle novoluní se koná v konjunkci s Marsem a v kvadrátu na Urana. (A vážně doporučuju obejít se raději bez papiňáku...)

pátek 21.7.

Pro ty, kdo se těší na uklidnění stávající divočiny na nebi, mám jednu dobrou zprávu - i když ne tu úplně nejlepší. Slunce svým nočním kvadrátem k Uranu (ve 2.25) upustilo část nebeského přetlaku a Luna se dnes snaží usmiřovat a zjemňovat, co jde. V oněch pověstných za pět minut dvanáct (fakt, přesně!) se dnes mohou podařit schůzky, setkání, domluvy, důležité telefony a vůbec vše, kde záleží na myšlenkách a slovech ve spojení s druhými lidmi, díky Merkuru v přesné konjunkci s Lunárním uzlem.
Jenže jak bylo řečeno, ještě nemáme vyhráno. Luna dnes pár minut po desáté dopoledne vstupuje do Raka a začíná být cítit vliv nadcházejícího novoluní. To nastává v neděli 23.7. chvilku před polednem a jeho konjunkce s Marsem a kvadrát na Urana neslibují hladký průběh. Tenhle víkend testuje naši trpělivost a rozvahu, protože věci se dějí rychle a překvapivě a málokteré ze současných překvapení potěší.

čtvrtek 20.7.

Nebýt drobného detailu, měl by den šanci být velmi příjemný... Ráno se Luna dostává na Venuši v Blížencích a uzavírá trigon s Jupiterem, prvek vysloveně na pohodu, dobrou náladu, radost a optimistický pohled na svět. Mars krátce po druhé hodině odpoledne vstupuje do ohnivého Lva, se kterým si jeho akční a živá energie rozumí rozhodně lépe, než s vodním a opatrným Rakem - mohlo by být tepleji, veseleji, aktivněji, hravěji a sportovněji. Ani opozice Luny k Saturnu, která přichází v půl desáté večer, nás za těchto okolností nijak moc nerozhází... Jenže zítra v půl třetí ráno dochází Slunce do kvadrátu na Uran, což je prvek cholerický, výbušný, vzteklý a dramatický. Noční jízdy omezit a kde jsou nutné, tak pomalu. Konflikty nevyvolávat a když se objevují, obejít je (i s jejich vyvolávači) velkým obloukem. A co není nutné, tak za těchto konstelací neřešit, zkrátka není ta pravá chvíle. Mohli bychom dopadnout jako pán na obrázku... ;-)

středa 19.7.

Slunce se blíží do konjunkce s Marsem na konci Raka - příliš mnoho ohně, neklidu a energie ve vodním a domáckém znamení nevěští moc dobrého. Jejich konjunkce sice nastane až ve Lvu a pár dní si na ni ještě počkáme - nastává ve čtvrtek 27. července časně ráno, ale v těchto dnech se společně dostávají do kvadrátu Urana v Beranu. Základní znamení, kterými Beran a Rak jsou, souvisí s fyzickým světem a jeho projevy, s tělem a hmotou - a z toho důvodu můžeme očekávat nejrůznější poměrně závažné situace, zhoršení zdravotního stavu, konflikty, výbuchy a havárie v souvislosti se vztekem nebo fyzickou nepohodou. Mars byl v kvadrátu k Uranu včera v půl čtvrté ráno a Slunce se s Uranem zkříží 21. před půl třetí ráno, do té doby doporučuji maximálně zvýšenou opatrnost.
Naštěstí jsou i vlivy, které situaci odlehčují. Včera večer se Venuše dostala do přesného trigonu s Jupiterem (radost, láska, dobrá nálada) a dnes si můžeme užívat Saturn v trigonu s Merkurem (především uklidnění, a také přemýšlivost, domluva a zodpovědné plány). Další dobrá zpráva je, že přestaly působit uranské poloviční vzdálenosti a tím také došlo k zklidnění celkového napětí.

pondělí 17.7.

Tedy už jsem viděla příjemnější dny... Dnes odpoledne se Venuše dostává do kvadrátu k Neptunu, děje se v pohyblivých znameních Blíženců a Ryb a čekat od toho můžeme nereálné sny a romantiku tam, kde ji nepotřebujeme (například pokud zlatovlasá dáma kouří dlouhou cigaretu, povídá si s kamarádkou o milostných dobrodružstvích uplynulého víkendu, sedí za volantem růžového autíčka a jede přitom stočtyřicet). V noci na úterý se v základních znameních Berana a Raka kříží další hráči, tentokrát drsnosrstí Uran s Marsem - to vypadá asi tak, jako když pustí banda řádně rozjetých Nac Mac Fíglů svůj temperament z řetězu a proti všem (omluva těm, kdo neoblibují Svobodnej národ ani Toničku Bolavou Terryho Pratchetta). Zkrátka frišno, prálky a strkanice. A teď si představte, že se tyhle dva kvadráty navzájem propojily přes poloviční vzdálenosti - Venuše mezi Uranem a Marsem a Uran mezi Venuší a Neptunem. Nehrozí nuda ani v Brně, ani nikde jinde, a uhnula bych z cesty jakémukoli konfliktu. A to si ještě přidejme Lunu v noci z neděle na pondělí přecházející přes Urana a Slunce dohánějící Marse... uffff! Co s tím? Trpělivost, anglický klid, šálek čaje a suchý humor, přesně podle skvělého Saturna v trigonu na Lunu s Uranem a na Merkura s Uzlem. A hodně sil na začátek pracovního týdne :-)

sobota a neděle 15. a 16.7.

Luna postupuje znamením Berana a přebírá jeho razanci, která se může vyřádit v nedělním dopoledni kvadrátem na Pluta (vážně, přesvědčovací manévry bych nechala na jindy a na laskavější konstelace) nebo později večer skrze kvadrát na Slunce (snaha přinutit celou rodinu k práci na úklidu měla přijít dříve). Jinak se odehrávají aspekty podporující nedělní výlety a delší procházky (Luna v trigonu s Merkurem a Saturnem); noc ze soboty na neděli je díky sextilu Luny s Venuší v Blížencích příjemně komunikační, přátelská a přítulná.

pátek 14.7.

Jakási ambivalentnost daná zakomponováním stálic i polovičními vzdálenostmi, o které jsem psala včera, trvá. Přidal se Neptun v opozici na poloviční vzdálenost mezi Merkurem a Jupiterem, který mluví o dobré vůli ve vyjádřeních, od které je jen malý krůček k naivitě a jejich následnému zneužití...
Na druhou stranu aspekty mezi planetami hovoří poměrně jasně - počínaje trigonem mezi Sluncem a Lunou až po nejsilnějšího dnešního hráče, tedy sextil Merkura s Jupiterem. Všechny společně slibují dobrou náladu, radost z rozhovorů a potkávání s druhými lidmi, aktivitu mentální i fyzickou, příjemnou atmosféru. Jediným varujícím momentem může být čas krátce po poledni, kdy se Luna dostává do kvadrátu k Saturnu a s tím přichází mrzutosti a rozlady. Mávnout rukou a jsou pryč... Krásně ten víkend začíná!

čtvrtek 13.7.

Pověrčiví si dnes přijdou na své - kombinace sedmičky a třináctky je zajímavá. Také pohled na planetární dění slibuje, že nuda nehrozí. Na jednu stranu, tu sedmičkovou, máme Venuši na Aldebaranu, odvážným, připraveným a hrdým přeje láska. Připravuje se přesný sextil Merkura s Jupiterem, přesný je zítra večer a cítit ho je už dnes; navíc ještě působí maximálně příjemná poloviční vzdálenost Merkura mezi Venuší a Jupiterem. Na stranu třináctkovou je potřeba přičíst Slunce na stálici Castor a Mars v paralele s Wasatem a na Procyonu, a žádná z těchto hvězd nehladí. Komplikace páchají i poloviční vzdálenosti dobrodějů s Uranem - Slunce je mezi Uranem a Jupiterem (a jsou mezi nimi navíc volné kvadráty) a Venuše je uprostřed mezi Sluncem a Uranem. Tyto konstelace vnáší prvek překvapení a zvratu tam, kde bychom čekali radost a pohodu. Takže ptejte se mě, co převáží - dneska vážně nevím...

středa 12.7.

To nejlepší a taky nejsilnější na dnešním dni souvisí s Merkurem, Venuší a Jupiterem - a to už JE kombinace! Prvek pro příjemnou, bystrou, vtipnou a laskavou komunikaci, pro legraci a vkus a radost a šarm. Tyto planety se poskládaly do trigonu a dvou (volnějších) sextilů, tedy takzvaného bisextilu, a navíc Merkur je mezi Venuší a Jupiterem na poloviční vzdálenosti, což celou věc násobí. Luna dopoledne napodobuje tohle téma v bisextilu se Saturnem a Uranem, mezi nimiž je na přesné poloviční vzdálenosti ve čtvrt na deset. Jemně kombinuje zodpovědnost za city a vztahy se samostatností, odvahou a svobodomyslností; navíc sama ve Vodnáři je přátelská a otevřená. Až její přechod do Ryb v 17.50 trochu mění atmosféru směrem k uzavřenosti a plachosti - ale pozor na výčitky, ublíženost a citové vydírání, jimi bychom pokazili celý jinak příjemný den.

úterý 11.7.

Ráno a dopoledne se projevuje svým vlivem volnější uzavřený trigon mezi Venuší, Lunou a Jupiterem ve vzdušných znameních - slibuje přátelskou atmosféru, dobrou náladu, ochotu se domluvit, radost z kontaktu s druhými lidmi a dobré výsledky setkání. Aspekt Luna trigon Jupiter je přesný ve 12.20, potom už výše popsané planetami poskytované výhody slábnou.
Silně dnes působí i stálice. Bohužel se budou mezi sebou muset domluvit, která se projeví víc a v čem. Slunce je dnes v konjunkci i paralele s ne právě příjemnou hvězdou Wasat a k večeru se blíží i k následujícímu Castoru, jenž to úplně nevylepší. Tyhle hvězdy ve znamení Raka (a v souhvězdí Blíženců, my přece víme, že je to rozdíl) nepomáhají klidu, komplikují lásku a pohodu. Vedle toho máme Venuši i Merkura v paralele se stálicí Arcturus, třetí nejjasnější hvězdou noční oblohy a hlavní hvězdou souhvězdí Pastýře. Vliv Arctura je silný a velice pozitivní, zejména pro ty, kteří hledají světlo a pravdu. Tak se zdá, že volba bude na nás - a je z čeho vybírat.

pondělí 10.7.

Opozice Slunce s Plutem slibuje den, kdy se bude vůle používat podivným způsobem, a příjemné to úplně být nemusí. Konflikty založené na potřebě mít pravdu dnes opravdu nemůžu doporučit. Taktéž není radno vysvětlovat šéfovi, v čem se dlouhé roky mýlí... Finanční záležitosti je třeba řešit zodpovědně, ale na "velký prachy" to spíš nevypadá. V čem je tato konstelace přínosná, to jsou meditace, "dušezpyt a duchověda" - můžeme nahlédnout do hlubších vrstev mysli a vědomí, pochopit souvislosti, poznat sami sebe.
V půl osmé ráno vstupuje Luna do Vodnáře, pravděpodobně si budeme připadat volnější a odvážnější - a její večerní trigon k Venuši je záležitost ryze společenská, příjemná a láskyplná.

neděle 9.7.

Ranní úplněk, který nastal několik minut po šesté hodině, nejen přinesl nespavost, ale mohl rozbouřit emoce a na to navazuje mnoho nepříjemností. Tím spíše, že Luna se v průběhu dne a noci na pondělí dostává postupně do konjunkce s Plutem (8.05), opozice k Marsu (17.40) a kvadrátu k Uranu (4.12 v pondělí ráno). Jestliže přidáme ještě zítřejší ranní opozici Slunce k Plutu, máme den jako stvořený na nepříjemnosti. V první řadě se vyvarujme jakékoli formy nátlakového jednání; manipulace, vydírání, výčitky nebrat, jsou spouštěči konfliktů. A s ohledem na to, že se dnes mnozí vrací po delším volnu zpátky domů, buďme i na silnicích rozumní a opatrní. Všem nám přeji co nejméně kolizí, vztahových i jiných; využijme důkladnost, kterou den nabízí.

sobota 8.7.

Den je aspektuprostý - první dění se na nebi odehrává necelých pět minut po půlnoci na neděli, kdy přichází poměrně slabý sextil na Neptun. Podstatnější je nadcházející úplněk, opozice Slunce s Lunou se uzavírá v 6.06 v neděli ráno. Luna v Kozorohu a Slunce v Raku s sebou nesou konfrontace mezi povinnostmi a citem, prací a rodinou, chladem a láskou, přísností a péčí. Nenechme se vtáhnout do řešení podobných témat, jakkoli aktuální a naléhavá se nám mohou zdát. Emoce jsou nejisté, Luna v Kozorohu nese tendence k tomu, abychom svět viděli z té tísnivější a méně veselé stránky. Tím spíše, že úplněk se dotýká Pluta a Marse a je kvadrátován Jupiterem - neřešit, nehádat se, odpočívat...

pátek 7.7.

Kdo má rád sedmičku, dnes si přijde na své - a s rokem 17 je to pěkná a šťastně vypadající kombinace. Co tomu říkají planety? Podporují teorii o příjemném dni - zejména sextilem mezi Venuší v Blížencích a Merkurem ve Lvu, který nastává dnes odpoledne. Smysl pro humor jiskří, vtip a šarm se projevují kde mohou, zejména v inteligentní komunikaci. Čekejme vkus a cit pro umění; nacházejme radost z pohybu a užívejme si příjemnosti, které den nabízí.
I Luna podporuje dobrou náladu, po ranní konjunkci se Saturnem pokračuje ohnivým trigonem k Uzlu a Uranu a nese setkání, dobrodružství, nápady, svobodu, akceschopnost a odvahu zkusit něco neobvyklého.

čtvrtek 6.7.

Stejně jako včera se většina toho podstatného na nebi děla v noci - ve 2.20 Merkur vstoupil do znamení Lva a zůstane tam do 26. července. Měl by ohřívat atmosféru, nést s sebou téma legrace, hravosti, soupeřivosti, hlučnější zábavy - ideální prvek pro letní hudební festivaly (jakkoli místní asi úplně souhlasit nemusí...). V noci také proběhly dva přesné aspekty Slunce, nejprve trigon na Neptun a ve 4.44 kvadrát k Jupiteru. Téma idealismu, důvěry a naivity, ochoty a pokory, velkorysosti a předvádění se. K oběma prvkům se navazuje před polednem i Luna, prozměnu v kvadrátu k Neptunu a sextilu k Jupiteru, takže téma dobré vůle, jejího využití či zneužití můžeme studovat zevrubně.

středa 5.7.

Kdo nevstane dříve než v půl osmé, nestihne už žádný z dnešních aspektů - všechno astrologicky zajímavé na dnešním dni se děje v noci a ráno. Nejprve ve 2.11 Venuše vstupuje do znamení Blíženců, radost a láska začínají proudit, v partnerství roste význam komunikace, zvídavosti a pohybu, baví nás cesty, baví nás sport a hry, baví nás slova, knihy, četba, rozhovory... Čtyřicet minut poté, co Venuše opouští Býka, nastává přesný kvadrát Merkura s Uranem - vrcholí konstelace pro shon a netrpělivost, konflikty a střety, úrazy a karamboly. Naštěstí se tím momentem vybíjí hlavní průšvihový vodič posledních dní a můžeme se trochu uklidnit. V půl čtvrté jde Luna trigonem k Merkuru a osm minut po sedmé ranní Luna vplouvá do znamení Střelce - oba prvky korespondují s venušinským tématem pohybu, informací, úvah a cest. V 7.38 opozice Luny k Venuši neublíží, nanejvýš spálí kaši ke snídani :-)

úterý 4.7.

Luna ráno a dopoledne odlehčuje opozici mezi Plutem v Kozorohu a Marsem a Merkurem v Raku - díky tomu se nám aspoň o trochu lépe dýchá. Přesto nestačí na vliv Merkura v kvadrátu na Uran, který nese výbušnost, vztek a agresi, hádky a havárie, netrpělivost a úrazy. Aspoň že Venuše už minula pásmo vlivu Algola. Jakkoli v Plejádách není skvělá, všechno je lepší než kontakt s Algolem. Havárie a škody posledních dní by nezpůsobily takové ztráty na životech, nebýt tohoto velmi neblahého vlivu. Takže opatrnost si ještě dnes podržme, než se v noci na zítra přesným kvadrátem Merkura k Uranu konstelace vyřádí a budeme moci na chvíli oddechnout. Alespoň do šestnáctého, kdy se zkříží s Uranem Mars a spolu s nimi i Luna a Slunce.

pondělí 3.7.

Den není na aspekty bohatý, ale můžeme od něj čekat neklid a mnohá překvapení. Merkur dochází do kvadrátu na Uran, kde bude přesně v noci z úterka na středu; podrážděnost s tím spojená je cítit o něco dříve. Náladu i výsledky akcí vylepšuje podvečerní trigon Slunce s Lunou, nesoucí dobré úmysly, citlivost a empatii, lásku - doplněný nočním trigonem Luny k Neptunu slibuje den pro vztahy a city jsko stvořený, zaslíbený intuici a inspiraci. Jen na ty cesty opatrně, raději pěšky a vychutnávat... ;-)

neděle 2.7.

Venuše na Algolu. Znalci vědí... Čekat můžeme ledacos, něco radostného sotva. A k tomu Mars na Wasatu, další z nechvalně vyhlášených stálic. A v opozici na Pluta, s Lunou naproti Uranu. Tenhle den může být v pohodě, ale rozhodně bych neriskovala - kde je potřeba ono pověstné štěstíčko, mohlo by na nás udělat stejně pověstný dlouhý nos. A pokud se pohoda konat nebude, mějme na paměti, že dnes je zkrátka nárok na den blbec. Zítra už bude líp.

sobota 1.7.

Máme tu červenec... zajímalo by mě, jestli by se našel někdo, v kom tohle datum nevyvolává nadšené vzpomínky na prázdniny... možná jen v těch, kdo prázdniny zažívají aktuálně :-)
Každopádně datum je to skvělé, všem srozumitelné, nadšení vyvolávající. Jiná věc jsou aktuální konstelace, které dnešek doprovázejí, popravdě tedy nic moc... Noční kvadrát obou světel je pěkný vizuálně, přesné půlkolečko je efektní, ale na náladu si umím představit lepší. Třeba konjunkci Luny s Jupiterem, na kterou se můžeme těšit půl hodiny před polednem. A měli bychom si ji pořádně hýčkat, jelikož jen ona zachraňuje dnešní náladu směrem k optimismu, radosti a pohodě. Večer vstupuje Luna do T-kvadrátu s Marsem a Plutem a s ním přicházejí vzbouřené emoce, prudkost, agrese a manipulativní jednání. Konflikty není radno vyvolávat, pitomcům se vyhýbat obloukem a zalézt včas na kutě.

Červen

Květen

Duben

Březen

Únor

Leden

2016

2015

 2014 

2013