Starší prognózy

úterý 14.8.

V 6.57 letního času vstoupila Luna do Vah. Po včerejším návratu Marse do Kozoroha se tak ocitlo šest planet z deseti v základních znameních. Vzrůstá potřeba do něčeho se naplno opřít, být aktivním hybatelem událostí, vést, nadchnout sebe a následně i druhé... Chvílemi je dobré kouknout pod nohy, jestli náhodou neušlapáváme něco nebo někoho, na čem/kom nám záleží. Chvílemi je i dobré se zastavit a zjistit, jestli naše svaté nadšení stále plane tím správným směrem... jsme totiž splašení.

pondělí 13.8.

Večerní sextil Venuše s Lunárním uzlem krásně podbarvil atmosféru pro pozorování roje meteoritů. Nevím, jestli jste se dívali, byla to nádherná nebeská podívaná.
Ve čtvrt na pět ráno vstoupil Mars do Kozoroha a trochu se nám zpraktičtělo - práce nabírá na razanci a zodpovědnosti, sport je vytrvalejší a pravidelnější, aktivity směřují ke konkrétním výsledkům. Tohle potrvá měsíc, to už se dá ledacos stihnout.
Luna se pobybuje Pannou splavně a mile, zaměřená také více na praktické věci života. Užíváme si je s radostí a nadšením - ranní sextil s Jupiterem a popolední trigon k Plutu naladí do optimismu. Jen kolem půl osmé ráno opozice k Neptunu buď odsouvá vstávání, nebo nese jemnou rozladěnost kvůli tomu, co všechno se nám nechce a musíme - přešlo to rychle, ne? Pěkné pondělí nám přeju.

sobota 11.8.

V tuto chvíli (11.58) kulminuje poslední letošní zatmění - částečné zatmění Slunce. O nepříjemnosti těchto vlivů není nutné psát příliš, jsou svou rizikovostí pověstné. Toto zatmění je zajímavé konjunkcí s Merkurem a kvadrátem na Jupiter. Mnohé dobře myslet a mnoho o tom mluvit, výsledek je přinejmenším pochybný. Chtít se předvést, zakládat si na sobě a svých schopnostech a trochu se i vytahovat; být pevně přesvědčen o své pravdě, bojovat za ni - a pak zjistit, že na počátku byla chyba v předpokladech. Tohle umí všechny osobní planety (Venuše je k němu v přesné antiparalele) disharmonicky napojené na Jupitera, pána expanze. V komunikaci důvod k zasmání nebo naštvání, to podle nátury, za volantem už to tolik veselé není.
(Poznámka k fotografii - dnešní zatmění je jen částečné, takhle efektní není, ale fotka se mi líbíla... ;-) )

pátek 10.8.

Pokud by se někomu z vás zdálo, že je dneska divný den, že na nás padla deka, chmury, nepohoda a předponas...-štvanost, asi mu dám za pravdu. Začala s tím Venuše v kvadrátu a ještě antiparalele se Saturnem - to je jako kdyby tvořila kvadrát a opozici najednou; nenaladěnost, pocit smutku, otrávenosti, samoty a nepochopení. Zdatně ji v tom podporuje Luna, která krátce po šesté ráno vstoupila do Lva. Ještě se tam ani neohřála, a už spouští opozici na Mars a kvadrát na Urana - nabručenost, podrážděnost, protivnost, prudké reakce, které nadaní jedinci dokážou dovést až do hysterie. Přidáme- li netýkavost a aroganci paralely Merkura s Uranem, a zejména zítřejší novoluní spojené s částečným zatměním Slunce (nastává v sobotu v 11.58 středoevropského letního času, viditelné bude ve Skandinávii a v Rusku a bude na pět měsíců poslední, naštěstí), máme víc než dost důvodů dávat si pozor na jazyk, hlídat si kroky i činy a pekelně se soustředit, když sedíme za volantem nebo za řídítky.

čtvrtek 9.8.

Konjunkce Slunce s Merkurem ve Lvu je prvek pro nadšení ve všech směrech - i když to dlouhotrvající vedro bere elán snad všem...
Ráno Luna vytvořila příjemný uzavřený trigon s Jupiterem a Neptunem ve vodních znameních - prvek pro krásné sny a kvalitní spánek, bohužel až nad ránem. Je to prvek pro citlivost a práci s emocemi, prožíváním, pro rozhovor s duší. Pokud se do toho dnes pustíme (a čím dřív po ránu, tím rozhodně lépe), nezaskočí nás smutky a pocity samoty, které by jinak mohl vnést kvadrát mezi Venuší a Saturnem a současně antiparalela mezi nimi. Ty jsou sice přesné až zítra nad ránem, otestovat naši odolnost proti splínům by mohly už dnes.

středa 8.8.

V půl třetí proběhl trigon mezi Venuší a Marsem, noc mohla být ve znamení vášně, náhodných lásek, přechodů od kamarádských k mileneckým vztahům. Následoval vstup Luny do Raka a spolu s ním kvadrát k Venuši a opozice k Saturnu - volání zpět k povinnostem, zodpovědnosti za rodinu a dlouhodobé partnerství... Poloviční vzdálenost Venuše mezi Merkurem a Jupiterem slibuje dobře si rozmyslet, dobře se domluvit a pobavit se u toho.

úterý 7.8.

Venuše přešla do svého vlastního znamení Vah, zavládla harmonie, soulad a radost. Okolnosti nahrávají společenským aktivitám, umělecké tvorbě, spolupráci a partnerství. Luna se ráno dostala do sextilu ke Slunci a Merkuru, čímž podpořila obecně vládnoucí dobrou náladu. Do dění promlouvají dvě ze čtyř královských hvězd, Aldebaran (v paralele se Sluncem) a Regulus (paralela s Uranem), posilují nás a dodávají sebedůvěru, rozhodnost a odvahu. Za těchto okolností snadno a rádi přehlédneme prošlý kvadrát Slunce k Jupiteru i kvadrát Luny k Neptunu. Co bychom přehlédnout neměli, je stacionární Uran, který umí pozlobit technicky i stresotvorně.

Srpen

Červenec

Červen

Květen

Duben

Březen

Únor

Leden

2017

2016

2015

 2014 

2013