Starší prognózy

úterý 19.2.

Po delší době jsem tu s prognózou - máme natolik intenzivní a zajímavý den, že rozhodně stojí za komentář.

 

Už v pondělí dopoledne nastal sextil Slunce s Uranem, jeho aktuálním vládcem. Téma svobody, nezávislosti, změn a krom jiného i astrologie. Nenecháváme si líbit jakékoli narušení vlastních hranic, hlídáme si nezávislost, to vše v režimu otevřeném a přátelském. Zkoumání vesmíru i naslouchání jeho poselství se daří více než jindy.

Krátce před pondělním polednem nastala také konjunkce Venuše se Saturnem - téma poněkud rozporuplné, spojující radost a lásku s vážností, zodpovědností, prací a odstupem. Úterní ráno nese další podobně nesourodou konjunkci, totiž Merkura s Neptunem. Snoubí se racionalita se sněním, fakta s domněnkami, komunikace s intuicí a výsledkem může být nepozornost, ospalost a zmatení smyslů.

Jako kdyby toho nebylo málo, mění se dnes čtyři minuty po půlnoci radikálně situace. Slunce opouští Vodnáře a na čtyři týdny se stává hostem znamení Ryb. Namísto nadhledu se topíme v emocích. Namísto komunikace volíme podobenství, namísto dotazů si vytváříme závěry podle dojmů. Skvělý čas pro umění a lásku, pro intuici a inspiraci, horší čas pro práci a zodpovědnost. Zkrátka, přiznejme si to na rovinu, nechce se nám. Ryby jsou čas pro snění, lenošení a odpočinek; tvrdou práci v tomhle podivném předjarním čase únavy může vyžadovat jen nelida.

A další specifikum dnešního dne, završující všechny podivnosti a neuchopitelnosti, spočívá v úplňku. Rozkulacený mezi Pannou a Rybami nese v sobě všechny zmíněné protiklady natvrdo.

Takže dnes netlačit (ujely by nám nohy a ocitli bychom se bez opory), nehádat se (rychle by se ukázalo, že argumenty stojí na vodě) a spěchat s rozmyslem.

Krásný rybí - předjarní čas nám přeju.

Slunovrat v pátek 21.12.

Ve 23 hodin a 23 minut nastal zimní slunovrat. Jak čeština samotným pojmem naznačuje, Slunce se vrací - je to bod zvratu, okamžik, kdy se věci mění od největší tmy zpět směrem ke světlu. Kéž osvětluje naše cesty; kéž vidíme světlo i tam, kde se zdálo býti temno nejhlubší.
Tradice do tohoto okamžiku umístila zrození naděje, které oslavujeme v podobě Vánoc. Kéž jsou pro nás tyto svátky nové naděje plné klidu, lásky, laskavosti a blízkosti.

úterý 11.9.

Ve tři hodiny ráno vstoupil Mars do znamení Vodnáře - máme více síly, baví nás experimentovat, značná část povinností a pocitu pořetíženosti z nás spadla a život se zdá snazší. Dnes o to víc, že Slunce s Jupiterem a Plutem vytváří naprosto přesný bisextil, harmonický útvar složený z trigonu a dvou sextilů, jehož výsledkem je optimismus, nová naděje, radost a pohoda, vnitřní síla, schopnost překonat každou překážku. Dnešek je jeden z nejpříjemnějších dní široko daleko, i přes nadcházející opozici Venuše k Uranu (přesná je zítra). Ta se dnes může projevit chutí experimentovat i za cenu mírného rizika.

Starší denní předpovědi naleznete v záložce Archiv.

pondělí 10.9.

V těchto dnech prochází Venuše složitějším postavením. Včera před polednem přeplula hranici mezi svým domovským znamením Vah, kde vzkvétá, raduje se a kypí, a následujícím znamením Štíra, kde se jí nedaří. Venuše ve Štíru velmi rozumí vášni a nadšení pro věc, a někdy je tou věcí láska fyzická a někdy je tou věcí láska finanční - ale city dává najevo s nedůvěrou, necítí se svobodná a spontánní. Navíc se nachází v kvadrátu na Mars a v opozici na Uran, obě bojovné a rychlé planety. Něžné lásce není přáno, spíš se můžeme nadít střetů a neklidu, dravosti a necitlivosti. Prvek pro italskou domácnost, který ale nemusí vyhovovat každému.
Po včerejším novoluní dnes odpoledne trochu zlepšuje situaci Luna, která skrze trigon s Marsem a následný přestup do Vah pomůže mezilidskému pochopení a dobré náladě.
To skvělé ale přijde zítra - Slunce se dostává do přesného sextilu k Jupiteru a trigonu k Plutu. Velkorysost a laskavost se snoubí s vnitřní silou a rozhodností. Pokud chceme zásadní změny vycházející zevnitř, tady máme nejlepší možnou příležitost.

pátek 7.9.

Silné aspekty - jednak opozice Neptuna se Slunce, která dělá všechno trochu jinak, než bylo zamýšleno; která souvisí s potížemi v oblasti spánku; která dává vlhko a kluzko (a to se nám nehodí všude...). Ale k ní přesný uzavřený zemský trigon, tvořený Merkurem, Uranem a Saturnem. Daří se nám spojit tradice a zkušenosti s novými nápady a originálním pohledem na věc. Je to prvek geniálních objevů, je to prvek nového poznání, je to prvek skvěle proudící komunikace a informací. A navíc vše v praxi dokonale použitelné (nejen onen uzavřený trigon, ale i Slunce, Pluto a Mars jsou v zemských znameních, a ta mají praktičnost v popisu práce).

čtvrtek 6.9.

Merkur krátce po půl páté ráno vstoupil do Panny a pozměnil atmosféru směrem k péči o tělo a zdraví, ke smyslu pro detail a analytickému zaměření, mentálnímu fungování. Ale znáte to, když najednou všichni víc přemýšlí, můžeme se nadít jak geniálních nápadů, tak i pěkných stupidit... Merkur je na hvězdě Regulus a Uran je s ní dlouhodobě v paralele, nápady - ať jakékoli - mají jistou noblesu. Saturn se dnes odpoledne definitivně obrací směrem kupředu, končí tím zaseknutí v práci, zbytečná zdržování, odmítání zodpovědnosti a další nepříjemnosti. Navíc Merkur a spolu s ním i Jupiter jsou nádherně ozářeni, nesou optimismus a nový nádech...
Co je složitější, je ozáření ženských planet, Luny a Venuše. Luna dnes krátce před čtvrtou odpoledne vstupuje do Lva a cestou utváří opozici na Mars a kvadrát na Urana. A Venuše se na konci Vah chystá pomaleji na totéž s drobnou obměnou (opozice Uran, kvadrát Mars). Jsou to úrazové a konfliktní situace a postihují především ženy - jemnější polovina lidstva by dnes měla být ostražitější jak při používání svých ženských zbraní (včetně jazyka, milé ženy!), tak na cestách a zejména za volantem.
Krásný a pohodový den nám přeji.

středa 5.9.

Slunce se blíží do opozice s Neptunem - zasněnost, ospalost, nesoustředěnost, potíže se spánkem, sem tam trocha manipulace a sem tam něco umění. A hodně intuice - jen pozor na to, co nám říká, ne vše je pod vlivem oné opozice možné brát vážně. Jo - a taky je občas něco jen pod vlivem, nebo někdo... Dnes se projevuje antiparalela mezi oběma tělesy, to je jako kdyby opozice už byla přesná. Saturn je stacionární, po čtyřech a půl měsících se zítra obrací do přímého pohybu a spolu s tím se nám lépe bude dařit vše, co vyžaduje trpělivost, práci a zodpovědnost.
Ale Merkur nám dnes dělá radost. Vymkl se vlivu Algola a místo toho přechází přes Regulus. To je jako kdyby komunikace z manipulativního, vzteklého a arogantního módu přepnula jedním kliknutím na velkorysost, pochopení, nadhled a moudrost - to jde, že? Navíc Luna nás až do večera hladí a těší sextilem ke Slunci, trigonem k Neptunu a trigonem k Jupiteru - nese laskavost, citlivost, srdečnost a dobrou vůli. Co víc si přát? Aby to večerní opozice Luny k Plutu nepokazila zbytečnými výčitkami...

úterý 4.9.

Děkuju všem, kdo jste mi zachovali přízeň i přes další moje odmlčení. Naši psí dorostenci zůstali s péčí na mně, a prší. Chovatelé rozumí, pro neznalé - nemůže TO ven, nudí se TO, a když TO venčíte, odvděčí se TO blátem úplně všude, takže vytíráte pětkrát denně... Stejně TO milujete, a ONO lásku vrací okusováním, škrábáním, olizováním, skákáním, trháním a pištěním...
Tak zpátky k astrologii. Nebi dnes ráno vládne krásný a sympatický bisextil Merkura s Venuší a Lunou - daří se komunikace, vyjadřování pocitů a potřeb jde snadno, je to o příjemném vyladění. Tedy, bylo by to krásné, nebýt takové drobné záludnosti. A tou je kvadrát Merkura na Algol. A protože je to kvadrát ze Lva, pak si umíme ulevit velmi rázně, razantně se vyjadřujeme o všem, co se nám líbí, ale ještě razantněji o tom, co nás štve. A Slunce se dostalo na stálici Zosma, téma oběti nás pronásleduje na každém kroku. Měli bychom se brát míň vážně a neměli bychom se litovat...

pátek 31.8.

Končí srpen, končí prázdniny a pomalu se blíží konec léta... Přemýšlím, nakolik to máme zažité z dětství, ale tenhle čas vyvolává trochu smutky...
Planetární konstelace podobné naladění podporují - ale ještě víc se dnes daří ventilovat vnitřní nepohodu vztekem. V půl sedmé ráno proběhla antiparalela Venuše s Uranem (na noční vášeň prvek poněkud ostřejší, ale někdo si to určitě užil naplno, ráno spíš podporuje nespokojenost). V půl osmé antiparalela Merkura s Uranem vytahuje chvat, nervozitu a vztek, a protože ve stejnou dobu Luna dochází do konjunkce s Uranem, mohou se bublací jedinci držet zásady - když už, tak už a pořádně!
Po bouři se vyčasuje - trigon Luny k Saturnu a vpodvečer i ke Slunci nese zklidnění a zlepšení nálady.
Zítra ještě mohou smutky opět vyplavat - paralela Merkura se stacionárním Saturnem, která nastává ve tři hodiny zítra ráno, má tendenci vidět svět z té tíživější strany...

čtvrtek 30.8.

Prázdniny pomalu končí a planety odrážejí trochu toho splínu a nostalgie, které za nimi můžeme pociťovat. Včera a předevčírem Merkur s Plutem v paralelách a dnes ráno Luna s Plutem v kvadrátu vytahují starosti a tíživé myšlenky, pocity bezútěšnosti a smutků. Cítit je také zítřejší kvadrát Merkura k Uranu a s ním přicházející chuť do něčeho kopnout, třísknout s něčím (nebo s někým), skoncovat rázně se vším, co nás zlobí a netěší. Úklid jde dnes rychle od ruky, ale hrozí, že v zápalu nadšení vyhodíme i něco, co nám po pár dnech bude ještě chybět. Technické a počítačové záležitosti mohou trucovat, stávkovat a připravovat nemilá překvapení. Tady by třísknutí s něčím nemuselo být nejvhodnější formou opravy... ;-)
Na druhou stranu nás chrání a oblažují stálice - Slunce je dnes v paralele s hvězdou Altair, Venuše se Spikou a Uran dlouhodobě s Regulem, stejně jako Neptun se drží na hvězdě Achernar. Takhle pozitivní sestavu stálic najdeme opravdu výjimečně, proto by tyto dny mohly přinést něco zásadního a dlouhodobě pozitivního.

středa 29.8.

Včerejší antiparalela Merkura s Plutem je hned dnes vystřídána jejich paralelou a vytahuje na povrch věci tíživé, splínovité, náročné a smutné - je to poněkud depresivní prvek. Krátce před půlnocí se Luna z Berana dostala do kvadrátu k Saturnu a to na náladě taky úplně nepřidalo. A jiné aspekty se dnes nekonají, není moc čím náladu pozvednout. Nevěšme hlavy, přejde to (snad i brzy...)

pondělí 27.8.

Den se stacionárním Marsem, obracejícím se po dvou měsících retrogradity do pohybu kupředu. Jakkoli jsou všechny akční planety provázány poloviční vzdáleností Jupitera mezi Marsem a Sluncem, dnes bych čekala spíše hrdost a odvahu, než přemíru aktivity. Stacionární Mars se rozhýbává pomaleji, ale jeho chvíle přijde velmi brzy.... Slunce je v antiparalele na Venuši a Lunu - ženskost kvete, ale zejména ráno nenachází zasloužené ocenění. Den, kdy odpoledne a večer slibují býti pěknými a uzavřít den nakonec přeci jen do škatulky s nápisem "povedlo se" - Luna v trigonu na Jupiter a sextilu na Pluto dodá potřebnou radost a trochu toho štěstíčka.

neděle 26.8.

Noční trigon Slunce k Saturnu působil ke klidnému spánku, bohužel brzy se začal projevovat vliv dalších aspektů. Mezi nimi je jednoznačně nejdůležitější úplněk v Rybách, kam Luna vstoupila v půl osmé ráno. Nastává ve 13.56 a je to prvek vnímavý a intuitivní, ale také přecitlivělý a dráždivý. Dopoledne je ještě příjemné díky sextilu Luny k Uranu a Saturnu, odpoledne už převažují napjaté vazby - Merkur je v paralele s Uranem a Venuše v kvadrátu k Plutu. Můžeme zažívat výlevy vzteku, smysl pro humor je Uranem podbarven do kousavosti a jízlivosti. Venuše s Plutem se projevují výčitkami a žárlivostí. Věty typu "kdybys mě opravdu miloval/a..." si dnes odpusťme; jízlivosti jsou tabu, hádky hasme hned v zárodku. Přidáme-li stracionární Mars, máme den, kdy od slov k ráně není daleko. Pusu je někdy lepší ucpat nějakou dobrotou dřív, než stihne vypustit to, co nejde vzít zpět.

sobota 25.8.

Nastal opravdu zajímavý den, a to v dobrém slova smyslu. Jednak po půl sedmé ráno stála Luna ve Vodnáři v trigonu k Venuši ve Vahách a oznamovaly společenský, otevřený, přátelskou atmosférou prodchnutý den. Krátce po poledni nastává paralela Luny k Jupiteru, prvek pro příjemnou a milou atmosféru. Jemná nespokojenost se může objevit kolem půl druhé díky antiparalele Luny a Merkura, nedorozumění mezi duší a myslí... Ale to nejdůležitější a zároveň nejpěknější souvisí s přesným uzavřeným trigonem, který dnes vytváří Slunce v Panně, Saturn v Kozorohu a Uran v Býku. Zemský trigon mluví o praktických věcech, ke kterým přistupujeme s klidem, trpělivostí a současně originálně a nápaditě. Kombinuje se tradice a dobrodružství, stabilita a nadhled... Je to velmi přátelský a tvůrčí prvek. Navíc s Lunou ve Vodnáři se můžeme dočkat krásných setkání, veselé a optimistické nálady, mnohých seznámení a příležitostí. Je to den jako stvořený pro sport a výlety, pohyb všeho druhu.

čtvrtek 23.8.

V šest hodin a osm minut středoevropského letního času Slunce vstoupilo do znamení Panny - začíná čas píle, zodpovědnosti, pečlivosti a trpělivosti. Je to doba pro analyzování a hledání chyb, a také doba na jejich nápravy. Doba přeje výzkumu a vědecké práci, v nejrůznějších oborech. Je to i období se zvýšeným výskytem šťouravosti, jízlivosti a hnidopišství - nicméně jde o čas skvělý pro péči o zdraví a výživu, nejen vlastní, ale i druhých lidí. Jakákoli podpora, kterou v nacházejícím měsíci svému tělu poskytnete, přinese velmi dobré výsledky - a mimořádné úspěchy budeme mít tehdy, když se budeme starat o psychiku a oblast trávení.
Včera a dnes se Slunce pohybuje pásmem vlivu hvězdy Regulus - ano, té, o které poslední dobou píšu v souvislosti s paralelou Urana. Je to jedna ze čtyř královských hvězd, ta, která má nejsilnější vliv na přirozenou autoritu, vůdcovské schopnosti, úspěšnost a ochranu shůry.
Dnešní odpoledne a večer ale trochu komplikují aspekty Luny. Dostává se do paralely se Saturnem, konjunkce s Marsem a těsně před půlnocí i do kvadrátu k Uranu. Tyhle tři planety astrologie zařadila do šuplíku s názvem "škůdci". Mají v popisu práce komplikovat, znesnadňovat a hatit ledacos, zejména v disharmonických vazbách - a to je dnešní případ. Sypou písek do soukolí a dělají blbou náladu. Zkusme je i sebe brát míň vážně... Den ve vlivu Regula by bylo škoda si pokazit brbláním.

úterý 21.8.

Tohle datum u nás nevyvolává nejlepší asociace, a padesáté výročí nás nutí připomínat si... Přesto podle situace na nebi nejsou úplně důvody ke smutkům nebo splínům. Naopak, uzavřený ohnivě-zemský trigon mezi Uranem, Sluncem a Saturnem s Lunou říká - vzpomeňme si, poučme se, ale pojďme dál. Odpolední paralela Merkura s Venuší přeje jiskře v oku a dobré náladě, vtipu, kráse a příjemným společenským setkáním.
Jediná okolnost je hodna varování - delší dobu se drží Neptun na poloviční vzdálenosti mezi Marsem a Uranem a vnáší podivné důvody do prudkého jednání, záhady a neobvyklosti do netrpělivosti a výbuchů. Dobré úmysly se zvrhávají nebo v sobě nesou stopu "šejdrovitosti". A k tomu ty již vícekrát zmiňované stálice, které pomáhají k dobrým výsledkům i v těch nejnáročnějších momentech. Výsledek nejde úplně odhadnout...

pondělí 20.8.

Jediný dnešní aspekt je kvadrát mezi Lunou a Neptunem, který nastal jednu hodinu a dvanáct minut po půlnoci - zvláštní sny, možná nespavost, možná zklamání, nic závažného. Zajímavé ale je zapojení stálic. Už jsem se tu zmiňovala dříve, že kvadrát mezi Marsem a Uranem, který nás trápil v uplynulých měsících (a který v pozadí ještě můžeme cítit, v různé intenzitě podle vlastního nastavení) je doprovázen velmi silnými královskými hvězdami. Uran je v paralele s Regulem, dnes na tři minuty, a Mars je v paralele s Antarem naprosto přesně. Posiluje se bojovnost a odvaha ve všem, do čeho se pustíme - v obhájení projektu například je to síla, kterou máme v zádech a pomáhá nám, ale když se debata zvrhne do konfliktu, je tahle síla velmi nebezpečná, protože nedovoluje ustoupit a nutí nás bránit vlastní pravdu mimořádně tvrdě i tehdy, kdy pravdou není. Z dobrých úmyslů mohou povstat velké problémy, a naopak z problémů se může vyloupnout přínosné a mimořádně dobré řešení.
Nejsou to ale jediné stálice, které nyní působí. Saturn je dnes v naprosto přesné paralele s hvězdou jménem Dschubba, která umí být poměrně nepříjemná - stejně jako Saturn sám. Na vyvážení je dnes Neptun v exaktní konjunkci s hvězdou Achernar, která je spolu s Regulem (už zmíněným v souvislosti s Uranem) tím nejpozitivnějším, co známé stálice nabízejí. Výsledek? Můžeme se dočkat velmi dobrých výsledků - ale velmi zvažujme, do jaké oblasti se pustíme. Duchovně, studijně, pracovně i vztahově - nádherné konce... ale rychlost, zbrklost, konflikty a neústupnost také přinesou patřičné výsledky.

neděle 19.8.

Den, kdy se Merkur obrátil do pohybu kupředu a zaseknuté věci se mohou dát do pohybu. Den, kdy nastává trigon Jupitera a Neptuna, dvou planet, souvisejících s idealismem, důvěrou a dobrou vůlí. Den, kdy se vpodvečer Luna dostává do sextilu kVenuši a trigonu k Merkuru, nese tím laskavost, smysl pro humor, chuť se bavit s druhými, nikoli na jejich úkor, kdy nás baví svět. Ale také den, kdy se Slunce ve Lvu, hrdé, panovačné a nepochybující o sobě, dostává do kvadrátu k Algolu a jeho sebestřednost hvězd se bude dotýkat (Algola tedy určitě...) Doporučení pro dnešní den - nepřehánět.

sobota 18.8.

Svátek mají Helenky a planety jim k tomu chystají prostředí pro oslavnou párty... Pokud pomineme ranní kvadrát Luny se Sluncem (a ten pomineme opravdu snadno, není nijak závažný), máme k dispozici především sextil mezi Merkurem a Venuší a spolu s ním zábavu, smysl pro humor, milou konverzaci, příjemné výlety, radost z pohybu a jiná dobrodiní. Přidejme trigon Jupitera s Neptunem, který je přesný zítra ráno, a nahrává veškerým radostem na vodě a kolem ní, ale také ideálům, snům, vizím a dobrým úmyslům (dovedeným do dobrých konců). Zítra ráno v půl sedmé se Merkur po třech a půl týdnech obrací do přímého směru pohybu. Co stagnovalo, rozbíhá se, co bylo třeba rozmyslet, dozrává k realizaci.

pátek 17.8.

Dnešek kazí jen dvě okolnosti. Tou hlavní je poloviční vzdálenost Neptuna mezi Marsem a Uranem - podivnost, vlhkost a neupřímnost spolupůsobí s rychlostí a agresivitou. Výsledek by mohl být drsnější. Zejména když se spojí s druhým nepříjemným vlivem, kterým je antiparalela Luny s Uranem ve čtvrt na šest odpoledne. Pokud si tyto vlivy pohlídáme - a neměla by to být taková dřina, jsme poslední dobou zvyklí na horší kotrmelce - můžeme si naplno vychutnat velmi příjemnou souhru Luny s Jupiterem, Plutem a Neptunem, hrající do laskavosti, vstřícnosti a optimismu. A zítřejší sextil Venuše s Merkurem podbarvuje atmosféru do hravého humoru, milých rozhovorů a radosti z potkávání. Pěkný víkend máme před sebou!

čtvrtek 16.8.

Po klidném včerejšku a příjemné noci přichází hektický den. Luna se v deset dopoledne dostává do kvadrátu k Marsu, o hodinu později vstupuje do neústupného Štíra a v půl čtvrté odpoledne utváří opozici na Uran. Kdo má tendenci k samovzněcování, měl by dneska nosit nejspíš něco na způsob kyslíkové masky. Ta jednak pomáhá zhluboka dýchat, a pak než promluvíme, musíme ji nejprve sundat - a to jsou ony drahocenné vteřiny, během kterých si můžeme ujasnit, co říci chceme, a co už vhodné není... Zkrátka kroťme prudké reakce. Ve čtyři odpoledne přichází uklidnění díky sextilu Luny k Saturnu a pokud se přes den nedohlídáme, je tam večerní "achich" a "kdybych" spolu s kvadrátem Luny k Uzlu. Držím nám palce, ať večer nemusíme obrazně řečeno zalézt do kouta a stydět se ;-)

středa 15.8.

Po složitějších dnech vítáme každou chvíli uklidnění a volna. Takže platí, že žádné zprávy = dobré zprávy. Dnešek by mohl být z tohoto ranku. Luna se sice brzy odpoledne dostává do kvadrátu k Plutu a nabízí nám v rejstříku emocí ty související s kontrolou, manipulativností a potřebou ovládat, ale v noci uzavírá sextil se Sluncem, který vyhladí a učeše veškeré případné neshody.
To jsou však jemnosti, nic zásadního se neděje. Úlevu pociťujeme zejména díky rozcházejícímu se kvadrátu Marse a Urana, dvou bojovných a agresivních kmotrů, kteří podobně jako na vesnické tancovačce vyhrožují pěstmi a obušky a klid nastane, až když jeden z nich vyklidí pole. Mars se stáhl zpět do Kozoroha a aspekt zeslábl. Přesný bude ještě jednou, 19. září brzy ráno, asi tři dny dopředu bude třeba počítat s podrážděností. Ale teď je, díky bohu, chvíli klid.

úterý 14.8.

V 6.57 letního času vstoupila Luna do Vah. Po včerejším návratu Marse do Kozoroha se tak ocitlo šest planet z deseti v základních znameních. Vzrůstá potřeba do něčeho se naplno opřít, být aktivním hybatelem událostí, vést, nadchnout sebe a následně i druhé... Chvílemi je dobré kouknout pod nohy, jestli náhodou neušlapáváme něco nebo někoho, na čem/kom nám záleží. Chvílemi je i dobré se zastavit a zjistit, jestli naše svaté nadšení stále plane tím správným směrem... jsme totiž splašení.

pondělí 13.8.

Večerní sextil Venuše s Lunárním uzlem krásně podbarvil atmosféru pro pozorování roje meteoritů. Nevím, jestli jste se dívali, byla to nádherná nebeská podívaná.
Ve čtvrt na pět ráno vstoupil Mars do Kozoroha a trochu se nám zpraktičtělo - práce nabírá na razanci a zodpovědnosti, sport je vytrvalejší a pravidelnější, aktivity směřují ke konkrétním výsledkům. Tohle potrvá měsíc, to už se dá ledacos stihnout.
Luna se pobybuje Pannou splavně a mile, zaměřená také více na praktické věci života. Užíváme si je s radostí a nadšením - ranní sextil s Jupiterem a popolední trigon k Plutu naladí do optimismu. Jen kolem půl osmé ráno opozice k Neptunu buď odsouvá vstávání, nebo nese jemnou rozladěnost kvůli tomu, co všechno se nám nechce a musíme - přešlo to rychle, ne? Pěkné pondělí nám přeju.

Srpen

Červenec

Červen

Květen

Duben

Březen

Únor

Leden

2017

2016

2015

 2014 

2013