Starší prognózy

středa 18.10.

Dvě dnešní přesné konjunkce by mohly situaci maličko vylepšit, ale nespoléhala bych na ně příliš. Luna s Venuší ve Vahách byly spojené přesně ve čtyři ráno. Kde bylo před východem Slunce přes mlhu vidět ranní oblohu, tam poskytly jejich srpky krásnou podívanou. Hovoří o sebevědomé ženskosti, šarmu a citech. A Merkur s Jupiterem jsou v přesné konjunkci pár minut před jedenáctou dopoledne a nesou dobré úmysly, srdečnost, ochotu a férovost. Jen ta jejich slábnoucí opozice k Uranu ve výsledku může udělat jiný efekt, než bylo zamýšleno. Také Mars, který se nachází mezi nimi a Uzlem, může udělat divočejší výsledky setkání s druhými lidmi.
Ale nejnáročnější je zítřejší večerní novoluní. Ve Vahách, tedy v základním znamení se týká základních věcí - já a ty, odkud jdeme a oč usilujeme. Práce, domov, partnerství, tělo. A tohle novoluní je v přesné opozici k Uranu - překvapení, konflikty, střety, havárie, úrazy. A působí už dnes. Varuji už několikátý den, ale jedny z nejtvrdších konstelací roku si varování zaslouží. Od pátku už to začne jít nahoru.

úterý 17.10.

Pokračují divoké dny a ony konstelace, které je divokými činí, se připravují na své vyvrcholení. To přijde ve čtvrtek večer v podobě novoluní v hodně přesné opozici k Uranu. Poblíž jsou i Merkur s Jupiterem a celá tato čtyřkonjunkce bude společně pobírat uranské napětí, neklid, netrpělivost, podrážděnost, konfliktnost a úrazovost. Situace je s prominutím "zkuranská". Držme svou chuť řešit věci ihned na uzdě, není dobrý čas. Počkejme na klidnější dny, nespěchejme. Dýchejme, všímejme si krásy kolem sebe. Za volantem buďme opatrnější než jindy a pečlivě se dívejme pod nohy, ať naše kroky míří přes ulici nebo třeba jen do kuchyně pro vodu.
Luna dnes nepomáhá, ráno procházela kvadrátem k Saturnu a po poledni se dostává do konjunkce s Marsem - tvrdost, nelaskavost, úrazovost. Tak ať to všichni ve zdraví přežijeme, přeju krásný den!

neděle 15.10.

Včera v poledne Venuše vstoupila do jednoho ze svých znamení - do Vah. Krása, láska, ženskost a partnerství mají prostor, daří se jim. Luna dnes uzavírá ohnivý trigon se Saturnem a Uranem, což znamená energii, akčnost, vitalitu. Merkur se dostal doprostřed mezi Slunce a Jupiter, se kterými tvoří volnější trojkonjunkci, což je prvek optimismu, radosti ze života, dobré nálady a velkorysosti. Večer Slunce dochází do přesného sextilu k Lunárnímu uzlu a můžeme se na závěr víkendu těšit na milá a užitečná setkání.
To vše je pravda a to vše je opravdu moc fajn - jenže se také dnes ráno uzavírá přesná opozice Merkura k Uranu a Slunce do ní pomalu dochází. Jde o velmi náročné konstelace, jejichž vliv cítíme už několik dní. Zbrklí a nepozorní jedinci mají více než kdy jindy sklony k drobnějším i větším úrazům. Spěch vede ke karambolům. Vzteklouni se projevují v plné kráse a agrese na sebe nenechává dlouho čekat. Co pomůže? Klid, plná přítomnost, časová rezerva a světlo uvnitř.

pátek 13.10.

Den pro pověrčivé... Někde se píšou písemky a skládají zkoušky, někde se scházejí fandové sci-fi na svou pravidelnou schůzku - a někde jinde se rodí děti. A všechno je to za panující nadcházející akční opozice Slunce a Merkura s Uranem, ale také za přesného uklidňujícího sextilu Merkura k Saturnu, za příjemného ranního sextilu Luny s Venuší a pod hravým a komediantským vlivem Luny ve Lvu, kam vstupuje v 8.41. S tím adrenalinem bych to nepřeháněla a místo vzteku doporučuji použít zdravý rozum (a dnes ho k dispozici máme), ale jinak bude fajn den.

čtvrtek 12.10.

Slunce s Merkurem se pomalu nasouvají do opozice k Uranu, nadcházející týden bude veselo. Takovým tím akčním způsobem, který by si většina z nás raději odpustila. Ochutnávku nám dnes odpoledne a v noci nabídne Luna, která postupně prochází kvadrázem k těmto prvkům. Více než kdy jindy se hodí hlídat si vnitřní klid a rozvahu. Dnešek je ale velmi vhodný na to pořádně si rozmyslet další postup, případně si večer s někým nezaujatým na dané téma promluvit, řešení nás napadne - Merkur se Saturnem a Lunárním uzlem uzavírají trigon a dva sextily, uklidňující a rozvážný aspekt.

středa 11.10.

V noci Luna vplula do znamení Raka, odlehčujíc opozici mezi Jupiterem a Uranem a využívajíc z obou prvků to nejlepší - zejména večer se dařilo technicky i kamarádsky, den startujeme s příjemnou náladou. Jenže poměrně záhy se připomene kvadrát Saturna a Marse. Mrzutosti a bručení, potřeba dotáhnout pracovní povinnosti tam, kde se týkají studia, psaní nebo úřadování. Používání síly tam, kde by lépe zafungovala jemná mechanika; urputná vytrvalost tam, kde by stačilo vlídné slovo. Tak zkusme mít stav věcí na mysli, až se budeme nadechovat k nějakému zásadnímu prohlášení - dneska raději ne :-)

úterý 10.10.

Slunce prošlo v noci kvadrátem na Pluta a jedna starost je tak za námi. Druhá se chystá zítra odpoledne a dnes je cítit v kostech i jinde - Mars v kvadrátu na Saturn je prvek vytrvalců, horolezců, dříčů a neústupných jedinců ve všech oborech činnosti. Prvek pomůže v práci a ve výkonu obecně, ale moc velké haló nebo ejchuchů bych od něj nečekala. Navíc v pohyblivých znameních slibuje neklid, stresy, konflikty a potřebu utlouct protivníka argumenty váhy pytle cementu... Odpoledne je tenhle kvadrát podebraný opozicí a druhou kvadraturou Luny v Blížencích. Konfliktním jedincům dát pusu na zámek, náhubek by taky neškodil. Lepší nálada je jen dopoledne, kdy se Luna dostává do trigonu ke Slunci a Merkuru, aspoň nějaká legrace bude.
To podstatné je na nebi v 15.20 - změna atmosféry daná přechodem Jupitera z Vah do Štíra. Jde o první ze dvou letošních větších změn, ta druhá přijde v prosinci, kdy Saturn opustí po bezmála třech letech Střelce a nasouká se do svého vlastního znamení Kozoroha. Pro ty z vás, koho zajímají podrobnosti k jupiterskému přechodu, vkládám článek, který jsem psala pro Nový Fénix.

pondělí 9.10.

Slunce s Merkurem docházejí do kvadrátu na Pluta... Kdo potřebuje něco domluvit, dohodnout se po dobrém, dýchejte zhluboka a počkejte na lepší situaci. Kdo ale potřebuje používat sílu, vyhrožovat, ten má své dny - jen musí počítat se stejně silnou odezvou protistrany. Na práci uvnitř vlastní mysli je naopak situace vhodná, jen je i tady potřeba počítat s nebývalou intenzitou reakcí. Doprovází nás v tom Luna v neklidných Blížencích a její noční kvadrát na Neptuna v Rybách. Někde bude vlhkost z deště a někde mohou přijít slzy.
To nejpodstatnější nastává ale zítra v 15.20. Po třinácti měsících přechází Jupiter z Vah do Štíra. Krom toho, že si budou více pochvalovat pomoc náhody lidé narození v ženských znameních (Býci, Raci, Panny, Štíři, Kozorozi a Ryby), budou se stabilizovat partnerské vztahy, ve kterých se něco řešilo. Mohlo by se více dařit obchodu a bude lepší prostředí pro psychologické, esoterické a podobné disciplíny.

neděle 8.10.

Další z méně příjemných dní. Venuše se navazuje kvadrátem na Saturn, podporována Marsem - ženskost a láska nemají prostor projevit se v plné kráse, jsou hranaté a strohé; chování vůči ženám také bývá jindy lepší. Merkur je dnes v přesné konjunkci se Sluncem, což je prvek pěkný, komunikativní, nesoucí pohyb a bystrost. Jenže v kvadrátu obou prvků na Pluta se objevuje manipulativnost, vynucování a práce s pocity viny. Přidejme dvojnásobnou paralelu Marse s Merkurem a s ní rychlé a neuvážené reakce ve slovech i v pohybu, úrazové stavy doslova i přeneseně. A kdybychom měli pocit, že je toho málo, přičtěme večerní a noční přechod Luny přes Algol. Den jako stvořený pro nepříjemnosti. Na svou obranu můžeme využít uzavřený trigon Luny, Pluta a Venuše s Marsem v zemských znameních, který působí až do odpoledne. Příroda, práce, trpělivost, zodpovědost. Pro někoho nepopulární témata, dnes možná záchrana.

čtvrtek 5.10.

Na nebi to dnes nevypadá kdovíjak skvěle... Včera v noci Luna přešla do Berana a připravuje se na úplněk - přesný je dnes ve 20.40 hodin. Jde o jeden ze čtyř úplňků v základních znameních, které během roku nastávají (výjimečně může nastat i více), a kumulace slunečně-lunární energie v těchto znameních působí mnohem fyzičtěji než jinde. Příroda reaguje konkrétními projevy, mohou se objevit sesuvy půdy či prudší změny počasí s následnými dopady. Tentokrát je cítit i vliv Pluta, který obě světla z Kozoroha kvadrátuje.
Úplněk je doprovázen přesnou konjunkcí Venuše s Marsem, pozorovatelnou na jitřní obloze. Vizuální efekt pěkný, astrologický nic moc - láska si se silovou agresí rozumí málokdy. A ozáření této konjunkci moc nepomůže, pobírá volný trigon na Puta, ale také ještě volnou opozici na Neptun a dochází do kvadrátu na Saturn.
Spoléhat nemůžeme ani na podporu jemných doplňkových konstelací. Pluto má antiparalelu s Uranem, Saturn je v paralele s Jupiterem, Uran se nachází mezi Algolem a Scheatem. Pěkný aspekt aby jeden dneska pohledal.
Také se vám to nelíbí? Nezbývá, než si být vědomí nepříjemných okolností, nepouštět se do rizik, nespoléhat na šťastnou náhodu a hlavně se nehádat. Ono to půjde :-)

úterý 3.10.

Odpoledne a večer je dobře zdržet se nevhodných komentářů nebo snaze vyřešit nějaké náročné téma, a to zejména v dámské společnosti. Důsledky by mohly být nedozírné. Pokud už k něčemu takovému dojde, není nejlepší snažit se převést situaci do legrace. Spíš pomůže projev lásky (ano, pánové, přesně tak... ;-) ) a tam, kde to nejde, třeba společná meditace. A kde nejde ani to, pak naplánovat investice a finanční uspořádání nebo uzavřít pakt o rozložení sil a pravomocí. Venuše je v konjunkci s Marsem, naproti nim Luna v konjunkci s Neptunem a Pluto je odlehčuje sextilem a trigonem - a tohle všechno společně dovedou. A mnohé jiné vtípky....

pondělí 2.10.

Říjen začal příjemně. Bezaspektovou neděli vystřídal poměrně intenzivní pondělek s Lunou na konci Vodnáře navázanou na Saturn, Jupiter a Uran. Intelekt a nadhled, sdílení a pochopení, povídání a smích, trpělivost a odvaha, dobrá vůle a lehkost bytí. Nejméně do půl páté odpoledne, kdy Luna přechází do Ryb a přinese zvnitřnění, intenzivní prožívání a estetično. Přidejme k tomu pořádnou dávku vášně a intenzity, které s sebou nese volnější konjunkce Marse a Venuše v trigonu na Pluta. Výsledkem je den, ve kterém se může podařit ledacos, od technického nápadu až po početí dítěte...

sobota 30.9.

Poslední zářijový den je intenzivní, a zejména to platilo o noci. Skoro jako bychom se probudili do úplně nové atmosféry. Proběhla opozice Venuše k Neptunu a spolu s ní touha po něčem nedosažitelném, podivné smutky a splíny. Proběhl i t-kvadrát Luny s Uranem a Jupiterem a s ním podrážděnost a potřeba mít pravdu stůj co stůj. Ale také vstoupil Merkur do Vah a krátce po něm, držíce s ním trigon, Luna do Vodnáře, komunikativní, velmi přátelská a otevřená záležitost. A máme před sebou - a dobře vnímáme - trigon Luny se Sluncem a především Marse s Plutem. Pozitivní den žitý s nadšením a vášní. Krásnou sobotu nám planety slibují...

pátek 29.9.

Den je trochu tvrdší - nejen kvůli Luně v Kozorohu a její časně ranní konjunkci s Plutem (stacionárním), ale i další okolnosti hovoří o stejném tónu.
Především Pluto je dnes navázán poloviční vzdáleností na Slunce a Uran. Tvrdost, překvapivost, naléhavost; změny, razance, ostré řezy. Slunce je také uprostřed mezi Jupiterem a Marsem, všechny ohnivé, energické planety působí společně a s jejich silou si potřebujeme dobře poradit, což v tomto množství není snadné. Přidává se i poloviční vzdálenost Marse mezi Sluncem a Uzlem, i náhody a setkání mohou být dramatičtější. A k tomu Luna kráčí do kvadrátu k Uranu a Jupiteru a až do noci na sobotu jsou naše reakce ostřejší, i když často právě proto, že hájíme dobré úmysly. Ach jo... Tak nám nezbývá, než si s tím dobře poradit - méně bojovat a vnímat i lásku a radost.

čtvrtek 28.9.

Včerejší technické záludnosti v průběhu dne pomíjejí, ke slovu přichází užívání si životních radostí - Luna odpoledne uzavírá trigon k Venuši a sextil k Neptunu, Venuše je mezi Merkurem a Uzlem, zkrátka svět je krásný. Chybí obsazení pevných znamení, neuplatňujeme tedy pevnou vůli a jedeme na vlně lehkosti. Stacionární Pluto působí hluboko vevnitř, proměňujeme se s radostí. To jde, ne?

středa 27.9.

Stacionární Pluto, opozice Jupitera s Uranem. To jsou nejdůležitější vlivy, které ovlivňují současné dny. Pluto vynáší na povrch vše, co by nemělo zůstat skryto. Dává příležitost pochopit, změnit, vyrůst a vyzrát... Jupiter s Uranem nesou možnost občas šlápnout vedle, i když máme úmysly nejčistší. Ale také mohou dát změny tam, kde už je jich třeba. Nesou i riziko technických komplikací, ale nijak závažných.
Nálada je ale výborná a přeje milým setkáním, poloviční vzdálenosti Merkura s Uzlem a Venuší i Jupiterem potěší a zahřejí na srdci. Také Luna po noční konjunkci se Saturnem odpoledne a večer hladí díky souladu s Jupiterem i Uranem. Večer bude živo a veselo, ale přitom jde i o zásadní a správné věci.

úterý 26.9.

Včerejší kvadrát Merkura se Saturnem mohl pozlobit ukřivděností, urážlivostí, nepříjemnostmi v komunikaci i na cestách, zdržováním a překážkami. Dopolední sextil Luny se Sluncem ledacos vylepšil, ale celkové vyznění dne nemuselo být ideální. Úterý se trochu uklidňuje, ale ráno se Luna ve Střelci dostává do kvadrátu k Mersu a Neptunu a je potřeba hlídat si nepozornost a chaos, dokonce i drobnější neférovosti. Zlepšení může přinést poloviční vzdálenost Merkura mezi Sluncem a Marsem, ale jen těm, kdo jsou vyrovnaní. Jejich výhodou je svižnost v myšlení i na cestách. Netrpěliví a nevyrovnaní jedinci naopak mohou o přemíru energie zakopávat, obrazně i doslovně.

pátek 22.9.

Ve 22.02 letního času začíná podzim, Slunce vstupuje do znamení Vah okamžikem podzimní rovnodennosti. Vzhledem k Luně ve Štíru, ale především s ohledem na přesný trigon Merkura s Plutem slibuje být přemýšlivý, trochu introvertní (nakonec takové podzimy bývají), ale také nabídne možnosti k pochopení zákonitostí, duchovní vývoj a osobní pokrok. S výjimkou času kolem patnácté hodiny, kdy nastává opozice Luny k Uranu, slibuje být poslední letní den klidný a velmi příjemný.

čtvrtek 21.9.

Jediným dnešním aspektem je v devatenáct hodin kvadrát Luny a Pluta. Zdálo by se mrzuto, manipulativno a vyčítavo. Ale nebude! Máme totiž Venuši stále ještě na Regulu (paralelou), máme Slunce mezi Venuší a Jupiterem a navrch Merkur mezi Sluncem a Venuší v polovičních vzdálenostech. Milo bude! Veselo, útulno a radostno a navíc bude chuť se bavit a smát. To si necháme líbit ;-)

středa 20.9.

Poslední dny léta a Venuše vstupuje do Panny. Na jednu stranu můžeme mít pocit, že skončila legrace, ale na stranu druhou Venuše míjí stálici Regulus a to je pro záležitosti vztahové a věci radosti celkově velmi dobrá zpráva. Ranní novoluní (dnes ho máme v půl osmé) obvykle nese něco málo komplikací, ať už v náladě, v komunikaci nebo v dopravě. Jenže tohle novoluní je na poloviční vzdálenosti mezi Venuší a Jupiterem, mezi kterými ještě doznívá sextil. Zkrátka všechno je trochu jinak, než se zdá. Z trablů vznikají skvělé výsledky, z nedorozumění smích a radost. A i ta opozice Merkura s Neptunem pomalu odeznívá a zase vysvítá sluníčko, na nebi i v duši.

úterý 19.9.

Včerejší konjunkce Venuše s Lunou v trigonu na Uran byla příjemná, přátelská a laskavě ženská záležitost. Noc z pondělí na úterý je o něčem dost jiném. Luna doplnila konjunkci Merkura s Marsem v opozici na Neptun. Krom vlhka a deště to s sebou nese podivnou dotčenost, kousavost a ne zcela průhledné jednání, naštěstí s příchodem dne jsou konstelace z většiny zažehnány. Ono ale zítřejší novoluní na konci Panny (nastává v 7.30) taky umí potrápit z hlediska kritičnosti a šťouravosti. A přechod Venuše ze Lva do Panny v noci na středu omezí společenské jednání a vášeň, naopak přichází skromnost, opatrnost, důraz na pečlivost a práci. Ve vztahu k lásce to není úplně ono...

neděle 17.9.

Všechno nejlepší oslavencům, třeba Laďce...:-)

Neděle slibuje být příjemná. Luna v trigonu k Saturnu a sextilu k Jupiteru, a zejména Venuše docházející do trigonu k Uranu. Atmosféra je laskavá, milá, příjemná a veskrze pozitivní. Co se má dařit, to se daří. A okolí nás zve, abychom se zapojili a přidali svou trošku do mlýna k příjemným dneškům i zítřkům...

sobota 16.9.

Den radí k opatrnosti, je mimořádně úrazový. Luna nad ránem přešla do znamení Lva a svádí ke sportovním aktivitám a předvádění se. A Merkur dnes doputoval na Mars a je s ním také v obou paralelách, šířkové i deklinační. Konjunkce Merkura s Marsem, stejně jako jejich kvadráty, dělá zbrklost a nepozornost, ukvapené pohyby s úrazovými následky. A aby toho nebylo málo, jejich šířková paralela k sobě přitáhla i Saturna, zatímco v deklinační paralele se Merkur s Marsem nasunuli na Urana. Merkur poškozený všemi škůdci je splašený a k pádům a nárazům má mimořádně blízko. Hrozí konflikty, neboť můžeme být velmi podráždění a prudcí ve svých reakcích. Takže brzdit, zpomalovat, nevyhledávat adrenalinové situace a nedat se...

pátek 15.9.

Velmi zjednodušeně řečeno - panuje dobrá nálada a my si jí nevážíme... Venuše na Lunárním uzlu mluví o dobrých příležitostech a příjemných setkáních. Odpoledne nastává sextil Luny ke Slunci a s ním soulad a dobrá nálada. Ale ze všeho nejlepší je sextil Venuše a Jupitera, který na večer slibuje skvělou zábavu, ať ji hledáme kdekoli. Jen ta Luna a s ní naše nálada v průběhu dne bublá, opozice na Pluta a kvadráty k Jupiteru a zejména k Uranu mohou rozhoupat hladinu emocí. Příležitost k procvičování čtyř dohod...
Mimochodem, v těchto dnech slavím čtvrté výročí svých téměř každodenních astrologických předpovědí. Díky, že je čtete

čtvrtek 14.9.

Dvanáct minut po půlnoci Luna vstoupila do Raka a přinesla téma splínu, vzpomínek, vlhka a domova. Jenže ono nám to svědčí - dneska doma pracujeme, doma píšeme, doma přemýšlíme a kultivujeme. A užíváme si skvělých aspektů Venuše, které nepřehlédnutelným způsobem podporují partnerství, lásku, půvab, vstřícnost, milá setkání a cit pro krásu a umění. To nejlepší se ale děje zítra odpoledne - Venuše v aktivním a smyslném Lvu se dostává do sextilu s Jupiterem ve Vahách na oněch nádherných stálicích Spica a Arctur. Společenské akce mají šanci vstoupit do dějin, týmová spolupráce je nejlepší možná a ve věcech lásky... nad pomyšlení krásno. Takže ranní kvadrát Slunce k Saturnu možná mohl dát trochu obav, aby bylo vše připraveno tak, jak má, ale z tohohle mráčku velké starosti pršet nebudou.

středa 13.9.

Mohli bychom s nadsázkou říci, že dnes na nebi probíhá souboj dobra a zla.
Jasně že je to trochu přehnané; slovo zlo nahraďme výrazem nepříjemnosti a pojem dobro upřesníme jako optimismus, laskavost a dobrá nálada - jenže takhle napsané už to tak nezní :-)
Co že se to tedy děje? Slunce dochází do kvadrátu k Saturnu, děje se z Panny do Střelce a tak máme o bručení, stresy a obavy postaráno. A Luna se dnes dopoledne přidává do party, z Blíženců háže kvadrát a opozici a zesiluje nenaladěnost. Tolik tedy stránka "zla". A na straně "dobra" stojí přesný trigon Venuše k Saturnu, s Jupiterem volně mezi nimi, a Luna se zapojuje sextilem k Venuši a trigonem k Jupiteru. Láska, city, zájem o druhé, sociální cítění, dobrá vůle - to jsou zbraně, se kterými dnes zvítězíme na celé čáře.

úterý 12.9.

Všechno nejlepší, milé Marušky...
Venuše se blíží do trigonu k Saturnu a sextilu k Jupiteru, láska je stabilní a přináší nám radost, vztahy se upevňují a kvetou. V takovýchto vyhlídkách jsou dnešní lunární kvadráty (ten k Marsu mohl dát mrzutosti po ránu, večerní k Neptunu nese žízeň a zmatenost) drobnou mrzutostí, nad kterou můžeme snadno mávnout rukou.

pondělí 11.9.

V současných velmi příjemných dnech je ten dnešní o trochu složitější. Všechno stále drží Jupiter se třemi senzačními stálicemi a navíc v sextilu na Lunární uzel, což slibuje příjemná a úspěšná setkání a velmi dobré příležitosti, kterých je radno se chopit. Jenže kolem čtvrt na tři odpoledne se Luna dostává do pásma vlivu hvězdy Algol, kde vydrží až do osmnácti hodin. Touto dobou se mohou dít divné věci, zejména tam, kde se dotýkáme citů, vztahů, dětí nebo domova. Potřebujeme-li kárat ratolesti, lépe ne v tuto dobu; čeká-li nás zákrok u lékaře, je lepší načasovat jej na dopoledne.

neděle 10.9.

Krátce před pátou hodinou ranní se Merkur zabydlel v Panně. Znamená to i přechod přes hvězdu Regulus a s tím spojené bonusy pro veškerý pohyb fyzický i mentální. Další výhody poskytuje Jupiter hned na trojici skvělých stálic, na Spice a Arcturu a paralelou i na Rigelu. Hrdost a velkorysost, spravedlnost, optimismus a srdečnost. Pár jemných výhod přihodí i Luna v sextilu k Neptunu a trigonu k Plutu i noční trigon ke Slunci. Výsledek je šance na skvělou neděli, i když stále platí - jaký si to uděláš....

sobota 9.9.

Prožíváme královské dny... Alespoň soudě podle zaangažovaných stálic. Merkur v noci na neděli přechází přesně přes vůbec nejpozitivnější hvězdu, královského Regula. Tento vliv je cítit pár dní, směrem ke schopnosti vymyslet, domluvit, napsat - zkrátka intelektové schopnosti jsou požehnány. Jupiter se nachází v pásmu vlivu dvou velice silných, pozitivních hvězd Spica a Arcturus. Jejich spojené působení by znepokojilo každého statistika, neboť nepravděpodobně často bývají k vidění v horoskopech panovníků a mimořádných osob. Mohly by se dít pohádkové věci... a Luna doplňuje silný ohnivý trigon, zatímco Slunce se dnes dostává do trigonu k Plutu. Je v tom hodně síly a potřebujeme zvážit, kde a jak ji použijeme, ale výsledek má naději být mimořádný.

pátek 8.9.

Den má několik drobných nepříjemností a několik zásadních pozitiv. Nepříjemností je například večerní kvadrát Luny k Plutu, který může vnést urputnost a neústupnost tam, kde má být jemno a útulno. Možná také slábnoucí opozice Slunce a Neptuna, pod jejímž vlivem můžeme hledat, kdo nese vinu za naše vlastní chyby. A to by tak asi bylo všechno. Zato pozitiva jsou nepřehlédnutelná. Především několikanásobný uzavřený trigon v ohnivých znameních; není úplně přesný, ale Luna jej bude doplňovat a večer začne trigonem k Venuši, příjemný a láskyplný start víkendu. Dalším silným prvkem je zítřejší trigon Slunce a Pluta, hloubavost, intuice, vnitřní síla a charisma zvíci Roberta Redforda. Ale to nejdůležitější na dnešním dni je zapojení stálic. Venuše dopoledne v paralele s Aldebaranem, Mars v paralele s Regulem, na kterého Merkur pomalu dochází konjunkcí, a k tomu Jupiter v pásmu Spiky a Arctura. Aldebaran a Regulus jsou dvě ze čtyř královských hvězd a Spica s Arcturem bývají mimořádně časté v horoskopech vladařů a velmi úspěšných a charismatických lidí. Děti dnes narozené mají veškeré předpoklady být velmi silnou osobností a někam to dotáhnout. (Před pár dny, 30.8., byly také zapojeny silné stálice, je to poměrně neobvyklá situace ve výjimečné době...)

čtvrtek 7.9.

Po včerejším úplňku s Lunou v Rybách, který se navíc dotýkal Neptuna, a po nočním kvadrátu Luny k Saturnu by měl být dnešek úlevou. Včera jsme se mohl cítit všelijak, zmateně, unaveně, bolavě a ztraceně, a dnes se můžeme divit, proč to tak vlastně bylo. Ve 14 hodin Luna přechází do Berana, začne být živěji. Jen s tím přechodem samotným opatrněji, protože na konci Ryb (jak zasvěcení vědí) působí hvězda Scheat. Podivná, záludná, křivá. Luna je v pásu jejího vlivu od půl dvanácté asi do čtvrt na čtyři a touto dobou není radno uzavírat důležité smlouvy, investovat větší finanční částky nebo uvěřit neznámým lidem.

úterý 5.9.

V půl osmé ráno přesně Luna opozice Mars a Slunce opozice Neptun. Neklidné, nejisté, podivné a chaotické ráno. Se stacionárním Merkurem nespoléhejme na bystrost úsudku, mozek vyspává. A přidáme-li skutečnost, že už "táhne" zítřejší ranní úplněk, nemáme před sebou nejstabilnější nebo snad nejvýkonnější den. Ale dobrá zpráva je, že se třeba ze středy na čtvrtek už vyspíme... Protože teď se to moc nedaří.

pondělí 4.9.

Začátek školního roku... trocha nostalgie, trocha smutku, trocha zvědavosti a taky kousek úlevy... Jaký že by měl ten nadcházející školní rok být? Hlavní "nepřítel" je zasněnost, nepozornost, nesoustředěnost a chuť být někde úplně jinde. (Opozice Slunce s Neptunem nastává zítra ráno, ale dnešní atmosféru ovlivňuje velmi citelně, včetně nekvalitního spánku. A zasvěcenci vědí, že horoskop začátku vypovídá o průběhu celku.) Podobně stacionární Merkur hovoří o zpomaleném startu a potřebě si nejdříve ujasnit všechno, co už skončilo; až pak se můžeme naplno pustit do zpracovávání nových informací. Výsledek by ale měl být mimořádně dobrý - Luna v trigonu k Saturnu a Jupiteru dává píli i chuť žít naplno. Ale nejdůležitější jsou výsledky, a ty slibují být skvělé - ozáření os je pro osmou hodinu ranní dokonalé...

sobota 2.9.

Uzavřený trigon Merkura s Marsem ve Lvu, Urana v Beranu a volněji Saturna ve Střelci slibuje den plný šťávy. Luna v kvadátu k Jupiteru a odpoledne v kvadrátu k Uranu říká - pozor, aby to nebyla naše šťáva, ta červená... ;-)

pátek 1.9.

Taky máte pocit, že v září už není léto? Že odešlo se srpnem? Přemýšlím, nakolik je to pozůstatek školních let a nakolik opravdu stavem přírody. Nevím. Dnešek ale už bude dávat vědět o trigonu Marse s Uranem v ohnivých znameních Lva a Berana, který se uzavírá zítra odpoledne, a který by mohl dát přemíru ohně. Všichni tři škůdci (Mars se Saturnem a Uranem) se v současnosti nacházejí v ohnivém živlu a mohou páchat nedobrotu v záležitostech tepla, ohně, energie, vitality. Je to aspekt pro choleriky, žháře i dobrodruhy, ale výsledek bych nečekala z kategorie ideálů. Tahle konstelace dodá energii, ale vyžaduje od nás pokoru a rozvahu, kam a jak ji nasměrujeme.
Luna dnes svým nočním trigonem se Sluncem a poledním sextilem k Neptunu potěší a naladí do jemnosti, večer je díky konjunkci s Plutem trochu silový. Nenaléhat, nepřesvědčovat o své pravdě, jinak probudíme choleriky :-)

Srpen

Červenec

Červen

Květen

Duben

Březen

Únor

Leden

2016

2015

 2014 

2013