Starší prognózy

středa 20.6.

Poslední celý den jara tu máme - tedy podle kalendáře, podle počasí to skoro vypadá, že máme léto za sebou. Okamžik začátku astronomického léta je chvíle, kdy se Slunce dotkne obratníku Raka, je v nejsevernějším bodě své dráhy a vstupuje v ten moment do znamení Raka. Tato chvíle přichází zítra ve 12.07 středoevropského letního času.
Má to jeden drobný háček - Slunce je dnes v kvadrátu na jednu nepříjemnou hvězdu. Scheat se jmenuje a stejně se čte; nikoli s anglickou výslovností, neb v dobách, kdy hvězdy braly svá jména, nebylo v anglicky hovořících zemích dostatečně znalostně pokročeno. Což nás ovšem zajímá výrazně méně než ten fakt, že Scheat se projevuje i v kvadrátech a opozicích, a to způsobem protivným. Je to hvězda smolařů, lehkomyslníků a někdy i podvodníků.
Luna se dnes krátce před jednou odpoledne dostává do kvadrátu ke Slunci a jemně scheatovskou polívčičku připepřuje svou opozicí z Panny k téže hvězdě. Pokud chceme zadělat na průšvihy, konejme mezi dvanáctou a třetí. Pokud se průšvihům chceme vyhnout, bude lepší být tou dobou na delším obědě :-) Přechod Luny do Vah ve 14.29 může situaci trochu uklidnit.

úterý 19.6.

Dnešní den silně ovlivňují tři astrologické okolnosti. Především stacionární Neptun, velmi zvolna se otáčející do zpětného pohybu, který nese zasněnost, ospalost, únavu, podivnosti, nedorozumění. To vechno v lepším případě, v tom horším naší nepozornosti mohou ke svému prospěchu využít různí podvodníčci. Druhý dnešní vliv je milý, jemný a pří-jemný; je jím konjunkce Venuše s Lunárním uzlem. Můžeme očekávat požehnání v podobě setkání a příležitostí, zejména pokud se týkají žen nebo lásky.
Nejsilnější a vůbec nejlepší dnešní prvek je trigon mezi Jupiterem ve Štíru a Merkurem v Raku, které dnes dopoledne ještě doplňuje Luna sextily. Laskavost ve slovech i myšlenkách, šťastné okolnosti a ochrana na cestách, vhodná chvíle domluvit a zařídit ledacos, obyčejná radost z toho, že jsme s druhými lidmi... Fajn den by to mohl být.

pondělí 18.6.

Venuše okusovaná ze dvou stran Marsem a Uranem poněkud brzdí radost a pohodu. Stacionární Neptun (do zpětného chodu se obrací zítra) nese nedorozumění a nejrůznější podivnosti. Zažíváme zklamání, nálada pod psa - zejména dopoledne. Kolem jedné se Luna dostává do trigonu k Uranu, nabízí změnu pohledu na menší i větší tragédie. A její večerní aspekty ujišťují, že klidem dokážeme mnohem více, než výbuchy netrpělivosti.

středa 13.6.

Řeknu vám, tohle je divný den. Nedějí se žádné tragédie, ale je tak nějak podivno... Ve vzduchu visí dopolední kvadrát Luny k Neptunu. Nevím, jak jinde, ale střední Čechy deka a prší a prší. Je ospalo, nevyjasněno, mátožno. Nadcházející novoluní ve 21.43 jiný aspekt než právě neptunský kvadrát mít nebude, tak můžeme čekat, že až do večera se atmosféra nějak výrazně nezmění. Před druhou odpoledne přichází sextil Merkura k Uranu, mohl by některé silné povahy rozhýbat, ale s námi pohodlnějšími nejspíš nehne. Zajímavé věci slibuje přinést přechod Venuše do znamení Lva, směrem k radosti, lásce, nadšení a optimismu. Odehrává se ale až šest minut před půlnocí, proto jeho dobrodiní nejspíš oceníme v plné parádě počínaje zítřkem. No dobře, když tedy přimhouříme oko nad kvadrátem k Uranu, který nastane v pátek brzy ráno...

úterý 12.6.

Znamení Blíženců od dnešního rána hostí Lunu a večer se rozloučí se svým vládcem Merkurem - emoce proudí rychleji, city sdělujeme nebo ventilujeme jinou formou poměrně bez zábran, mysl je svižná a bude ještě víc, protože se Merkur blíží do sextilu k Uranu. Těšme se na neobvyklé nápady, a dokonce v praxi použitelné (ne vždy je to totéž ;-) ). Dvojnásobné provázání citů a slov je výhodou pro všechny, kdo s nimi pracují, kdo se dotýkají duše, kdo pracují s intuicí. Je to dobrý prvek i pro studenty a všechny mentálně pracující. Cítit je i zítřejší novoluní v Blížencích, formou mírně roztržitou a nepozornou, chaotickou. Pokud ovšem dáme na své pocity, budou výsledky mnohem lepší ve všem, co dnes budeme dělat.

pondělí 11.6.

Podle kalendáře máme před sebou posledních pár dní jara - venku to ale vypadá na parné léto. Na nebi nám k tomu vyhrávají meziplanetární zpěvy. Žádný zásadní zlom to nebude, ráno přeslazený popík s trochou techna (Luna opozice Jupiter a paralela Uran), dopoledne romantické piano (Luna sextil Neptun) a k večeru nejspíš kvalitní jazz a pár vášnivých trháků (Luna trigon Pluto). ¨Tak si tu vesmírnou muziku užijme...

pátek 8.6.

Ranní opozice Marse na Lunární uzel může přinášet nepříjemná setkání - potkat se s něčí agresivitou, nezvládnutou rychlostí nebo prudkostí. Po sedmé hodině ranní tento vliv ustupuje. Intenzivní chvíle jsou mezi polednem a jednou hodinou, kdy můžeme zažít nejrůznější příjemná překvapení, náhodná milá setkání, ale kdy je intenzivně pracovní nálada. Na konci týdne a začátku víkendu? Nerozumím, ale sextil Luny k Marsu a současný kvadrát k Saturnu už přijdou na to, jak se projevit. Příklady? Chvátáme a okolnosti zdržují; zjistili jsme opomenutí, které je nutné napravit; na poslední chvíli přijde šéf s úkolem, který hoří; zadřené ložisko stroje (spíš u kafemlýnku než u motoru auta) - takovéhle nepříjemnosti se dají přežít.

čtvrtek 7.6.

Jemnost a vnímavost jsou dnes mnohem vhodnější nástroje k životu než racionalita, vůle a vytrvalost. Neznamená to, že bychom nemohli nebo neměli pracovat, spíš se připravme na to, že práce se může odvíjet trochu jinak, než čekáme. Mentální výkony nemusí být právě na vrcholu, ale ti, kdo umí zapojit intuici, budou ve svém živlu. Na cestách je lepší opatrnost, řidiči i chodci můžou být nepozorní a zmatení. Ale pro lásku, krásu, umění je čas ideální.

středa 6.6.

Podivný den... Slunce se dostává do přesné konjunkce s Merkurem v Blížencích, kde je Merkur mimořádně silný, a jsou v přesném kvadrátu na Neptuna v jeho vlastním znamení Ryb. Večer je tato konstelace ještě posílená Lunou, která doputuje do konjunkce s Neptunem. Co od toho můžeme čekat? Zmatek... podivnosti, nepozornost, nedorozumění, chaos. Aby toho nebylo málo, je do téhle skrumáže zamotaný ještě Uran, stojí na poloviční vzdálenosti mezi Merkurem a Sluncem na jedné straně a Neptunem na straně druhé. Zmatky budou kořeněné technickými problémy (při psaní tohoto příspěvku mi zmizelo okno prohlížeče!) a ti, kteří k tomu mají sklony, mnohem snáze podlehnou stresu.
Den podbarvuje navíc přesná opozice Venuše s Plutem - prvek žárlivosti, manipulativnosti, vydírání, finančních záležitostí poněkud napjtých. Radosti se nedaří jen tak, dnes je to křehká květinka vyžadující péči a lásku. Pomáhá nám podvečerní trigon Luny k Jupiteru (dobrá vůle, chuť být spolu, sdílení) a také paralela Merkura s Venuší a jí generovaný smysl pro humor a laskavost.
Všem, kteří dnes slaví narozeniny, přeju i přes ne úplně hladké aspekty ničím nezkažený nádherný den...

úterý 5.6.

Nějak hodně vody v nastávajících dnech... Dnes necelou hodinu po poledni Luna vstupuje do Ryb, kde se zítra spojí s Neptunem. Venuše v Raku tvoří stále ještě citelný trigon s Jupiterem a Neptunem do Štíra a zmíněných Ryb, navíc se v noci na zítra dostane do opozice k Plutu. A ve stejnou chvíli nastane konjunkce Slunce s Merkurem v kvadrátu na Neptun... Roste citlivost a vnímavost, promlouvá intuice a podvědomí, vyjadřuje se umění. Objevuje se ale také přecitlivělost a žárlivost, tendence k závislostem a manipulacím. Raději zpívat než dělat žárlivé scény, raději malovat nebo tancovat, než se utápět v slzách. Krásný den nám přeju!

pondělí 4.6.

Noc plynula hýčkána trigonem Slunce a Luny - milá, klidná, osvěžující a příjemná. Dopoledne můžeme chtít stihnout více, než je reálné nebo rozumné, počítejme s mírným zdržením (Luna v antiparalele se Saturnem, taky může podporovat bručouny a protivy, aby ukázali, co v nich vězí).
Večer nastává (a v průběhu dne je cítit) nejméně příjemný aspekt, antiparalela Merkura k Uranu. Prvek spěchací, vztekací, zážehový, bouchací, zakopávací a padací. Naštěstí je doprovázený paralelou Luny k Jupiteru a jí poskytovanou ochranou. Simon s Garfunkelem zpívali "Slow down, You move too fast"... Oni už vidět nejsou, ale tahle písnička by mohla dneska zaznít aspoň v našich hlavách - zpomal, jedeš moc rychle. A neplatí to jen na kolech, ať jsou dvě, tři, nebo čtyři.

neděle 3.6.

Soudě podle aspektů byla sobota mnohem příjemnější, než slibuje být dnešek. Šest minut po půlnoci Luna vstoupila do Vodnáře a přišla otevřenost, samostatnost a přátelská atmosféra. To je samozřejmě příjemné, nebýt ovšem kvadrátu Luny na vládce Vodnáře Urana, který nastal ve dvě ráno, a polední konjunkce Luny s Marsem, která ponouká k ukvapenosti a prudkým reakcím. V paralelách se spojuje Slunce s Merkurem naproti Saturnu, bručivo, nenaladěno, přicházejí zbrždění na cestách a nepříjemná témata v komunikaci. Dneska bych nic nevynucovala, neřešila, nezlobila se; zanořila bych ruce do hlíny na zahradě nebo nohy do trávy v lese či v parku a jen vnímala... Ono se opravdu nic zlého neděje, jen možná některé věci nejsou tak, jak bychom si představovali.

sobota 2.6.

Včerejší konstelace slibovaly hlazení, radost a svižnost. Někde se ale tohle dobro trošku vymklo kontrole, podle hesla čeho je moc, toho je příliš. Je to i důvod, proč jsem včerejší horoskop nestihla - ranní cesta na veterinu a střet s nepozorným řidičem. Na relativně novém autě nepotěšilo...
S konstelacemi to totiž není jednoznačné. Aspekty mezi planetami nabízejí, umožňují, komplikují nebo pomáhají, někdy brzdí a jindy ponoukají ke spěchu. Ale jednáme my sami, podle svých dispozic a zkušeností i podle okolností. A tak se za stejných konstelací v jedné chvíli někde lidé milují, někde se hádají, někde se rodí dítě a jinde někdo umírá.
Dnešek je také doprovázen souladnými aspekty a mohl by z něj být krásný den. Dopoledne před půl jedenáctou se schází sextil Merkura s Lunárním uzlem, prvek potkávací, povídací, překvapivý a milý, s trigonem Venuše k Neptunu. Venuše se včera dostala do přesného trigonu k Jupiteru a dnes k Neptunu, uzavřel se tak silný a vzácný velký trigon ve vodních znameních, který podporuje intuici a umění, nese lásku, citlivost, jemnost, laskavost, dobrou vůli a pohodu. Příležitostí užít si nádherný víkend máme spoustu, jen je potřeba nepustit ze zřetele podbarvení dne antiparalelou Merkura k Plutu a k Marsu. Je tu nátlakovost, stresovitost a riziko úrazů. Tak ať se nám vyhnou a můžeme si užívat to krásné, co den přináší.

Květen

Duben

Březen

Únor

Leden

2017

2016

2015

 2014 

2013